Ieškomas Vilties prezidentas. Kol kas sunku…

Čia pora citatų iš tokio šiek tiek keisto leidinio „Karštas komentaras“:

Sausio pabaigoje rinksis Lietuvos visuomeninės organizacijos, kurios sieks Lietuvos prezidento rinkimams pasiūlyti „Vilties prezidento“ kandidatūrą.

Kaip galimų kandidatų į Vilties Prezidentus visuomenininkams išsiuntinėtame rašte minimos viešojo intereso ir Konstitucijoje deklaruotų piliečių teisių gynėjų teisininko K. Čilinsko, prof. V. Daujočio, gen. J. Kronkaičio, žurnalisto V. Vasiliausko pavardės.

Gal ir neblogai būtų tas Vilties prezidentas, bet iš to, kas siūloma – nei didelės vilties, nei didelių šansų…

(11 balsų, vidurkis: 3,64 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  hmmm… Na, Čilinskas yra asmenybė, kurią gerbiu, o kiti trys – ojoj…kas ir sugalvoti galėjo?…

  • Anonimas

   O už ką jūs jį gerbiate?

 • Anonimas

  Kad būtų lengviau pasirinkti, – siūlau pačias naujausias naujienas (Lietuvos ambasados Rusijoje) iš Rusijos, apie krizę… žiūrėjau – organic.LT „Naujienose“.
  Tad kad menki šposai – gal ir rinkimus nereikėtų šposais nuleisti… ypač šiuos.

 • Anonimas

  kodėl Artūrai KK vadini „keistu leidiniu“? Pagal kokius kriterijus jis keistas? Kuo jis keistesnis , sakysime, už LR ar R? Beje , keistai vadinamas ir LL. Pastebėjau, kad tie keisti leidiniai , skirtingai nuo nekeistų, rašo kažkokius tai labai keistus rašinius apie mūsų valdžiažmogių keistus „žygdarbius“, su nuorodomis į labai konkrečius dokumentus , net pateikia jų kopijas. Kas labiausiai keista, kad už tuos rašinius kažkodėl niekas nesikreipia į teismus. Kaip čia būtų?

 • Anonimas

  :) norejau parasyti kazka gero apie Cilinska, bet jau RM mane aplenke… :)

 • Anonimas

  aha , keistoka… Be Cilinsko sitoj kompanijoj nelabai kas. Cilinsko kandidatura dziugina, bet kiek neramina jo pasyvi pozicija, atseit laukiama kol ji iskels visuomene.. Ar cia jau prasidejo tas kelimas?

 • Anonimas

  >bet iš to, kas siūloma – nei didelės vilties, nei didelių šansų…
  Nesutinku dėl K.Čilinsko. Internetiniuose komentaruose apie Čilinską, kaip būsimą prezidentą jau seniai kalbama pozityviai. Visai Lietuvai jis įsiminė kaip Budrevičienės gynėjas, „gelbėtojas“, taip pat – kaip aktyviausias kovotojas prieš LeoLt Seime.
  Grybauskaitei tapti populiaria prireikė dviejų metų aktyvaus „stūmimo“ – neaišku kieno užsakyti pagiriamieji straipsniai ir iškart aukštas reitingas apklausose tada kėlė nuostabą ir susierzinimą, Čilinskui panašiam populiarumui pasiekti prireiks mėnesio… O gal net jau dabar jis tokį pat reitingą turi… Apklausose tai nefigūruoja?
  Išrikiuojam eilėn galimus kandidatus: Valinskas (cha-cha!), Kirkilas, Grybauskaitė, Kubilius (?), Mazuronis, Nausėda, Čilinskas… Na, peržvelgus pavardes Čilinskas, manau, turi labai gerą šansą. Kaip naujasis „gelbėtojas“, kaimiškosiose apylinkėse ir ne tik, netgi labai gerą.

 • Anonimas

  Brazausko, nepamirškit Brazausko:))))))))))))))))))

 • Anonimas

  @paprasta pielietė – juokas juokais, bet padažnėjęs Brazausko veidelio pasirodymas TV ekrane man kelia įvarių minčių…

 • Anonimas

  ar ką painioju, ar prisisapnavo, bet kažkada labai labai seniai berods Respublika yra rašiusi apie Čilinsko kažkokius „žygdarbius“ Alytuje . Na Respublika, žinoma, toks gana keistas leidinys, bet vistiek… gal kas pamenate?

 • Anonimas

  Paprastai pileitei
  O tikrai! :) Kaip galėjau pamiršti galimą kandidatą į prezidentus A. Brazauską! :) Bet praeitą savaitę poną Brazauską rodė per TV… :( Deja… Veidas išpurtęs, kalba lėtai, žodžius velia – jau kiek primena Brežnevą, nes senatvė yra senatvė. Tikrai ne toks, koks buvo prieš kelis metus žodžio kišenėj neieškantis ir moterų numylėtinis Brazauskas. Labai abejoju ar jis bandys eiti karšintis Prezidentūron.

 • Anonimas

  Nors ir pridėjau šypsenų, bet parašiau, manydama, kad visai rimtai svarstomas variantas. Arba bent jau kai kam siunčiama žinutė. Kam ir kokia – laikas parodys. Arba ne:)

 • Stebint ziniasklaidos (bendrai) pozicija ir visuomenes nuomone, kaip realius vilties prezidentus, as matau, du zmones, tai Grybauskaite ir Nauseda. Labiau viltinga yra Grybauskaite, bet ir Nauseda galima „padaryti“ toki pat „viltinga“.

 • Anonimas

  Kad labai jau keista ta pareigybė – LR prezidentas. Mūsų Prezidentas – valstybės galva, bet ne vyriausybės vadovas su visa iš to išplaukiančia veikla ir atsakomybe. Kadangi Prezidentą renka visa Tauta (na bent jau ta dalis, kuri ateina į rinkimus), o ne parlamentas – palikti Prezidentui tik medalių kabino ir kariūnų rikiuotės apžiūros funkcijas kaip ir mažoka. Tai LR konstitucijos kūrėjai dar pridėjo užsienio politiką. Tai iš viso to išplaukiantys reikalavimai kandidatui kaip ir supaprastėja : sugebėti atstovauti valstybę ir būti (kas tikriausia – sunkiausia) visiems vienodai teisingu. O pavadinimas „vilties“ tikriausiai ir vėl reiškia naivią žmonių viltį, kad ateis „geras“ Prezidentas ir išgelbės Lietuvą…

 • kadangi Daujočio nepažįstu, tai iš šios kompanijos neabejotinai tinkamiausias yra V.Vasiliauskas, toks truputį kareivis Šveikas būtų visiems lygus ir teisingas, bet jis turi rimtą konkurentą – Virgį Valentinavičių. Aš būčiau už Virgį – kategoriškesnis, aiškiau formuluoja mintis, labiau nuspėjamas (reiganiškai vanagas). Tiesa, visus reikėtų išrikiuoti su antromis pusėmis, juk renkame pirmąją šalies porą.

  • Anonimas

   Fredi, ar tau neatrodo, kad pasimauni ant tos pačios klaidos kaip ir visi kiti – tai, kad Vasiliauskas ar Valentinavičius ekrane ir straipsniuose atrodo teisuoliai, dar nereiškia, kad jie tinkami būti prezidentais? Schema Bloga valdžia – geras teisuolis – gera valdžia dar niekada nepasiteisino.

   • Anonimas

    Valentinai ,“straipsniuose atrodo teisuoliai, dar nereiškia, kad jie tinkami būti prezidentais?“- tai nereiškia, kad jie teisuoliai

    • Anonimas

     Tą aš ir nori pasakyti. Žurnalistas visada yra kritikuojančiojo padėtyje ir beveik niekada kritikuojamojo. Atitinkamai, jis susidaro teisuolio įvaizdį, nes niekas niekada nebando jo pačiupinėti kaip reikalas. Tas pats buvo ir su Valinsku. Kol jis buvo anoje barikadų pusėje t.y. tyčiojosi iš politikų, piktinosi jų elgesiu, jis buvo teisuolis, kai atėjo į valdžią matome, kad jam labai sunkiai sekasi išlaikyti tą poziciją. Prisiminkime, kad ir Pabedinską, kuris visada buvo teisuolis, o seime išnyko.
     Mano požiūriu rinkti Vasiliauską būtų tas pats kas rinkti Valinską. Mes apie jį nieko nežinome, nei jo interesų, nei jo turtų, nei jo meilužių, nei jo darbų galų gale.

     • Anonimas

      Nemanau, kad zurnalistas arba ekonomistas (Grybauskaite, Nauseda) tinka buti prezidentu. Ne to gi ir reikia. Tiesa, Grybauskaite turi neblogus shansus su „As sakiau jums!“, kaip ir Nauseda, bet ekonomika tvarkyt reikia palikti vyriausybei ir (is dalies) seimui. Is paminetu sarashiuke nera taip jau labai daug pavardziu,kurias isivaizduociau prezidenturoje. bent jau teigiama prasme (pvz Kronkaitis butu sekmingas Adamkus v2).
      Tiesa sakant, visi sitie pasvarstymai bloguose kas bus prezidentas labiausiai primena popieziaus rinkima :).
      Bijau tik, kad musu Ratzingeri jau turime sitoje kadencijoje.

 • Anonimas

  „Aš, Barakas Huseinas Obama, prisiekiu, jog sąžinininkai eisiu JAV prezidento pareigas ir padarysiu viską, kas mano galioje, kad išlaikyčiau, apsaugočiau bei apginčiau JAV Konstituciją. Tepadeda man Dievas“.
  Pragmatiškas aiškus tekstas, kuriame ir „pagrindinė funkcija“.

 • reikėtų susitarti ką mes renkame Prezidentu, ar politiką partijos lyderį, ar šiaip gerą gražų protingą žmogų (moralinį autoritetą). Kol neaiškios žaidimo taisyklės, tai ir šposaujama. Už Virgį gal dar geriau būtų Donskis, ar koks Kuolys. Kodėl ne? Vasiliauskas – tik atspirties taškas fantazuoti toliau.

  • Anonimas

   Primenu, kad LR Prezidentas negali priklausyti partijai, taip kad partijos lyderis turėtų(?) atkristi. Pasikartosiu – Prezidento rinkimai Lietuvoje – gana suveltas reikalas.

 • Vaišvilą ! vien todėl, kad Valatka piktai ant jo suurzgė pirmadienio vedamąjame. Kairieji nomenklatūrininkai puikiai jaučia ir žino iš kur gali kilti pavojus, pirmi užuodžia blogą kvapą.

  • Anonimas

   Matai, prezidentas renkamas „už Lietuvą“, o ne „ant pykčio valatkai“ :)

 • Anonimas

  toks nekaltas pasiulymas – o gal musu Artura? kiek gi galima BNS’e sedeti ir zurnalistu buti, reikia gi kazkam lietuva is ex-komunistu duobes realiai traukti!..

  • Anonimas

   As buciau uz :)

 • Anonimas

  na kovoti su valstybininakis, ir kovoti už valstybę du vsai skirtingi dalykai. Ponas V. Vasilaisukas mano akyse smuko žemiau vaterlinijos (anksčiau kyburiavo aukščiau) dėl ano ketvirtadienio LŽ publikacijos. Jo vadovaujamo laikraščio žurnalsitė, kukliai sakant prikliedėjo ir parašė, kad valdžia mums kainuoja 27 mlrd. Lt (t,y, neskiria valdžios kainos nuo biudžeto). Antra TAME PAČIAME tekste ji tvirtino, kad valdžia mums kainuoja 100 tūkst. per dieną, taigi 36 mln. Lt per metus.(vien prezidentūra kainuoja virš 22 mln. Lt). Būtų pusė bėdos, bet paskambinau Vasiliauskui ir ji informavau apie tuos kliedesius, tad išgirdau: „O koks skirtumas…“ Taigi, dar vienas Adamkus garantuotas. Škia skant, ką koks šalia sėdintis padlaižys pasakė, tas ir tinka.

  • Anonimas

   p.Aušra,
   o kiek mums kainuoja seimas- su viskuo?
   Galiu tik spėlioti, jog seimūnų algos toje kainoje tikrai ne liūto dalis.

   • Anonimas

    Kiek suprantu, čia nėra jokia paslaptis. Jei gerai prisimenu, Seimo biudžetas pernai buvo virš 120 mln, panašiai tikriausiai ir šiemet. O algos tikriausiai apie 21 mln. Kitaip sakant, algas mes jiems uždirbam per kokią valandą, o visą kitą – maždaug iki pietų.

  • Anonimas

   Cha, cha, čia truputį ne į temą, bet pasirodo ne man vienam kliūva žurnalistų aritmetiniai kliedesiai. Tarp kitko, BNS irgi yra pasitaikę tokių fokusų, pavyzdžiui http://www.ve.lt/?rub=1065924814&data=2008-12-08&id=1228748313. Bet skirtingai nuo Vasiliausko A. Račas tai pripažįsta ir nesikrato atsakomybės. Vis šiokia tokia viltis, nes tai nėra šiaip kokie nekalti apsirikimai, bet įrodymas, kad žurnalistas neturi žalio supratimo apie aprašinėjamą dalyką. O kiek prisimenu, jūs ir pati nekompetentingumą laikot didžiausia mūsiškių žurnalistų problema. Tai gal geriau siūlyt Račą vietoj Vasiliausko, bent jau aritmetiką jis moka geriau ir į ekonomiką žiūri rimtai?

   • mdxacuk, juk jau prikaišiojote man tą tekstą ir, berods jau esu atsakęs ir pasakęs: taip, mes žmonės ir mes klystame. Bet tai ne fokusas

    • Anonimas

     Nepykit, neprikaišioju ir išvis nesureikšminu to atvejo. Tiktai pasibėdavojau Maldeikienei ir paskubom neradau tinkamesnio pavyzdžio. Jūsų atsakymą puikiausiai prisimenu ir tikrai negaliu turėt dėl jo beveik jokių pretenzijų. Esu beveik tikras, kad jei jums panašiu reikalu paskambintų Maldeikienė, tai neatsakytumėt kaip Vasiliauskas. Užtat jis ir nebus prezidentas.

  • Anonimas

   p. Aušra, atsiprašau už familiarumą, bet padėkite LIKBEZe (likvidacija bezgramotnosti)- ar tai reiškia, jog mūsuose verslo mokesčių suma beveik mažiausia ES?

   CITATA iš Jūsų straipsnio *Žurnalistų solidarumas : už ką kovojame, broliai ir sesės?*

   *Lietuva, turėdama antrą nuo galo (taigi, beveik mažiausią Europoje apmokestinimo naštą) yra linkusi pasikliauti netiesioginiais mokesčiais (40,0 proc. palyginus su 39,1 proc. vidutiniškai Europos Sąjungoje), nors kažkaip reikia išlaikyti valstybę, kurioje verslas sugeba sumokėti tik 11,6 proc. mokesčių, kai Europos Sąjungos vidurkis — 19,9 proc.*

 • O kodėl nesiūloma Dalia Grybauskaitė? Kas jau kas, bet ji galėtų suteikt vilties;) Bet iš tikrųjų man keista, kad Lietuvoj prigijo sąvoka „Vilties prezidentas“, visąlaik maniau, jog taip vadinamas tik Barackas Obama, o pasirodo ne.

 • gerb. Lia*, žodžių derinys „Vilties Prezidentas“ pas mus buvo vartojamas pirmo pokarinio Prezidento rinkimuose 1992 metais, tuo metu kandidatavo JE A.Brazauskas ir a.a. Stasys Lozoraitis. Kas taip sugalvojo – nežinau. „Vilties Prezidentu“ buvo vadinamas Lozoraitis.

  • Dėkui už paaiškinimą:) Vakar žiūrėjau tiesioginę JAV prezidento inauguraciją iš Vašingtono ir šitą derinį ne kartą priminė. Be galo įdomu kas jį sugalvojo.

 • Anonimas

  Kodėl Antanėlio niekas nesiūlo? Niekur neprisidirbęs, paklusnus, nereiklus, l.gerai kalba angliškai – puikus įpėdinis. Pasodint į prezidentūrą minimum 50-čiai metų(manau tiek jis tikrai trauks) ir be rinkimų… taupymo sumetimais.

 • Anonimas

  Vienintelis konservatorių išsigelbėjimas ir išlikimas valdžioje- K. Čilinskas.
  Jis advokatas- gerai išmano teisę(didelis +),
  Ir jis ne Grybauskaitė, Kirkilas, Valinskas, AMB…

  Manau,kad Kubilius nesuklys/nepramiegos ir pasiūlys jo kandidatūrą,bet..
  AMB nemiega…Budi…
  Laukia,kas bus.
  Sulaukęs kandidatų sąrašo pareikš- grįžtu „gelbėti“ Lietuvos.
  Tik įdomu nuo ko?
  Nuo tų,kurie apstatė paežeres(Margio, Vilniškių ež.), Nidos botelių, „Draugystės“, Alitos ir pan.?

  • Anonimas

   Na tai nors vieną kartą žmonėms nerūpi – buvo ar nebuvo (rajkomo sekretoriumi)… ir tai jau geras ženklas.
   Kitas klausimas – kiek Lietuvoje tokių nerijų yra… kad jau galėtume džiaugtis Lietuva.
   Šiaip, tai parodei pavardę ir visi bėga… spardyti (tokia Lietuva man visus 19 metų.

   • Anonimas

    Buvo toks gyvenimas ir…visi,kurie tik galėjo- gyveno.
    Jie ir toliau būtume priklausę/okupuoti Rusijos, tai manau,kad toks Artūras būtų,kokio, „Tiesa“ laikraštuko korespondentas ir pan. :)
    Gal ir nebūtų? :) Kaip kam pasisekė :)

    Mano kaimynas buvo partijos sekretorius. Ir kas nuo to keičiasi?
    Geras kaimynas.Nei nuo vieno nieko nepavogė.Gyveno,kaip ir visi.
    Dabar ūkininkauja,kaip ir daugelis kaime gyvenančių.

    Svarbu žmogus ir jo siekiai, o ne pavadininmas prie pavardės,kaip: prof.,dr., hab. dr. ir pan.

 • Anonimas

  Siaip AMB nemanau kad eis – 77 metukai siemet. Tikimybe, kad pratemps visa kadencija yra maza. Bet kazkoki kandidata jis proteguos tikriausiai. Tik nemanau, kad tai bus Kirkilas.

 • Anonimas

  Z. Balčytis

  įtariu :)

 • Anonimas

  GA nuo MA (ir šiaip kam įdomu)

  Seimo skaičius beveik toks, koks minėtas (šiek tiek virš 125 mln. Lt per metus , Prezidentūra beveik 23 mln. Vyr, kanceliarija 35 mln., Saugumo departaemntas – 72+ mln. (jaučiate, kiek po to, kai tiek pasistatys, klausis?) ir dar 24 STT.
  Bet — LTV – beveik 50 mln. ir Spaudos rėmimo fondas – beveik 12 mln. Aš tai siūlau pradėti taupymą nuo VU (174 mln ):)
  Jei rimtai, aš tą pačią dieną Vasiliauską įdaviau Račui. Jis iš karto pradėjo juoktis, kai išgirdo tuos 27 mlrd. (reiškia yra psichiškjai sveikas ir suyprtanta, kas kiek), bet va Delfi tą tekstą visą dieną laikė savo portale.

  Pritariu Račo kandidatūrai į Prezidentus. Jei bus Grybauskaitė ir Račas aš balsuosiu už Račą.

  to naivusis. Rašote: p. Aušra, – ar tai reiškia, jog mūsuose verslo mokesčių suma beveik mažiausia ES?
  Situacija tokia
  Statistika (apžvalga parašyta remiantis 2007 metų ES leidiniu „Mokesčių tendencijos Europos Sąjungoje” ir kalba apie 2005 metų padėtį, kuri iš esmės iki 2009 metų pradžios mažai pasikeitė) rodo, kad Lietuvos gyventojų mokesčių našta (įskaičiavus ir socialinio draudimo įmokas) yra antra mažiausia Europos Sąjungoje (28,9 proc. nuo BVP palyginus su vidutiniškai 37,4 proc. ES). Tiesiogiai mokesčiai Lietuvoje sudaro 9,1 proc. nuo BVP (ES – 12,0 proc.). Mažesnė ir socialinio draudimo įmokų dalis (8,2 proc. Lietuvoje, palyginti su 11,2 proc. ES).

  Pajamų mokesčio norma (Implicit Taxe rate) vartojimui Lietuvoje yra maža ir sudaro 16,5 proc. (ES vidurkis 22,1 proc.). Lietuvos kapitalo mokesčių našta palyginus su BVP daugiau nei perpus mažesnė nei Europos Sąjungoje (3,3 proc. palyginti su 7,4 proc.). Kapitalo sumokami mokesčiai sudaro tik 11,6 proc. visų valstybės mokestinių pajamų, kai ES šalyse šis dydis siekia vidutiniškai 19,9 proc.. Itin mažus mokesčius Lietuvoje moka ir tie žmonės, kurie patys sukuria sau darbo vietas: jų mokesčiai tesudaro penktadalį to, ką vidutiniškai moka iš analogiškos veiklos gyvenantys ES šalių žmonės. Kadangi Lietuvoje taip pat itin maži turto mokesčiai, tesudarantys trečdalį nuo ES vidurkio (0,6 proc. palyginti su 2,0 proc.), nereikia stebėtis ir labai mažu bendru kapitalo mokesčiu tarifu (11,4 proc. palyginti su 27,3 proc.).

  Jei vartojimo ir ypač kapitalo mokesčių našta Lietuvoje palyginus su ES vidurkiu yra labai nedidelė, tai kitoje – darbo mokamų mokesčių pusėje padėtis kitokia. Mokesčiai darbui atneša pusę visų mokesčių pajamų – tai daugiau, nei ES vidurkis (50,7 proc. palyginti su 46,3 proc.). Pajamų mokesčio tarifas darbui yra kiek didesnis nei ES vidurkis (35,9 proc. palyginti su 35,2 proc.). Jis mažėja palyginti su aukščiausiu tašku 2000 metais, kai jis buvo net 41,2 proc. Mažėjimą didele dalimi lėmė pradėtos taikyti mokesčių lengvatos.
  Daugiau visokios informaciojos galite rasti http://www.mokumokescius.lt

  • MA, esu apakęs. Gal, sakau, kandidatuoti…

   • Kandidatuok. Proto turi, gyvenimiškos patirties turi, komandą ? – tik duok ženklą, net grožio šiek tiek turi, bet nesigilinkim, ką ir kada Kirilkinas pasakė … :)))

    • Anonimas

     kiek atsimenu, jei nori kandidatuoti paprastas zmogus, tai jis turi surintki tam tikra [nepamenu koki] kieki parasu, ji palaikanciu.
     jei Arturas sugalvotu rimtai, tai, manau, tas kolektyvas, kuris padejo rinkti parasus del leo-lt atsaukimo, dar gyvas… jeigu ka :)

   • Anonimas

    Ko gero laimėtute.
    Turite gerą ženklą – mane.
    Lankiausi Stomos bloge – laimėjo.
    Lankausi Jūsų bloge – reiškia taip pat laimėsite…
    Nes toks matyt jau mano likimas – kai pradedu lankytis, blogas užsidaro…
    Taigi visi ženklai rodo.
    Pliusai (tikimui būti JE) – visi juos žino.
    Minusai – žmona viena žino (tad tegul ji ir nusprendžia – visvien kaklas valldžios žmogaus svarbiausia detalė, ne galva…).

   • Anonimas

    Aš už p. Račą balsuočiau. Bet netikiu, kad pavyktų. Jau maždaug įsivaizduoju kiek purvo užverstų ant galvos „broliai“ žurnalistai, jei reikalas išsivystytų iki realaus kandidatavimo…

  • Žinoma, galit bandyt;) Apsvarstykit visus už ir prieš, tada – pirmyn! O komanda bus šio blogo lankytojaixDDD

  • Anonimas

   Gerbiama MA,
   Ar tikrai Lietuvoje kapitalo mokesčio tarifai tokie maži? Kaip tad atsitinka, kad esant laisvam kaipitalo judėjimui (bent jau Europos Sąjungos erdvėje) jis čia neplūsta, ir kapitalo mokesčių dalis bendrame katile tokia nykstamai maža?
   Man labai keista, kai dividendų apmokestinimas skaičiuojamas kaip kapitalo mokestis. O kaip tada pelno mokestis? Jeigu „kapitalistas“ norėdamas disponuoti ir vartojimui gauti kad ir 100 litų, prieš tai turi sumokėti pelno mokestį (20%), po to dividendų mokestį (20% plius dar absurdišką sveikatos mokestį 6%). Tai kaip čia gaunasi – kiek turi uždirbti „kapitalistas“, kad pagaminęs produktą, sukūręs vertę, sukūręs darbo vietas ir išmokėjęs algas, kad gautų 100 litų duonai ir kitoms gėrybėms? Mano skaičiavimu 168.92 lito, iš kurių sumokėjus mokesčius jam liks 100. Tai kaip čia su tais tarifais?

   • Anonimas

    Man atrodo, kad siek tiek maziau – 20 procentu pelno mokestis, o po to % 15 proc dividentu, + 6 PSD nuo likusios sumos (jei neklystu). Sumoje ar ne 37% gaunas? t.y. apie 158 LT.

    • Anonimas

     Tai kad dabar dividendai apmokestinami 20% plius 6. Buvo 15…

 • Anonimas

  Atrodo, kad sulauksime dar vienų liūdnų rinkimų ir rezultatų. Kandidatų greičiausiai bus daug, o rinktis nelabai ką turėsim. „Gelbėtojų“ tai jau tikrai nereikia, svarbu, kad nuo jų kas išgelbėtų. K.Čilinskas – padorus žmogus, bet ar to užtenka prezidentui…

 • Anonimas

  Reikia įvesti cenzą (į Seimą, Prezidentūrą ir pan.)- amžiaus ribą,kaip turi policininkai,gaisrininkai,kareiviai: į pensiją nuo 45 metų.
  Taip būtų pritarukiama daugiau jaunimo,kuris yra nagažuotas/užspaustas senosios nomenklatūros.
  Reikėtų pasekti Estijos pavyzdžiu.
  Todėl, jie geriau ir gyvena.

  Tarkim:
  liko iki pensijos 4 metai,tai reiškia,kad kandidatuoti į prezidentus jau negali,nes tavo pensijinis amžius prasidės,kai liks dar vieneri metai ir pan.
  Kas dėl moterų ir vyrų pensijinio amžiasu skirtumo:
  kodėl feministės ir tie, kurie labiausiai rėkia dėl lygių teisių ir galimybių iki šioliai „neišlygina“ moterų ir vyrų pensijinio amžiaus ribą?Kodėl tylima?
  Diskutuotina,kas labiau verti išeiti anksčiau į pensiją: moterys ar vyrai?
  Vien apžiūrėjus į mirštamumo vidurkį- vyrai gerokai anksčiau miršta.
  Tai kur čia lygios teisės?A?Pavilioniene..?

 • Perskaičiau „Vilties prezidentų“ kandidatų pavardes. Čilinskas – teisininkas – yra vilties, jog Greičius pagaliau bus atstatydintas. Daujotis – profesorius – yra vilties pradėti švietimo reforma, bus aktualu po atominės uždarymo. Kronkaitis – kareivis – yra vilties pagaliau užfinansuoti armiją pagal NATO standartus,gavusi užsakymų atsigaus pramonė. Vasiliauskas – redaktorius – yra vilties kiekvienai redakcijai gauti po daugiau nei devynias akreditacijas seime, t.y. kiekvienam seimūnui po tris žurnalistus, po du operatorius, po pusantros bernyn ir po zvonkę. Račas – yra vilties, jog kiekvienas politikas pagaliau apturės griežtą ideologinę partinę kryptį (tegul jis ir vagis). Valinskas – buvęs šoumenas – yra vilties išrauti tokias „elitinių“ seimūnų privilegijas, kaip alkoholis visur ir visada, nemokamos kirpyklos, nemokami masažai bei masažistės seimo rūsiuose.Yra vilties žurnalistus įgausiant nors kruopelytę padorumo. Valatka – yra vilties seimūnus paseksiant vokiečių pavyzdžių ir todėl bus ginčijamąsi iki numirimo, tad, kaip visada, laimės daugiausiai vainikų perkantieji. Brazauskas – yra vilties valdovų rūmus būsiant perorganizuotus į viešbutį su putojančio vyno gamybos cechu Gedimino bokšte. Kirkilas – yra vilties tūkstantmetį švęsti kasmet, su premijinių „saliutais“, nes valstybė visada ras, kur pasiskolinti.

  • Anonimas

   Greičiau visus šiuos žmones galėtume vadinti „nevilties prezidentais“. Nes balsuotumu už juos iš nevilties ar ne?

 • Anonimas

  Cilinskas, vienintelis. Akivaizdu reikalingas teisininkas, o ne dziudo specialistas.. Nors man Grybauskaite ir grazesne :), taciau siuo atveju grozis musu neisgelbes.

 • Kandidatuok.
  Mano balsą irgi turi.
  ;-)

  • Aurelijau, Donatai…ačiū. Gal sakau, reikia kokią apklausą užsisakyti?…:)

   • Anonimas

    visu pirma, manau, reikia su zmona pasitarti :) nes visa kita, kai rusai sako – ‘delo techniki’ :)))

    o jei rimciau – kaip rase skaitytoja is kaires –
    svarbu 1. aiskios politines paziuros – nebutinai priklausymas tam tikrai partijai – YRA; 2. svarbu “pazadai” – YRA (cia kaip programa galetu buti) 3. komanda – YRA ir “platus palaikymas” – ? vat cia ir neaisku, bet tas ‘platus palaikymas’ gali atsirasti, jei komanda dirbtu aiskiai ir placiai :)

   • Nereikia bijoti, Artūrai. Žmogus negali būti visų reikalų guru – tam ir yra patarėjai. Svarbiausia nebūti amžinai minkštu moliu (kaip Adamkus), turėti vidinio padorumo ir supratimą, kam tarnauja valdžia.
    Tik siūlyčiau pirmiausiai praeiti „skaistyklą“ – seimą. Įgyta patirtis būtų neįkainuojama, bet svarbiausia – pasirodytum, kas per paukštis esi. Čia, panašiai, kaip armijoje ar kalėjime – tvirtas dar labiau užsigrūdina, o skystas nuteka kur jam ir vieta.

    • Čia kas apie baimę šneka…:) Tas, kuris nepasirašinėja?

     O šiaip jei ką, Seime dirbauy beveik 3 metus, armijoje buvau, dar psichiatrinėje esu beveik porą metų dirbęs ir „Lietuvos ryte“ 6 metus…

     Ir jūsų komentarų vis dar netrinu:)

     Manote nepakankamai užgrūdintas?:)

     • Anonimas

      Na tai drąsos ir patirties, kaip matome, netrūksta, tinkamų savybių rinkinys irgi yra – tai pirmyn? Spėju gali pritrūkti vieno kito milijono rinkiminei kompanijai…

     • Anonimas

      kaip sake, atrodo, paksas, ‘pinigu valstybeje yra, tik reikia moketi juos pasiimti’ :)
      o jei rimtai, tai ko gero, tik to milijono kito ir tetruksta :(. o jei dar rimciau, tai jau ka, turime tik tokia politine sistema, kur tik milijonieriai gali issikelti ir laimeti? gal vis tik yra kelias [budas] [metodas] kur galima suburti kolektyva ir laimeti balsus be to privalomo milijono? jei ne, tai gal pacia politine sistema reiktu tobulinti…
      ir dar i tema – jei Arturas turi darbo psichiatrineje patirties – vadinasi visa kadencija (ar net dvi) istverti turetu, nes adamkus pirmosios gale ir nuluzo… :)))

     • Artūrai,
      Dar to betrūksta, kad mano komentarus pradėtum trinti. Už ką??? :)))
      Tai vat, kai ateisi į seimą ir kai parodysi, kad ne tik blevyzgoti moki(kaip koks fredis ar … virgis :))).),tada ir matysim ar tu užgrūdintas, ar tik kaip koks mogenienė.
      Seimas, armija, psichiatrinė ir lrytas – visos sąlygos žmogui būti suluošintam. :) Pagarba.
      Apie pasirašinėjimą prigavai. Vis svarstau ar pridėti pavardę. Tik kas nuo to pasikeis…?

     • Anonimas

      Aš UŽ
      Kaži, dviračio žinios jau užfiksavo mūsų pasirinkimą ar ne :)
      O į seima (dabartinį) tai geriau neikit (čia aš iš geros širdies patariu :)

     • Na aš taip užsidegiau idėja, kad Artūrą reikėtų siūlyti į prezidentus, kad štai ėmiau ir parašiau naujutėliam savo bloge pasvarstymus apie tai:) Tikiuosi man niekas nenuraus galvos už savivaliavimą. O šiaip… Kam įdomu, galit užsukt pasiskaityt (spūstelkit ant mano pseudonimo).

  • Miela Ligita (Lia), vis dėlto jūs čia gal kiek paskubėjote…:)

   Jei atvirai, nelabai įsivaizduoju savęs vaikštant raudonu kilimu… man po žolę basam labiau patinka.

   Bet kuriuo atveju – ačiū už komplimentus.

   Įdėčiau nuorodą į jūsų komentarą, bet negaliu… Fredis su Virgiu užpyks ir priekaištaus po to tris dienas:)

   • nesupykčiau, net patiktų, būtum geresniu Prezidentu už Blinkevičiūtę, Brazauską, Prunskienę, Kirkilą, gal net Ušacką, bet blogesniu už Kubilių, Juknevičienę, Grybauskaitę.

    • Fredi,
     „…blogesniu už Juknevičienę…“ – tu čia rimtai?

     • Anonimas

      vyrai, nevarom – Arturas butu visai geras prezidentas, tik vat ji kazkaip ikalbeti reikia, nes pats jis kazko kuklinasi :) o padrasinimui galima pasakyti, kad yra tos zoles ir prezidenturos kieme, pasibaigs koks protokolinis uzsiemimas, tai galesit, Arturai, ten ir vaikscioti basas, o ir kraustytis gyventi toli nereiketu, pervezimo islaidos nebutu dideles :)

   • Ne tris, o dvi. Tikiuos nepriėmei ten visko (pas Ligitą) už gryną pinigą. :)))
    O kas trukdo būti pirmam prezidentui, žaidžiančiam golfą basam? Bijai plunksnos brolių? Juk ištvertum … :)

   • Na gal ir paskubėjau, bet man šita mintis vis vien neatrodo labai jau prasta;D Žinoma, prezidentui būtų mažiau laisvės nei dabar turite jūs. Nė nežinau… Va tarkim ne kartą skaičiau kaip U2 lyderiui Bono siūlė tapti politiku, bet jis atsakydavo: „Būdamas tiesiog dainininku nuveiksiu daugiau.“ Kita vertus, jei apsigalvosit, palaikymą turit B)

 • Anonimas

  Visada einu balsuoti. Visuose rinkimuose. Net tuomet, kai pasirinkimas – blogas ir blogesnis.
  Kandidatu profesijos – nesvarbu, svarbu 1. aiskios politines paziuros – nebutinai priklausymas tam tikrai partijai; todel nebalsuoju uz tamsius arkliukus; Adamkus man toks atrode ir dabar atrodo; 2. svarbu „pazadai“ – tuomet, jei prireiktu (juokinga???) ateiciau ir sakyciau – „Klausyk uz tave balsavau, nes zadejai ta ir ana. Kodel darai priesingai?“ 3. komanda ir „platus palaikymas“.
  Sitie visi kandidatai man atrodo kaip tamsus arkliukai. Jie neturi aiskiu politiniu paziuru – tik siaip gal but moralus, gal but 1-2-3 asmenu gynejai ir pan.
  Todel nei uz viena nebalsuociau.
  Net prezidentas nera ir negali buti neutralus – tik neturi priklausyti kokiai 1 partijai ar atstovauti jos interesus.
  Zmogus be politiniu paziuru yra blogiausias variantas.
  Nes prezidento postas yra politinis. Kaip valstybe yra politinis darinys.
  Nezinau, uz ka balsuosiu. Tik ne uz Karsto komentaro siulomus…
  Juk ir Grybauskaite nera aiskiai isreiskusi savo politiniu paziuru.

 • Anonimas

  Dėkoju poniai AUŠRAI, pabandžiau išrikiuoti svarbiausius skaičius, gal nemokšiškai:
  ……………………..Lt……..ES
  Viso mokesčiai procentais 100 100
  a) gaunami iš samdomųjų 50,7 46,3
  b) gaunami kapitalistų 11,6 19,9
  c) gaunami už turtą 0,6 2,0
  d) kiti šaltiniai 37,1 31,8

  Dar akivaizdžiau, kad mus valdė „socialdemokratai“ :
  Bendras kapitalo mokesčių tarifas:
  …………………….. 11,4 27,3

  • Anonimas

   Jau rašiau MA, dabar dar pakartosiu – gal aš čia kur nors neteisus? Nemanau, kad čia klausimas socialdemokratai ar ne – aš jų politikos tikrai nemėgstu, bet aš kvestionuoju ar tikrai kapitalo mokesčio tarifas yra toks mažas? Kodėl tada to kapitalo Lietuvoje nėra, kad net nėra iš ko surinkti kapitalo mokesčių? Ko gero atsakymas ir mokesčiuose, ir ne tik? Gal įsisenėjusiuose „otkatuose“ ar sugebėjime (norėjime) kalbėtis su kapitalu, ypač kalbančiu angliškai (neprieštarausite, kad kapitalas nėra jau toks blogas dalykas ekonomikai?)

   Gerbiama MA,
   Ar tikrai Lietuvoje kapitalo mokesčio tarifai tokie maži? Kaip tad atsitinka, kad esant laisvam kaipitalo judėjimui (bent jau Europos Sąjungos erdvėje) jis čia neplūsta, ir kapitalo mokesčių dalis bendrame katile tokia nykstamai maža?
   Man labai keista, kai dividendų apmokestinimas skaičiuojamas kaip kapitalo mokestis. O kaip tada pelno mokestis? Jeigu “kapitalistas” norėdamas disponuoti ir vartojimui gauti kad ir 100 litų, prieš tai turi sumokėti pelno mokestį (20%), po to dividendų mokestį (20% plius dar absurdišką sveikatos mokestį 6%). Tai kaip čia gaunasi – kiek turi uždirbti “kapitalistas”, kad pagaminęs produktą, sukūręs vertę, sukūręs darbo vietas ir išmokėjęs algas, kad gautų 100 litų duonai ir kitoms gėrybėms? Mano skaičiavimu 168.92 lito, iš kurių sumokėjus mokesčius jam liks 100. Tai kaip čia su tais tarifais?

 • gaila, vėlokai čia Aušra saktelėjo – kad taip prieš metus, būtų galima ir visai rimtai padėlioti
  :)

 • Anonimas

  Is tikro Vilties prezidentas butu nebloga alternatyva,kad ir Grybauskaitei.Moteriske imponuoja grieztais pasisakymais,tvirta ranka ar koja (karatiste gi…),pripazinimu EP,bet biografija jau LABAI raudona.Tikrai ne Vilties,greiciau ne Vilties ar beviltiskumo prezidente.Cilinskas sudaro aukstos morales zmogaus ispudi,o kaip del jo prezidentavimo….-nezinau…

 • Anonimas

  Kažkaip neįsivaizduoju Artūro prezidentu…
  Ir jis juo nebus.
  Nebalsuočiau už jį,jei būtų pasirinkimas tarp jo ir Čilinsko.
  Jis geresnis žurnalistas ir kai dirba savo darbą.

  „suėstų“ ten jį…niam niam.

  • Anonimas

   kai geri zmones neina i prezidentus [politika], tai lieka laisva vieta blogiesiems… ir taip jau lietuvoje visa eile metu…

   • Anonimas

    Geri zmones sugeba tik viena dalyka – nuversti blogus, O toliau nezino ka daryti. Valdyti, organizuoti, reikia blogu zmoniu – tai ju specializacija. (laisvas vertimas is Pratcheto).

 • Anonimas

  Seime,nei gyvenime,viskas atvirkščiai,- blogis nugali gėrį :)

 • Anonimas

  Vilties prezidento norėtojai. Prašau patikslinkite kokios vilties jūs tikitės?
  Viltis, kad prezidentas suvienys tautą.
  Viltis, kad prezidentas išgelbės šalį iš krizės.
  Viltis, kad išrinkus tą prezidentą „viskas bus gerai“
  Viltis, kad prezidentas sustabdys korupciją.
  Viltis, kad prezidentas visais pasirūpins.
  Viltis, kad prezidentas bus geras žmogus.
  Viltis, kad prezidentas bus politinį autoritetą turintis pasaulyje žmogus.
  Viltis, kad susikursime normalius santykius su Vokietija, Prancūzija, Italija, Rusija.
  Gal dar yra kokių vilčių?

 • Anonimas

  Iš interviu su Salamakinu, Lietuvos žiniose, pateikta alfoje:

  „O kiek rimti socialdemokratų ketinimai į prezidento postą vėl stumti Algirdą Mykolą Brazauską?

  Tai pirmiausia priklausys nuo jo paties, tačiau net neabejoju, kad jam pareiškus valią, sutikus kandidatuoti, partijos palaikymas bus visuotinis. Tai patyręs, išbandytas žmogus. Esant šiam sunkmečiui, jis turėtų labai daug šansų laimėti“

  Tai va patyręs, išbandytas, partijos visuotinis palaikymas….. Va jums ir 77 metai:)))))

 • Anonimas

  Manau kovo kažkelintą dieną turėsim siurprizą – kandidatą į prezidentus X. Kai pažiūriu kas dedasi informacijos pasaulyje – (www,TV ir spauda) – rodos vyksta didelė informacinė-rinkiminė kompanija. Visi ant visų varo: kairė ant dešinės, žiniasklaida ant politikos, verslo – ir visaip kaip atvirkščiai. Čilinskas, Kubilius, Kirkilas, Grybauskaitė, AMB, Valinskas, Zuokas, Prunskienė, Paleckis, Buškevičius, Račas (?), Valatka (????) … visu neišvardinsiu, bet visi jie vienu ar kitu kampu yra prisidirbę arba netinkami (nefaini) … šiandien, pvz., net nežinočiau už ką balsuot (ačiū dievui laiko dar yra). Net aplankiau vienos lažybų bendrovės puslapį – ten taip pat didelis sąrašas galimųjų…

  o gal dzin tie rinkimai prezidento, ir tikras gyvenimas „pogrindyje“ vyksta ? gal apskritai jų nebus…
  gaila nėra tokio statymo „prezidento rinkimai neivyks“ – tikrai kokia šimtine paklociau :)

 • Anonimas

  Kestutis Cilinskas tinkamiausias kandidatas i lietuvos prezidentus.