Ar A.Račas jaučiasi bejėgis prieš „Maximą“: taip galvoja tik minkštagalviai

Tęsiant temą – vis dėlto A.Užkalnis tam tikra prasme naudingas…

Na, gal ne tiek jis pats, kiek jo gerbėjai šį kartą, kurie padeda jų kumyrui žydėti.

Paskutinis pavydys štai toks komentaras: „Dėl Maximos. Artūras Račas išaugino visą kartą žmonių Lietuvoje, kurie jaučiasi bejėgiai prieš Maximą. Toks Račo žmogus atsibunda ryte, pasižiūri pro langą ir jei kieme vis dar stovi Maxima, grįžta atgal į lovą ir nieko nedaro visą dieną“.

Perskaičiau ir iš pradžių pagalvojau: kvailys ir tiek.

Bet paskui persigalvojau, nes ne kvailys. Nes kvailiai negalvoja, nesugeba daryti išvadų. Šis gi bando galvoti, bando suprasti ir pagal savo supratimą daryti išvadas. Ir jo problema kita – jis negali suprasti, nes viską vertina iš savo varpinės, nesuprasdamas, kad ta varpinė nėra universali. Jam labiau tinka apibūdinimas minkštagalvis.

Čia buvo įžangai.

O dabar apie esmę.

Ir pradėkime nuo Maximos, kurią mini minkštagalvis, kurį cituoja A.Užkalnis darydamas dar labiau minkštagalviškas išvadas.

Taip, neperku „Maximoje“ nuo 2003 metų. Nuo to laiko nebuvau kojos įkėlęs į nė vieną šio tinklo parduotuvę.

Tačiau priešingai nei galvoja minkštagalvis, visiškai nesijaučiu dėl to bejėgis. Priešingai – aš žinau, kad specialiai neidamas į „Maximos“ parduotuves ir neišleisdamas ten savo pinigų, aš baudžiu šį prekybos tinklą. Aš neleidžiu jiems iš manęs užsidirbti nė cento. Ar tai bajėgiškumas? Anaiptol – tai mano jėgos demonstravimas. Aš žinau, kad aš tai galiu ir darau. Ir dar daugiau – visiems, kam įdomu, aš paaiškinu, kodėl tai darau.

Norite žinote? Prašom. Pirmiausia todėl, kad man nepatiko, kaip „Maxima“ pirko balsus per referendumą, mokėdama už juos alumi ir skalbimo milteliais. Spėju, ne už dyką, o už VST.

Aš baudžiu „Maximą“ ir už tai, kad jos savininkai, pasinaudodami įstatymo spraga (gal net specialiai sukurta jiems) įlindo į mano kišenę ir išėmė keliasdešimt milijonų litų. Šlykštu, nes tie litai turėjo būti skirti palengvinti žmonių su negalia gyvenimą.

Aš taip pat baudžiu „Maximą“ už tai, kad pasinaudodama galbūt korumpuotais politikais, bandė išimti iš mano  kišenės šimtus milijonų litų per „Leo LT“.

Ar to nepakanka? Man asmeniškai – su kaupu.

Žinau, kad mano bausmė „Maximai“ labai menka – per tuos 9 metus susidarytų gal kokie keliolika ar kiek daugiau tūkstančių litų, kuriuos aš galėjau išleisti pirkdamas maistą ar kitas prekes. Bet aš patenkintas, nes mano santykis su jais labai aiškus.

Kartais, žinoma, pagalvoju, o kaip būtų buvę, jei tokių kaip aš būtų tūkstantis, keliolika tūkstančių, keliasdešimt tūkstančių? Juk neabejoju, kad buvo tokių, kuriems nepatiko, ką „Maxima“ darė per referendumą, buvo pasipiktinusių jų susigrąžintu PVM. Klausiu savęs, ar „Maximos“ savininkai būtų ryžęsi „Leo LT“, jei į PVM susigrąžinimą taip pat, kaip aš būtų sureagavę koks 50 000 Lietuvos gyventojų? Viešai tai deklaruodami, kad „Maximos“ savininkai žinotų, kodėl jie taip reaguoja. Aš kažkodėl galvoju, kad „Leo LT“ tokiu atveju nebūtų buvę.

Tai tik spėlionė, kurios niekaip negalima patikrinti. O patikrinti negalima todėl, kad Lietuvoje labai daug minkštagalvių, kurie nesupranta, kokia iš tiesų jėga yra jų rankose.

Ir „Maxima“ čia tik vienas pavyzdys.

Aš, pavyzdžiui, niekada nebalsuosiu už socialdemokratus, kol jų sąraše bus G.Kirkilas. Nes būtent su jo pagalba atsirado „Leo LT“.

Aš taip pat niekada nebalsuosiu už A.Zuoką, nes jis yra teismo pripažintas kyšininkas. Minkšatagalviams tas faktas nedaro jokio įspūdžio, juos galima nupirkti išsinuomotu šarvuočiu, oranžiniais dviračiais arba klejonėmis apie Vilniaus oro linijas. Jų teisė, žinoma, bet tegul paskui neverkia, kad juos vėl apgavo.

Pernai, pavyzdžiui, uždariau daugumą savo turėtų sąskaitų „Swedbank“ ir perrašiau daugumą savo sutarčių, nurodydamas kito banko sąskaitą. Kodėl? Aš taip baudžiu „Swedbank“ už tai, kad jie už mano keliolikos metų lojalumą atsilygino beveik dvigubai padidindami mano kreditinės kortelės palūkanas. Žinau, kad mano bausmę „Swedbank“ pajaus tiek pat, kiek ir „Maxima“, tačiau aš žinau, kad aš galiu. Ir taip pat žinau, kad jei taip pasielgtų koks dešimt ar dvidešimt tūkstančių šio banko klientų, bankas sureaguotų. Dabar nereaguoja, nes minkštagalviai mano, kad jie nieko negali pakeisti.

Kodėl aš prašau kvito maršrutiniame taksi ar turguje? Todėl, kad aš žinau, jog kiekvienas litas, už kurį aš nepaprašau kvito, man kainuoja. Nes aš moku mokesčius, esu tėvas ir mano mama pensininkė. Minkštagalviai to nesupranta, todėl jie rėkia, kad račas skundikas ir stukačius. Ir kartu, žinoma, rėkia, kokia bloga valdžia ir kokie maži atlyginimai. Jiems tikriausiai niekada taip ir nebus duota suprasti, kad aš, kaip ir „Maximos“ atveju, paprasčiausiai nenoriu leisti savęs apgaudinėti ir iš manęs vogti. Tiesa, priešingai, nei „Maximos“ atveju, čia mano galia žymiai didesnė. O įsivaizduokite, kas būtų, jei staiga visi pradėtume taip elgtis? Žinau, žinau, svajonė… Bet nejaugi dauguma mūsų minkšatagalviai?

Esu optimistas ir tikiu, kad minkštagalviai Lietuvoje sudaro mažumą. Todėl ir toliau bausiu visus, kurie bandys iš manęs vogti, mane apgaudinėti ar pelnytis mano sąskaita.

Priešingai, nei galvoja minkštagalviai, jaučiuosi labai stiprus, nes viskas priklauso tik nuo mano požiūrio, mano veiksmų, mano pasiryžimo, mano kantrybės.

Ir, žinote, kas yra geriausia? Aš tikrai žinau, kad tai, ką darau turi prasmę ir duoda rezultatų. Todėl, visų minkštagalvių pykčiui darysiu tai ir toliau.

 

 

 

(28 balsų, vidurkis: 4,75 iš 5)
Loading...
 • Oplia

  Stipru ;]

 • Fredis*
 • Paskutiniu metu paskaitinėju Užkalnio facebook mintis. Keistas tipas ir tiek. Kažkodėl vis dar mano, kad yra labai sarkastiškas, nors man tai labiau panašu ne į sarkazmą, o į paprasčiausią DPR (dark PR), patyčias ir… į, jo taip dažnai minimą, trollinimą. Bet nejuokinga, kai vis atsiranda jo bendraminčių. Be to pastebėjau, kad į argumentuotą nuomonę visiškai neturi atsakymų ir rimtai vengia rimčiau argumentuotų diskusijų… Vadinasi, vadovaujasi emocijomis. Visai kaip Krivickas, Janutienė…

 • nerijus

  „Nes aš moku mokesčius, esu tėvas ir mano mama pensininkė.“

  O kaip ten su PF?..Jūsų mažesnioji dalis skirta Sodrai, kuri būtų mokama esamiems pensininkams, keliauja Jūsų (galbūt) asmeniniai pensijai. Žinoma, tai tik Jūsų reikalas, bet…Aš nesu pasirašęs PF sutarties ir nesiruošiu, tad, kuris iš mūsų yra teisingesnis esamų pensininkų atžvilgiu ir kuris yra godesnis?..

 • nerijus

  Kas liečia maksimą ir kitus PC:

  http://www.delfi.lt/news/daily/crime/silutes-maximoje-x-nuo-kopeciu-nukritusi-kasininke-susilauze-stubura.d?id=55910171

  Ką kasininkė veikė sandėlyje?..

  p.s. juk visi puikiai žino, kad popieriuje- kasininkė, o realiai- valytoja, salės darbuotoja, prekių priėmėja, kasininkė, sandėlininkė,..
  Įdomu, ką pasakys darbo inspekcija? Matyt, vėl liks kaltas pats darbuotojas, kaip jau įprasta Lietuvoje?..

  • lakunas

   Prekes į parduotuvių lentynas sudeda gerosios fėjos.
   p.s. juk visi puikiai žino, kad popieriuje nerijus – valstybės tarnautojas, o realiai- dykaduonis.

   • nerijus

    Jo, tos gerosios fėjos, oficialiai, įdarbintos kasininkėmis ir, pagal mūsų lietuvišką DK joms nepriklauso dirbti kitų darbų. Žinoma, kam mokėti papildomai, kai vergą gali pasiųsti, jei jis atsisakys lenkti nugarą.
    Čia Lietuva, čia lietūs lyja ir pūgos siaučia…

    Jau pats laikas išvalyti Darbo inspekcijos irštvas. Jau pats laikas.
    Bet viskas pasibaigs palojimu, kaip ir visada.

    • m.

     neriau, tu bent buvai atsivertęs tą Darbo kodeksa? Ar matei kasininkės pareigybės aprašymą, darbo sutartį? Ar supranti, kad svarbiausia yra tai, kaip ‘susitaria’ darbdavys ir darbuotojas (nesileisiu į derybinės galios palyginimą). Net ir nuostabioj Švedijoj darbuotojas priimamas ‘į kavinę’, ‘į degalinę’ ir dirba beveik visose įmanomose pozicijose toje istaigėlėje. Yra net toks terminas -medarbetare, pvz, restaurangmedarbetare. Logiškas sprendimas – darbuotojai gali pakeisti vienas kitą (ne bėda, jei reikia laisvos dienos, ar užklupo liga), darbuotojui nėra nuobodu nes nereikia pvz. vien daryti sumuštinius, todėl darbas įvairesnis, bet to išvengiama stigmatizavimo – ‘valytoja’.

     Bet ar susimastei apie tai?

     As pats nemegstu maximos. irgi stengiuosi ten nepirkti (kartais padarau nuodėmę – jei pvz reikia greit uzbegt cukraus), bet pagrindinių apsipirkimų ten nedarau nuo LEO laikų. Ir kitiems paaiškinu. Griežtesnės pozicijos laikausi krekenavos produkcijos atžvilgiu (nuo D. Budrevičienės skandalo laikų). Ir pažįstu žmonių, kurie taip pat elgiasi. Beje – susivokę erdvėje žmonės, todėl man visai priimtina kompanija ;) Dziugu kad ir tinklaraštininkas taip pat išreiškia savo poziciją.

     • nerijus

      m.

      Lyginti Švedijos ir Lietuvos verslininkus- nesusipratimas. Jiems toli iki jų, kaip man iki Japonijos.

      Skiri, m., gyvenimą ir išgyvenimą?..Matyt, tamstelė, to nesi pajautęs savo sparndikauliu?..Linkėčiau…

     • nerijus

      „Ar supranti, kad svarbiausia yra tai, kaip ‘susitaria’ darbdavys ir darbuotojas (nesileisiu į derybinės galios palyginimą).“

      Susitaria?.. :DDD

      Yra tik vienas galios centras- DARBDAVYS.

      Ką veikia mūsų profsąjungos? Aš iš vis nesuprantu- kam jos mums reikalingos, kai atstovauja save?..
      Paamsi. Gauna pinigėlių iš valstybės biudžeto ir vėl lenda būdon iki sekančio karto, kai vėl dubenėlis bus tuščias ir vėl atsiras poreikis valgyti.

    • Auksinis kardas

     Klausykis, nerijau, dar yra kur tobulėti ir pačiam. :-)

     • nerijus

      Kur link?..

     • Fredis*

      nerijau, tau reikėtų pasisemti išminties iš Valentino, o geografiškai mintimis judėti visomis kryptimis: vakarus (Švedija), šiaurę (Suomija), rytus (Japonija), pietus (Šveicarija, Izraelis, Egiptas, PAR).

     • nerijus

      Ko galėčiau išmokti iš Valentino, kai jis žiūri tik viena kryptimi- rytų?..

 • Šamanas

  Apie vargšelį Kirkilą tai visai be reikalo – jis šiam reikale „ne prie ko“, kaip dabar populiaru sakyti.

 • Gijo

  Dekui už nuosekliai išdėstytą mintį, prieš kokius 10m buvo plykstelėjusi panaši mintis, kurią pats ir užgesinau-ką aš galiu padaryti su monstru. Bet jis teisus bent tuo,kad pats sau parodai savo stiprybę,žinai kad gali kažkuriuo klausimu apsispręsti rimtai ir negrįžtamai, o tai ir yra tavo dvasios stiprumas. Ką galiu kaip pavyzdį pateikti- ogi tai,kad jau 3 men nenaudoju „baltosios mirties“ cukraus, nenaudoju ir mane tai džiugina,kad tai trupinėlis sveikatingumo kūnui ,bet ir apsiprendimas.Kas liečia politiką, tai nei už Palaitį, Kirkilą,Zuoką, Čepą, Kazimierą,Paksą,Stomą,Burbą ir daug daug kitų. Kadangi esu klaipedietis tai dziaugiuosi ,kad suradau naujai iškeptą seimo narį Puteikį , miesto meru tapusį Grubliauską

  • na taip,radot puteiki,prasigerusi ir violetini:) Sekmes,geda Lietuvai su puteikiu,stoma ir tt

 • Henkas Moodis

  Visiškai teisinga pozicija ir manau daug žmonių laikosi jos vienos ar kitos įmonėa atžvilgiu. O Užkalnis greičiau jis Pakalnis. nes neteko niekur matyt tokios nebrandžios minčių tekmės pagražintos pseudo jaunimo slengu, kuriam tas pilvotas diedukas aiškiai per pilvotas.

 • Valentinas

  Visa tai būtų labai gražu, bet trūksta nuoseklumo. Pavyzdžiui Artūras baudžia Maximą, bet nebaudžia Uspaskicho (aš jau daug metų boikotuoju šio tipo įmonių gaminamą produkciją). Žala gali būti ne tik materialinė, bet ir moralinė, dvasinė, kultūrinė. Tokią pavyzdžiui sukelia žurnalistai, tokie kaip Valatka ir Celensevičius. Nesu tikras kas blogesnis Kirkilas ar Celensevičius. Sąžiningai vykdant paskelbtus principus, reikėtų bausti ir šiuos du tipus, tačiau su jais bendradarbiaujama. Ech…

  • Fredis*

   „Nekenčiau tokių visą savo gyvenimą ir manau, kad būtent dėl tokių kaip jie šiandien Lietuvoje dar ne viskas gerai. Ne jūs, suknisti doruoliai, tokie dažniausiai esate tik kalbėdami ir iš aukšto mokydami kitus. Kai tokių bandai paklausi, – o ką konkrečiai kasdien darote, kad jūsų deklaruojamas “teisingumas” taptų gyvenimu, o ne mokymu, Jūs dažniausiai tylite. Nes ką nors daryti jums būna dažniausiai žema ir purvina. Todėl tokių teisuolių, kaip tamsta, Valentinai, “teisingumas” ir “vertybės” mane verčia vemti ir aš kiekviena pasitaikančia proga stengiuosi sakyti jums tai į akis. Kaip ir dabar. Dažniausiai tai, žinoma, nieko nepakeičia ir dėl to man neretai nusileidžia rankos, bet dažniausiai vėliau pagalvoju, kad juk ne dėl tokių kaip Jūs stengiuosi ir pasidaro kiek lengviau“.

   R.Celencevičius tikriausiai nėra doruolis, o žmogus su „cinkeliu“ (Celencevičius – cinkelis – C-C), o apie Valatką Pats LŽ redaktorius yra pasakęs: „Be abejo, R. Valatka yra asmenybė mūsų žiniasklaidoje. Vieni jį mėgo, kiti – nemėgo, treti – net keikė. Tačiau visi jį skaitė. Dažnai ir aš būdavau priešingos nuomonės su kolega, tačiau visada tą nuomonę gerbdavau ir atsižvelgdavau. Būdavo, kad R. Valatkos nuomonė versdavo pakoreguoti savo poziciją ir mintis“ http://www.alfa.lt/straipsnis/12765193/Valatka..zodzio.laisves.kankinys.ar.apsukrus.valstybininkas=2011-10-21_14-42

   • Valentinas

    Fredi, ačiū už citatą. Ji labai tinka atgręžta prieš jos autorių.

    • Fredis*

     Nustatyti visuomeninę grupelę, dėl kurios šalyje „ne viskas gerai“ yra sudėtinga, tačiau beveik visuotinai priimta manyti, kad tai yra Uspaskich ir Zuoko gerbėjai, palaikytojai, bendražygiai. Vienas yra sostinės meras, o kitas buvo ūkio ministru, dabar – EP narys. Žmonių, dėl kurių „ne viskas yra gerai“ yra labai daug, tačiau, Valentinai, mes galime didžiuotis, kad tarp jų mūsų nėra. Šiaip gyvenime reikia padaryti labai daug kompromisų, gal lygiuotis reikėtų į D.Kuolį, kuris atsisakė antrą kadenciją patarinėti Adamkui ir pasirinko nepriklausomo visuomenininko kelią? P.S. Kai buvau jaunas ir grakštus – nuliuoksėdavau iki IKI parduotuvės, dabar – kur arčiau. Žiaurus kompromisas su sąžine, tačiau vienam principui esu ištikimas iki šiol – niekada į parduotuvę nevažiuoti automobiliu.

     • nerijus

      Скатертью скатертью дальний путь стелится…

     • Ačiū, bet su ipadu labai nepatogu naudotis

   • šiaip jau fredijau, mano požiūris į tamstą yra toks pat kaip į užkalnius ir čyvus, bet padarysiu išimtį. Esi minštagalvis iki sielos gelmių, nes tamstai neduota suvokti, kad šalia nereiškia taip pat.

    Bet džiugu, kad vis dar čia užsukate, nes esate geriausias minkštagalviškumo ir čyvizmo, kuris derasi dėl kainos pavyzdys.

    • Krepofobas

     Jūsų dėka, tinklaraščio šeimininke Račai, įdėmiai seku Užkalnio Protokolus.com.
     Todėl laikau savo pareiga įnešti aiškumo.
     Jūs teisingai vadinat komentatorių SuperaudriųLT minkštagalviu. Bet istorija kiek įdomesnė.
     Tarp Užkalnio ir SuperaudriausLT meilės nėra, jie greičiau kartūs oponentai. Neįžeidžiamas (invincible) Užkalnis yra įsižeidęs ant Superaudriaus ir ištrynęs (tikiuosi pirmą kartą Protokolų istorijoje), išcenzūravęs jo komentarą. Cituojų Užkalnį iš atminties: „Taip Audriau, jūsų komentaras buvo paternalistinis ir nefainas, todėl aš jį ištryniau“.
     Ir po to staiga, po SuperaudriausLT kometaro apie pingvinus, 180 laipsnių posūkis. Cituoju Užkalnį tiksliai:“ Čia yra vienas geriausiųjų komentarijų kuriuos esu matęs, ir ne todėl, kad apie Račą.“
     Į ką Superaudrius atsako tiksliai: „Ačiū. Taip atsitiko todėl, kad rašyta nuoširdžiai ir apie save.“
     Taigi, ne Rače reiklas. Taip pat neverta SuperaudriausLT vadinti minkštapročiu, nes jis pats tuo graudžiai prisipžįsta.
     Būdamas perfekcionistas turiu pastebėti, kad paskutinio Užkalnio įrašo užvadinimas netikslus. Superaudrius nesakė, kad pingvinai NENORI skraidyti, jis sakė, kad pingvinams NEREIKIA skraidyti. SuperaudriusLT norėtų pasakyti, kad jei pingvinams reikės, jie SKRAIDYS. SuperaudrisusLt norėtų pasakyti, kad KAI pingvinams reikės, jie skraidys. Matosi, kad SuperaudriusLT – minkštaprotis optimistas.
     Jūsų kova Artūrai – kilni. Tačiau ji turi nenumatytas pasekmes (unintended consequences) ir netikėtą žalą (colateral damage). Jūs sukuriat račo žmogų. Aišku, Jūs pats nesat račo žmogus, kaip Marksas niekada nebuvo marksistu.
     Žiūrėdamas per televizorių ir matydamas kaip Jūs, Artūrai, renkate parašus prieš Maximą ir beviltiškai pralaimite, račo žmogus pasijunta visiškai ir šimtakart bejėgis.
     LEO eventualiai žlugo, bet tik todėl, kad atėjo trys dieviški karžygiai galijotai: švytinčios galvos ir švytinčio nimbo Dalia Grybauskaitė, sidabriniais šarvais pasipuošęs Andrius Kubilius ir magiška nematoma skraiste apsigobęs pervargęs Betmanas Sekmokas.
     Ką dabar turime? Turime Lietuvos energetinės nepriklausomybės planą – „LieteNepą“. Planą, kuris gali mus nuvesti iki finansinės arba/ir tecnogeninės katastrofos.
     Prieš šitą planą račo žmogus vis dar jaučiasi lygiai bejėgis. Taip pat račo žmogus žino, kad pats Kubilius už plano nesėkmę neatsakys. Nesėkmės atveju atsakys račo žmogus.
     Kartais šalys dėl savo ambicijų patiria nacionalines katastrofas. Pavyzdžiui Bulgarija patyrė kelias.
     (Disclaimer – aš esu A. Kubiliaus šalininkas. Kaip ir visų buvusių premjerų, nes tai sunkiausias darbas. Prezidento pareigos, mano nuomone, yra mažos pareigos su labai daug patalpų).
     Kas kaltas ir ką daryti – visiškai neaišku. Račo žmogus jaučiasi visiškai pasmerktas.

     P.S. Turėčiau sąžiningai, bet slapčia, pasakyti, kad komentatoriai Krepofobas ir SuperaudriusLT yra vienas asmuo. Tai AŠ. Lengva patikrinti pagal IP adresą.

     P.P.S. Kai Jūs, Artūrai, reikalaujate čekiuko turguje ar taxi, Jūs netampate stukačiumi, Jūs tik išreiškiate pilietinę pozicują. Tam kad tamptum stukačiumi reikia stūkinti.

     • Bobutė

      „Jūs teisingai vadinat komentatorių SuperaudriųLT minkštagalviu.“ Krepofobas.

      „Turėčiau sąžiningai, bet slapčia, pasakyti, kad komentatoriai Krepofobas ir SuperaudriusLT yra vienas asmuo. Tai AŠ.“ Krepofobas.

      Pagarba… Reikia ne eilinės drąsos ne tik prisipažinti, bet ir pripažinti jog esi minkštagalvis…
      Dar kartą – nuoširdžiai- pagarba.

      P.S. Toks nuoširdus prisipažinimas, manau, yra neįmanomas visokiems valentinams… O gaila.

     • Valentinas

      O kada Bobutė pripažins, kad ji yra minkštagalvė?

     • Auksinis kardas

      Kai tam atsiras pagrindo?

     • nerijus

      Norėčiau pamatyti minkštakūnį. Kažin, į ką jis turėtų būti panašus?..Valentinai, nebambėk…

  • Rytis I

   Kuom gi tas Celencevičius tapo staiga toks blogas? Vien žyma darbo knygelėje? Juk nori nenori, o reiktų kartais pripažinti, kad „Respublikoje“ iki šiol darbuojasi vienas kitas ir „teigiamas“ kūrybinio darbo atstovas. O su tokiu „nuoseklumu“ netoli ir maximos kasininkė bus vertinama tik kaip visuomenės atliekos. Tai ar ne paranojiškas toks „nuoseklumas“? O gal Celencevičius dabar kaip ir šalia Račo ir čia kažkieno iš jų atseit labai didelė „bėda“? Beje, jeigu „Nesu tikras kas blogesnis Kirkilas ar Celensevičius“ iškart teigiama, kad „Sąžiningai vykdant paskelbtus principus, reikėtų bausti ir šiuos du tipus“? Esant netikrumui pavojinga kardu mojuoti, bo galima ir susižeisti..

 • Neseniai mačiau straipsnelį kur Jonas Ohman šnekėjo apie tai kad lietuvio mentalitetas yra suformuotas baudžiauninko arba partizano mąstysenos (kario ar prekybininko mentalitetas yra išnykęs)- iš to kyla nenoras pačiam imti riziką ir kažką daryti (baudžiauninkas) arba bandyti apgaudinėti sistemą (partizanas). Taigi noriu pasveikinti poną Račą už labai gerbtiną prinicipinę poziciją. Taip pat įdomu bandyti skirstyti komentatorius pagal šią logiką ;)

 • donas

  dvigubi standartai : Zuoko negerbiate nes jis teismo pripazintas kysininku, bet Paksa gerbiat ir pateisinat, nors teismas ji pripazino sulauzius priesaika. Taip pat ir Viktoro gimtadienis puikiai atspindi ju tvirtas moralines nuostatas

  • titu

   tiksliai pastebėta. Įdomu, ar Račas perka Vikondos agurkėlius? Juk ten uspaskichininkai moka algas vokeliuose, ot ai šimtai milijonų iš p. Račo kišenės, kaip kad pats parašė:
   „Aš baudžiu “Maximą” ir už tai, kad jos savininkai, pasinaudodami įstatymo spraga (gal net specialiai sukurta jiems) įlindo į mano kišenę ir išėmė keliasdešimt milijonų litų.“
   Turtingi žmonės tie žurnalistai..

 • Valentinai, Fredi, Genijau, jūs esate nuostabūs komentatoriai, bet, jomajo, gi realiai sumauti seniai iš tiesų, visi jūs sumauti seniai…Tiek jūs, tiek blogo autorius man darote įtaką, ir labai gerai, kai ją daro nepalyginamai protingesni, bet kartais, ypač penktadieniais, taip knieti jus, komentatorius, pasiųsti…na, ir palaikyti aktyviai veikiantį autorių.

  Į temą ar ne, vareva.. :)

 • Domino

  Šaunu. Pats laikausi nors tokios pozicijos Maximos ir Swedbank atžvilgiu. Dar Švyturio-Utenos produkcijos nebeperku ir likusių skandinavų bankų paslaugomos nesinaudoju. Dėl to didelių nepatogumų nepatiriu. Pirmą kartą išgirdę draugai, pažįstami nustemba, o vėliau susimąsto. Sako, o kodėl ne? Žiūrėk ir pasikeičia maršrutas:)

 • PB

  Ech kaip pasiilgstu tokių straipsnių. Skaitai ir atsigauni morališkai :D. Beje ar A.Račas kada nors atsidurs facebooke? Pvz: galėtumėt įsteigti grupę kuri yra prieš Maxima ir kitus jūsų užbanintus dalykus. Jūsų vardas ir nuomonė galėtų vienyti žmones :) Pagrindinės masės jūsų blogo neaplanko bet fb aplankytu :D.

 • azartas

  >Aš kažkodėl galvoju, kad “Leo LT” tokiu atveju nebūtų buvę.
  Būtų. Veikiama pagal principą – imk maksimumą, gal pavyks viską užglostyti. Su strategija, kad nepavykus nuostolių nebūtų. Kad ir paskutinė sklypo istorija – na nepavyko susimažinti mokėtinos sumos, bet stengėsi nemenkai. Taip pat ir su neįgaliųjų atveju – nesėkmės atveju tik negautos pajamos ir praktiškai jokių nuostolių (šito tiksliai nežinau, bet spėju, kad taip).

  • Auksinis kardas

   Na, kai ant kortos stovi mažmenos tinklas su klientais, bet koks pastebimas kryptingas jų valios reiškimas būtų suvokiamas pakankamai. Reputacija – ne taip jau lengvai užglostomas dalykas.

   Gaila, kad tokių apsisprendimų, kaip išdėstytieji, mūsų žmonės dažnai neįgalūs padaryti, jei pradeda galvoti – pirmiausia apie tai, kaip jie nieko nepakeis. Kiek teko stebėti, panašūs apsisprendimai, kryptingumas, aiškumas būdavo labiau būdingi sutiktiems kitų kraštų žmonėms, krisdavo į akis. Manau, kad sąmoningo piliečio elgesys būtent toks ir turėtų būti, tuomet ir visokie žaidimai pritrenkiančio amoralumo rakte būtų matuojami ir laiminami kiek kitaip.

   • suomis

    O ką gali atsakyti į tai, kai sumauta kvaiša, iš LNK, kryptingai skleidžia dezinformaciją, iš mitingo, dirbtinai mažindama susirinkusiųjų skaičių? Pagalvojau, ant kiek jos padėtis apgailėtina, kad ir jai tenka „прогибатся“. ŽURNALISTAI. Tfu.

    • Auksinis kardas

     Tikrinama pagal tinkančio klausimo rašybą:

     что делать? –> прогибаться
     что делает? –> прогибается

     • suomis

      Nesvarbu, – mintį supratai.

     • Auksinis kardas

      Prašom. Čia nėra jokio „nesvarbu“.

 • Vidas

  Mes galime daug, ypac eidami balsuoti…

 • Gintautas

  Gal skambės patetiškai, bet Lietuvai reikia principingų žmonių. Turiu prisipažinti, kad man ne visuomet užtenka principingumo, bet geri pavyzdžiai įkvepia.

 • Gerbiamas Racai, kaip jus baudziate Sekmoka ir Kubiliu uz VAE, gal mokesčiu nemokate?
  Atsiprasau, neturiu lietuviskos klaviaturos.

 • Dap

  Pieš keliarius metus su drauge penktadienio (jei gerai pamenu) vakarą nuvykome į Trakus. Pasivaikščioti. Buvo jau į vakarą, prietema.
  Pamenu, iškart užkliuvo palei krantinę išdėliotos žvakės ir šioks toks šurmulys pagrindinėje aikštėje – ten kur visi susituokę fotografuojasi. Jei žinote tą kavinę toje pat aikštėje – su ilga terasa, tai žinote ir jos langus arti krantinės takelio. Vienas iš jų yra visai arti, tačiau ypač žemas – norint pažiūrėti, tenka pasilenkti.
  Mums einant pro jį aš pasilenkiau, žiūriu – viduje balius. Pasakysiu paprastai – sėdi kirkilas, prasegtais marškiniais, ir visas LEOLT kolektyvas :) Taip taip. Aš jų nežinau, tačiau ir mano draugė juos pamatė, ir man mielu noru pirštu bakstelėjusi išvardino – ji domisi tuo labiau.
  Po gero pusvalandžio saloje pasigirdo muzika – nedidele valtele ir joje grojančios fleitos lydimi, tiltu ėjo būys žmonių. Švarkai ir vakarinės suknelės. Visos aukščiau minėtos žvakės jau degė… Visa ši svita perėjo tiltu ir susirinko aikštėje (toje pačioje minėtoje) ir… į lauką išbėgus padavėjams su šampanu, užgrojo Fredžio „We are the champions“ – suskambo taurės ir iš salos, iš pilies ėmė šaudyti fejerverkus. Aš jums pasakysiu taip – gražesnių nesu matęs, o matęs aš jų – daug.
  Mes turėjome fotoaparatą, bet fotografuoti Kirkilo neišdrįsome, kadangi buvo pilna apsaugos, ir fotografas jų tarpe dirbo vienas.
  Tad apie šią šventę liko žiną tik Trakai ir dar saujelė priklydėlių.
  Ir nuo to laiko į Kirlkilo pusę žiūrėti negaliu.
  I visa ši istorija ne pramanas ir čia ne oponentai ją sukurpė ir nėra ponas Kirkilai čia juodųjų technologijų – tai apolitiško žmogaus liudijimas.
  Tiesa, žinau jog nuotrauka visgi viena kita yra ;)

 • Fredis*

  Dar kartą ryte perskaičius įrašą tekstas pasirodė visai priimtinas. Galima būtų nebent pareikšti pastabą dėl Swedbank’o. Kartą nubaudus ir pamokius labai kilnu yra atleisti. Ir štai kodėl: mokėjimo pavedimai šiame banke yra vieni mažiausių (0.80 LTL, kai tuo tarpu SEB’e – 1.00 LTL), terminuoto indėlio metinės palūkanos taip pat didesnės (1.8-2.00% LTL prieš 1.5%). Turiu dvejas sąskaitas skirtinguose bankuose ir kitiems taip patariu daryti, nes darant mokėjimo pavedimą galima sutaupyti 20 centų.

  • stogas

   O as atsimenu kai ejau paskolos i Swdbanka, vienintelis bankas kuris nelaike uz zmogu su mano pajamomis. Ka tu cia aiskini, pradziai padoru darba susirask, tada derekis… ne tai ne sakau…

   • nerijus

    Padoriausias buvo Snoras. Jis visus laikė žmonėmis.

    • stogas

     Matai yra skirtumas- skolintis ir skolinti…

     • nerijus

      Jiems nebuvo jokio skirtumo: prašo- reikia. Ir jiems ir prašančiam. Tokia sistema. Juk ne kolūkyje gyvename, kad iš kiekvieno ūkio reikėtų pasivogti, kad pašertumei kiaules?..

     • suomis

      Nerijau, Jūs tikrai įsitikinęs, kad ne kolūkyje gyvename?

     • stogas

      nesupratau nieko…

 • 31337

  Jooo… Pastoviai Užkalnis ant Račo varo, bet kažkaip nesupratau kodėl. Kiek bandžiau skaityt, po pirmos pastraipos šitos raštliavos atsibosdavo. Pirmą kartą Račo rašinėlį perskaičius iki galo, viskas labai aišku patapo. Kur nevarysi ant jo, kai jis tiesiog yra Lietuvos runkelių, durnelių ir panašių individų, lengvai pasiduodančių smegenų plovimui, idėjinis vadas.

 • Tomas

  Geras tekstas. Pagarba – už požiūrį, principus ir visa kita.

  P.S. Artūrai, o arčiausiai jūsų namų kaip tyčia Maximos parduotuvė ar kokia kita?:) Čia šiaip sau, iš smalsumo

 • stogas

  Pritariu 100%…
  As ir jei galiu ignoruoju maxima, lukoila ir soceldemokratus, konservatorius( uz PF isdergima) ir Abonenta.

  Cyvas is esmes per minkstas.

 • Ogis@Co

  Na, kiek girdejau, Swedas sugrazino kelioniu draudima paprastoms kredito kortelems (o buvo susiruose naikint, ir tai sukele labai nemazo zmoniu skaiciaus pasipiktinima – as, pvz., jau buvau nutares nutraukt sutarti apskritai ir turejau bendraminciu bureli)
  Apie ka as cia? ogi apie tai, kad aktyvi pozicija VEIKIA. Tik va klausimas, kokio pilieciu skaiciaus reikia, kad tai daeitu per maximines odos stori?
  P.S. Maximoj perku tik ypatingai retais atvejais. Beje, ten isteriska aplinka ir brangu.

 • U-Ti

  Račai, o Krekenavos dešrytę lapnojate? Bet juk ten algą vokeliais mokėjo. Pas Viktorą U svečiuose buvote ir su gimtadieniu sveikinote, bet Jangilos istoriją pamenate? O ir pati partija galimai vedanti juodają buhalteriją kuo skiriasi nuo čekiuko neduodančio mikrobo vairuotojo. Ar ne dvigubi standartai pas jus, Račai?

  • Krepofobas

   Kaip jūs, U-Ti, būdamas tipiškas račo žmogus, drįstate maištauti prieš patį Račą?

  • mielas U-Ti, ačiū, kad parašėte, nes esate puiki minkštagalvio iliustracija. Jie, kaip taisyklė, žiūri į kitus ir bando juos vertinti. O patys nedaro nieko, nes vertinti yra lengviau.

   Beje, jei nepastebėjote, tai niekam nesiūliau elgtis taip, kaip aš – kiekvienas turi teisę pasirinkti, ką lapnoti ir kur vaikščioti. Aš – taip pat, todėl ne mikštagalviams ir dundukams aiškinti, kokie turi būti mano standartai. Tikiuosi supratote.

  • Dan

   Kai 199x m. Danijos „House of Prince“ įsigijo Rygos tabako fabriką, Danijos vyriausybė visokeriopai rėmė šias investicijas (labai prisidėjo ir viskuo padėjo visame šitame reikale), Danijos politinėje padangėje kilo nemažas šurmuliukas apie dvigubus Danijos vyriausybės taikomus standartus, dvigubą moralę, – vyriausybė viešai deklaruojanti siekį gerinti Danijos piliečių sveikatą, mažinti rūkančių gyventojų skaičių, mažinti rūkymo sukeliamų mirčių skaičių, remia tabako pramonės investicijas Rytų Europoje, taip skatindama rytų europiečius daugiau rūkyti, tuo bloginant jų sveikatą, didinant rūkymo sukeltų mirčių skaičių…
   Na o vienas žymus Danijos vaikiškų knygelių rašytojas tuomet taip pakomentavo vyriausybės elgesį: „Geriau jau dvigubi standartai, dviguba moralė, negu jokios…“.

 • pow

  o arbatpinigių irgi neduodate, nes už juos niekas mokesčių nemoka?

  • Jonas III
  • miela pow, arbatpinigius duodu. Tai savanoriška padėka už gerą darbą, be to, arbatpinigių apmokestinimas įstatymuose nenumatytas.

   • Jonas III

    3. Restorano „Z“ darbuotojai arbatpinigius iš klientų gauna grynais tiesiogiai. Šios sumos apmokestinamos 33 proc. pajamų mokesčio tarifu kaip B klasės pajamos (žr. GPMĮ 27 straipsnio komentarą).
    nuo 2008 m – 24%

 • Krepofobas

  Ramiai ir maloniai permiegojęs (ne vienas) naktį priartėjau prie išvados, kad į A. Račo blogą ateinantys komentatoriai ateina čia ne tam, kad skaitytų kitų komentatorių ar pačio A. Račo komentarus, o tam, kad parašytų savo komentarą. Priimkit į šitą tarpą ir mane.
  Todėl A. Račo tinklaraštis man yra ne tinklaraštis, o greičiau forumas. Todėl man A. Račas yra ne blogosferos, o greičiau forumosferos žmogus.

  P.S. Nėra siauresnės, ankštesnės, provincialesnės, labiau dusinančios ir veržiančios diafragmą viešosios erdvės negu lietuviška blogosfera. Bet koks lietuviškas blogąrašis, vos tik išgarsėjęs, tampa vienu iš tu labiausiai nusibodusių įžymybių, kaip koks Palinkėjimų vedantysis per LTV.

 • Fredis*

  Kai paskaitai ‘suomio’ iš Bernardinai.lt 2012.02.24 10:35, 11:39 įkeltą pokalbį su etnografu Vitalijumi Galiopa, – pasakymas, kad viskas, kas yra lietuviška yra „siaura, ankšta, provincialu, bei dusinančiai veržo diafragmą“, – švelniai tariant yra neobjektyvu, o grubiai – lėkšta ir primityvu. Laikas keisti sudilusią plokštelę, Krepofobe.

 • Krepofobas

  Turiu neblogą amerikonišką plokštelių plovimo mašiną Nitty Gritty, išplauna kaip nauja.
  Iš lietuvškų patinka Džiugas 46 mėnesių, fredijote.

 • Roco

  Gerbiamas ligoni, prie ko čia Džiugas? Turbūt turėjote savo pakvaišusioj galvoje 36 mnėnesiu Džiugą? Žiuriu kad gerbiamas ponas Artūras Račas leidžia savo portale komentarus rašyti tokiems asmenims, kad delfi komentarai protingiau atrodo..

  • Krepofobas

   Atsiprašau, turėjau omenyje 48 mėnesių Džiugą.

  • Fredis*

   Jeigu pabandytume į vieną visumą sujungti Krepofobą ir delfį, konkrečiai straipsnį, kuriame pristatoma istoriko T.Balkelio knyga „Modernios Lietuvos kūrimas“, – būtina pažymėti šią pastraipą:
   „Į klausimą, kaip inteligentams vyrams sekėsi gyventi su neišprususiomis valstietėmis ir siekti patriotinių tikslų, istorikas T. Balkelis atsako: “Sunkiai. Jie bandydavo žmonas lavinti, šviesti. Pavyzdžiui, socialistas Stasys Matulaitis nuotaką susirado pagal skelbimą. Ji buvo lietuvaitė, valstietė. Už savo patriotinę veiklą kartu su žmona buvo ištremtas į Rusijos gilumą. Ir ten nepamiršo savo pareigos – lavinti žmoną, tad prieš miegą jai skaitydavo vokiečių filosofų veikalus. Savo dienoraštyje jis aprašo skaudų nusivylimą, nes jo žmona jam beskaitant filosofų veikalus, užmigdavo. Jis prisipažįsta, kad tai buvęs vienas didžiausių nusivylimų vedybiniame gyvenime““.

   • Krepofobas

    Taip, Fredi, padalyvauju aš ir Delfy. Tačiau senbuviai ten mane mikliai išvadina p.daru gnojnu, senu perdyla bei komunistinio aborto auka.Tai aš ir pasitraukiau.
    Delfyje dalyvauti būtų eile kartų prasmingiau negu blogosferoje.
    Bet dabar aš ieškau prieglobščio gerb. A.Račo forume, jums leidus.

    • Fredis*

     Krepofobe, reikėtų labiau fokusuoti dėmesį ne į savo asmenį ir galvoti kaip esi kitų pavadintas, o labiau rūpintis bendrais reikalais, t.y. modernia Lietuva.
     Dalyvavimas tiek delfyje, tiek tinklaraštiniame forume yra vienodai reikšmingas. Svarbiausia – įžvalgi mintis ir prasmingi sakiniai. Jie bus pastebėti ir įvertinti visur.

     • Krepofobas

      Kaip sako mano mėgiamo filmo herojus, visi mes stengiamės, kai kurie pasiekia rezultatų.

     • Krepofobas

      Staiga supratau, kad jūs, Fredi, galėjot pagalvoti, kad aš pavadinau jus idiotu. Turiu pateikti išaiškinimą, kad žodis fredijotas buvo sudarytas iš žodžių Fredis ir patriotas.

 • Pingback: Ir aš ten buvau, pinigus leidau ir vos iki namų atsinešiau tuos septynis kilogramus knygų « Perkam. Taupom. Neperkam.()

 • sauliukas

  Minkštagalvių daug, o kietakakčių tik vienas kitas.. BRač :)

  • sim

   o visi like dundukai!

 • U-Ti

  Ponas Račai, ačiū už atsakymą. Susipažinęs su juo, nekeičiu savo nuomonės, kad jūs taikote vienus standartus kai kalba eina apie Maximą arba Zuoką ir visai kitus kai kalba eina apie Viktorą U. Taip kad skanios jums Krekenavos dešros.

  P.S.
  Neperku Maximoje. Nemėgstu Viktoro, Zuoko. Seniai…

 • Virgis

  Komentaras pašalintas – A.R.

 • Paulius

  Bet ar ne is minkstagalviskumo ir galvojant ne apie pensininkus, mokyklas, darzelius ir pan. Bns vertejai dirba/ ar yra dirbe pagal verslo liudijimus o ne pagal sarbo sutartis?

  • Pauliau, esate puikus minštagalvių porūšio atstovas. Šiam porūšiui būdinga įžūliai meluoti neatskleidžiant savo tapatybės.

 • nerijus

  Pamiršti reikaliukai:

  http://www.verslosavaite.lt/index.php/Savaitrastis-Nr.-39-130-2009-09-07/VP-desimtukas-nuo-1992-uju-iki-siu-dienu.html

  Gal jau suėjo senaties terminai?..Ar dokumentus, prokur*atūroje užnešė pilkas ir solidus dulkių sluoksnis?..

 • Paulius

  Bet ar atvirai ir kietagalviskai pries visa Lietuva, taip kaip reikalavot is advokatu galetumet pareikst, kad ne vienas Bns nedirba pagal verslo liudijima siekiant nuskurdi ti Lietuva, jos pensininkus? Ar sis kietagalviu porusis saziningas ir atviras iki paskutinio siulo galo?

 • Pingback: A. Račas apie pasitikėjimą ir pilietiškumą « Arka()

 • Malonu, kad ne tik aš esu užsispyręs kietakaktis, neperkantis maksimose:)