Aš remiu „Baltic Pride“ eitynes Vilniuje

Ąžuolas Bagdonas ir Kęstutis Girnius viską iš esmės parašė.

Galiu pasirašyti po jų tekstais, nes jiems visiškai pritariu.

Ir dar galiu pridurti, jog man gėda, kad R.Petrauskas yra Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras ir kad Jurgis Razma, Algirdas Butkevičius, Valentinas Mazuronis yra Lietuvos Respublikos Seimo nariai, o Viktoras Uspaskichas atstovauja Lietuvai Europos Parlamente.

Noriu tikėti, kad jie visi, įskaitant ir Mantą Adomėną, K.Uoką, A.Svarinską ir kitus moderniuosius nacius, greitai taps praeitimi.

Arba praeitimi taps Lietuva.

(58 balsų, vidurkis: 4,45 iš 5)
Loading...
 • labai teisingai, teko skaityti tik petrausko ir adomeno pareiskimus, visiskai nelogiski ir man geda taip pat.

 • Senai laukiau jūsų pasisakymo šiuo klausimu, ir visiškai pritariu jam.

 • curry

  Puiku, Artūrai. Man regis reikia pradėti viską vadinti savo vardais. Neonaciai šiame kontekste yra neonaciai, o ne kokie nors šeimų sergėtojai, dori katalikai ar tvirti tvarkos ir drausmės palaikytojai mieste.

  „Diskriminuoti negalima priimti“

  Kur dingo kablelis?

 • curry

  Bet kaip paskui gerbti bažnyčią, Jūs man pasakykit?

  Homoseksualizmas – liga, kaip ir alkoholizmas, ir jau yra efektyvių metodų jai išgydyti. Tuo įsitikinęs Šiluvos parapijos klebonas Erastas Murauskas.

  Mes pasisakome „prieš“, ir jokios homoseksualų diskriminacijos čia nėra – mes išreiškiame tik savo tvirtus įsitikinimus. Kaip krikščionys už juos meldžiamės ir iš širdies linkime, kad jie pažintų Kristų, pamiltų ir išsilaisvintų iš tos sunkios ligos, nuodėmingos vienas kitam priklausomybės“, – sakė kunigas.

  http://www.alfa.lt

  • dzyvai

   curry, ar teisingai supratau, kad jei bent vienas katalikas turi priešingą nuomonę nei koks gėjus, ir tą nuomonę viešai pareiškia, dėl to bažnyčia (ne pastatas, o tikinčiųjų visuma) yra negerbtina?

   Patikslinkite, ar negerbtina:
   1) nes turi nuomonę kuri nesutampa su jūsų ar gėjų
   2) nes drįsta tą nuomonę išsakyti viešai?

   • MariusM

    Na, kunigas, tai jau ne šiaip „vienas katalikas“, kaip, kad ir prokuroras nėra šiaip koks tūlas skustagalvis…

    • Čia tiems kas savo nuomonės neturi. Tiems, kam reikia kitų nuomonės…

    • dzyvai

     MariusM, tikriausiai nustebsite, bet kunigas yra tiesiog žmogus, su visomis savo silpnybėmis ir stiprybėmis. Ir net popiežiaus nuomonė nebūtų kiekvieno kataliko asmeniškai nuomone (čia apie lyginimą su gen. prokuroru). Beje, gen. prokuroro irgi nesudievinčiau :)

     Bet atsakymo tai nėra – kur blogybė:
     1) ar kad katalikas turi savo nuomonę, kuri nesutampa su gėjų,
     2) ar kad išdrįsta viešai ją pareikšti?

     Jūsų, bei išsakytą tinklaraščio autoriaus poziciją pavadinčiau aklai progėjiška. Apie etikečių klijavimą tikriausiai užsiminti nereiktų… Eitynės dar neprasidėjo, o jau „plytomis“ mėtosi net garbūs apžvalgininkai. Vyksta įtampos aštrinimas iš abiejų stovyklų pusių.

     Tolerancijos grimasa: gėjai (kodėl ne ištvirkėliai, jei jau plytomis mėtomės) tapatinami su laisve ir ateitimi ir turi būti garbinami (nes tiesiog pagarbos pasirodo neužtenka), o vertybių (kiek jų mums belikę?) sergėtojai išvadinami naciais, nors nei žydų nei gėjų žudyti kaip ir neragina?

     • gied

      dzyvai
      Esu karteli patekęs į katalikų eitynes Kaune, laisvės alėjoje – negalėjau jos kirsti kol anie nepraeis. Visas 20min. Man tai nepatiko, galėtų katalikai eitynes rengti kur užmiestyje, miško keliukais :) Juo labiau, katalikybė archaiškas ir mokslo nepatvirtintas reiškinys, kuris žeidžia mano įsitikinimus, kurį aktyviai praktikuoja koks 10-20% Lietuvos (gal mažiau), nors laiko save katalikais gana daug gyventojų. Aš nieko prieš, kad jie melstusi uždaryti. Be to, turi būti panaikintas vienuoliams ir kunigams celibatas, nes tai prieštarauja gamtai, o mūsų tauta ant išnykimo ribos…

      Šia joke, jei ka… Tiesiog eitynių draudimas turi būti taikomas visoms sulyginamoms grupėms arba nė vienai, kuri nepažeidžia įstatymų.

     • Valentinas

      DZyvas:
      „Tolerancijos grimasa: gėjai (kodėl ne ištvirkėliai, jei jau plytomis mėtomės) tapatinami su laisve ir ateitimi ir turi būti garbinami (nes tiesiog pagarbos pasirodo neužtenka), o vertybių (kiek jų mums belikę?) sergėtojai išvadinami naciais, nors nei žydų nei gėjų žudyti kaip ir neragina?“
      Gal gali įdėti nuorodėlę, kur kas nors ragino garbinti gėjus? Būtų įdomu paskaityti.

   • gied

    Nuomonę turėti galima. Gerbti kitų nuomonę ir teises reikia.

  • Ir kokie tie efektyvūs metodai? Gal tas kunigas turi kokių skiepų, kad kartais neužsikrėsčiau? Aplink staiga tiek daktarų užsiveisė (ypač šiom dienom), ir nė vieno su med. diplomu.

 • taip

  Neremiu konkrečiai šitų eitynių, bet dar labiau neremiu Lietuvos nesąžiningos laikysenos. Ir visiškai neremiu įstatymų, pagal kuriuos reikia leidimų taikioms demonstracijoms.

 • Ričardas

  Nenoriu kaitinti aistras, tačiau Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras maža dalimi yra teisus. Skustagalviai ruošiasi, pankai irgi galanda peilius. Nors dėl pastarųjų nesu isitikinęs, bet dėl pirmų paminėtų galiu garantuoti. Nors pritariu K. Giriui, kad reikia šios eisenos.

  • em, Ričardai, manau nesate susipažinęs su pankų ideologija – tolerancija, pakantumas kitokiems yra vienas iš kertinių pankroko ideologijos pamatų…

 • Whisker

  Nezinau , as to parado neremiu. Manau, kad tai neturetu buti siejama su politika, politikai kaip ir betkokioj situacijoj vaikosi populiarumo, cia tas prokuraturos zingsnis irgi visai kita diskusijos tema.

  As visdar po siai dienai nesuvokiu kaip buvo duotas leidimas tokiam dalykui, kodel nebuvo atsiklausta visuomenes nuomones ? Keistas man kai kuriu zmoniu toks pavirsutiniskas poziuris „ai, prazygiuos ir viskas“… juk cia tik pradzia, prazygiuos, tuomet prasides reikalavimai iteisint santuokas, vaikus jiems leist augint, galu gale bus kaip Amerikoj, kai viena grazuole konkurse tiesiog pasake, kad pries gejus nieko neturi, bet jai tokios santuokos nera priimtinos, bus laikomi visos valstybes priesais.

  Pries gejus nieko neturiu, asmeniskai labai pritariu R.Zilinsko poziuriui i visa tai, tikrai sia tema labai protingai zmogus kalba, ir cia visai ne tame esme gejus zmogus ar ne, kaip ir politikoj yra kenkejai, kurie verziasi prie lovio, kad sau naudos ispest, taip ir cia. O tu, kurie cia visuomenes nuomone naudodamiesi sau keliasi reitingus, tai svarstyti neverta, visada taip buvo ir bus.

  • curry

   Jojo… papiketuos pensininkai prie Seimo, o paskui pensiju didesnių reikalaus – tai įžūlumas! Manau, to irgi nereikėtų leisti…

  • VYTS

   Konstituciją paskaityk. Žmonės (o jie juk žmonės, ar ne?) turi teisę į taikius susirinkimus, ir dėl kiekvieno jų referendumo kelti nereikia. Ot miestelėnas :)

   • Whisker

    jeigu taip tiesiogiai traktuosi, tai gali pasakyt ir taip, jog „Kadangi visuomenes didzioji dalis yra nusiteikusi priesiskai ir kazkas ten kazka negero to susirinkimo metu organizuoja, tai leidzia daryti prielaida, jog uztikrinti, kad tas susirinkimas bus taikus nera imanoma, nepaisant to fakto, kad patys dalyviai taikiai nusiteike“ , cia yra isvedziojimas, bet lygiai ir tai ka tu cia pacitavai galima labai ivairiapusiskai interpretuot.

    • VYTS

     Tai išsidirbinėjimas. Jeigu grupė A žada grupę B apmėtyti plytomis, ar kaip ten prokuroras sakė, tai labai akivaizdu, kad tuo pagrindu reikia riboti grupės A, o ne B teises.

     • Whisker

      Is dalies sutinku, bet pasakyk kodel gi valstybe turi mesti tiek daug jegu, kas be abejo pasireiskia ir finansine israiska noredama apriboti tos grupes A teises? Tada galima sakyti, kad jeigu grupei B reikia to parado ir jinai ji organizuoja, tai jinai pati turetu uzsimoketi valstybej uz tvarkos uztikrinima arba tas klausimas jau turi buti aisqiai svarstomas pries duodant leidima tokiam paradui.

     • VYTS

      Valstybė turėtų mesti jėgas visų pirma nes įsipareigojo. Be to, nemanau kad reikia kapituliuoti prieš teroristus. Dar įpras…

    • WU

     O kam apskritai reikalingos žmogaus teisės? Panaikinkim jas visas. Neįsivaizduojat, kiek pinigų sutaupysim. Teisinga teismo procesą, lygybę prieš įstatymą ir visas kitas. Sutaupysim žiauriai. Nereiks pensijų karpyti. Tada dar atsisakykim demokratijos, nes velniškai brangi valdymo forma..

 • Whisker

  ka cia tai turi bendro ? Matai neturi pensininkai tokiu svertu, jeigu vat Europai bent kiek rupetu kiek pas mus zmoniu gyvena zemiau skurdo ribos ir darytu saliai toki spaudima kaip, kad daro geju klausimais, tada net ir piketu nereiketu, bet kazkaip jiems nusivilpt tais klausimais.

  O baznycia tai cia nzn, pasirinkimas asmeninis, niekas nevercia ja tiketi, cia kaip radijo stotis, nori klausai, nori ne, aisq visuomeniniam gyvenime jos itaka yra per didele, bet cia jau kita tema.

  • curry

   Į pirmą pastraipą neatsakinėsiu, geriau pasiūlysiu pasiskaityti visuotinę žmogaus teisių deklaraciją.

   19 straipsnis
   Kiekvienas turi teisę laisvai laikytis savo įsitikinimų ir juos reikšti; ši teisė apima laisvę nekliudomam turėti savo nuomonę ir ieškoti informacijos bei idėjų, jas gauti ir skleisti visokiomis priemonėmis ir nepaisant valstybės sienų.

   O apie bažnyčią aš nesakiau „tikėti“, aš sakiau „gerbti“.

   • Whisker

    Reiksti bet kokiu isitikinimu laisvai negalima, yra isimtys, jeigu as pvz pasakyciau, kad dievinu Hitleri, tai buciau iskart patrauktas baudziamojon atsakomyben, aisq kalbant apie zmogaus seksualine krypti tas negalioja, taciau cia velgi galima kalbeti apie vaikus ir galima zala jiems.

    O reiskimas savo isitikinimu (pvz. internete) ir masinis susiburimas yra du skirtingi dalykai.

    Pavargau diskutuoti, galima turbut iki ryto taip butu testi.

    • Mikas

     Taigi galima – tik tau reikės susimokėti už durną galvą.

 • Remti galima tokias eitynes, tačiau gal reiktų suprasti, jog yra ir tokių, kurie nenori eitynių ne dėl to, kad ten eina gėjai ar arkliai, ar dar kasnors. O dėl to, kad jie irgi žmonės ir juos lengvai gali ten sužeisti. Čia ne Berlynas ar Mančesteris, kur visi vaikšto ir fechtuojasi savo „daiktais“…
  Iš plytos aš abejoju ar norėtų nors vienas homoseksualas gauti.
  O jeigu bus tokios eitynės, bus ir plytos. Ne dėl to, kad pats eičiau ir mėtyčiau, o todėl, kad žinau, kad taip bus.
  Be visa ko, siūlau pažiūrėti iš vakarų miestų tokių eitynių pavyzdžius arba paradus ištisus, kaip antai Berlyno „Love Parade“ ar dar kasnors panašaus. Šiurpas perbėgs.
  Ir ne dėl to, kad vienas ar kitas yra homofobas, bet dėl to, kad reikia skirti kas yra tolerancija ir kas yra supratimas. Suprasti galima, kad visi žmonės skirtingi ir kad homoseksualumas yra vienas iš tokių „išsiskyrimų“, bet nereikia taip iki absoliutaus kvailumo „tolreuoti“. Toleruoti galima ką nors neigiamo: slogą, galvos skausmą, erzinimą ir panašiai.
  Šį reiškinį reikia suprasti.
  O dabar paaiškinsiu kodėl man asmeniškai nepatinka homoseksualai (ypač vyriškos lyties):
  1. Tokių paradų metu du homoseksualai labai lengvai apsinuogina ir rodo savo meilę viešumoje ties „Plonyte raudoną liniją“.
  2. Nei aš, nei mano draugai ar pažystami niekada neišsirengtų pusnuogiai marširuoti miesto centru rodydami beveik sekso scenas.
  Po šimts, net JAV hipiai seksualinės revoliucijos metu prisiuostę klijų, prisivalgę grybų ir prisirūkę marichuanos to nedarydavo (nebent radikalai revoliucionieriai, kurių buvo vienetai).

  • Mikas

   Tai tau nepatinka homoseksualai ar nuogybės? Apsispręsk. Šitame parade nuogybių nebus.

   • Regis

    Nepatinka ir toleruoju skirtingos sąvokos. Ne mano reikalas kas ką daro ir veikia savo privačiame gyvenime, bet man ne tas pats kas vyksta visuomeniniame gyvenime. Jeigu homoseksualizmas atvirai reklamuojamas man tas nepatinka ir to netoleruoju. Taip atsakytų kokie 90% šios šalies gyventojų. Manau.

    • Mikas

     Štai sąrašas dalykų, kurie man nepatinka: rūkymas (viešoje vietoje taip pat, o dabar tik ten ir galima), alkoholio gėrimas, keikimasis, sėmkės, skustagalviai, neonaciai, nagli vairuotojai, BMW, bomžai troleibusuose, mikriukų vairuotojai, kurie neduoda bilietėlių, kasininkės surūgusiais veidais, durni delfi komentatoriai, Gražulis ir t.t. ir pan.

     Ką darysime?

     • Viską ką išvardinai daugiau ar mažiau yra bandoma kontroliuoti. Homoseksualumo niekas nekontroliuoja, nes tai laisvas žmogaus pasirinkimas. Vienintelis dalykas dėl ko daug kas nenori to parado yra dėl pačių parado dalyvių saugumo.
      Nereikia manyti, kad jeigu iš 10 žmonių grupės vienas sako, kad visi yra niekšai, reiškia, kad visa grupė taip mano.

     • Mikas

      Kęstuti, tiesa sakant, nesupratau tavo komentaro. Mano mintis buvo tokia, jei kažkas nepatinka daugumai, tai dar neargumentas tai leisti daryti tik namie (pvz.: Lenkijoje rūkyti man atrodo išvis tik savo automobilyje galima).

     • dzyvai

      Mikai, o ką daryti tai mažumai, kuri nenorėjo Lietuvos stojimo į ES? Kodėl daugumos apsisprendimai ir tvarkos galioja ir mažumoms, bet turi negalioti gėjams?

  • kasteneina

   Kas ten kaip išsirengtų ar neišsirengtų, nėra jokių garantijų. Vilnius jau matė apsinuoginusių (ne homoseksualų) paradą: http://www.youtube.com/watch?v=N_Bn9GXx2so

   • Tokius visai mielai sutikčiau drausti.

  • Visų pirma, „Love parade“ yra pirmiausiai heteroseksualų renginys. Antra – Lietuvoje iki paradų dar kaip pėsčiam iki Kinijos – čia norima tik paprastų paprasčiausias eitynes surengti…

   • Turbūt nesi buvęs „Love parade“.
    Aš pats taipogi nebuvau, tačiau užteko įspūdžių iš kolegų kurie gryžo nelabai patenkinti.
    Ir beje, jeigu tai tiesiog eitynės, kam tas PR? Turiu omeny, kam eskaluoti viską taip. Juk ne jiems vieniems atšaukia kartais leidimus kažkur „Žygiuoti“.
    Kažkaip man atrodo, kad racionalu būtų išdidžiai ir ramiai pasakyti kas kur ir kaip vietoj to bandymo eskaluoti ir iššaukti spaudimą iš įvairių pusių.

 • Nedraugas

  Palyginau si irasa netycia su irasu apie Butkeviciu – cia – glaustai ir taikliai (kuo Racas visada imponavo), ten – su politiskai angazuotu problemos horizontu. Juk ir ten galejot parasyti – jei ir toliau bus toks skolinimosi apetitas, Lietuvos laisve taps praeitimi :)
  Ai, bet kazkas suturejo uz rankos…

  • Mantoske

   Ten ne apie skolinimosi apetitą, o apie tai koks Butkevičius begėdiškas melagis.

 • Gedas

  Va labai neblogas FAQ (D.U.K.) šia tema: http://eziukasvilniuje.blogas.lt/geju-eisena-faq-1083.html

 • Rolandas

  Pritariu. Supper, Artūrai.

  • Rolandas

   Ką Jūs čia, Rolandai, apie vakarienę užsimenate?

 • albinas

  As pies kitu orentaciju zmones neturiu nieko pries, bet nenoriu kad pies mano langus jie kraipytu uzpakalius. Leidimas buvo duotas, ir bala nemate, nu butu prazigiave. Bet sitoje situacijoje mane labiausiai supykino l.e.g. prokuroras, prisidirbes kedzio zuties istorijoje, dabar bando pries didziaja lietuvos zmoniu dali, kurie yra priesiskai nusiteike tokiems paradams(o tokiu manau yra apie 80% tame tarpe ir as) pasiroditi gerieciu.

  Artūrai, didziaja dalimi jusu pasauleziura sutampa su mano, bet man atvirksciai neu jums, isskyrus R Petrauska visai negeda.

  • WU

   O ar jūs įsitikinęs, kad jie kraipys užpakalius? Kodėl visi įsivaizduoja Rio de Janeiro karnavalą??

   • Todėl, kad 80% tautiečių, atstovaujamų albinų, pasaulį mato tiek, kiek jo teikiasi parodyti tv3, lnk arba lrt vakaro žinios. Nors ir tai tada (užtenka pasižiūrėti reitingų išklotines) eina arbatos arba babatuko kaisti.

    • albinas

     nespresk pagal save.

     • Sprendžiu pagal tamstos komentarą :) Nors, žinoma, į tokį argumentą „nespręsk pagal save“, nelabai ką ir telieka atsakyti, nebent gremžti nuo pakaušio gyvaplaukius ir barstyti atidengtą dievopi skylę pelenais…

 • Tadas

  Man keista, kad zmones nesupranta kaip visa tai svarbu ir kaip graziai atsiskleide visu lietuvaiciu supuves vidus. Kaip galima grasinti, troksti kazkieno skausmo vien del to kad jis kitoks? Ir taip yra ne tik su gejais. Visko ko nezinom, nepazysta, ko bijom norim naikinti, buti pranasesni, sutrypti. Absoliutus nulis tolerancijos kitokiems. Tiesa pasakius man pirma karta taip geda del tautieciu ir baisu kad gyvenam gyvuliu kraste, kur tave gali plytomis apmetyti vien del tavo meiles kitam.
  Niekas nekraipys jokiu uzpakaliu po langais, juos kraipo jums televizijos ekrane kiekviena diena…
  Peace and love :P

  • laila

   Komentaras pašalintas A.R.

 • Respect, pasirašau 100%.

 • Kęstutis

  Tai M.Adomėnas ,Uoka ir Svarinskas yra modernieji naciai?
  Ar tikrai taip supratau?

  • Mikas

   Uoka – tai tikrai. Adomėnas tai tik šiaip nevykęs politikiūkštis, bet tikriausiai ne neonacis (šiaip nenustebsiu, jei bus užsislėpęs gėjus – laikas parodys). Svarinskas šiaip senas žmogus, o seniems sunku keistis.

   • cituoju gayline.lt apie Adomėną:“Seimo narys, konservatorius, Kembridžo universiteto absolventas, įvairių prieš gėjus nukreiptų iniciatyvų autorius. Ypač aktyviai veikti Mantas pradėjo tada, kai Vatikane ambasadoriumi tapo jo draugas Vytautas Ališauskas, su kuriuo, anot gandų, jį siejo bendras butas ir neaiškūs santykiai24,25. Pavyzdžiui, neretai tarp žmonių buvo galima išgirsti, kaip Mantas, turbūt neatsitiktinai, buvo vadinamas Ališauskiene.“ (http://www.gayline.lt/G%C4%97j%C5%B3-ir-lesbie%C4%8Di%C5%B3-gra%C5%BEuli%C5%B3-rinkimai.d?sid=3838). Panašu į klasikinį „self hating“ atvejį…

    • Skirgaila

     Itin žemo lygio taktika yra štai tokie pasakymai, su užuominomis apie „ališauskienes“ („tarp žmonių galima buvo išgirsti“ yra išties itin vertas dėmėsio šaltinis kažkokiems apibendrinimams). Sovietinių metodų tvaikas juntamas. „Štai – jis irgi gėjus, tik užslaptinęs savo homoseksualumą po antigėjiška agresija“

     Šiandien per alfa.lt konferenciją homoseksualus jos dalyvis mestelėjo frazę maždaug „kunigų tarpe irgi yra pilna tokių, aš pvz. ispažintį atlikdamas pažinau kunigą, su kuriuo miegojau“.

     Slogus įspūdis.

     Susidaro vaizdas, kad abiejose barikadų pusėse (tiek „baltic pride“, tiek visuomenės dalyje, kuri tam nepritaria) rėksnių ir siaurapročių debilų procentaliai yra tiek pat.

     Taip sakant, atitinka kirvis kotą.

 • Bobutė

  p. A. Račui

  Kadangi priešpaskutinis įrašo sakinys gali būti traktuotinas įvairiai, o be to gali būti, kad parašėte ne tai ką turėjote mintyse (juk taip būna), prašyčiau patikslinti mintį.

  Ar Jūs teigiate, kad ponai R.Petrauskas, Jurgis Razma, Algirdas Butkevičius, Valentinas Mazuronis, Viktoras Uspaskichas, Mantas Adomėnas, K.Uoka, A.Svarinskas yra modernieji naciai?

  • Valdas

   p. Bobute, manau šioje vietoje Račas ir pvz. Mazuronis vertintini vienodai. Ir jei mes su jumis nenorime būti taip pat vertintini, privalome gerbti Račo ir Mazuronio eises turėi savo nuomonę.

   • Bobutė

    p. Valdai

    Aš tai suformuluočiau kiek kitaip.
    Mes privalome pripažinti žmogaus teisę turėti savo nuomonę.

    Aš ir pripažįstu. Bet vat su ta pagarba…TEISĘ turėti nuomonę aš gerbiu, tačiau gerbiu ne kiekvieną nuomonę…

  • miela Bobute ir mielas Kęstuti, mano atsakymas jums abiems yra „taip“. Keista, kad tokie protingi žmonės nesupranta elementaraus teksto:)

   • Bobutė

    Ačiū už atsakymą.

    Maniau, kad geriau pasitikslinti, o tai būna, kad vėliau pradedama aiškinti, kad ne tą turėjau omenyje, tas žodis turi ir kitą reikšmę ir etc. Čia ne apie Jus, bet… taip kartais būna…

    Dėl mano protinių gebėjimų. Kaip jau esu sakiusi, nesiruošiu su Tamsta apie tai diskutuoti… Ir nesvarbu ar Jūs tai įvardinate tiesiai – „dunduke“ ar netiesiogiai, pvz. per „elementaraus teksto nesupratimą“…

    Prabočykit, bet, mano galva, tokie Tamstos komentarai, daugiau pasako apie Jus, nei apie mane…
    Taigi, būčiau be galo dėkinga, jei ateityje šios temos nebegvildentume… Iš anksto dėkoju.

    • miela Bobute, nesuprantu, kuo tamsta nepatenkinta: jūs nesupratote, aš pabandžiau dar kartą specialiai tamstai paaiškinti. Nežinau ir, tiesą pasakius, man visai neįdomu, ką tai tamstai tai sako apie mane, tačiau temą apie gebėjimus gvildenti tai pradėjote jūs, o ne aš… Galite nedėkoti.

 • Komentaras pašalintas A.R.

  P.S. Aptarinėti A.Račo savybes ir sugebėjimus siūlau Užkalnio puslapyje

  • Valdas

   Fredi, pritariu Jums, išskyrus nuomonę apie profesorių Donskį. Jis taip pat priklausomas nuo savo subjektyvios nuomonės. Taip pat -kas ne su juo- tas prieš jį…

 • Margaux

  Nesureikšminčiau leidimo gėjų eitynėms sustabdymo. Tie kurie spekuliuoja, neva Bush vizito metu saugumą užtikrinome, o savų mat negalime apsaugoti, galėčiau pasakyti tik tiek, kad yra skirtingai saugumo užtikrinimo mastai: kur saugoti vieną asmenį, kur kelis tūkstančius, be to akcentuojama, kad pagrindinis dalyvių pavojus tyko ne eitynių metu, o vykstant į jį arba iš jo.
  Be to atkreipčiau dėmesį į tai, kad gėjai dalinai patys kalti, nes visuomenėje yra užėmę konfliktavimo poziciją. Sugretinimui pateikčiau orandžmenų eitynes katalikų rajonais Airijoje. Ten irgi kunkuliuoja didelės aistros eitynių metu ir iš to išeinančios pasekmės: neramumai. Bizūnu ir represinėmis priemonėmis, gėjai meilės sau visuomenės tarpe neįskiepys. Kol gėjai nepradės formuoti savo įvizdžio gerinimo programos ir toliau slėpsis už apsauginių pečių, tol jų eitynės kels grėsmę asmenų saugumui…

  • Mikas

   Būtų malonu, kad paaiškintum kaip tai padaryti darant kitaip negu dabar. Mokinti visi gudrūs, kai reikia daryti – tada talentai atsiskleidžia.

 • Aleksandras

  Panašu, kad mes iki šiol nesuprantame žodžio LAISVĖ reikšmės ir vis dar bandome išmokti bendrauti vieni su kitais.
  Nereikia man prieš nosį mojuoti „laisvo žmogaus“ mandatu ir aiškinti, kad Konstitucija leidzia viską, šiuo atveju laisvę reikšti įsitikinimus, gauti ir skleisti informaciją…
  Tas pats Konstitucijos 25 straipsnis sako, kad aukščiau minėta laisvė gali buti ribojama „jei tai būtina apsaugoti žmogaus sveikatai, GARBEI ir ORUMUI, privačiam gyvenimui, DOROVEI ar ginti konstitucinei santvarkai.“
  DOROVES savoką nustato bendruomenė, visuomenė, papročiai, religija ir tt. Nu neįtikinsite Jūs manęs, gerbiamieji, kad mano DOROVĖS supratimas, tai ko buvome mokinami iš kartos į kartą, turėtų būti staiga praplėstas netradicinės šeimos modeliu.

  Tiems, kurie labai jaudinasi, kaip Lietuva atrodys tarptautiniame kontekste, skubu pareikšti, kad mes ne vieninteliai, kurie atšaukė gėjų paradą.
  http://www.balsas.lt/naujiena/310104/serbijoje-geju-paradas-neivyks
  Serbai atšaukė paradą dėl panašių priežasčių kaip ir Lietuva, nes bijojo, kad pasikartos 2001 metų įvykiai Belgrade (perskaitysite tame pačiame pranešime)

  • Mantoske

   Panašu, kad, jūs, Aleksandrai, nesuprantate sąvokų LAISVĖ, DEMOKRATIJA ir ATSAKOMYBĖ prasmės.

   Kaip vakar labai teisingai per LRT kažkuris diskutuotojų sakė, demokratija yra daugumos valdžia ir mažumos teisės.

  • kasteneina

   O Serbija ES narė? ;)

   • Aleksandras

    Ar as kazkurioje vietoje paminejau, kad Serbija ES nare? O gal jus uzhipnotizuotas ir matote tik ES salis??
    Mes tik 6 metai toje ES, o Jus norite, kad iskart viska is ten ir perimtume.
    Gal geriau atsirinkime ko mums reikia, o ko ne?

    • Martynas

     Tai vat grįžtant prie A. Račo įrašo ir neonacių temos, ir prisimenant palyginti neseną istoriją: kiek gi toje pačioje Serbijoje, tarkime, dešimčiai tūkstančių žmonių, karo nusikaltėlių ir nenonacių?

  • Mikas

   Suradai į ką lygiuotis. Dėl dorovės – Lietuvoje nėra oficialios religijos, taigi ją atmetame iškart. Papročiai, gali keistis. Bendruomenė ir visuomenė – čia tas pats iš esmės ir žmonės irgi keičiasi, jei tikrai nori.

   O dėl lygiavimosi su serbais, tai gal su Iranu lyginamės ir įvedame bažnytinį valdymą Lietuvoje?

   • Aleksandras

    p. Mikai, man Jūsų kalba kvepia nihilizmu
    Pernelyg greit skubate atsisakyti savo protėvių iš kartos į kartą perduodamų vertybių.
    Dalyvaukite ir pats gėjų eitynėse, swingerių vakarėliuose ir kt renginiuose, kur demonstruojama „laisvė“, o kai ateis laikas palaiminti savo sūnų santuokai su kitu vaikinu, nepamirškite mums visiems parašyti apie savo išgyvenimus

    • Justas

     O Jūs, Aleksandrai, ką darytumėte tokiu atveju (t.y. sūnaus santuoka su vyru ar dukros santuoka su moterim)? Gal išsižadėtumėte jų?

     • dzyvai

      Suprasčiau, kad padariau didelę klaidą nepakankamai laiko ir jėgų skirdamas doroviniam vaiko ugdymui, bei per mažai jėgų skyriau dorovinių vertybių sklaidai visuomenėje, t.y. vaiko aplinkoje. Tokios „santuokos“ nelaiminčiau, nes tai ne santuoka. Tai tiesiog gyvenimas su draugu (-e) su ištvirkimo elementu.

     • Aleksandras

      Dzyvai, visiskai Jums pritariu.
      Aciu uz palaikyma

     • Justas

      Tada prašau nesupykit, bet man gaila jūsų vaikų, o jei tokių neturit, tada būsimų vaikų.
      Manau, jog svarbiausia yra žmogaus asmeninė laimė. O jeigu tavo vaikas yra laimingas su kitu žmogumi, tai tikrai nėra svarbu kas jis, vyras ar moteris.

     • dzyvai

      Komentaras pašalintas A.R.

    • Na, matau, jūsų argumentacija iš senumo ir apeliacijos į jausmus ne ką geresni už jo nihilizmą.

    • Mikas

     Jei jau apie vertybes prakalbome, tai absoliučių vetybių tikrai nėra. Yra daugybę dalykų, kurių iš protėvių neperėmėme: seniau išsiskirti galimybės nebuvo, moteris buvo nuosavybė (nebent naiviai manai, kad vaidilutė savo noru Algirdui pasidavė), žydams atskirų įstatymų neturime taip pat (o net būdami viena tolerantiškiausių tautų žydams, turėjome atskiras taisykles jiems) ir galėčiau vardinti toliau. Jeigu pats ignoruojate istoriją ir besikeičiantį pasaulį, tai dar nereiškia, kad aš nihilistas.

     • @Mikui,
      Kęstučiui, kolega, Kęstučiui. Algirdas buvo vedęs Julijoną, katra buvo pravoslavė ir nieko bendro su vaidilučių pašaukimu neturėjo.

 • Smilga

  Mane irgi paskutiniu metu stebina lep Generalinis. Keisti tie jo „nuomonių“ pareiškimai, pakrizenimai nelaiku ir nevietoje…

 • Valdas

  Kaip įdomu: kažkada turėjau savo nuomonę apie vieną politinį procesą Lietuvoje ir Donskio buvau išvadintas pardavusiu sąžinę veltėdžiu, o dabar neremiu dorovę žlugdančių eitynių ir Račo esu išvadintas naciu….

 • Valdas

  P.S. Pritariu nuomonei, kad prokuroras elgiasi neteisingai ribodamas ne smurtautojų, o taikių homoseksulaų teises. Arba žino daugiau info ir nerizikuoja žmonių sveikata ir viuotine rimtimi…

 • O aš ne už paradą, o už tai, kad tokių paradų nereikėtų – kad gėjai gautų visas teises, kurių, kaip suprantu, sieka šiais paradais ir gyventų sau pilnavertį gyvenimą, kaip ir tradicinės seksualinės orientacijos žmonės.

 • nerijus

  Aš už eitynes, kaip ir už Saulės ženklo, beigi, pjautuvo su kūjumi ( jie ir šiandieną demonstruojami ant Žaliojo tilto ir dėl to, niekam nekilo jokių klausimų )demonstravimą viešai.
  Yra žmogaus teisė reikšti savo nuomonę ir įsitikinimus, jei tai nepažeidžia kito žmogaus teisių ar įsitikinimų ( WU galėtų parašyti tiksliau ).
  Žinia, kad lygių galimybių institutas gauna lėšas iš ES. Jei nedirbtų, tai ne gautų ;)
  Vienok, vieniems tai savo teisių išraiška, o kitiems- pasipinigavimas.
  Nieko naujo…
  Filme „Наша Russia: Яйца судьбы“ tiksliai parodyta apie mažumas ;)

 • nerijus

  Artūrai

  Jūsų išvardintieji Miestelėnai, tiesiog, garsiai išreiškiantys savo poziciją parlamentarai ir ne tiek…O kiek tylinčių ir, ar tylėjimas nereiškia pritarimo ( kaip dažnai nutinka )?..

  Konstitucija
  25 straipsnis

  Kritika?..
  Ar ji turi ribas?..

 • P.I.L.

  Pamanyk. Jei jau nepritari viešam pimpalų ir išangių demonstravimui jai iš kart nacis. Ar neatrodo, kad čia jau kitas kraštutinumas – jei tu ne vaivorykštinis,tai labai nemodernus ir tavo vieta istorijos šiukšlyne. O tai jeigu aš vis dar tos trapios seksualinės daugumos atstovas, tai man pasiimti savo sutuoktinę, šokti abiems į bikinius ir marširuoti gatvėmis pabrėžiant savo priklausymą tai daugumai? Jei jau tie „gėjai“ pasirinko tokį gyvenimo būdą, jiems gerai, tai tegul ir gyvena, niekam jie neįdomūs. Ir kam čia darbar demonstruotis?

  • kasteneina

   Tamsta kalbate apie viešosios tvarkos pažeidimus, o ne apie homoseksualų eitynes.

  • nerijus

   P. I. L.

   Kaip kažkada, Valentinas, man teigė, jog politikų darbas yra pliurpti, tai mažumų, feminisčių- tas pats. Jie taip gauna lėšų savo organizacijom.
   Jei politikas nepliurptų, tai koks jis politikas?.. ;)

   Vienok, vieni iš idėjų ir įsitikinimų žygiuoja, o sekantys tik smalsuoliai ir šiaip- pritariantys ;)

   • Valentinas

    Nerijau,
    Kaip tu supranti feminizmą?

    • nerijus

     Valentinai

     Šiandien nesu pasiryžęs diskusijoms- pervargau/ nusilaksčiau ;)
     Tad, mano smegenys nėra pajėgios atsakyti…Kai jos bus pasiruošusios- atsakysiu ;)

 • Kestutis

  Aš suprantu elementarų tekstą, tik man sunku suvokti kaip A.Račas gali nusileisti iki A.Valinsko lygio. Perskaitęs Jūsų įrašą buvau šokiruotas. Išvadindamas Seimo narius „moderniaisiais naciais“ Jūs pasielgėte taip pat, kaip, kad A.Valinskas išvadinęs Prezidentę „Boba“.

  Tikiuosi, kad rasitė Jėgų atsiprašyti. Ir ne tik Seimo narių. Aš taip pat nematau prasmės organizuoti tokias eitynes – taigi, pasak jūsų, esu modernusis nacis.

  • mielas Kęstuti, vertinu tamstos nuomonę. Ir atsiprašau, kad čia užėjęs, randate mano nuomonę. O kad viskas būtų labai aišku – jei tamsta pritariate A.Svarinskui, M.Adomėnui, P.Gražuliui ir J.Razmai – taip, mano nuomone, esate modernusis nacis.

   • laila

    Komentaras pašalintas A.R.

    • miela Edita Šereliene, jūsų komentarai pastaruoju metu visiškai ne į temą. Gal pailsėkite kurį laiką, nusiraminkite ir prisiminkite, kaip bendrauja normalūs žmonės. Jei labai norėsite pasisakyti, nueikite į A.Užkalnio tinklaraštį arba pasiųskite laišką fredijui.

     • laila

      Komentaras pašalintas A.R.

     • miela Edita Šereliene, nebevarkite. Išleidžiu tamstą laikinų atostogų.

     • nerijus

      laila lai, lai, lai,..

      Turėkite SĄŽINĖS ir kantrybės, beigi,- pakantumo. Neužsifredinkite.

   • Kestutis

    Tiesa sakant, visus šiuos du mėnesius kol vyko diskusijos dėl eitynių, aš nepritariau jokiai nuomonei: nei Adomėno, nei Gražulio nei Gėjų lygos atstovų. Laikiausi visiškai neautralios pozicijos laukdamas pačio renginio, ketindamas tik tada susidaryti nuomone apie renginį, o ne iš anksto.
    Iki tol, kol Jūs nepritariančiųjų šiam paradui neišvadinote naciais. Čia jau politinės kultūros dalykas..
    Sekmės.

    • Arturas

     Jei neskiriate nepritarimo nuo uždraudimo… tai matyt čia ir yra didžioji jūsų problema.

 • aidas

  manau, kad paprastai viešai demonstruotis stengiasi tie , kurie turi kažkokių kopleksų…visi diskutuoja.. tik darbingumas krinta :)

  • kasteneina

   Pasakykite tai pvz. kasmet organizuojanties FiDi eitynes fizikams :)

   • sim sim

    Na, fizikai teisiu ir tolerancijos nereikalauja. Jie ja uzsitarnauja. Tai pirma. O jei jau lyginant, lyginkit tada su ekshiobicionistu paradu – paraleliu daugiau. Tai antra.

 • Geriausias įrašas per visą blogo istoriją.

  • nerijus

   Edgarai

   Sutinku, bet apie karstelius prie prokuratūros ir apie „ekonomistą“ Butkevičių- geriausi ;)

 • Žvėris

  Aš manau, kad pykstantys, kurių daugumą sudaro vyrai, tiesiog bijo tos minties, jog juos gali traukti kito vyro kūnas. Todėl jie niršta, ant tų kurie tokias mintis sukelia. Pasijunta nesaugūs. Sudvejoja savo vyriškumu.
  Nes kažkaip keista, kaip toks visiškai su jais nesusijęs dalykas ima ir taip erzina, taip, kad norisi mušti, rėkti ir pan.

 • Valdas

  Dar kartą perskaičiau. Šeimininko tekstas griežtas, tikslus bekompromisinis. Lieuva pastatyta ant kortos. Arba naciai, arba gėjai. Su gejais Lietuva gyvuoja, su naciais- viskas – labanakt. Suprantu, kad gėjai įkūnija laisvę ir demokratiją, o naciai simbolizuoja prievartą ir diskriminaciją. Suprantu, kad identifikuotis homoseksualu yra paprasta ir aišku, o tapti naciu galima ir pagal Račo paskyrimą.

 • Regis

  „Moderniuosius nacius“ ?… hmm.. kas tas yr? Kodėl būtent naciai (suprask tik naciai kovojo su homoseksualizmu)?

  Grynai loginis pastebėjimas – ar kova su paradais, garsūs apmąstymai apie tokių paradų prasmę yra tapati kovai su konkrečia visuomenės grupe? Ir ar jau taip drąsiai, užtikrintai, tokią veiklą galima prilyginti nacizmui?

  Apie ateities ar praeities Lietuvas matyt apskritai visai kita diskusija. Įsitikinęs, kad viską aklai kopijuoti iš Vakarų Europos ir ne tik, nebūtina ir nereikia. Jeigu jau norime eiti į ateitį, reikėtų laikytis elementarios pagarbos žmogui, žmogaus gyvybei ir jo teisėms. Homoseksualūs asmenys turi lygiai tokias pat teises ir jos nėra nei didesnės, nei mažesnės, o tokios pačios. Jeigu tas pats A.Račas išdėtų į šuns dienas pusnuoges olialia mergaites žygiuojančias Gedimino prospektu, tai tas pats turėtų galioti ir vyrukams lygiai tą patį darantiems.

  P.s. asmeniškai nesu prieš homoseksualų eitynes siekiant atkreipti dėmesį į jų problemas. Bet tai ne vienas ir tas pats jų požiūrio ar jų vertybių paradui ar demonstracijoms. Taip pat įsitikinęs, kad toks renginys tikrai nepridės tolerancijos visuomenėje ir šiuo metu didelės prasmės jame nematau. Paprastiems homoseksualios orientacijos žmonėms daugiau tvirtumo ir ramybės po tokių renginių tikrai ne atsiras. Greičiau atvirkščiai.

  • ^..^

   Dėl olialia – teisingas pastebėjimas :)

  • Mikas

   Vat būtent, kad tokių pačių teisių homoseksualios poros neturi. Net partnerystė neįteisinta Lietuvoje, ką jau kalbėti apie santuoka. Tai, kad nenorite girdėti apie homoseksualų pažeidžiamas teises, nereiškia, kad jos nepažeidžiamos.

   • dzyvai

    Na, štai, ir lenda yla iš maišo.

    Homoseksualai reikalauja, kad mokestines ir kitas privilegijas, kurias Lietuvos valstybėje gauna tradicinė šeima, gautų gėjai, gyvenantys kartu, t.y. reikalauja išskirtinių teisių kitų žmonių atžvilgiu.

    Pamirštama, kad tradicinė šeima gauna lengvatas ir privilegijas, nes tik tokioje šeimoje atsiranda prielaidos naujų mokesčių mokėtojų, bei mūsų, būsimų senelių išlaikytojų bei prižiūrėtojų, atsiradimui bei išauklėjimui, kuris užtikrina visuomenės tąsą.

    Tokių privilegijų LIETUVOJE dėl čia puoselėjamų religinių-kultūrinių vertybių negauna jokie kiti „sugyventiniai“: nei vyras su dešimti moterų (ne gėjus!), nei moteris su dešimtimi vyrų, nei vyras su dešimtimi vyrų, nei vyras su dešimtimi asilų, nei šiaip vyras gyvenantis su kitu vyru (ne gėjai), bet tiesiog nuoširdžiai draugaujantys ir nusprendę dalintis savo turtu iki gyvenimo galo.

    Taigi, gėjai, lygiai kaip ir kiti ne tradicinėje šeimoje gyvenantys, turi TOKIAS PAČIAS teises. Gėjus, jei labai nori, gali bet kada atsisakyti gyventi tik dėl pasturgalio malonumo, gauti (kaip ir visi kiti) gydymą, jeigu reikia, ir sukurti tradicinę šeimą, bei gauti iš to išplaukiančius įsipareigojimus bei privilegijas.

    • Mikas

     Iš komentaro išskaitėte daugiau negu aš parašiau. Ir, tiesa sakant, atsižvelgiant į jūsų komentarą panašu, kad vaikų jūs neturite, nes tas 600Lt NPD per metus man prie algos prideda 5 Lt per mėnesį. Jeigu jūs tai vadinate valstybės parama, tai jūs esate idiotas.

 • ^..^

  Valstybė praleido gerą progą geram PRui, naudos būtų buvę daugiau nei iš pirmo žvilgsnio atrodo.
  1. Gėjai patenkinti, nes gavo progą pasirodyti
  2. Skinai patenkinti, nes gavo progą pasimušti su policija ir padaužyti gėjus
  3. Policija irgi patenkinta, nes pasirodė iš gerosios pusės, apgynė silpnuosius
  4. Gėjų priešininkai irgi patenkinti, nes galės sakyti „ar nesakiau, kad taip bus?“
  5. Europa patenkinta, o valstybės pareigūnai niekam nieko aiškintis neturi dėl diskriminacijos
  6. Neutralūs žmonės irgi patenkinti – pamatys reginį, kokio Lietuvoje dar nebuvo. Protingi neutralūs žmonės neves savo vaikų tuo metu ir ten, kur potencialiai vaikas gali pamatyti tai, ko dar nederėtų pagal amžių

  Uždraudus eitynes viskas kitaip:
  1. Gėjai dar labiau patenkinti, nes visi tik apie juos ir kalba
  2. Skinai nepatenkinti, didelių muštynių nebus, todėl reikės grįžti prie pavienių gėjų, žydų, čigonų ir kitų „padugnių“ daužymo
  3. Policija kvailio vietoje, „nes išsigando“
  4. Gėjų priešininkai nepatenkinti, nes jie visada nepatenkinti. Jei ne gėjais, tai žydais, o jei ne žydais, tai arabais, jei ne arabais, tai valdžia, jei ne valdžia, tai Petruškevičiumi.
  5. Europa nustebusi, valstybės pareigūnai kvailio vietoje ir turi aiškintis dėl diskriminacijos
  6. Neutralūs žmonės kaip buvo neutralūs, taip ir lieka tokiais toliau. Gėjų paradą pamatys per televizorių, trūktels pečiais, nusijuoks sau ir tiek.

  • Bobutė

   Šmaikščiai…:)

   • Valdas

    ^..^, šmaikščiai ir tiksliai….

  • aidas

   … ir viskas labai logiška.. respekt ;)

  • „4. Gėjų priešininkai nepatenkinti, nes jie visada nepatenkinti. Jei ne gėjais, tai žydais, o jei ne žydais, tai arabais, jei ne arabais, tai valdžia, jei ne valdžia, tai Petruškevičiumi.“
   http://lt.wikipedia.org/wiki/%C5%A0iaudin%C4%97_baidykl%C4%97
   labai žavi argumentacija. Stipru. LABAI STIPRU.

   • ^..^

    Jei kažko nesupratote, tai išverčiu:
    Nepatenkintų visada bus.

 • kirvis

  o kodel zmones taip priesinasi homiku paradams?ogi todel kad mato kas buna veliau kai jie prazygiuoja,zmones dar jaucia kad tai nera normalu.juk tos zmogystos poto reikalauja iteisinti ju santuokas,prabegus kiek laiko ir vaiku uzsimano,dabar olandijoje „kitokie“ terorizuoja baznycias uztai kad sios nenori ju sutuokti.stai pries ka nusistaciusi visuomene!deja viskas vyksta pagal puikiai suredyta plana,is pradziu jie elgiasi issaukianciai tam kad pritraukt visuomenes demesi,zygiuoja su savo veliavom nors visuomene baisiai piktinasi.po kiek laiko i ekranus pradeda lyst visokie rokai zilinskai tam kad susvelninti reakcija,roku nuolat daugeja,visuomeneje pamazu istrinamos vertybiu ribos ir vualia,turim naujo tipo visuomene kurioje homikai yra pilnateisiai dalyviai :) darzeliuose vaikams bus sekamos pasakos apie princa ir princa,kaip jie karstai vienas kita mylejo,mokykloje bus ivestas seksualinis svietimas tam kad isaiskint vaikuciams kurias zonas dirginant didesnis pasitenkinimas ir t.t. man tai slykstu ziuret i tai kas vyksta su musu salim,prisidengiant laisvemis ji degraduoja.tai ir yra naujasis fasizmas kai prisidengiant liberaliomis idejomis naikinamos tradicijos,kitaminciai yra vadinami tamsuoliais ar atsilikeliais.man tai primena CCCP kuri kure homo sovieticus,dabar ES kuria homo europieticus.

  • Sutekh

   Aha tai yra viena didelė konspiracija. Jie visur. Ir jie nusitaikę į visuominės sėdimąją dalį. Bėk. Tik nepamiršk ranka užpakalio prisidengti, maža ką.

 • Karolis

  K. Girnius Raco cituojamame komentare rase:
  Norime ar nenorime, gėjų eitynės tapo Lietuvos tolerantiškumo ir jos valdžios geros valios išbandymu.

  O as pasakyciau kitaip. Kai kurie valdzios atstovai parode, jog jiems svarbiau tautos daugumos moralines vertybes ir puiku kad del to nera keliaklupsciaujama EU ir pavieniams LT intelektualams.

  • Mikas

   Karoli, jeigu tu manai, kad tu tiems asmenims valdžioje rūpi bent per nago juodimą, tu sapnuoji. Jie apart savo didelio ego daugiau nieko nemato.

   • dzyvai

    Mikai, net jeigu tamsta esate valdžios nuodėmklausys, ir garantuotai žinote, kad „nė per nago juodymą“, toks viešas pareiškimas vis tiek neetiškas. Siūlyčiau pasitikrinti, ar tamstos ego pačiam regėjimo neužstoja.

    • Mikas

     Tai prašom išvardinti pvz. Adomėno darbus padarytus tautos labui apart nuolatinės kovos už lietuvių moralę?

 • Meri

  Visada skaitau šį blogą, bet niekad nekomentuoju. Šįkart negaliu neparašyti – ilgai laukiau įrašo šia tema ir jau galvojau, nesulauksiu A. Račo pozicijos. Bet sulaukiau. Pozicija kategoriška, bet tik tokia šiuo atveju ji ir gali būti. Pasirašau po kiekvienu žodžiu. Bijau tik vieno – Lietuva tikrai gali tapti praeitimi.
  Man 23. Ir aš prarandu norą, tikslą, prasmę, tikėjimą kurti savo gyvenimą Lietuvoje. Ir tai yra labai baisu.

 • dzyvai

  Beje, o ar kam nors iš tikrųjų svarbu, kokio tikslo siekia gėjai savo paradu?

  1) Ar jie siekia, kad būtų pakeistas koks nors gėjus netoleruojantis įstatymas, pvz. draudžiantis ištvirkauti privačioje erdvėje ar draudžiantis į darbą priimti gėjus? Ar tokių įstatymų turime?
  2) Ar jie siekia išprovokuoti atskleisti žmones savo nuomonę apie juos, ir po to skųstis: štai kaip mus diskriminuoja, duokit mums daugiau pinigų ir daugiau privilegijų: pvz. ne tik nėščiųjų iš darbo negalima atleisti, bet ir gėjų, nes kitaip būsime apkaltinti diskriminacija?

  • Regis

   Tai tik mano spėjimas. Yra konkrečios organizacijos kurioms reikia parodyti, kad jos kažką daro. Tos organizacijos remiamos pinigais ir įtaka iš užsienio. Tai, kad pasirodo tokios nuomonės (kad ir šis) tik parodo, kad daromas milžiniškas spaudimas. Kažkodėl pavyzdžiui mergaitės pažeistos teisės rezonansinėje byloje nesulaukė tokio dėmesio, nors tokių vaikų gali būti visa aibė Lietuvoje. Žmogaus teisių pažeidimų apstu, ne tolerancijos pavyzdžių irgi apstu bet nei vienas kiek aš prisimenu nesulaukė tokiu įvertimų kaip pvz. „praeitimi taps Lietuva“.

   • Mikas

    Nepyk, bet net Palmyros horoskopai tikslesni už tavo spėjimus. Konspiracijos teorijos lygio pasvarstymai ne daugiau.

    • Regis

     Palmyra pasisakė homoseksualų eitynių tema? Negali būti..

     Nepykstu, pyktis destruktyvus iš principo.

  • Mikas

   nei 1 nei 2. Pasidomėk Džokjakartos principais, jei tau įdomu. Galime nuo jų ir pradėti diskusiją.

   • dzyvai

    Cituoju: „Džokjakartos principai – tikrasis lesbiečių ir gėjų manifestas.“

    Tai gal galima iš kart pereiti prie esmės, ko Lietuvoje trūksta gėjams? Kad visi mąstytų kaip jie, priešinga nuomonė netoleruotina?

    • Mikas

     Niekas tavęs neverčia mąstyti kaip jie. Atsibusk. O trūksta tai jau pasikartosiu: santuokos (ar bent jau partnerystės) ir įsivaikinimo teisės. Deja, nemanau prasmės diskutuoti su tavimi toliau, nes tau vien mintis, kad dvi moterys augins įsivaikintą vaiką atrodo nepadori ir bloga, nors net Lietuvoje pilna šeimų, kur vaikus augina mama su močiutės pagalba, nes vyrukas pasiplovė.

     • dzyvai

      O kodėl „pasiplovė“? Todėl, kad mes per daug ką toleruojame. Ir ta tolerancija peraugusi į abejingumą blogiui. Na, o kad diskutuoti prasmės nematote – tai jūsų konstitucinė teisė.

      Manyčiau, kad toks jūsų požiūris atspindi gėjų parado „problemą“: jie nesiekia diskusijos, kurioje būtų išsiaiškinti tikrieji poreikiai, ir civilizuotai sprendžiamos problemos, vietoj to jie provokuoja pyktį, kad galėtų po „diskriminacijos“ vėliava reikalauti privilegijų.

      O grįžtant prie jūsų pavyzdžio, „mama ir močiutė“ vaiko įsivaikinti negali. Tačiau, štai, gėjai, tokią privilegiją pasirodo, privalo turėti. Nes jei neturės tai nelygios jų teisės…

      Beje, grįžtant prie to pačio pavyzdžio, ar gėjui draudžiama auginti savo vaiką su seneliu, kai „gegutė“ pasiplovė?

     • Mikas

      Tiesa sakant, močiutės gali ir turi pasiskelbti vaiko globėjomis tam tikrais atvejais. Dėl senelio ir gėjo pavyzdžio – taip galima – turbūt taip dabar ir daroma. Ar pan. Bet norint kad viskas būtų tvarkinga teisiškai ir iš to išplauktų visos su vaiko auginimu susijusios privilegijos, šitas variantas netinka. Sistemą visada galima apeiti, bet geriau kai apeidinėti sistemos nereikia.

     • dzyvai

      „Sistemą apeidinėja“ ir vyrai/moterys turėdami po kelis meilužius ir nesantuokinius vaikus – ar tai pretekstas įteisinti santuoką daug su daug?

  • Arturas

   „kokio tikslo siekia gėjai savo paradu?“

   Ar nemanai, kad sakinys kiek nelogiškas? Juk tai ne riaušės ir net ne protesto demonstracija su konkrečiais reikalavimais. Tai – paradas, žmonės tiesiog nori pasirodyti. Negi negalima?

   • dzyvai

    Tik „pasirodyti“? Tikite tuo, ką sakote? Ir kodėl tada tas „pasirodymas“ Lietuvai kainuoja tiek mokesčių mokėtojų pinigų, tiek pykčio ir purvo į abi puses? O iki parado jie nepermatomą skraistę užsidėję vaikščiojo?

    • Arturas

     Todėl, kad Lietuvoje dar tiek daug budulių. Negi kažkam neaiškūs tokie akivaizdųs dalykai?

     • dzyvai

      Tik patikslinimas, kad geriau jus suprasčiau – ar homoseksualų irgi esama budulių – ar tai tik neriboto talento ir genijaus žmonės?

      Beje, paradai, demonstracijos, nėra savitikslis užsiėmimas. Tai paprastai būna priemonė pasiekti kažkokį tikslą, daryti poveikį stebėtojams (čia grįžtant prie logikos, dėl kurios Jums kilo abejonių).

 • Vakar, per LRT, Petrauskas pasirodė visišku mėme. Pritariu Arūro nuomonei, kad dėl tokio šmikio turėtų būti daug kam gėda.

 • austras

  Pagarba, Artūrai. Vienas trumpiausių ir tuo pačiu geriausių Jūsų įrašų šiame bloge. Vienareikšmiškai ir aiškiai pasisakėt. Ypač „malonu“ šioje moderniųjų nacių eilėje matyti „socialdemokratą“ Algirdą Butkevičių. Iki „socialdemokratijos“ toli kaip iki mėnulio.

 • Ignotas

  Komentaras pašalintas A.R.

  • Regis

   ne, ne tiesa. Ir manau puikiausiai tai suprantat.

 • Valdas

  Idėja. Susirenka visi geriečiai,laisviečiai, tikrieji demokratai, vadovaujami, tarkim, kad ir Račo ir nušluoja nuo žemės paviršiaus visus blogiečius nacius, kuriems vadovauja, tarkim Gražulis ir tada Lietuva klestės. Arba surenka gerietis dorasis tautos vertybių puoselėtojas Gražulis visus kitus geriečius ir nušluoja nuo žemės paviršiaus visus blogiečius, paleistuvius, bei jiems prijaučianti Račą ir tuomet Tėvynėje vėl klesti taika ir ramybė…

  • Mikas

   Leiks atspėsiu: tau 13 metų ? :)

 • Ignotas

  Beje, belieka papildyti, kad pirmąją gėjų teisių gynimo organizaciją JAV įkūrė vokietis, priklausęs nacionalsocialistų partiją įsteigusiai okultinei Tūlės (Thule) draugijai…

 • Marius

  Taip, Girniaus tekstas logiškas. Bagdono paviršutiniškas, nes suvedama į „vakarietiškumą“. Tačiau, jie argumentuoja dėl pačių eitynių draudimo fakto. Na, apšaukti naciais žmones kurie nėra naciai per se, kaip mes tokius suprantame yra per stipru, o jums, Artūrai, kaip patyrusiam žurnalistui – klaida. Nesuprantu aš tų gėjų, jų noro afišuotis, tiksliau ekshibicionuotis.

  • Mariau, jūs labai gerai įvardijate problemą. Nesuprantate ir todėl manote, kad reikia uždrausti.

   Aš jūsų taip pat nesuprantu, tačiau manau, kad net ir tokiems kaip tamsta uždrausti kalbėti negalima.

   • Marius

    Uždrausti? Ne. Tegul eina, jei taip labai norisi. Tik kas čia per eitynės jei aplink bus stūgaujanti minia? Eitynių priešininkai taip pat turi teisę išreikšti savo nepasitenkinimą, ar ne? Tad natūralus klausimas: kam provokuoti daugumą? Nejau gėjams taip svarbu afišuotis? Daug garsių žmonių buvo gėjai: Oscar Wilde, Piotr Čaikovskij ir t.t. apie kitus buvo sužinota, po mirties, bet neteko niekur skaityti, kad jie dalyvavo eitynėse ar visaip afišavosi. Tiesiog gyveno sau, savo normų ir pasaulio supratimo neprimetinėjo.

    • Mikas

     Ir neapsikentė visuomenės spaudimo nusižudydavo kaip kad pvz. Alan Turing (http://en.wikipedia.org/wiki/Alan_Turing). Beje jei ne Tiuring’as, tai tu šito komentaro dabar net parašyti negalėtum.

     • Marius

      Būtų atsiradęs kitas informatikas.

    • Mantoske

     Nebus tos stūgaujančios minios. Pompa ir gąsdinimai(si) visa tai.

     O jei bus (nors nebus), tai turi būti griežtas atkirtis prieš smurtautojus, taip kaip buvo 2009m. sausio mėn.

  • Regis

   Mariau, visi žmonės turi teisę kalbėti ir „afišuoti“ apie jų pažeidžiamas teises. Maža to, kaip vilnietis ne matau nieko prieš prieš pačius įvairiausius taikius ir tvarkingus susirinkimus. Tačiau pritariu, kad norint labai paprasta peržengti ribas ir pereiti prie savo ideologijaos, vertybių demonstravimo ir agitavimo. Bijau, kad ši riba bus peržengta. Bijau ne nuogų užpakalių ar dar kokių „akcentų“, bijau, kad trapi tolerancija tiems patiems homoseksualiems asmenims po šio renginio gerokai sumažės. Įtariu, kad yra asmenų kurie tokios distrukcijos visuomenėje tik ir siekia.

  • nerijus

   Mariau

   Galima teigti, kad patriotiniai „naciai“ ir mūsieji konservatoriai, socialdemokratai ir t.t., nes jie Juk Myli Lietuvą, kaip ir daugelis kitų šio krašto gyventojų.
   Teigti, kad naciai, tai atskira žmonių grupelė- skubota ir neteisinga.
   Kiekvienas esame savo šalies patriotas :)
   Bent taip aš galvoju?..

   Kas yra „neo“ konservatizmas?..

   • Marius

    Atsakysiu, problema yra tokia: bet kokios eitynės yra vertybių demonstracija. Gegužės 1 dienos eitynės yra demonstracija, kad darbas, teisė į darbą yra vertybė. Katalikų eitynės nuo kryžių kalno į Šiluvą yra demonstracija, kad tikėjimas, tikėjimo liudijimas yra vertybė. Homoseksualistų eitynės yra kas? Anot jų, pačių gėjų, kad homoseksualizmas yra vertybė. Atsiprašau, bet su tuo nesutinka dauguma Lietuvos gyventojų, tai liudija apklausos. Net vakarykštėje TV laidoje „pokalbis su Rūta“ draudimas tv žiūrovų buvo palaikytas triuškinančia persvara apie 10000 prieš 1000. Visuomenė yra aiškiai prieš.

    Antra, žiūrėkite, tokia pat situacija Klaipėdoje: gegužės 9 Lietuvos rusų sąjungos eisena yra uždrausta, motyvuojant tais pačiais argumentais, nes gali kilti riaušės. Dvigubi standartai. Jei jau protestuojate prieš gėjų eisenos draudimą Vilniuje, lygiai taip pat turite protestuoti prieš rusų eisenos draudimą Klaipėdoje.

    • dzyvai

     Mariau, pritariu tavo nuomonei dėl dvigubų standartų. Manau, galima rasti ir daugiau pavyzdžių, kur eisenų uždraudimas kovotojų už lygias teises bei susirinkimų laisvę buvo nuleistas negirdomis, taigi eisenos uždraudimas, manyčiau, nėra diskriminacijos požymis. Vienok, dar neapsisprendžiu, ar tai yra priežastis nekovoti.

     Kategoriškai nepritariu gėjų reikalavimams šeimos bei įvaikinimo klausimais.

     Patikslinsiu – eitynės retesniais atvejais dar būna reikalavimų išviešinimo forma. Bet tam tikslui dažniau yra naudojamas piketo, o ne eitynių formatas. Kokio tikslo siekia renginio iniciatoriai, taip ir nesupratau. Peršasi išvada – kad išprovokuoti maksimalią neigiamą reakciją. Manau, jiems pavyko. Beje, manyčiau, kad renginio iniciatorių ir dalyvių tikslai gali kardinaliai skirtis.

 • Rytis I

  Paradoksalu tai, kad nacių eitynės Vilniuje toleruojamos labiau, nei netradicinės orientacijos asabų. Berods, naciams net leidimo nereikėjo. Gal tokios eitynės skaitosi „tradicinės“? O gal kažkas mano, kad jaunasis nacizmas tėra nekaltas patriotizmo pasireiškimas? Priešingai tokiems, tarp kurių yra ir nemažai visuomenės atstovų, įtariu, kad nacizmas tėra pasekmė – blogai organizuoto patriotinio auklėjimo. Vienu žodžiu, atrodo diskusija tokia tema bus ilga, gaila bet neturėsiu tam laiko…

 • lida

  Statau 7 vs 3, kad eitynės įvyks.
  L.e.p. genprokuroro motyvai dėl dalyvių ir žiūrovų vaikų saugumo, kai policijos genkomisaras užtikrino, jog problemų nebus, atrodo kvailai.

  • Regis

   Generaliniam prokurorui matyt kyla lengvesnė ar sunkesnė panika kai pagalvoja kiek naujų bylų gaus pirmadienį po eitynių. Kiek susidariau įspūdį iš TV tas žmogus ryžtingumu nepasižymi. Maža to dar ir pritingi greičiausiai. Savaime aišku gal ir klystu.

 • Petriukas

  Artūrai +1 jums nuo manęs :)

  Šeštadienio eitynės yra už laisvę ir už konstitucines teises. Man giliai vienodai ant seksualinių orientacijų, bet aš būsiu tose eitynėse. Ir man nusišvilpt kiek fašistų ir budulių tam prieštaraus. Jei leisime budulizmui viską valdyti, tai gal geriau jau tada kraustytis į kitą šalį.

  • nerijus

   Petriukai

   Skiriate fašizmą, nuo nacizmo?..
   Jums padės wiki ;)

 • kirvis

  matome kokios tos ES vertybes..tai kad 20% lietuviu net pavalgyt neturi ka ES nusispjaut,uztai koks erzelynas apie tuos iskrypelius..jei pries 20 metu tiems kas stovejo Baltijos kelyje ar prie Seimo rumu butu pasake kad taip bus,neabejoju kad didzioji dalis apsisuktu ir isvaziuotu namo.

  • Regis

   Jie nėra iškrypėliai. Jie yra normalūs žmonės. Kiekvieno žmogaus asmeninė teisė nepažeidžiant kito (kitų) teisių daryti ką nori savo privačiame gyvenime. Valgyti kaip nori, miegoti kaip nori, gerti kaip nori ir t.t. Manęs neliečia ir man tas pats tavo gyvenimas, tavęs neliečia ir tau tas pats mano gyvenimas kol mes nepažeidžiam vienas kito teisių. Man visiškai tas pats jeigu koks vyras gyvena su kokiu vyru ar moteris su moterimi. Jeigu jie laimingi tegu. Vienais laimingesniais žmonėmis šioje žemėje daugiau. Ir tegu.

  • gied

   Kirvi : Per šiuos metus Lietuva gauna ar ne 8 mlrd ES lėšų. Tai yra apie 5000 dirbančiam žmogui (priemu, kad tokių – 1,5 mln Lietuvoje).. Jei tų lėšų nebūtų, arba tam tikri projektai nebūtų vykdomi, arba tai būtų sumokėta mokesčiais. Galbūt tiems 20% badaujančių 5000 Litų per metus ir nėra rimti pinigai,o ES Spjuvis.

 • tomas

  – O kas tai yra: schutzhaf-politisch?
  – Tai yra politinis apsaugos areštas. Į lagerį pasodino jus apsaugai. Jūs esate tokie nusikaltėliai, kad laisvėje jūsų elgesiu pasipiktinusi visuomenė gali jus suplėšyti. Valdžia, susirūpinusi jūsų gerove, ir pasodino jus į lagerį – nuo visuomenės pasipiktinimo vaisių apsaugoti…
  – O gal visuomenei nuo mūsų apsaugoti? Kad mes negalėtumėm daugiau prieš valdžią nusidėti?
  – Ne, ne. Šitokiem dalykam mes turime kitą paragrafą, Verbeugungshaft – įspėjamasai areštas, kad daugiau nenusikalstų. Šitokie pas mus vaikšto su žaliu trikampiu. Tai vis kriminalistai. Nuo jų mes ir saugome visuomenę. O politinius – saugome nuo visuomenės…
  – Sakyk tu man, koks rūpestingumas!
  – O ką manai? Trečiajame reiche turi būti tvarka…. Marsz do lażni, – atseit, marširuokite į pirtį.

  — Balys Sruoga, Dievų Miškas.

  • Regis

   O prie ko tai?

 • Bobutė

  Intelektualai visais laikais buvo visuomenės „variklis“… Generuodavo idėjas, rašydavo manifestus, deklaracijas, t.y. kurdavo savo Saulės miestus… Jų vizijos, paprastai, būdavo šviesios, harmoningos, paremtos gėrio, teisingumo, lygybės, asmenybės laisvės ir etc. principais… Vienu žodžiu, jie sukurdavo idealų teorinį pasaulį su idealiais visuomeniniais santykiais…

  Tačiau, intelektualai, kaip taisyklė, yra kūrėjai, o ne statytojai… Todėl visada atsirasdavo tie, kurie pastato tą Saulės miestą, bet jau savaip ir sau… Kadangi jie ne tokie intelektualūs, o dažnai jiems ir į pačią idėjos esmę – nusispjaut, tai jie nesitaiksto su lėtais „statybos“ tempais (evoliucija), jiems reikia iškart ir visko… Taip gimsta revoliucijos. O jų metu, žinia, pagrindinis principas – tikslo siekimas, bet kokiomis priemonėmis… Tokios „smulkmenos“ kaip aukos, „sulaužyti“ žmonių gyvenimai ir etc., savaime suprantama, nevertos net dėmesio. Svarbiausia – tikslas, o tie, kurie ne su mumis, tie prieš mus. Su jais neverta, o ir laiko nėra, net kalbėtis… Nušluoti nuo žemės paviršiaus, ar bent „sutrypti“ (morališkai), o kad sąžinės likučiai pačio negraužtų, galima jiems prikabinti etiketę (pvz. – neonaciai), leidžiančią pateisinti save… Na, kas gi gali diskutuoti su naciais ar vertinti jų nuostatas? Apriori – jie blogi, neteisūs ir etc….

  O didžiausia Likimo ironija yra ta, kad nuo tokių revoliucijų pirmiausiai bei labiausiai ir nukenčia tie patys kūrėjai – intelektualai…

  Apie ką čia aš? Tikrai ne apie gėjų eitynes, ar ne tiek apie jas, kiek… Ar dar niekur (savo nugaros nematau) jokia etiketė nekabo?

  P.S. Eitynės turi įvykti…

  • Bobute, tamsta genialiai interpretuojate tekstus. Pagal savo pasaulio supratimą.

   • Bobutė

    Jūs klystate. Tai ne Jūsų teksto interpretacija, o, greičiau, laisva variacija daugmaž į temą. Ir, žinoma, pagal mano supratimą bei nepretenduojant į neginčijamą tiesą. Džiaugiuosi jei Jums tikrai patiko, o jei nepatiko… Kaip nors pergyvensiu ir tai…:)

    Jei „arčiau“ Tamstos teksto tai trumpai galėtų skambėti taip:

    1. ŽT Deklaracija, įskaitant ir nuostatas dėl seksualinės orientacijos, yra tas „Saulės miestas“, kuriame norėčiau gyventi.
    2. Užkariauti šio miesto negalima, nes jo dar nėra. Jį reikia „pastatyti“. Vadinasi tai ne Kario, o Taikdario/Statytojo misija.
    3. Neduok Dieve, Likime, Prote (ar dar kas – kuo mes ten tikim) jei šią misiją vykdys Kariai, nesvarbu kurioje pusėje jie stovi, nieko gero iš to nebus…

    Mano subjektyvi išvada:

    Tikslą pasiektume greičiau, lengviau, neskausmingiau jei procese LABAI aktyviai nedalyvautų/nevadovautų kraštutiniai – gražuliai, adomėnai, račai, simonkos, pukelevičiai ir panašūs į juos…

    • taip, miela Bobute, kažkur tai jau girdėta ir matyta…. Gal per II pasaulinį, gal prieš 20 metų, o pasirodo – vis dar. Geraiusia yra užsimerkti, vaidinti, kad nieko nevyksta, tylėti ir laukti, kol visi, kaip tamsta sakote, „procesai“ susitvarkys savaime. Man jūsų pozicija labai suprantama. Jus juk tolerantiškos daugumos atstovas. Panašiai kaip A.Čaplikas, kuris iš pradžių pakalba apie demokratiją ir lygias visų visuomenės narių teises, gėdina elitą, kad šis tyli, o po to pasako, kad eitynių nereikia, nes jis yra prieš „bereikalingų aistrų kurstymą ir taip susipriešinusioje bei sąvokose pasiklydusioje visuomenėje.“

     • Bobutė

      Būtų labai puiku, jei Jūs ir pats laikytumėtės tų standartų, kurių reikalaujate iš kitų. Kalbu apie savo žodžių brukimą į kito lūpas.

      Kada, kur aš teigiau, kad „reikia užsimerkti, vaidinti, kad nieko nevyksta, tylėti ir laukti, kol visi, kaip tamsta sakote, “procesai” susitvarkys savaime.“?

      Aš būtent teigiu, kad reikia ne „kumščiais mojuoti“, o kalbėtis (ko Jūs nemokate – čia mano subjektyvi nuomonė)…

      Įsivaizduoju diskusiją apie gėjus. Dalyviai: p. A. Račas vs p. P. Gražulis…

 • tomas

  O neprimena tai laikinojo vyr. prokuratoriaus pozicijos?

 • A.G.

  Per vieną žmogaus gyvenimo kartą labai pasikeitė žmonių gyvenimo aplinka.
  Matyt žmogaus protas tokiems dalykams neturi imuniteto. Nes iki tol tokių drąstiškų pasikeitimų ir visose gyvenimo srityse nėra buvę.
  Technologijos labai palengvino žmogaus dalią, jį iš esmės ir keičia. Bet atsiranda ir pavojų – žmogus gali likti be maisto po kelių dienų, kiek sutrikus technologijoms.
  Panašiai vyksta su žmonių sielomis.

  Šiandien San Francisko parkuose, kaip teigiama, ir kitas viešas vietas yra užėmę jau naujieji žmonės (mylintys tos pačios lyties žmogų), kurie leidžia sau mylėtis net matant vaikams.
  Ta nauja žmonija, kai kas mano, kad tik dienų klausimas – išstums iki tol gyvenusią žmoniją (bent aš manau, kad tai blefas -juk naujoji žmonija nesidaugina, greitai išnyktų…)
  Seno kirpimo žmonėms – tai sunkiai suvokiama. Kaip minėta, matyt žmogaus protas tokiems totaliniams pasikeitimams visose srityse nėra parengtas.
  Galybė dalykų keičiasi žmonėse, tapus jiems laisviems, demokratiškiems. Ypač kai tai, jų tesės atitinkamai yra ginamos visais resurasais, kuriais gamta, žmogus yra sukūrę ir kuriuos perima/yra perėmę stipriausieji šioje Žemėje.
  Ne visi žmonės susitaiko su masinėmis žudynėmis, vagystėmis, melu, gašlumu – pirmaisiaisiais laisvės, demokratijos vaisiais… jei nebūtų tikėjimo, kad vėliau jie nukris ir liks tik tikrieji laisvės ir demokratijos vaisiai, – matyt susitaikančių visai nedaug ir būtų…
  Žmogaus tokia savybė, – kuo mažiau žinančiam viskas aiškiau.
  Tad gerai ar blogai, bet visuomet yra žmonių, kuriems viskas aišku.
  Kažkada, kaip „basiakų globalizacija“ – nesirenkant priemonių.
  Vėliau… visiškai priešingo pobūdžio globalizacija – apie kurią šiandienos žmogaus protas dar per menkas įvertinti.
  Dažnas patylėti… iki subręs visuomenė. Kaip žinia, tol, kol ji subręsta, – puikiai jaučiasi agresyvioji jos dalis, kuri, nors paprastai sudaro tik keletą jos procentų, tačiau valdo visas galias, kurios yra sukauptos per šimtmečius.
  Tik tiek manau, kad viskas yra kiek sudėtingiau…
  O kai labai sudėtinga, – atsakymą geriausiai žino, rodytūsi paprastas kaimo žmogus. Gaila, turėtų juk būti kitaip.
  Joke, kaip įprastai.

 • mdxacuk

  Man rodos p. Račas su savo sopulingais pareiškimais čia užsimojo pasirodyt šventesnis už Romos popiežių. Jau toks susigūžęs iš gėdos, toks susinepatoginęs – ką apie mus zagranica pagalvos. Nesuprantu tiktai, kodėl jam gėda dėl Petrausko, o negėda dėl teismo? Ką Petrauskas padarė ne taip? Jei jau pretenduojam į teisinę valstybę, tai būkim nuoseklūs iki galo. Kadangi egzistuoja leidimų sistema, tai tikriausiai egzistuoja ir sąlygos, kai tie leidimai išduodami arba ne. Arba tvarka, kai suinteresuotos jėgos gali juos užginčyti, atšaukti ir t.t. Šiuo atveju viskas vyksta pačiu civilizuočiausiu iš dabar žinomų būdų – per teismą. Nu tai ramiai laukim, ką jis nuspręs, o tada ir vertinsim. Ką mes žinom apie konkrečius teismui pateiktus Petrausko argumentus? Nieko, išskyrus pletkus ir prielaidas, nes jie nepaskelbti. Teismui jie pasirodė verti dėmesio. Ponui Račui tikriausiai norėtųsi, kad viskas Lietuvoj klostytųsi kaip lailos atveju: nevienareikšmiškai vertinamas visuomenės veikėjas apstukalina privačią įmonę kažkokiai neaiškiais principais visuomeninius pinigus skirstančiai šutvei, o ta šmakšt ir nubraukia 40000. pasiremdama vien kažkokiais emailų išspaudais. Tegu laila bus tūkstantį kartų sukčiuvienė, bet procedūra net nekvepia teisinės tvarkos požymiais, o jau greičiau kažkuo iš partkomų laikų.

  Aš irgi neatmetu, kad Petrausko veiksmai perdėtai apsidraudėliški ar galbūt net turi sabotažo požymių, nes girdėjom, koks kipišas verda prokuratūroj. Bet jeigu jis iš tikrųjų turi patikimos informacijos? Visuomenės ir kiekvieno individo saugumas ir sveikata yra aukščiau bet kokių teisių. Man asmeniškai marširuojantys homoseksualai nesukelia jokių emocijų. bet reikia skaitytis, kad didelė dalis visuomenės tai vertina kaip nachališką provokaciją. jaučiu, kad patys homoseksualai irgi.

 • nijole

  Kai tik pagalvoju, jog kuriam nors mano šeimos narių, pačių man brangiausių ir gerbiamų žmonių atsitiktų būti homoseksualu, viskas stojasi į savo vietas. Ne viską žinome apie žmogaus prigimtį, daugiau nežinome, nei žinome. Šiaip jau rimtai svarstau,gal reiketū prisijungti prie tų eitynių. Priežastis – pagrindinė demokratijos ir humanizmo formulė -nepritariu jūsų mintims,bet galiu mirti, kad galetumete jas laisvai reikšti.

  • dzyvai

   Nijole, „nepritariu jūsų mintims,bet galiu mirti, kad galetumete jas laisvai reikšti“. Viskas lyg ir gražu, kilnu, ir paprasta. Taip teorijoje, praktikoje gyvenime neužtenka vadovautis vienu sakiniu.

   Bet tokie išvedžiojimai paaiškina, kodėl mokiniai „tolerantiški“ patyčioms mokykloje. Juk vaikai mokosi iš suaugusiųjų elgesio pavyzdžių, o ne iš pamokymų.

   Taigi, ne visada būtina numirti, kad kitas galėtų savo mintį laisvai išreikšti.

 • Aras

  Pritariu autoriui. Nereikia drausti gėjų (atleiskit už nelietuvišką žodį) parado, tai ne mūsų metodas. Žiūrovams reikia suteikti galimybę išvysti N. Vasiliauskaitę, A. Povilionienę ir kitus gyvai…
  Klausimas tik – ar homofobinės organizacijos sugebės suvaldyti norinčių prisiregistruoti antplūdį paradui pasibaigus?

 • bobutei nijole

  MIELA Bobute, negražu savintis svetimas mintis [ intelektualų vaidmuo istorijoje], nes ne Jūs viena žiūrite TV ar skaitote rusų rašytojų romanus,kas pagirtina. Gėda.

  • Bobutė

   p. „bobutei nijole“,

   Dėkoju Jums. Nesitikėjau būti taip aukštai įvertinta – net iki romanų rašytojų…

   Jei norite pasakyti, kad kažką plagijuoju, tai prašau pateikti nuorodą. Kitaip, būsiu priversta įvardinti jus paprasčiausia šlykščia šmeižike…

   • Valentinas

    Bobute, žiūrėkite žodyną!

 • GIGA

  Aš tai jau supratau,kai buvau Artūro apkaltintas piktažodžiavimu ir užblokuotas dėl savo ankstesnių pasisakymų šio parado klausimu,nors nei vienas necenzūrinis žodis nebuvo panaudotas:)Aš nelabai suprantu,kam gėjams reikia žygiuoti,bet visiškai sutinku,kad jie gali tai daryti ir tikrai gėda,jog generalinis prokuroras pilsto tokias nesąmones.Kitą kart jis pasakys,kad negali apginti „Lietuvos Ryto“ gerbėjų Kaune,dėl to reikia atšaukti LKL finalą.Spėju,kad jis dėl to ir laikinas,o pasibaigus gėjų istorijai ir Kedžio įvykiams,bus paskirtas naujas,o plikučiui viską nurašys-kažkas turi būti atpirkimo ožys

 • anoniminis bailys

  Jei kam idomi anoniminio bailio nuomone, tai pries pacias eitynes nieko neturiu, vistiek ju neisvengsime, Lietuva per maza salis, kad papustume pries veja is vakaru ir tikrai netvirtinu, kad pries ta veja reiketu pusti, viskas vistiek bus taip pat kaip vakaruose.

  Man asmeniskai nepatinka abi puses, tiek visuotines tolerancijos viskam ir visada salininku, sakyciau net ultratolerantu :), tiek visokiu monsinjoru kliedesiai, kad homoseksualizmas yra dvasios liga. Net nezinau kuriu labiau nemegstu. Tikiuosi nebusiu isvadintas neo naciu?

  • O kas įrodo, kad tai nėra sergančio žmogaus ženklas?

   • anoniminis bailys

    Jus apie mano pasisakyma, ar apie tai, kad homoseksualizmas vis delto gali buti liga?

 • svecias

  p. Arturai Racai,

  skaitau Jusu svetaine gal jau pusmeti ir istiesu labai patinka kai kurios Jusu mintys ir pamastymai, nors ir nesuvisom as noreciau sutikti. Labai dziaugiuosi, kad Lietuvoje yra tokiu svetainiu.

  Bet manau, kad tokie „sveciai“, kuriu pasisakymai yra auksciau tersia foruma ir tiktai iveda destrukcijos, nekalbant bent jau apie normalia pagarba. Todel siulyciau Jums ivesti „ban’us“ ar kazkaip juos riboti.

  • mdxacuk

   Kas jums liepia skaityt destruktyvius teršalus? Skaitykit vien mintis ir pamąstymus, norsnesuvisomnoretumetsutikti.

 • Labai smagu, jog turite savo nuomonę bei drąsiai reiškiate ją savo tinklaraštyje. Bet dar smagiau būtų, jei kitokią nuomonę turintiems žmonėms nelipdytumėte niekinančių etikečių, nes tai elementariai šlykštu ir žema. Jums patinka gauti kokią nors puošiančią etiketę? Abejoju.
  Du dalykai:
  1.Tai yra normali teisė pasisakyti prieš gėjų paradą. Suverenitetas priklauso tautai (vis dar?) ir turi būti paisoma jos, o ne ES nuomonės.
  2.Taip pat yra normali teisė homoseksualumą vadinti liga ir iškrypimu, nes nėra (ir veikiausiai nebus) atlikta nė vieno tą tvirtai paneigiančio eksperimento.

  • Hmz

   2. Taip pat aš turiu normalią teisę vadinti tamstą psichikos ligoniu, nes nėra ir veikiausiai nebus atlikta tą tvirtai paneigiančio eksperimento.

 • max

  visiškai pritariu Artūrui Račui.

 • bruno

  labai darosi painu remti/palaikyti ar prieštarauti visiems šitiems dalykams – vos tik pasakai bent vieną argumentą kažkurion pusėn, įsiveli į karą iškart.
  geriau žiūrėkimės, kaip artimą savo mylim, vaikus auklėjam ir neskriaudžiam kitų savo poelgiais. žiūrėk, praeis keletas metų ir nebekils tokių diskusijų. taip bus paprasčiau ir lengviau visiems pereit į kitą kokybinį tolerancijos lygį. o kad taip nutiks – faktas. laiko klausimas.

 • Aras

  Prisiminiau vieną Bobutės mintį parašytą vakar vakare( „Iš gyvenančių “kitoje” Lietuvoje nereikia daug ko tikėtis… Mes jiems tik dundukai…“)
  ir dabar man toptelėjo: Juk gėjų paradą remia tai ana, JŲ (A. Račo taip pat) Lietuva, mūsų – „dundukų“ (plebėjų) Lietuva gėjų paradui priešinasi.. A?

 • sim sim

  A. Račai, ar Jūs manote, kad šis paradas skatina toleranciją? Nes man susidaro visiškai priešingas įspūdis. Man tai labiau primena Kryžiaus Žygius ir misionierių pastangas atversti nekrikštus (homofobus) į doros kelią (toleranciją). Toliau pakeitus daiktavardžius ir keletą veiksmažidžių, manau visai tinka ir šiai situacijai: „Kokie žmonės stojo prieš Brunoną? Aišku – stiprūs, valingi, visur įžiūrintys klastas. Ir ištikimi savo tėvų papročiams. Ar galėjo jie įveikti savo patirtį ir šokti į nežinomybę, pakeisiančią jų valdymo sistemą ir padėtį? Netimeras matė plačiau. Zebedenas suvokė, kad Netimeras mato plačiau, ir žinojo, kieno dėka taip yra. Brunonas buvo nužudytas – jam nukirsta galva. Kaip ir šv. Vaitiekui Prūsijoje. Galvos nukirtimas paradoksaliai liudija tam tikrą nuoširdumą. Prūsų ir lietuvių. Tai buvo raganiams ir burtininkams taikoma bausmė. Juolab besikėsinantiems į gentinės ar tautinės struktūros principus. Ko gera, pajėgus valdovas suverenas būtų apsikrikštijęs. Būtų apsikrikštijęs ir genties karaliukas. Menka opozicija ir valdovo autoritetas būtų tai leidę. Deja, opozicija buvo nemaža. “ (is http://www.rasyk.lt/knygos/1009-metai-sv-brunono-kverfurtiecio-misija/20.html)

 • G.P.

  Ponas A.Račai,
  Jei Jūs leidžiate sau kai kuriuos Jums nepatinkančius Lietuvos patriotus apšaukti neonaciais, tai aš leisiu sau Jus pakikštyti neokomunistu ir Briuselio padlaižūnu. O Lietuva tikrai bus ir išliks – šitą aš Jums garantuoju. Tačiau čia bus tvarkomasi pagal lietuviškas – daugumai lietuvių priimtinas – sampratas, o ne pagal globalistų diktuojamas „vertybes“.

  • Mikas

   Arba ne. O kokios tos lietuviškos sampratos ir vertybės? Švogerizmas, korupcija, mokesčių vengimas? Jūs nesuvokiate už ką kovojate, o kai nesuvokiate esate tik pėstininkas karo lauke.

   • dzyvai

    Kaip žinia, didžiausią grobį ir garbę prisiima generolai. Jiems patrankų mėsa nė motais. Ir kas generolas iš gėjų pusės?

 • Skeptikas

  Na, neatrodo, kad laikinasis gen. prokuroras būtų labai sužalotas intelekto, bet kad būtų tiek bukas, jog be priežasties priiminėtų panašius sprendimus, taip pat nepanašu. O ir VAAT teisėjų mantijos ne ant visiškų kvailių sukabintos. Tiesiog gal mes nežinome visų tų faktinių aplinkybių, kuriomis rėmėsi jis ir teismas. Turint omenyje, kad nereikia didelio provokatoriaus talento, norint įtikinti kedofilų minią, jog homoseksualai tai ir yra tie patys pedofilai, kurių klanas taip žiauriai nukankino nacionalinį didvyrį, iki kruvinų riaušių lieka mažiau nei vienas žingsnis. Šioje vietoje, manau, patys eitynių organizatoriai turėtų būti supratingesni ir sulaukti renginiui palankesnio momento, kai marginalai nebebus tiek įaudrinti violetinio skuduro.

 • Aras

  Įnešiu aiškumo dėl generalinio prokuroro Petrausko sprendimo, nagrinėjam situaciją: sakykim,prokuratūra gauna operatyvinės informacijos apie dienai X ruošiamus snaiperius. Ką daryti, kaip elgtis? Juk parade žygiuos ne vien Europos provincijos bobos N. Vasiliauskaitė ir A. Povilionienė, bet Europos aristokratija, elitas – Švedijos Užsienio reikalų ministrė, kitų šalių ambasadoriai! Nematau alternatyvių sprendimų, vienintelis – parado uždraudimas.

 • Spaudžiu dešinę blogo autoriui.

 • Roco

  Na štai, išreiškė gerbiamas ponas Artūras Račas savo nuomonę ir apie šią eiseną – tiesiai šviesiai. Ir teisingai!
  Bet seimo narių įraše yra išvardinta per mažai, na gal tik patys aršiausieji, na tie kur labiausiai tilptų į latentinio gėjaus apibrėžimą :) O juk popiergalį prieš eitynes pasirašė net 53 seimo nariai.
  Beje apie bažnyčią … Vieša paslaptis, kad čia prisiglaudusi tam tikra dalis homoseksualų, užtai bažnyčios vadukai ir viešai skleidžia neapykantą, nors jie turėtų būti moralės autoritetai, bet neretai nusirita iki adomėnų ir gražulių idiotizmo. Apie išprotėjusį senolį Svarinską ir jo kryžiaus žygius iš vis nėra ko nė kalbėti.
  Siaubinga veidmainystė išvešėjusi politikų tarpe, kai jie vos ne visi sako: pritariu sex mažumų gyvenimo būdui, man jie netrukdo, bet parado leisti negalima :). Juk tokie draudimai būtent ir pažeidžia piliečių teisę į taikius susirinkimus. KItaip sakant seimo demagogai sako: “ pritariu jums ir jusu gyvenimo budui, bet ziurekit iskrypeliai viesumoje kad nebutu jusu“ :)

 • Maumaz

  Tiesiog paprasčiausias pritarimas autoriui, t.y. A.R.

 • Viktoras

  „Sustauskai“ ir panasus veikejai is tiesu turetu buti labai nepatenkinti, nes kam kam o jiems labiausiai ir reikejo tokiu eityniu. Juk esme ne ju „tyros“ paziuros, kuriu nelabai ir yra, o noras tamsiai liaudziai itikti.
  p.s.
  musu kieme yra ir geju baras, ir geju „atstovybe“. Na nekliuna jie mums visiskai, daugiau kliuna barai, kur vyksta girtu heteroseksualu baliai tralivaliai iki paryciu …

 • Bobutė

  O jeigu į šį įrašą pažvelgtume kiek kitu kampu…

  Jeigu iš teksto išimtume „modernieji naciai“, ar pakeistume kitu, mažiau radikaliu epitetu, tai neliktų aštrumo, neliktų … skandalo, o ir dėmesio, jau esamo, o galimai ir būsimo, būtų mažiau. Tada reikėtų ne kariauti, o kalbėtis…

  Gal tikslas – kokia nors laida (pvz. – „Be grimo“), kur p. A. Valinsko vietoje sėdėtų ir „šlovės spinduliuose maudytųsi“ p. A. Račas ir būtų aiškinamasi ne „bobos“, o „nacio“ reikšmė ir ar tinkama taip vadinti Seimo narius?
  Gal, sakau, „diagnozė“, kurią p. A. Račas nustatė p. A. Valinskui, tinka ir jam pačiam?

  Čia ne teiginiai, ne nuomonė, o tik klausymai.

  • miela Bobute, šiuo komentaru tamsta puikiai atsiskleidėte. Juk rašėte apie mane, o galvojote apie save?…

  • saulius

   Komentaras pašalintas A.R.

   • saulius

    Komentaras pašalintas neteisėtai. Nieko neįžeidžiau ir neapjuodinau, o tik palinkėjau žmogui (Bobutei) šimto metų be šių metų šiame bloge. O kad Bobutė savo taiklumu atstoja apie dvidešimties šiame bloge besilankančiųjų kai kurių jaunų interesantų kiekiui, tikriausiai akivaizdu.

    • Apskųskit šį Artūro sprendimą Vyriausiam administraciniam teismui :) Gal irgi skubos tvarka bent jau laikinai sustabdys komentaro pašalinimą…

     • lida

      Kodėl Vyriausiam administRACiniam ? :)

     • saulius

      Būtent per tokius kaip tu ir buvo pašalintas komentaras. :))) Artūras patvirtins. Garbės žodis. :)))

     • lida

      Artūras pavargo vaidinti pliuralistą.

    • Bobutė

     Ačiū už palinkėjimus, p. sauliau, bet dar 100 metų tai tikrai netrauksiu…:)

     • saulius

      Sakyčiau šimto metų netrauks šis blogas, bet iš pagarbos gaspadoriui nesakysiu… :)
      P.S. O Bobučių bus ir po šimto metų :)

 • 7x

  Gerbiamas Artūrai,
  Prašau įtempkite savo fantaziją ir įsivaizduokite nelabai rišlius ir nebūtinai lietuviškus, bet garsius pritarimo garsus, a la „yeah baby, go Račai, maladec, show em“, mat nenoriu floodinti komentaruose nerišliais pritarimo garsais. Dėkoju.

 • a

  o problemos esmes tai ir nematot ponai

  viskas del tu eityniu jau buvo nuspresta geju naudai ir staiga prokuroras petrauskas paciam kedzio bylos kulminacijoi pradeda kova pries gejus po to kazkokias statybas stabdo lentvaryje ir panasiai vienu zodziu apsimeta kad inirtingai dirba ir nukreipineja demesi i sali, o kedzio byloi vyksta tokie dalykai jei nemeluoja ziniasklaida liudininkai talpinami i psichuskes ir leidziami vaistais,cia njau kvepoia stalino laikais,tik europai tai mazai rupi, va cia tai skandalas tikrai,o geju paradas tik priedanga,ar tas paradas ivyks ar neivyks ar ivyks kitais metais niekas nepasikeis,tikrieji ivykiai vyksta kitur.

 • saulius

  Padiskutuosim tada, mielas Artūrai, kai Jūsų sūnus Jums į namus parves žentą.

  • saulius

   Artūrai?

 • LG

  Manau prokuraturos kreipimasis i teisma buvo klaida.

  Parodyta, kad spec. tarnybos neturi galimybiu susitvarkyti su galima agresija salies viduje, kas yra zenklas agresyvioms grupuotems zengti toliau. Jeigu teismas priimtu sprendima palanku mazumoms ir renginys butu nukeltas, smurto isvengti bus dar sunkiau, del padidejusio nepasitenkinimo ir l.e.p. prokuroro „padrasinimo“, t.y. uzuominos, kad yra didele tikimybe, jog ispuoliai bus sekmingi. Man keista, kaip valstybe, su visa savo turima fizine jega, negali sustabdyti grupeliu, turinciu kelias desimtis, geriausiu atveju – simtus, primityviai ginkluotu nariu.
  Manau siais klausimais valdzia turi buti stipri ir vieninga, remtis tik istatymais ir nepasiduoti jokiems grasinimams. Kogero, vieningumo pritruko butent del to, kad nera paskirtas generalinis prokuroras, kurio pozicija butu suderinta su vykdomaja valdzia.
  Gaila, kad teismas yra istiesu nepavydetinoje padetyje. Mazumoms palankus sprendimas dar labaiau sumazintu pasitikejima teismais, kuris ir taip mazas. Mazumoms nepalankus sprendimas, patvirtins valstybes nesugebejima uztikrinti rimti ir sauguma valstybes viduje.

  • saulius

   Manau, ne taip jau ir svarbu, kas ir kaip priėmė sprendimą, jeigu sprendimas teisingas. Svarbu, kad jį remia absoliuti dauguma visuomenės. O pavieniai keistos orientacijos pasriūbavimai turėtų rūpėti tik keistos orientacijos sriūbautojams.

   • LG

    Deja, tai, kad sprendima remia absoliuti dauguma visuomenes, nereiskia, kad sprendimas yra teisingas. Tai iliustruoti noreciau pasakojimu apie viena 1928 m. byla.

    Sioje byloje, Prelatas Konstantinas Olsauskas buvo nuteistas uz Stases Danileviciustes – Ustjanauskienes nuzudyma. I bilos aplinkybes nesigilinkime, tai nera aktuolu musu temai. Svarbu tai, kad K. Olsauskas, ivardijus ji itariamuoju, iskarto buvo intensyviai atakuojamas spaudos, kuri tokiais savo veiksmais, prisigalvodama visokiausiu butu ir nebutu dalyku, sukele milziniska visuomenes nepasitenkinima K. Olsausku. Teismo metu buvo padaryta keliasdesimt ivairiausiu pazeidimu, pvz. kaltinamajam net nebuvo leista tarti paskutinio zodzio. Zymus to meto teisininkas P. Lepnas tvirtino, kad „Olsausko byloje teisejai buvo spaudos psichozes paveikti“ ir kad Olsauskui nebuvo jokios priezasties zudyti Ustjanauskiene. Kun. Garuckas paliudijo, kad 1944 m., kai vokieciai traukesi is Lietuvos, pas ji atejo trys vyrai ir pasake: „Mes Olsausko teisejai. Viskas toje byloje sufabrikuota. Mes ji nuteiseme be jokiu irodymu, ir tai galime patvirtinti savo parasais.“ Apygardos teismo pirmininkas J. Grigaitis, zmonos paklaustas ar teismas turejo irodymu pasamerkti Olsauska, pasake – NE! Bet tokia buvo visuomenes nuomone!

    Manau sie zodzia aiskiai pasako ko kartais gali buti verta visuomenes nuomone ir kokias pasekmes gali tureti.
    Galbut netgi galima sakyti, kad panasioje situacijoje teismas yra ir dabar. Tikekimes jis bus profesionalus.

    • saulius

     Siūlau grįžti realybėn.

 • Linas

  Kažkaip tas vadinimas neonaciais labai šlykštus. Atrodytų visi, kurie nesutinka su tolerastų nuomone (šiuo atveju autorius būtent toks ir yra), yra ne kas kitas, o neonaciai. Vienintelis šventas bei neliečiamas yra tik tolerastų požiūris. Panašiai kaip su žydais – jų trūkumų pastebėjimas ir viešas pasakymas yra traktuojamas kaip antisemitizmas. Iki šio pareiškimo apie autorių buvau geresnės nuomonės. Aišku, autorius patvirtins, kad mano nuomonė apie jį jam visiškai nerūpi, nes gi negali tolerastiškam kosmopolitui rūpėti kažkokio „NEONACIO“ nuomonė. Ar ne taip, Artūrai?

  • Linai, tamsta visiškai teisus. Staltiesėle tamstai kelias pas Šustauską ir Adomėną. Būsiu laimingas, jei čia daugiau nebeužsuksite

   • sim sim

    Žemas lygis, A. Račai. Aš nepritariu toms eitynėms, nes tai visiškai nekonstruktyvus renginys visiškai neadekvatus esamai situacijai, nes yra 100 kartų geresnių būdų tolerancijai skatinti – tiesiog nėra arba noro, arba fantazijos tai padaryti. Ir man apmaudu kad tarsi inteligentiškas, tarsi išsilavinęs žmogus skirsto pagal principą „kas ne su mumis, tas prieš mus“. :/

    • mielas sim sim, man irgi apmaudu, kad tarsi išsilavinęs žmogus darote tokias dundukiškas išvadas.

     • Levas

      Nors tema gal jau ir baigta. Bet man šiandien atėjo mintis kuria noriu pasidalinti. Kažkaip padariau gerą išvadą. Iš esmės kažkaip nebuvau prijaučiantis gėjams, ir ne viskas man patinka tokiose eitynėse ypač, jeigu tai virsta aka. ‘Love parade’, (free love, visi su sexy rūbais..) nebent tai būtų iš tiesų vardan ‘Fun’ (angl.) ir iš visuotinio pritarimo.
      Šiandien buvo Gegužės 9, buvau savo gimtajame mieste, ir su mama buvau prie karių kapinių kur buvo susirinkę daug žmonių, skambėjo širdžiai maloni muzika, anksčiau girdėta įvairiuose kariniuose filmuose ir t.t.
      Tiesiog aš apie tai, jeigu būčiau už draudimą eitinių, kuriose renkasi tam tikrų pažiūrų žmonės, kad ir gėjų.. tai kaip tuomet galėčiau pateisinti savo „už“ veteranų eitynes Gegužės 9? Mano artimiems žmonėms gegužės 9 yra svarbi šventė, kuomet jie gali susiburti, pasijusti bendruomene, išeiti iš tos ideologinės saviizoliacijos.
      Patriotinių švenčių netrūksta, vasario 16, kovo 11, liepos 6. Yra daug švenčiu, vienokie žmonės gali susiburti ir švęsti savo svarbias šventes (negaliu pasakyti kad jos man nėra šventės, jos yra..). Tačiau žmonės kurie švenčia šias šventes galėtų parodyti supratimą ir priimti kitokius žmones, neeiti su įvairiais plakatais protestuoti gegužės 9. Yra kitos progos tokiems plakatams, birželio 14, rugpjūčio 23.. prašom.. tikrai aš iš esmės ne prieš..
      Todėl aš supratau kad tikrai aš esu UŽ gėjų eitynes.
      (nors tiesą pasakius būtų kiek patogiau, vis dėl to kad tai nebūtu gegužės 8.. :)

   • Aleksandras

    Mielas Arturai, jusu blog’as „isaugo is sauskelniu“ ir cia uzsuke zmones tikisi tiek protingu komentaru, tiek pagarbos savo issakytai nuomonei.
    Jus gi, kaip niekad, leidziate sau pasisakymus, kurie yra ant ribos su izeidimais. Pats agituojate uz tolerancija, bet is Jusu puses tolerancijos kitaip mastantiems pasigendu.
    Arba ismokite nuslopinti savo pykti del eityniu sustabdymo arba prarasite dali skaitytoju (kuom Jus iki siol labai dydziuodavotes)

    • mielas Aleksandrai, nepykite, bet ne tamstai mane mokyti, k1 turiu daryti savo tinklaraštyje. Jei tamstai kas nors nepatinka, žinote, juk – staltiesėle kelias. Sakote prarasiu skaitytojus?… Na ir kas. Juk rašau savo malonumui ir tikėdamasis, kad kai kurių žmonių galvose esanti pilkoji masė kada nors pradės būti naudojama pagal paskirtį.

     Beje, korektiškai išsakomas nuomones visada gerbiau ir gerbsiu, nepaisant to, ar jos sutampa su mano ar ne. O protingumą, panašu, žmonės supranta skirtingai.

  • Zita

   Pritariu Linui.
   Tai yra liga ir man gaila tų žmonių. O tokia perdėta tolerancija tik tam kad pasirodytume tokie kaip visi, įgytume daugiau draugų yra tiesiog negerbtina. Tai yra iškrypimas ir nereikia sakyti, kad tai normalu.
   Priimu tą patį jūsų atsakymą :)

   • mielas Zita, man atrodo, kad iškrypimas yra turėti tokią nuomonę kaip tamstos.

 • Ruslanas

  Pagarba! Dovanokite jei kazkada Jus ne taip supratau.

 • ačiū Artūrui Račui už „BalticPride“ eitynių idėjos palaikymą.

 • Vaidas

  Dauguma žmonių homoseksualams būna tolerantiški, kol tai neliečia jų pačių. O kaip pvz. jaustumėtės, jei jūsų sūnus ar dukra ar dar koks artimas žmogus pareikštų, kad yra homoseksualus?

 • Žygeivis – A. Račui

  Komentaras pašalintas A.R.

  Mielas Žygeivi, tamsta geriau rašykite adresu http://www.respublika.lt

 • Aštuntadienis

  Ačiū Artūrui Račui. Pastaruoju metu, stebėdamas visas šitas nesibaigiančių isterijų bangas Lietuvoje, o ypač skaitydamas kai kurių interneto portalų komentarus, jaučiu, kad tampu juodu mizantropu. Tokia protu nesuvokiama neapykantos lavina pakerta tikėjimą savo tauta ir jos ateitimi. Laisvė, tolerancija, pagarba – žodžiai be turinio, kurių gali nebelikti lietuvių kalbos žodyne. Bet taip nesinori galutinai nusivilti… Todėl tokia svarbi kiekviena viešai išsakyta pozicija, ginanti vertybes, kurių miniai, deja, nebereikia. Kaip šiandien klausia A. Čaplikas, kodėl, „kai visuomenėje dėl seksualinių mažumų temos eskalavimo verda tiek aistrų, tyli intelektualinis Lietuvos elitas?“ Pridėčiau, kad temų jau susikaupę pernelyg daug, ir ne tik dėl seksualinių mažumų. O intelektualai ir toliau romiai tyli, išskyrus kelis donkichotus.
  Ačiū, Artūrai, kad Jūs tarp tų kelių netylinčiųjų.

  • mdxacuk

   Komentaras pašalintas A.R.

 • saulius

  Dar Rėjus Bredberis kažkurioje savo knygoje pasakė,jog žmonės tokie vieniši, turėdami tik dvi lytis. Berods tai buvo „Marso kronikose“… Marso… taigi…
  Rodos gėjai ir lesbietės nusprendė tam tikra prasme ištaisyti šią gamtos klaidą. Artūrai, kaip Jūs manot, ar gamta ilgai dar pakęs žmonijos kišimąsi į jos reikalus? Beje, Jūs taip ir neatsakėte, ar nuoširdžiai džiaugsitės demokratijos vaisiais ir tada, jeigu vieną dieną Jūsų sūnus parvestų Jums žentą. O kaip tada,jeigu penkiametis galbūt normalios orientacijos Jūsų anūkas iš smėlio dėžės stebės besibučiuojančius du vyrukus? Ar Jūs sakote, kad taip ir turi būti? O kaip dėl įvaikinimo? Remiate eitynes. Tada atsakykite, prašau.

  • Justas

   Sauliau, čia sąrašiukas visų tų kurie kišasi į gamtos reikalus:
   http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_animals_displaying_homosexual_behavior

   • saulius

    Taip Justai. Atrodo supratau tave. Tačiau, kad išvengtume galimų nesusipratimų (jei kartais supratau tave neteisingai), imk tiesiai šviesiai ir parašyk, ką tuo norėjai pasakyti. Atkoduok savo žinią, kaip pasakytu komunikacinių mokslų ragavę žmonės. Ačiū.

    • Justas

     Kaip supratau, tamsta galvojat, jog homoseksualumas tai yra kažkas nesveiko, t.y. gamtos taip nebuvo surėdyta, tiesiog dar vienas žmonių išmislas. Tai ir numečiau sąrašiuką tų gyvasčių kurios tyčiojasi ir šaiposi iš gamtos.
     Būtų galima ir prie gyvūnų paskui pereiti, neduok dieve mano vaikas pamatys kaip berniukas šuniukas užsilipęs ant kito berniuko šuniuko daro TAI. Na bet čia palikim ateičiai…

     • saulius

      Noriu tada paklausti, koks likimas gamtoje tų „gyvasčių“ ?

     • Justas

      Toks pat kaip ir visų gyvų organizmų.

     • saulius

      Klystat.Gamtoje jie negauna šanso pratęsti savo giminę. Ar tai Jums ką nors sako?

     • Justas

      Suprantu ką turite omenyje, gal ties tuo ir sustokim. Nes pradėjom nuo vieno, o perėjom prie kito.

     • Tamsta gal čia apie darvinizmą, survival of the fittest, maždaug, jeigu homoseksuali orientacija, tai rūšis/gentis/būrys ar kaip ten pagal Linneus, išnyks? Nejuokinkit su savo parapinėm apokalipsėm, kiekvienas, turintis daugiau smegenų nei, anot Blackadderio, ameba Saturne, suvokia, kad šios homoseksualios aberacijos vyksta rūšies viduje, o ne vienoje rūšyje. Galiu dar didesniais armagedonais pagąsdinti – 98% procentai faunos ir floros rūšių, kada nors egzistavusių Žemėje, jau yra išnykusios. Ir ne dėl homoseksualumo, kaip bebūtų apmaudu, o dėl tokių trivialių dalykų kaip magnetinės ašies pasikeitimai, ledynmečių kaitos su atšilimais, bomžų-meteoritų ir t.t. ir pan. Taip ir žmonijos demografinės problemos yra sąlygojamos ne homoseksualumo, o tiesiog apsisprendimo daugiau laiko skirti sau, o ne vaikams. Gerai tai būtų ar blogai. Tačiau pastarąjį pasiturinčių visuomenių apsisprendimą bent jau galima vertinti gerai/blogai požiūriu, gi homoseksualumas apskritai stovi anapus šios vertinimo skalės. O ir diskusija, užvirusi pastaruoju metu, yra ne apie tai – gerai homoseksualumas ar blogai. Man milijoną kartų svarbiau yra tai, kad yra eisenos iniciatoriai Lietuvos piliečiai, turintys tas pačias teises į susirinkimų laisvę, garantuojamą Konstitucijos, ar jie yra prastesnės kategorijos piliečiai vien todėl, kad kažkas imasi už juos spręsti, kaip jiems gyventi.

     • saulius

      Aidai P,
      Jūs – gėjus?

     • @saulius
      Kad ne :)

     • saulius

      Aš irgi ne. Tad atleiskit, Aidai, man tuo klausimu būtų prasmingiau padiskutuoti su gėjum. Iki pasimatymo kitoje temoje.

     • Patikslinsiu Aidą,
      Žemėje išnykusios 99,9 kada nors egzistavusių gyvybės rūšių. Suapvalinus gaunasi, kad gyvybė žemėje jau išnyko :)

  • mielas sauliau, padiskutuokite su laila, fredijumi ir uzkalniu. Susikalbėsite.

   • saulius

    Komentaras pašalintas A.R.

    • saulius

     Atsiprašau, bet tikrai nenorėjau savo klausimais sukelti Jums vidinio diskomforto. Tai ir turėjau galvoje teiraudamasis Jūsų savijautos. Dar kartą atleiskit, jei mano klausimai Jums nepatogūs. Retai čia būnu, tad jei leisit, per tam tikrą laiką pasistengsiu pajusti čia leidžiamas „ribas“. Ačiū.

 • Demokratas

  Demokratijos esme, kad tauta turi priimti sprendima, o ne kazkokia „intelektualu, ne-buduliu“ mazuma. Kai stojom i ES buvo padarytas referendumas, jei padarytas butu referendumas situo klausimu, paaisketu, kad tokiu paradu dauguma nenori(sprendziat is apklausu)

  Bet man neaiskus vienas dalykas:
  Ar geju uztarejai tikrai mano kad dauguma zmoniu nori sito parado
  Ar jie supranta kad niekas sito parado/eityniu nenori, bet vistiek bando primesti kitiems savo valia?

  • LG

   Akiuvaizdu, kad dauguma niekados negins mazumos teisiu. Del to jos ir yra ginamos istatymu, o ne atsizvelgiant i daugumos nuomone (kaskart atsiklaustiant, ar ginam siandien ju teises, ar jie jums nepatinka?). Jeigu butu atsizvelgiama i daugumos nuomone mazumos isnyktu.

   • dzyvai

    Na ir kaip ginama tos mažumos, kuri nenorėjo kad Lietuva stotų į ES, teisės? Ar gėjų teisės ginamos mažiau? Klausimas filosofinis-retorinis, galima neatsakinėti.

    • Valentinas

     Mažuma, kuri nenorėjo stoti į ES yra visiškai apginta. Ji turi teisę ir toliau nenorėti, imtis žygių, agituoti, visaip skatinti, kad šalis išstotų iš ES. Veiksmų laisvė įstatymų ribose yra nevaržoma.

     • mdxacuk

      Anaiptol. Įstojimu ar išstojimu reikalas neapsiriboja. Euroskeptikai kaip reiškinys yra platesnis. Kaip žinom, jie veikia net Europarlamente ir netgi retkarčiais pirmininkaujaja ES Taryboj. Takoskyra tarp euroskeptikų ir euroentuziastų eina ties valstybių ir ES kompetencijų padalinimo riba. Šiandieniniai įvykiai irgi turi euroskepticizmo dimensiją. Ir, deja tuo požiūriu reikalas atrodo labai abejotinai, nes galima įžiūrėti nuolaidžiavimą eurospaudimui, paminant Lietuvos įstatymus. Manęs asmeniškai visos tos eisenos arba euroskeptikų išgyvenimai absoliučiai neknisa, bet telefoninės teisės ir šokdinamų prokurorų faktas atrodo grėsmingai. Reiškia, nuo Pakso laikų papročių niekur nenuėjom. Nebent atgal.

     • Valentinas

      Emdėiksai,
      Vis dėl to,kaip ribojamos euroskeptikų teisės? Jiems kas nors draudžia protestuoti ar veikti euroskeptiškai?

    • LG

     Galbut netiksliai parasiau, turiu omenyje ZMOGAUS teises, isdestytas konstitucijoje. Manote, kad pazeidiamos nepritarianciuju ES zmogaus teises?

    • LG

     Galbut netiksliai parasiau, turiu omenyje ZMOGAUS teises, isdestytas konstitucijoje. Jos yra istatymiskai ginamos taip pat kaip ir kitu mazumu. Puiku kad LVAT patvirtino, kad jos vienodai ginamos ne tik popieriuje, bet ir praktikoje.

 • Puikus ir teisingas Artūro straipsnis. Visi šie pasipiktinę Miestelėnai nesupranta vieno dalyko: Konstitucijoje įtvirtinta teisė į laisvę garantuoja ir pačių Miestelėnų laisvę ir galimybę būti siaurapročiais, ribotais individais. Dabar jūs norite uždrausti gėjų teisę į eitynes, tačiau pagalvokite, (kiek leidžia galimybės), kad gali būti situacija, kai koks nors prie valdžios prilindęs tipas pasakys;
  Nafik mums reikalingi tie siaurapročiai durniai, tie tamsuoliai, homofobai, kedofilai? Tik per tokius durnius ir debilus į valdžią pakliūna visokie Valinskai, Paksai, Baukutės. Tik per šiuos degradus neįmanoma įgyvendinti ilgalaikės valstybės plėtros strategijos. Tik per juos neįmanoma daryti biznį ir pritraukti investicijų – nes kas gi norės investuoti ten kur darbo jėga – idiotai? Jie neverti balsavimo teisės, imkime ir atimkime ją jiems!
  Visai įmanoma teorizuoti tokį tipą prie valdžios. Tačiau Konstitucija sako, kad visi piliečiai yra lygūs ir visi turi vienodas teises. Neigdami gėjų teises reikšti protestą, jūs kasate duobę patys sau, nes vieną dieną teisės bus atimtos iš jūsų (juolab, kad jūs nusipelnę to daug labiau nei tie gėjai). Ar užteks jums protelio tai suvokti?

  • Valdas

   Valentinai, jūs tikras genijus. Susisiekite su p. Šliogeriu. Jis iškėlė mintį įvesti išsilavinimo cenzą balsuotojams…. Komisiją, sprendžiančia kas atitinka kriterijus ir gali rinkt parlamentą sudarytumėte Jūs, Račas ir minėtas Šliogeris. Vrk būtų klusnus jūsų valios vykdytojas.

   • Valdai, dar kartą atidžiai perskaitykite Valentino tekstą. Nes jau norisi atimti iš jūsų balso teisę :-)

  • anoniminis bailys

   Pusiau juokais.
   Valentinai, o gal tai ilgajame laikotarpyje musu valstybei iseitu i nauda? Sakykime rytoj valstybinio perversmo budu i valdzia ateitu, na net nezinau (galvoje bandau surasti daugmaz padorios politines partijos pavadinima), sakykim koksnors nacional issivadavimo frontas (teko sugalvoti neegzistuojanti, nes nu pats suprantat :) ). Po 30 metu ta partija supuna, velgi perversmo metu ateina demokratine valdzia, prasideda reformos. Gal po kokiu 50 metu turetume normalia demokratine visuomene?

   Mazdaug butu Pietu Koreja? :)

   • Baily, istorijoje yra nedaug pavyzdžių, kai autoritarinis režimas taip sukonstruoja visuomenę,kad jam savanoriškai ar savaime išnykus, visuomenė sugeba puikiai vystytis toliau. Tokie pavyzdžiai būtų Ispanija, Čilė, Pietų Korėja. Žymiai didesnė tikimybė, kad nepasiseks su diktatoriumi ir valstybė nugarmės ir susidaužys į šipulius. Diktatūros (diktatoriaus) kokybė yra labai nestabilus reikalas, kurio neįmanoma kontroliuoti. Būtent todėl aš pasisakau už diktatūrą, tik su sąlyga, kad diktatorius būsiu aš. Kitais nepasitikiu.

    • anoniminis bailys

     O dabar ne juokais.
     Kiek zinote pavyzdziu, kai sukirmijusi nuo pat saknu demokratija eme ir pasveiko?

     • Vienas iš tokių galėtų būti Gruzija. Bent jau dabar ji sveikimo stadijoje.

     • anoniminis bailys

      Del Gruzijos, kad ir kaip myliu sia sali, bet pamatysim po 10 metu, kuo baigsis sitas sveikimas. Kad nebutu taip kaip Ukrainoje..

    • anoniminis bailys

     As isvis siulau precedento neturinti ir unikalu eksperimenta. Kaip zinome visi represiniai rezimai naikino ir visaip enge inteligentija, na bent jau kitaip manancius (ar placiau mastancius). Esme butu tokia, as siulau atvirkstini varianta. Engimas galetu prasideti nuo nemokanciu skaityti, kalbeti nesikeikiant ir pan, cia jau fantazijos reikalas. Toliau galima butu ivesti balu sistema, sakykim surinkes 10 balu esi isvezamas gyventi i Rukla. Toliau seka butu tokia:

     Balsuoji eurovizijoje 1 balas
     Ziuri kakadu 2 balai
     Dauzai vitrinas kai zalgiris laimi/pralaimi 4 balai
     I geju eitynes eini su plytgaliais iskarto gauni 10 balu
     Balsuoji uz prunskiene gauni 100 balu iskarto, be lygtinio paleidimo

     Ir taip toliau ir panasiai. Sutikit, kad niekas negali pateikti rimtu argumentu, kodel tai negaletu veikti, niekas dar taip nebande :)

     • Šiuo atveju galioja ta pati sąlyga – spręsti kas durnius, o kas ne privalau aš. Bijau, kad jei kas nors kitas spręs (pvz tu arba emdėiksas) aš pats galiu gauti dešimt balų. Niekuo nepasitikiu, tik savimi.

     • O jeigu rašai komentarus „Delfi“, kurie prasideda „Nu ka as zinau…“, o baigiasi „Tai toks butu mano komentars :))))“? Kiek tada balų išskirti? Kaip ir už „Baliaus“ kasetės turėjimą privatinėje nuosavybėje ir dažną klausymą? Manymą, kad Da Vinčis yra Dano Browno romano personažas? „Stiklų niaukimą“ ir „farų papiktinimą“? Vajė, kiek visko reiktų suklasifikuoti… Geriau jau nereikia :)

     • anoniminis bailys

      Uz delfi komentaru rasyma, banas interneto rysiui, amnestija netaikoma, ir isvis manau nebutu Delfi, nebutu ir problemos. Valentinas galetu buti Lietuvos banu ministerijos ministras pirmininkas (iki gyvos galvos), o saliai vadovautu, tas kas pagriebtu valdzia, liaudiskai tariant kas pirmesnis tas gudresnis.

  • saulius

   Komentaras pašalintas A.R.

   • Sauliau, nurodyk man Konstitucijoje arba įstatymuose straipsnį, kuriame homoseksualumas yra įvardinamas kaip nusikaltimas, o homoseksualams atimta teisė rengti mitingus ir reikšti protestą. Jeigu tokio straipsnio nerasi, tai didžiam savo nustebimui gal suprasi, kad gyveni šalyje, kurioje homoseksualai turi LYGIAS teises kaip ir kiti piliečiai, nepriklausomai nuo ką tu ar kiti Miestelėnai apie juos galvoja. Jei tau tai nepatinka, turi tris išeitis:
    A)organizuok – dalyvauk protesto prieš homoseksualumą mitingą.
    Turi tam teisę, kurios kol kas niekas neatima.
    B) kurk politinę partiją, homofobijos ideologijos pagrindu paimk valdžią, pakeisk Konstituciją ir įstatymus, denonsuok Lietuvos parašą po Visuotine Žmogaus Teisių Deklaracija, atsisakyk narystės tarptautinėse organizacijose, paversk Lietuvą tamsia, izoliuota, žemės ūkio šalimi ir grąžink gyvenimo lygį į 19a.
    C) emigruok į Iraną arba Saudo Arabiją. Ten gėjai naikinami. Tiesa, ten tu pats būsi niekinga mažuma be teisių, bet užtat šalia nebus gėjų. Galėsi būti laimingas.

    • saulius

     Valentinai, man nepatinka tavo tonas, bet … tiek jau to. O koks gi bendras fonas? Gal užsiimkim slaugymu nariuotakojų, gyvuos tėvynė – žemė gėjų bei artojų. Bet moterų man teisės vėlgi rūpi, kokia gi perspektyva šios rūšies, gal virvę pasiėmus nuo vinies, visoms urmu pasikabinti, praradus paskutinę viltį…?

 • Tadas

  Super komentaras. – Didelis dekui!

 • Artūro straipsnis taip pat sukėlė kai kurių klausimų:
  Kas yra „modernusis nacis“?
  Ar žodis „modernusis“ turi būti suprantamas „pažangesnis“ prasme ar „naujesnis“?
  Kokiu pagrindu „nacizmo“ etiketė gali būti perkelta į šiuolaikines realijas? Ar tai yra „originalusis“ nacizmas išrusenęs iš lūpų į lūpas tautos gelmėse ar tai yra nacizmo „plagiatas“ atkurtas iš populiariosios kultūros pateikiamų informacinių atplaišų? Tarsi „pagonys“ atgaivinę „tradicinę“ religiją pasiskaitę knygučių apie Vytautą Didįjį ir lietuvišką mitologiją.
  Ar tauta apskritai turi skiepą nuo nacizmo/fašizmo? Postsovietinės visuomenės tuo ir ypatingos, kad jos neturi atsparumo fašistinėms/ nacistinėms ideologijoms, nes realios antifašistinės ir antinacistinės refleksijos nebuvo. Komunistai iš principo negalėjo tinkamai atlikti nacizmo dezinfekciją, nes komunizmas ir nacizmas iš esmės yra tas pats. Todėl kraštutiniai kairieji apsukę pragaro ratą, kažkur ten apačioje susitinka su kraštutiniais dešiniasiais ir susilieja neapykantos ekstazėje.
  Žodžiu, jei nebūčiau užsiėmęs Miestelėnų teorijos plėtojimu, imčiausi šitos.

  • mdxacuk

   Jei aš būčiau šito tinklapio autorius, tai dabar rymočiau giliuose apmąstymuose, ką daryti su kai kuriomis tolerancijos priepuolyje paleistomis frazėmis. Ar palikti kaip yra ir stoiškai laukti registruoto laiško iš kompetentingų organų, ar bandyt patyliukais apsišluot, tikintis, kad niekas nespėjo užseivinti pradinio varianto (nors, atrodo, spėjo). Su laila buvo paprasta ir nebrangu. bet ką gali žinot…

   • Teisminiam reikalui užseivinti reikia su teismo anstolio pagalba.

    • mdxacuk

     Arba su operatyvinės veiklos subjektų. Niekad negali būti tikras.

   • Bobutė

    Būtent tai ir turėjau omenyje, kai ryte prašiau p. A. Račo, kad patikslintų savo mintį …

   • mielas mdxacuk, priešingai nei tamstos, mano požiūriai nesikeičia priklausomai nuo paros laiko ar organų požiūrio. Galiu pakartoti viską, ką esu sakęs. Bet tamstos komentarus šiame tinklaraštyje galiu visus ištrinti jei baisu, kad negautumėte laiško dėl dalyvavimo ir/ar nepranešimo. O gal nusiuntėte laiškelį organams? Visai nenustebčiau:)

    Ir, beje, didelei visų mūsų laimei šio tinklapio autoriumi tamsta niekada nebūsite, tad prievartauti ir kankinti save mąstant tamstai nereikės.

    • saulius

     JO. Čia tai bent. Jūs čia rimtai, ar kaip seni bradiagos naudojat slaptą šifrą?

     • Tik norėjau visus informuoti, kad čia šiandien užklydęs gerbiamas Saulius taip ir nesuprato, ką jam bandžiau pasakyti.

      Tai liudija štai šis jo komentaras, kurį pateikiu, jei kam kiltų klausimas, kodėl jis dingo taip pat staiga, kaip ir atsirado:

      „Mielas Artūrai, elgiesi nedorai. Tai tik dar kartą patvirtina mano teiginį, jog pastaruosius dvidešimt metų judėjom tikrai ne į priekį. “Į užpakalį” (O, kaip tai šiuolaikiška) – pasakytų Erlickas. Bet aš ne Erlickas.
      Jūs, Artūrai, įsitikinęs, jog netapsite vienišu, nepatikliu, pagiežingu, piktu seeeniu su karpa ant nosies ? Neduočiau nei sudilusio skatiko… Ate, kaip pasakytų Valinskas, bet aš ir ne Valinskas. Ir čia aš nereikalingas… Tai ką man daryt, Artūrai ? Su durų rankena, sakai? O į kurį smilkinį, kad mažiau sopėtų?
      Žinai, šitą klausimą išgvildenti būtų gerokai daugiau prasmės, nei tą, tavo, apie piderastus. Kada nors tai suprasi.“

      P.S. Kaip ir fredijus bei laila, jis, žinoma, galės reikšti savo mintis šiame tinklaraštyje jei išmoks žmonių kalbos.

      Visiems linkėjimai,

      Labanakt

      Ačiū už sveikinimus Spaudos atgavimo dienos proga:)

 • Tadas

  Super komentaras. – Sveikinu p. Raca.

 • K

  Komentaras pašalintas A.R.

 • kirvis

  trumpa gėjų propagandos metodika, išdėstyta dar 1987 m. Harvardo auklėtinių Marshall K. Kirk ir Erastes Pill parašytame straipsnyje “Overhauling of Straight America“, kuris buvo publikuotas “Guide Magazine“ ir tapo homoseksualistų judėjimo GLF įrankiu. Štai kokias strategijas ir technikas jis rekomenduoja:

  _1. “Kalbėti apie gėjus, kiek įmanoma garsiau ir dažniau“. Tokiu būdu, laikui bėgant, skeptikų prieštaravimai homoseksualistų atžvilgiu bus mažiau refleksyvūs, filosofiniai ir emocionalūs.

  2. “Vaizduoti gėjus kaip aukas, ne kaip agresyvius prieštarautojus“. Šiam tikslui pasiekti straipsnyje siūlomi 2 būdai – 1) teigti, jog gėjai yra likimo aukos, kurios niekada neturėjo pasirinkimo priimti ar atmesti savo seksualinę orientaciją; 2) vaizduoti gėjus visuomenės aukomis. Kaip teigia autoriai, visur turi būti parodomi sukrečiantys gėjų žeminimo vaizdai.

  3. “Suteikti gynėjams priežastį (motyvą)“. Rekomenduojama homoseksualistų rėmėjams suteikti pagrindą kovoti už homoseksualizmą. Pasak autorių, tinkamiausia būtų naudoti diskriminacijos temą ir kalbėti apie teisę laisvai kalbėti, tinkamą atlyginimą, lygias teises ir pan.

  4. “Sukurti gerą gėjų įvaizdį“ . Šioje propagandos kompanijos stadijoje rekomenduojama parodyti ypatingą gėjų indėlį į visuomenę – panaudoti žymius veikėjus, nuo Sokrato iki Šekspyro, nuo Aleksandro Didžiojo iki Aleksandro Hamiltono, apkrikštijant juos gėjais, tačiau taip pat pažymima, kad kompanija turėtų būti agresyvi ir optimistiška.

  5. “Sudaryti blogą persekiotojų įvaizdį”. Autoriai tvirtina, kad oponentai turi būti apšmeižti. Straipsnyje teigiama: “mūsų tikslas dvilypis. Mes siekiame pakeisti vyraujantį teisingą pasididžiavimą homofobija į gėdą ir kaltę. Antra – sieksime sudaryti kuo bjauresnį oponentų įvaizdį, kad vidutinis žmogus nenorėtų savęs su jais asocijuoti“.

  6. “Siekti finansavimo“. Šiam metodui taip pat skiriama ypatinga reikšmė, nes strategijos kūrėjai tvirtina, jog bet kuriai tokiai kompanijai reikės neribotų išlaidų. (Marshall K. Kirk, Erastes Pil, 1987)_

  • Kirvi,

   šitą klišę gali pritaikyti bet kokia grupė, vykdanti „propagandinę“ kampaniją. Pvz. vakar vaizdo konferencijos diskusijoje ją puikiai naudojo kunigas, aiškindamas kaip vakarų europa puolą krikščionybę. Šitą tekstą pateikei panašiais tikslais, kokius turėjo Rusijos spec. tarnybos, 20a. pradžioje paleisdamos „Siono išminčių protokolų“ kompiliaciją prieš žydus. Koks juokingas „samokslų teorijų“ atradėjas :-)

   • Bobutė

    AbraXas,

    ar Jūs teigiate, kad tai p. Kirvio falsifikacija? Kad tai nebuvo parašyta būtent apie gėjus?

    Ar, nežiūrint į nieką, vistiek „kaltas“ kunigas ir KGB?

    • Bobute > Neteigiu, kad falsifikacija. Patikrinau šaltinį. Noriu pasakyti, kad apie visus ir visur daug ko galima prirašyti. Tie patys principai identiškai naudojami ir prieš gėjus: pvz. viena liudnai pagarsėjusi Kudabienės laida, kurios pagrindinė tezė buvo (tikiuosi p. Račas nenuvalys mano komentaro) „Gelbėkim vaikus nuo tų pydarų, o tai gali krimstelti jiems į koją ir jie taipogi pavirs pydarais“.

     • Bobutė

      O ar kas nors teigė, kad propagandą 1987 m. išrado gėjai?

      Propaganda, vienokia ar kitokia forma, mus lydi nuo neatmenamų laikų, o pagrindiniai principai nelabai keičiasi.

      Kalba eina, apie gėjų ideologijos formavimą…

  • Kokią turite teisę drausti kažkam formuoti ideologiją? Norit, kad uždrausčiau jums tai daryti?

  • ELFresources – resource – The Ideology of the Gay Liberation …

   pirmas įrašas google paieškoje. Apie kokią ideologiją kalbam? :-))

 • Domas

  gerb. Artūrai,

  vieninteliu dalyku, kurio dar negaliu atsistebėti, tai yra Jūsų kone šventa kantrybe, ginant tiesą (ne tik šiuo klausimu), iš kur semtis tiek jėgų, kai kartais gali susidaryti įspūdis, kad žirnius į sieną beri?

  Nuoširdi pagarba.

  • Domai, viskas labai paprasta – aš ginu save:) Ačiū už gerus žodžius

 • Editai Šerelienei laikas sukurti nuosavą blogą :-)

 • K

  Esat homofašistas. Kam trinat komentarus? Jei tyla reiškia sutikimą, tuomet suprantu, kad jūs gėjus.

  • O jūs savo trobelei grindų nešluojate?

  • Gerbiamas K, keisk žolės tiekėją, nes dabartinis tau įbruka visišką š.

   • @Valentinas,
    žolė tokių narsių rašinėlių neskatina. Čia jau buvo, manding, amfo pakramtyta ar ko piktesnio :)

    • nerijus

     Rašant ir teigiant, kaip, kad dauguma remiasi, prašoma argumentų.
     Nežinant žolės ar kito briedo poveikio ( nepabandžius pačiam ), negalima teigti apie jo vartojimo pasekmes.
     Atrodytų, kad Aidas ir anoniminis Valentinas yra bandę?!.

     • Žolės – aišku, esu bandęs. Amfo – ne, tik skaitęs ir girdėjęs.

     • mari

      Aidai ir valentinai, pasidalinkite gydomuju zoleliu ekstraktu ir su nerijumi.Kaip indenai taikos pypke.

 • Marius

  Galvojau apie M. Adomėną, kaip apie perspektyvų, išsilavinusį ir ne provincialų žmogų ir politik1, mat klydau, pasirodo ir Oxfordas nepadeda dvasios skurdybei. Esu nusivylęs.

 • Obana

  Ateis vieną dieną tavo vaikas ir pasakys, tėveli(mamyte) aš esu kitoks (kitokia). Ir kas tada? :)

  • LG

   O Jums atrodo, kad nuo jusu neapykantos mazumoms Jusu vaikas netaps kitokiu?

  • aušra maldeikienė

   to Obana
   Nieko nebus. Absoliučiai nieko. O gal galite įrodyti priešingai? Ir kas bus su Tamsta, jei taipo bus? Žudysitės? Žudysite savo vaiką? Skelbsite karą papuasams? Ar šiaip skruzdėms?

 • giedrius

  nu va, šioje vietoje su Raču nesutinku.

  o gyvenime mane vis labiau stebina „tolerantiškųjų“ netolerancija kitaip mąstantiems.

  • Giedriau, demokratija… Aš toleruoju tai, kad Tu su manimi nesutinki:)

 • ttt

  Kurią pusę konflikto atveju turi palaikyti valdžia- provokuojančios mažumos ar kvalifikuotos daugumos. Pas mus, deja, didžiosios daugumos nuomonė yra niekinė. Taip elgiasi tik okupacinė valdžia. Kas mus okupavo?

  • aušra maldeikienė

   Istorijoje labai retai daugumos nuomonė yra tiesa. Greičiau atvirkščiai: svarbiais momentais dauguma pati pradėdavo karą su atskalūnais (kaip ji manė), bet po to tas karas virsdavo karu su pačia savimi (hiterizmas, stalinizmas labai nauji pavyzdžiai, yra ir dar naujesnių, ir gerokai senesnių). Dauguma pagal apibrėžimą yra dauguma ir linkusi būti labai konformistiška.

 • aušra maldeikienė

  Retokai dabar turiu laiko paskaityti , bet šiandien užklydusi tikrai nuoširdžiai nudžiugau, kad yra toks komentaras, kuris palaiko eitynes.
  Aš visiškai pritariu Tau Artūrai, ir kartu kitiems, kurie suvokia, kad visos bėdos prasideda tada, kai esame abejingi. Palaikau gėjus.

  • nerijus

   aušra

   Ne GĖJUS, o MAŽUMAS. NES EITYNĖSE GALĖJO DALYVAUTI IR LESBIETĖS ;)

   Čia ir esmė, kad eitynės klaidingai interpretuojamos. Jos yra MAŽUMŲ į kurias „patenka“ ir gėjai.

   • aušra maldeikienė

    atleiskite. Man išties visai taip pat, kas ką kaip vadina. Man svarbus principas, kad žmogus (koks nesvarbu) gali pasakuti savo nuomonę.

  • Gerbiama Aušra,
   Palaikydama gėjus jūs tiesiogiai prieštaraujate Bažnyčios nuomonei. Todėl esate bloga katalikė.Eikite išpažinties ir sakykite savo kunigui:
   – Aš nusidėjau, palaikiau gėjus, esu kalta, mea culpa.
   O kunigas atsakys;
   – Dukra mano, baisią nuodėmę padarei, nes gėjai tai Šėtono tarnai. Nebus tau atleidimo ir jokios sveikos marijos čia nepadės. Stok šalia Šustausko ir monsinjoro Svarinsko ir kovok su tais pyderais su Jėzaus vardu lūpose ir Šventąja Dvasia širdyje. Ir tik tada išsigelbėsi nuo Pragaro, kuriame galimai degsi su visais tais šiknofilais.
   Reikės pasirinkti…

 • Viktoras

  Eitynes įvyko. Kokios išvados?
  Kas labiausiai dziaugesi,kad eitynes neuzdraustos? :)
  Tur but sustauskai, grazuliai ir ko – jiems tikrai buvo kur pasirodyt … taip sakant liaudziai itikti… O juk jie ir padare didziausia reklama siam renginiui…

 • Domas

  Pasisakysiu ir aš:

  Šiaip manau visų problemų esmių esmė (iš mažumos pusės), manau, yra, kad homoseksualus žmogus Lietuvoje turi slėpti savo orientaciją, dėl savo ir savo šeimos narių (tiek psichologinio, tiek kartais net fizinio) SAUGUMO. Pastarojo teiginio puiki iliustracija šių metų Baltic Pride eitynės Vilniuje. (Wtf išleisti 200.000 lt saugumui, kad 300 žmonių praeitų šimtą metrų gatve skanduodami taika taika?) Toks jausmas, kad po šių eitynių visi užsikrės homoseksualumu ir mūsų MORALI visuomenė (kurios atspindys Seimas) žlugs visiems laikams..

  „Kol neišeini į gatvę, niekam nesi įdomus, tavęs nėra politikų
  darbotvarkėje, nesi diskusijų objektas. Jei tyli, neegzistuoji, o jei tavęs nėra, neturi jokių teisių.“ – žodis „neįdomus“, žinoma, parinktas, ne visai tikslingai, nes rizikuoja būti iškart klaidingai interpretuotas, tačiau, manau, kad šiame kontekste jis reiškia – „tas, prieš kurį užmerkiamos akys, tas, kuris dėl savo nepritapimo prie „normos“ yra ignoruojamas.“ Taip užtrenkiamos durys BET KOKIO probleminio klausimo iškėlimui.

  Išsprendus pagrindinius homoseksualų prašymus visuomenei (šiaip žiauriai gaila, kad jie niekad nebūna aiškiai ir argumentuotai pateikiami viešojoje erdvėje), o konkrečiai:

  1) Homoseksualaus asmens SAUGUMO (vėl gi tiek psichologinio tiek fizinio) ir NEIGNORAVIMO, NEATSTUMIMO užtikrinimą visuomenėje. (pavyzdžiui, homoseksualus žmogus atstumiamas savo draugų dėl pasakytos TIESOS apie savo seksualinę orientaciją. Nors pastarasis klausimas, greičiausiai, kiekvieno pagarbos kitam dalykas, vertybinis klausimas, kiek gerbi savo draugus).

  2) Socialinių garantijų (tokių, kokias turi VISI „normalios“ orientacijos žmonės), kurios labiausiai reiškiasi finansiniu aspektu (t.y. teisę paveldėti vienas kito turtą, kaip šeimos nario privilegiją; galėjimą pasiimti bendrą paskolą iš banko, kaip tai gali padaryti „normalios šeimos“ ir pan.)

  Visi kiti nesutarimo objektai (tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės) paremti sveiku protu, manau, gali ir net privalo būti diskutuotini.

  Nėra sunku paaiškinti ir „daugumos“ nenoro pripažinti „mažumos“ priežastis, tačiau čia turbūt jau kitos diskusijos klausimas:) Tik vakar užtikau visai neblogą D. Pūro interviu šia tema:
  http://www.alfa.lt/straipsnis/10356223/?Psichiatras..eitynes.reikalingesnes.paciai.visuomenei.nei.mazumoms=2010-05-07_15-57

  Tenoriu pabaigai pridėti: LYGIAI tą pačią situaciją prieš 70 metų išgyveno žydų tauta ir tada buvo teigiama: „tegu jie egzistuoja, tik mes ARIJAI, aukštesni už kitus nenorim jų matyti, jiems juk getuose ir konclageriose taip gerai…“ O visi tik tylėdami ir linkčiodami galvą sutiko..

  Tad gal jau vertėtų pasimokinti iš istorinių klaidų? Ar tam reikia dar vieno holokausto?

  Jau net neina kalba apie tai, kaip jaučiasi ir ką turi išgyventi toks žmogus, nes kaip bebūtų stebėtina, jis irgi tėra paprastas žmogus, gal tik dalele skirtingas nuo daugumos…

 • paulius

  Na, noriu ir aš savo nuomonę pasakyti.

  1. Esame dar itin homofobiški ir netolerantiški. Logika čia paprasta: nebūtų plytgaliais ir pagaliais apsirūpinusių Lietuvos „saugotojų“, nereikėtų išlaidauti eisenos dalyvių apsaugai. Čia faktas, kažin ar rasime argumentų nesutikti.

  Tiems, kas zirzia dėl varganų 200.000 Lt, tai jie nei Lietuvos ekonomikos, nei pensininkų negelbėja.

  2. Esu itin liberalus, todėl drąsiai sakau, kad homoseksualų buvimas man gyventi netrukdo. Visiškai pritariu, kad jiems galima suteikti praktiškai visas socialines teises. Tik prigimtinė žmogaus teisė kažin ar suderinama su tokiems asmenims suteiktina teise įsivaikinti. Šiuo klausimu jie patys pasisako skirtingai. Aš nepritariu leidimui įsivaikinti.

  3. Yra daug teorijų kodėl tampama homoseksualiu, nesu šios srities žinovas. Turiu keletą tokių draugų ir iš esamų pavyzdžių darau išvadą, kad tai vaikystės ir auklėjimo pasėkmė. Vienas mano pažįstamas turėjo patėvį, kuris norėjo iš vaiko padaryti kareivėlį (patėvis auklėjo fizinėm bausmėm, o mama savo vaiką guodė ir glostė), kitas augo be tėvų pas močiutę (be senelio), taigi, abu vaikinukai tapo homoseksualais.

  Tačiau jie puikūs žmonės, darbuojasi ir moka mokesčius, užima aukštas pareigas. Beje, tik aklas nesuprastų, kad jie netradicinės orientacijos, tai tikrai pastebima pabendravus bent keletą minučių. Bet… jie negyvena Lietuvoje, nes nerado čia ramybės ir žmogiškumo. Tikiuosi po šiandienos bent procentas lietuvių suvoks, kad jie visgi yra ir turi tokias pat teises.

  4. Man išties buvo gėda žiūrėti į Gražulį, Uoką, Buškevičių, Šustauską, Murzą ir kitus apsimetėlius. Net paprastos davatkėlės sugebėjo ramiai elgtis, o tie politikos lavonėliai vėl „ant bačkos“ lipa ir daro viską, kad į eterį pakliūtų. Skustagalviai šiandien buvo ramesni, kol Gražulis savo lozungais nepakurstė. Keista, niekaip nesuvokiu, kaip jie pamiršo savo pozicijas ir stovėjo kartu su murzininkais. Tiesiog nesuvokiama.

  5. Pabaigai. O kas gi po šiandienos pasikeitė? Pasaulis juk nesugriuvo. Eisena praėjo kultūringai, tikrai nebuvo jokių dalyvių išsišokimų ar maivymosi, tegu jie kas mėnesį šitaip vaikštinėja. Nenoriu būti suprastas kaip agitatorius „už“ homoseksualizmą. Atvirkščiai, esu heteroseksualus, noriu, kad ir mano vaikai kurtų tradicines šeimas. Bet turime LR Konstituciją, remiamės tarpautinėmis konvencijomis. Jei pasaulio sveikatos organizacija pripažino, kad tai nėra liga, tebūnie. Turime su tuo susigyventi. Juk ne šiandien atsirado homoseksualių žmonių grupės, jų visada buvo. Tikriausia oponentams laikas keisti savo požiūrį ir neskirstyti visko aplink tik į patinka/nepatinka. Man nepatinka skustagalviai neonaciai, bet plytgalių nemėtau ir kai jie kovo 11 marširuoja gatvėmis stengiuosi juos suprasti ir leisti jiems būti. Dalis jų irgi dirba, moka mokesčius ir turi šeimas.

 • ttt

  Gerbiama Aušra, atvirai kalbant gėjų atžvilgiu esu indeferentiškas, tačiau po šių eitynių jaučiuosi jų išprievartautas. Ir tai ne homoseksualų problema, o valdžios problema. 3/4 visuomenės aiškiai pareiškė savo nuomonę į kurią buvo nusispjauta. Ir nesvarbu teisi visuomenė kažkuriuo klausimu ,iš kažkieno požiūrio taško ar ne. Svarbu kad kažkas mano esas dievas spresti už visuomenę. Ir tokių nusispjovimų yra ne vienas ir ne du. Valdžia ignoruoja ją ekonominiais, kultūriniais, ir kitais klausimais. Tam tikra prasme šiam paradui esu dėkingas, nes jis kaip lakmuso popierėlis parodė, kad Lietuvoje nėra kam atstovauti visuomenė. Kitaip sakant Lietuvoje nerealizuota demos’o valdžia, o valdžia yra uzurpuota demagogų. Su tuo palyginus homosesualų teises jos nykstamai maža problema.

  • fsm

   @ttt

   >>3/4 visuomenės aiškiai pareiškė savo nuomonę

   Tamsta čia apie ką? LR Konstituciją patvirtino referendumas. „Už“ balsavo daugiau nei 90% balsavusių.

   • ttt

    Šiuolaikinės sociologinės apklausos duoda kelių procentų tikslumą.Ir toks tyrimas buvo atliktas ir paviešintas. Ir jei bandoma to negirdėti motyvuojant kad neįvyko referendumas, tai yra ne kas kitas, o demagogija.

 • Karolis Jachimavičius

  O ką reiškia „taps praeitimi“? :)

 • Pingback: Eitynių citatos: IKI ir PO « JONOBLOGAS()

 • nerijus
 • nerijus

  Jei „laisvė“ iš viso ką nors reiškia, ji reiškia teisę sakyti žmonėms tai, ko jie nenori girdėti. – Džordžas Orvelas

  Jei yra mažumų teisė sakyti tai- ką jie nori ir daryti tai- ką jie nori, tai kodėl slopinama kitų (likusiųjų) laisvė sakyti?..

  Niekaip negaliu perprasti tos demokratijos teoremos. Matyt, toli man iki Valentino, kaip iki Lietuvos Dalios atstovo spaudai?..

  • Valentinas

   Matyt…

  • Sejanus

   Neabejoju, kad galite susirasti įstatymus dėl neapykantos kurstymo, raginimo susidoroti ir t.t. Jie atsakys į Jūsų klausimą kodėl draudžiama.

 • Fredis*

  Nuo šio teksto pasirodymo praėjo lygiai keturiolika mėnesių, o nerijus iki Valentino dar nepriartėjo nei per sprindį.
  nerijau, mes tavimi tikime ir neprarandame vilties.