Andriuk Tapinai, tu esi mazgotė, kurią jau seniai reikėjo išmesti į šiukšlių kibirą

Pradėsiu nuo atsiprašymo. Noriu atsiprašyti Rasos Tapinienės, kuri yra profesionali žurnalistė, kurių Lietuvoje jau mažai liko ir kuri, kažkada susiejo savo gyvenimą su Andriuku Tapinu. Rasa man labai patinka kaip žurnalistė, bet nepaisant visų mano simpatijų jai, negaliu nepasakyti, ką galvoju apie jos nevykusį sutuoktinį.

O pasakyti apie Andriuką (leisiu sau jį taip vadinti, atsižvelgdamas į savo amžių, kompetenciją ir patirtį) noriu štai ką: Andriuk, tu negali vadinti Juozo Statkevičiaus  „skuduru“, nes pats esi nevykusi per ilgai naudojama mazgotė, kurią jau seniai reikėjo pakeisti nauja švaria pašluoste.

Sakoma, juokiasi puodas, kad katilas juodas, bet tu, Andriuk, geriausiu atveju esi šikpuodis, todėl juoktis, tegul ir iš juodo katilo, tau nepritinka, nes katile, kad ir juodame, gaminamas maistas, o šikpuodžio paskirtis yra visiškai kita.

Man, Andriuk, irgi ne visada patinka, ką kalba J.Statkevičius. Jis yra truputį atitrūkęs nuo realybės, per daug sureikšmina rūbus ir madą, turi gana keistoką požiūrį į evoliucijos teoriją, bet menininkai dažnai yra keisti. O Juozukas yra menininkas.

Menininkas, kuris savo srityje yra nemažai pasiekęs. „Nemažai“ gal net nėra tinkamas apibūdinimas, nes iš visų tos pačios srities menininkų Lietuvoje Juozukas yra tikriausiai pasiekęs daugiausiai. Net jei man ir Juozukas nelabai patinka, aš, kaip profesionalas, esu linkęs nusilenkti faktams.

Ir todėl, Andriuk, aš labai gerai suprantu, kodėl Juozukas tau kelia alergiją ir kodėl, būdamas šikpuodžiu, tu bandai juoktis iš juodo katilo. Juozukas savo srityje daug pasiekė, o tu esi visiškas nevykėlis. Juozukas nuosekliai ėjo savo pasirinktu keliu, o tu kaip triušis visą savo gyvenimą šokinėji nuo kupsto prie kupsto, tikėdamasis, surasti savo kopūstą.

Juozukas rengė savo šou Lietuvos Operos ir baleto teatre, pristatinėjo savo kolekcijas Niujorke, Sidnėjuje, Paryžiuje, rengė V.Adamkų ir jo žmoną, Danijos sosto įpėdinio žmoną, Bjork, Naomi Watts ir daugelį kitų Lietuvoje geriau žinomų žmonių nei tu, Andriuk, Juozuko darbus pristatė „Vogue“, „Elle“ ir kiti leidiniai, žinomi geriau nei Faustos ožio žurnalas. Galima nemėgti Juozuko, bet faktai lieka faktais.

O ką per savo gyvenimą pasiekei tu, Andriuk? Bandei tapti pokerio lošėju, FB kažkada gyreisi, kad laimėjai 14 000 JAV dolerių (nepasigyrei, kiek investavai į šį laimėjimą), bet pokerio žaidėjų reitinge tavęs nėra. Gal dėl to, kad tą laimėjimą investavai į restoraną, kuris labai greitai subankrutavo?

Siaurovizijoje turėjai laidą „Pinigų karta“, gaudavai už ją algą, kuri tikriausiai 10 kartų viršijo žiūrovų skaičių, išreikštą piniginiais vienetais, ir kurios kulminacija buvo interviu su Lietuvos ekonomikos guru Monika Šalčiūte. Nenuostabu, kad net Skydinės direktorius, kuris su ekonomika ir finansais nelabai draugauja, netrukus po to interviu suprato, kad 0,7 proc. reitingą būtų galima pasiekti net transliuojant iš Skydinės ir kad geriau transliuoti, kaip partškolos lektorei teikia ordiną Vokietijoje. Atsipirkimas didesnis.

Bandei, Andriuk, būti rašytoju. Siaurovizijai nemokamai padedant, tikriausiai užsidirbai šiek tiek pinigėlių ir paskelbei visiems, kad dabar tai jau visi pasaulyje sužinos, kaip gražiai staugia vilkai Gedimino kalno papėdėje. Bet pasaulis nenorėjo girdėti tavo vilkų staugimo. Gal dėl to, kad jie bliovė kaip avys?

Kai tau, Andriuk, neapvyko sutramdyti vilkų ir Monikos Šalčiūtės, tu nusprendei pakeisti profesiją ir pradėjai kepti dešreles Laisvės piknike. Geras pasirinkimas – tavo sosiskas valgė net pati partškolos lektorės Dalia. Nes „sosiskos“ ir makaronai ir panašus maistas.

Gavai užsakymų skatinti pilietiškumą Lietuvos mokyklose, nes kas gali būti labiau pilietiškas, nei dundukas, kuris užkasa referendumo biuletenį į žemę ir dar palaisto jį savo tulžimi? Nežinau, ar savo „pilietiškumo“ idėjas skleidi iki šiol, bet jei taip, tai man tų vaikų labai gaila.

Bet partškolos lektorės pasitikėjimas tave, Andriuk, akivaizdžiai įkvėpė ir tu nusprendei pasinaudoti momentu. „Laisvės televizija“ yra geras projektas. Spėju, kad pelningesnis už marškinėlių pardavinėjimą prie laisvės „sosiskų“. Ypač, kai sudalyvauja A.Zuokas arba V.Matijošaitis.

Tu, Andriuk, pataikei į „trendą“. Beveik neabejoju, kad tie, kurie moka 7 eurus už Faustos ožių „žurnalą“, kitus 7 eurus skiria tavo „Laisvės televizijai“. dot.com bumas kažkada irgi pritraukė daug investicijų, tad kodėl investicijų negali pritraukti primityvizmas ir bedžioniškas kopijavimas?

Pokeris, bestseleriai, restoranas, nežiūrima TV laida, „pilietiškumas“, „sosiskos“, „Laisvės televizija“ rusų kalba. Ir tu, Andriuk, sakai, kad Juozukas yra „skuduras“?

Ar žiūri vakarais į veidrodį?

Spėju, kad ne, nes jei pažiūrėtum, suprastum, koks apgailėtinas esi, usžipuldamas žmogų, kuris savo srityje pasiekė tiek, kiek tau nepavyktų per 322 gyvenimus.

Aš suprantu, kad tu, Andriuk, bandai pataikyti į „trendą“, kurio autorė yra partškolos lektorė Dalia. Nepamenu, ar jau esi gavęs ordiną, bet jei ne, tai spėju, būtinai gausi. Už pastangas.  Arba bent jau už pilnaties sambūrį akylas.lt

Tu, Andriuk, panašus į P.Gražulį, kuris pamatęs vaivorykštę, iš karto supranta, kad reikia veikti. Šiandien pamatei „Sputnik“ ir nusprendei veikti. Nes toks „trendas“.

Spėju, kad net neskaitei visko, ką Juozukas pasakė. O pasakė jis viską teisingai, nors ir yra tik menininkas, o ne „kolumnistas“, kaip tu. Lietuviška propaganda kvaila“? Tikrai taip. Tai, kas vyksta Lietuvoje, neįmanoma kentėti? Taip, nes kaip kentėti, kai premjeras S.Skvernelis, kuris tikriausiai norės tapti prezidentu, bučiuoja sėdimąją verslininkams, pasižadėdamas nedidinti mokesčių tą pačią dieną, kai „Eurostat“ paskelbia, kad 30 proc. Lietuvos gyventojų leidžia dienas žemiau skurdo ribos. M. Šalčiūtė to nesupras…

Tave, Andriuk, gal sunervino tai, kad Juozukas myli Rusiją? Bet juk tu tikriausiai myli JAV? O kas nors Lietuvoje gal myli Olandiją arba Senegalą. Tu, Andriuk manai, kad tavo meilė yra išskirtinė, o Juozukas neturi teisės mylėti? O ar skaitei, Andriuk, Lietuvos Konstituciją, kuriai tuoj sukaks 25-eri?

Juozukas sako, kad padėtis Lietuvoje pasikeis, kai pasikeis visa valdžia ir prezidentė. Aš jam 122 procentais pritariu. Tu, Andriuk, galvoji kitaip? Tai tavo teisė, bet tiek aš, tiek Juozukas gyvenime esame daugiau pasiekę ir turime daugiau patirties nei tu. Kodėl tu, Andriuk, galvoji, kad apie gyvenimą ir Lietuvą išmanai daugiau nei mes su Juozuku?

Todėl paklausyk, Andriuk, ką aš tau pasakysiu. Juozukas anaiptol nėra „skuduras“. Tai tu esi mazgotė. Per ilgai naudojama ir per ilgai pernešinėjama iš vienos virtuvės į kitą. tavo, Andriuk, bėda yra ta, kad tu nesupranti, kad tavimi, kaip mazgote, šluostė visi ką norėjo ir kada norėjo.

Tu siūlai Juozukui važiuoti į Rusiją. Aš tave suprantu, nes tu žinai „trendą“ ir tau dar liko porą metų iki 2019 metų prezidento rinkimų. Bet aš tau pasiūlysiu nelaukti tų rinkimų ir jau šiandien nusipirkti bilietą į Kijevą. Ten pasirinkimas didesnis – „Laisvės TV“ praverstų ir P.Porošenkai ir M.Saakašviliui. O tu, Andriuk, juk demokratas, galėtum rinktis.

Tik, jei nuspręsi išvažiuoti, nepamiršk susimokėti mokesčių, Andriuk. Nes Juozukas, neabejoju, susimokėjo.

 

(21 balsų, vidurkis: 4,81 iš 5)
Loading...
 • Erlandas Kosty

  Riebiai,tiesiai į devintuką👍

  • ArturasR

   Mielas Erlandai, o ko pritrūko iki dešimtuko?

   • Erlandas Kosty

    Nu kaip čia pasakius.Tinka ir šimtukas😁.Nu tiesiog mechaniškai (į devintuką)👍

    • ArturasR

     Mielas Erlandai, žmonės juk tuo ir skirasi nuo robotų, kad nieko nedaro mechaniškai :)

     • Erlandas Kosty

      Nu taip.Tiesiog taip gavos.Sekantis šūvis bus į dešimtuką🎯

 • Bobute

  Jei lygintume su futbolu – į devinkę. Jei dešimtbalėje – dešimt… Ir jokio sarkazmo šį kartą, p. Artūrai… Beje, mano galva, net kiek per švelniai, bet tai jokia pastaba – tekstas – puikus…

  • ArturasR

   Bobute, net nežinau, ką daryti.. Vyno nebeturiu, o kitos tokios progos gali ir nebepasitaikyti. Gal galėtumėte rytoj tą patį parašyti, kai parduotuvės atsidarys?

   • Bobute

    Jokių problemų,- parašysiu…
    Beje, jei ką, tai gero vyno, neblogo viskio, puikaus konjako galima rasti ir pas mane…:))))) Net tris butelius išskirtinės degtinės turiu…

    • Erlandas Kosty

     Veiksmas vyksta🤗

 • Skeptickas

  „gal sunervino tai, kad Juozukas myli Rusiją? Bet juk tu tikriausiai myli JAV? “ Tik nereikėtų gal dėti moralinio lygybės ženklo tarp meilės Rusijai ir meilės JAV ir toje pačioje pastraipoje minėti Lietuvos Respublikos Konstituciją. Neveltui Konstitucijoje yra straipsnis apie nesijungimą į post-sovietines rytų sąjungas. Tai pirma. O antra- na gerai, tarkim Statkevičius pasiekė daugiau už Tapiną. Tai ką dabar? Tik pasiekusieji daugiau už Statkevičių gali jį kritikuoti? Visi šimtas penkiasdešimt, ar kiek ten jų Lietuvoje yra? Gal dar jų sąrašą gerb. Račas paviešintų?

  • ArturasR

   Mielas Skepticke, kritikuoti gali visi, tačiau tarp kritikos ir vadinimo „skuduru“ bei siūlymo važiuoti į Rusiją ar pas Kadyrovą, yra šioks toks skirtumas. Be to, nemanau, kad A.Tapinas yra toks mados ekspertas, kad galėtų spręsti, ar Juozukas yra „skudurinis dizaineris“. O štai aš galiu drąsiai teigti, kad A.Tapinas yra net ne skudurinis, o šikpopierinis žurnalistas. Nes mano turimos kompetencijos spręsti apie žurnalistiką pakanka. Ačiū, kad skaitote.

   • Skeptickas

    „Ačiū, kad skaitote“. Džiaugiuosi galėdamas padėti. Na, kai aš asmeniškai mada nesidomiu, tai man visi rūbai „skudurai“ :-). Lygiai taip, kaip nesidomintiems mašinomis tai tik „transporto priemonės“ :-). Visgi linkėjimas žmogui važiuoti ten, kur jam geriausia- manyčiau tik geranoriškas palinkėjimas? Jei jau ta Rusija tokia nuostabi, draugiška- nejau Jūs nenorite Statkevičiui gero? Realiai, žinoma, viskas daug buitiškiau- Rusijoje pilna pinigus taškančių oligarchų, kurie apiplėšė savo šalies žmones, ir kurie gali būti potencialiais Statkevičiaus klientais (ir tik nereikia čia aiškint apie nelygybę Lietuvoje- palyginkit Rusijos ir Lietuvos Gini koeficientus). Jei Lietuvoje gyveni, o Maskvą matai pro limuzino langą pakeliui iš oro uosto į pristatymus, aišku, kad susidaro šiek tiek iškreiptas vaizdas. Aišku, Statkevičius turi teisę, kaip laisvos šalies laisvas pilietis, burbėti ant savo šalies ir meilintis potencialiems klientams. Tapinas (o taip pat ir aš) turim teisę su panieka žiūrėti kraugerių oligarchų pajacą, kuris nerado nieko geriau kaip aukštinti Rusiją, ir niekinti savo gimtinę, kurioje jis dirba. Ir priminti Statkevičiui apie Kadyrovą- visai normalus argumentas. O kaip su žurnaliste Tatjana Felgengauer, kurią apskelbė prieše per valdišką televizorių, o paskui va čia vos prieš kelias dienas nusmeigė redakcijoje? Lietuvoje nieko panašaus nevyksta, ir ačiū Dievui. Bet tai netrukdo Statkevičiui rašyti apie visuotinį priešų ieškojimą Lietuvoje. Kažkodėl. Tegu. Demokratija.

 • Ремигис

  Dekui uz tiesos nesima. Man asmeniskai tas Juozukas tai lietuviskumu nekvepia. Bet tai ka jis pasake, kad reikia dingti is tos ubagu valstybes, kur visi tik ir ziuri kaip neleisti tau gyventi, o kaip tik kuo daugiau atimti. Tai kas ant jo supyko, ogi tie, kas gyvena ne is savo prakaito ne tai ka patys sukure, o is to , kad gerai laizo savo bosams, ir gink dieve apie vakarus negalima nieko blogo jiems sakyti. O cia va dejo Juozukas ir vienu ypu sumenkino sitiek metu vagiu nesama per visas sudasklaidas, jog Lietuva atsiskyrus nuo Rusijos klesti. Ir kur gi ji klesi, Juozukas pasako, o ka ne tiesa? paziurekime faktus net per tv, rodoma kaip reikia rupintis puse LIetuvos tapusiais skurdziais. Ir ka tai melas? patiys tapkiniai tai pripazysta, visus donoryste, visur paramos bankai, visur gerumo akcijos, ir jei ju nebutu kurpiamos reklamos, nieko tada nebutu, vaikai mirtu seimos numirtu, ir tik deka paprastu varguoliu deka sunesami pinigai , leidziantys isgyventi seimoms ir vaikams, o kur tuo metu valstybe? o valstybe pati pripazysta kad nuo vienos krizes prie kitos. Bet juk nuo rusu begote tam, kad gerai gyventi, o kaip isejo? niekada tarybineje Lietuvoje nebuvo tokio degradavimo, kai tapkiniai gali sakyti net ir mela, o uz tiesa visi pasisakiusieji persekiojami o ypac tie, kas zinomas pasauliui. Paprastu ubagu sistema nebijo. Bijo tu ,ieno balsas girdimas tukstanciu , ir dar vakaruose. Ir sitokia tiesa oij kaip nepatogi tapkiniams. Nu bet nuo tiesos tapkiniai niekur nedings. Lietuvoje puse gyventoju nebera, todel mokesciai auga ziauriu tempu. Ir viso to ubagyno kuris dar laukia, cia dar tik pradzia. Dekui drasiems vyrams, isdrysusiems sakyti tiesa, nepasiant tapkiniu persekiojimo. Na bet sunys nieko kito ir nemoka, cia jau ju toks gyvenimo budas. ka jiems seimininkas pasako kaip pavadeli timcioja ten sunyciai ir loja.

  • Μarius

   Tamsta Remigijau, būtų geriau jei Lietuvoje pasirašytumėte lietuviškai. Tam kad teisingai būtumėte suprastas ir kad nelipdytų jums etikečių.

 • Epilogas

  puikus ir ishieshkotas epitetais textas , p. Arturai, tik nemanau, kad reikalingas, kad gaishti tamstos laika, nes abu veikejai neturi jokio kito intereso kaip daryti ‘bizni’, – vienas savo skuduru show (kad ir kaip to nusipelnes), o kitas noru uzlopyt savo nenusisekusi ‘sardelku’ bizni ir leisti eilini karta sulysti kazkam be vazelino.

  • Epilogas

   Bobutei, susikishk mano klaidas i … rankinuka, ten kur ziurke laikai :)

 • Modestas Kurvinskas

  IESKAU MEILUZES-PLACIAU MANO FB…

 • Daiva Narkevičiūtė

  Pasirašyčiau po kiekvienu straipsnio žodžiu, tašku ir kableliu.

 • ArturasR

  Mieli skaitytojai, aš atsiprašau už čia pasirodžiusį padugnę, pasivadinusį Sean Ju, kurios nespėjau dezinfekuoti Aš,pagal leksiką ir minties gylį spėju, kad tai galėtų būti ramanauskas arba misevičius, Tuoj užsiimsiu švarinimo darbais.

 • Jurgita

  Tapino rašliava buvo skirta avių bandai, kuri neskaitė interviu, nemoka rusų kalbos. Kuri skaito tik antraštes ir 3 sakinių „post’us“ fb.
  Perskaičius, man nepasirodė, kad ant Lietuvos „varė“, bet čia, tikriausiai, tapinui perdegė galvoje tranzistoriai, pamačius žodį Rusija.
  – А вы ее действительно не любите?

  — Ну что вы. Если бы я ее не любил, то давным-давно уехал, как сотни тысяч других литовцев. Я спокойно мог бы жить в любой другой стране. Но все, чем я занимаюсь, я делаю на благо любимой Литвы.

 • ArturasR

  Mielas Genadijau, tai Tapinui ir nereikia. Tamsta už jį palojate.