Citata #321 Aurelijus apie „Triumfo arkos“ finalą

Scenoje – laiminga Žvaigždė (ir jokių kabučių čia nereikia, ir turi būti didžiąja). Išropoja į sceną žmogaus dydžio tarakonas, kuris dėl niekam nesuprantamų priežasčių kažkodėl vis dar yra televizoriaus direktorius, ir apdergia visiems visą šventę. Sakinys Kristinai Zmailaitei: „Vėl jūsų šeimą palikom be pinigų.“ Sakinys vedėjams: „jūs man pavardes sakykit“ (kai tik ką pasakė). Sakinys laimingajai: „mes neturim tiek pinigų, kiek kiti duoda už dantų kalenimą.“

Čia kas, direktoriau? Stogas išvažiavo ar drąsinamųjų perteklius eilinį kartą? Taip baisu gyventi, kad reikia išsipūsti? Ar gali žmogui visiškai atrofuotis humoro jausmas? Ir realybės suvokimas (kas ir yra humoro jausmas)? Žemiau plintuso (lietuviškai – grindjuostės).

Verslo klasė

Vaizdo medžiaga čia (nuo 2:13:25)

(21 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...
 • Nepykite ant žmogaus. Atrodė taip, tarsi ką tik būtų iš skydinės. :) Nelengva ir jam.

 • Rolandas

  „Išropoja į sceną žmogaus dydžio tarakonas“-tai jau įžeidimas.

  • Nu tai iš skydinės gal ir išropojo :)

  • Quantum

   Didesnis įžeidimas yra faktas, kad jis iš viso išropojo :)

  • Alisa

   :)

 • Rolandas

  kreivaranki

  išropojo tai išropojo, tačiau, kad Audrius ne tarakonas, tai jis lengvai ir greitai įrodys.

  • O tu pats įrodinėtum tai teisme? Noriu pasakyti tikrai lengvai galima įrodyti, kad Siauras nėra tarakonas. Kiek atsimenu tokią bylą, kur buvo aiškinamasi ar Landsbergis yra vagis. LAT pasitelkė Lietuvių kalbos žodyną. Su tarakonu irgi būtų panašiai, bet po to…:) Juk etiketė jam priliptų visam laikui, o Aurelijus atsipirktų kokiais porą tūkstančių.

   • mdxacuk

    Nugi, nugi, priminkit ir kitiems tokią bylą LAT, kur su žodynu buvo buvo aiškinamasi, ar Landsbergis vagis.

    Man tai tokie audringi prisiminimų seansai labiau primena tai, ką specialistai vadina konfabuliacija.

    Gal man p. austras prikaišios, kad kartojuosi, bet tikrai pilnatis kai kuriems turi galingą poveikį. O jei dar sutampa su daliniu užtemimu…

    • WU

     Kreivarankis turi omeny http://www.lat.lt/4_tpbiuleteniai/senos/nutartis.aspx?id=27663
     Kasacinio teismo teisėjų kolegija konstatuoja, kad tokia pirmosios instancijos teismo išvada yra teisėta ir nesutikti su ja negalima. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo senatas 1998 m. gegužės 15 d. nutarimu Nr. 1 išaiškino teismams, kad : „nustatant faktą, ar paskleistos žinios žemina asmens garbę ir orumą, gerą vardą, žinotina, kad žeminančiomis laikytinos tikrovės neatitinkančios žinios, kurios įstatymo, moralės, paprotinių normų laikymosi požiūriu pažeidžia asmens garbę ir orumą, gerą vardą visuomenėje. Tai klaidinga ir diskredituojanti asmenį informacija, kurioje teigiama apie asmens padarytą teisės, moralės ar paprotinių normų pažeidimą, negarbingą poelgį, netinkamą elgesį buityje, šeimoje, viešajame gyvenime, nesąžiningą visuomeninę, gamybinę-ūkinę, komercinę veiklą ir pan.“.

     Teismas nustatė, kad, nagrinėjant bylą, atsakovas nepateikė teismui jokių įrodymų, kurie patvirtintų, jog ieškovas V. Landsbergis dalyvavo „išvagiant“ AB „Mažeikių nafta“. Teismas pagrįstai minėtame anoniminiame straipsnyje parašytą žodį „išvogusių“ aiškino ta pačia prasme, kaip ir žodis „vagis“. Analogiška šių žodžių reikšmė pateikiama ir Dabartinės lietuvių kalbos žodyne (V., 2000), kurio 261 puslapyje žodis „išvogti“ aiškinamas taip: „išvogti, išvogė, pavogti (viską ar iš vidaus)“, o 902 puslapyje žodžio „vagis“ reikšmė – „kas vagia“.

     Apeliacinės instancijos teismo teisėjų kolegijos išvada, kuria šis teismas konstatavo, kad atsakovo paskelbtas anoniminiame straipsnyje teiginys „Lietuvą ir „Mažeikių naftą“ išvogusių, o po to perpardavusių Rusijai Lietuvos piliečių grupėje sutartinai veikė V. Landsbergis “ yra ne žinia, o nuomonė, ir kad šis teiginys nelaikytinas ieškovo garbę ir orumą žeminančio pobūdžio teiginiu, negali būti pripažinta teisinga. Kaip nustatyta byloje, atsakovas 2003 m. sausio 18 d. laikraštyje „Ūkininko patarėjas“ išspausdino anoniminį kreipimąsi, į bylą yra pateiktas 150 šį kreipimąsi pasirašiusių asmenų sąrašas ir parašai. Sutinkant, kad šiame kreipimesi buvo išdėstyta tų asmenų nuomonė, tai leidėjas – UAB „Ūkininko patarėjas“ negalėjo paskelbti nepatikrintos, kitų asmenų garbę ir orumą žeminančios informacijos. Tai padaręs, jis pažeidė Lietuvos Respublikos Konstitucijos 21 straipsnio 2 dalį, Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 10 straipsnio 2 dalį. Kadangi atsakovas neįrodė, kad jo paskleista informacija apie ieškovo veiksmus atitinka tikrovę, todėl atsakovas turi atsakyti įstatymų nustatyta tvarka (Visuomenės informavimo įstatymo 52, 54 straipsniai, CK 2.24, 6.250 straipsniai).

     • mdxacuk

      A, tai turiu tada atsiprašyt p. kreivarankio, be reikalo užsipuopliau žmogų. Iškart pagalvojau apie kitą Landsbergio bylą, kur buvo remiamasi žodynu – dėl „Literatų svetainės“ ir Šleževičiaus.

     • WU,
      dėkui už palaikymą.
      mdxacuk, nėra už ką atsiprašinėti. Jūs tiesiog paprašėte pateikti info šaltinį, o tai iš esmės geranoriškas gestas, siekiant ką nors išsiaiškinti. :)

 • austras

  Talentas yra ne tik Ona, talentas yra taip aprašyti Oną ir tarakoną. Artūras, (tegu nesupyksta) yra geras amatininkas. Pats tą pripažino visai neseniai :) Na, pripažinkim, jis labai labai geras amatininkas. Nes rašo iš tiesų TAI, KĄ GALVOJA. O tai, pirmiausia, charakterizuoja padorų žmogų. Mūsuose (Rytų Europos erdvėj) tai yra velniškai retas reiškinys. Gali su Raču nesutikti, tačiau jis turi nuomonę ir moka argumentuoti. Be to, moka gerai rašyti. Bet kai paveizėji kaip rašo „narkomanas“.. :) Taip valdyti kalbą gali tik talentingas žmogus.. Dėl talento galima prieš Jus nusilenkti, gerbiamas Aurelijau..

  • Austrai, sutinku su jumis visu 110 procentų. Visada, kai skaitau Aurelijaus tekstus, suprantu, kad esu tik amatininkas… Šiek tiek pavydu, bet me kiekvienam juk duota…:)

 • Rytis I

  Jei – nebūtų Aurelijus su savo sandalais pratopinęs šalia teplavizoriaus, – gal nieks nebūtų ir pastebėjęs… Ech. Šilumos jam.

 • Aš mažumėlę atitrūkęs nuo politokos, bet gal kas gali apšviesti, kieno švogeris tas pnas, kur LTV direktorius ir kur svetimus pinius taip skaičiuoja ?

  Be rimto stogo jį turėjo išspirto po pernkykščio naujamečio (nors tada žurnaliūgos ir elgėsi labai kiauliškai.. bet vadukas irgi ne geriau).

 • Kestutis

  Kad ir ka kalbet – Aurelijus turi rankele…

 • p. Aurelijus tiksliai įvardino, kas būna, kai į aukštus postus skiriama ne pagal protą, o pagal pažinčių ar giminystės liniją. Ir tada „švyti“ tokie veikėjai per visą dangų: nuo skydinės iki šviesoforų vartytojų. Čia Lietuva.

  • J.naivusis

   ,,Milžiniškų galimybių ir niekingų rezultatų laikas‘‘

   Taip išsireiškė tūlas menininkas apie mūsų laikmetį. Pridėjus skydinę ir šviesoforų vartymą gal gautųsi dar tikslesnis „epochos“ apibendrinimas, pravartus istorikams – A.Račui, Austrui, dr.Marui ir R.Valatkai…

 • nerijus

  Nieko nemačiau tokio, kad būtų verta Artūro Račo tinklaraščio dėmesio?..
  Kelis kart metė repliką apie, kaip aš supratau, šio projekto uždarymą- nefinansvimą ir tiek…Apie tai, kad tie, kurie groja dantimis ( ir ne tik ) gauna didesnius prizus, nei tie, kurie yra kelis kart/ keletą kartų vertesni…
  Čia Lietuva- čia lietūs lyja!!!

  Linksmai ir saikingai sutikite Naujuosius ir kuo toliau nuo skydinių :) bei petardų…

  p.s. kitą met matau/ regiu :) Artūrą Račą LRT gen. direktoriaus soste. To jam linkiu, nors pastarąsias dienas jis ir neatpažįstamas!!!

 • Man irgi patinka daryti darbus per kitus žmones, aš organizuoju, aš stumdau, ir man visai nereikia garbės, jei sekasi, bet jei nesiseka, visada nukenčia statytinis.

 • Rokas

  Kaip negražu taip žmones vadint..

 • samogitian

  pritariu – ‘tevizoriaus generalinis’ yra tipiskas stuobrys, ikaltas it mietas, galvojantis, kad yra sodinukas, apsimetantis paprastu, ir del to – juokingu?..

 • Tas baisus usuotas senis gi aiskiai girtas buvo. Slykstu ziureti kaip sugadino jis finalo pabaiga.

  p.s. O man mazas itarimas yra, kad ir komisijos nariai truputeli islenke taurele buvo. Nes kalbos ju kiek kitokios buvo nei iprastai.

 • Milda

  labai taikliai, beje… kaži ar tas tarakonas pasižiūri savo įrašus… juk klysti visai žmogiška, tačiau daryti išvadas reikėtų… man tai jis ir koršunovas – vienodo lygio stuobriai… Gerų Švenčių, tautiečiai!…

 • Regis

  „žmogaus dydžio tarakonas“ man patiko :). Be abejonės elitinis komentavimas pakilo į naują lygį. Mano smegenėlės jau parinkinėja epitetus kitiems veikėjams, reikia tik pagilint floros ir faunos žinias.

  Gerų metų visiems :). Tikrai gerų :).

 • A.G.

  Na ką gi, pabaigiam metus – aš jų net nepajutau.
  Žinoma, mes dar jokios krizės nejutome (todėl bijau kitų metų – nors viską darysime, kad pavyktų ir kitais, nustumti ją nuo mūsų žmonių…).
  Daug praėjusiuose (jau) buvo ir painiavos, – yra tokia karma, vieniems išpurenti dirvą ir pasėti, kitiems… nusiimti derlių.
  Šioje Žemėje – taip radome, taip paliksime.
  Tai reikia žinoti ir visą energiją manau reikia skirti ne liūdesisi dėl to, bet darbui. Darbui, darbui ir dar kartą darbui.
  Jis vienintelis – atneša laimę… ir šeima, žinoma (reikėjo nugyventi amžių, kad suprastum savo esminę gyvenimo klaidą, jog pirma šeima, o ne Lietuva. Deja, per vėlai tai suprasta).
  Gerų Naujųjų, mielieji, būkime Visagalio Dievo palaimoje.

 • Ogis@Co

  Arturai, jau galvojau, kad reikes paciam apie ta tarakona priminti, kad parasytumet :) Tik laiko vakar neradau, o taip norejosi…
  Sitaip su***kti tokia smagia laida!
  Po tokiu talentu – toks apgailetinas zmogutis! Tikrai.
  O visi tikejosi zilstelejusio dzentelmeno ikvepima pratesiancios kalbos…
  Juk proga – tai ne eiline cierka su agurkeliu ant laikrasciu uzklotos taburetes. Baisu…

 • mdxacuk

  Aš tai galvoju, kaip yra su etika, kai LRT tarybos nario tinklapy atsiranda toks tekstukas apie tarakonus. Ne todėl, kad man labai patiktų tarakonas arba koks konkretus tarybos narys, bet šiaip, tarnybiškai/bendražmogiškai. Įsivaizduokim situaciją, kai kokios nors naujienų agentūros įtakingas akcininkas viešai paskelbia tokią nuomonę apie tos agentūros samdomą direktorių, o po kokios savaitės jie susitinka aptarti reikalų kokioj valdybos taryboj ar akcininkų susirinkime.

  • J.naivusis

   Pagal žinomą banalą :“Būkim biedni, bet teisingi“:

   10

  • Vien tai, kad užimi vienokias ar kitokias pareigas, nereikia užmerkti akių, jei matai, kad tavo viršininkas su džipu pervažiavo sankryžoje bobute. O jei kažkas elgiasi ne taip atsakingai, kaip derėtų elgtis, tai čia jau ne aplinkinių problema.

 • liuka

  madxacuk
  Bet Lietuvoje tai norma .
  Nuo prezidentės iki politinio apžvalgininko .
  Galima į š… sumalti, o po to ir dovanėlę įteikti.

 • Vakaris

  Komentuojate o net ne pagalvojate… Manote lengva buvo šiam „žmogaus dydžio tarakonui“ išsėdėti tokio ilgumo koncerte, kuriame 4 merginos aukštų dažnių diapazone leido smegenis tarkuojančias vibracijas. Va ir pakalbėjo žmogelis PAGALIAU sulaukęs pabaigos. Džiaugsmas suspaudė sielą, nenusakomas LAISVĖS veržimasis užlaikė gražius tekstus batuose, kažkur ties kulnimis…

 • Nu man irgi kažkaip keistai atrodė tokias frazes pasakydamas…

 • deja

  “Išropoja į sceną žmogaus dydžio tarakonas”-susidaro įspūdis,kad p. Račas nusirita į asmeniškumus,blaivų protą užtemdo paaugliški kompleksai…

  • Rytis I

   Na, atrodo „tarakono“ pasekėjai „virtuviniai“ ilgai švenčia, – tik dabar atsiliepė:)
   Koks ten dar „įspūdis“ – vėl „nusirita“ į balą, – kur dar sykį „blaivų protą“ pavagia žaliųjų smauglių kilpos… Šiaip jau tikrąjį „tarakoną“ suprantu.. norėjo atsiprašyt, – gal net ir savęs, – bet vėl ne ten pataikė.

 • tarakonas

  Nemanau kad tarakonas nusipelnė tokio palyginimo.

 • o blogiausia, kad Siauras dar ir keistai juokėsi iš savo pasakytų nesąmonių…. :/

 • dundukas

  Turbūt esu visiškas dundukas, nes nesuprantu, kodėl vienas save žurnalistu vadinantis nesugeba savo nuomonės apie žmogų pasakyti jo neįžeidinėdamas, o kitas žurnalistu ir LRT tarybos nariu besivadinantis tai dar su pasimėgavimu kartoja.

  Man irgi nepatiko Siaurusevičiaus kalba, ji tikrai galėjo ir turėjo būti geresnė. Bet jei man nepatinka kuris nors Račo pasisakymas, ar dėl to turėčiau vadinti jį žmogaus dydžio kokiu nors kenkėjišku gyviu?

 • Vaidas

  Tarp Siaurusevičiaus išsakytų nesąmonių per Triumfo Arkos finalą viena mintis vis dėlto man pasirodė teisinga- kad Lietuvoj labiau apsimoka groti dantimis, o ne būti profesionaliu klasikinės muzikos atlikėju.