Ar stulpas kaltas, kad kelias duobėtas?

Marius Laurinavičius savo tinklaraštyje rašo:

…ketvirtadienį Prezidentūra Lietuvos diplomatiją įstūmė į dar vieną duobę. Ir vėl įsigudrino tai padaryti kone lygioje vietoje. Mat prezidentė D.Grybauskaitė sugalvojo, kad balandžio 8-oji – geriausia diena susitikti su Lenkijos prezidentu L.Kaczynskiu. O Seimas lyg tyčia tą patį rytą atmetė siūlymą įteisinti pavardžių rašymą nelietuviškais rašmenimis.

Taigi, kad ir kaip žvelgsi, vaizdas tas pats – po neregėto akibrokšto JAV vadovui D.Grybauskaitė pateikė ne mažesnę „dovanėlę“ Lenkijos prezidentui ir visai kaimyninei šaliai. Štai tokia pastarojo meto D.Grybauskaitės užsienio politika.

… aš suprantu, kad galima nemėgti vieno ar kito politiko. Taip pat suprantu, kad galima pateikti savo subjektyvią nuomonę įvairiais klausimais.

Tačiau kaltinti stulpą, kad kelias duobėtas ir teigti, kad A.Valinskas , S.Giedraitis, K.Uoka išreiškia prezidentės poziciją yra mažų mažiausiai kvaila.

Atsiprašau, Mariau…

(7 balsų, vidurkis: 2,86 iš 5)
Loading...
 • Prezidentė neatmetė naujojo pavardžių rašymo įstatymo, tačiau ji nusprendė susitikti su Lenkijos Prezidentu tą pačią dieną, kada šis įstatymas buvo *atmestas* Seime – į ką dėmesį ir atkreipė minimas blogo autorius.

  Kas liečia LT užsienio politiką, už kurią Prezidentė atsakinga:

  (1) ji atsisakė susitikti su JAV Prezidentu, šiam ją asmeniškai pakvietus; (2) tačiau šiltai spaudė ranką Baltarusijos diktatoriui, kai šis iš peties genėjo ir toliau genėja visus jam nepritariančius, įskaitant žurnalistus

  Susidaro įspūdis, jog ji daugiau rūpinasi vidaus problemomis (kartais net peržengdama Konstitucijos įgaliojimus), tačiau ignoruoja užsienio politiką (kuo yra įpareigota rūpintis Konstitucijos)

  Šiuo atveju, pačio teiginys galėtų būti (dėl meilės Prezidentei) idealiai taikytinas tau pačiam:

  „… aš suprantu, kad galima nemėgti vieno ar kito politiko. Taip pat suprantu, kad galima pateikti savo subjektyvią nuomonę įvairiais klausimais.“

  • mielas hadrian, iš dalies jums atsakiau savo komentare Valentinui, o kai dėl susitikimo su Lenkijos prezidentu, tai aš stebiuosi, iš kur tiek daug buvo žinančių, kad Seimas balsuos prieš įstatymą, kuriam pritarė Vyriausybė. Gal tada jau galite pasakyti ir kada Seimas balsuos už nepasitikėjimą A.Kubiliumi, jei tokie orakulai?

   • mdxacuk

    O kokio balsavimo galima tikėtis, kai stumiamas įstatymas akivaizdžiai prieštarauja Konstitucijai? Tuo labiau, kad kartu svarstomas ir alternatyvus. Bet aš spėju, kad Prezidentės darbotvarkė (užsienio vizitai ir pan.) planuojama kur kas anksčiau, negu Seimo. Jei taip, tai kodėl nepaklausus, kas šito „akibrokšto“ autorius? Negi šiaip sutapimas?

    • Aras

     Kubilius tikėjosi, jog įstatymas praslys be kliūčių – ledu, jei būtų abejojęs dėl priėmimo, nebūtų Seimui teikęs tada kai atvyksta Pirmasis iš Lenkų.
     Šaltas dušas yra gerai. Mazgote per snukį – irgi gerai.

 • johnis

  Ponas Racai, as pats neskaitau p.Mariaus, bet si karta perskaiciau visa jo straipsniuka ir mano galva tai Jus klaidinate skaitovus. Jis iskelia str.pradzioje(kaip ir Jus cituojate) savo klausima ir veliau ji bando paremti tam tikrais savo svarstymais. Normali str.rasoma strategija. Tad pradzioje uzduotas klausimas perskaicius p.Mariaus visa straipsni skamba normaliai kaip viena is hipoteziu ir paprasciausias Jusu megiamos damos-prezidentes (prezidenturos) neatliktas namu darbas- su kuo as sutikciau.

  • mielas johni, nežinau, ar teiginį „Štai tokia pastarojo meto D.Grybauskaitės užsienio politika“ galima pavadinti hipoteze. Nebent žodį hiptezė mes suprantame skirtingai.

 • albinas

  Manau Prezidente uzsienio politikoje yra numaciusi keliolika ejimu i prieki, ir spresti pagal viena ar du ejimus, kad ji jau pralose partija, butu labiau nei kvaila. Panasiai ji veikia ir vidaus politikoje. Kiekvienas jos darytas ejimas neisduoda „priesininkui“ sekancio zingsnio. Kazkas jau buvo minejes, kad del to klanai nirsta ir saukia per tokius savo ruporus, kaip M. Laurinavicius.
  Cie panasiai kaip is „12 Kedziu“, tik skirtingai, nei Ostapas Benderis, klanai nuo pat pradzios pradejo „vogti figuras“.

 • Valentinas

  „Nemgėgsta“ yra visiškai netinkamas žodis. Reikia prisiminti kaip Račas nekenčia Adamkaus ir tą neapykantą padauginti iš 10. Toks maždaug neapykantos intensyvumas gali apibūdinti šio paražurnalisto jausmus. Vienintelis klausimas lieka neaiškus – ar šis kryžiaus žygis, kurį Laurinavičius, įkvėptas valstybininkų popiežiaus Valatkos, vykdo, yra „iš dūšios“ ar kažkieno užsakytas. Mano subjektyvia nuomone – užsakytas.

  • nerijus

   Sąmokslas?.. :D
   Mano subjaktyve nuomone :D
   Jūs tikras MYsčionis, Valentinai.

   • Nerijau, prašyčiau nuo šiol pravardžiuoti mane taip:
    ADVANCAS

    • Aras

     Gal būt geriau – Kubiliaus išganytas avinėlis? Tinka pagal prasmę ir kontekstą.

     • Valentinas

      Avinų prasmė ir kontekstas amžinai priskreto prie paXXXo ir jo mylėtojų, netgi jie ir apsimeta arais. Man netiks.

    • nerijus

     Valentinai

     Esate sukietėjęs demagogas. Nuo Jūsų beletristikos ir pseudorunkelizacijos jau peršti panages.
     Pasikrapštykit antakius, nusišluosykit panosį ir pasižiūrėkit į veidrodį, užsisakykite eršketą ir skanios Jums vakarienės.
     Misčionis- pernalyg garbinga persona,kaip tamstai, tad esate MYsčionis ir toks liksite…

     p.s. kas dėl Adamkevičiaus…Vakar klausiau jo beletristikos per TV. Yapč patiko, kai jis pasisakė dėl IAE uždarymo…- nieko nebuvo daroma,kad jos neuždarytų ( niekas nieko nedarė, kad jos neuždarytų )…O ką jis veikė, kai buvo prezidentas? Į ES įstojome dar prie PREZIDENTO R. PAKSO ( nesu jo fanas ir alaus su juom negeriu ), kuris buvo NETEISĖTAI PAŠALINTAS IŠ KELELIO..,kuriuo paskui SVIRDULIAVO ponas V. Adamkus.
     Jei apie ką kalbame, tai pirma reikia pažiūrėti ir į save bent veidrodyje ir iš kokių 5 metrų atstumo, kad neištiktų mikro ar makro insultas…
     Susišukuokite. Pasikvepinkite. Nusivaksuokite batus. Pasipuoškite…ir pirmyn prasiblaškyti su MIESTELĖNAIS. Kaip pramogą, siūlau padeginti žolytę su tais pačiais KAIMELĖNAIS ( ne „kasiaką“ ). Skanaus eršketo…

     • nerijus

      Valentinai

      Skiriu Jumsšią Mistelėniška dainušką…
      Juk be tavęs mes nelabai?.. ;)

  • mielas Valentinai, stebiuosi jumis. Adamkui jokių jausmų nejaučiu. Tačiau kaip politikas jis man yra neigiamas personažas. Tačiau savo požiūrį į jį visada stengiuosi pagrįsti – daug mano argumentų galima rasti ir šiame tinklaraštyje. Jums asmeniškai galiu priminti kelis: manipuliacija gyvenamąja vieta prieš kandidatuojant pirmą kartą, manipuliacijos su rinkimų lėšomis ir savo vardo fondu, pilietybė M.Sadekovui mainais į paramą iš V.Uspaskicho, „Leo LT“ palaiminimas, A.Pociaus aklas gynimas.

 • povilas

  visais atzvilgiai kolkas palaikau prezidentes veiksmus ji tikrai neblogina padeties. Geriau be draugu nei su lenkais, rusais. Nepagalvokit kad as rasistas, bet man dar rupi Lietuva ir kaip zinia protingi atleidzia, bet nepamirsta. Noreciau pastebeti, kad mano nuomone apie prezidente jos kadencijos pradzioje buvo“neigiama“, bet jos vykdoma uzsienio politika priverte viska persvarstyti.

  • max

   kažkodėl perskaičiau “ Nepagalvokit kad as račistas“ . Nieko asmeniško …

  • Na, kol kas nėra ko palaikyti, nes neaišku, ką iš tiesų prezidentė daro užsienio politikos srityje. Bet tikiuosi, kad tai, ką ji daro iš tiesų reikš atlantizmo pabaigą Lietuvoje ir kad Laurinavičius su neoficialiai jį konsulatuojančiais sėbrais nusprogs iš pykčio. Po truputį aiškėja, kad iš tiesų laikas apsivalyti diplomatinėje tarnyboje, kuri nebežinia kam dirba.

 • Tarsi Prezidentė ir jos patarėjai neturėjo (negalėjo) numatyti tokio Seimo balsavimo? Jei jau nesugebama stulpo išvengti ir žiebiama į ji kakta, tai nuolat į ką nors ir įlips.

 • Sukalkime stulpelius, užfiksuokime dabartinę padėtį.
  „The Economist“: stebinantis Grybauskaitės žingsnis demonstruoja atlanticizmo pabaigą Vidurio Europoje, BNS

  Kuklus pastebėjimas:
  Šv. Brunonas Bonifacas Kverfurtietis (Bruno, Querfurtensis, Bonifacus, Bruno von Qurfurt) (gimęs apie 974 – miręs 1009) – kankinys už tikėjimą, antrasis Vilniaus arkivyskupijos globėjas, vienuolis benediktinas, imperatoriaus kapelionas, misijų arkivyskupas, Šv. Romos imperatorių Otono III bei Henriko II politikos vykdytojas, kankinys ir Katalikų Bažnyčios šventasis Lietuvos žemėje buvo nukankintas tikrai ne A.Valinsko su Kazimieru Uoka.
  Artūras atkakliai nenori pastebėti, kad antrame iš eilės Seime vis didesnę įtaką turi Darbo partija ir TiT, tūkstantmetės „karaliaus“ Netimero brolio Zebedeno, nukirsdinusio vienuoliui galvą, žygdarbių ir tradicijų tęsėjai ir puoselėtojai.

  • Bobutė

   „Aiškindama savo sprendimą, D.Grybauskaitė pasiskundė, kad per vakarienę nebus priimami sprendimai, kad ją organizuoja žemo rango pareigūnai, rezultatai neaiškūs, o ji turės tik dvi minutes pakalbėti akis į akį su B.Obama. Atvykstant iš šalies, kuri, grubiai tariant, yra šimtą kartų mažesnė nei Amerika, tai rodė stebinantį pasitikėjimą savimi, net Lietuvos standartais“, – teigia „The Economist“.

   Požiūrį į Lietuvą/Prezidentę nemaloniai atskleidžia žodelis „net“ – „…net Lietuvos standartais.“

   Šaltinis:
   http://www.alfa.lt

   • rk

    Pagal ką sprendžiam, kad tas požiūris neigiamas?

    • Bobutė

     Ar mes skaitėme tą patį sakinį?

  • nerijus

   Fredi su snaige

   Ar tamsta įsitikinęs, kad buvo toks Brunonas, o ne koks Fredijonas, kuris nešė savo frediškas beletristikas ir MIESTELĖNAI jį pagavę iškepė ant laužo?..

 • Bobutė

  Variacija stulpo tema

  Meniškas p. A. Račo palyginimas mano galvoje sukėlė labai ryškią viziją.

  Prieš akis kaip „gyvas“ iškilo ligi horizonto linijos nutįsęs platus ir labai duobėtas kelias… Keliu zuja daug mašinų, besistengiančių apvažiuoti duobes ir greičiau pasiekti horizontą. Geriau sekasi didelėm, galingom mašinom. Turbūt todėl, kad jų varikliai galingesni, ratai didesni (mažiau krato), o gal net jų vairuotojai geresni.
  Staiga ir aš pati tarsi „atsiduriu“ vienoje iš mažų mašinėlių. Burnoju, nes krato smarkiai, be to ir greitis mažas (kad jas kur tas duobes), tad suprantu, kad važiuoti teks ilgai. Trumpindama laiką, bandau žvalgytis pro langus. Akį patraukia šalikelėje stovintys gelžbetoniniai stulpai, kurie, toldami lig horizonto, vis „mažėja“…

  Staiga „sužviegia“ stabdžiai ir smūgis, po kurio išlekiu per langą (vis gi reikėjo prisisegti diržus:)… Atsikėlusi matau, kad mūsų mašinėlė atsitrenkė į stulpą, nežinia kaip „išdygusį“ kelio viduryje.
  Stoviu ir piktokai žiūriu į tą didelį, tiesiog monumentalų stulpą, nekreipiantį dėmesio į nieką, jau nekalbant apie mane… Viduje jaučiu nenumaldomai kylantį pyktį… Reikia jį „išlieti“, tačiau nežinau ant ko. Gal ant duobių, o gal ant vairuotojo, o gal ant stulpo ar tų, kurie jį ne vietoje pastatė, o gal net ant savęs, kad važiavau būtent šita mašina ( juk kitos, kažkokiu būdu tą stulpą aplenkė)?

  Vizija išnyksta, o kartu su ja išnyksta ir pyktis… Lieka tik duobės, stulpai ir neatsakyti klausimai.
  Be to, lieka ir kelias, kurį, vienaip ar kitaip, teks visiems įveikti….

 • J. naivusis

  „Odin stolb perebežal dorogu, vtoroj stolb perebežal dorogu, a tretyj neuspel…“

  Senas gruziniškas anekdotas apie girtuoklio pasiaiškinimą inspektoriui po avarijos.

 • laila

  Gal dar pradėkime ne tik pavardes lenkiškai rašyti, bet ir miestų pavadinimus?

 • aa
  • Aras

   Kelio ženkluose tą patį daro ir lietuviai. Jei parašyta „Karaliaučius“, tai apačioj prierašas kirilica – „Калининград“.

 • ilgesnisvardas

  Lenkai ir pavardes raso ir miestu pavadinimus (kur to reikia) kita kalba.
  PVZ:. http : // tiny.lt/94p4ftx

 • Artūrai,

  Man tikrai nuoširdžiai apmaudu, kad tavo komentaras mano rašiniui – visiškai „ne į temą“. Kažkaip anksčiau argumentai tau rūpėdavo labiau. O dabar – pats kažką sugalvojai, pats pakomentavai. O ką tai turi bendro su mano rašiniu, tikrai labai sunku įžvelgti…

  Galiu, žinoma, atsakyti ir į tai. Bet atleisk, Artūrai, padariau tai savo tinklaraštyje, kur įmetei nuorodą man į savo mintis.

  Pagarbiai,

  Marius Laurinavičius

 • Visiems, kurie rauda dėl nepasisekimo nustumti lietuvių kalbą į antraeilį planą: „Lietuva yra nedidelė ir lietuvių tiek nedaug, todėl lietuvių kalba Lietuvoje negali būti pastumta į šalį, nežiūrint, ar Lenkijoje su 40 mln. lenkų (ar Rusijoje su 150 mln. rusų) užrašai būtų dvikalbiai ar trikalbiai. Lietuviai praėję polonizacijos, rusifikacijos ir germanizacijos girnas ir taip daug prarado. Kodėl stengėsi Lietuvos švietėjai ir knygnešiai, kodėl nepriėmė rašybai kirilicos, juk, pragmatiškai žiūrint, lietuviai būtų perskaitę ir kirilica parašytus lietuviškus žodžius ir būtų išvengę tremčių ir žūčių. Karti istorinė patirtis moko atsargumo, o globalistų, kosmopolitų ir internacionalistų buvo, yra ir bus visais laikais.“

 • nerijus

  Nereikia jokių sąmokslų.
  Tiesiog, Grybauskaitė pasikvietė Kubilių ir pasiūlė vietoje jos važiuoti vakarienės, nes, kaip teigį Dviračio žinios- ji po 18 val. ir be to, pagrindinis jos argumentos buvo:
  – Andriau, kol dar esi Vyriausybės vadovas, ar nori pamatyti Ooo ba ną, oj, Obamą?..
  Andriukas, spirgančiu žvilgsniu ir skardžiai dusliu balsu pareiškė:
  – O baa nąąą, čia tai paskutinės akimirkos pasiūlymas, tokio net novaturas ar rynairas napasiūlys?.. Noriu, Dalyt, noriu, nes gal tai man paskutinis šansas pamatyti tikrą afroamerikietį :)

 • Ogis&Co

  Na taip, butu smagiau, kad butu nuvaziavusi, paspaudusi rankas maziems ir dideliems vyrams, isreiskusi troskima „taikos visame pasaulyje“, visiems viskas butu aisku ir laikrastininkai nesiparintu bandydami komentuot…
  O po to atvyktu delegacija priimti specialiuju lenku teisiu ir ypatinguju lenku pavardziu rasybos namu darbu. O prezidentai raportuotu. Ir vel viskas butu labai aisku.
  O, beje, kaip angliskai tarti „ušackas“?

 • nerijus

  Didžiulė tragedija Lenkijos žmonėms.
  Užuojauta.
  Nesu istorikas ir negaliu teigti, kad tai pirmas toks įvykis Pasaulio istrijoje, kai nukrenta lėktuvas su Prezidentu?..

  Beja

  Kadangi esu „persona non grata“ pas Ligitą, tai, noriu argumetuoti ten išsakytoms mintims:

  Fredis*
  April 10th, 2010, 1:29 pm

  Fredi*

  Kai žinosite- galkėsite teigti. Neklaidinkit žmonių.
  Mano žiniomis, Spatran, kuriame įmontuota „kapsulė“, puikiai išnaudojamas ir tai daroma su D. Grybauskaitės paliepimu. Švelniai tariant ( šaltiniai- lietuvos kariuomenė ). Grybauskaitė, neva, pasakė: skraidysim su tokiu, kokį turime. Ir skaraido…Kubilius, Ministerijų klerkai ir t.t. ir pati Lietuvos Dalia.
  Tik esmė tame, kur yra antras?..Ogi, stovi nenaudojamas ir jo išlaikymui skiriamos milžiniškos lėšos. Tai neracionalu, nes naudojamas lėktuvas „suvalgo“ mažiau lėšų, nei nenaudojamas ir viskas pasimatys tada, kai jį reikės paruošt skridimui- tai gali kainuoti daug brangiau, nei jį ekspluoatuoti dabar- variklių keitimas, elektronikos naujinimas ir pan.

  Fredi, kai turėsite tikslią informaciją, kaip yra iš tikro, tai tada rašykite.

 • nerijus

  Beje ( pasitaisiau )
  Per PTP kanalą rodė antrąjį Lenkijos ( Nr.: 2 ) lėktuvą, kuris remontuojamas Samaroje.
  Lėktuvo remontas ir tech. priežiūrai, tai ne automobilio. Jis pilnai išardomas iki „griaučių“ ir visos senos detalės pakeičiamos naujomis. Sakyti, kad tai senas ir techniškai netvarkingas lėktuvas- neteisinga.
  Kiek Pasaulyje plaukioja laivų, kurie statyti prieš 50 ir daugiau metų?
  Manau, kad katastrofą lėmė žmogiškasis faktorius- per didelis pasitikėjimas savo jėgomis ir galimybėmis. Šias, neatleistinas, klaidas daro ne tik lėktuvų pilotai, bet ir automobilių vairuotojai. Taip žuvo ir Lapėnas…

 • NiekurNeiva

  Baisi Lenkų tragedija – ir kiek paralelių:
  1) Prieš 70 metų žuvo Elitas, ir dabar Elitas
  2) Vieta ta pati
  3) Anuo metu žinoma organizacija buvo Elito tiesioginė žudikė (nusikaltėlė), o dabar tos organizacijos pagrindinis „teisių perėmėjas“ – vyriausias tyrėjas…

  P.S. 100% įsitikinęs, kad nors slėpti galimų kaltininkų kaip ir nėra motyvų, bet bet bet:

  – „dispetčeriai įspėjo, anys neklausė“. Manau, kad žodis „įspėjo“ slepia paslėptą kaltinimą, todėl turėtų būti keistinas „informavo“. Nes vis tiek dispetčeriai vadovauja nusileidimui – įspėjo ar informavo, vėjas ar štilis, rūkas ar giedra …
  – aerodromas nuo 2009 spalio mėnesio kaip ir nedirba. Bent jau tas karo pulkas išformuotas. Kaip tada dispetčeriai išsaugo kvalifikaciją, įgūdžius ir dar tarptautinių reisų, o ne naikintuvų?
  – lėktuvas tai Tu-154M lux 1990/91 metų gamybos, irgi anų rankų gamybos ir anų aptarnaujamas. Vis tik iš 965 pagamintų vienetų net 63 sudužo …
  – Didysis Kaimynas paprastai katastrofų netiria ta prasme ir apimtimi kaip Vakaruose. Svarbiausias tyrimo klausimas – kas ir kokio dydžio mokės kompensacijas. Visa kita neskelbiama…

  P.P.S. Anot V.Adamkaus, a.a. labai bijojo aukščio ir skridimų. Tarkim, Prezidentas įsakė lakūnui leistis. Tarkim, kad tikrai tragiškai suklydo lenkų pilotas. Bet … kai Maskvoje būna paradai, tai giedras dangus UŽTIKRINAMAS

 • Gal palauk daugiau informacijos prieš skelbdamas iš pasąmonės atslinkusius kliedesius?

 • NiekurNeiva

  Valentinai,
  ir KAS tą informaciją pateiks?
  Kaip ja reikės tikėti, jei praėjus 8 val. ginčijimasi net dėl skridusiųjų skaičiaus 96 ar 132 ?!
  O pirmi įspūdžiai dažnai būna „vertingiausi“ – žinia, kartais ir klaidingi…

 • Valentinas

  Bent jau reikėtų palaukti, kol savo įvykių versiją paskelbs Lenkijos pusė. Reiktų palaukti kol bus paskelbti dispečerio ir piloto pokalbių įrašai, kol bus išnarpaliotas juodosios dėžės turinys. Jei prasidės nesutarimai tarp lenkų ir rusų, jei paaiškės, kad oro uosto dispečerio magnetofonas sugedęs, o juodosios dėžės turinys negrįžtamai sugadintas, tada pradėsime megzsti juodą sąmokslo teorijų pynę.

  • J. naivusis

   Pritariu Valentinui. Labai išsamiai informaciją pateikia alfa.lt.

   • nerijus

    Šiuo metu per LTV.

 • NiekurNeiva

  Deja deja,
  „pilotai ignoravo dispečerio nurodymus“ – tai rusų generolo išsakyta nuomonė, nesiklausius nei dispetčerių parodymų, nei ištyrus „juodųjų dėžių“ turinį. Jis taip mano, o kadangi jis generolas – jo žodžius visos agentūros platina.

  Iš esmės tai nuosprendis. Ką ir galima buvo prognozuoti

  Negi kas nors tiki, kad Prezidentinio lėktuvo pilotas gali taip
  elgtis? Liepė skristi į Maskvą ar Minska, o jis nepakluso?
  Negi niekas neskraido lėktuvais, ir nežino, kad rūkas – jokia kliūtis lėktuvui leistis ar kilti ?
  Bet kodėl pilotas nepataikė net 150 m pagal plotį ir ar 1 km pagal ilgį, t.y. kodėl jam buvo užduotas per žemas aukštis, kad užkliudė medžius taip toli nuo tako ?

 • Valentinas

  Gerbiamas niekur, tavo nuomonė yra įdomi tik jei esi aviacijos profesionalas. Ar esi?

 • NiekurNeiva

  Valentinai,
  tikrai ne. Tiesiog išsiugdžiau įprotį, sveikai (realiai, kritiškai) filtruoti informaciją iš Rusijos. Tokiais atvejais paprastai būna daug BRUKALO, todėl ir išsakiau abejones. mIESTELĖNO nuomonė – ir tiek.

  P.S. Žinau, kad „lėktuvas“ kilęs iš žodžio „lėkti“, o „lakūnas“ iš žodžio „lakti“. Bent taip juokauja „kukurūznikų“ vairuotojai…

  • Aš linkęs laukti Lenkijos pareigūnų pranešimų, o tada pradėti formuoti nuomonę.

 • nerijus

  Štai, kaip gedi lenkai…net puslapis pilkas:

  http://www.rp.pl/temat/2.html

 • NiekurNeiva

  Valentinai,

  Tiesiog paklausyk/paskaityk:
  http://www.echo.msk.ru/programs/personalno/670828-echo/

  „Neapibūdinamas chaosas“, – situaciją Smolensko oro uoste apibūdino Lenkijos televizija TVN.

  Per RTVi 11.00 mūsų laiku bus speciali laida, jei neklystu…

  • nerijus

   Prasidės manipuliacijos šia tema.
   Kiekvienas norės būti teisus ir trauks tiesą link savo pusės. Faktas yra tas, kad žmonės žuvo, nors tai, kaip pradeda pasirodyti informacija ir nuomonės, buvo galima išvengti minimaliai- neleidžiant vienu lėktuvu skristi tiek daug svarbių asmenų.
   Iki ko priveda sunkmečiai ir pernelyg didelis taupumas.

 • nerijus

  Netmestina versija ir, galimai, jos neįmanoma patikrinti:

  А.ВЕНЕДИКТОВ: Ну, понятно. Все равно, больше там 220-250. Да, я понимаю. Спасибо большое, Виктор. То есть они уже вышли практически на уровень полосы 2,5 метра получается, и потом летчик начал рвать вверх. Ну, я вполне допускаю, что первое лицо давало команды, тем более, что мы знаем, что такие случаи были. Он же верховный главнокомандующий помимо всего прочего, да? И в таких условиях, в нервных, действительно, действует экипаж и такие вещи, наверное, бывают. Потому что, ну, смотрите, он летит в Катынь, да? Ему предлагают улететь в Минск – там уже ждут люди. Да. Это вполне могло быть. Тут весь вопрос, даже когда первое лицо дает команды, это не значит, что пустить к штурвалу и говорят ему «Ну, сажай сам, если можешь». Такого же не могло быть, правильно? Все равно профессионалы остаются профессионалами. Поэтому какие у нас сложились версии? (сейчас мы еще телефоны будем принимать) Значит, первое, неточность приборов возможная, там или сям. Второе, нервная обстановка, что летчики упустили приборы, хотя был туман… И я не понимаю, а как же они заходили, если в тумане. Как это они упустили приборы, то, что сказал Виктор, и заходили в тумане? Поэтому я как-то не очень хорошо понимаю.

  Jog komandą: leistis, davė prezidentas ar kažkas iš jo artimos aplinkos. Dėl skubėjimo į Katynės memorialą?..

 • NiekurNeiva

  Kalbėjau su draugais, dirbusiais aerodrome antžeminėje tarnyboje. Apibendrinant jų nuomonė tokia:

  Iš trejeto

  Skrydžio organizatoriai / Lėktuvo vadas / Dispetčeriai, antžeminė technika

  VISAIS ATVEJAIS didžiausia kaltė tenka Lėktuvo vadui, nors paprastai kaltos – daugiau ar mažiau – būna visos 3 tarnybos.

  Labiausiai šokiruojantys momentai:
  1) ORGANIZACINIS 1. Sako, Brežnevo laikais į svetimą aerodromą būdavo privalomas IŠANKSTINIS reisas tuščiu lėktuvu, jei skrisdavo vadovai/generolai nuo kažkokio lygio. Dabar pilotai perdaug pasitiki technika ir savimi …
  2) ORGANIZACINIS 2. Vienu reisu tiek valdžiavyrių – kitose šeimose vyras ir žmona skrenda skirtingais lėktuvais …
  3) ORGANIZACINIS 3. Smolensko aerodromas – ten nėra net GPRS sistemos, veikia rusiška GLANAS, kurios teorinis pozicionavimo tikslumas 15m !? Analogiškai ir priešrūkinės lempos, radiomajakai ir etc. Smolenskiečiai tik sapnuose gali norėti turėti tokią antžeminę radionavigacinę sistemą, kokia įrengta Vilniaus aerouoste, jau nekalbant kokią turi Šiauliai ….
  Nesuprantama, kodėl buvo skrendama ne į Maskvą.

  Neabejotina, kad lenkų ekspertai suras “Dispetčeriai, antžeminė technika” klaidų, o rusų ekspertai – klaidų Lėktuvo vado veiksmuose.

  PROFESIONALŲ MORALAS: Visi skrydžiai yra rizikingi, todėl geriau skristi su prastesniu lakūnu, nei geriausiu. (Turima galvoje, kad kritinėse, abejotinose situacijose labiau linkę rizikuoti asai …)

 • povilas

  mano nuomone pilotas negalejo apsirikti sitiek daug tike ne prezidento askadriles lakunas. 50m suprasciau bet ne 150m.

 • NiekurNeiva

  naujos detales, versijos – tos pacios:
  leidosi į blogai aprūpintą aerodromą, spaudžiant POLITINEI SITUACIJAI, esant sunkioms metereologinėmis sąlygomis.
  Kita vertus – nebuvo 4 bandymų leistis.

  … президент государства летит частным образом, и нет необходимой аппаратуры в аэропорту, чтобы его там встречать.

  … Лех Качиньский не мог вообще вылетать из Варшавы
  на этот аэродром – при заходе на посадку там стоят два привода,
  на удалении один километр и четыре километра,там нет инструментальной системы…

  «Пилоты могли не знать о недостатках в работе аэропорта.
  Aэропорт бывший военный, в плохую погоду нельзя садиться «тушкам».

  Вы поймите, когда садились предыдущие разы Туск и Путин, было официально объявлено, что туда завозилось оборудование посадочное, специально привозили это.
  Я не думаю, что для Качиньского всё это оставили.
  Через три дня там не было ни одного из тех специалистов, которые принимали предыдущих…

  … Смотрите контекст. Он летел на поминальную молитву – можно так сказать – в Катынь. Он знает, что его там ждут. Он знает, что там мероприятие.
  При этом он хорошо знал, что руководство России не желало его там видеть. Это он тоже знал. Потому что мы знаем, что если Туска Путин пригласит официально, то Качиньского никто не приглашал.

  … Он был, грубо говоря, с частным визитом, и никто, кроме полпреда президента, его там не встречал. Итак, изначально он знает, что его не ждут, он знает, что там мероприятие, он знает, что его личные отношения с руководством России плохие. И в момент, когда он приближается к аэропорту, ему докладывают, что русские заворачивают его либо в Минск, либо в Москву. Т.е. что у него в голове? Что они срывают мероприятие, что они делают ему гадость.
  Вот люди, которые знали Качиньского, вполне могли сказать, что при том недоверии, которое существовало между персонально российским руководством и Лехом Качиньским, президентом Польши, он мог воспринять вот эту историю… Конечно, облака, туман. Но дополнительно на это – что русские специально пользуются этим. Тем более что три дня назад в этот аэропорт садился и Туск, его политический противник, и Путин. Т.е. аэропорт в порядке. И вот тогда, считают мои собеседники, он отдает приказ садиться. Они говорят: «Нет, нас разворачивают аж до Москвы». Он дает приказ садиться ….

  Мы теперь этого не узнаем, потому что погибли все, включая летчиков. Но мотив садиться был не просто «барин велел», а вот то глубокое недоверие между руководством Польши и России, личное недоверие, которое сложилось за эти годы.

  И тогда ответственность за гибель людей и за свою собственную гибель несет президент Лех Качиньский. Хотя, хорошо бы, чтобы в самописцах это было отражено…

  http://www.echo.msk.ru/programs/oneword/670874-echo/
  http://smol.kp.ru/daily/24471/630505/