D.Grybauskaitė jau prezidentė, o darbotvarkė – prezidento

Lietuvos Respublikos Prezidento interneto puslapis jau pertvarkytas.

Jį atvertus, iš karto aišku, kad nuo sekmadienio Lietuvos valstybei vadovauja moteris – Prezidentė.

Tačiau pirmadienį, atrodo, vėl vadovaus kažkas kitas.

Nes Prezidentės spaudos tarnyba skelbia:

2009 m. liepos 13 d. Prezidento darbotvarkė

14:00 Prezidentė Dalia Grybauskaitė priims l.e.p. socialinės apsaugos ir darbo ministrą Rimantą Joną Dagį (Prezidento kanceliarija, S. Daukanto a. 3)

16:00 Šalies vadovė D.Grybauskaitė priims l.e.p. energetikos ministrą Arvydą Sekmoką (Prezidento kanceliarija, S. Daukanto a. 3)

Reikėtų jau priprasti…:)

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • A.G.

  Čia kaip mokyklos tėvų komitetas, kuriame dažnai ne vien tėvai, bet ir mamos.
  Buvo keista, kad buvo keliama ne prezidentės, bet prezidento vėliava…
  Taigi, ministras prof. K. Prunskienė jau neskambėjo, – gal nebeskambės ir JE Prezidentas D. Grybauskaitė.

 • Quantum

  Šį svetainė pasiekiama ir adresu http://www.adamkus.lt. Tad jei ne nuotraukos, tai įraše papbrauktas žodis gali ir suklaidinti :)

 • mdxacuk

  Nebūčiau toks jau labai tikras dėl tų prezidentų ir prezidenčių. Yra toks VALSTYBINĖS LIETUVIŲ KALBOS KOMISIJOS nutarimas DĖL PAREIGŲ, PROFESIJŲ, MOKSLO LAIPSNIŲ IR PANAŠIŲ PAVADINIMŲ. Neabejoju, kad prezidentūros darbuotojai jį išknaibė ir kas p. Račui atrodo nenormalu, gali pasirodyti visiškai normalu pagal tą nutarimą.

  Nors man pačiam labiau patiktų, jei absoliučiai visur figūruotų „prezidentė“. Mažiau būtų klausimų ir nesusipratimų.

 • Dalius

  Prezidentas yra ne asmuo o institucija, o todėl normalu kad sakoma ne prezidentė.

  • Daliau, iš dalies su tamsta galima sutikti, tačiau paaiškinkite man tada, kodėl interneto puslapis skelbia „Lietuvos Respublikos Prezidentė“?

   • Dalius

    Asmeniškai man tai juokingai tas užrašas „Lietuvos Respublikos Prezidentė“ atrodo ir manau, kad jis nėra korektiškas, tačiau negi dabar dėl to reikia kreiptis į KT išaiškinimo.

 • ES

  Atsakysiu į klausimą p.Račai, nes ten skelbiama ne apie instituciją, o apie asmenį (šiuo atveju derinama giminė…). O kaip Jūs pats mėgstate rašinėti, tai pasiūlisiu Jums ta patį, ką ir Jūs siulote kitiems paskaitinėkite įstatymus…
  Sėkmės skaitant…
  p.s. kartais parašote neblogu straipsnių ir pareiškiate neblogų pastebėjimų, bet kartais tai jau…

  • Quantum

   Bet šitas tai buvo neblogas, kad net komentarą parašei, ane? :)

  • Ar

   Galima ir pasiūliti, bet geriau siūlyti. (čia apie medį, šapelį ir akis)

 • Rimas Norvaiša

  Man atrodo, kad aptariamas atvejis yra pavyzdys to, kada lietuvių kalbos gramatikos savybė derinti linksnį prie giminės suteikia mums akivaizdų pranašumą prieš tas kalbas, kurios taip nėra. Paprasčiausia suvokime tekstą taip, kaip priklauso pagal gramatiką ir žinosime kada kalbama apie instituciją o kada kalbama apie prezidento asmenį,

 • Aras

  Katės ir katinai bendrai vadinami katėmis, prezidentai ir prezidentės, matyt, prezidentais.

 • lai lai lai

  kažkaip be temos čia…

 • Nežinau ar Artūras planuoja parašyti ką nors apie inauguraciją, todėl įdėsiu čia savo kelis pastebėjimus:
  1. Adamkus linkėjo tęsti užsienio politiką, Valinskas sakė, kad Adamkaus autoritetas užsienyje yra neabejotas, Grybauskaitė pasakė, kad Lietuvos regioninė lyderystė yra įsikalbėta. Tai turbūt vienintelis dalykas kur buvo galima įžvelgti skirtingas pozicijas.
  2. Grybauskaitė žada imtis teismų ir oligarchų. Tai svarbiausias pažadas, jei iš tikro imsis, bus cool.
  3. Prie ko buvo tas kunigas? Ar bažnyčia neatskirta nuo vlastybės? Beje, Erikos Jenings akcentas yra lygiai toks pat kaip ir to kunigo Bačkio, tik Erika kalba lietuviškai šiek tiek taisyklingiau.
  4. Grybauskaitė prašė pagalbos iš dievo, o bažnyčioje suvalgė „plotkės“. Ką tai reiškia? Ar ji yra tikinti? Kada įtikėjo? Ar tikėjo jau tada, kai dirbo partinėje mokykloje? Kada iki šiandien paskutinį kartą ji buvo bažnyčioje ir kaip reguliariai ją lankė? Gal ji nusprendė papraktikuoti katalikybę tam, kad nesukeltų papildomų ir niekam nereikalingų problemų? Jei taip, tai ar tai sąžininga pozicija?
  5. Grybauskaitė aprengta buvo siaubingai. Senasis kostiumėlis jai tiko labiau. Į inauguraciją ji atvyko siauriais bateliais su siauriais kulnais. Jai buvo aiškiai nepatogu ir į prezidentūrą ji atvyko jau pasikeitusi batelius – mažesniu, platesniu kulnu. Tai byloja, kad prezidentė ryžtingai sprendžia problemas ir drąsiai priima sprendimus net ir įpusėjus projektui.
  6. Dievas neleido Valinskui tapti prezidentu vien dėl Valinskienės. Siaubingai netinkantis, nestilingas, neelagantiškas, ružavas kostiumėlis su burbulais. Jai reikėtų nueiti į elegancijos kursus pas Almą.
  7. Pagrindinė žinia, kurią Artūras turi suvokti iš Grybauskaitės – „Nuo valdžios kritikos iki valstybės griovimo – vienas žingsnis“. Artūras kol kas yra tarp tų kelių žurnalistų, kurie negriauna valstybės.
  8.Landsbergis su AMB draugiškai, vos nesusikabinę rankutėmis, šnekučiavosi. Abu atrodo labai susibaigę.
  9. Per koncertą Kubilius laikė virš Grybauskaitės skėtį. Atrodė paniuręs. Ką tai signalizuoja? Prezidentė pasidavė konservatorių įtakai? Kubilius nori atgauti darbą?
  10. Valinskas po savo skėčiu priglobė ne tik Ingą, bet ir Kubilienę. Atrodė dar labiau paniuręs. Ką tai reiškia? Koalicija stiprėja? Koalicija braška?
  11. Dainuojant Tele bim bam vaikams, Valinskų akys romantiškai blizgėjo. Ką tai reiškia? Niekas nematė virš seimo besisukiojančių gandrų?
  12. Eurokomisaras ir „nepriklausoma žurnalistė“ atrodė juokingai. Abu su akiniais nuo saulės, lietpalčiais, po skėčiu, tarsi Belgijos žvalgybos agentai.
  13. Kažkas pasakė prezidentei, kad šventinio koncerto pradžioje reikia išklausyti lietuviško smūro, niūrių liepaičių, apsirengusių 19 a. pabaigos suknelėmis ir psichodelinės Jautakaitės, kuriai niekas nepasakė, kad ji nebemoka dainuoti, ūbavimų. Pasigedau naujoviško mąstymo ir drąsaus sprendimo kovoti su lietuviškų švenčių oligarchizacija. Kodėl tiesiog negalėjo pasakyti „šiandien pasilinksminkime, o rytoj kibkime į darbus“?
  14. Anties žinutė prezidentei: „Labas vakaras ponia. Kaip gerai, kad jūs rimta!“
  15. Propagandinis filmas apie Grybauskaitę,kaip ir sakė Artūras, buvo fui! Kas režisierius? Į juodus sąrašus jį! Gėda!
  16. Filme parodyta, kad Grybauskaitę oficialiai nuotraukai fotografavo Tomas Kauneckas. Tai vienas iš labiausiai „prestižinių“, atitinkamai brangiausių fotografų iš fotostudijos Ciklopas. Ar jis dirbo už dyką ar už pinigus? Kodėl pasirinktas būtent jis? Kas priėmė sprendimą? Kiek buvo sumokėta? Ar buvo konkursas? Iš kokios biudžeto eilutės mokama už tokius dalykus?

  • lai lai lai

   laukiau kažko panašaus :))) taikliai ir šmaikščiai.

  • Valentinai, nespėjau… Bet geriau vargu ar būčiau parašęs, todėl pasinaudosiu šeimininko teise…:)

  • Ar

   „…
   2. … cool.“ :)

  • Fredis*

   O man patiko, kad D.Grybauskaitė buvo po vienu skėčiu su A.Kubiliumi, simbolizuoja taiką ir ramybę Žemėje, išmuša pagrindą iš po kojų visokiems niurzgliams, sąmokslų teorijų kūrėjams, kalbų apie valdžių susvetimėjimą, konfrontaciją ir varžybas dėl įtakos skleidėjams,
   geriau nei po skėčiu būtų tupėjęs Balsys ar Vasilauskas, aptarinėti Valinskienės sukneklės raštus – provincialu tokiam rimtam ekspertui kaip Valentinui,
   „Antis“ – naftalininė grupė, bet merkiant lietui šį kart nuskambėjo laiku ir vietoj,
   dėl Skamp (Erica Jennings) – gaila, kad Didžiuliai (kokia graži pavardė) tarpusavy nekalba lietuviškai, tartis rėžia ausį, neįmanoma klausytis…

   • Musė

    „Aptarinėti Valinskienės suknelės raštus – provincialu tokiam rimtam ekspertui kaip Valentinui“ – teisingai, čia išskirtinė Musės ir Mdxacuk’o teisė :)

    Dėl „to kunigo“ (t.y. Jo eminencijos kardinolo A.J. Bačkio) – Valentinai, drauge su Artūru virsi tame pačiame smalos katile.

    • romas

     Aš manau, kad ir Artūras, ir Valentinas pultų žegnotis, jei tik pavyktų tapti prezidentais:)

     • Romai, nesielkite kaip fredis ir nespręskite pagal save. Jei įdomu, tai aš net per savo senelio laidotuves nesižegnojau ir kitos tokios progos gyvenime tikrai jau nebeturėsiu.

     • romas

      Aš turėjau omenyje, kad kartais reikia rodyti tautai tokius ženklus, kad ji tavim tikėtų. Inauguracijos scenarijus buvo suderintas ir surepetuotas, todėl apie jokius netikėtumus ir kalbos negali būti. O vardan santarvės tautoje aš ne tik persižegnoti galėčiau. Nors Jūs Artūrai mane greičiausiai įsivaizduojat esant uoliu kataliku, taip nėra. Man tik užkliūna, kai žmogui yra prikišamos jo pažiūros. Jums Jūsų pažiūrų niekas neprikiša. Štai prikišti žmogui, kad jis yra gėjus yra teisių pažeidimas, o kad jis katalikas – ne. Juk būti kataliku irgi nėra visuomenei kenksminga :) Aš gal Bačkio ir nebūčiau kvietęs, nes paskui buvo mišios. Bet jei Grybauskaitei arba Adamkui to norėjosi, nematau nieko labai kenksmingo. Jūs vistiek nuo to neįtikėjote :)

     • Romai, niekada neprikaišiojau katalikams jų pažiūrų. Tol, kol jie užsiiminėja savo sielovada ir kitais dalykais bažnyčiose. Ir neprimetinėja savo tiesų kitiems – ne katalikams, kaip šiuo atveju vyko Seime, kuris yra ir mano – ne kataliko – renkama valdžios institucija. Konstitucija man garantuoja tikėjimo (ir netikėjimo laisvę), tad kodėl turiu būti verčiamas stebėti Seime rengiamas vienos religinės konfesijos apeigas? Tegul meldžiasi bažnyčiose.

     • romas

      Aš irgi pritariu nuomonei, kad melstis reikia bažnyčioje. Bet pats mačiau per žinias, kad visa ceremonija buvo repetuojama. Svečių ir kalbėtojų sąrašas irgi buvo suderintas, manau. Aš kiek kitaip suvokiu sąžinės laisvę. Manau, kad jei žmogui yra svarbu, tegul jis pasikviečia ir išklauso visų, kas jam yra mielas tokią akimirką. Kitas klausimas yra teisėkūra. Čia vadovautis religinėmis doktrinomis yra neleistina.

     • mdxacuk

      Nors Fredis aršesnių ateistų už Valentiną ir Tinklininką nemato, bet mane irgi ima pasiutimas matant kaip juodaskverniai griūdami kabarojasi per galvas, kad atsidurtų pirmosiose eilėse. Teisingai, melstis reikia bažnyčioj. Bet to maža. Valdiškose ceremonijose kunigai, popai, rabinai, mulos (visi, neišskiriant kurių nors vienų) gali būti kviečiami dalyvauti lygiomis teisėmis su kitais svečiais ir be jokių ten šventinimų, krapinimų ir poterių. Nes kitus, netikinčius arba kitatikius, nenorinčius žegnotis su visais, tai trikdo ir diskriminuoja. Visos dieviškos ceremonijos privalo būti perkeltos į privačią erdvę. Jei Prezidentei tai svarbu, tegu įsitaiso koplyčią prezidentūroj, tegu darbą pradeda poteriais vietoj gamybinės mankštos. Bet kai kareivių arba policininkų kuopa strojem varoma po priesaikos į mišias, tai jau yra tiesiog nepakenčiama netgi tokiam tolerancijos stulpui kaip aš.

     • romas

      mdxacuk, kai yra žodžio laisvė, žodžių, kurie Jums patiktų be išlygų, į svetimas lūpas niekaip negalim įdėti. Aš pvz. inauguracijos nežiūrėjau, todėl sunku pasakyti, ar ten buvo atliekamos kitos apeigos be inauguracijos. Į kariškių ir dvasiškių aprangą bei ritualus žiūriu kaip į indėnų plunksnas ir alergija šitiems jų pasipuošimams ir spektakliams nesergu. Kritiškai pažiūrėjus, suaugę žmonės nesąmones krėtė visą dieną ir kalbos pasekoje apie aprangų kodus, įvairius jo pažeidimus ir pan., atrodo ne mažiau juokingai :)

    • Muse,
     Kiek suprantu kardinolas irgi yra kunigas?
     Aš ne prieš kunigus, bet man įdomu kokiu pagrindu jam buvo suteiktas žodis ir kokiu pagrindu visi seimo nariai buvo priversti melstis. :)

    • Fredis*

     Valentinas su tinklaraštininku nenusiramins tol kol Prezidentu netaps Č.Juršėnas, šio tikrai į Arkikatedrą nenuvarysi, daugiau nežinau realių pretenentų į Valentino užgaidą, kad Bažnyčia būtų atskirta nuo Valstybės. Daugiau pretendentų nėra! Kam daužyti galvą į sieną niekaip nesuprantu…

 • Ar

  „… išmuša pagrindą iš po kojų visokiems niurzgliams, …“
  komentaras apie Valentino straipsnelį.
  Gal, Fredi, natsidursiu teisėsaugoje už minčių citavimą?:)

  • romas

   Ar, atsidurti teisėsaugoje reikalingas diplomas. Už citavimą neatsidursit:)

 • Asta

  Aš dėl rūbelių pasisakysiu. Prezidentei apsirengė pagal protokolą. Tinkamos spalvos, siluetas. Papuošalai – puikiai.

  Na, o aukščiau minėta Seimo narė atkreipė ir mano dėmesį. Tragedija beigi nepagarba.

 • zhee

  Pasirinktas kitas variantas :)

  citata:
  -M: Laba diena,
  mano požiūriu, Lietuvos Respublikos Konstitucijoje yra įtvirtinta pareigybė – Respublikos Prezidentas (LRK 77 str.). Kiekviena valstybinė institucija privalo turėti Vyriausybės nustatytus reikalavimus atitinkančią interneto svetainę (Lietuvos Respublikos teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymo 6 straipsnis). Vyriausybės nustatė reikalavimus institucijų interneto svetainėms:

  „Įstaigos interneto svetainės įvadinis puslapis yra
  reprezentacinis, atspindintis įstaigos veiklą. Jis turi būti lengvai atpažįstamas. Įstaigos, kuri įstatymų nustatyta tvarka
  turi teisę naudoti Lietuvos valstybės herbą, interneto svetainės įvadiniame puslapyje turi būti Lietuvos valstybės herbas (arba įstaigos ženklas, įregistruotas Valstybiniame patentų biure), visas įstaigos pavadinimas (…).“

  Taigi, remiantis galiojančiais teisės aktais, valstybės vadovo interneto svetainės pirmame puslapyje turėtų būti nurodomas visas įstaigos pavadinimas (t.y. Respublikos Prezidentas), kadangi pavadinimas yra siejamas su institucija, o ne su konkrečiu pareigūnu. Jeigu http://www.lrp.lt būtų asmeninė ar kitokio pobūdžio interneto svetainė, tuo metu būtų taikoma Jūsų siūloma taisyklė.

  -VLKK:
  Laba diena,
  taip, Jūs esate visiškai teisus.
  Prezidentūra svarstė ir konsultavosi šiuo klausimu. Atvejų, kai sutampa institucijos ir pareigų pavadinimai, nedaug. Vis dėlto ne visai korektiška situacija, kai atvėrus svetainę matoma didelė asmens nuotrauka su vardu ir pavarde (Dalia Grybauskaitė) ir čia pat viršuje teikiamas užrašas Respublikos Prezidentas. Juk visi šią institiuciją sieja su asmeniu. Taigi pasirinktas kitas variantas.
  //