Ar Ž.Marcinkevičius, A.Zuokas, D.Mockus ir P.Gražulis gali dirbti vieningai? Kartu su D.Grybauskaite?

Pirmadienį prezidentė D.Grybauskaitė jau antrą kartą per pastarąją savaitę pakartojo, mano požiūriu, gana keistą ir nežinia kur vedančią mintį – šiandien partijų nereikia, tebūnie visa Lietuva viena partija.

Čia, žinoma, aš kiek perfrazuoju, nes iš tiesų, pasak pranešimo spaudai, prezidentė sakė štai ką:

Valstybės vadovė išreiškė ketinimą aktyviai bendradarbiauti su įvairiomis politinėmis jėgomis, partinėmis frakcijomis ir nevyriausybinėmis organizacijomis ir dar kartą pakartojo, kad šiuo metu yra svarbios ne politinės pažiūros, o Lietuvos valstybės interesai.

Panašiai šalies vadovė kalbėjo ir praėjusią savaitę – na bent jau taip pranešė jos spaudos tarnyba:

Kalbėdama apie susiklosčiusią sudėtingą šalies ekonominę situaciją, Prezidentė išreiškė įsitikinimą, kad sunkmečio sąlygomis visos politinės jėgos turi konsoliduotis ir dirbti vieningai, o ne skirstyti save į „poziciją“ ar „opoziciją“.

Tada, liepos 15-ąją, pagalvojau, kad ta frazė apie nesiskirstymą į poziciją ir opoziciją prezidentei išsprūdo netyčia arba, kad pranešimo autoriai ne taip interpretavo D.Grybauskaitės žodžius.

Tačiau, tai, kad pirmadienį ta pati mintis buvo dar kartą pakartota, lyg ir leistų daryti išvadą, kad nei prezidentė, nei jos patarėjai nesuklydo.

Lietuvoje – demokratija, todėl galimi visokie požiūriai į partijas bei jų reikšmę politinei sistemai.

Galimas ir D.Grybauskaitės požiūris: kad partijos iš esmės nereikalingos ir kad parlamente nereikia jokių pozicijų ir opozicijų.

Vargu, ar kas galėtų ginčytis ir su prezidentės teiginiu, kad svarbiausi yra valstybės interesai.

Tačiau šioje vietoje iškyla mažytė problema: kas nustatys, kokie yra valstybės interesai?

Kieno mąsteliu tuos valstybės interesus matuosime?

B.Lubio, D.Mockaus, VP Dešimtuko ar kokios nors kirpyklėlės savininko?

P.Gražulio, R.Dagio, A.Zuoko, V.Stundžio ar A.Valinsko?

Pensininko, valstybės tarnautojo, studento, ūkininko, daugiavaikės šeimos ar kurio nors banko prezidento patarėjo?

O gal sakysite, kad visų jų požiūriai į tai, kas yra valstybės interesas sutampa? Ir kad jie visi gali dirbti vieningai, kaip kad siūlo prezidentė?

Paklauskite tada jų visų, ką jie galvoja apie pelno mokesčio dydį, progresinius mokesčius, nekilnojamojo turto mokestį.

Paklauskite, ar jie visi laikosi nuomonės, kad ministerijos sekretorės atlyginimas turi būti didesnis už 20 metų savo darbą dirbančios gydytojos, paklauskite, ar jie sutaria dėl to, kad Seimo narys kanceliarinėms išlaidoms per mėnesį turi išleisti daugiau nei uždirba mokytojas?

Manote jie visi sutars, kad B.Gudelis, Ž.Marcinkevičius ir B.Bradauskas turi mokėti tokius pat mokesčius kaip „Maximoje“ ar „IKI“ dirbančios kasininkės ir krovėjai? 

Aš esu įsitikinęs, kad ne.

Ir todėl manau, kad naujosios prezidentės raginimas pamiršti politines pažiūras, tai yra, vertybes, yra iš esmės klaidingas.

Socialdemokratų partija bei jos sukurtas „Leo LT“ bei Tėvynės Sąjunga ir jos narių balsais priimtas Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymas – štai kas atsitinka, kai dingsta politinės pažiūros ir vertybės, kai nebesvarbu, kas pozicija, o kas opozicija.

(7 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...