Kaip D.Grybauskaitė dundukus durnino

Prezidentės keliama antirusiška isterija manęs jau seniai nebestebina. Aš D.Grybauskaitę visiškai suprantu – kai neturi jokių

Yra žmonių, kurie tiki viskuo, ką sako D.Grybauskaitė. Čia matome vieną iš jų.

Yra žmonių, kurie tiki viskuo, ką sako D.Grybauskaitė. Čia matome vieną iš jų.

racionalių idėjų, belieka lipti ant bačkos ir skelbti apokalipsę.

Bet mane stebina štai kas – kodėl D.Grybauskaitei kalbant nesąmones, visi susigūžta ir tyli, nedrįsdami pasakyti, kad karalius -nuogas ir kad jis kalba blėnius.

Štai kad ir paskutinis atveji, kai prezidentė grąžino Seimui svarstyti Konkurencijos įstatymo pataisas, kuriomis buvo nuspręsta apriboti maksimalią baudą už koncentracijos pažeidimus iki 150 000 litų. Dabar įstatyme, jei nežinote, numatyta bauda iki 10 proc. metinės apyvartos.

Šiaip aš nesiimu spręsti, ar ta pataisa protinga, ar ne, ar ji reikalinga ar nelabai. Gali būti visaip ir galbūt D.Grybauskaitė net buvo teisi, vetavusi tas pataisas ir grąžinusi jas Seimui atgal svarstyti.

O bet tačiau. Argumentai, kuriais D.Grybauskaitė palydėjo savo sprendimą, yra juokingi ir, bent jau mano subjektyviai nuomone, liudijantys apie D.Grybauskaitės ir jos komandos teisinį neraštingumą ir dar kartą patvirtinantys jos isterišką politiką Rusijos atžvilgiu.

Jei negirdėjote, tai prezidentė pareiškė, kad „pataisų autoriai taip prisideda prie Rusijos „karinės agresijos Europoje“. Ir paaiškino:

Pasiūlymas, kurį aš vetavau, buvo ne sušvelninti, o 10 kartų sumažinti baudas. Turint galvoje, kad dabar vyksta teisminiai ginčai „Lukoilo“ atžvilgiu, mes atvirai sakome, kad ši pataisa buvo taikoma tiesiogiai „Lukoil“ įmonei“, – ketvirtadienį paskelbtame interviu LRT radijui sakė prezidentė.

„Būtent „Lukoil“ pinigais finansuojama Kremliaus karinė agresija Europoje. Tie, kas pasiūlė pataisas, pasirengę finansuoti tankus, kurie gali atsirasti prie mūsų sienų arba jau yra prie mūsų sienų?“, – kalbėjo prezidentė.

„Lietuva turi kovoti už sąžiningą konkurenciją. Kai kurie Seimo nariai užmiršo, kad tai naudinga visai Lietuvai, mūsų ateičiai, o šiuo metu remti stambios Rusijos įmonės interesus yra praktiškai veikti prieš Lietuvos nacionalinį saugumą

Viskas lyg ir gražu. Karas, Rusija, Kremlius, Lukoil, nacionalinis saugumas, mes nugalėsim, valio.

O bet tačiau. Mano žiniomis, tai įstatymai Lietuvoje atgal negalioja. O Konkurencijos taryba beveik 12 mln. litų baudą „Lukoil“ už koncentracijos pažeidimus skyrė gegužės 12 dieną. Konkurencijos įstatymo pataisa Seime buvo priimta liepos 15 dieną, tai yra, po Konkurencijos tarybos sprendimo.

Todėl, nors aš ir ne toks iškilus teisininkas, kaip, pavyzdžiui, J.Žilinskas, mano supratimu, net jei įstatymo pataisa būtų įsigaliojusi ir net jei „Lukoil“ pralaimėtų teisinius ginčus, baudos dydis dėl Seime priimto pataisos nesikeistų, nes Konkurencijos tarybai priimant sprendimą, galiojanti įstatymo norma leido skirti baudas iki 10 proc. metinės apyvartos (o paskirta bauda siekia tik apie 0,5 proc.).

Tiesa, jei kas nors klaustų mano nuomonės, tai aš pasakyčiau, kad „Lukoil“ teisinius ginčus tikriausiai laimės, nes iš viešai prieinamos informacijos atrodo,  kad Konkurencijos tarybos sprendimas skirti baudą už koncentraciją įvykdytą prieš 10 metų, kuriai pati taryba buvo suteikusi leidimą, yra, švelniai tariant, keistas. Bet čia, žinoma, bus matyti ir teismų sprendimo teks šiek tiek palaukti.

O kol kas noriu atkreipti dėmesį į dar vieną dalyką: į „Lukoil“ ir Kremliaus agentus Seime, kurie „prisideda prie Rusijos karinės agresijos Europoje“. Tai be jau žinomų visų kairiųjų partijų atstovų, tokiems priklauso ir liberalai V.Gailius, D.Kuodytė, A.Lydeka, G.Steonavičius, D.teišerskytė ir net pats LS vadovas E.Masiulis. Ir – galite įsivaizduoti – konservatoriai I.Degutienė, A.Matulas bei A.Strelčiūnas. Mat visi jie balsavo „už „Lukoil naudingas pataisas“, kaip tvirtino D.Grybauskaitė. Prieš tada iš viso nebalsavo niekas.

Tiesa, šį ketvirtadienį beveik visi jie jau balsavo palaikydami prezidentės veto. O tai reiškia, kad arba išsibraukė iš „Lukoil“ agentų, arba yra bestuburiai dundukai, kurie neturi savo nuomonės ir leidžiasi būti durninami prezidentės isteriškų pareiškimų. Tik vienintelė D.Kuodytė toms isterijoms nepasidavė ir balsavo prieš.

Kokia bendra išvada? Mano vertinimu, nieko naujo: prezidentė D.Grybauskaitė ir toliau kelia isteriją ir priešina visuomenę, Seime didžiąją daugumą sudaro bestuburiai amebos, pasirengę šokti pagal prezidentės dūdelės grojamą isterišką „rusai puola“ dainelę, o delfiška žiniasklaida neatlieka savo pareigos ir neišaiškina skaitytojams, kad prezidentė yra teisiškai neraštinga ir naudojasi savo padėtimi toliau skaldant ir kvailinant Lietuvos visuomenę.

Ir ta, deja, mūsų visų nelaimei dar tęsis kelerius metus.

(15 balsų, vidurkis: 4,47 iš 5)
Loading...
 • Lempinas

  Siaip jau nuobaudas svelninancios istatymu nuostatos atgal galioja. O ka lukoilas finansuoja, tai tamsta turetum zinot ne daugiau, nei prezidente. Pakeisti nuomone isgirdus protinga argumenta nera nuodeme.

  • ArturasR

   Mielas Lempinai, gal galėtumėte kuo nors pagrįsti savo pirmąjį teiginį. Ačiū.

 • Lempinas

  Baudžiamojo kodekso 3 str. 2 d. yra įtvirtinta šios bendrosios taisyklės išimtis, jog baudžiamasis įstatymas , panaikinantis veikos nusikalstamumą, švelninantis bausmę arba kitokiu būdu palengvinantis nusikalstamą veiką padariusio asmens padėtį, turi grįžtamąją galią. Administracinėje teisėje galioja labai panašios administracinės atsakomybės klausimus reglamentuojančių aktų galiojimo laike taisyklės.

 • Mindaugas

  „Ir tai, deja, mūsų visų nelaimei dar tęsis kelerius metus.“ būtų gerai, jei tai tik tuos kelerius kadencijos metus tai tęstųsi, gal kaip nors ištempsim, o jei įpėdinis(-ė) tęs toliau skaldymo politiką, gali galų gale nelikt ką skaldyt.

 • kartais uzsukantis

  Ne į temą. Parašyk, prašau, apie Škotijos (nežinau ar nepadariau klaidos dėl didžiosios raidės) referendumą. Šiaip, kadangi nežinau, kiek ten škotų balsavo, o kiek turkų, lietuvių ir pan., tai sunku vertinti, todėl būtų įdomu paskaityti žurnalisto straipsnį.

  • Justas

   Nuo kada račas žurnalistas? Jis kremliaus kalė ir tiek. Račai, aš vis laukiu, kada tu mane į teismą paduosi. Žinok duosiu ir kontaktus, nereikės medžiot kažkokio anoniminio Justo. Tu tik paduok į teismą. Žiauriai noriu pramogos tokios, deja, praleidau tavo šou kažkurioj ten komisijoj, iš kurio paskui visas FB žvengė, tai norėčiau dabar asmeninio šou su didžiausiu Lietuvos parsidavėliu. Vis tiek gi nieko neveiki, o tavo hobis skundus rašyt. Tai davai, ant manęs irgi vieną :D

   • ArturasR

    Tai tu, Justuk, čia parašyk savo vardą, pavardę ir asmens kodą. Gali atsiųsti paštu, adresą rasi. Lauksiu drąsuoli. Juk tu drąsus, ar ne?

    • Justas

     Seriously, Račai? Asmens kodą? Tau? :D Tokiam prasigėrusiam bomžui? :D Taigi greitų kreditų prisiimsi mano vardu dar tą pačia dieną. Pasidaryk researchą nors kokį, jei jau nori mane surast, vis tiek nieko neveiki gyvenime. Bet žinok aš tau savo duomenis duosiu, bent turėsi nuo ko pradėt savo researchą. Parašyk į emailą justas.xx22@gmail.com (šitas tikras) tikrai atsiųsiu.

     Bet aišku, parašiau šitą komentarą, ir esu 95 proc. tikras, kad jį ištrinsi. Nes esi prasigėrus baili šiukšlė, kuri tik šnekėt ir moka.

     • ArturasR

      Justuk, šiaip tai tą komentarą iš tiesų reikėtų ištrinti, nes padugnių komentarus paprastai trinu.

      Bet man patinka drąsūs žmonės, todėl parašiau tau laiškelį. Tikiuosi, nepritrūks drąsos atsakyti.

      Tik daugiau jau čia gali neberašyti.

     • Edvardas Račkauskas

      Nebūtų Justas toks piktas, jei jo nuotraukos prie straipsnio nebūtum prikabinęs :)

     • ArturasR

      Tai kad ne piktas jis. Durnas ir bailus kaip pelė, kuri vis prašo, ką ją primuščiau. O aš gyvūnų neskriaudžiu.

   • Edita

    „su didžiausiu Lietuvos parsidavėliu!“ – tai vadinasi jeigu zmogus nepritaria valstybes skaldymo politikai ir prievolinei kirsinimo su kaimyninemis respublikomis propagandai, tai jau jis parsidavelis? O ka tada vadiname demokratija? Ar ne savo nuomones turejima ir teise ja laisvai isreiksti, nebuti persekiotam uz savo rase, religija, politines paziuras ir t.t.? As irgi su liudesiu stebiu kaip Lietuva (tariame cia pompastiskai – TOOKIA PASAULYJE SVAAARBI SALIS) per kvailius valdzioje praranda oruma… O blogiausia, kad vaikai nuo mazens dabar Rusija, gresiancia okupacija ir rusais gasdinami… Seniau – vilkais, raganomis, laumemis… Kada gi atsibos zliumbti, kad musu tevyne turejo praeiti budama SSSR sudetyje – na, ir kas? Priimkime kaip patirti, kas buvo tas buvo; negris tie laikai, ir nereikia bijoti savo seselio.

    • ArturasR

     Edita, Justukas išėjo atgal į savo srutų duobę ir žadėjo nebegrįžti.

     • Edita

      Galima ir atlaidziau pasakyti – tiesiog zmogus neismoko etikos pagrindu. Na, ir matyt, jam vaikysteje buvo viskas leidziama – tokie mazi ‘karaliai“ sokdina is pradziu senelius, tevus, paskui zmonas, ir bando visokeriopai valdyti savo vaiku gyvenimus… Tokie individai gyvena pagal ideja, kad jiems viskas leistina – net izeidineti nepazistamus del to, kad jie turi kitokia politine nuomone. O mes, nors saviskiu temperamentu ir nesame italu tauta, gana aktyviai giname savo nuomone, stai todel ir „srutu duobe“ gali ilgainiui atsirasti

  • ArturasR

   Su pageidavimais prašau kreiptis į A.Užkalnį arba A.Bačiulį. O tamstai sakau viso gero. Ačiū, kad skaitėte.