Apie Lietuvos žiniasklaidą: Mapping digital media

„Mapping Digital Media: Lithuania“ – taip vadinasi 90 puslapių kūrinys, kuris buvo rašomas beveik metus.

Tiksliau gal reikėtų sakyti – rašomas, taisomas, redaguojamas, vėl taisomas, perrašinėjamas. Tol, kol įgavo tą vaizdą, kuriuo ir buvo paskelbtas.

Tas vaizdas, žinoma, anaiptol nėra tobulas. Beveik neabejoju, kad tie, kurie ras noro ir jėgų perskaityti viską nuo pradžios iki pabaigos, tikriausiai ras netikslumų ar subjektyvaus požiūrio į kai kuriuos dalykus.

Galiu klysti (gal dėl to, kad esu vienas iš autorių), tačiau mano žiniomis, nieko panašaus Lietuvoje iki šiol neturėjome. Kalbu tiek apie apimtį, tiek apie įvairiausią statistiką, tiek apie apžvelgiamą laikotarpį.

O ką jau kalbėti apie Džiugo Paršonio rašytą dalį, kurioje apžvelgiama vadinamoji „socialinė žiniasklaida“, jos tendencijos ir įtaka „tradicinei žiniasklaidai.

Liutauro Ulevičiaus surinkti duomenys apie TV skaitmenizavimą bei konkurenciją šioje rinkoje taip pat tikiuosi sulauks dėmesio.

Žodžiu, mano labai subjektyvia nuomone, darbas turėtų būti naudingas. Tikriausiai sukels ginčų ir diskusijų, bet tai irgi gerai.

O kam bus įdomu, galės pasiskaityti ir apie tai, kaip žiniasklaida atrodo kitose šalyse ir apie bendras žiniasklaidos problemas.

P.S. Dalį apie LRT rašiau ne aš.

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Labai graži iniciatyva! Žinoma, 90 puslapių susidarė dėl didelių tarpų tarp eilučių, bet tai normalu. Buvau nustebinta statistikos gausa. Atsiradus laisvai valandėlei būtent panagrinėsiu. Dėkui dar kartą.

 • Trakimas

  „Liutauro Ulevičiaus surinkti duomenys apie TV skaitmenizavimą bei konkurenciją šioje rinkoje taip pat tikiuosi sulauks dėmesio.“Gerb.Artūrai,pavojinga reklamuoti iš TS-LKD kasos tiesiogiai finansuojamą viešų ryšių bendrovės atstovą.Ulevičius jokių objektyvių duomenų pateikti negali dėl savo veiklos „prigimties“.

 • Elena

  Super, kad surinkote visą statistiką į vieną vietą. Tik va, pasigedau kur tas Jūsų rašymas… :)

 • Valentinas

  Pirma mintis bebaigiant skaityti pirmaji puslapy,- kazkokia vienos is treciuju pasaulio saliu ataskaita apie interneto privalumus pries papiruso lakstus.
  Priminsiu – siuo metu 2011 metu pabaiga. (Gal data turi skirtinga reiksme priklausomai nuo ilgumos-platumos.)
  Tai toliau nebeskaiciau. Bet nesakau, kad neverta. Gal kas nors, kas 126 valandas per savaite praleidzia virtualiai, ras ka artimo ar naudingo. Bet kuriuo atveju manau „90 puslapių kūrinys“ publikuojamas superpaveluotai ir bus ydomus tik labai siauram ratui fanatiku.

 • Auksinis kardas

  Solidus darbas, bravo.

 • Pagaliau! :)

  Savo ruožtu norėčiau paprašyt visų nuodugniai skaitančiųjų fiksuoti faktinius neatitikimus ir/ar galimai subjektyvaus vertinimo kritiką – per ilgą redagavimo laikotarpį nemažai dalykų keitėsi, tai būtų gerai pastabas surinkt ir (jei reikės) padaryt trumpą papildymų failiuką

 • Kęstutis

  Ne į temą, bet į „temą“: Komisijos pirmininkui Pauliui Subačiui ir 12 jos narių darbas LRTK – tikra dangaus dovanėlė. Ir atlyginimą galima sau patiems nusistatyti, ir į darbo posėdžius rinktis vos kartą kitą per mėnesį. Čia už vieną vos poros valandų trukmės posėdį komisijos nariai sau moka nuo 880 iki 1760 Lt atlygį. Vien už tai, kad susirinko. Skaičiuojant aritmetiškai, pono Pauliaus ir jo pavaldinių valandinis atlyginimas, ko gero, didžiausias šalyje – bent nuo 400 Lt.
  Sąžinė P.Subačiaus kontoros narių negraužia ir už tai, kad kiti šalies gyventojai turi visą mėnesį dirbti už minimalią algą ir mokėti valstybei mokesčius, iš kurių LRTK nariai atlygį sau nusistato ir už… televizoriaus žiūrėjimą vakarais. Mat tai esą labai atsakingas darbas.
  Jums ne gėda, gerbiamas A.R?

  • Kęstuti, klystate. Jeigu komisijoje tektų dirbti prie staklių, būtumėt teisus. Tačiau protinis darbas reikalauja darbo ir prieš, ir po posėdžių. Perskaičiuokite.

   • Kęstutis

    Matote gerbiamasai, aš sau, net ir galėdamas, nesugebėčiau pasiskirti tokios algos iš savų pinigų, nors apie verslą mąstau dieną – naktį! Na o čia (LRTK atveju) juk pinigai visų – galima pasiskirti kiek nori…

  • Rytis I

   Dar nežiūrėjęs spėju, kad kūrinyje „Respublika“ pateikiama ne kaip didžiausias visų laikų dienraštis :)

  • mielas Kęstuti, nelabai supratau, kodėl man turėtų būti gėda.

   • Kęstutis

    Na jei ne gėda, tada atsiprašau, kad gėdinu. Ačiū. Tenai kiek atsimenu ir valytoja gavo „kažkiek“ pinigėlių už kažkokius „tobulinimus“, bet ir jai juk irgi ne gėda…

    • romas

     LRT taryba ir LRTK yra du visai skirtingi dalykai

     • ups… :DDDDDDD

     • Kęstutis

      Nu tada tikrai UPS :)) velnias koja nusilaužtų tarp tų komisijų, tarybų ir panašių lietuviškų *.ybų… :DD

 • Kęstutis
 • Marius

  Būtų įdomu perskaityti, kas ten parašyta, ale neatsisiunčia… Sorošo serveriai – š…

 • tikrai solidus darbas, liuks, informacijos tikrai daug.