TV3 ir masių kova už religija

Man jau senokai susidarė įspūdis, kad dauguma Lietuvos visuomenės informavimo priemonių laiko savo skaitytojus, žiūrovus ir klausytojus avinais. Tiesiog pilka ir neturinčia jokios nuomonės, mase, kuri nieko nesupranta, nieko nesirenka ir sugromuliuoja viską, kas jai pateikiama.

Masė niekada neprotestuoja – net kai, koks nors kanalas nusprendžia, kad Europos krepšinio čempionatą patogiau yra komentuoti iš Vilniaus, o to čempionato pusfinalio rungtynės nevertos tiesioginės transliacijos, nes jų metu žiūrovams būtina kokį šeštą kartą priminti, kokie yra tos televizijos vadovams galbūt labai artimos kaimyninės valstybės nacionaliniai gėrimo ypatumai.

Na ir kas, kad krepšinis Lietuvoje vadinamas antrąja religija? Juk religija – tai opiumas masėms, o ne televizijoms. Pastarosioms opiumas yra reitingai ir su jais susijęs reklamos kiekis bei už tą reklamą gaunami pinigai.

Todėl iš masių galima tyčiotis ir jas visaip kvailinti. Pavyzdžiui, pasiūlyti masėms balsuoti, kokias rungtynes reikia rodyti per pagrindinį kanalą, o kokias – per kitą, mažiau matomą. Masės balsavo, o pinigėliai už SMS žinutes atiteko televizijai. Jokių pastangų, svarbiausia – geras verslo planas.

Mase galima kvailinti ir kitaip. Pavyzdžiui, paskelbti, kad jos galės pamatyti naują filmuką apie Šreką, per kurį nebus rodoma reklama. Masės, žinoma, pasakys ačiū, nes jos nežino, kad iš tikrųjų tai ne televizija nusprendė, kad 20 minučių filmuko pertraukti reklama neleidžia Lietuvoje galiojantys įstatymai.

Masės, panašu, nežino, kad Alkoholio reklamos įstatymo pataisos, nuo 2008 metų pradžios uždrausiančios alkoholio reklamą televizijoje nuo 6 valandos ryto iki 23 valandos vakare, nedraudžia transliuoti krepšinio.

Ką ten masės – to iki šiol nežino, net tos valstybės institucijos, kurios turi kontroliuoti, kaip įgyvendinamas minėtas įstatymas – tai yra, žmonės, kuriems už tai mokami atlyginimai. Turiu galvoje Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą bei Radijo ir televizijos komisiją.

Tačiau gal to ir nereikia. Juk viską žino TV3 televizija. Ji jau nusprendė, kad Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos krepšinio rungtynes transliuoti draudžia.

Po tokio sprendimo beliko kreiptis į masę ir paprašyti jos pagalbos kovojant prieš baisųjį Seimą, kuris išdrįso pasikėsinti į televizijų ir alkoholio gamintojų pinigus. Taip taip – būtent televizijų ir alkoholio gamintojų, nes televizijai reikia reklamos, o alkoholio gamintojams reikia skatinti pirkti jų gaminamą produkciją.

Tiesa, įvairūs masiuliai ir kiti į jį panašūs Tautos išrinktieji masėms gali papaistyti, kad alkoholio reklama visiškai neskatina alkoholio vartojimo ir kad alaus bei vyno reklama skatina gerti mažiau degtinės. Daliai masės, ypač tai, kuri dar nesulaukusi pilnametystės savo brandą įrodinėja ragaudama alų ir sidrą, masiulių paistalai, skamba įtikinamai ir jie puola gelbėti televizijų ir alkoholio gamintojų. Masei juk nerūpi nei į ligoninę komos būsenos atvežami nepilnamečiai, nes girtų vyrų mušamos žmonos, “karo keliuose” apie kurį šiandien kalba kas netingi, aukos. Masei reikia religijos.

Televizija tuo poreikiu naudojasi ir naudoja tam visas įmanomas priemones, šiuo atveju – tiesioginį masių šantažą. Tuo nereikėtų stebėtis – pagaliau juk ne pirmas kartas.

Tačiau štai Robertas Petrauskas šį kartą nustebino. Iki šiol gerbiau jį kaip profesionalą, man patinka, kaip jis dirba savo darbą – tai yra, komentuoja krepšinio rungtynes.

Tačiau pamatęs jį chunveibiniškai skelbiant masėms, kad du Seimo nariai užsimojo sužlugdyti Lietuvos krepšinį, pasidarė graudu. Ir kartu truputį gėda – juk šiaip ar taip mes tam tikra prasme kolegos.

Aš suprantu, kad TV3, kaip, beje, ir kitoms televizijoms, reikia alkoholio reklamos pinigų ir kad dalis tų pinigų atitenka ir Robertui Petrauskui. Tačiau iki šiol galvojau, kad yra dalykų, kurie nenuperkami net už didelius pinigus.

TV3, ir alkoholio gamintojai, atrodo, šventai tiki, jog nenuperkamų dalykų nėra.

Taip manyti jie turi svarių argumentų – juk priėmus alkoholio kontrolės įstatymo pataisas Seime, pareiškimus, raginančius prezidentą nepritarti šioms pataisoms, kurie buvo spausdinami didžiausiuose šalies dienraščiuose, lengva ranka pasirašinėjo net vadinamoji šviesuomenė – nacionalinės premijos laureatai, profesoriai ir kiti garbūs asmenys.

Prezidentas sugebėjo atsilaikyti – kartu su pasirašytu Gamtinių dujų įstatymu, šiemet tai didžiausias darbas, kurį jis sugebėjo nuveikti ir už kurį jis nusipelno pagarbos. Žinoma, tuo atveju, jei nepasirašys ir Alkoholio įstatymo pataisų, kurios Seime jau greitai neabejotinai bus priimtos.

Juk kalbame apie religija. Apie mases. Ir apie didelius pinigus.

Beje, įdomu, ar TV3 televizija ir per žinias nerodys siužetų iš “Lietuvos ryto” ir “Žalgirio“ rungtynių, UEFA Čempionų lygos, BBL ir LKL rungtynių – juk juose taip pat gali šmėstelėti kokios nors alkoholio bendrovės logotipas.

Būdama nuosekli, po Naujųjų Metų ji taip pat turėtų perkelti į naktines programas visus filmus ir visas laidas, kuriose kas nors pakels alaus bokalą, šampano taurę, degtinės ar brendžio stiklą.

Bus sunku, nes …nioliktą kartą rodyti draugiškos kaimyninės valstybės nacionalinio gėrimo ypatumus TV3 taip pat turės jau po 23 valandos.

Reitingai tokios politikos gali ir neatlaikyti.

(4 balsų, vidurkis: 3,75 iš 5)
Loading...