Studentas nori paslaugos. O man norisi jį pasiųsti… (kartojama)

Nusprendžiau, kad jei negirdi, reikia bandyti dar kartą…

Tai – 2009 metų gegužės 6 dienos įrašas. Pakeista tik jame esanti citata.

*******************************************************************************************************

Žinot, šiandien mane šiek tiek sunervino…

Gavau laišką, kuriame magistrinį darbą rašanti studentė prašo manęs paslaugos. Tokios visai menkos (kalba netaisyta):

Suprantu, jog siuo metu del nesibaigiancio konflikto esate labai uzsieme, bet galbut rastumete laiko atsakyti i keleta klausimu? Butu labai saunu savo darbe panaudoti jusu mintis, tai padetu geriau suprasti ir analizuoti. Tiesiog parasykite savo nuomone, jei kuris klausimas jums nepatinka, tiesiog neatsakykite. Jusu atsakymai bus panaudoti tik mano bakalauriniam darbe, jie tikrai nebus perduoti jokiom ziniasklaidos priemonems ar panasiai. Buciau labai jums dekinga nors uz trumpucius komentarus.

ACIU JUMS LABAI IS ANKSTO, ATSAKYMU LAUKSIU IKI PIRMADIENIO VAKARO, geguzes 24d.
tikiuosi, labai nesutrukdysiu jusu brangaus laiko
(iš viso 9 klausimai, kuriuose prašoma apibūdinti situacija, paaiškinti priežastis, teisinius aspektus, institucijų vaidmenį ir pan viename konflikte)

Šiaip jau dažniausiai niekada neatsisakau padėti studentams. Net ir šiandien su vienu iš jų, atvykusiu iš VDU, praleidau daugiau nei valandą laiko atsakinėdamas į klausimus.

Bet pastaruoju metu vis dažniau pastebiu tendenciją, kurią labai gerai apibūdina aukščiau pateikto laiško ištrauka: nemažai studentų kažkodėl tai galvoja, kad padėti jiems yra pareiga ar net savotiška garbė.  Ir kad tik mulkis arba koks nors pasipūtėlis ir neišmanėlis gali tos garbės atsisakyti.

Kaip nors kitaip įvertinti jau ne pirmą kartą paštu atsiunčiamus klausimus ( jų šį kartą gavau 10 ir atsakymams nepakanka pasakyti “taip” arba “ne”) ir dar nurodytą terminą, iki kurio aš turėčiau pateikti atsakymus.

Suprantu, kad esu tik mažos naujienų agentūros direktorius ir vienas iš šimto politikos komentatorių… Ir mano laikas, žinoma, nėra vertas tiek, kiek magistrinį darbą rašančio studento.

Bet  juk ir studentas turėtų suprasti, kad jis yra tik vienas iš keliolikos tūkstančių studentų…

 Ar aš jau kažko nebesuprantu? Nes man atrodo, kad neturiu įsipareigojimo  už kažką dirbti…

Tiesa, vis dar pasitaiko ir kitokių studentų: tų, kurie nori ateiti, įsirašo pokalbį (prieš tai atsiklausę, ar galima įrašinėti) ir dar po to atsiunčia galutinį rezultatą (smalsu juk).

Tačiau įspūdis toks, kad tokių pastaruoju metu mažėja.

Gal čia nemokamo mokslo ir 13 universitetų pasekmė?…

P.S. Nepaisant to, ką parašiau, į pateiktus klausimus vis tiek esu pasirengęs atsakyti, jei studentė ras laiko ateiti…:)

(11 balsų, vidurkis: 2,82 iš 5)
Loading...
 • nerijus

  Jei prašo, tai reiškia gerbia.

  Kai studentų kiekis viršys šimtą per dieną, tai tada verta bus pagalvoti apie kontorą ;)

 • Artūrai, siųsk tuos studentus, kad skambintų ir tiksliai nurodytų metu. Jiems gi reikia baigiamąjį darbą parašyti, tad tegul ir šifruoja pokalbio užrašus. O dabar taip gaunasi, kad už juos reikia gaminti tekstą, o jie tik „copy&paste“. Aš taip darau, kai užklausų paštu būna perteklius:)

  • nerijus

   Studentai baigiamuosius darbus rašo paskutinę naktį :)

 • Rolandas

  Artūrai, ir ko Jūs taip stebitės? Tai dėsninga Jūsų sakyčiau gyvenimo būdo pasekmė. Paskaičiavus kiek laiko pats praleidžiat čia su visokiais anoniminiais internetiniais dundukais besibardamas, niršdamas bei trindamas jų įrašus, tai toks prašymas iš žavios studenčiokės yra determinuotas. Juk ir ji čia pasiskaito, paskaičuoja minėtą Jūsų „įdirbį“, tam skirtas gausias valandas, todėl ir visiškai pagrįstai mano, kad atsakinėjimas į jos klausimus,Jums bus tik vienas malonumas.

 • nerijus

  Artūrai

  Jūs sakote, kad čia iššūkis, kaip ir pastarosios savaitės įvykiai?..
  Va, žvilgterkite čia:
  http://www.alfa.lt/galerija

  Kas išdrįs?..
  Žinoma, tai puiki reklama įmonei, bet…su gilia potekste.
  O, kad taip visi „reklamuotūsi“-…vilonas…ir pan.

 • lida

  „kažkodėl tai galvoja, kad padėti jiems yra pareiga ar net savotiška garbė. Ir kad tik mulkis arba koks nors pasipūtėlis ir neišmanėlis gali tos garbės atsisakyti“ – iš kokių širdies užkaborių gali gimti tokia išvada dėl pateikto mandagaus laiškelio ?

 • Rolandas

  lida, mandagus laiškelis sudarė 9 klausimus, kuriuose prašoma apibūdinti situacija, paaiškinti priežastis, teisinius aspektus, institucijų vaidmenį ir pan viename konflikte, atsakant į kuriuos nepakanka pasakyti “taip” arba “ne”. Taip pat nurodytas atsakymų pateikimo terminas-pirmadienio vakaras.

  Prisipažinsiu ir aš buvau pakliuvęs. Viena moksleivė, su susuktu kuodu virš galvos, pavasarį užėjo į parduotuvę ir, pasakiusi, kad jai reikia parašyti klasės darbą bei laikydama prieš save planšetę, bekompromisiniu tonu pradėjo užsirašinėdama klausinėti: ar aš sergu peršalimo ligomis, jei sergu kuo gydausi, jei gydausi, tai kokias žoles, kurios padeda nuo peršalimo ligų,žinau (paprašė išvardinti jų bent tris) ir etc. Teko atsakinėti. Varčiau akis, mykiau, bandžiau prisiminti, tačiau kažkurioje vietoje susikaupiau ir pasakiau, kad man jau laikas dirbti. Ji supratingai bei santūriai daugiau klausimų neuždavinėjo ir pasišalino.

  • lida

   Komentaras pašalintas A.R.

 • Vasia

  Visi zmones turi tureti savo laiko kaina. jei tai jau sistema, tai pradine 1h stafke-100lt. Pvz. 1h Zvonkes koncerto -2500lt, A Mamontovo- 10000lt. Kuom jus prastesnis ? Tai juk irgi darbas! aRNA STUDENTE, As parasysiu, o tu tuo metu papjauk zole sode, rankas pamiklink, braskiu neravek!

 • Darius

  laiku ir vietoje aiškiai pasakytas ne, išsprendžia masę problemų be jokių problemų.
  Ir dar – deja jaunimas yra mokomas, kad duonai galima užsidirbti ir nesėjant ir nepjaunant ir nebūtinai suvokiant, kad tam reikalingi grūdai. Paviršutiniškumas ir lengvo lito vaikymasis – asmenybių neišaugina.

 • Rolandas

  Dariau, nesutinku. Kodėl reikia sakyti aiškų ne? Teigtina, kad Artūro nurodytais atvejais, visuomet būtina sakyti aiškų – taip. Štai net ir prieš mane nužvelgiant reikšmingu žvilgsniu ir klausinėjančiam asmeniui pasišalinant, atsakiau beveik į visus klausimus. Ir į likusius klausimus, galima sakyti nespėjau atsakyti, vien todėl, kad išties reikėjo dirbti, o aš esu labai darbštus.

  • Darius

   žinoma taip, sutinku su tavimi. Reikia padėti ir teisingai auklėti jaunąją kartą, kad paskui mums patiems būtų lengviau gyventi. Rašydamas apie „ne“, aš galvoju, kad kartais vis gi reikia pasakyti aiškų „ne“, tik būtina, privaloma paaiškinti kodėl. Nes priešingu atvėju, jei studentas bus priimtas, jis suvoks, kad elgiasi teisingai ir toliau leis sau taip ar panašiai elgtis, nes supras, kad jei jau niekas nieko nesako, rieškia viskas yra ok. Neužtenka vien tik pastebėti kas yra netaip, reikia atsistojus aiškiai apie tai pasakyti ir pasiūlyti keliatą variantų kaip būtų galima pasitaisyti. Beja, aš esu įsitikinęs, kad Artūras ne tik sugeba kritikuoti, bet taip pat pasiūlyti problemos sprendimo variantus – tai yra puiki žmogaus savybė.

 • Nedraugas

  Kaip negrazu. Jei studente – tai butinai turi ateiti! O jei studentas – tai ikyrejo? Labai grazus kuklus laiskelis. Paprastai studentams buna labai nedrasu tokiais atvejais, kam juos traumuoti? As tiesiog Jusu vietoj tokiu atveju surinkciau keleta ju i viena kruva ir pakviesciau kavos atsigert ir pabendrauti visiems vienu metu. O nervintis viesai del rodomo demesio – ….

 • Rolandas

  Nedraugas, nesupratote. Jokio seksizmo. Paskaitykite dar kartą.
  O po kavos, ar kur pakviestumėt kokią studentę, būkite vyras, atvirai prašau:)

  • Nedraugas

   Komentaras pašalintas A.R.

 • Fredis*

  Visi studentai gali drąsiai kreiptis į Artūrą Račą paslaugos, nes jis gauna valstybės atlyginimą dirbdamas nacionalinio transliuotojo priežiūros taryboje (LRT), vienas posėdis apmokamas apie 600,- LTL suma, atlygis už darbą taryboje mokamas iš biudžeto, į kurį pinigus suneša tie patys studentai ar jų tėvai, broliai, sesės, dėdės, tetos, seneliai, krikšto tėvai ir t.t..
  Jei A.Račas nespės atsakyti į Jums rūpimus klausimus, aš, Fredis*, Jums visada pasiruošęs padėti.

  • Darius

   Hm, o kodėl vardas Fredis su žvaigždute ?
   Šiaip, smalsu :)

   • Rolandas

    Kiti kalba, kad tai nuo TSRS (USSR) laikų išlikęs sumažintas kokybės ženklas. Tačiau mes tuo netikim, tai tikrai kažkas daugiau.

   • nerijus

    Freddie Mercury

   • erika

    todel kad yra papildomu salygu :)

  • ne visiškai atsitiktinai ir ne per nesusipratimą čia pakliuvę asmenys stengiasi būti tikri dėl savo skleidžiamos informacijos. Dundukai gali šnekėti bet ką, nes jie, kaip taisyklė, nežino, ką reiškia atsakomybė už savo žodžius ir veiksmus

 • Rolandas

  Dariau,tai lemtingas ženklas. Niekas tokio čia neturi. Mistika kažkokia.

 • laura

  Nebukit toks p. Racai. Jei pats butumet studentas suprastumet. Siai tai nesupratau jusu piktinimosi priezasties…
  Pati esu studente (ne LT), ir mano tyrimui reikia daug zmoniu, labai daug, ju visu apeiti ir tuo labiau asmeniskai apskambinti tikrai negaliu, todel irgi naudojuosi butent tokiomis priemonemis. Deadlines yra reikalingi tam, kad zmones neatsakytu i klausimus „kada nors po menesio“. Manau, kad reiktu dziaugtis, kad kazkam jusu nuomone yra svarbi, kazkas susirado jusu emeila ir butent jums parase. Ir taip ne visi moka graziai padekoti, paprasyti, ateiti, ir dar sausainiu prie kavos atnesti… Bet nepykite, tai musu ir jusu ateitis, studentai, nepradekite, kiekvienam teviskai aiskinti…Nes jau geriausi issibegiojo, jei dar ir vidutiniokai issibegios, neliks nieko. Nebutina kiekvienam padeti, ir ju klausimus atsakineti, bet manau kiekvienam galit parasyti, kad va siandien ir rytoj neturit laiko, bet gal po savaites turesit… Bet „pasiusti“ tai tiesiog grubu…

  Atsiprasau uz lietuvisku rasmenu nebuvima.

  • miela Laura, studentu aš buvau. Ir tikrai nebuvau toks įžūlus. Taip, man džiugu, kad kažkam įdomi mano nuomonė, bet, nepaisant to, manau, kad tai studento darbas ir jo atsakomybė. Jis turi planuoti laiką ir derintis prie žmonių, kurių nuomonė jiems įdomi, o ne atvirkščiai. Apskritai man kartais susidaro įspūdis, kad kai kuriems studentams atrodo, kad jiems visi turi pulti po kojomis vien todėl, kad jie nusprendė mokytis… Ir patikėkite, mačiau jau nemažai studentų, tai tikrai ne visi jie mūsų ateitis. Kita vertus, buvo daug atėję ir kitokių, ne vienas ir savo darbą po to atsiųsdavo paskaityti, tad žinau, kad ateitis nėra visiškai beviltiška:)

   • kariunas13

    Pritariu Jums, keista iš kur toks supratimas pas juos atsiranda. beje spręsdavau uždavinius tiksliųjų mokslų kaip matematika ir fizika. Tai viena sąlyga būdavo, kad kuriam reikia spręs kartu sedės ir rašys pats. O pinigai ne esminis dalykas. Jei neateidavo rezultatas toks nera išpręstų uždavinių. Aš irgi tik padėčiau jei teiktųsi pakrutint užpakalį studentė, jai reikia ji turi rūpintis kas ir kaip. žiauru nejaugi eksponentiškai bukėja studentai. Dėstytojas, mano darbo vadovas, kuris kuruoja „Fotoną“ sako „dabar net elementarių lygčių nemoka spręsti. TSRS laikais sako buvo tokių personų ir nemažai kur uždavinius dar pats dėstytojas turėdavo pasedėti“.

   • nerijus

    „Jis turi planuoti laiką ir derintis prie žmonių,..“

    Nepykit taip smarkiai ant studentės. Žmogus suklydo. Pasitaisys.
    Sekantį kartą atsiųs klausimus anksčiau- prieš gerą mėnesį :)

    Visi esame žmonės ir visi klystame.
    Vienok, pasirinko Jus, o ne Valatką ar Užkalnį. Tai šioks toks pagarbos demonstravimas.
    Estate populiarus, tai prisimikite šią naštą ir neškite, o ne bambėkite, kaip bambeklis iš senos verandos ;)

    Baika ;)

    Studentei siūlyčiau klausti ir analitiko/ IQ redaktoriaus V. Laučiaus.

    • Nerijau, tėvystė tave daro išmintingesnį… :)

     • nerijus

      Valentinai

      Kol kas dar ne tėvystė ;)
      Tik laukimas.
      Jau nekantrauJAM… :)

     • OK. Žiūrėk,kad tavo vaikas negimtų Kubilistane.

     • nerijus

      Jis gims Lietuvoje ir tuom džiaugiamės ;)

      Kubilistane gyvena amb, v.l., laurinkai, užkalniai, paksai, valinskai…Visų nevardinsiu…sąrašas gali ilgai tęstis ir neužtekti Artūro įrašo :)

     • Landsbergis negyvena Kubilistane. Užkalnis irgi. Paklausk aro, jis gi turi žinoti savo bendrabandžius:)

     • Rolandas

      nerijau, turiu tu liūdną žinią, galima gyventi ir Lietuvoje, tačiau turėti Kubilistano pilietybę.

   • em… Atleiskite, bet ir man smalsu, kur gi čia regite įžūlumą? Juk laiške tėra viso labo prašymas atsakyti į klausimus tuo atveju, jeigu tam turite laiko. Man atrodo, visiškai nepagrįstai kaltinate mandagiai į Jus besikreipiantį žmogų įžulumu.

  • eretikas

   Studentai – Ispanijos pomidorų ar Anglijos braškių laukų ateitis.
   Greitai ir studentėms atsiras darbo pagaliau legalizuotuose Europos viešnamiuose. Visi taip laukiam…

 • Andre

  Čia nesusipratimas (ne konfliktas) tarp kartų. Pagal ankstesnę tvarką pagarbu būtų prašyti susitikti. Tačiau dabar toks prašymas gali būti suprastas kaip trukdymas, nes laiko žmogus sugaiš daugiau, be to, reikės jį derinti, todėl studentai ir prašo atsakyti raštu – nenorėdami trukdyti. Tikrai ne dėl to, kad būtų įžūlūs ar negerbtų :)

  • Andre, bet juk susitikti ir žodžiu atsakyti į klausimus yra greičiau nei parašyti atsakymus į dešimt ar dvidešimt klausimų. Dauguma studentų šiemet taip ir darydavo – ateidavo įsirašydavo į diktofoną ir po to atnešdavo, kad pasirašyčiau, jog viską teisingai surašė, nes sakė to iš jų reikalauja.

   • Andre

    Jūsų atveju taip, nes Jūs kalbate konkrečiai ir trumpai, mano ir daugelio kitų atveju kalbėjimas trunka ilgai ir aplink, o raštu jiems atsakau keliais sakiniais. Be to, čia ir internetinės kultūros įvestas daugiadarbiškumo, „multitaskingo“ supratimas, jie įsivaizduoja, kad rašydamas atsakymus mažiau gaišite laiko, nes darysite dar ką nors tuo pačiu metu. Net žurnalistams dabar būna taip, kad pašnekovas sako – atsiųskite klausimus, parašysiu atsakymus, taip bus paprasčiau. Čia neteisinu studentų, tik noriu pasakyti, kad jie ne iš įžūlumo taip elgiasi :) O šiaip čia universitetų problema – įveda reikalavimą, kad rašydamas darbą studentas ne tik teoriją apžvelgtų, bet atliktų ir „tyrimą“, nors labai dažnai apie sociologiją, tyrimų metodus, klausimynų sudarymus išsamiai dėstyta nebuvo, ir naudos iš tų tyrimų ne tiek jau daug, tik žaidimai. Na, gal per griežtai čia aš, bet kartais tie klausimai taip nuteikia.

   • Dabar technologijos leidžia mums taupyti laiką. Kodėl gi tuo neturėtume naudotis? Galbūt ir elektroninius laiškus apskritai ašyti nemandagu, kadangi pokalbis telefonu atima mažiau laiko negu laiško skaitymas?

 • taip

  Patiko Vasios komentaras apie žolės pjovimą ir ravėjimą :) Radus kaip pritaikyti principą „paslauga už paslaugą“, tokios situacijos harmonizuotųsi. Ir pasimatytų, ar žmogus darbštus ir geranoriškas, tik susidūręs su jam nelabai įveikiama užduotimi, ar bandantis svetimo laiko sąskaita sutaupyti savo laiko.
  Šiaip ne visada po tokiais prašymais slepiasi nepagarba svetimam laikui. Yra pasitaikę nustebti.

 • laura

  P. Racai, aciu uz atsakyma!

 • Gintas

  Artūrai, pats baigėte nemokamą mokslą, tai ko jus piktinatės nemokamu mokslu? O gal susimokėkite pirmą už mokslą kuri baigėte, o paskui piktinkitės, kad jis nemokamas. Be to gali būti, kad ji moka už mokslą.

  • nerijus

   Gintai

   Po ilgų diskusijų buvo nutarta, kad gerai besimokantis studentas yra tas, kuris mokosi 8 ir daugiau balų ( patikslinkite, nes suabeojau ).
   Universitetai, prieš priimdami studentus deklaruoja pinigines sumas, kurias gaus atėjęs mokytis pas juos.
   Deje ir jiems jau neturima lėšų???
   Kiek žinoma, tai piniginės lėšos skiriami Universistetams nėra sumažintos. Kiek žinoma, negebantys išmokėti studentams pinigus, Universitetų vadovybės pasididino sau algas, statomi nauji priestatai ir pan… Sunkmetis, tsakant. Ir tai normalu?..

   Jei norime būti ir deklaruoti Pasauliui, kad esame Teisinė ir Demokratinė Valstybė iš Didžiosios „L“ ( Lietuva ) raidės, tai manau, kad turime vykdyti, visų pirma, Konstitucija ir įstatymus,..o vėliau- įsipareigojimus, kuriuos duodame/ skiriame ( šiuo atveju- stipendijas ).

   Paskui stebimės pedofilijomis, kedofilijomis, mažumomis ( kuriuosm Valstybė rado 200 tūkst. Lt apsaugai ).

   Ko stebėtis, kai nevykdomi įsipareigojimai tiems, kuriems jie priklauso Konstitutiškai ir įstatymiškai?..

   LYGŪS, LYGESNI ir LYGIAUSI…- „išprosyti“.

  • mielas Gintai, tamsta, man atrodo, kažką painiojate…

 • Aras

  Nei vieno nešokiruoja laiško stilius? Man atrodo, kad mergaitė nutarė pasišaipyti iš BNS vadovo (gal mama turi akmenį užantyje ar pan.) Tiesiog neįtikima, jog „Bakalauro darbo“ autorė trumpame laiške sugebėtų padaryti milijoną gramatinių klaidų. Istorijos pabaigoje paaiškės, jog autorei 10 metų ir kai kas pasilinksminimui bus apkaltintas bendraująs su nepilnametėmis – pedofilija.

  • Arai,
   Greičiausiai mergaitė yra Kubilistano gyventoja ir tavo bendramintė, bei bendražygė. Jūsų aplinkoje toks neraštingumas yra norma. Ji neturėjo laiko mokytis, nes turėjo neapkęsti homikų, kubilių, žydų ir visų kitų, kurių jūs neapkenčiate.

   • Darius

    nu sorry Valentinai, tiesa pasakius kažkaip visai nesupratau tavo minties :)

  • julius

   Tiesa sakant, as ju nematau, nors pries 12 metu gramatika mokejau pusetinai. Ar cia taip per aplinkui piktinates, kad nenaudojamas lietuviskas raidynas?

 • Darius

  Reziume : tai galu gale be jokiu išvedžiojimų apsispręskite !!
  Aš palaikau Artūrą
  Aš – TAIP
  įdomu kaip kiti ?
  tik be jokių išvedžiojimų, _ – _ taip (pritariu) arba ne (nepritariu)

 • Paulius

  Tu man neaiškus kažkoks. Visur bandai save įkišti, parodyt. Ar perdaug nesisireikšminai save? Išsakai vieną nuomonę, tada sulauki kritiškų komentarų, tada pakeiti nuomonę ir palaikai daugumą. Gal gana lįsti į „šikną“?
  Jei lendi, tai nusipirk daug vazelino, nes nevisiems pavyks įlįsti.

  „Studentas nori paslaugos. O man norisi jį pasiųsti…“ Jei vaidini tokį „visuomenės veikėją“ tai ir padėk, o ne pašiepk prieš visus.

  • mielas Pauliau, tamsta, panašu, taip pat iš tų studentų… Ir kitą kartą, jei norėsite ką nors pasakyti, kalbėkite žmonių kalba, o ne kaip buduliškas dundukas.

   • Paulius

    Ne, ne studentas, bet būsimas.
    Sakai kalbėti žmonių kalba? Tu panaršyk internete, ir pasižiūrėk kaip kiti rašo, ir tai jiem sakyk. ;] Manau, kad mano kalba paprasta ir aiški, ir pagal savo amžių, bei išsilavinimą rašau gan gerai. ;]
    O gal per didelis „pasikėlimas“, kad nesugebi perskaityti kritikos?

    • Izabelė

     Artūras ne tavo kiemo draugas… Todėl „tujinimas“ nepateisinamas. O ir ta rašyba ne tokia jau gera. Nebekalbant apie skyrybą :)

     • Paulius

      Izabele, jūs manote, kad tas „Tujinimas“ taip sau? ;)
      Tiesiog, kai žmogus mano nuomone nevertas pagarbos, tai ir kreipsiuos taip, ir man niekas neuždraus to.

     • Paulius

      P.S. Izabele, manau pati esate mačius internautų rašybą (pvz. „Ash vasara vazhiuosiu i paryzhiu“), tad mano rašyba yra tikrai nuostabi palyginus su jų.
      Dar kartą pasikartosiu, kad neesu kalbininkas, ir pagal savo amžių, bei išsilavinimą aš rašau tikrai gerai. ;)

  • Arai, kas pas jus ten Kubilistane įvyko, kad tiek daug degradų atvyko į Lietuvą? Negali juos kaip nors prilaikyti?

 • :) „buduliškas dundukas“

  Paulius visai normaliai parašė, gana aiški pozicija. Už ką jam etiketę mesti ?

  Beje , mes visi esame „tam tikri dundukai“, tam tikrose srityse – bet stengiamės toleruoti vieni kitus. Užtenka gi užuominų ..

  Kaip ne kaip gi nepamenu, kad nors vienas dėstytojas universitete studentus vadintų žeminančiai. Tas vyravo ir tarp studentų..

  Sako, Vilnius kiek „kitoks“ miestas :) (jau kartojuosi)

  • Kante, gal gali nurodyti kurioje srityje nesi budulis?

  • Paulius

   ;) Per didelis savęs sureikšminimas. Per didelis pakėlimas savęs aukščiau kitų, todėl ir nenori suprasti ką parašiau. ;]
   Tegul panaršo internete ir pamato, kaip rašo. Cituoju: „ash vasara ishvazhiuosiu i paryzhiu“ – išmintis rasta internete. O aš rašau visur ir internete komentarus, ir sms žinutes kiek galima lietuviškiau.

   Manau, kad rašau gan aiškiai, paprastai, ir mane suprasti gali kiekvienas. Taip, neesu kalbininkas, kad rašyčiau pagal visas taisykles. :)

 • v

  Tai blogai pasielgė studentai, paprašė pagalbos! Galit atsakyt – atsakykit, negalit – neatsakykit, galit atsakyt žodžiu, o ne raštu – taip ir parašykit. O savo gilias išvadas apie pasipūtimą ir mulkius tai turbūt padarėt ne iš laiško, nes laiškas yra labai mandagus. Laiške rašoma, kad tamstos laikas labai brangus, o Jūs rašot, kad studentams atrodo priešingai.
  O dėl vidinės kultūros tai kai manęs paprašo gatvės muzikantai duoti pinigų, nesakau ir nerašau, kad man juos norisi pasiųsti.

  P.S. O dėl Jūsų perspėjimo „Su SEB internetinės bankininkystės sistemos gudrybėmis, atrodo,viską išsiaiškinau ir jei mano negeros spėlionės po savaitgalio pasitvirtins, būtinai jomis čia pasidalinsiu“ tai nepasitvirtino?

 • Aš tau atsakysiu, Valentinai. Tik prisistatyk, būk vyras. Nedaryk gėdos sau ir savo artimiems. Ko slepies ? :)

  Kad bailių daug, puikiai žinau.. gal jau laikas visiems komentatoriams pradėti pasitikėti savimi ir nesislėpti ?

  • Manau, kad reikalavimas sąžiningas. Esu Spinoza iš 3 palatos. O tu Kantas iš 2 ar iš 8 palatos?

   • bailys :)

    turim tokį vieną chess.lt , šachmatais žaidžiantį, niku „another“ – gal koks pusbrolis tavo

 • Rolandas

  kantai,ar turi teismo sprendimą, kad esi nepakaltinamas, jei ne, tai gal nors medikų pažymą, kas į tavo tinklapį įkelia tuos straipsnius, kodėl jie iš Rusijos?

 • Rolandai, turiu sutartį su autorių kolektyvų, kuriems prieinamas moderavimas svetainės. Taip mandriau ?

 • Studentai… Ne tik studentai čia klausinėja. Situacijos čia įvairios, kai kurie klausimai, pateikti studentų vardu, iš tikro būna net surašyti apklausų agentūrų. O tai jau darbas ir pinigai. Tad būkime supratingi. :))))