Ryjate, virškinate, o kakosite L.Slušniu?

Gyvename laikotarpyje, kai informacijos yra tiek, kad mes tiesiog nespėjame jos suprasti ir apmąstyti. Mums neužtenka laiko susivokti ir padaryti išvadas, nes kol bandome galvoti, apie tai, ką perskaitėme ar išgirdome, mūsų mintis išblaško naujos „naujienos“ apie prekybos centrų „vertybes“ ar glostančius galvą vaiduoklius.

Ryjame ir iš karto virškiname tai, ką informacijos valdytojai pateikia mums šiandien, čia ir dabar. Springstame, nes nespėjame visko suryti, o mums kiša dar ir dar. Negalime neryti, nes viskas nemokamai – kaip pusryčiai padoriame trijų žvaigždučių viešbutyje, skirtumas tik tas, kad už viešbutį su pusryčiais vis dėlto reikia susimokėti iš anksto.

O jei bent trumpam sustotumėme ir pagalvotumėme, ką ryjame ir ką virškiname? Ne skrandžiu, o smegenimis. Kurias atpratinome dirbti, nes nebėra kada.

Aš siūlau sustoti ir pagalvoti. Neskubėti ryti ir virškinti. Pažiūrėti, ar tai, kas parašyta meniu, atitinka lėkštės turinį.

Turiu konkretų pavyzdį – asmenį, prisistatantį psichiatru, kuris kažkada vadovavo Lietuvos žurnalistų etikos komisijai ir kuris gana dažnai radijo ir televizijos eteriuose kalba apie vertybes ir moralę.

Tai – Linas Slušnys. Rotary klubo narys, dirbantis, berods, „Ažuolyno klinikoje, Su vaikais.

Šiandien girdėjau per žinias, kad JAV vaikų tvirkintojų pasuose atsiras žyma apie tų pasų turėtojų nelabai sveikus polinkius. Man tai nuskambėjo nelabai demokratiškai, bet aš nebūčiau prieš, jei ir Lietuvos piliečių pasuose atsirastų tam tikros žymos.

L.Slušnio pase būtų galima įspausti žymą „sovietinis reliktas“. Arba – „sisteminis apsimetėlis“.

Žinau, kad tokios žymos L.Slušnio pase nebus, nes Lietuva yra labiau demokratinė valstybė nei JAV. Tuo džiaugiuosi, tačiau noriu, kad rydami ir virškindami, kartais susimąstytumėte, kuo kakosite.

L. Slušnys kakoja taip:

O vėliau, kadangi vadovavo Lietuvos žiniasklaidos etikai, paaiškina, kodėl jis taip daro:

Nenuostabu, kad dėl visko kalta Maskva ir Kremlius. Stebina galbūt tik tai, kad psichiatru save vadinantis individas negali suvaldyti savo pasąmonės srautų ir viešojoje erdvėje elgiasi kaip pacientas.

Bet jis turi pasiteisinimą: jis tarnavo sovietinėje armijoje, jo senelis buvo ištremtas, ir jis neklydo:

Mano senelis nebuvo ištremtas. Ir neišsikėlė iš savo vienkiemio į gyvenvietę, nors jam atjunginėjo elektrą ir perkasinėjo kelius. Man pasisekė – aš iš savo senelio išmokau, kad svarbiausia gyvenime yra turėti stuburą ir vertybes, kurios nesikeičia, keičiantis valdžioms. Senelis mane taip pat išmokė atsakyti už savo žodžius ir veiksmus.

Man pasisekė labiau nei L.Slušniui. Nes, jei jo senelio būtų neištrėmę, galbūti L.Slušnys šiandien būtų normalus Lietuvos pilietis.

Ir galbūt Lietuvos žiniasklaida šiandien būtų kitokia, nes L.Slušnio senelis, jei nebūtų buvęs ištremtas, savo anūkui neabejotinai būtų paaiškinęs, ką reiškia būti žmogumi, kas yra moralė ir kas yra etika. Mano senelis tai žinojo.

Bet, kaip sakoma, istorijos rato atgal pasukti negalima. Todėl šiandien L.Slušnys vadina save psichiatru, dirba su vaikais, o „pagrindinio“ Lietuvos naujienų portalo „kolumnistas“ deda savo mažą penį ant visų, kurie abejoja jo inetelektu. Nes L.Slušnys niekada neabejojo.

Kai rysite ir virškinskite, pagalvokite apie tai. Jei surasite tam laiko.

 

(9 balsų, vidurkis: 4,56 iš 5)
Loading...
 • Vytautas

  Manau, kad skaitantys, ar klausantys per radiją, ar regėdami per TV slušnį, paprasti LT žmogiukai vargiai ar gali laisvai rinktis matyti ar jį girdėti . Jis tiek pataikaudamas loviui atspindi šio režimo pažiūras, kad jo pasisakymus dešiniųjų nupirkta purvasklaida pernelyg įkyriai stumia į pirmą planą eteryje visuomenei kaip vienintelę teisingą tiesą. Moralės ir etikos klausimas slušniui niekada nebuvo svarbus. Juk už tai nei pinigų ar geresnių pareigų..

 • Egidijus Kuprusevicius

  tai kad labai teisingai apie issigimusius motkakrusius kacapus ir ju nuopisas Slusnys pasisake…nesuprantu ko jus degeneratai pykstate? o tai kaip jus isgamas kitaip vadinti? beje kodel negriztat i matuska prostitutka mongolistana?

  • Bobute

   Slušny, čia Tamsta?

  • Никодим Ворфоломеевич

   Aj kaip gražiai sprogsta čekistinis „perdakas“ =)))
   —————-
   Kvailas runkeli!!! „Slavai“ kyle iš balkanu. O feikine nacija „rusai“ tai yra „finno-ugric“ rase maišita su azijiečiais.

   • Egidijus Kuprusevicius

    kas tau idijotui piedorastui taip smegenus sukruso slavianine svinjanine? tipo tau grazu kai ant taves putkinas slapinasi…man toli iki tavo grozio pajautos…
    —————-
    durnagalvi slave, slavai yra pereme moskovitu-volgaru tik kalba ir susikure is visokiu vergu Romos imperijos kur toje maseje didziausia dali sudare volgarai atsibaste nuo volgos (is cia ir svinjaninu kalba) ir tik tada is balkanu-volganu kryziuociai eme platinti slavizma su slavu naujakalbe (siek tiek pakitusi moskovitu kalba) visose naujai pakrikstytose rytu Europos salyse…fino ugrai isvis i Suomija atsibaste tik pries 2000 metu kai moskovitai jau buvo ikure moskvos kremliu ir jame gyvene 1000 metu…slaviskas tu durniau
    —————
    o rusu nacija sukurta tik 1722 metais, kai jau buvo seniai susijunge totoriu, mongolu, kacapu ir moskovitu banditu gaujos i viena orda…butent tada 1710 metais iszudzius antra karta puse Lietuvos zmoniu (tada Lietuva dar turejo visa Gudija bet jau buvo praradusi Smolenska) ir uzgrobus beveik visa Rusia (cia dabartine Ukraina iki Volynes ir Galicijos) caras petras issigimelis nusprende kad jau laikas persivadinti uzgrobtuju zemiu vardu kad iteisintu okupacija

    • Никодим Ворфоломеевич

     Nu viskas aišku. Jeigu esi bukas, čekistines išperos išgama. Nesugebi ka nors paprieštaraut iš esmes, tai nors prišik.

     • Egidijus Kuprusevicius

      tu isgama pidoruskine pirma ismok Lietuviskai, tada komentuok…ka tu cia debiloidine vata norejai pasakyti? ar tu nesupratai bezdzione ka as tau auksciau parasiau?

     • Никодим Ворфоломеевич

      Vieninteli dalika kuri as supratau. Tai kad čekistu trolinimas labai stipriai padege čekistinius perdakus. Dabar mes visi stebim, kaip čekistines išperos išgama atbego i komentarus, tam kad parodit ant kiek stipriai dega čekistu perdakai.
      ————-
      Labai ačiu! tai reiškia kad mes teisingai trolinam čekistus.

    • Никодим Ворфоломеевич

     Beja labai malonu sužinoti kad raudon syknes čekistines bezdžiones turi tautine neapikanta „rusams“. As butinai i tai atsižvelgsiu ateitij.

     • Egidijus Kuprusevicius

      o tu pideraste ruski esi savikritiskas…kiti tavo sugulovai cekistai priestarautu man, o tu sutinki kad tu esi issigimelis idijotas ir parazitas

     • Никодим Ворфоломеевич

      Tai kad nera ka čia paprieštaraut. Tu tik demonstruoji kaip pas tave „бомбанул пукан“ ir nieko daugiau.
      „o tu sutinki kad tu esi issigimelis idijotas ir parazitas“ Taip aš sutinku. Tegul čekistai taip galvoja ir palieka mane ramybeja. Bet kažkodel taip neatsitinka, idomu kodel?
      ————–
      Gal del to kad čekistai yra issigimeliai idijotai ir parazitai ir juos traukia prie tokiu pat? a?
      ————-
      „o tu pideraste ruski esi savikritiskas“ Tiesiog kai bukam kolukieciui ne daeina paprasti ir visiems suprantami žodžiai, tai tenka kažka vaizduot.
      Tiesiog esme yra pasiekt tiksla(kad kolukietis suprastu ka as noriu jam pasakit) o visa kita tai tik priemone.
      —————–
      P.S Bus taip kaip aš pasakisiu o ne taip kaip jus norit. Arba isvis nieko nebus.
      Jeigu netiki galim lažintis ;)

     • Egidijus Kuprusevicius

      durnagalvi kolorade, cia tu demonstruoji savo smegenu nebuvima

     • Никодим Ворфоломеевич

      „durnagalvi kolorade, cia tu demonstruoji savo smegenu nebuvima“ Manai? O man kažkaip giliai vienodai. Čia jus lendat i mano asmenini gyvenima o ne aš i jusu. Išeitis labai papasta, jus nustojat list i mano gyvenima o aš užsičiaupiu. Sutariam?

     • Egidijus Kuprusevicius

      „Tiesiog kai bukam kolukieciui ne daeina paprasti ir visiems suprantami žodžiai, tai tenka kažka vaizduot.“ tai kad tave kacapini jau is tvarto isvare ir tavo koluki sugriove…dabar tu valkatauji ir duona uzdirbi prostitucija

     • Никодим Ворфоломеевич

      „tai kad tave kacapini jau is tvarto isvare ir tavo koluki sugriove…dabar tu valkatauji ir duona uzdirbi prostitucija“
      Tai ko bomžai čekistai nori iš paprastos valkatos? Bapkiu iš oro? skaičiai po kablelio?
      —————
      Ar jus norit man ikišt savo dukra kad jinai irgi taptu valkata?
      ————–
      Kelinta karta kartoju rasykit i emaila, ten del visko susitarsim.

 • Egidijus Kuprusevicius

  okupacines pajegos visada neteisios ir kacapynui dar teks pasitraukti is Lietuvos zemiu – Tveres, Naugardo, Pleskavos, Tulos ir visu zemiu iki Dono, taip pat ir Prusija teks palikti ir grizti i mongolija

  • Μarius

   Jūs čia rimtai, ar čia kažkoks subtilus trolinimas-provokacija? Bet kokiu atveju jūs neišmanėlis, nes nei Tverė, nei Novgorodas, nei Pskovas (jūs puslatvis?), nei Tula, nei visa žemė iki Dono, nei tuo labiau Prūsija Lietuvai niekada nepriklausė. Gi kacapas yra rusų pravardė, o ne skirtingas tautybė, panašiai kaip gringo – taikoma amerikiečiams pietinių kaimynų. Šiaip

   • Egidijus Kuprusevicius

    is kur tu cia zinai kas Lietuvai ir kada priklause??? ar skaitei Mykola Lietuvi? ten jis aiskiai piktinasi kad moskovitai isdriso okupuoti ir Lietuvos zemes tokias kaip Naugarda, Pleskava ir dar kazkuri tai miesta jis ten paminejo…as stebiuosi kad tavo istorines zinios yra nulines…be to pilna ne tik upiu ir zemiu vardu tose teritorijose bet ir net zinoma kad ikure tiek Kaunegarda tiek Naugarda tie patys Vikingai, kurie atejo is Karaliauciaus zemiu…o del Lietuvos sienu tai skaityk ta dokumenta is 1009 metu kur Lietuva pirma karta minima, ten jokiu kitu valstybiu tarp lenku ir Lietuvos nebuvo, o lenku kalba pamarys (tai yra dabartinis Danskas) isgirdo tik atvykus lenkams juos krikstyti…todel jie dar 1200 metais gyne Prusijos (Lietuvos) miestus ir pilis palei Vysla kur pats zymiausias buvo Taurune…be to lenkai kvietesi kryziuocius ne kovai su kazkokia tai gentimi, bet pries Lietuva ir popiezius kviete kryziaus zygius pries Lietuvos valstybe ir zemes is kuriu pirmoji krito Galinda paversta dykra ir veliau pervadinta i dobryne, tada krito Prusijos zemes pamazu, kol 1255 uzimtas ir Karaliaucius su Semba, tai yra beveik visos dabar uz Lietuvos sienu esancios zemes ir dar Mindaugas buvo priverstas savas zemes Narduva, Skalva ir dali Zemumu zemiu perduoti kryziuociams kad butu sudaryta taika ir karas baigtusi taip issaugant daug Lietuvisku zemiu, veliau Lietuva dali ju atsiims, bet neistengs atsiimti visos Prusijos per ju sukilima kuris truko 11 metu, nes tuo metu vyko isdaviku surengtas valstybines valdzios perversmas dabar ivilktas i bet kokius melagingus zodzius

    • Μarius

     Pacientui sunkus atvejis… Istoriją puikiai išmanau, turiu nemažai knygų apie Lietuvos istoriją, priedo dar esu perskaitęs daug knygų iš bibliotekos. Antra, remtis Michalonis Lituani (tiksliau Vaclav Mikolajevič) darbu kuris parašytas apie 1550 metus, kaip čia parašius – paprasčiausiai kvaila. Istorijos mokslas, jūsų žiniai nuo viduramžių labai pažengė į priekį. Na gerai paanalizuokime jus detaliau. Aš jūsų paklausiau: ar jūs puslatvis, nes latvių kalboje Pskovas yra vadinamas Pleskava. Jūs neatsakėte, o tik toliau užsiimate tokia veikla kas yra internete yra vadinama flūdinimu – rašymo daug ir ne į temą. Istorijos jūs neišmanote. Tai va: nei Tverė, nei Pskovas nei Lietuvai, nei taip vadinamai LDK nepriklausė. Prūsijos sąvokos plitimo, ką ji apėmė savo metu apėmė – nežinote. Semba nebuvo Prūsija 13 amžiaus viduryje. Mindaugo aktai? Dalis jų yra falsifikatai, be to vidurmažiais buvo įprasta dalinti tai kas nepriklauso, tai reikšdavo teorinių pretenzijų atsisakymą. Nepatinka? Paieškojęs galiu rasti aktą kur šventosios Romos imperatorius padovanojo Lietuvą kryžiuočiams. Negi teigsite, kad Lietuva priklausė Liudvikui IV Bavarui? Gi ne.

     • Egidijus Kuprusevicius

      „tiksliau Vaclav Mikolajevič“ tu cia is kur tai traukei?

     • Egidijus Kuprusevicius

      „Mindaugo aktai? Dalis jų yra falsifikatai“ o kas nera pagal tave falsifikatai ir kas tau istorija yra parases?

     • Egidijus Kuprusevicius

      „Pacientui sunkus atvejis… Istoriją puikiai išmanau, turiu nemažai knygų apie Lietuvos istoriją“ sutinku tavo atvejis labai sunkus…kokias ten knygas apie cepajeva esi skaites?

     • Egidijus Kuprusevicius

      „Paieškojęs galiu rasti aktą kur šventosios Romos imperatorius padovanojo Lietuvą kryžiuočiams.“ tai siaip tu ir pats gali dovanoti tarkim marsa kokiai amazonijos genciai ar anunakiams…man isties keista kai tu klaidzioji tokiuose paprastuose dalykuose, o juk dovanojimas nebuvo dovanojimu o taikos sutarties salyga, tai yra priverstine savu zemiu perleidimo priesui deklaracija…ar tu nejauti skirtumo tame?

   • Egidijus Kuprusevicius

    kacapais vadino ne rusus, net ne moskolius, o tuos kazokus, tartarus ir moskovitu banditus kurie ateidavo zudyti ir plesti…nes rusu varda jie pasivoge tik 1722 metais…be to nera tokios rusu tautos yra rosijanu nacija is ivairiu tauteliu ir siaip banditiniu grupiu…o kad tu supranti tai kaip atseit visai tautai-nacijai duota pravarde tai cia tavo bedos, nes aisku galima keliu banditu vardu uzvadinti visa grupe, kaip tarkim zydsaudziai…ar tau jau ir zodis zydsaudziai jau yra pravarde Lietuviams?

    • Μarius

     Rusai nuo senų laikų save įvardija rusais, jų kalboje russkije, istorijos bėgyje būdavo užrašomi įvairiai: ir su viena s ir su dviem s ir t.t. bet tai nekeičia esmės. Taigi jie niekaip negalėjo pasivogti vardo rusai, nes tai jų pačių savivardis nuo senų laikų. Senai t.y. kažkur apie ~1000 metų, kai rytų slavų gentys buvo apjungtos Kijevos Rusios valstybėje, na ir jie būdami tos valstybės, tiksliau valdžios dalimi save ir ėmė įvardinti kaip priklausančias jai, ir tai išvirto į etnonimą. Tai jokia paslaptis. Neįsivaizduoju negi Lietuvoje taip krito mokykloje mokymo lygis, kad tokių elementarių dalykų nesugeba paaiškinti? Jūs neadekvatus ir tai liudija, kad jūs nesuvokiate kad čia ne istorijos forumas. Eikite pas istoriką Tomą Baranauską ir dėstykite savo teorijas ten.

     • Egidijus Kuprusevicius

      „Rusai nuo senų laikų save įvardija rusais“ ir vel is fantastikos ir kliedesiu srities…tai negi ir petro issigimelio konversija is moskovitu i ruskius, jau irgi falsifikatas?

     • Egidijus Kuprusevicius

      „Senai t.y. kažkur apie ~1000 metų, kai rytų slavų gentys buvo apjungtos Kijevos Rusios valstybėje“ parodyk nors viena slavu kalba islikusi saltini bent jau is Vytauto laiku, tai yra is 1400 metu ir tik tada kalbek apie 400 metu ankstesnius laikus…beje yra islikusiu saltiniu is tu laiku kuriuose Rusia yra ne slaviska o Lietuviska su garbinamais pagoniskais (Lietuviskais) dievais kuriu vyriausias Perkunas ir savo proteviu veles jie vadino Velemis bei turejo Lietuviskus vardus…be to draugavo su savo giminaiciais Vikingais ir kartu gyne sava sava kalba pavadinta zeme vardu Taurija, nes joje budavo Lietuvos zemiu garbinamo gyvuno Tauro bandu…dar daugiau netgi tame saltinyje kur minima Lietuva pirma karta yra rasoma kad kaip misionierius 1009 metais jis lankesi ir Rusioje, nes ji buvo nekrikstyta…tai kurie saltiniai meluoja??? aj beje kacapiskose stebuklinese pasakose rasoma kad buvo kazkoks danila jau Mindaugo laikais tai irgi sieke vis dar kriksto…tai moskovitai turi susitarti tarpusavyje kada jie isties krikstyti, nes dabar yra daugybe skazku, o kirilica saltiniai yra islike is ivano debilo laiku, tai yra 30 metu po Martyno Mazvydo Lietuviu kalba isleistos knygos

     • Μarius

      Jo, jo žinovas mat atsirado. Neišmanėli, Taurija (t.y. Krymo lotyniškas pavadinimas) yra kilusi nuo antikos laikų genties taurų https://en.wikipedia.org/wiki/Tauri pavadinimo, o ne nuo lietuvių medžioto gyvūnų tauro. Skaitote prieš meigą Česlovą Gedgaudą ar Statkute de Rosales?

     • Egidijus Kuprusevicius

      kvaily, tai ir yra Lietuviu zeme, pagal kurios varda antikos graikai ir dave atseit genciai pavadinima…cia tas pats kas aiskinti kad yra tokia kacapu gentis riazane

     • Egidijus Kuprusevicius

      krymo pavadinimas pakeistas tik nesenais laikais ne kieno nors kito o kacapu okupavusiu Taurija…ir pervadintas pagal tai kad ten 1250 metais atsibaste zmogzudziu klajokliu mongolu bandos ir niekada ten neisitvirtino, nes kaip Mykolas Lietuvis rase tai ten jie is astrachanes kaskart atklysdavo pulti Lietuvos, o Lietuviai juos vis ispjaudavo visus iki vieno isvalydami sava zeme Taurija

   • Egidijus Kuprusevicius

    tiesa Vytautines Lietuvos sienos (virs 1 mln km2, kai visa etnine Lietuva yra 1.6 mln km2, tai yra Vytautas dar valde 2/3 Lietuviu etniniu zemiu 1430 metais) net priejo ir prie Dono ir prie Volgos, o Vytautas net ir sake kad krikstinsis tik kai atgaus savas zemes iki Vyslos beveik, ta pati sake ir Algirdas su Kestuciu kai jie iskele salygas krikstui (na o is Tveres tai netgi kilusi Jogailos motina ir Algirdas eme ja i zmonas taip ijungdamas Tvere i Lietuva, kai tuo tarpu Naugardas ir Pleskava vis dar islaike autonomija, bet buvo ginamas Lietuvos…gi su moskoliais net karai kilo del Naugardo ir Pleskavos)…bet pats svarbiausias dalykas yra 1543 metais Mazvydo parasytas laiskas Prusijos kunigaiksciui Albertui kur jis ir kiti Lietuviai profesoriai praso jo issaugoti Lietuviu kalba Prusijoje, nes ji jau yra beveik isnykusi ir toliau sparciai naikinama vokietinant…jokiu prusu kalbu nemineta, o net pasakyta kuo skiriasi visos Lietuvos kalba nuo Prusijos Lietuviu arba Prusu kalbos…tik keliais vokiskais skoliniais naujiems daiktams uzvadinti…jokiu tarmybiu tuo metu nebuta, buta tik ivairios tartys (ne dabartines tarmes!!!) kurios ir dabar yra ir kurias as irgi kalbedamas panaudoju, ypac tycia kircius iskraipydamas ar pakeisdamas balses

    • Μarius

     Jūs realiai neišmanote istorijos. Kažkur kažką skaitėtė, o jau dedates žinovu. Ar nuo to, kad Algirdas vedė Tverės kunigaikščio dukterį tai kažką keičia? Aš net juokiuos iš jūsų logikos. Be dvigubų standartų prašyčiau: Maskvos kunigaikštis buvo vedęs Vytauto dukterį, ar tai reiškia kad Lietuva priklausė Maskvai? Cha-cha. Mažvydas buvo politinis emigrantas iš Lietuvos prieglobsti radęs Prūsijoje. Taip, čia būta lietuvių, bet tai 15-16 amžių ekonominiai migrantai, nes per kryžiuočių-lietuvių karus karus visas tas plotas tarp kryžiuočių valstybės ir Lietuvos valstybės ištuštėjo, nes kas galėjo gyventi kai pusiaukėlės teritorija pereinama priešų du kart per metus? Po Melno taikos siekdamas naudos iš tuščių žemių kryžiuočių ordinas leisdavo kurtis naujakuriams, taip čia pribėgo nemažai lietuvių. Na tai Mažvydas jiems ir dėste savo katekizmus. Mažvydo veiklą linkstama vertinti negatyviai, nes jis būdamas fanatiškas reformatas, drausdavo lietuviams Prūsijoje bendrauti, dalyvauti mišiose Lietuvoje, nes čia katalikai. Taip lietuviai Prūsijoje izoliavosi ir sunyko.
     Klausiu nuoširdžiai: ar visas šitas jūsų didžiapatriotinis lietuviškas patosas pas Račą yra jūsų apsėdimas? Ar taip tikites kompromituoti ir išstumti į pašales blogo šeimininką, nes kai komentaruose siautėja neadekvatūs personažai kaip taisyklė normalūs žmonės pasitraukia? Tai jūsų iniciatyva, ar kažkas pamokė?

     • Egidijus Kuprusevicius

      „Jūs realiai neišmanote istorijos.“ nevadink savu skazku istorija

     • Egidijus Kuprusevicius

      „Ar nuo to, kad Algirdas vedė Tverės kunigaikščio dukterį tai kažką keičia? Aš net juokiuos iš jūsų logikos.“ be abejo kad nieko nekeicia, nes kaip buvo Tvere Lietuvos zeme, taip ir liko…o kaip gali kacapines skazkos viska imti ir pakeisti??? tu gali jomis tiketi, bet ar tai ka nors keicia?

     • Egidijus Kuprusevicius

      „Klausiu nuoširdžiai: ar visas šitas jūsų didžiapatriotinis lietuviškas patosas pas Račą yra jūsų apsėdimas?“ as irgi klausiu nuosidziai: ar visas tavo sitas kliedesiu rinkinys yra tavo silpno proto irodymas ar cia tik okupanto azijato propaganda varai?

     • Μarius

      Aš net ne rusas. Neabejoju esu jus esu perskaitęs daugiau knygų ir net pirminių šaltinių. Tad gal eikit prie Rusijos ambasados ir pasikarkite, jei jau taip jų nekenčiate, bus bent efektas. O šaip jūsų „argumentacija“ yra būtent tikro girto azijato siautėjimas.

     • Egidijus Kuprusevicius

      tu gal ir ne rusas, bet tu tikrai durnas…as tau istorijos spragas padedu uzpildyti, o tu man siulai pasikarti…tu gal su savo protu susipykes?

     • Egidijus Kuprusevicius

      „nes kai komentaruose siautėja neadekvatūs personažai kaip taisyklė normalūs žmonės pasitraukia?“ tai sakai ir as tureciau pasitraukti ir uzleisti durniams kelia?

     • Egidijus Kuprusevicius

      „Maskvos kunigaikštis buvo vedęs Vytauto dukterį, ar tai reiškia kad Lietuva priklausė Maskvai?“ ne, nes kacapija buvo atskira salis, o tai kad vedi savos salies kito miesto kilminga moteri dar nereiskia kad ji buvo is uzsienio. Cha-cha.

     • Egidijus Kuprusevicius

      „Mažvydas buvo politinis emigrantas iš Lietuvos prieglobsti radęs Prūsijoje. Taip, čia būta lietuvių, bet tai 15-16 amžių ekonominiai migrantai, nes per kryžiuočių-lietuvių karus karus visas tas plotas tarp kryžiuočių valstybės ir Lietuvos valstybės ištuštėjo“ vel kosmaru prisisapnavai ar siaip is durnumo rasai kliedesius??? pries rasydamas apie Mazvyda pirma ji persiskaityk, taip pat persiskaityk viska apie Albrechta ir kodel jis pasikviete kurti Lietuvisko Universiteto Prusijoje du Lietuvius is Lietuvos Kulvieti ir Rapalioni…ir kodel jau tada Prusijoje gyveno Lietuviu daugiau kaip 2/3 visu Prusijos gyventoju ir kodel buvo prasoma issaugoti Lietuviu kalba, bet ne kazkokia prusu…beje jokiu prusu kalbu ir atskiru gyventoju isvis nemineta…o pamineta kad Lietuvos Lietuviu kalba nuo Prusijos Lietuviu kalbos skiriasi tik 3 zodziais…beje visus ekonominius migrantus kuriu Albrechtas nesikviete ar nepriglaude kaip persekiojamus baznycios privalejo grazinti i kilmes sali pagal to meto susitarimus tarp naujai ikurtos Prusijos ir Lietuvos bei is kitos puses tas pats buvo pasirasyta ir su lenkija…tu ryskiai per istorijos pamokas smaukei

     • Μarius

      Aišku. DNFTT.

     • Egidijus Kuprusevicius

      kaip tau besmegeniui daejo? ar kas ten tau issiryskino? gal smegenis tau persviete?

 • Egidijus Kuprusevicius

  o tai kiek tavo senelis istukalino?

  • sataniuga

   Žmogeli, gal tu kokią knygą paskaityk. a? Nebūtinai protingą, „Buratino nuotykiai“, pvz.. labai tiktų pradžiai, „Čipolinas“ irgi puiki knyga. Svarbiausia, yra skaityti, daugiau skaityti ir mažiau rašyti

   • Egidijus Kuprusevicius

    o kodel tu tik buratino nuotykius skaitai cipoline?

    • sataniuga

     Nes skaičiuoju ne tik sveikais skaičiais, o kodėl Tamsta esate toks? Čia akušerių klaida ar sanitarų?

     • Egidijus Kuprusevicius

      skaiciuoji nesveikais skaiciais ir todel pas tave gaunasi klaidos apie kitus. na o save aisku pasiskaiciuoji gerai, nes sanitarai su akuseriais be klaidu tave durnu padare

   • Никодим Ворфоломеевич

    Čia kaip tam anekdote apie Čukča :) „Чукча не читатель, чукча писатель“

 • Egidijus Kuprusevicius
 • ArturasR

  Labai atsiprašau. Pastarosiomis dienomis buvau užsiėmęs ir nepastebėjau, kad čia siautėja atmata Egidijus Kuprusevičius. Tuoj užsiimsiu dezinfekcija.