Viešieji ryšiai 3 : nauda gali būti abipusė

Šiandien kartu su „Lietuvos rytu“ buvo išplatintas toks laikraštis „Studijos“. Jo paantraštėje sakoma, jog tai „leidinys apie studijas, leidžiamas ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto“.

Nedidelis tas laikraštis – vos keturių puslapių, ir teksto jame ne per daugiausiai, nes visas paskutinis puslapis skirtas studentų priėmimo į ISM taisyklėms.

Didžiąjį dalį pirmojo puslapio užima straipsnis labai netikėtu ir staigmenas žadančiu pavadinimu: „Šiuolaikinėje visuomenėje būtinos ekonomikos ir politikos žinios“.

Iš tikrųjų tai net ne straipsnis, o interviu, kuriame pateikiami labai sukti ir provokuojantys klausimai.

Pavyzdžiui:

„Koks aukštasis mokslas turėtų būti šalyje?“ (jei įdomu, tai mano atsakymas būtų – „geras“)

arba

„Koks turėtų būti modernus universitetas, kad jį baigęs jaunas žmogus būtų pasirengęs sėkmingai kopti karjeros laiptais?“ (mano atsakymas – „geras“)

arba

„Ar įžvelgiate skirtumų tarp Lietuvos ir užsienio šalių studentų“ (mano atsakymas – „taip, nes Lietuvoje jie kalba lietuviškai“)

O štai šis klausimas Jums turėtų pasufleruoti, kas buvo anoniminio žurnalisto pašnekovas:

„Kokias kompetencijas turėtų įgyti studentas, norintis savo ateitį sieti su darbu tarptautinėje aplinkoje ar (sic!) diplomatijos srityje?“

Na o baigiasi interviu pašnekovui visiškai netikėtu ir sumaištin stumiančiu klausimu:

„ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas šiais metais pristato naują bakalauro studijų programą – Ekonomika ir politika. kaip manote, kiek šių sričių išmanymas aktualus dabartinei Lietuvos visuomenei“.

Tai ar atspėjote, kam teko laužyti galvą atsakinėjant į visus šiuos prakaituoti verčiančius klausimus (nors nuotraukoje jis šypsosi)?

Na, gerai, pasakysiu. Tai Lietuvos ambasadorius Didžiojoje Britanijoje Vygaudas Ušackas.

Stebiuosi jo sugebėjimais būti matomu… Tikriausiai ne veltui jis yra minimas tarp tų devynių, į kuriuos kitąmet žiūrės visa Lietuva.

O interviu „Studijose“ – labai geras abipusiai naudingas viešųjų ryšių pavyzdys. Retai taip sutampa interesai: „Studijos“ primena apie V.Ušacką, o šis – apie tai, kaip gerai studijuoti ISM.

Beje, aš čia gal ne į temą, bet ar žinojote, kad G.Kirkilas, kurį „užgrūdino kova su intrigantais“ (LR, 2008 m. birželio 27 d. 1 ir 6-7 puslapiai) pasirodo, labai mėgsta futbolą? Iki šiol maniau, kad jo silpnybė (kaip – koks sutapimas – ir V.Ušacko) yra tenisas.

(6 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...