TV3 ir J.Butkevičienė: kas ką gynė ir kas ką nubaudė

Pradėsiu nuo to, kad buvusi TV3 žinių tarnybos vadovė Jolanta Butkevičienė niekada nebuvo mano supratimo apie tikrą žurnalistiką etalonas.

Užtenka prisiminti G.Jauniaus „Žinias“ arba TV3 požiūrį į Leo bei VSD skandalą ir daugiau aiškinti lyg ir nebereikėtų.

Beje, kiek žinau, tai mano ir Jolantos jausmai buvo abipusiai:)

Tačiau jos atleidimo istorija yra keista ir kelianti daug minčių. Tiesa, ne tiek apie žurnalistų teisių gynimo kare kritusią žinių vadovę kiek apie visą TV3 televiziją ir jos politiką.

Pati J.Butkevičienė teigia, kad su ja susidorojo už tai, kad ji bandė ginti žurnalistų teises – už tai, kad, kartu su kitų žiniasklaidos priemonių vadovais pasirašė kreipimąsi į prezidentą ir Seimą, kuriuo buvo raginama panaikinti žurnalistų darbo apribojimus Seime.

Nemačiau to rašto, tačiau šaltiniai teigia, kad Jolanta sako tiesą ir kad formali atleidimo priežastis buvo būtent tas raštas.

Tačiau bėda ta, kad Jolanta ne visada buvo tokia arši jos vadovaujamos žinių tarnybos žurnalistų teisių gynėja. Pamenate istoriją, kai TV3 žurnalistui Aleksandrui Zubriakovui Seimo pirmininkas A.Valinksas atėmė akreditaciją.

Visos nacionalinės televzijos tada apie šį įvykį parengė reportažus ir parodė juos per žinias. TV3 žiniose jokio reportažo nebuvo, lyg nieko nebūtų atsitikę.

TV3 virtuvę pažįstantys žmonės teigia, jog žinių tarnyba po minėto incidento buvo pradėjusi rengti reportažą, tačiau šis darbas buvo sustabdytas atėjus nurodymui iš aukščiau. Tai yra, J.Butkevičienei tiesiog buvo nurodyta tokio reportažo nerengti.

Ji nurodymą įvykdė. Ir, aš sakyčiau, tuo pasirašė sau nuosprendį, kuris buvo įvykdytas vakar.

Ir taip atsitiko todėl, kad ji negynė savo kaip žinių vadovės ir žurnalistų, kurie dirbo jos vadovaujamoje žinių tarnyboje, teisių, kai turėjo tai daryti.

Esu trumpai dirbęs televizijoje ir buvęs gana panašiose situacijoje: vienu buvo pasiūlyta nedaryti reportažų kai kuriomis temomis, kitu – būtinai parengti reportažą. Abiem atvejais prašančiojo paprašiau nurodymo raštu… ir žinoma, tokių negavau. Tiesa, dirbau po to nebeilgai:)

Jolanta gi pasidavė spaudimui ir pamynė pagrindinį žinių tarnybos darbo organizavimo principą – nepriklausomumą. Kartu ji atsisakė jai pagal pareigas priklausančios teisės spręsti, kokios turi būti žinios ir kas jose turi būti. Negynė šios teisės ir negynė savo komandos prieš savininkus.

Tad sakyti, kad J.Butkevičienė yra didžiausia žurnalistų teisių gynėja būtų šiek tiek per stipru. Ir valdžios kerštas čia tikriausiai ne prie ko…

Kita vertus, nepaisant viso to, kas pasakyta aukščiau, TV3 sprendimas yra visiškai nesuprantamas, nepateisinamas ir verčia klausti, ar  TV3 vadovybė  supranta kas yra žiniasklaida, žinios ir žurnalistų teisės bei pareigos, ar žiūri į televiziją tik kaip į vietą, kur galima patalpinti daug ir kuo brangesnės reklamos.

Nekalbant jau apie tai, kad viešųjų ryšių prasme J.Butkevičienės atleidimas buvo visiškas fiasko ir parodė, kad sprendimą priėmęs asmuo padarė tai visiškai nepasirengęs, TV3 ofcialiame pranešime iš esmės patvirtino, kad formaliai J.Butkevičienė buvo atleista už kreipimąsi dėl žurnalistų darbo ribojimo Seime:

Kompanijos vadovams nėra priimtina situacija, kai darbuotojas, užimantis tokią svarbią poziciją, savavališkai viršija jam suteiktus įgaliojimus. Norėtume pabrėžti, kad TV3 vadovybė bandė su Jolanta Butkevičiene geranoriškai ieškoti dialogo ir, labai gaila, kad šiuo atveju abiejų šalių požiūris į susidariusią situaciją išsiskyrė

Mano supratimu, blogiau paaiškinti nebuvo galima. Kaip savavališkai, kokius įgaliojimus, kaip viršijo, į ką požiūriai išsiskyrė?

Kodėl nebuvo galima pasakyti visko aiškiau? Kodėl nepaneigti J.Butkevičienės teiginiai, kad ji atleista už žurnalistų teisių gynimą?

Užuot tai padariusi TV3 lyg ir teisinasi:

Šios dienos sprendimas nėra susijęs su draudimu kovoti už žurnalistų teises.

O po to nė iš šio, nei iš to prisimena mėnesio senumo konfliktą:

Kilęs nesusipratimas dėl žurnalisto Aleksandro Zubriakovo akreditacijos nutraukimo neturi nieko bendra su šiandienos kompanijos sprendimu. Kaip atsaką į Lietuvos Respublikos Seimo kanclerio sprendimą nutraukti TV3 žurnalistui akreditaciją mes Lietuvos Respublikos Seimo valdybai esame padavę skundą ir prašome akreditaciją grąžinti

Suprask – valdžios mes nebijome ir savo žurnalistus giname. Net kreipėmės į pačią Seimo valdybą.

Man asmeniškai viskas kvepia labai neskaniai. Ypač – turint galvoje, kad TV3 savininkas yra ne koks vietinis karaliukas, o tarptautinis koncernas MTG, įsikūręs šalyje, kuri garsėja žiniasklaidos laisve.

Spėju, kad savininkai apie šį TV3 vadovybės sprendimą nebuvo informuoti, nes vargu ar jie būtų pritarę žinių tarnybos vadovės atleidimui už tai, kad ji, o ne pati TV3 generalinė direktorė,  padėjo parašą ten, kur buvo dar keliasdešimt redaktorių bei leidėjų parašų.

 Už tai žinių tarnybos vadovai gali būti atleidžiami tik Lietuvoje.

(25 balsų, vidurkis: 4,08 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Kadangi nesu šitos „virtuvės“ žinovas ir man, kaip informacijos gavėjui tai nelabai įdomu. Tačiau iš žiniasklaidos nori štai šito:

 • Anonimas

  1 Skleisti teisingą ir patikimą informaciją bei kuo įvairesnes nuomones.
  2 Kritiškai vertinti žinios šaltinius, kelis kartus patikrinti faktų teisingumą.
  3 Informaciją rinkti ir sklebti tik etiškai ir teisėtais būdais.
  4 Prašydamas informacijos,žurnalistas turi prisistatyti ir perspėti pašnekovą, kad jo žodžiai bus naudojami VIP (visuomenės informavimo priemonėse)
  5 Skelbdamas informaciją, kurią suteikė sukrėtimo, bejėgiškos būsenos paveiktas žmogus, privalo įsitikinti, ar jos paskelbimas nepažeis šių asmenų teisių, stengtis numatyti galimas neigiamas pasekmes šiam asmeniui.
  6 Privalo rūpintis vaikų gerove, nesukelti jiems sielvarto ar baimės.
  7 Nenaudoti įrašymo priemonių jei to nepageidauja informacijos šaltinis.
  8 Neatskleisti informacijos šaltinio jei jis taip pageidauja.
  9 Neskelbti informacijos, kuri propaguoja žalingą gyvenimo būdą, skatina etinę, rasine, lytinę diskriminaciją, skatina nusikaltimus.
  10 Ištaisyti klaidas pasirodžiusias VIP.
  11 Nesukelti informacijos šaltiniams papildomų išgyvenimų ir kančių.
  12 Gerbti asmens privatumą.
  13 Profesionalumas.
  14 Turi būti laisvas ir nepriklausomas.
  15 Atsiriboti nuo kyšių ar kitų „dovanų“ iš šalies.
  16 Aiškiai atskirti reklaminius straipsnius.
  17 Laikytis nekaltumo prezumpcijos.

  Tik tiek.

 • Anonimas

  Na, spėkite iš vieno karto, kur ji dirbs? Gi nesunku. Iš kitos pusės žvelgiant, turėjo būti šiurkščiai pažeistos darbo pareigos (DK 235 str.); ar tai galėjo būti pasirašytas kreipimasis? Vargiai; jei tai priežastis, po teismo grįš į darbą arba gaus kompensaciją, prakus iš neturtinės žalos; taigi, kažkiek laiko nereikės elgtis kaip … Ar tik ji pirmą kartą nepasižymėjo per Alitos aferą?

 • Anonimas

  Sunku peržengti per „abipusius jausmus“.
  Tai padaręs A.Račas labai taikliai ir objektyviai įvertina „ne kokio vietinio karaliuko“ paaiškinimą -„blogiau paaiškinti nebuvo galima“.
  Belieka išreikšti jam savo – eilinio komentatoriaus – pagarbą. Ačiū.

 • Anonimas

  O man tai Jolanta patiko. Nemačiau jokių jos kaip žurnalistės trūkumų. Laidos siužetai įdomūs ir aštrūs. Daugiau tokių žurnalistų!
  Neabejoju ji be darbo neliks. Šiuo atveju daugiau prarado TV3.

 • Anonimas

  papildand egidijų

  na gal ką painioju, bet ir man įstrigo atmintint , kad būtent Butkevičienės tarnyba Frolovos lūpomis pagarsino vieno buvusio itin populiaraus policijos ekskomisaro šmeižtą, kad Boska, na tas , kuris buvo pasiūlęs už Alitą geriausią kainą , neva susijės su banditais, ir tuo pagridu pašalintas iš konkurso. Gal ką painioju? Jei esu teisus, tai į Egidijaus klausimą, kur ji eis dirbti galima atsakyti – į Alitą, arba į Exkomisarų biurą, bet tikėtina , kad į Lietuvos ryto TV.

 • Anonimas

  ir ją atleido tikrai ne už tai, kad pasirašė kažkokį popiergalį. Man tai net gi juokinga tokia versija. Labiausiai tikėtina versija yra asmeninių sąskaitų suvedinėjimas. Pvz.: panašiai kaip Valinskas buvo išsmestas iš LNK.

 • Anonimas

  Is Raco komentaru atrodo, kad kolegos zurnalistai ja nuverte, nes ji negyne… Nieko panasaus. Aisku, svedai irgi i vietines cionykscias pjautynes nesikisha, kazkas juos informavo is Vilniaus. Taciau kad tai padare eiliniai ziniu reporteriai — visiska nesamone. Kita vertus, tikrai neatmestina Valinsko korta. O gal jis ka televizijai pazadejo, jei atleis Butkeviciene? Pvz finansini, moralini ar kitoki palaikyma. Sis variantas, mano nuomone, labiau tiketinas.

  • Mielas Mariau, niekaip negaliu suprasti, kur tamsta sugebėjote mano įraše rasti bent užuominą, kad ją nuvertė kolegos žurnalistai?

   Atsiprašau, bet ar jums galvoje negerai? Gal dar kartą paskaitykite…

   O tai paneigiate tai, kas nebuvo pasakyta, o paskui keliate kitas versijas…

 • Anonimas

  Tarp kitko šiuo atveju yra labai gera proga pasireikšti žurnalistų solidarumui. Aš jau nekalbu apie TV3, kurie turėtų pradėti streikuoti, bet ir visų kitų. Pažiūrėsiu vakare ar nors viena TV parengs reportažą apie tai.

 • Anonimas

  „Atsiprašau, bet ar jums galvoje negerai?“

  Gal atskleisite paslaptį, kur žurnalistus mokina taip bendrauti?

  • Žinote, manęs kaip žurnalisto niekas nemokino. Atleiskite man, esu savamokslis. Bet net ir savamoksliui kartais nelaiko nervai..:)

 • Anonimas

  turejau omenyje, tai kad ji, anot jusu, negyne zurnalistu. Del to „pasirase nuosprendi, kuris buvo ivykdytas vakar“. Skaitau tai,kas parasyta, o ne fantazuoju. Manot, kad savininkai ar kanalo vadovai uz tai ja nubaude? Jie pageidautu, kad is viso niekur tokiame kontekste nefiguruotu TV3. Suo pakastas kur kas giliau.
  O su galva man lyg ir gerai. Aciu uz rupesti.

  • Mariau, o kodėl, jūs padarote išvadą, kad tai reiškia, jog ją nuvertė žurnalistai… Aš tik pasakiau, kad negindama kitų, ji iš esmės negynė ir savęs.

   Už ką iš tikrųjų ją nubaudė – nežinau. Už ką formaliai – pacitavau. Beje, žurnalistas tuo ir turi skirtis nuo savininko, kad neprivalo daryti visko, ko pageidauja savininkai.

   Ir atsiprašau už galvą. Kiek pasikarščiavau…. Sunki diena:)

 • Anonimas

  Paprastai tokiose istorijose atleidimo motyvas tėra paskutinis taškas valdžios galių skisrtymosi procese. Kad nebutu rimtu nesutarimu tarp vadovu, kai kuriose zin.bendrovesi akcininkai ar atstovai skiria direktoriu ir redaktoriu, jei redaktoriu skiria direktorius zinisklaidos bendroveje yra didesne konflikto tikimybe tarp komercijos ir zodzio laisves. Taciau MTG atveju kalbeti apie kokia nors savininku itaka nelabai yra ka, nes ten tiek daug yra akcininku, kad neaisku butu apie kieno itaka kalbeti. Kita vertus, gyvenime viskas daznai yra paprasciau – vadovai susireiksmina, nesugeba pasidalinti neformaliu galiu, o po atleidimo vyksta situacijos romantizavimas zodzio laisves ar kito skambaus dalyko atžvilgiu.

  • Anonimas

   Ko gero tamsta teisus… Nereikia toli ieškoti priežasčių… Kai akcininkas išplaukęs (o skandinavai kaip akcininkai yra idealūs tampymui už virvučių), interesai ne tokie akivaizdūs kaip pvz. laikraščio su televizija, tada lieka tik vietiniai pasistumdymai – artimiausią konkurentą nutrypk ir dar kiek pasėdėsi. Tik bėda, kad tada pagal Merfį pradeda veikti „organizacijos kvailėjimo“ dėsnis…

 • Užsienio kompanijose yra įprastas dalykas keisti vadovus (rotacija), yprasta kompanijų valdymo praktika, jūs, ką, filmų nežiūrite? Račas BNS’ui irgi vadovaus ne amžinai. Atleidimo lapelis ateina pačiu netikėčiausiu metu, jis visada būna ne laiku. Tik pas mus visuomeniniame TV pensijos vadovaujanti grupuotė sulauks (Siaurusevičius, Miliūtė, Matonis ir Co).

 • Anonimas

  P. Racai,

  matau baisiai daug laiko turite savo blogui kurti ir straipsniukus rasyti. Ne mano reikalas, bet visdelto paklausiu- o kada tamsta vadovaujate BNS? Ar uz tamsta kazkas kitas gal vadovauja?

  Jo

  • Perdaviau jūsų klausimą kolektyvo nariams. Štai atsakymas: mes džiaugiamės, kad Račas skiria laiko savo blogui, nes žinome, kad tai pirmiausia reiškia, kad mes dirbame gerai ir neereikia jo nuolatinio dalyvavimo.

   Gera vadyba ir pasižymi tuo, kad nereikia visų prižiūrėti kiekvieną minutę. Blogo klestėjimas yra tiesioginis žemklas, kad BNS irgi klesti. Kai Račas neturės laiko rašyti į blogą, tai reikš, kad daugiau laiko atima BNS.

   Kalbėjo kolektyvo atstovė:)

   Dar bus klausimų?

   • Anonimas

    „Blogio klestėjimas yra tiesioginis žemklas, kad BNS irgi klesti“

    Auksinė mintis

   • Anonimas

    P. Racai,

    dekui uz atsakyma. Klausimu bus.
    Kad geriau suprasti kiekviena situacija, galima ja padidinti ar sumazinti daug kartu ir tada viskas geriau pasimatys. Taigi- isivaizduokime, kad Jus ne BNS vyr. redaktorius, bet didziules imones, tarkim Ford, gamybos direktorius. Ir stai tas gamybos direktorius, darbo metu, organizuoja tokia maza eksperimentine gamyklele pats sau. O gamyklos darbuotojai dziaugiasi- stai kaip mes gerai dirbam, kad p.Racas turi laiko savo eksperimentams. Ponas Racas priduria- mano eksperimentines gamykleles klestejimas yra zenklas, kad Ford puikiai sekasi.
    Klausimai:
    1. Ar Jums nejuokinga?
    2. Ka apie tai mano Ford?
    3. Ar negali buti taip, kad tampa sunku atskirti, kur Fordo ir kur Raco guoliai, traukes ir duru rankeneles?

    Jo

 • Anonimas

  Na cia buvo tik mano prielaidos, gal as ne viska supratau tamstos komentare :). Bet jei tai nesusije su Valinsku, tai pernelyg jau didelis atsitiktinumas. Daugiausia interpretaciju kelia televizijos vadovybes kaltinimas „savavaliskai virsijo suteiktus igaliojimus“. Kas tai? Ar tai, kad ji nutrauke reportazo rengima? Bet juk ziniu vadove turi tokius igaliojimus, man regis. Pvz jei Racas uzdraus zurnalistui rasyti apie viena ar kita imone ar politika kritiskai – ar jis virsys igaliojimus ar ne? Mano poziuriu, vadovas turi tokia teise. Ar jis butu teisus – kitas klausimas.

 • Anonimas

  Man kaip visiškai pašaliniam susidarė įspūdis, kad Butkevičienei tiesiog parodė jos vietą: jai buvo liepta neeskaluoti to reikalo su Zuriakovu, ji nepatenkinta vieną kartą pakluso, bet patyliukais vistiek varė otsebiatiną. Tada jai buvo parodyta, kas čia viršininkas. Kodėl TV3 pozicija Zubriakovo atžvilgiu buvo būtent tokia – kitas klausimas. Bet kad TV3 valdžia nepanoro terliotis su nevaldomu darbuotoju, tai tiesiog beveik natūralu. Be to, kas galėtų paneigti, kad galėjo lemti ir asmeniniai moteriškių santykiai. Retas sugeba pakilti virš tokių dalykų, o ką jau kalbėt apie moteris.

 • Anonimas

  GA,
  šį kart absoliučiai pritariu. Asmeniškai paskutiniu metu nežiūrėjau ponios Jolantos laidų, nes buvo nuobodu (kartais beviltiškai nuobodu) ir aiškiai žinojai, kas bus toliau. Prieš penkias minutes…
  Bet tai, kaip ji buvo atleista (ne pirmas žinoma atvejis Lietuvoje), buvo absoliučiai neleistina. TV3 yra primityvi televizija (tiesa Lubio BTV kuris kalbasi su ekstrasensais, ateiviais ir t.t., kaip su draugaias iš gretimo buto dar baisiau), tad jos teisog nereikia žiūrėti. Bus švariau galvoje.

  • Anonimas

   Ponia Maldeikiene, o kodėl neleistina? Kaip turi būti atleidžiami netinkami darbuotojai privačioj įmonėj? Neturiu žalio supratimo apie šitą atvejį, o tuo labiau kokio nors intereso. Tiesiog man įdomu – kodėl?

   • Anonimas

    Savininkas/akcininkai pareiškia norą ir viskas. Ko gero net neprivalu kaip nors oficialiai/formaliai argumentuoti, aiškinti(s).
    Bet motyvuoti kažkokios drausmės pažeidimais, ypač nurodyti tokį nonsensą, kaip pasirašytą peticiją/kreipimąsi, tai čia jau lietuvišku kontekstu kvepia; tiek pat vulgariu, primityviu, liumpenišku kaip ir pačios TV3 laidų repertuaras ir jų turinys…
    O kalbant apie žiniasklaidos priemones, tai niekur civilizuotoje erdvėje nėra nuleidinėjami tiesmukiški įsakymai (tą daryk, to nedaryk); tai tikrai skandalinga.

    • Anonimas

     Na, teisybės labui reikėtų pridėti, kad, manyčiau, dažniausiai tai išvirsta į „šalių susitarimu“ (DK 125)…

 • Mieli kolegos,
  manau, kad šioje situacijoje turime vertinti ne Jolantos žurnalistikos pasiekimus ar nuopolius iki tol. Tai galime ir reikia daryti, tačiau kitame kontekste. Juk ne už praeities darbus ar blogus darbus ją atelido.
  Todėl atleidimo pagrindas vertas ypatingos diskusijos. Ypač apie tai, kas gresia žurnalistui už kolegų ir savo teisių gynimą. Beje, Jolanta ant kreipimosi į valdžios institucijas pasirašė savo vardu, o ne televizijos. Todėl LŽS ketvirtadienį rengia neeilinį Valdybos posėdį šiuo klausimu. Žinių sulauskite jau labai greitai.

 • They came first for the Communists,
  and I didn’t speak up because I wasn’t a Communist.

  Then they came for the Jews,
  and I didn’t speak up because I wasn’t a Jew.

  Then they came for the trade unionists,
  and I didn’t speak up because I wasn’t a trade unionist.

  Then they came for the Catholics,
  and I didn’t speak up because I was a Protestant.

  Then they came for me,
  and by that time no one was left to speak up.
  Martin NiemÃller.

 • Anonimas

  PONE RA2AI, NORĖČIAU SU JUMIS PASIDALINTI INFORMACIJA. PRAŠAU MAN PARAŠYTI Į ELEKTORININĮ PAŠTĄ

 • Anonimas

  man toks įtarimas, kad Aušra kritikuoja žurnalistę vien todėl, kad laidą veda moteris.
  Aušrą, Jei aš neteisus, pasakykite bent vieną Jums patinkančią laidą (pageidautina apie politiką), kurią veda moteris.

 • Anonimas

  Negaila man. Nes tai buvo tendecinga, užsipuolamoji (gal ir užsakomoji – nežinau) žurnalistika. Labai neprofesionali, vienintelė „vinis“; kuo kandžiau įkąsti.

 • Anonimas

  Turbūt pastebėjote, kad vakar Barako Obamos inauguraciją tiesiogiai transliavo vienintelė LR televizija. LNK gelbėjosi fragmentiškais pasakojimais pagrindinėje žinių laidoje. Tuo tarpu šiandien LRT su Miliūte priešakyje nagrinės konkuruojančio TV kanalo žinių vedėjos nušalinimo priežastis. Hm… Sutinku, jog panašu, kad priežastys ne tos, kurios nurodomos viešame užsienio kampanijos atstovo pareiškime. Tačiau iki šiol lėkštokos „reitinginės“ produkcijos gamintoja TV3 neatrodė taip angažuota, kaip kad atvira ugnimi į Valinską šaudanti LNK…

 • „… Analitinėje praktikoje selektyvus kurtumas, t.y. atsisakymas išgirsti tai, kas nepriimtina, liudija esant motyvą, dėl kurio svarbi žinia ignoruojama. Gilesnių sutrikimų atvejais tai įgauna iškrypimo bruožų: kai žinia akivaizdi ir kai jos neįmanoma atmesti, ji „perdirbama“ iš fragmentų sukonstruojant savotišką žurnalistinį Frankenšteiną.

  Tad ir šalies ramybė priklauso ne vien nuo premjero charizmos, bet ir nuo mūsų visų (įskaitant žurnalistus, psichoanalitikus etc ) noro klausytis, išgirsti ir suprasti.“

  Jau antrą kartą šiandien atkreipiu dėmesį į T.Kajoko straipsnį, nes man nuo šiandieninės žiniasklaidos bloga.
  Tas dirbtinis karingumas ir nekompetencija – užknisa.
  Šį vakar R.Miliūtė nagrinės žinaisklaidos vidaus virtuvę, kaltins, spjaudysis, kels versijas. Vėl chaosas, įtarumas, negatyvios emocijos … jūs pirmiausia išmokite elementariai analizuoti dalykus apie tai ką rašote, nors truputėlį apie juos išmanyti.

 • Anonimas

  BNS klesti? na taip, BNS klesti, nes ten dirba Račas. Kita vertus, pasikalbėjus su BNS žurnalistais (jau esančiais ir išėjusiais, kurie taip pat pabendrauja su buvusiais kolegomis) susidaro įspūdis, kad BNS išties klesti (kabutėse).
  Senieji kadrai išsilakstė, priimamas dirbti žalias jaunimėlis, jei politikos skyrelis dar kvėpuoja, tai kriminalai merdėja (vargšė Ingrida viena visko nepaveža).

  Račai, Račai… negražu gražbyliauti. Kita vertus, suprantama – kontora, kurioje dirbi, tiesiog negali būti bloga ir neklestinti.

  • Senieji kadrai nebūtinai yra blogesni už žalią jaunimėlį. Mano požiūriu, dauguma jų bent jau turi daugiau potencijos.

   Kriminalai niekada nebuvo mano, kaip BNS vadovo, prioritetas. Jei nebūtų tokios paklausos, iš viso uždaryčiau šią kategoriją. Deja, turime šiek tiek atsiliepti į lūkesčius:)

   O šiaip tai pasidairykite aplinkui ir paklauskite, kiek žiniasklaidos priemonių moka normalius atlyginimus (su pajamų mokesčiais ir Sodra) ir kiek jų iki šiol nemažino atlyginimų ir neatleidinėjo žmonių.

   Kai tokią bent vien surasite, galėsime kalbėti toliau.

   P.S. Pavydas nėra pats geriausias draugas… :)

 • Anonimas

  gerai, kad J.Butkeviciene atleido.Jos arogancija ir izulumas, akivaizdus.Ypac nepatiko paskutine laida.Atviras kurstymas ir agresivumas.

 • Anonimas

  nekulturingu zmoniu televizijoje reikia kuo maziau. Atsisveikinant, spaudziant ranka, reikia atsisveikinti, o ne palikti zmogu be argumentu ir su trumpu atsakymu, kai klausimas buvo ruostas ilgai.

 • Anonimas

  Na ši žurnalistė tikrai nebuvo verta savo pozicijos TV3 žinių tarnyboje, nes dažnai pasielgdavo ypač neetiškai, o šį sekmadienį savo laidoje buvo be galo agresyvi prezidento atžvilgiu ir tarsi kurstė žmonės vėl sukelti riaušes. „Ar prezidentas ryšis paleisti su visuomene nesiskaitanti seimą“ sakyčiau tokie teiginiai neturėtų sklisti iš objektyvios (bent jau manau tokia turėtų būti) žurnalistės lupų.

  • Anonimas

   Mano nuomonė panaši į Jūsų,man taip pat būdavo nesmagu kartais žiūrėti ir klausyti Jolantos reportažus dėl mandagumo stokos.

 • Anonimas

  O man įdomiausia, ar sumokėjo Jolantai išeitinę kompensaciją. P.S. Savaitės komentaras su tuo firminiu rankelės paspaudimu jau seniai buvo koktu.

 • Anonimas

  Kiek žmonių – tiek nuomonių ir tai yra gerai. Anksčiau ar vėliau ir žurnalistai apsijungs kokion profsąjungon. Tada panašiu atveju gaus ginti net nuožmiausią savo konkurentą. Kitaip – vergystė.
  Prieš didelius pinigus įmanoma kovoti tik susivienijus.

 • Anonimas

  Pons Račai, ar jums teko dirbti tikrai DIDELĖSE kompanijose? Neteko girdeti, kad, pvz. Nokijos kokio skyriaus vadovas, nesuderinęs savo veiksmų su kompanijos vadovybe, paviešintų savo nuomonę apie pvz. SonyEricsson telefonus? Spėkit iš 3 kartų – ka jis po to veiktų?

 • Anonimas

  Man asmeniškai atrodo, kad to MTG tik registracija vakarietiška. TV3 kontora yra absoliutaus parsidavėliškumo pavyzdys.

  O Butkevičienė čia ta, kuri paskutinį klausimą užduoda kai pašnekovas jau keliasi nuo kėdės?

 • Anonimas

  Išklausiau Milašiūno interviu lietryčiui garso įrašą. Šiaip nemėgstu to laikraščio, bet šį kart jie nedaug primelavo. O kodėl tas psichoanalitikas atsiprašinėja Kubiliaus, tikrai nesuprantu.

 • Anonimas

  Man tik keista kad tik dabar ją atleido. Ir keista , kad politikai ėjo į jos laidas. Tokius žurnalistus tiesiog reikia ignoruoti.

 • Anonimas

  Čia kažkas domisi dėl mano preferencijų…
  o, geras klausimas. Aš labai daug žiūriu. TV3 man buvo nuobodu.. Žiūrėti Miliūtę nenuobodu, taigi žiūriu. Kartais labai pykstu, kartais labai patinka. Kaip kada, bet nenuobodu. O kokias dar politines laidas veda moterys? Patiko ta ponia atrodo Rūta, kuri dirbo kartu su Rachlevičiumi. Tiesa, kai ji pareiškėė, kad ji su Samu-Urbonavičiumi (kuris par laidą nsugebėjo jokio sakinio su veiksniu tariniu, nekalbu apie rišlią mintį,pasakyti, labai nustebau.
  Šiaip esu labai už moteris.Jei duosite sąrašą — mielai pažaisiu. Bet kad vis daugiau vyrai dirba. Deja.

 • Anonimas

  dėl atleidimo.
  Privatus verslas (leidinio pelnas)ir žurnalistika turi labai sudėtingus sąryšius, jei jau rimtai. Atleisti žmogų dėl jo pažiūrų (jei faktai teisingi, tada iš esmės dėl interpretacijos) neleistina jokioje save gerbiančioje media. Tiesa, yra keletas sąlygų — rimti leidiniai pvz. Britanijoje, aiškiai deklaruoja savo vertybinę poziciją ir akivaizdu nesamdo žurnalistų (kolumnistų, kalbu ne apie reporterius), kurių pozicija kita. TV3, kaip įprasta Lietuvoje, nedeklaravo vertybinės nuostatos, taigi, jo apžvalų vedėja galėjo turėti tokią nuomonė, kokią turi. Probelkma būtų faktų abrakadarba, bet čia jos nedeklaruojama, ar ne?
  Šiaip gerame leidenyje yra trys skirtingi ir pabrėžtinai nebendraujantys dariniai – reklama, žurnalistai su vyr. redaktoriumi priekyje, ir savininkai. Savininkų santykiai su vyr. redaktoriumi irgi labai pagarbūs (iki tam tikro lygio) Normaliai net sunku įsivaizduoti, kad savininkas duotų nurodymus eiliniam žurnalistui, labai labai išimtinais atvejais — vyr. redaktoiui. Tai ką kalbu ne teorija, o praktika.

 • Anonimas

  to aušra maldeikienė

  NIEKUR normaliose kompanijose nesuderinta public action – ypac valdzios atzvilgiu – nera toleruojama.

 • Anonimas

  Kodėl niekas nekelia vienos paprastos versijos, kuri net gali būti tiesa, kad MTG savo įmonėms kelia sąlygą nepolitikuoti. Butkevičienė ėmė politikuoti, ir net ne savo, o visos televizijos vardu… O Valatka dabar sako, kad tai rodo, kad MTG yra korumpuoti.. išsiplaukit galvas, žmonės, kaip pas mano bobutę sakydavo…

  • Anonimas

   A, tai Valinskas su Marcinkevičiumi LEO pamatus ir aplinkybes skalbė nepolitikuojančios TV eteryje…
   Taip pat nepolitikuojant ir Matulą prie kryžiaus kalė…

 • Anonimas

  Dieve, kokius niekus peza Makaraitytė per LTV pas Miliūtę laidoje. Gėda klausyti. Seniai buvau taip nusivylusi ir žmogumi ir situacija.

 • Anonimas

  o kaip jums, kad Butkevičienės vietą užėmė Makaraitytė?

 • Anonimas

  Biski iš kito operos teatro, bet panašaus spektaklio.
  Apie smulkiųjų nuodėmes, atseit. lėkite, rodykite.
  Tai mergaitė parodė… apie tuos, kurie maitina TV.
  Tai tie parodytieji nustojo maitinti TV, o TV atomatiškai – tą mergaičiukę.
  Paskui tos pamokos būna įsimintinos ir kituose operos teatruose, kol vėl kažkas neprimiršta…

 • Anonimas

  Užtenka prisiminti G.Jauniaus “Žinias”… va už ką reikėjo atleisti Butkevičienę. Kitaip tariant ją reikėjo mesti ryškiai anksčiau už žurnalistikos diskretitavimą :)

 • man labai nesimpatiška ta publika, kuri sėdi-kalba TV studijoje, o su Indre Makaraityte yra viskas tvarkoj. Jos straipsnis su nuotrauka iš Siemens arenos VIP ložės su valstybės veikėjų-verslo-žiniasklaidininkų grietinėle yra legendinė, chrestomatinė mūsų 20-ies metų gyvavimo laikotarpio. Nei Miliūtė, nei žurn. sąjungos pirmininkas Radzevičius šiomis temomis nekalba, o Valatka apskritai yra tos oligarchinės-mafijinės sistemos dalyvis, sraigtelis, klapčiukas, kuris, beje, visiškai nesilaiko žurnalistinės etikos, o solidarumo su kitais žiniasklaidininkais laikosi tik jam naudingais atvejais.

 • Anonimas

  Dėl Butkevičienės: aš vis dėlto manau, kad tas jos parašas buvo formali priežastis. Nežinau dėl ko, bet manau problemos buvo gilesnės ir senesnės.
  Dėl Makaraitytės: Ji matyt visa tai žino…
  Dėl Miliūtės: ji irgi verta atleidimo. Nesakau, kad reikia atleist. :) Ji politikuoja, kartais daugiau kartais mažiau. Ji manipuliuoja pašnekovu, kartais aiškiai matosi, kad ji turi išankstinę nuomonę ir viskas ko siekia – išmušti tam patvirtinimą. Vietoj Miliūtės pasiūlyčiau Račą. :)

 • Anonimas

  Koktu – per LNK jau dviratininkai tyčiojasi iš… atleistosios žurnalistės.

 • Anonimas

  Šiuo metu, per LTV,tiesiogiai, vyksta diskusija apie tai.

 • Anonimas

  Oj kaip patiko p. Valatka, ka tik ta laida per LTV baigesi, apie sita pati reikala…

  tiksliai neatkartosiu, bet…

  klausimas buvo „ar gali ranka prie sirdies pridejes pasakyti, kad LRytas nera pazeides to zurnalistu kodekso kazkokio… “

  atsakymas (sutrumpintas), is temos „visi vagia tai … ka cia jau apie mano nuodemes“ – as tai supratau kaip teigiama atsakyma i uzduota klausima, ir is karto i dausas (sukam kalba), amerika… obaaama…. ir akmuo Kubiliui, virtualus, ne pro seimo langus… koks jis toks ir anoks…

  labai linksma…

  • Anonimas

   Ir man „patiko“ Valadka. Ne vienoj laidoj neleidzia kalbeti kitaip, nei jis mano. Jei pasako „ne pagal ji“, nutraukia, paaiskina, koks tas neismanelis, nieko nenutuokiantis, nuzemina ir pateikia savo „teisinga“ nuomone. Tikras, rimtas zurnaliuga.

 • Anonimas

  Nu bet kiek suprantu Makaraitytė irgi pasirašė tą kažkokį manifestą? Tai Valinsko korta automatiškai atkrinta ir Butkevičienei nebeišeina vaizduot cenzūros siautėjimo aukos?

 • Anonimas

  siknoj slieku ieskojo del tos makaraitytes. Atsirado laisva vieta ir ciupo nelaukus, ka miliute bande iskvosti. Nezinau kaip ten viskas, bet manau nedaug kas butu tos vietos atsisakes.

 • Anonimas

  Miliūtės laida davė įdomių įžvalgų. Visų pirma tv naujienų tarnybų susitarimas ignoruoti Valinską. Hmm… Man atrodytų, toks susitarimas labai paprastai gali būti interpretuojamas kaip politikavimas, ir visiškai suprantu tuos švedus. Kita vertus, kaip galima būtų traktuoti LTV kaip visuomeninės tv dalyvavimą šitame susitarime …
  Beje, man atrodo kad Makaraitytę įrašinėjo jai nežinant. Gal būt klystu…

 • Laida susivedė į tai „kokia bloga ir nesolidari yra Makaraitytė“.
  Proginė laida, net nežinojau, kol Valatka nepasakė, jog tai didžiausia TV. Niekada nežiūrėdavau, sakau nuoširdžiai, pažiūriu tik LNK 18.45, o visa kita ką žiūriu, tai LTV.

 • Anonimas

  Ir kokie cia zurnalistu laisves ribojimai, ar jie teigia kad makaraityte paperkama ar pelnkiama. Viena laisva zurnaliste pakeis kita laisva zurnalise. Kabuciu nedejau, nes nezinau ant kuriu zodziu det ie ar reikia. :)

  toliau, kaip seime megsta, papliurpia ir tada sako is esmes bando pliurpti. Kokia cia zurnalistikika nunai tapo, kuri maike plesosi, kad pilieciai butu infomuoti, nors paskutiniu metu tos informacijos nebera. Davatkizmai vieni, speliones, kiek atsirado antrasciu su klaustukais, tai koks cia informavimas. Ieskosiu tarkim po metu siandienos lr kazkokios info. Atsiverskit ir paziurekit kokios antrastes. Truksta tik „dirty!“ ir t.t.

 • Anonimas

  O bus A.Račo komentaras apie lryto interviu su psichoanaliku Milašiūnu?
  Iškraipytos ar neiškraipytos jo mintys, jūsų manymu, Artūrai?

 • Anonimas

  rasa, o koks skirtumas? tegu tai buna ju paciu galvos skausmas

 • Anonimas

  Ka cia galima butu pasakyt… Lietuva… Kazkokie svedai siauteja musu mazam laukiniam kraste, o laukiniai kaimieciai bado vienas i kita pirstais ir nezino ar cia gerai ar blogai… Nieko naujo… Pasirodo visuomenes susiskaldymas galioja ir …sklaidai…. Ka gi, taip ir toliau mieli tautieciai pasiruosiam schoodo kruveles ir taikliu suviu (ups komentaru). Gerb. Racui – Jauniaus vakaro zinios turejo savo tiksline auditorija, kaip is komercines tv auginancios reitingus ir reklamuojancios sampunus, sauskelnes ir pigius pogalbius pilnai logiska ir suprantama pasiulyt toki ir butent toki produkta tokiai tikslinei auditorijai. Tai tiek. Faktas p. Jolantos pozicija buvo nenuosekli ir akivaizdu, kad bendravimo problemu su vadovybe turejo jau anksciau.. Sasajos su Prisikelusiuoju akivaizdzios…

 • Anonimas

  Nesu reklamos specialistas ir neturiu reklamos monitoringo rezultatu, taciau akivaizdu, kad kazka Valinskas turejo tv3 pasiulyt ateidamas i sia tv. Pilnai gali but, kad su savim atsivede tam tikrus reklamos uzsakovus.. Kad skandinavams baltijos salys apskritai ir musu kaimas konkreciai yra laukiniu krastas pinigams daryti ir tiktais yra senai aisku. Taigi turim ka turim. Permainos visur kur nepasisuksi…

 • Artūrai,
  Visiškas fiasko yra tai, kad LRT vadovauja Siaurusevičius. LNK, kaip visuma, yra absoliutus fiasko televizijų istorijoje. Fiasko yra tai, kad lietuviškos televizijos apskritai rodo tiek daug šlamšto, smurto, ašarų, kliedesių, iškrypėliškumų, ŠMEIŽTO. Tai mūsų, kaip tautos, fiasko. Tai gula ir ant tavo, Artūrai, sąžinės, kadangi dalyvauji visuomenės nuomonės formavime (beje, labai „stropiai“ žaisdamas į vienus vartus).
  O Butkevičienės atleidimas – anokia čia sensacija. Dirbo privačioje struktūroje, per 15 metų visko buvo,užsisėdėjo, „išsikerojo“, nosį per aukštai pakėlė, atėjo laikas(pasitaikė proga) ir pakeitė.
  O bičiulis taip pasakė: viską Valatka suorganizavo,- kad dar ant Valinsko „pavaryti“. Čia, maždaug, kaip per Pakso skandalą, kai pačiame įkarštyje nenustatyti ( :))) asmenys suspardė Borisovo konkurentą.
  Juk supranti, Artūrai, tikslas pateisina priemones, svarbiausia tinkama linkme nukreipti rinkėjų mintis… Piktavališka žiniasklaida biednoje, piktoje, lėtai ir sunkiai mąstančioje visuomenėje – efektyviausias ginklas.

 • Anonimas

  TV3 atleisdama savo ziniu tarnybos vadove padare milziniska zala savo kaip nepriklausomos ir objektyvios televizijos reputacijai. Visiskai nesvarbu kokie ten vidiniai konfliktai buvo su Butkeviciene, taciau toks jos atleidimas siuncia dvi zinias.

  Pirmoji skirta visuomenei, atleidom populiariausiu ziniu tarnybos vadove ir populiariausios savaitgalines analitines laidos vedeja. Priezastis – kaskoks parsas ant kreipimosi. Nei vienas normaliai mastantis zmogus rimtai negalvos, kad televizija taip eme ir ismete viena kertiniu postu uzemusia darbuotoja del parasiuko. Tuoj randasi kruva samokslo teoriju ir tai visikai naturalu. Atliesdami ja tokiu pagrindu TV3 vadovai turejo prognozuoti tolimesni ivykiu scenariju, todel darosi dar neaiskiau uz kokias nuodemes buvo ryztasi tokiam radikaliam zingsniui.

  Antra zinia – TV3 zurnalistams. Televizijos vadovai juos isdave aiskiai parodydama, kad bet koks parasas, pilietine pozicija, asmenine nuomone gali buti priezastis netekti darbo. Bet kas dar blogiau, TV3 juos isdave tuo, jog dabar visokie Valinskai ir kitoie politikos funkcionieriai gales drasiai siusti TV3 zurnalista ant triju raidziu ir sis nesijaus saugus tai paviesinti, arba bandyti apsiginti. Juk net jo vadove neapsigyne – ka jau cia jis. Televizijos vadovai tai turejo taip pat prognozuoti.

  Akivaizdu viena – vien tai, kad buvusi TV3 ziniu tarybos vedeja tiesioginiam etery kalba, jog buvo spaudziama nedeti kaskokiu reportazu, kad ja ismete del Seimo pirmininko uzgaidos rodo, jog TV3 Zinios buvo subjektyvios ir saliskos. O juk tai vienintele televizija valdoma uzsienio investuotoju. Tai ka jau kalbeti apie vietinius magnatus Mocku, Luby ir Co? Akivaizdu, TV3 su savo ziurimiausiom laidom (Dzin, Ambrozija ir panasiom) orientuojasi i kaimo auditorija, todel gal ir kokios nors rimtos reakcijos is jos auditorijos nebus. Nors butu taip paprasta, jei nors savaite visi is principo neziuretu TV3 ziniu. Tai leistu visai televizijos vadovybei susimastyti ka reiskia objektyvumas ir nesaliskumas. As tiesa sakant taip ir darau jau kuris laikas rinkdamasis pavakario LRT informacija (dariau tai del laiko, nes pradeda anksciau :)

  Labai nepatiko pokalbis su Makaraityte. Ne todel, jog ji nekomentavo – komentuoti darbo pasiulyma is komercines televizijos butu kvaila ir neetiska. Po tokiu komentaru ir pasiulymas greiciausiai dingtu. Bet pats irasas (ale kalba dvi drauges) ir Miliutes teisiamas tonas, nuolatinis spaudimas bei varymas i kampa zmogu, kuris sioje situacijoje niekuo detas. Juk Makaraityte net darbo pasiulymo dar neprieme. Kodel ja pulti? O net jei priims, kas cia blogo? Juk ji aiskiai pasake, jog cenzurai nepasiduos. Kaip tik po Butkevicienes ir noreciau vedejos kedeje matyti protinga ir izvalgia profesionalia, kokia yra Makaraityte. Negi dabar zurnalistai turi susivienyti ir visi iseiti is TV3? Manau, tai irgi neadekvatu, nors LRT (kuri ir transliavo diskusija) toks scenarijus gal ir butu palankus. Zlugtu konkurentas, padidetu nacionalinio transliuotojo auditorija.

  • Skirmantai, geras komentaras… Logiškas.

   Nemačiau laidos (vis tas krepšinis), bet būtinai ją pažiūrėsiu. O tada gal ir pakomentuosiu:)

 • Buvo keista,gaila ir … nemalonu stebėti, taip vienas kitą bemurdančius žurnalistus(es) (ypač po taip išreklamuotos „solidarumo“ akcijos). Miliūtė – tarsi dabartinės …sklaidos išpampusi motininė kaukė – „arba aš tave prilaušiu, arba tau galas, nes aš – …SKLAIDA !“ O vyriškasis tos kaukės pradas, be abejo, Valatka.
  Makaraitytė šaunuolė, kantrybė per „doprosą“ be orderio – pavydėtina. O Rokas …. apgailėtinas.

 • Mielas Arūrai,
  Noriu atkreipti dėmesį jūsų ir visų čia besilankančių,
  Artūrai Račai, sąmoningai ar ne, pasidavęs masinei plunksnos brolių psichozei, nusižengi šventam, kertiniam žurnalistikos principui – likti nešališkam .
  Noriu, paklausti, kodėl lieka nepastebėti geri, teigiami ir nuoširdūs Valinsko ir jo partijos žygiai seime, nors “senųjų tradicinių” noras juos diskredituoti rinkėjų akyse – begalinis, o galimybės – milžiniškos. Ar jums vis dar svarbiau kairė jie ar centras, ar vis dėlto daug svarbiau jų daromi žingsniai ir sprendimai. Net ir TPP bandymas sumažinti seimūnų atlyginimus iki 5000 litų (kaip seimūnui – nedaug, tačiau pakaktų išgyventi ir dirbti, plius bandymas solidarizuotis su tauta sunkmečio sąlygomis) jūsų liko nepastebėtas. Tai jau daugiau negu keista. Ar žinote, jog nutylėjimas kartais prilygsta nusikaltimui?
  O ką jūs pasakysite apie seimo pirmininko A.Valinsko užmojį “iššluoti” iš seimo tokias politmafukų privilegijas, kaip kirpyklos ir masažistės? Seniai buvo laikas, tik be Valinsko nebuvo kam. Pasidomėkit, kiek tai atsieidavo mokesčių mokėtojams. Ar ir čia tik “ufonauto” sapnas? Ar ne laikas, mielas Artūrai, pažvelgti plačiau.
  Buvo laikas, kai Arūnas Valinskas dirbo samdomu (samdomas darbas – veikla, kai už tam tikrą sukurtą produktą tau apmokama)šoumenu ir pasiekė tos srities aukštumas – absoliuti dauguma jo viešų pasirodymų ir kalbų tebuvo jo, kaip šoumeno, kaip prodiuserio darbo dalis. Tame versle kitaip – NIEKAIP. Kas to nesupras – tas tiesiai šviesiai – durnas. Dabar gi Arūno Valinsko darbas – seimo pirmininkas. Kiekvieno protingo vadovo veiksmai – susitvarkyti savo kiemą. Tas sėkmingai daroma.
  Artūrai Račai, dar neseniai teigėte (na gerai – spėjote) – valinskininkai – naujas maximos produktas “ufo&Co”. Ar pasiliekate prie tos minties ir toliau, ar pabandysite spėti dar kartą. Spėliokite į sveikatą,jūsų tinklalapis, jūs čia bosas, tik nepamirškite atmerkti ir antros akies (arba įdarbinti dar vieno pusrutulio).
  Gebėjimas matyti abi puses – tikro, pagarbos verto žurnalisto bruožas. Netgi priedermė – jeigu manot toks esąs.

 • Artūrai,
  P.S. B.Obama įšaldė algas aukštiesiems Baltųjų rūmų pareigūnams, o Kubilius … vėl išmokėjo priedus.
  Baik, Artūrai, spyriotis. Kubiliaus ne šiaip sau per 18 metų „nesuvalgė“, jis – „savas“. Aš, kaip kaukė Miliūtė, vistiek tave prilaušiu tavo paties bloge, kol tu susiprasi į kurią vietą Kubilius įsikišo tavo „balsą“ spalio mėnesį.

 • Anonimas

  Kalba nukrypsta į antrinius dalykus, ponai.
  Šioje situacijoje civilizuotuose kraštuose – staiga ims plisti hitlerizmo idėjos (Lietuvoje – skinai, kitur – naši ir t.t. ir pan.), kaip 1930 m., kuomet viskas Vokietijoje papbrango iki kosminių aukštumų.
  Tai kas kita nei radikalūs musulmonai prieš vartotojiškas, Planetą naikinančias civilizcijas (būtų gerai, kad jiems Planetos naikintojus pavyktų paveikti, bet neviduramžių metodais turinmt ranką ne kinžalą, bet a. bombą…).
  Taigi spėriai vysrosi reikalas link hitlerizmo.
  Na šiuo atveju skinai prieišlieję prie išbadėjusios minios – paleido vidurius Lietuvai (tiksliau jos atspindžiui…).
  Vieningai turime pasakyti – jei šiandien kur nors gimtų tokia Vokietija, kai valstybės visi gyventojai persiima A.H. ideologijos – ta valstybė turėtų būti sunaikinta, kaip tai JAV ir padarė 1945 m. (su savo sąjungininkais tuometiniais).
  Ar įsigalės skinai, naši ir pan. iki tokio lygmens, kad tik karas juos galės sunaikinti… ar leisti jiems gyventi iki tol, kol jie sunaikins oligarchus (nes kitos jėgos, kuri šiandien galėtų likviduotų mūsų Tautos istrebitelius, t.y. šiuolaikinius stribus – nėra), o po to likviduoti.
  Na o ten ar vienas, ar kitas oligarchų parankinis krenta (kalbant apie TV ar laikraščius) – ne taip yra įdomu, juk tai šiukšlės, kaip ir visa šiandieninė Lietuvos žiniasklaida, spamas, net iki rimtesnio daidžesto netraukianti.
  Kitaip sak

 • Anonimas

  man tai tas deklaruojamas zurnalistu solidarumas panashus i kartelini susitarima ir tai yra visishka nesamone.. Kaip galima sutartinai nerodyti valinsko jeigu tai yra objektyvi musu gyvenimo realybe.. Cia kas dabar yra? Ka nori ta rodome, apie ka norime apie ta informuojame. Kazkokia viesosios nuomones uzurpacija..Ir dar tam visam reikalui diriguoja visu Lietuvos pasaulio zurnalistu vadas.Vien uz tai reiketu jam klyzma pastatyti. Isizeide matai ant Valinsko kad siek tiek pareglamentavo ju elgsena seime..

 • Pingback: Anonimas()

 • Anonimas

  Sveiki,
  Labai jau keistai man skamba tiek blogo irasas, tiek komentarai, o to priezastis paprasta – niekas nesiremia pirminiais saltiniais :(.
  p. Racai idekit kriepimosi kopija, paziurim kaip pasirase p. Butkeviciene ir tada diskutuokim. Jei ji pasirase kaip p. Butkeviciene tada galima „prikaisioti“ TV3 del sio atleidimo, jei ji pasirase TV3 vardu – tada vis tiek galima „prikaisioti“ TV3, bet ne del atleidimo, o del PR nevaldymo. Dabar skaitau ir stebiuosi, kodel niekas nenagrineja pirminio saltinio, o visi „loja“ ant ko tik papuola: TV3, Valinsko, Kubiliaus, ir pan. kam to reikia?
  Pagarbiai,
  Mindaugas

 • Anonimas

  man atrodo kad dalis komentatorių išleidžia iš akiračio viena aplinkybę, kuri yra labai svarbi ir švedai sau leidžia padėkoti Butkevičienei už jos „indėlį“ kovojant už žurnalistų teises, tačiau neatsisako savo atleidimo versijos. Ar ją atleido dėl parašo ant peticijos (ji pati teigia pasirašiusi savo , o ne TV3 vardu), ar dėl jos sprendimo įtraukti į Valinsko boikotą savo naujienų redakciją? Vakar per Miliūtės laidą ji prasišnekėjo dėl boikoto ir Valatka į ją piktai pasižiūrėjo. Taigi klausimas turėtų būti keliamas, kurio savo parašo ar sprendimo ji nederino su švedais.Aš neturiu jokių dokumentų rankose, kad galėčiau teigti vienaip ar kitaip. Tačiau įvykių raida (TV3 sulaužė boikotą po atleidimo) leidžia spėti, kad atleido dėlantros priežasties

 • Anonimas

  Sioje vietoje noreciau pasakyti savo nuomone. O nuomone bus tokia, kokia susidariau skaitydamas si blogo irasa. Taigi, atrodo, kad zurnalistai yra visada kazkieno itakojami (tai pripazino tas pats Arturas). Ir, kas juokingiausia, Arturas dave tiesiogine uzuomina i tai, kad daugelis zurnalistu pasiduoda tai itakai… Mano manymu, gaunasi taip, kad negalima tiketi zurnalistais 100%. Visi sneka: taisetai, neteisetai, pazeistos teises ir panasiai. O realiai galima drasiai teigti, kad vis del to toks dalykas buvo uztarnautas. Be to asmeniskai Arturo noreciau paklausti vieno dalyko: kodel visi sia valdanciaja koalicija vadina centro desine, kai realus darbai yra netgi radikaliai desinieji? Kur izvelgiate ta centra? Kodel, stipriai palaike desiniasias jegas, dabar taip ant ju puolate??

  • Simai, gal man atmintis šlubuoja, bet priminkite, kur aš ten pripažinau, kad „žurnalistai visada įtakojami“? Bus ačiū.

   O tikėti 100 proc. niekuo negalima tikėti… net savo mergina:)

   Dėl dešiniojo centro – taip pat kažką painiojate, kaip ir dėl palaikymo ir puolimo… Gal dar paskaitinėkite:)

   • Anonimas

    Cituoju:
    „TV3 virtuvę pažįstantys žmonės teigia, jog žinių tarnyba po minėto incidento buvo pradėjusi rengti reportažą, tačiau šis darbas buvo sustabdytas atėjus nurodymui iš aukščiau. Tai yra, J.Butkevičienei tiesiog buvo nurodyta tokio reportažo nerengti.
    Ji nurodymą įvykdė. Ir, aš sakyčiau, tuo pasirašė sau nuosprendį, kuris buvo įvykdytas vakar.
    Ir taip atsitiko todėl, kad ji negynė savo kaip žinių vadovės ir žurnalistų, kurie dirbo jos vadovaujamoje žinių tarnyboje, teisių, kai turėjo tai daryti.
    Esu trumpai dirbęs televizijoje ir buvęs gana panašiose situacijoje: vienu buvo pasiūlyta nedaryti reportažų kai kuriomis temomis, kitu – būtinai parengti reportažą. Abiem atvejais prašančiojo paprašiau nurodymo raštu… ir žinoma, tokių negavau. Tiesa, dirbau po to nebeilgai:)
    Jolanta gi pasidavė spaudimui ir pamynė pagrindinį žinių tarnybos darbo organizavimo principą – nepriklausomumą.“

    Taigi tai yra arba paskalu skleidimas arba, daugiau ar maziau, patikima informacija… O toliau ir nereikia nieko galvoti – faktas, kad kazkas kazka spaudzia yra. Vadinasi yra ir daugiau tokiu (kaip ir su mano minetais pavyzdziais is policijos gyvenimo – jei ima vienas, tai ima daugiau ir, kas juokingiausia, visi zino ir tai laiko normaliu dalyku). As bent jau buvau susidures su rasytines ziniasklaidos saliskumu (ilga istorija…). Esu Liutaurui Uleviciui bloge papriekaistaves, kad per daug akivaizdiai jis palaike desiniuosius (aciu Dievui nors atvirai) – tokios jo pareigos (beje, manau, kaip ir jusu – itakingos) toki palaikyma dare neetisku (kur D. Radzevicius ziuri???). Citata is 2006 metu: „Todėl pasikartosiu – po nepavykusių konservatorių ir socialdemokratų derybų ir pastarųjų vakarykščio žlugimo Seime iš esmės pakeisti situaciją gali tik pirmalaikiai Seimo rinkimai. Geriau jau būtų spręsti viską iš esmės ir sprendimo teisę patikėti rinkėjams. Jie kartais klysta, tačiau bent jau neveidmainiauja.“ Kas tai? Nesaliskumas?? Galbut, bet labai jau toks ant ribos…

    Del desiniojo centro noriu tikrai issiaiskinti, nes is tikro tas pavadinimas iskilo isskirtinai is partiju ideologiju, kuriu, kaip pats ne karta sakete, is principo nebuvo ir nera. 2006 metais konservatoriai aktyviai palaike kaire politika po rinkimu staigiai metesi i desine. To kazkodel nepastebi jokie „analitikai“ ir apie tai nesnekama (kaip ir Mildazyte buvo sutarusi per viena LTV laida su buvusiu generaliniu komisaru…).

    • Mielas Simai, dėl TV3 – jokių paskalų. Informacija patikrinta iš kelių šaltinių.

     Dėl 2006 metų komentaro – tai mano nuomonė. O nuomonė visą laiką yra subjektyvi ir atspindi pasisakančiojo požiūrį į reiškinius. Pavyzdžiui, jūs galite galvoti, kad labai teisinga vienišą motiną su vaiku nelaikyti šeima – tada konservatoriai jums atrodys pati nuostabiausia partija. Man – priešingai jie bus panašus į viduramžių jėzuitus… Ir kur čia šališkumas?

     • Anonimas

      siaip visiskai suprantu ka ir kodel rasote, bet, manau, kad daugelis zurnalistu, tame tarpe ir jus, nelabai suvokiate savo itaka visuomenei. Kaip zmogui atskirti is kurios puses snekate? Kada tai jusu nuomone, kada tai BNS vadovas, kada tai pilieciu iniciatyvines grupes narys? Negi jus taip skirtingai, atsargiai pateikinejate nuomones, kad jos nesikirstu ne tik su zurnalistine, bet ir su zmogiska etika? (cia retorinis klausimas:)) Nekaltinu niekuo, bet tiesiog matau, kad zmones persistengia su visuomenes informavimo formomis ir to visiskai neivertina jokios etikos komisijos, kurios, velgi, taip pat elgiasi – vienoje vietoje kaip pilietis, kitoje kaip etikos sargas, kitoje kaip zurnalistas… Sakyciau ziniasklaidoje byrauja chaosas, kuri visi neigia (tas pats yra visoje musu salies sistemoje: teisesaugoje ir kitose srityse). Ir viskas nurasoma ekonominei situacija. Ne ekonomine situacija apsprendzia zmogaus moralines ir etines normas… Pvz. as praktiskai niekada nepateikineju savo tikrosios nuomones, o abejodamas ieskau atsakymu, kad suprasciau aplinka. Tuomet man nereikia perzengineti jokiu moraliniu, etiniu barjeru – nuomone visada pasilieku sau ir artimiausiu zmoniu ratui (beje, kartais, manau, musu tie ratai netiesiogiai susikerta:))

      P.S. pabaigai noriu pabrezti, kad siais zodziais:“Mielas Simai, dėl TV3 – jokių paskalų. Informacija patikrinta iš kelių šaltinių.“ jus is principo pareiskiate, kad ziniasklaida yra itakojama. O kas, ka ir kaip itakoja jau siuo atveju ir nesvarbu… Svarbu yra tai, kad nesaliskos ziniasklaidos, deja, nera. Del to is principo kalbeti apie zurnalistikos sventuma yra beprasmiska. Aciu, kad apsvietete kas vyksta Lietuvoje. Tai jau seniai itariau, bet nemaniau, kad tai vyksta tokiame aukstame lygije. O kaip su tuo kovoti?

    • Simai, o tai gi vertinkite jūs. Vertinkite ir drąsiai sąkykite, kur prasižengta su etika, kur buvo šališka. Bet su konkrečiomis pavardėmis, konkrečiomis citatomis. Galima šiame tinklaraštyje, galima sukurti atskirą.

     Bet darykite kažką konkrečiai, o ne tik raudokite ir kalbėkite apie tai, kaip viskas Lietuvoje blogai…

     • Anonimas

      Na tai ka cia dar vertinti: jus tiesiai sviesiai pasakete, kad „TV3 virtuvę pažįstantys žmonės teigia, jog žinių tarnyba po minėto incidento buvo pradėjusi rengti reportažą, tačiau šis darbas buvo sustabdytas atėjus nurodymui iš aukščiau. Tai yra, J.Butkevičienei tiesiog buvo nurodyta tokio reportažo nerengti.
      Ji nurodymą įvykdė“ ir dar pridejote „Mielas Simai, dėl TV3 – jokių paskalų. Informacija patikrinta iš kelių šaltinių.“.
      Tai jusu manymu nebuvo jokio zurnalistines etikos nusizengimo?? :) Kodel tuomet tylejo Radzevicius ir Co?? Nieko nezinojo?? :) O kodel tuomet ja dabar gina, kai viskas taip akivaizdu??
      Kazkaip man pradeda atrodyti, kad siektiek nesusisnekame :)

     • Simai, bet juk aš tą patį ir rašiau – aš ir bandžiau pasakyti, kad J.Butkevičienė nėra tas pats labiausiai nuskriaustas ir pats etiškiausias žurnalistas.

      Apsukome ratą ir dabar jau jūs manęs klausiate to paties, ką aš esu pasakę.

      Ir jei ką, tai aš jos ir neginu. O kodėl gina kiti – nežinau. Gal parašykite laišką D.Radzevičiui…:)

     • Anonimas

      Jei jus jos neginate, tai ka tai reiskia?? :)

      „Spėju, kad savininkai apie šį TV3 vadovybės sprendimą nebuvo informuoti, nes vargu ar jie būtų pritarę žinių tarnybos vadovės atleidimui už tai, kad ji, o ne pati TV3 generalinė direktorė, padėjo parašą ten, kur buvo dar keliasdešimt redaktorių bei leidėjų parašų.
      Už tai žinių tarnybos vadovai gali būti atleidžiami tik Lietuvoje.“

      Akivaizdziai nesusnekame :)

     • Anonimas

      Dar vienas perliukas musu ziniasklaidoje ir visuomeneje: I. Rinau byla… Nesvarbu ka as asmeniskai galvoju, bet jei zurnalistika viesai palaiko istatymu nesilaikancius asmenis, istatymu nesilaikancias institucijas (siuo, konkreciu, atveju), tai, manau tai mazu maziausia yra etikos nusizengimas, o jei dar pasinagrineti Baudziamaji kodeksa, tai dar galima ir byla pradeti. O dabar tik tyla… Rinkimai baigesi, o I.Rinau „skandalas“ padejo Zuokui pakilti auksciau…

 • Anonimas

  Nors Butkeviciene (daugiausiai del asmeniniu bruozu) ir ne itin megstama jos darbuotoju buvo, taciau galiu paliudyti viena – cenzuros jos darbe nebuvo. Be to, kaltinti ja, kad pakluso valdziai ir nepaleido vieno reportazo apie Zubriakova, irgi kategoriskai negalima. Juk visur yra kompromisas. Jei valdzia reikalauja, kazkurioje vietoje, manau, verta nuryti karcia piliule ir pralaimeti musi vien tam, kad paskui galetum laimeti kara. Manau, si karta ji ta kara, nors ir netekusi savo pareigu, pries teliko vadovybe ir laimejo.

 • Anonimas

  Gudruciai, gudruciai….o tiesa, kaip visuomet, paprasta.Kai kas negali susitaikyti su rinkimu rezultatais.Tik neaisku kodel, ar del to, kad pripratusi valdyti, kaip viena partija(kitu nuomones jiems nereikia), kita problema, Kirkilas su savo draugeliais prisidirbo ir bijo atsakomybes.Ar Leo lt….o cia gardus kasnis:)Manau sios vyriausybes puolimas butu toks pat, net jeigu jie ir nebutu pradeje ryztingu pertvarkimu pasaulines krizes metu. Dauguma mokesciu turejo buti priimti jau pakankamai seniai. Taigi, ruoskites naujiems seimo rinkimams :)Juk socdemai jau pradejo( paskutine Butkevicienes laida)O gal ja vel grazins i darba, su politines kankines aura?

 • Anonimas

  Būtent vakar LTV laidoje pirmą kartą buvo įvardintas (paviešintas?) dalies žiniasklaidos susitarimas blokuoti Valinską (šiuo atveju galima ir graudžiai pajuokauti, kad vieną iš trijų valstybės asmenų). Televizijos žinių tarnybos sprendimas veltis į tokius reikalus su valstybės pareigūnais galejo būti tas neįvardintas įgaliojimų viršijimas. Tačiau man dar labai lūdnai vakar pasirodė D.Radzevičiaus įrodinejimas, jog draudimas tam tikrose vietose Seime filmuoti, fotografuoti sukelia problemas ne tiek žurnalistams, kiek paprastiems piliečiams trukdo gauti informaciją, tuo tarpu kai Seimo Pirmininko sprendimų, spaudos konferencijų boikotavimas netrukdo? Tiesą sakant man dabar tikrai susidaro daug nepatogumų susirasti dominančią info, kad susidaryčiau daugmaž nevienpusę nuomonę, ir tikrai nekelia pasitikejimo kai kuriais žiniasklaidos šaltiniais.Ar teisinga informacijos vartotojus laikyti įkaitas kare, kur ,mano nuomone, abi puses neteisios?
  Mažas pavyzdelis iš didžiausio dienrasčio portalo: seimas sukandę dantis susimažino 15proc atlyginimus, bet atmete populistinį „seimo vedejo“ susimažinimą 50proc (negaliu patikslinti koks tikslus išsireiškimas, nes šiandien jau nėra to straipsnelio arba aš nerandu). Nei juoktis nei verkt…

 • Anonimas

  paprastai pilietei,
  matote, gerbiamoji, aš nežiūriu piktai į tą jų slaptą boikotą. Valinskas pasinaudojo šiuolaikinėmis žmonių problemomis, nusivylimu, neišprusimu, kurių pasekoje šoumenams tampa lengva ateiti į valdžia. Balsuojama vien todėl, kad juos nuolat mato per TV. Tačiau patys šoumenai ateina į valdžią labai silpnai pasiruošę atlikti tas pareigas. Vis tik brandi visuomenė pati išsirūšiuoja, kas yra apsišaukėliai, o kas gali rimtai dirbti. Dabar valstybę valdo žmonės mažai benutuokiantys arba nieko nenutuokiantys apie valstybės valdymą. Juk net jų buvęs kolega Marijonas prasitarė, kad jie ėjo ne tam, kad kažką duoti, o tam, kad kažką gauti. Ir čia reikia sutikti su Valatka. Jei jau pasirinkai politiko kelią ir esi išrinktas, tai pasėdėk bent keletą metų galiniam suole, pasimokyk ir tada prisiimk kažkokią atsakomybę. Deja, mūsų visuomenė nėra brandi ir „neordinarinės“ priemonės kartais gali būti pateisinamos. Gaila tik, kad jos slaptos…

  • Anonimas

   su valatka galima kalbeti tik patacko metodais.. o seimo pirmininko boikotas visai nera slaptas.. o TPP veikeju kaltinimas nepatyrimu panashus i senu shuleriu kompanijos veiksmus pries pradedanti naujokeli

 • Anonimas

  Orka, matau, kad nesuprantate kas yra valstybes valdymas. Tai, deja, yra blogos ziniasklaidos itaka… Seimas yra istatymus leidziamojo valdzia, o vyriausybe yra vykdomoji valdzia. Taigi, zinokite, kad visos nesamones yra ne del blogu istatymu, o del blogo valdymo, kuri atlieka, deja, vyriausybe, tai reiketu katinti visas be isimties ministerijas – ten visais laikais buvo palaida bala. Be to, nuosirdziai manau, kad didziausia musu valstybes problema yra kysininkavimas. Bet ne Seimo nariu, o visu tu, mano paminetu, ministeriju ir kitu svarbiu instituciju beprotiskas kysininkavimas (policija, mokesciu inspekcija ir pan.). Gyventi geriau nepasidare, kai pakeite koki Uspaskicha, nes tai visiskai neitakojo paprasto policininko… Manau ziniasklaida uzsizaide su politika ir nebeapsviecia tikru problemu, kurios, deja, dauguma atveju yra mumyse

  • Anonimas

   Ne, Simai, apie valstybės valdymą aš šiek tiek suprantu. :) Ir tikrai ne iš žiniasklaidos. Įstatymų vykdomąją kaip tik leidžiamoji ir parenka mums. Tą ir noriu pasakyti, kad vykdomosios valdžios parinkimas irgi yra viena iš labai atsakingų ir reikalaujančių susigaudymo įstatymų leidžiamosios valdžios funkcijų. Atleiskite, bet kai man valdžią parinkinėja Antanas su Roku, aš jaučiuosi labai nejaukiai.

   • Anonimas

    Negi taip sunku suprasti, kad tu Antanu ir kitu zodis ten nieko nereiskia? Be to, ministrai niekada ir nevalde ministeriju – ten sedi is senu (manau, kad net is sovietiniu laiku) sukisti asmenys, kurie ir valdo realia situacija. Patys paziurekite – per 18 nepriklausomybes metu pasikeite net 15 vyriausybiu… Ir jus manote, kad tos vyriausybes galejo kazka kontroliuoti ministerijose? Vargu… O apie tai tylima… Ne ten ieskoma problemu, ne ten…

    • Anonimas

     Reiškia ar ne priklauso nuo Antano. Kiekvienas seimo narys pasirenka komitetą, komisijas ir t.t. Dirba tam tikroje srityje ir turi daugiau galių nei kas nors kitas toje srityje daryti įtaką. Lygiai taip pat ir ministerijose. Pasakysiu radikaliai, ačiū Dievui, kad ten dar sėdi „senų sukišti“ asmenys. Kaip diletantai pradeda daryt tvarką aš jau mačiau…

     • Anonimas

      na ir kas is to sedejimo? Kubilius irgi sedejo aplinkos apsaugos komitete, bet jokios itakos nepadare, kad sustotu visos nelegalios statybos… Supraskite pagaliau – politika yra toks dalykas uz kurio stovi visai ne tie zmones kuriuos matome per TV… Be to nevarykite ant Antano, nes praejusiuose Seimuose tikrai buvo ir kvailesniu uz ji…

 • Anonimas

  orkai,nu jo, kaip ir sakiau, pas mus gali valdyti tokie profai ir tik jie.O butent: Kirkilas, Oleka,Jursenas,Andriukaitis,Sauliene,Prunskiene,Veselka,Paulauskas,Butkevicius…..AMZINI. O kiti štiš,na kartais konservus siek tiek paklauso:),bet dazniausiai keikia, kalti, kad turite kazkiek rinkeju (megztu bereciu):)

 • Anonimas

  Mano nuomone, jog didžioji dalis dalis valstybės valdžios valdymo problemų yra „musyse“:) banali frazė, jog tauta verta tokios valdžios, kokia ji yra pati yra, oj, kaip teisinga :). beje, ne tik pirmos, antros,…bet ir ketvirtos. Bet jeigu aš matau kad blogais (nesąžiningais, neteisingais…) būdais žiniasklaida nori susitvarkyti su blogu seimo pirmininku (aiškumo dėlei, jis išrinktas teisetai, versti antikonstituciška, tik, mano nuomone, jis neturėjo taip veržliai „imti“ SP posto, jo partija tikrai silpna, nelabai kompetentinga, kokių gerų ketinimų turi ar ne, bet tai mano asmeninė nomonė), man tai nepatinka. Tikslas pateisina priemones? kažkas ne taip…
  Vargu bau brandžios visuomenės bruožas priimti tokias žaidimo taisykles.

 • Anonimas

  > to Buvusi Butkevicienes darbuotoja

  ar ruošė Butkevičienės žinių tarnyba (Frolova) šmeižikiškus reportažus apie Bosca ( Alita) ?

 • Anonimas

  Beje, Marijono nuomonė, išreikšta Lietuvos ryte, man nieko nesako.Tikimybė, kad tas kas atspausdinta yra tiesa, tokia pati, kaip ir kažkoks pritemptas prie norimos išspausdinti minties, pasvaičiojimas. dar ir nebūtinai blaivioje būklėje…

  • Anonimas

   Marijonas per TV kažkokią laidą sakė.

 • Anonimas

  O kaip jaučiatės, kai tą „valdžią parinkinėja“ Bradauskai, Valiukevičiūtes, ta pati Teišerskytė, na tas girtas, kuris šlaistėsi seime, net pavardės nepamenu? Nors teisybę pasakius, man tas TPP sąrašas seime tikrai pobaisis, bet nepamirškit, kad daugumą TV veidų į sąrašo viršų ištraukė patys jų rinkėjai reitinguodami. Ir ką daryt, kad tie balsavusių 12 ar kiek procentų tokie? neleist balsuot? neleist balotiruotis?

  • Anonimas

   paprastai pilietei,
   Jūsų minėti piliečiai ilgai sėdėjo galiniam suole ir, patikėkit, yra daug vertesni už daugumą TPP seimūnų. Valiukevičiūtė jau 5 metai sėdi opozicijoj ir, kiek ją pažįstu, tikrai žino šį tą. Teišerskytė kuo jums nepatinka? Apie Bradauską patylėsiu. Na o latriuko iš Raseinių neišrinko. Ir ačiū kam už tai?

   • Anonimas

    Valiukevičiūtės kompetencija pasibaisėjau kažkokioj priešrinkiminėj laidoj per LTV, kai žmogus jau mažiausiai vieną kadenciją prabuvo Seime. p. Teišerskyė gal ir geras žmogus, bet gerų žmonių pasauly daug. Gal ir del savo nesidomejimo, bet labai kažkokių ypatingų darbų jos atliktų ar ne 2 kadencijose (galite pataisyti jei tiksliai žinote) aš nežinau. Balsuoja gal ir teisingai, gal ir geras teisingas žmogus, bet… Bet ir naujokai kai kurie geri žmonės, teisingi, kaip ir tas Antanas…:)

 • Anonimas

  Elementarios zinios tapo pop kulturos dalimi – is tai daromas sou: zmones labiau pasitiki kokiom nors dviracio ziniomis, kakadu ar panasiai nei paprastomis naujienomis… O problemos is tikro daugiau mumyse, nes is musu ateina tokie „politikai“ bei ne ka geresni „zurnalistai“. O etikos „sargai“ tik ploja katuciu – svarbiausia reitingai ir is to uzdirbami pinigai… O policija bei kitos, pamatines, valstybes institucijos toliau savivaliauja, nes jie i ziniasklaidos akirati papuola vis reciau. Puikiai atsimenu LTV laida skirta pries kara keliuose. Tuomet Mildazyte bande uzvesti tema apie kysininkavima… Ir taip aiskiai parode, kad apie tai buvo susitarta nesneketi… Ir tai vadinama zurnalistiniu objektyvumu?? To jau per daug…

 • Anonimas

  nu ir užpuolėt. :) Berods Arno laidoje Račas iškėlė klausimą dėl Roko atitikimo pareigoms atominės energetikos komisijoje. Ar jūs rimtai manote, kad tas užsinarkašinęs pilietis, mažai benutuokiantis apie savo tikrąjį darbą, gali rimtai kelti valstybės užduotis energetikos srityje? Sakysite yra tam specialistai ir jam tik politinį sprendimą priimti truputį pasigilinus. Tai gal tada bezdžiones rinkim? Algų iš vis nereiks, pigiau ir nenusišnekės.

  • Anonimas

   Kaip kažkas iš permainų koalicijos bandė protingai paaiškinti ir solidžiai išsisukti iš šios situacijos – ne mums ginčyti tautos pasirinkimą. T.y. maždaug toks buvo tautos sprendimas ir jo reikia paisyt.. Kalba eina apie tai, kaip viena iš seniausių ir tradicines parlamentines vertybes deklaruojanti ir jas ginanti partijų, sodina (ne kitaip) visiškai nepatyrusius (kukliai pasakyta) politikus (hmm… kokie jie politikai) į atsakingus postus. Pvz. antrojo pareigūno mūsų kaime postas.. Kas blogiausia, kad pas mus jau išsitrina bet kokios blogai-gerai ribos – aš Kubilių myliu, Kubilius yra gerai, viskas ką Kubilius daro yra gerai ir tik gerai ir atvirkščiai kalbant apie socdemus. Automatiškai ir Valinskas gerai, ir Zuokas gerai, ir Žilinskas yra gerai ir t.t.

 • Anonimas

  O aš paburnosiu šį kartą. Kas čia per valstybinės reikšmės įvykis, kad reikia kuo skubiausiai surengti specialią laidą ir atidėti dailiojo čiuožimo transliaciją. Sutinku, kad ne kasdien atleidžiami televizijų žinių tarnybų vadovai ir apie tai reikia kalbėti, bet ar tikrai reikia specialių laidų čia ir dabar. Ar ne geriau būtų buvę savaitės bėgyje surengti normalią protingą diskusiją..Gal aš neįžvelgiu ko nors labai svarbaus, bet kaip eilinei pilietei nelabai išmanančiai povandeninius žiniasklaidos veikimo principus ir, tiesą sakant, ne itin jais besidominčiai, vakaras buvo sugadintas..Jau vien ką reiškia R. Miliūtės veidas ekrane kai tikiesi gražių šokėjų.

  O apie p. Artūro vadovavimą BNS tai gal reiktų pabaigti tuos pavydo ir neišmanymo persunktus komentarus..Viskas čia labai paprasta – jei pildo tinklaraštį, vadinasi, gali/turi laiko. Kai nepildys, žinosim, kad negali/neturi kada.
  Galima būtų daug kalbėti apie vadovo funkcijas ir pan., bet nėra reikalo. Ir apie tai, ar gerai, ar blogai p. Artūras atlieka vadovo darbą galima kalbėti tik padirbėjus kartu su juo. (Šiaip tai įdomu būtų :))Vat tada ir padiskutuotume apie komandos suderinamumą, požiūrį į darbą, tikslus ir jų įgyvendinimą ir galybę kitų dalykų.

 • Anonimas

  Neužsipuolėm, tik diskutuojam:) Ir jau niekas nekaltas , kad šią valandą vienokių minčių daugiau, kitokių mažiau:)
  Man irgi tame sąraše, Žilinskas, Baukutė ir dar keletas asmenų atrodo daugiau negu keistai, bet , jau kartojuos, tokia piliečių valia (juolab kad ir kituose sąrašuose panašių asmenybių yra). Seimo nario, išrinkto pagal partijos sąrašą atšaukimo, pakeitimo, nepasitikejimo tvarka berods yra. tai vienas iš teisėtų demokratinių būdų (prisipažįstu, čia jau aš daugiau nieko neišmanau:). Imkitės to, kaip rinkėja:)

  • Anonimas

   Taip taip – kituose sarašuose panašių grožybių yra – o Antanas, Baukutė, dainininkės nieko gi blogio nedaro:) Dar nė karto negirdėjau, kad Seime triukšmautų, imtų mikrofoną ir vapėtų kažką, darytųsi PR kažkokį.. Ateina į darbą sąžiningai, į užsienio komandiruotes už viešus pinigus nevažinėja, į akis nelenda – jei ne Dviračio šou tai net nežinotume, kad jie ten yra:) Kitaip negu Klumbys, Daukšys, Veselka ir Gražulis – nors naudos iš visų vienodai:)

   • Anonimas

    Apie Antaną aš nesu tokios blogos nuomonės :-)(Iš TPP man kiti asmenys nekelia pasitikejimo, bet ne apie tai). Manau, Antanas potencialo turi daugiau nei jo kolega Rokas, Asta, kas be ko „profesionalūs seimūnai“ Gražulis, Palionis, Bradauskas ir pan.

    • Anonimas

     O aš manau, kad jums reikėtų padirbėt kur nors savivaldybėje ar kokioj ministerijoj. Pabendrauti su tais, kuriuos išvardinot. Nors lygint tuos asmenis ne visai korektiška.
     Dar syk noriu grįžt prie temos ir pasakyti, kad žiniasklaida turi pliekti tuos, kurie atėję „nuo plūgo“ užima pačias atsakingiausias pareigas. Ir jeigu Butkevičienė buvo atleista už prisijungimą prie Valinsko boikoto, aš stoju jos pusėn. :)

     • Anonimas

      Ne, ačiū pasiūlymas tikrai neįdomus, šiandienos pasirinkimu esu kol kas patenkinta. O tokia nuomonę apie kai kuriuos asmenis turiu didžiąja dalimi žiniasklaidos deka:) Ir tikrai nesu prieš ją nusistačiusi – man nepriimtina pozicija „visa žiniasklaida tendencinga ir nupirkta“. Aš pati bandau kapstytis ir rasti kas, ką, kodel rašo, ką skaityt, ką -ne, ką priimti, ką atsijoti, ką atmesti…
      Bet atėjimas „nuo plūgo“ į atsakingiausias pareigas savaime nėra blogis:) Blogis, kas yra daroma, veiksmas:) Ir pliekti blogus veiksmus, mano giliu įsitikinimu yra gerai, sveikintina ir pan. Bet vykdyti boikotus ar pan , tai ne tas metodas, kuris garbingai laisvai ir demokratinės valstybės valstybės žiniasklaidai gali būt priimtinas.

 • Anonimas

  Dar karta primenu, kad juos isrinko musu tauta.O tai reiskia, kad kai kam jau laikas i poilsi,na o jauni protingi negali prasimusti.Gal pamenat, po Breznevo mirties,buvo isskirtinis penkmetis.Rusiskai graziai skambejo П П П (пятилетка пышных похорон )Kol nenukeliavo praeitin gensekai,tol perestroika net nekvepejo.Tai juodas jumoras, bet deja, realybe. Kol mums vadovaus „buve“ arba ju islepe ir susireiksmine vaikai, tol uzpykusi anot Veselkos liaudis rinks Paksininkus, Paulauskininkus, Uspaskichus ir Valinskininkus. Jauni-protingi-saziningi-darbstus pasirenka stambias uzsienio kompanijas, kuriose pritaiko savo zinias.Cia ju (t.yra Lietuvoje ) laukia tik parsidavusiu zurnaliugu likimas.Atsiprasau uz issireiskima, nupezusiu amzinuju komsomolcu subiniu laizymas.

  • Miela Milda, prašyčiau atkreipti dėmesį į komentaruose vartojamus terminus ir išsireiškimus…:)

 • Orka,
  „…kas yra apsišaukėliai, o kas gali rimtai dirbti…“ – jeigu Račas apie Valinsko darbus nerašo, tai nereiškia, kad jų nėra. Vertėtų neapsiriboti vien Račo blogu.
  „…Dabar valstybę valdo žmonės mažai benutuokiantys arba nieko nenutuokiantys apie valstybės valdymą…“ – be abejo, jūs teisus :) Šaunu buvo anksčiau, kai valstybę valdė žmonės, sukūrę ir įteisinę valstybės plėšimo sistemą. Bravo, Orkai.
  “ … Juk net jų buvęs kolega Marijonas prasitarė,…“ – leisk paklausti, o kas tas Marijonas? Paprastas, problemų su alkoholiu ir kvaišalais apturėjęs „svajonių jaunikis“, kokių daug anapus ekrano. Ir dar klausimas, ką Marijonas sakė, o ką ir kaip išvertė ir tavo nepatyrusiai ausiai pateikė.
  “ …pasėdėk bent keletą metų galiniam suole, pasimokyk …“ – ir ką pasakyti rinkėjams,Orkai? Sėdžiu ir mokausi, o jūs už mane balsuokit? Eik tu sau, Orkai, tavo patarimas – genialus :)))
  ————————————————-
  Žodžiu, Orka, patarinėk tu Račui, o į platesnius vandenis kol kas nelįsk, „…pasėdėk bent keletą metų galiniam suole, pasimokyk …“.
  Prijom.

  • Anonimas

   Virgi, čia kitas klausimas, kas anksčiau valdė. Nors aš manau, kad geriau protingas vagis, nei visiškas idiotas. Čia kai nėra iš ko rinktis. :) O dėl Marijono, čia ypač bukiems, kad bent koks argumentas būtų. Rinkėjų pirmiausia nereikia apgaudinėt, kad paskui nereikėtų 4 mulkint.

 • Anonimas

  paprastai pilietei,
  tai va, vien iš žiniasklaidos susidaryt teisingą ar bent jau rimtą nuomonę tikrai nėra lengva užduotis.:) Sakau iš patirties. Kaip čia kažkas pasakė, kokia tauta, tokia ir valdžia, tokia ir žiniasklaida. Pačiam teko atlaikyt keletą žiniasklaidos antpuolių, patikėkit, paskaitę žmonės susidarė absoliučiai neaitinkančią tikrovės nuomonę. Nors kai kurie faktai buvo panašūs į tiesą. Deja, mūsų žiniasklaida yra labai įtakojama, korumpuota o kartais (dažnai) tiesiog buka. ( netaikau Račui:)) „Nuo plūgo“ turėjau galvoje žmogaus pasiruošimą užimti atsakingas pareigas. Aš negaliu įsivaizduot, kaip gali būti „savaime ne blogis“ situacija, kai valstybei vadovauja žmogus, nežinantis, nesuprantantis valstybės valdymo principų. Nekalbu jau apie gilesnes žinias. Aš smerkčiau tą žurnalistą, kuris imtų liaupsint Valinską. Smerkčiau, nes nežiūrint geras jis ar blogas, negali iš kart nuo svogūnų scenos žengti vadovauti valstybei. Ne scena pats blogis, o tai, kad nėra nei partijos, nei specialistų, nei programos, nei supratimo, nei specialistų už nugaros. Nieko nėra, tik kiaulė ir lovys.

  • „…negali iš kart nuo svogūnų scenos žengti vadovauti valstybei…“ – Orka, o gal ne visi tokie riboti kaip aš ar tu?
   Valinską matei tv ekrane šoumenaujant(pragyvenimo šaltinis), bet ar žinai ką Valinskas veikė „už kadro“? Kuo domėjosi, ką studijavo ir kam ruošėsi? Galvojam, Orka, dirbam smegenim.

   • Anonimas

    aha, rengdamas Dvyračio Žinias ir Svogūnus Valinskas studijavo musu Konstituciją ir valstybės sandarą. Ėmiau ir patikėjau.. Kas toliau Virgi? Gal pradedam įrodinėt, kad Uspaskichas pabėgęs į Maskvą pagreitintu būdu pabaigė 2 universitetus ir dabar turi profesoriaus laipsnį (suvirinimo mokslų) ir pasiruošęs trečiajam arba net pirmajam postui mūsų šalyje??? Kiek toli šios nesąmonės nueis? Ką čia bandom įrodyt?

    • Regi,
     Taigi aha, rengdamas Dvyračio Žinias ir Svogūnus Valinskas LNK studijoje ir nakvodavo, ir atostogaudavo,ir žvejodavo ir vaikus darė ir … na pakaks.
     Nepulk į kraštutinumus, iš to nieko gero.

     • Anonimas

      „vaikus darė“ nu jo… matyt vaikus bedarydamas suprato, kaip visus lietuvius padaryt (buratinais palikt). Nepanašu į tai, kas dabar įvyko? Įsiklausyk – Tautos Prisikėlimo partija. Ar nejauti kaip tavo smegenys švelniai kutena. Ne kiekvienas ir atlaikė. Bėda tik viena, kai tas lytinis aktas (tfu rinkimai sorry) baigėsi, ne vienas suprato kas iš tikrųjų įvyko. Tai tauta panašu jaučiasi švelniai tarkim išdurta (galima kitaip išsireikšt, pabijokim cenzūros) ir palikta prie seimo vartų. Galima pasidžiaugt, kad pagaliau: 1. Kubilius turi galimybę nors ir su įtartinais partneriais parodyt ką jo teorinės kalbos apie teisingesnę Lietuvą turi bendro su realybe. 2. Tauta galu gale supras, kad smegenu, kaip bet kokiai padoresnei moteriskei, nereikia dovanot kiekvienam pasisiuliusiam naujai sutiktam ypač jeigu nuo to gali susirgt sunkia liga.

 • Anonimas

  Kaip ir rašiau anksčiau, tai tokia situacija, kad Valinskas – Seimo Pirmininkas , mano požiūriu tikrai nėra geriausia. Man irgi nepatinka, kad taip atsitiko, bet situacijos ir AV užsispyrimo ir valios dėka taip įvyko. Kol KT neišaiškino socdemų skundo, tai teisėtas įvykis. Be krūvos liapsusų, ir didesnių, ir mažesnių, A.V. daro ir teisingus žingsnius, vienas komentuotojas juos išvardino. Man nereikia, kad žiniasklaida pradėtų jį liaupsint – užtenka sausos informacijos. Neblokuojamos. Aš irgi nelabai tikiu visos partijos ar, kaip kas sako judejimo:), ateitimi, didžioji dalis TPP duok die ištemptų kadenciją… Bet va Valinsko ir dal keleto jo narių ir protines, ir išsilavinimo, ir intelekto galimybės tikrai normalios. o kaip jau viskas susiklostys – nesiimu prognozuot.
  Beje, šis AV ir žiniasklaidos, Kubiliaus ir visų jam priešiškų jėgų konfliktas man atmerkė akis vienu aspektu – kiek daug tautiečių buvo lygesni už visus kitus, kiek lengvatų, privilegijų. Viena dalis tautiečių sąžiningai tempė visą mokesčių naštą, o kita dalis? Ir tikrai ne pati skurdžiausia, labiausiai socialiai pažeidžiama.

 • Anonimas

  Kazkada treciame kurse mano labai gera kolege ir kursioke buvo nuejusi atlikti praktika i TV3, tai jai buvo pasakyta rengti ZUM uzsakyta reportaza. Ji atsisake. Ta diena naujienu tarnybos atsakingasis redaktorius ant jos supyko ir issiunte namo su labai dviprasmisku palinkejimu daugiau nebeateiti. Kadangi praktika jau buvo ipusejusi ir reikejo parengti praktikos ataskaita, mano kolege nespjove ir atejo i darba kita diena. Daugiau uzsakymu rengti jos neprase, apie konflika net neuzsimine. Po praktikos, kai kolege norejo pasilikti dirbti TV3 ziniose, jai buvo pasakyta, kad pasilieki dirbti su salyga, jog karts nuo karto rengsi uzsakomuosius reportazus. Va taip.

 • Tai sakai protingas vagis geriau? Koks tu žiauriai …. pesimistas(gal vertėtų pavartoti ir stipresnį žodį, bet iš pagarbos blogo autoriui, tiek jau to).Ar čia vadini idijotais Valinską ir Kubilių? Tada tu pats i..jot.s(jeigu kažką kitą bandei pasakyti, bet nesigavo – paaiškink.Atsiprašysiu).Beje, siūlau šiame bloge nesisvaidyti panašiais žodeliais, čia tau ne zuoko blogas.
  Kas čia rinkėjus apgaudinėjo? Valinskas? Tai ar davė tauta jam daugumą seime pažadams vykdyti? Galvojam galvojam, Orka, dirbam smegenim.
  Ir be daugumos Valinskas nuveikė jau labai daug. Tik bukas gali to nematyti. Beje, mano šaltiniai teigia – …sklaida ruošia haubicas. Suabejoti nacionalinių investicijų skaidrumu – neregėtas akiplėšiškumas.

  • Anonimas

   Nei Kubiliaus nei Valinsko idiotais nevadinau. Ir kur jūs matot tuos Valinsko darbus? Jo darbas protingai vadovauti seimui. O tai reiškia visam įstatmdavystės procesui.
   Idiotas aš ar ne, čia visai nesvarbu.:) Valstybei aš nevadovauju. O ten kur vadovauju, nesamonių ir populizmo stengiuos nevarinėt. Na dėl populiarumo nueisiu va šeštadienį diktantą parašyt.:)
   Jeigu Valinskas neapgaudinėjo, tai aš buvau Marse. Daugumos (>50%) Lietuvos Seime abejoju ar kas kada gaus, bet gavo daug. Ir TPP įtaka valstybės valdyme dudžiulė.
   Atleiskite, o kur jūs matot tuos Valinsko darbus? Jo darbas protingai vadovauti seimui. O tai reiškia visam įstatmdavystės procesui.
   Keletas populistinių pareiškimu toli gražu nėra jokie darbai. Na tiek to, matyt aš bukas. :)

   • Anonimas

    Nei Kubiliaus nei Valinsko idiotais nevadinau.
    Idiotas aš ar ne, čia visai nesvarbu.:) Valstybei aš nevadovauju. O ten kur vadovauju, nesamonių ir populizmo stengiuos nevarinėt. Na dėl populiarumo nueisiu va šeštadienį diktantą parašyt.:)
    Jeigu Valinskas neapgaudinėjo, tai aš buvau Marse. Daugumos (>50%) Lietuvos Seime abejoju ar kas kada gaus, bet gavo daug. Ir TPP įtaka valstybės valdyme dudžiulė.
    Atleiskite, o kur jūs matot tuos Valinsko darbus? Jo darbas protingai vadovauti seimui. O tai reiškia visam įstatmdavystės procesui.
    Keletas populistinių pareiškimu toli gražu nėra jokie darbai. Na tiek to, matyt aš bukas. :)
    taip turėjo būt.:)

 • Sausis 22, 2009 2:37 vakare
  Skirta Orkai

 • Kodėl vakar tauta neverkė kartu su Radzevičiumi, Miliūte ir Valatka ir negedėjo dėl Butkevičienės atleidimo ?
  Dzina paliudijo, kad buvo rengiami užsakomieji reportažai. Tokios „žiniasklaidos“ visiškai negaila, taip jums, užsakomųjų reportažų rengėjams, ir reikia. Kol šliaužiosite kaip skudurai savo viršininkams po kojomis, rengsite užsakomuosius reportažus, tai kas jūsų gailėsis ir užjaus?

  • Anonimas

   Dzinos paliudijimai tikrai hmm… tarkim įtikinantys. VBS keiciam i VGBS (viena GERA bobute sakė). „Kodėl vakar tauta neverkė“… hmm… nu jo, matyt gerai žinai ką tauta vakar darė. Gal galėtum patart kaip mums visiems sužinot ką tauta šiandien darys? „Kol šliaužiosite kaip skudurai savo viršininkams po kojomis“ o jetau, matyt kažkur labai sunkiai dirbai, iš kur tokie (vaikiškų siaubo pasakų) epitetai?

 • Fredi, ar tik nebus pirmas kartas kai sutikčiau su tamstos nuomone…:)

 • Anonimas

  klausimas Artūrui:
  „…tačiau šis darbas buvo sustabdytas atėjus nurodymui iš aukščiau. Tai yra, J.Butkevičienei tiesiog buvo nurodyta tokio reportažo nerengti.“
  Kas tas „aukščiau“? Jei tai iš valstybės valdžios, tai taip jai ir reikia. :) Jei iš TV3 valdžios, tai kažko nesuprantu. Turėjo lėkt ir daugiau galvų?

 • Anonimas

  tegu raso vutkeviciene, kaip racas, bloga ir visiska zurnalistine laisve triumfuos. O jei darbe taves vadovas praso uzpildyt lentele, tai tu ir pildai, nes uz tai kapeikas moka, o jei nepildai – anksciau veliau von.

 • Anonimas

  Kaip eilinei pilietei akis bado, kad žinisklaida tarsi verda dabar savo sultyse..Kad ir vakarykštė laida apie Butkevičienės atleidimą..Visą dieną apie tau jau skalambijo visi žinių portalai, vakare vėl-visa laida geriausiu laiku paskirta…Ir gvildena žurnalistai savo problemas-pasaulio bambos..Gaunasi kažkoks ‘žurnalizmas žurnalistams’..O jau Miliūtės pokalbis su Makaraityte tai išvis pakvipo bobučių telefoniniais pasiaiškinimais…Net ‘skėrys’ Valatka neįputė dvasios toms nuobodžioms diskusijoms..Na, po teisybei, neištvėriau-perjungiau kanalą..Negi nėra dabar problemų Lietuvoj (būtent dabar ir yra), kurios aktualios būt platesniam žmonių ratui..Nuskriaudė jūsų kolege, na užjaučiam, pritariam-blogai, bet kiek galima apie tai burnas aušint..
  Maniau Račas ką įdomesnio paporins-o čia vėl Butkevičienė, nuskriausta žiniasklaida, tuoj apisverksim visi..

  • Anonimas

   Sima, žiniasklaidos uždarumas, korumpuotumas, nekompetencija, ryšiai su valdžios ir verslo struktūromis yra viena iš didžiausių problemų ir grėsmių Lietuvoje. Taip yra todėl, kad jie yra ketvirtoji valdžia ir turėų būti lygiai tokie pat skaidrūs kaip ir pirmosios trys. Tokios „razborkės“ kaip įvyko vakar yra gyvybiškai reikalingos. Aš apie tai rašiau šiame bloge jau anksčiau. Reikia tik džiaugtis, kad žiniasklaidos apsivalymas prasidėjo ir tikėtis, kad per anksti nepasibaigs.

 • Anonimas

  Virgi, tavo raginimas dirbti smegenimis skamba arogantiškai, nes tai implikuoja, kad tavo smegenys pluša, o Orkos ne. Tačiau skaitant jūsų pasisakymus atrodo visiškai atvirkščiai. Dar kartą primenu tau pagrindinį tavo argumentacijos nenuoseklumą. Valinskas yra koalicijos narys. Valinskas šlovina Kubilių. Kubilių turėtum šlovinti tu ir nekalbėti apie politmafijas ir t.t. Nes arba Valinskas susidėjo su politmafija ir tada tu jo neturėtum šlovinti, arba Valinskas susidėjo su padoriais politikais, tada tu juos visus turėtum šlovinti. Valinskas tavo miražuose iškyla kaip absoliuti moralinė konstanta. Tai ir laikykis savo pozicijos.
  Man asmeniškai užtenka, kad Valinskas ir jo chebra balsuoja taip kaip liepia Kubilius. Turint omenyje, kad jie atėmė balsus iš Pakso, Uspaskio ir Fronto, tai yra pozityvu, nes kitaip tie balsai būtų atiduoti mano požiūriu netinkamoms jėgoms ir balsavimai seime turbūt susiklostytų visai kitaip.

 • Specialiai Orkai,
  Valinskas iškėlė …sklaidos problemas, ši ir pati (pagaliau) pripažino, jog problemų yra(užsakomi straipsniai, šmeižtas, šališkumas, neprofesionalumas, nebaudžiamumas, įžulumas, etikos nebuvimas ir t.t.t.t.) . „Šviežiausias“ to įrodymas – K.Girniaus straipsnis alfoje. Rekomenduoju.
  Uždraudė alkoholį salamakinams bei čaplikams seimo pastate.
  Kreipėsi į KT dėl išaiškinimo algų klausimu.
  Inicijavo algų susimažinimą, deja, „amžinieji seimūnai“ prilygino 5000 Lt atlyginimą kiemsargio lygiui,o TPP seime vos keliolika, tad turim ką turim.
  Pajudino privilegijuotųjų „amžinųjų“ kirpyklas ir masažistes seime.
  Iškėlė klausimą dėl milijardinių nacionalinių investicijų audito.
  Gal pakaks, Orka, ar susidorosi su tiek informacijos? :))) Duok ženklą. ;)

  • Anonimas

   svarbiausią! svarbiausią darbą pamiršai – pakėlė Seimo reitingus!

   • Ar tikrai?

    • Anonimas

     atrodo… aišku į koncertus daugiau žmonių surinkdavo, bet pirmas sausio 16 atrankinis turas kelias į žvaigždes neblogas startas.. lauksim auksinių (ar kaip ten) finalų..

  • Anonimas

   Gerbiamas Virgi, bet pripažinkite, kad bet kuris teisininkas, kuris įstatymus tik pritaiko žmogaus ar korporacijos reikalams, o ne juos kuria, uždirba tikrai ne mažiau negu 5000… Jei mes manome, kad tas darbas – įstatymų leidyba – nevertas vadybininko atlyginimo – tai ir nereikalaukime iš jų kokybės ir moralės – tegu būna sau ir tiek, kad mums apie ką kalbėt būtų ir Kakadu ką parodyt..

 • Laisvos žiniasklaidos problema visuomenėje yra svarbi, tik svarstyti, rengti diskusijas šia tema turi labai plataus akiračio laisvas žmogus, turintis ką pasakyti. Miliūtės laidos akivaizdžiai stringa, nes nei pati konceptualiai moka pakalbėti, nei įdomių pašnekovų pritraukia, greičiau įdomesnius žmones atstumia. Juk turime įdomių apžvalgininkų, galima būtų vos ne visą „Veido“, „Verslo žinių“ redakciją pakviesti, o pas ją ateina tik Lrytas. Tad tokia ir ta diskusija … prisiminkime Miliūtės laidą su nauju Seimo pirmininku Č.Juršėnu, kaip džiaugėsi kartu susėdusi su Jakilaičiu ir Valatka, kad pagaliau pradės gerai dirbti Seimas, kokia įsivyraus idilė ir gerų įstatymų leidyba …

 • Man labai trūksta „bačiuliško“ ( iš „Veido“) kalbėjimo, ateitų į studiją ir visiems paaiškintų kas ir kaip yra.
  Vakar kalbėjusių aukštomis frazėmis nepatikėjau, nes pasitikėjimą reikia užsitarnauti darbais. Prieš porą metų šalį purtė VSD skandalas, ar ne atsitiktinai visi vakar kalbėję veikėjai buvo Pociaus pusėje, o Miliūtė niekaip neišreiškė savo pozicijos (pratūnojo kaip karosiukas ant dugno).

  • Anonimas

   sunku ir patikėt ar tikėt kai jau nebemyli.. čia aš apie „plataus akiračio laisvą žmogų“. Suprantu Miliūtė jau nebe graži ir nebe sava, bet kaip nesuprast problemos apie ką buvo kalbama, kad ir kas apie tai kalbėtų… nu nežinau. NEsavų aišku nieks negina, juos reikia atvirkščiai dabaigt, bet kalba eina apie bendrą žiniasklaidos situaciją kai kyla labai pagrįsti įtarimai, kad vienas iš trijų pareigūnų bando įtakot vieną iš žiniasklaidos priemonių.. Dar keisčiau girdėt iš žmonių žinančių (turbūt) kas yra oligarchija ir kuom ji pavojinga…

   • O žiniasklaidos suaugimas su valdžia, verslu ne problema?

    • Anonimas

     taip problema, tai apie ką vakar buvo kalbėta? kai žurnalistas (koks jis bebūtų) atleidžiamas už tai, kad konfliktavo su valdžia?

     • Valdžia pas mus yra išskaidyta (trys šakos – Prezidentas, Seimas, vyriausybė), o vyriausybė ir Seimas dar eina iš rankų į rankas (dešinė-kairė), vakar kovojo su kairiųjų valdžia suaugę žurnalistai prieš jiems svetimą Valinską, kurį įtaria prisidėjus prie žurnalistės atleidimo. Turbūt Valinskas yra labai įtakingas, kad gali paveikti užsienio kompanijos sprendimus, tiesiog supermenas. Žurnalistinis solidarumas yra labai gražu, juos suprasti galima ir reikia, bet tai labai angažuoti, šališki ir nelaisvi žmonės, tiesiog jie myli Kirkilą , o nemyli Valinsko.
      Aš laisvas, man nepatinka niekas, galiu komentuoti kaip noriu.

     • Anonimas

      1. dėkui, už pamokėlę kas yra Valdžia.
      2. pasidalink įžvalgomis kaip nustatyt tokių politikų (arba veikėjų) kaip Valinskas politinę orientaciją (kairė, dešinė).
      3. „su kairiųjų valdžia suaugę žurnalistai“ čia dėl to, kad nesaugę su dešiniųjų valdžia ar kaip?
      4. Ginamasis objektas p. Jolanta turbut irgi suaugus su kairiaisiais? nes kitaip kaip ją gintų Kirkilą „mylintys“?
      5. „Turbūt Valinskas yra labai įtakingas, kad gali paveikti užsienio kompanijos sprendimus, tiesiog supermenas“ gal gali pasidalint rimtesnėmis prielaidomis, kodėl p. Jolantą atleido?
      pradžiai tiek…

 • Anonimas

  Blogo lankomumas vis auga. Šią savaitę 2300-2400 unikalių per dieną. Dirbam chebra, dirbam!

 • Anonimas

  Šaunuolis , Fredi , pataikėt į dešimtuką .

 • Valentinai,
  Apmaudu, kad pražiopsojai mano atsakymą tau dėl „…Valinskas šlovina Kubilių. Kubilių turėtum šlovinti tu…“. Nesikartosiu.
  „…Nes arba Valinskas susidėjo su politmafija ir tada tu jo neturėtum šlovinti, arba Valinskas susidėjo su padoriais politikais, tada tu juos visus turėtum šlovint…“ – arba Valinskas nuėjo į koaliciją, kas reiškia galimybę bent kažką realiai nuveikti ar pakeisti ir žinoti daugiau, nei tūnant opozicijoje. Valentinai, atmink, visada yra trečias variantas. Visada.
  „…Valinskas tavo miražuose iškyla kaip absoliuti moralinė konstanta…“ – gaila, Valentinai, kad pražiopsojai mano kritiką Valinskui, kaip pvz. penktadienio įvykių metu. Nesikartosiu. Tik duosiu tau pastabą: kadangi,matau, nesekei visų mano pasisakymų Valinsko adresu, į situaciją žvelgi truputėlį pro „rožinius“ akinius, bet … tai jau tavo problema.
  „…Man asmeniškai užtenka, kad Valinskas ir jo chebra balsuoja taip kaip liepia Kubilius…“ – melas. Tau fantazijos netrūksta – įsitikinom puikiai čia visi. Dar kartą sveikinu.
  „…Virgi, tavo raginimas dirbti smegenimis skamba arogantiškai, nes tai implikuoja, kad tavo smegenys pluša, o Orkos ne…“ – Orkos smegenys pluša tiek,kiek leidžia Orkos smegenys. :))) O rimtai, tai nereikia sureikšminti. Nei aš tą Orką pažįstu, nei ką. Įtariu, tu pats, Valentinai, per daug laiko praleidi internetinėje erdvėje, todėl tau ir skamba arogantiškai. Siūlau sekti Račo pavyzdžiu – jis išmano bendravimo bloge taktiką.
  „… atrodo visiškai atvirkščiai…“ – būtų įdomu smulkiau.
  ;)

  • Anonimas

   Virgi, sorry, kad nemačiau atsakymo. Bet sutik, kad tavo raginimai „dirbam orga smegenimis, dirbam“ skamba tikrai arogantiškai. Ne dėl to, kad aš ginu Orką, o todėl, kad aš ginu visas orkas besilankančias šitame bloge.
   Dėl to, kad TPP balsuoja taip kaip liepia Kubilius aš aišku perdėjau. Buvo atvejų, kai balsavo ne taip. Man atrodo tada kai prastūminėjo Burkšį.
   Tiesa, negirdėjau tavo nuomonės apie Burkšio bandymą patapti ministru. Manai normalu, kad aplinkos darkytojas siūlomas į aplinkos saugotojus?

 • Audriau,
  Visiškai pritariu. O dabar atspėk, kodėl žiniasklaida neapsiima išaiškinti didžiuliai miniai(staugiančiai „jie per daug gauna,jie neverti“),kodėl parlamentaro 10000 Lt atlyginimas nėra per didelis? Nes jiems (…sklaidai)nei velnio nerūpi tiesa ir tautos švietimas. Nebeužtenka tam nei intelekto, nei padorumo. …sklaidai kas benutiktų, svarbu „antį“ paleisti, nes „antis“ „antį“ gimdo – bus apie ką rašyti, o valdžios ir tautos sukiršinimas jiems tik nusispjaut. Net K.Girnius šiandien pripažino,jog Valinsko inicijuoti spaudos „suvaržymai“ įtakos nušviesti seimo darbui nepadarė. Štai kodėl esu dėkingas Valinskui už tos …sklaidos supurtymą. Iki šiol zirzia. Gaila tik,kad tokie kaip Račas pasiduoda masinei psichozei.

  • Anonimas

   Šiaip Virgi negalvoju, kad seimo nario alga 10000 lt yra per didelė. Greičiau atvirkščiai. Tai yra labai atsakingas darbas, reikalaujantis labai aukštų kompetencijų. Labai daug gabių ir kompetetingų žmonių privačiose įmonėse dirbančių, net nesugalvotų eiti į seimą, nes atlyginimas per mažas + nuolatos esi žiniasklaidos skalbiamas už tai, kad gauni per didelį atlyginimą. Kitas dalykas yra tai, kad pakliūna labai daug tokių, kurie neverti ir 2000 lt.

   • Atrodo, čia sutariam! Skelbiu tostą – už šio blogo orkas! :)

 • Valentinai,
  Tas „aplinkos darkytojas“ jau uždraudė plukdyti ir Baltijos jūroje „laidoti“ nuodingus uosto dumblius(Kirkilo chebra tam neprieštaravo.O ir tas pats Kubilius tylėjo iki ateinant TPP). Pradžia gera.
  Kai pagalvoju, kad tiek metų valdė ir tiek „bezpredielo“ pridirbo buvusi Klaipėdos apskrities viršininkė – Brazausko zylutė, esu linkęs surizikuoti naujuoju „aplinkos darkytoju“. Leiskim, tegul parodo, kaip jis ir su kuo.

  • Anonimas

   Palaikau Tave Virgi- lai padirba.
   Pmatysim,kai“prisidirbs“,tada ir teisim…
   Puolimas ant A.V. parodo,kad jis ne tik blogai daro…
   Visada bus nepatenkintų ir nepasitenkinusių.

   Kas bent kažką daro/veikia ne taip,kaip mano senoji nomenklatūra arba tie,kurie jau sėdi „nepajudinami“ ir patys „protingiausi“- garsiausiai ir „loja“.

   Artūrai,neikit nei į Seimą,nei prezidentus,..Jūs reikalingas mums- Tautai.

   • Nerijau,
    Tegul eina. Tokių reikia ir kuo daugiau.

    • Anonimas

     Manau,kad Seime reikalingi ekonomistai, teisininkai ir geri psichologai.
     Kam psichologai?
     Tam,kad atstovautų kunigą: prisidirbo/nepaėmė kyšio,ne tą mygtuką paspaudė- marš pas psichologą- „pasitarti“, o jis..,kaip bausmę/išrišimą- tris kartus LR Konstituciją sukalbėti, LR Seimo nario elgesio protokolą ir jau „išrišimas“ garantuotas :)

     O ką ten veikti žurnalistams?
     Nebent, patys kurs intrigas,kad būtų ką rašyti?
     Žurnalistai Seime reikalingi,kaip „davatkos“/žaliosios beretės bažnyčioje/V.V.L.,kad „išnešiotų“ paskalas ir žinias.

     • Aš Artūrui Račui seime patikėčiau labai svarbią ir slaptą misiją: stebėti, klausyti, komunikuoti su visais, būti draugu su visais, įrašinėti, užrašinėti, slapta filmuoti ir pan. Viso to finale po ketverių metų pasirodžiusi knyga pavadinimu „LR Seimas. Bausti negalima pasigailėti. Kur Dėti Kablelį?“.
      Žinoma, A.Račą iškart reiktų įtraukti į JAV liudytojų apsaugos programą – tačiau amžina tautos pagarba – garantuota. Nors … Lietuvoje visaip gali būti…

 • 1. …
  2. Valinskas – marginalas.
  3. Jei žurnalistas suaugęs su kairiaisias, tai reikia stulbinančių sugebėjimu mokėti prisiplakti ir prie dešiniųjų, bet labai sumaniems – įmanoma.
  4. Dzina paliudijo, kad p. Jolanta yra užsakomųjų reportažų meistrė, tai ji jokia, tiesiog žiniasklaidinis skuduras.
  5. mano visiškai pašalinio asmens nuomone tarptautinei kompanijai nepatinka kai jos valdomos įmonės darbuotojai veliasi į politines akcijas, bet čia aš galiu suklysti.

  • Anonimas

   4. dėl Dzinos gal aš ne viską gerai supratau ar tiesiog neperskaičiau kur normalūs įrodymai (VBS ar VGBS netinka), kad – „p. Jolanta yra užsakomųjų reportažų meistrė, tai ji jokia, tiesiog žiniasklaidinis skuduras“.

   5. „mano visiškai pašalinio asmens nuomone tarptautinei kompanijai nepatinka kai jos valdomos įmonės darbuotojai veliasi į politines akcijas, bet čia aš galiu suklysti“ – nepatikėsi aš irgi galiu klyst (be ironijos) bet ar tu „veliasi į politines akcijas“ vadini jos kaip pilietes parašo dėjimą ant kreipimosi į seimo pirmininką (atrodo)??

   • ten lyg ir susitarė žurnalistai boikotuoti Valinską, jo nerodyti, pretekstas – įvykių epicentre atsidūrusi TV3 kompanija ir su ja susiję nemalonumai (skandalas), akcininkai nusprendė veikti ryžtingai, pašalino žinių tarnybos vadovę, gal jau seniai brandino tą mintį, berods 15 metų dirba, gana ilgas laiko tarpas.

    • Anonimas

     nu jo per 15 metų visko būna, net nedrysčiau ginčytis… ir per 20 ir per 30 metų visko būna… ir žvaigždžių danguje labai daug ir debesys būna nepaprasto grožio..

  • Anonimas

   p. Jolanta,dėl kurios čia tiek daug kalbama,tokia pat,kaip ir Miliūtė- šoka, pagal „užsakytą muziką“.
   Visada yra teisūs, pvz.: Paulauskas, AMB,Kubilius, Kirkilas,Kūris(tik, kai skaitysite Kūrio pavardę,nepamirškite taisyklingai padėti kirtį. Ačiū.) ir t.t. bet ne Paksas, Paleckis, ar Šustauskas..?
   Jie visi tokie pat politikai ir populistai,nes valdžia negali būti nepopulistinė,kitaip jos nebūtų.

   Žurnalistas turi išlikti nešališku,o jos tokios tikrai nėra ir nebuvo.

   • Anonimas

    „p. Jolanta,dėl kurios čia tiek daug kalbama,tokia pat,kaip ir Miliūtė- šoka, pagal “užsakytą muziką”.“ net nesiginčysiu, viskas tvarkoj, o kodėl tu galvoji, kad visi (absoliučiai visi) Lietuvoj ir ne tik žurnalistai NEš0ka pagal “užsakytą muziką”?? Iš kur tas naivus tikėjimas? Tiesiog paaiškink?

 • Valentinai,
  Orkos Orga niekada nevadinau, turėk sąžinės. Ar tu Valatka gal? V a l e n t i n a s – V a l a t k a, – o kas galėtų paneigti?

  • Anonimas

   Greičiau Artūras = Fredis, negu Valentinas = Valatka :)

   • Simpatizuoji Mazuroniui ? :)
    Nepavydžiu Artūrui,- ir Paulauskas – Artūras, ir Zuokas, ir stropiai politiką vaidinantis Orlauskas – irgi Artūras(„fainas bachūras“). Vos ne apskritojo stalo riteriai – berods irgi Artūras vadovavo. Po paraliais … Sąmokslas, ne kitaip… :)

   • Anonimas

    Valentinai

    O kuom tau nusižengė Fredis?
    Pas kiekvieną žmogų yra nuomonė ir ji ne visada sutampa su ta,kurią mes išreiškiame…
    nemėgstu „laižytojų“(kelis kartus pagyrė Artūras ir jau „skraidai“- nusileisk pas žmones).
    Valentinai,protingas žmogus,bet egiesi,kaip vaikas…
    Daugelis Fredžio minčių yra į „dešimtuką“,kaip ir Jūsų,Virgio ar kt.
    Reikia tik džiauktis,kad yra prieštaraujančių/nepersistengiančių,nes kitaip nekiltų diskusija.

    • Anonimas

     Nerijau,
     Man nenusižengė Fredis, netgi atvirkščiai aš dažniausiai visiškai su juo sutinku. Jis yra komentuotojas, kuris dažniausiai ir aršiausiai kritikuoja Artūrą. Todėl ta frazė reiškė: tikimybė, kad Fredis yra Artūras (sutinki, kad tai yra neįmanoma?) yra didesnė, negu tikimybė, kad aš esu Valatka (tai yra absoliučiai neįmanoma). Nieko kitus žeminančio ar save aukštinančio. Sorry, kad taip pasirodė.

 • Anonimas

  Arturai, o kaip jus galvojate, ar didziuju ziniasklaidos priemoniu redaktoriai gali sudaryti sandori neskelbti JOKIU ziniu apie Seimo pirmininka ir Seimo veikla – todel, kad seimo pirmininkus imasi trukdyti zurnalistams dirbti Seime. Ar toks susitarimas nepazeidzia ziniasklaidos vertybiu ir principu? ar gali redaktorius pasakyti zurnalistui „nuo siandienos apie Seima arba blogai arba niekas“? Ir ar uz tai gali savininkai atleisti ziniu tarnybos vadova?

 • Anonimas

  http://www.straipsniai.lt/politika/puslapis/11412

  Manau, kad iš šio straipsnio galima spręsti, kas per paukštis yra Makaraitytė, kuri užims Butkevičienės vietą.

  Tačiau viename interviu ji lyg ir prieštarauja pati sau po tokio straipsnio:

  http://www.bernardinai.lt/index.php?url=articles/53519


  Įdomu, kaip ten su tuo ,,Atgimimu“ ir žurnalistų atsakomybe. Račai, manau, tavo ir Makaraitytės požiūriai sutampa. :)

 • 100 procentu pritariu pries tai rasiusiam – man is tiesu neidomi jusu virtuve kaip ir neidomus teatro uzkulisiai – idomus spektaklis t.y. rezultatas. Ir kai siandieniniai musu zurnalistai didzaja dauguma yra cinikai, todel visikai negaila ju ir netgi pradedu suprasti pono Valinsko elgesi. Zmogu kaip ir muse galima uzmusti laikrasciu, manau, ne viena atminimo zvakele uzsidege jusu profeijos atstovu deka.

 • Regis

  Štai ir turim istorijos tęsinį (2009 05 08):

  „Teismas pripažino, kad J. Butkevičienė iš TV3 žinių tarnybos vadovės pareigų buvo atleista neteisėtai, nes neviršijo jai suteiktų įgaliojimų, o gynė žurnalistų teises.“

  http://lrt.lt/news.php?strid=5082&id=5198574

 • Pingback: BLOGas.lt()

 • Pingback: zurzaila » Blog Archive » Žurnalistika()

 • Tomas

  Spekuliacija faktais ir gandais. Kam isviso rasyti tokius irasus?

  • Jonas III

   Ačiū Tomui už vertingą, informatyvų, nešališką, pagrįstą svariais įrodymais, demaskuojantį suokalbį komentarą.

  • mielas Tomai, atsakymas į tamstos dundukišką klausimą yra labai paprastas – ne dundukų reikalas.