Čekijos prezidentas sunervino europarlamentarus…

Europos Parlamente šiandien kalbėjo ES pirmininkaujančios Čekijos prezidentas Vaclavas Klausas.

Įdomiai kalbėjo. nemažai daliai Europos Parlamento narių taip nepatiko, kad jie stojosi iš savo vietų ir ėjo iš salės. Kita vertus, buvo ir audringai plojusių.

O kalbėjo Čekijos prezidentas apie tai, apie ką Lietuvos politikai dažniausiai net galvoti nedrįsta: apie ES ateitį, apie demokratiją, sprendimų priėmimą, ekononomikos krizę, jos priežastis ir galimus įveikimo būdus. Dar – apie Lisabonos sutartį, jos reikšmę…

Ne viskam, ką jis pasakė pritarčiau, bet visiems siūlyčiau tą kalbą paskaityti. Štai pora citatų (vertimas mano):

Teigti, kad status quo, kalbant apie ES dabartinę institucinę formą yra amžina ir nekritikuojama dogma yra klaida, kuri, deja, labai greitai plinta, nepaisant to, kad ji prieštarauja ne tik sveikam protui, bet ir visai 2 tūkstančių metų Europos civilizacijos istorijai

[…]

Visiškai akivaizdu, kad bet kokia Europos Sąjungos institucinė sąranga pati savaime nėra tikslas, o tik įrankis siekti tikrųjų tikslų. Tie tikslai – žmogaus laisvė ir ekonominė sistema, galinti garantuoti klestėjimą. Tokia sistema – tai rinkos ekonomika

[…]

Mes turime atvirai pripažinti, kad dabartinė ES ekonominė systema yra kontroliuojamos rinkos sistema, nuolat stiprėjančios centralizuotos priežiūros sistema.

Bet paskaitykite patys…

Ir dar, jei turėsite laiko, paskaitykite to paties V.Klauso kalbą Čekijos Konstituciniame teisme. Ji ilga, bet verta.

Ypač prisimenant, kaip Lietuvos Seime buvo ratifikuojama taip ir neįsigaliojusi Konstitucija Europai ir kiek buvo diskusijų apie Lisabonos sutartį ir jos tikrąją reikšmę.

(6 balsų, vidurkis: 4,17 iš 5)
Loading...
 • donatas

  ar tik nebus tema ‘per sunki’ musu mylimiems komentatoriams? :) kaip ir, beje, daugumai musu seimo nariu – cia pritariu Arturui…

 • suiraD

  visdel to butu idomi Arturo nuomone : pasakyta kalba prilyginkime x , o reakcija i ja y (isejimas) ir z (alpodismentai). Seka klausimas : ka padoro ar isreiskia y ir z, kai atsiranda x ?? :)

 • Laima

  būtų puiku straipsnį perskaityti lietuviškai…

 • aplink vieni priešai: Maxima(Leo) ir kiti monopolininkai (Teo-Omnitel,Liet.dujos), dabartinio pavidalo nerangi biurokratizuota ES, Lopata ir Co. Geriausiai gyvena turintys įsikūrę kokiį nors strateginių tyrimų institutą iš dviejų asmenų, kuris remiamas JAV administracijos, ar Maximos. Dar geras užsiėmimas yra surezgzti iš surudijusių vamzdžių skulptūrą ant Neries kranto už 100 tūks., na bet ne visi mes esame antiniai su bielinias …

 • Xerksas

  Na, žmogus tiesiog gan tiesmukai sulygino Eurobiurokratiją ir Europarlamentarizmą su sovietine sistema ir sovietiniu „paralamentarizmu“. Reikia manyti, Europos socialistai, kurių EP – kaip musių ant vieno daikto, sprogo iš pykčio ir pasiutimo. Kaip ir eurobiurokratai, kurių ramios ir sočios ateities perspektyva Klausas drįso suabejoti :o)

 • mdxacuk

  Man įdomiausia pasirodė tai, kad europarlamente posėdžio metu sėdi maždaug tiek pat parlamentarų, kiek ir lietuviškam – gal koks trečdalis maksimum. Tai galėjo Klausas tuo pačiu pasiūlyt sumažint parlamentarų skaičių perpus, o likusiems – nurėžt po trečdalį algos krizės proga. Būtų dar ne tiek išsivaikščioję.

  Kažin kada baigiasi Klauso kadencija? Gal galėtų sudalyvaut ir mūsiškiuose rinkimuose? Pasirungtų su Grybauskaite. Lietuvoj jo idėjos turėtų pasisekimą: velniop evrosojuzą, mes ne vergai, vergai ne mes. Palikit tiktai eurosubsidijas, ir pageidautina, kad patrigubintumėt.

 • NiekurNeiva

  Lisabonos Sutarties kol kas dar neratifikavo Vokietija, Čekija, Airija ir Lenkija (sieja su Airijos II-referandumo rezultatais). Norint, kad Sutartis įsigaliotų, reikia visų bendrijos narių pritarimo.
  Kažkodėl galvoju, kad Vokietijos Konstitucinis teismas, nuostatą „Europarlamento teisės aktų viršenybė prieš Bundestago“ pripažins prieštaraujančia Vokietijos Konstitucijai, o Čekija yra šalia ir girdi tuos debatus, todėl ir jų vadovai taip kvalifikuotai kelia klausimus.
  Aš asmeniškai prieš „Europos monstro“ kūrimą, antvalstybinių galių stiprinimą, manau, kad „visų sutarimo“ būdas yra geras ir nėra reikalo jo atsisakyti.
  Taip, kartais sunku susitarti, ale čia ir yra ESMĖ.

 • nerijus

  Visoms Imperijoms lemta žlugti.
  Ši, ir neišskirtinė.

  Blasavu „Už“ EU sąjungą, bet…kuo toliau, tuo labiau gailiuosi už tai.
  EU griovė ir griauna, savo piniginėmis „injekcijomis“ Lietuvos ūkį, nes paprastam žmogeliui, net nebeapsimoka auginti savo karvę, paršelį.
  Tampame ne gamintojais, o tik vartotojais. Kur su tokia ekonomika nukeliausime?
  Gamyklos uždarinėjamos. Pramonė žlugus. Bedrabių daugėja, o kas tik gali, išvažiuoja užsienin ir daugelis, nesiruošia net gryžti.

 • mantas

  Visos sajungos anksciau veliau isyra. Istorija liudininke.

 • austras

  Taigi, Arturai, pagal jusu paimtas citatas: „Tokia sistema – tai rinkos ekonomika. (…)Mes turime atvirai pripažinti, kad dabartinė ES ekonominė systema yra kontroliuojamos rinkos sistema.“ Norite pasakyti, kad rinkos ekonomika neturi buti kontroliuojama? Ja kontroliuoja tokios salys kaip Svedija, Danija, Austrija, Suomija ir t.t. Ir butent tu saliu pilieciai nuolatos patenka i visas apklausas, kai kalbama apie gyvenimo kokybe. Paimkit sveikatos apsauga, svietima, teisesaugos strukturas, miestu infrastruktura, aplinkos apsauga, susisiekimo sistema ir pamatysit sias salis tarp pirmaujanciu pasaulio valstybiu. Paimkit apklausas, kuriose zmoniu klausiama: „ar jus laimingas?“ ir pamatysit, jog butent siose salyse zmones jauciasi laimingiausi. Bet tose salyse mokesciai tiems, kurie daug uzdirba, yra tiesiog zveriski. Ypac progesyvus pajamu mokestis. Ir jeigu pasakysit, kad tai reguliuojama rinka, tuomet as uz ja!!!

 • austras

  pataisa: progresyvus pajamu mokestis

  • Jonas III

   pataisa: progresyvus pajamu mokestis (ir mokesčių tarifas)

 • suiraD

  Pasiulymas : pakomentavus straipsni, dar pasisakyti ir apie tai, kokia isivaizduojame Lietuva ir jos zmones po 20 metu ?

 • paprasta piliete

  Kažkodėl daug procentų duočiau, kad baigsis panašiai, kaip ir baigėsi pirmai Nepriklausomybei. Ir tada valdžia su turčiais elgėsi analogiškai dabartiniams, o masių nuotaikos irgi greit taps adekvačios.

 • nerijus

  Šiuo metu skaitau knygą „Ieškok Maskvos Sfinkso“.
  Apie prieškarį.
  Panašus vaizdelis buvo Lietuvoje prie Smetonos, kai pats prezidentas skatino tik turtinguosius, o yapč- žeme.
  Dabartinė valdžiukė niekuom nesiskiria.
  Lietuva per tiek daug metų ir krizių, niekuom nepasikeitė.

 • suiraD

  jei atsigreztume atgal i istorija, tai kokia sali beimtume, viskas kartojasi : gerai, gerai tik turtingiems, paprastiems tai pradeda nebepatikti, keiciam valdzia i geresnius, o tada vel : gerai, paskui gerai tik turtingiems, tai pradeda nebepatikti paprastiems ….. ir taip begalo be krasto…. kad kur po perkunais, ka mes darome ne taip, kad vis uzlipame ant to paties greblio. Kas turi is esmes pasikeisti, kad liktume busenoje „gerai“ ?

 • paprasta piliete

  Išminties trūksta visiems, pradedant bėdžium, baigiant aukščiausiais pareigūnais, didžiausiais turtuoliais bei ta pačia šviesuomene. Ir čia aš juodžiausia pesimistė.

 • suiraD to paprastai pilietei

  as nesu pesimistas, nors aiskiai suvokiu, kad valstybe ( keista, kodel nesakau Tevyne, hmm ) kurioje gyvenu, arteja link visisko nesavarankiskumo, visisko neigalumo savimi pasirupinti. Taciau : jus, mes, as, jie ir jos neturime teises nuleisti ranku ir atsidusus pasakyti : o ka as cia ir be pakeisiu, ko gero nieko – viskas seniai nupirkta, papirkta, padalinta ir pan. ne ne ne ne ir dar daug kartu NE. Jei mes taip galvosime, tai bus i nauda tik tiem patiems parazituojantiems valdininkams ir „verslininkams“, : aha, Tauta neigali, susitaikiusi, neturinti vienybes, neissilavinusi, ….. viskas gerai, galima ir toliau joti….
  NE nebegalima. Cia manau yra svarbu aiskiai zinoti ko norime, mes kaip Tauta, kokie tikslai ir kokia ateities vizija.

 • G.P.

  Labai ačiū, p.Račai, už įdomius tekstus.
  O V.Klausas išties yra vienas iš ryškiausių šiandienos politikų. Tekstai neabejotinai vertingi ir teisingi.
  Skirtingai nuo kai kurių čia parašiusių, „alaus ir skalbimo miltelių“ atseit „referendume“ nedalyvavau. Ir tuo didžiuojuosi. Po to į „maksimas“ kojos nekeliu. Kviečiu ir kitus taip daryti. O Eurosojūzui ateis galas. Ir kuo greičiau – tuo geriau.

  P.S. Tiems kurie dabar pradės putotis iš serijos: „tai ką? gal geriau junkimės su Baltarusija ar Rusija?“, iškart avansu pasakysiu: turėkite, ponai, fantazijos :) Ir savigarbos. Jei turėsime Dvasios būti savimi, tokie ir būsime. Net jei dangus su žeme maišysis.

  • Rimantas

   Jei referendume nedalyvavai, tai ko čia reiškiesi? Žavi tokie ekspertai. Turbūt nei nežinai kas ta Europos Sąjunga, bet kiek pasididžiavimo, kad esi „opozicijoj“

 • romas

  Ir vistiek alternatyvos glaudesnei ES nėra. V.Klausas yra konservatyvus. Bet gerai. Turi tokių būti, kad Europa neužmigtų. Lietuva yra dar mažesnė šalis nei Čekija. Šiuolaikinėje globalioje ekonomikoje viena ji yra niekas. Bet kol kas Europos rinkoje balaganas. Nesugebama nustatyti vienodų konkurencinių sąlygų dėl šalių egoizmo. Jei Europa nesukurs bendrų taisyklių, ji žlugs. Neskaičiau Lisabonos sutarties, bet bendrais bruožais įsivaizduoju, kad norima mažiau balagano ir daugiau centralizmo. Nukentės šalių savarankiškumas. Bet prisiminkim, kad reikia atlaikyti konkurencinę kovą su naujais ir senais ekonomikos gigantais Kinija, Indija, JAV… Tos šalys savaime yra didelės rinkos su centralizuota valdžia ir didesniu mažesniu centriniu reguliavimu. Man nėra labai artima mintis, kad Lietuva ateityje taps Europos teritorija su savivaldybės teisėmis. Bet ateina naujųjų imperijų laikai ir neturim daug pasirinkimo. Šiame bloge tarp komentatorių daug kosmopolitiškai nusiteikusių. Dėl ES vykdomos politikos, tokių Lietuvoj rasis vis daugiau. Todėl matyt su integracija didelių problemų nebus.

  • Valentinas

   romai, visa Lietuva taip pat pilna ir nerijų, kuriuos sėkmingai augina Vakaro žinios su Respublika. Kaip čia bus iki galo dar neaišku.

   • nerijus

    Valentinai
    Kam tie įžeidinėjimai?
    Nebėra Virgio, nėra kur išsilieti?
    Jau tamsta, tai pats šauniausias ir protingiausias. Tavo nuomonė ir postringavimai, tai tik Dievui tiesiai į ausį.

    Norėčiau sužinoti: kokią spaudą tamsta skaitai?
    Ar žiūri „kakadu“.
    Jei tamsta turi teisę išsakyti savo nuomonę, tai ir kiti tą pačią teisę turi?Ar tau atrodo kitaip?

    Pilna tokių, kaip Valentinai…ir kur juos dėti?Ką su jais daryti?

    • Valentinas

     Taip ir galvojau, kad užsirausiu :)
     Atsiprašau, keliom sekundėm vėliau būčiau nespaudęs.
     Bet, kad tavo pažiūras įtakoja Vakaro žinių, Respublikos, Paksiaus ir Fronto retorika gal nesiginčysi?
     Europa imperija – nori mus apvogti
     Amerika imperija – nori mus paturėti
     Valdžia debilai – mus visus turi
     Visi aplinkui debilai.
     Ar aš kažką ne taip supratau?

     • Valentinas

      Kad ir ši ištrauka:
      Blasavu “Už” EU sąjungą, bet…kuo toliau, tuo labiau gailiuosi už tai.
      EU griovė ir griauna, savo piniginėmis “injekcijomis” Lietuvos ūkį, nes paprastam žmogeliui, net nebeapsimoka auginti savo karvę, paršelį.
      Tampame ne gamintojais, o tik vartotojais. Kur su tokia ekonomika nukeliausime?
      Gamyklos uždarinėjamos. Pramonė žlugus. Bedrabių daugėja, o kas tik gali, išvažiuoja užsienin ir daugelis, nesiruošia net gryžti.
      Visiškai galėtų būti Vakaro žinių vedamasis :)

     • nerijus

      O tik įdomu, kieno tavo retorika atstovauja:
      Kirkilo, Kubiliaus, Grybauskaitės ar pan.
      Ponas, Valentinai, neniekinkit kito pažiūrų.

      Neskaitau vakaro ar ryto žinių.
      Duagiausiai skaitau knygas.
      Politika, ekonomika, istorija- politika.

      Ir man nesvarbu ar Lrytas, RE, Vakaro zinios, kiekviename laikraštyje ar žurnale yra dalis tiesos, nhum, tarkim, 30 proc.
      Ar ne taip?
      Man, asmeniškai, nieko nedavė EU. Visą gyvenimą dirbu tik savo rankomis.
      Čia galime diskutuoti ir diskutuoti iki pažaliavimo ir pamėlynavimo…Bet ar verta? Aš galvosiu taip, kaip aš galvoju, o jūs taip, kaip jūs galvojate.
      Tuom ir pabaikime.

     • Regis

      Nerijau, gerbiu tavo nuomonę. Bet nesupyk, jeigu gyveni Lietuvoje tai jau naudojiesi ne vienu ES paramos vaisiumi. Nenoriu įsivelt į diskusijas apie ES paramą ir jos panaudojimą, bet netikiu, kad pats nevažinėji kad ir pvz. keliais. Ir nepamirškim, kad jeigu tavo įmonė neėmė ES paramos, tai tokių įmonių pasinaudojusių ES parama yra ne viena ir ne šimtas. O tai reiškia papildomas darbo vietas ir papildomas pajamas LR biudžetui ir kas be ko mažesnes socialines išmokas bedarbiams.

     • nerijus

      Man, asmeniškai, norėtūsi, kad Lietuva nebūtų jokiose sąjungose, išskyrus NATO ir Šengeno nare.
      Jokių EU, SSRS ar pan.
      Negi, mūsų valdantieji tokie buki, kad nemoka patys valdyti valstybės?
      Sako, pasieksime EU vidurkį po 15 metų, o man atrodo, kad tas vidurkis dar labiau nutolo?

     • nerijus

      Regi

      Nepasinaudojau jokia parama. Nuoširdžiai.
      Ir parama niekuom „nepalietė“ manęs ir mano šeimos.
      Tie pinigai, kuriuos gaudavome, sutinku, kad gerai, bet jie prisidėjo prie infliacijos ir sunkmečio atsiradimo.
      Galim sporinti. Pinigai iš niekur.
      Už tuos pinigėlius, daugelis pirko ne iš Lietuvos, o iš tos pačios „vakarų“ europos, taip skatindami ne mūsų, o jų ekonomiką.
      Pinigai atiteko ne Lietuvai, o gryžo ( dalis, koks 50 proc. ) atgal.

 • nonsense

  Bet kuriuo atveju airiai neskubeje balsuoti kas pirmas, atrodo issikovos papildomu sau nuolaidu kaip kad savas eurokomisaras ar sava mokesciu politika.

 • Kyprian

  ES jau prisiprašė žlugimo. man regis britai jau laiks nuo laiko prabyla apie išstojimą. Na o lisabnos sutartis tiesiog buvo bandymas sukoncentruoti valdžią viename taše,kad jokie seimai ir kitos nesamonės nesišakotų su savo konstitucijom ir atsisakymais paklusti. iš pradžių viskas ėjo kaip per sviestą, visokios LT ratifikavo net neskaitę, bet kai airiai perskaitė, visgi buvo pamąstyta.

 • Galima video tos kalbos pasižiūrėt čia. Smagiau matyt kalbėtoją.

  http://www.europarl.europa.eu/wps-europarl-internet/faces/vod/player-final.jsp?session=last&language=en

 • Dar pavyko katik su lietuvišku vertimu įsijungti :)

 • Regis

  Perskaičiau kalbą anglų kalba, vėliau lygiagrečiai dar kart skaitydamas pasiklausiau ir lietuviško vertimo žodžiu. Hmmm… galvojau, kad kai kurias nelabai gerai suprastas vietas suprasiu geriau… ;) Nežinau ar tos vertėjos vertė tiesiai iš čekų kalbos (Klausas EP kalbėjo čekiškai) ar iš anglų kalbos teksto, bet bet kuriuo atveju kaip minimum vertimas nekoks. Jeigu mūsų ir kitų šalių anglų kalbos nemokantys europarlamentarai klausosi tokio lygio vertimų tada jau nebejuokinga bet baisu.. Nu tiek to.

  Dėl Klauso pozicijos vertinimo, tai Čekijos prezidentą verta gerbt vien už tai, kad jis oponuoja savo galvą naudodamas pagal paskirtį, o ne tik aklam pritariamajam lingavimui. Aš asmeniškai labiau sutikčiau su p. Pöttering Hans-Gert, kuris iš kart baigus Klausui, jo kalbą pakomentavo kiek supratau EP vardu. Pagrindinis ginčas ar stiprinti Europos parlamentą kaip valdžios centrą ar atvirkščiai jį silpninti, mano asmeninė nuomonė yra, kad turi būti sveikas balansas. Panašiai kaip Lietuvoje su savivaldybių ir Seimo jėgų/pareigų/teisių balansu. Akivaizdu, kad kai kuriose srityse turi egzistuoti bendra ES politika ir tos politikos kryptys turi spręstis ne 27 šalių parlamentuose, o vienam EP, ir atvirkščiai, ne visus klausimus galima (reikia) nuspręst centralizuotai už kiekvieną šalį.

  p.s. tie kas gretina SSRS ar kitas imperijas su ES, tai atkreipkit į vieną mažą smulkmeną. Europos parlamente kiekvienas kalba savo kalba (bent jau gali) ir visa tai verčiama į visas ES kalbas. O juk tokia smulkmena parodo požiūrį. Požiūrį kokiu principu sukurta ši sąjunga. Todėl ir ES likimas bus kitoks negu SSRS. Kaip minimum kitoks. O dėl to, kad bus krizių tai čia kas be ko. Pažiūrėkit kas pas mus Lietuvoje darosi, padauginkit bet iš 27 ir įsivaizduokit kiek gali būti skirtingų nuomonių, interesų, pozicijų etc. Kas liečia pačią Europos ateitį tai yra senas nuvalkiotas posakis – vienybėje jėga. Ne mes, tai vėlesnios kartos ne tik tą supras bet ir įgyvendins, tik, kad nebūtų vėlu (turiu omeny, kad JAV jau senai pirmauja, o jas smarkiai vejasi ir Rusija, ir Kinija ar Indija).

 • Regis

  Beje jeigu jau kalbama apie reakciją į Klauso kalbą tai gerai būtų pasidomėt kokia buvo europarlamentarų reakcija į iškart po Klauso kalbėjusio Hans-Gert, kuris pakomentavo Klauso žodžius..

  O dauguma išėjusiųjų per Klauso kalbą manau vertino ne jo konkrečią kalbą, o apskritai išreiškė savo asmenišką poziciją į jo ankstesnes kalbas ir veiksmus. Kaip kažkas gerai pastebėjo jam prieš pradedant kalbėt daugumos europarlamentarų jau nebuvo vietoje.

  • Valentinas

   Regi,
   Bet, kad europarlamentas yra rojus žemėje gal neneigsi? Nežinau ar ten buvai ar ne, bet aš buvau ir bendravau tiek su europarlamentarais tiek, su žmonėmis dirbančiais Europos struktūrose. Jie ten susikūrę sau labai patogų ir komfortišką gyvenimą. Tokį patogų, kad vardan jo būtų galima pakovoti už EP įtakos plėtimą :)

   • Regis

    Buvau tik prie EP pastato, būti viduje ir tuo labiau dar kalbėti su europarlamentarais neteko. Net nesiginčysiu ir tikrai pilnai tikiu, kad jiems ten nešalta :). Bet ką padarysi, visos valdžios ar tai būtų Prienų savivaldybė ar EP serga panašiomis ligomis. Tačiau nieko geriau mes nesugalvosim. Mums kaip piliečiams belieka tik domėtis, kiek įmanoma kontroliuoti ir įtakot jų sprendimus. Galų gale mes juos renkam, o ne jie save. Aš esu už Europos Sąjungą iš principo, tikrai nebalsavau dėl alaus ar miltelių, o balsavau turėdamas labai aiškias viltis dėl Europos ateities bendrai ir Lietuvos Europos Sąjungoje konkrečiai. Nenoriu įsivelt į ilgas ir išsamias diskusijas, pakartosiu dar kart savo nuomonę. Kai pasaulis eina globalizacijos keliu, Kinija, Rusija ta pati Indija, musulmonų pasaulis kelia galvas aukštyn ir augina raumenis, Europai reikia vienytis ir būti stipriai. Kas liečia mūsų nedidelį 3 mln. žmonių su 7-8 mlrd. eurų biudžetu kaimą, mes galim pasirinkt savo kelią (tiksliau jau pasirinkom). Galim pakartot prieškarinės Lietuvos Respublikos istoriją, galim eit kitu keliu. Nepamirškim, kad viskas eina į priekį ir dabar niekas su tankais nekariaus, nes niekam nereikės fiziškai kontroliuot teritorijos. Žymiai labiau apsimoka šalį ekonomiškai paklupdyt ant kelių, o tada per supirktas kompanijas vykdyti sau naudingą politiką. Visiška nepriklausomybė įmanoma tik tada kai už tave nėra labiau nepriklausomų.

    p.s. kaip tik greitai bus rinkimai į EP, labai tikiuosi, kad kas nors iš žiniasklaidos atliks sau priklausantį darbą pateiks praėjusios EP kadencijos analizę, ką mes išrinkome, ką jie nuveikė EP ir t.t.. Ir tai mums leis geriau suprast kokių žmonių EP reikia nuo Lietuvos. O problemų visada buvo ir bus. Jas reikia spręst, o ne bėgt nuo jų.

 • AudriusX

  Sunku europarlamentarams – paskutiniame gyvenimo trečdalyje įsikūrė šiltai ir patogiai, ir klapčiukų šimtai aplinkui šmirinėja, bet staiga kažkoks kaimietis Klausas klausia, kam jie reikalingi? Tai spjaunam į pagarbą, demokratiją ir parodom ES pirmininkaujančiai šaliai, kad dėjom. Geriau saldžios Putino pasakos prieš miegą apie mėlynas liepsneles, šiaurines sroveles…

 • Vytenis

  Europos Sąjunga yra labai geraas mūsų butaforinės demokratijos pavyzdys – turime laisvus rinkimus, susirenka parlamentas, kuris laisvai diskutuoja mažai reikšmingais klausimais, o viską, kas realiai lemia mūsų gyvenimą, sprendžia visai kiti žmonės. To Europos Parlamento veikla ne ką tesiskiria nuo Blatarusijos Parlamento.
  Man asmeniškai didžiausią įspūdį padarė importo muitai žvakėms. Va čia tai tikras ES ryžtingumas. Gaila, kad pas mus Lietuvoje niakas apie tai net nekriuktelėjo. O čia net ir maximai yra iš ko pasimokyti.

 • buvo ir audringai plojusių.

  Be abejonės, buvo. Atitinkamo lygio kaip Klaus’as politiniai klounai, tarkime, Farage su savo ultranacionalistų gaujele ir panašūs daug šaukiantys veikėjai.

  apie ką Lietuvos politikai dažniausiai net galvoti nedrįsta: apie ES ateitį, apie demokratiją

  Galiu tik gūžčioti pečiais, bet neabejoju, kad sapnas, kuriame tai sapnavote, buvo išties įdomus. Kita vertus, derėtų susilaikyti nuo teiginių, kurių nei galite pagrįsti, nei jie yra adekvatūs realybei.