Viva Voce – kažkas dieviško…

Pirmiausia – dar kartą visiems labai ačiū. Už gerus žodžius, už tikėjimą ir palaikymą. Stengsiuosi Jūsų nenuvilti:)

…Vakar buvo ilga diena…Dar rytą buvau prie Valmieros, o jau vakare sėdėjau B.Dvariono mokykloje, kur įvyko paskutinis sezono koncertas.

Salė beveik pilna, visi gražiai pasipuošę, nuotaikos geros (juk dar priedo ir penktadienio vakaras:).

Visi, žinoma, ateina pažiūrėti į savus vaikus (gal tiksliau reikėtų sakyti mergaites, nes kokie 95 proc. choristų mergaitės). Ir mes taip pat:)

Bet nepaisant to keisto jausmo, kuris tave apima matant savo dukrą dainuojant scenoje, į B.Dvariono mokykloje vykstančius chorų koncertus verta eiti net ir tada, jei tavo vaikai ten nedainuoja. Verta eiti, kad sužinotum ir išgirstum, kas yra Viva Voce.

Viva Voce – tai mergaičių choras. Gal tksliau reikėtų sakyti – merginų. Ir nors iki dukra pradėjo lankyti muzikos mokyklą, lyg ir nebuvau chorinės muzikos didelis gerbėjas, šiandien galiu drąsiai pasakyti, kad maža kas gali būti geriau 

Penktadienio vakarą Viva Voce dainavo, berods, K.Jenkinso kūrinį. Tiesa, ne vienos, dar buvo mušamųjų grupė, fortepijonas, sintezatorius, fleita. Buvo tekstas, tačiau nebuvo žodžių – toks, pasak choro vadovo, buvo autoriaus sumanymas, nes jo muzika turi būti suprantama visiems.

Kaangi esu netikintis, galiu pasakyti, kad tai ką gridėjau buvo dieviška…. Neperdedu, nes klausantis, šiurpuliukai po kūna vaikščiojo. Afrikietiški motyvai, neįtikėtina darna ir dar didesnė jėga. Arba vos vos girdimas švelnus motyvas. Ir visa tai nuolat keičiasi.

Klausaisi ir nesupranti, kaip jos taip sugeba. Nes kartais atrodo, kad tai tiesiog antgamtiška. Ir, beje, tas pats buvo ir pernai:)

O choro vadovą R.Katiną reikia tiesiog pamatyti….kai prakaitas laša jam nuo kaktos lyg sėdėtų pirtyje.

…Išeini po tokio koncerto ir galvoji: jei yra tokių kaip Viva Voce, kodėl po to visų televizijų ekranai ir visų radijo stočių eteriai pilni radziu, zvonkiu, skaičių, vudziu, milanu ir t.t. Kur dingsta muzika? Ta kuri gali užburti, nuo kurios gali pasimiršti…

(26 balsų, vidurkis: 4,58 iš 5)
Loading...