Balsavome už A.Brazauską. Balsuojame už S.Giedraitį. O kada už M.Burokevičių?

Galiu suprasti, kodėl Lietuvos rinkėjai pirmuoju nepriklausomos valstybės prezidentu išsirinko A.Brazauską – buvusį Komunistų Partijos CK pirmąjį sekretorių. Žmogus iš stuomens ir iš liemens, arti moka, kažkada net katedrą tikintiesiems „grąžino“… Tokiam galima daug atleisti.

Galiu suprasti, kodėl tie patys rinkėjai po to balsavo už V.Adamkų, kuris ramiu veidu visiems aiškino, kad dirbti Čikagoje ir gyventi Šiauliuose tuo pat metu – vieni niekai. Amerikonas, nevogs – na ką gali priešpastatyti tokiems argumentams…

Suprantu ir kodėl buvo balsuojama už R.Paksą: už „Mažeikių naftą“, jau prieš „amerikonus“ ir prieš pamažu „užknisančią“ ir vis labiau iš tų rinkėjų besityčiojančią valdžią.

Bandau suprasti net kodėl beveik 200 tūkstančių Lietuvos rinkėjų prieš 10 dienų balsavo už A.Valinsko projektą. Sakyčiau iš nevilties ir savotiškai kerštaudami. Lyg sakytų: šekit ir džiaukitės. Tiesa, nepagalvojo, kad patys sau taip pasakė…

Bet štai niekaip negaliu suprasti, kodėl beveik 5,500 Mažeikių rinkėjų balsavo už Stanislovą Giedraitį.

Prisipažinsiu, kažkaip neatkreipiau į šią pavardę dėmesio, nes tkriausiai net į galvą negalėjo ateiti mintis, kad tai – „tas pats“ Stanislovas Giedraitis.

Tas, kuris labai ilgai vadovavo kolūkiams, po to padarė greitą karjerą Komunistų partijoje, o prieš pat paskelbiant Nepriklausomybę, prisijungė prie J.Kuolelio, M.Burokevičiaus ir J.Jarmalavičiaus. Prie tų, kurie atsiskyrus A.Brazausko komunistams, liko ištkimi komunistiniams idealams ir vėliau tapo žinomi kaip „perversmininkai“. 

Pripažinti kolobarantais ir nuteisti už antivalstybinę veiklą.

S.Giedraitis buvo jų kompanionas – bent jau „perversmininkų“ veiklos pradžioje, ką labai aiškiai paliudija man į rankas patekusio dokumento kopija (žiūrėti paskutinę eilutę):

 

Tiesa, jis nenuėjo taip toli, kaip J.Kuolelis, M.Burokevičius ar J.Jermalavičius, bet gal tik todėl, kad galbūt greičiau pajuto permainas ir nebuvo toks ideologiškai ištikimas kaip pastarieji.

Tačiau ar tai ką nors keičia iš esmės?

Kas Lietuvoje atsitiko per tuos pastaruosius 18 metų, kad sugebame visa tai pamiršti ir balsuojame už žmogų, kuris sovietmečiu buvo aukščiausio rango nomenklatūros atstovas. Tas, kurio dauguma, šiandien už jį balsuojančiųjų bijojo, nekentė (ir kartu galbūt slapčia pavydėjo).

Kuo pavirto dabartinė Lietuvos politika, kad galėdami pasirinkti tarp 11 Lietuvos partijų (įskaitant 8 parlamentines) kandidatų ir dviejų, kurie išsikėlė patys, mažeikiškiai renkasi S.Giedraitį?

Kur atsidūrėmė per tuos 18 metų, kad S.Giedraitis pirmame rinkimų ture sugeba surinkti daugiau balsų nei socialdemokratų, konservatorių ir Tvarkos ir teisingumo kandidatai kartu sudėjus?

Aš suprantu, kad gyventi šiandieninėje Lietuvoje po 8 metų socialdemokratų ir VP grupės bendro valdymo kai kam gali būti labai blogai. Kai kam gal net per silpnai pasakyta – tikriausiai rekėtų sakyti daugumai, gyvenančių ne Vilniuje…

Bet net ir žinodamas tai, vis tiek negaliu suprasti, kodėl mažeikiškiai galvoja, kad patekus į Seimą giedraičiams, jų gyvenimas gali pagerėti. Ar jau pamiršo kolūkius? Ar pamiršo CK sekretorių „Volgas“, jų namus, jų įpročius?

Ar paklausė savęs, iš kur šiandien pas S.Giedraitį du butai Vilniuje ir ūkis netoli sostinės, duodantis per metus (bent jau pagal oficialią deklaraciją) daugiau nei 100 tūkstančių litų pajamų.

Ir kodėl tie beveik 5,500 tūkstančių mažeikiškių, kurie rinkimų biuletenyje žymėjo S.Giedraičio pavardę galvoja, kad būdamas Vilniuje, jis, tapęs Seimo nariu, puls rūpintis Mažeikių reikalais?

Gal kas žinote ir galite paaiškinti?

P.S. O jei į rinkimus nuspręstų eiti J.Kuolelis, M.Burokevičius? Ar ir už juos jau šiandien balsuotų

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Taip, galime paaiškinti. Prasideda žodžiu „Stokholmo…“ :)
  Cituojant D. Pūrą: „…pas įkaitus išsivysto labai keistai paaiškinamas meilės, prisirišimo ir labai gerų emocinių santykių jausmas su pagrobėjais. Įkaitai po to visą gyvenimą aiškins, kad tie pagrobėjai buvo labai geri, jūs nebauskite jų, jie iš tikrųjų norėjo gero, yra labai geri žmonės.“
  Gal tie terminai ir nevykę – genai, sindromai ir pan, bet kol kas nieko geriau nėra. Žinoma, kad tarp mūsų yra laisvų žmonių, bet rinkimuose nusveria ir taisykles rašo ne jie. Tad tegyvuoja debatai apie tai, kas vedžioja rankas tųjų, kurie tas taisykles teberašo.

 • Anonimas

  Aš irgi po tamstos D komentaro prisiminiau kaip p.Račas įnirtingai paneiginėjo sovietinį mentalitetą ar geną. O dabar pasirodo stebisi, kas seniai buvo akivaizdu.

 • Anonimas

  Nuo Jūsų, Artūrai, kliuvo visoms politinėms partijoms. Kiti žurnalistai irgi karšė politikų kailį kiek turėjo sveikatos. O toks Giedraitis 16 metų gyvena nekritikuojamas. Jis yra atstovas to kaimo, kurį sugriovė vienas toks su ožio barzda ir chroniška sloga (čia juokauju, nes visada balsuoju už TS). Man atrodo, kad mes patys paruošiam tokią dirvą, kurioje gali augti tik labai keistos daržovės.

 • Anonimas

  Mėgstate retorika Artūrai ir dramatiškai pateikti klausimus…:)
  Bet bent retkarčiais gal reiktų sustoti ir mažumėlę pabandyti lysti giliau ir ilgėliau pagvildenti situaciją…

  Gal Giedraitis tik pasekmė mūsų generalinės linijos? O jei ne, tai gal išeitis?

 • Arturai, o gal galetumete paaiskinti Paleckio fenomena. Tiek visko pazadejo, tokiu pazadu, kad kiti populistai ne nedasigalvotu. Ir se tau kad nori tik 3 proc.

 • Anonimas

  šiaip tai žmonių skurdas gimdo tokius rezultatus. Mažeikių raj. vienas iš prasčiau Lietuvoje besiverčiančių. Žinoma, tokio „prabalsavimo“ tai nepateisina. Gal rinkėjai nebuvo informuoti apie kandidato praeitį, arba ji stokholmo sindromu apsėstiesiems nerūpėjo?

 • Anonimas

  beveik neabejoju kad dauguma balsavusiu uz si asmeni tikrai neprisimena siu kaltinimu,jis daugumai zmoniu tera dar vienas bukletas imestas i pasto dezute ir pasirinktas plius minus atsitiktinai.todel nereikia cia bandyti pusti burbulo jog zmones pamirso tarybinius laikus,paprasciausiai dauguma paprastu zmoniu turi daug svarbesniu dalyku nei kapstytis kandidatu i Seima biografijose.butent tokiais atvejais zurnalistai turetu informuoti visuomene apie panasius asmenis(aciu p. Arturui).o jei net ir zinodami apie jo antivalstybine veikla zmones balsavo uz ji,tuomet ta labiausiai priskirciau tarybiniu laiku ilgesiui(tai turetu buti budinga skurstancio kaimo,vyresnio amziaus elektoratui,neatmestina ir balsu pirkimo galimybe)

 • Anonimas

  Už šį asmenį dauguma balsavo būtent todėl, kad puikiai prisimena jo praeitį. Jie neprisimena kada paskutinį kartą šypsojosi ar nuoširdžiai juokėsi, bet puikiai prisimena kas buvo sovietmečiu. Tai yra baisu, bet žmonės iš tiesų ilgisi tų laikų ir juos idealizuoja. Logiškų motyvų manau nerastume. Pikti ir pavydūs žmonės tiesiog nepriima dabartinės situacijos ir svajoja apie laikus kai visiems buvo vienodai blogai. Reiškia – ir vienodai gerai.

 • Anonimas

  man tai gėda kad esu mažeikiškis…gerai kad nors išvažiavęs..bet šiaip gėda, kai žinai už ką tas gimtasis miestas pastoviai balsuoja…paksas,giedraitis…nieko, tuoj ivanovas iš vilniaus nulėks po 4 metų į mžk ir išsikels kandidatūrą.

 • Anonimas

  Pasirašau po Alfredo komentaru.
  Auga ir jauna karta, kuriems TSKP – konservatorių trumpinys, o SSKP jie nebežino – nemoka rusų klb.
  Tobulėjame.

 • Anonimas

  Pliuralizmas turi teisę egzistuoti.
  Atleiskite už šventvagišką palyginimą, bet jeigu atsirastų drąsuolių iškelti Burokevičiaus kandidatūrą Vilniuje, stebėtumėtės dar labiau…
  Gera ten kur mūsų nėra ne tik geografine, bet ir laikmečių prasme. Nostalgja praeičiai, kuomet nebuvo oficialių milijonierių ir partorgai „įvesdavo tvarką“, dar gaji…

 • Anonimas

  Mielas Artūrai,
  pirma, puiku, kad pastebejai ir išviešinai patį faktą (asmeniškai man – tai nebuvo naujiena);
  antra, natūralu, kai žmonės, kuriems nuo ryto iki vakaro vaizdu ir žodžiu skelbiama tik negatyvi info apie viską Lietuvoje, pasirenka tokį nelemtą sprendimą.
  Prašymas:
  bent vieną pozityvų straipsnį per mėnesį, prašau!

 • Rimai, šį mėnesį jau buvo – apie Panevėžio 5 vidurinę…:)

 • Ir dar Rimai, nepatingėjau pažiūrėti: ir apie „Laisvąją bangą“, ir apie konservatorių humoro jausmą ir apie Moldovą.

  O mėnuo juk dar nesibaigė…:)

 • Anonimas

  Taigi čia viso labo tik Mažeikiai taip balsavo, todėl nereikia taip dramatizuoti. Žinoma, gaila, kad antrasis kandidatas – taip pat komunistas. Bet ko norėti iš Mažeikių, tik viena Viekšnių apylinkė „neapsiš..“. Lietuvoje turime ir daugiau specifinių geografinių rajonų, kuriuose lietuviški „genomai“, o gal psichės archetipai giliai modifikuoti pagal totoriškąsias – slaviškąsias („sląviškąsias“ gal net reiktų išbraukti, nes man rytų slavo vienas iš archetipų – Ilja Muromecas, kuris visai nepanašus į klajolį), „geriausias“ klajoklių tradicijas. Kas apsigyveno vienose iš derlingiausių Lietuvoje Pakruojo žemėse, kai Lietuva buvo okupuota „klajoklių“ iš sovietų sąjungos genties, o Pakruojo apylinkių ūkininkai išžudyti arba ištremti. Tad už kokius kandidatus labiausiai balsuoja negrįžtamai pakeistas genomas. Ne Rusija yra problema, o pačios Lietuvos chroniškos politinės ligos: tad tokie „mandatai“ – tik storosios Lietuvos žarnos (vieta kurioje dižiausia migracija) vėžinių ląstelių apraiška.

  Komentaras redaguotas – A.R.

 • Anonimas

  Dėkoju už komentaro
  readagavimą,labiau įpratęs mąstyti, nei rašyti.

 • Anonimas

  Daugelis be reikalo nuslydo į geografiją. Kolega (jei neprieštarausite) Slyvanosis,manau, gana taikliai pastebėjo. Būtent, dalis ilgisi „stiprios rankos“ valdymo. Pliuralizmas jiems virto totaliu pliurpalizmu ir visiško eilinio žmogelio bejėgiškumo būsena.

 • Anonimas

  kaip buves mazeikietis, galiu bandyti speti – giedraitis eile metu buvo mazeikiu komunistu pirmasis sekretorius, ir tuo metu miestieciai ji pazinojo ne labiau kaip komunistu ideologa, bet kaip gera miesto ukvedi – jis antai ir siuksliu skvereli isake sutvarkyti, ir kitus ukinius darbus miestui ‘suveike’. tad, kaip rodo rinkimai, didziajai daliai miestieciu jis toks ir isliko. o kad ~15 paskutiniu metu sedejo krumuose, tai jo reputacija liko ‘nesugandinta’ jau lietuviskos korupcijos istoriju…
  cia, manau, suveike labiau ne stokholmo sindromas, bet labiau baudziauninko ir gero pono – o cia ir matyt slapta viltis, kad budamas seimo narys ir vel ‘suveikines’ visokius ukinius darbus miestui…

 • Anonimas

  100 proc.pritariu Donatui.Tikrai garantuoju,kad 90 proc.taip balsavusių Giedraičio praeitis – dzin.O tai,kad jis sėdėjo „krūmuose“,atvirkščiai,elektoratui yra pliusas,nes sudaro iliuziją,kad kandidatas nesusitepęs.

 • Anonimas

  Pritariu, kad zmones rinko ji, ne uz priklausyma kazkada kazkokiai partijai , o uz tai, kad buvo teisingas visiems . Liaudis tai atsimena . Ponas Racas atsimena tik tai, uz ka jam moka. Itariu, kad tai gali buti Paksas, ar kas nors panasaus.

 • Kažkada būčiau visiškai sutikęs su šiuo straipsniu.
  Tačiau dabar, žiūrint į Kirkilą ir kitus, man kažkodėl atrodo, kad būtent ant TSKP platformos liko padoriausia LKP dalis. Manau, kad ir mažeikiškiai taip pagalvojo.
  Be kita ko, sparčiai prarandant nepriklausomybę Europos Sąjungoje, visai kitaip atrodo ir tie, norėję pasilikti Tarybų Sąjungoje.
  O prikaišioti tarybinių laikų Volgas, vilas ir pan., palyginus su dabartiniais privatizuotais ežerais, pajūriu, asmeninėmis jachtomis, pilimis ir t.t. kažkaip netgi truputį juokinga.
  Manau, kad Giedraičio sėkmė pirmame ture – dėsningas dalykas.

 • Anonimas

  Giedriau, apie kokį nepriklausomybės praradimą Europos Sąjungoje jūs kalbat?

 • Anonimas

  Giedriau, gal biški nesigaudai pasaulio realijose?..Europos Sąjunga ir prarasta nepriklausomybė. Tu ką, suvaržytas jautiesi? tau kas nor „golodomora“ siūlo ar į Sibirą veža? knygos negali rašyti ar skaityti? CNN ar LNK nematai? su Audi važinėji ar su Volga? pagalvok..aš manau kad tu laisvas žmogus jau vien dėl to kad čia komentarus rašai.

 • Pons Artūrai, ar padėkojo jums „Letuvos rytas“ už temą?Ar jūs pats pasiskolint ją, kuo abejočiau?

 • Anonimas

  Tadas rašo:
  Giedriau, apie kokį nepriklausomybės praradimą Europos Sąjungoje jūs kalbat?

  Pvz. atominę ESas reikalauja uždaryti..:)
  ir t.t.

 • Anonimas

  to praeinant:

  atomines niekas musu nevercia uzdaryti, cia mes patys ja isipareigojome uzdaryti iki 2010 stojimo i ES sutartimi. o jei butume nenoreje – butume ne ES. taip kad tau paciam pasirinkti…
  2004 metais daugumas pasirinko buti ES ir uzdaryti IAE. o dabar tiesiog reikia laikytis savo isipreigojimu. o kad LDDP iki siol nepasirupino musu energetine nepriklausomybe nuo rusijos ir energijos vartojimo sumazinimu, tai cia jau musu vidines bedos, cia jau kaip mes, rinkejai, toleruojame LDDP nekompetencija, sabotaza ar korupcija…

 • Anonimas

  na, nebūtų ES nebūtų ir įsipareigojimų/ priklausomybės nuo jos…:)

  na, dar nėra analgino…:)… nesertifikuoja/priklausom nuo ES…:)

  ir t.t.

 • Anonimas

  Arturai, gerbiu jus kaip kritiska zurnalista, taciau stebina jusu “kritiskas” straipsnis apie Stanislova Giedraiti. Jus klausiate kodel Mazeikiuose balsavo uz Giedraiti ir pateikiate duomenis apie tariama aukščiausio rango nomenklatūros atstova, kurio dauguma buktai bijojo ar tai jam kazkuo pavydejo.
  Tai, kad S.Giedraitis sugeba surinkti daugiau balsų nei socialdemokratų, konservatorių ir Tvarkos ir teisingumo kandidatai kartu sudėjus, matyt susije su jo veikla Mazeikiuose.
  Jus atkreipiate demesi ne i tas Giedraicio biografijos detales, nepagristai perdetai siejate jas su kolukiais, komunistine ideologija, “Volgomis”, kazkokiais neivardintais įpročiais. Matyt egzistuoja akivaizdus skirtumas tarp to kokiu Giedraiti pazista mazeikieciai ir tarp jusu propaguojamo Giedraicio ivaizdzio. Todel jus ir negalite suprasti balsavimo rezultatu.

 • Mielas, Mariau, S.Giedraitis nebuvo „tariamas“ aukščiausio rango nomenklatūros atstovas. Jis buvo tikra nomenklatūros grietinėlė, 1990 metais pasirinkęs kitą, nei didžioji tautos dalis, barikadų pusę.

  Aš nepažįstu S.Giedraičio ir todėl negaliu jo propaguoti. Tačiau jo biografijos faktai ir pasirnkimai, kuriuos jis yra padaręs gyvenime, leidžia daryti išvadas apie jo vertybes.

  Jo veiklos Mažeikiuose nežinau, tačiau ji negalėjo būti skirtinga nuo kitų CK sekretorių Šilutėje, Tauragėje, Zarasuose ar Panevėžyje… Visi jie patys nieko nedarė, o tik vykdė įsakymus. Vieni geriau, kiti – blogiau, vieni – su didesne fantazija, kiti – be jos.

  KGB vadukai taip pat buvo tokie patys Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ar Marijampolėje – ir iš tiesų visai nesvarbu, kuo vėliau jie tapo.

  Beje, aš asmeniškai nepažįstu ir Stalino, A.Sniečkaus, V.Putino, Hitlerio, Pol Poto ir daugelio kitų, tačiau turiu nuomonę apie jų vertybes.

 • Anonimas

  tai kaip mažeikiškiai pažįsta Giedraitį?

  kaip profesorius sakė, gaila, kad pas mus labai trumpa visų istorinė atmintis..todėl ir balsuojam už tuos kurie saldainius mėto arba kelią prie namų asfaltavo…todėl kad ir kiek galima būtų siaurai žiūrėti į rinkimus, politiką ar netgi būti visai apolitiškas – manau, kad nevalia pamiršti tų kurie veikė antivalstybiškai.

 • Anonimas

  Nukrypstant nuo pagrindinės temos keletas pastebėjimų apie Lietuvos energetinę „nepriklausomybę“.
  Jau gerą dešimtmetį Lietuvos vykdančiosios valdžios vadai (AMB, GeK) kryptingai „tvarkė“ energetinius valstybės reikalus greito bizniuko suinteresuotų asmenų naudai. Prisijungimo prie ES energetinės sistemos būtinybė atsirado ne 2004 metais ir apie tai buvo žinoma seniai. Tačiau visi bandymai pradėti darbus atsimušdavo į keistų argumentų sieną, nes privačiam LE vadų ir jų politinių globėjų verslui pardavinėjant perteklinę IAE energiją būtų uždėtas apynasris (susijungus su ES sistema tiesiogiai, būtų reikėję naudoti sinchronizuojančius konverterius rytų kryptimi, o tai reikštų apskaitą ir kontrolę).
  Dabar R. Juozaitis neria į „krūmus“, kad pralauktų permainų laikotarpį. Esu tikras, kad naujos AE statybos reikalai šiuo metu jam mažiausiai rūpi.

 • Anonimas

  to praeinant

  patinka buti nepriklausomam? – tai skirk daugiau energijos ne kovodamas pries ES, bet pries lietuvos energetine priklausomybe nuo rusijos. nes nuo energetines netoli ir politine…

 • Anonimas

  Šiom aplinkybėm net ir gerai, kad Mažeikiai išrinks Giedraitį. Jis partijos neturi. Negalės tapti nei kokio komiteto pirmininku, nei tuo labiau frakcijos galva. Nepabandžius vis knieti pabandyti. Mažeikiai pabandys ir po keturių metų galės pasidalinti savo praktika. Artūrui siūlyčiau surasti formą papasakoti apie Giedraitį ir panašius atvejus. Gal kiek humoro tokiuose rašiniuose praverstų. Pastebėjau, kad per aštrus puolimas duoda priešingus rezultatus pageidaujamiems. Žemaičiai yra užsispyrę. Tikrai per kitus rinkimus kokį Kuolelį išsikas.

 • Anonimas

  Jo dabar mazeikiai labai geroj vietoj del Jusu paminetu tradiciniu partiju esu buves tarybos posedyje kai zmones sneka apie tai kad milijonines skolos nesvarbu kad uzsnusta per svarstymus ir patys graziai pelnosi is mazeikiu o mazeikiai pagal skiriamus pinigus lietuvoj paskutinej vietoj, nors sumoka daugiausia mokesciu, deja kad ir buvo Giedraitis CK bet mazeikius savo laiku tikrai sutvarke ir jais pasirupino, va todel ir balsuoja zmones, o pats autorius geriau savo biografija pasidometu…

 • Anonimas

  taip. Romas teisus. kita vertus toks Giedraitis turėtų pasirodyti visu gražumu tame Seime. va tada ir bus visas jo praeities ir dabarties įvertinimas. žurnalistai turėtų jo nepamiršti. galės raudonuoti ir kas rinko, ir pats prelegentas.

 • Anonimas

  To praeinant
  Na dar yra sugedo vamzdis/ pardavėm lenkam…:)
  Priklausomybių daug. Darom kaip apsimoka.

 • Anonimas

  MAŽEIKIAMS PADARĖ DAUG GERO
  Sigitas gražiai atsiliepia apie tuos laikus, kai Komunistų partijos pirmuoju sekretoriumi Mažeikiuose dirbo Stanislovas Giedraitis. Anot jo, šis žmogus miestui padarė daug gero. Jis buvo nepamainomas rajoninio lygio vadovas. „Šis žmogus pavėlavo, įsėdo į kitą traukinį, kai jau visos geriausios vietos buvo užimtos“, – sako Sigitas.
  Dabartiniai laikraščio skaitytojai gal net nežino, kad visas Mažeikių miestas anais laikais buvo padalintas į teritorijas, kurias turėjo prižiūrėti ir tvarkyti atskiri gamybiniai kolektyvai.
  Buvo įkurtas miesto tvarkymo štabas, kuriam vadovavo pats pirmasis sekretorius S. Giedraitis.
  Sigitas pamena, kad štabo posėdžiai vykdavo ketvirtadieniais. Į juos būdavo kviečiami atsakingi gamybinių kolektyvų vadovai, kurie turėdavo atsiskaityti už atliktus darbus.
  Apsileidėliai susilaukdavo griežtos kritikos. Kalba net pakrypdavo apie buvimą Komunistų partijos gretose. Tais laikais tai daug reiškė. Finalas būdavo toks, kad apsileidėliai galėdavo atsisveikinti su savo postu.
  Pasak Sigito, S. Giedraitis mokėdavo paveikti ir labiausiai apsileidusius vadovus, kuriems labai sunkiai sekdavosi atlikti papildomus darbus. Sekretorius net suorganizuodavo savotiškas pamokas, kaip neišnaudojant įmonės resursų atlikti miesto aplinkos tvarkymo darbus…
  Aviacijos sporto Mažeikiuose pradžia – 1984 m., kai laimėjęs konkursą ruošti parašiutininkų atvažiavo parašiutininkas-instruktorius Rimantas Morkūnas. Šio sporto atsiradimo rajone iniciatorius buvo tuometinis rajono komunistų partijos sekretorius Stanislovas Giedraitis, pats mėgęs aviaciją, sklandytojas.

 • Pingback: “Lygesnių kiaulių” ideologijos pergalė Seime | Artūras Račas()