Kaip D.Grybauskaitė dundukus durnino

Prezidentės keliama antirusiška isterija manęs jau seniai nebestebina. Aš D.Grybauskaitę visiškai suprantu – kai neturi jokių

Yra žmonių, kurie tiki viskuo, ką sako D.Grybauskaitė. Čia matome vieną iš jų.

Yra žmonių, kurie tiki viskuo, ką sako D.Grybauskaitė. Čia matome vieną iš jų.

racionalių idėjų, belieka lipti ant bačkos ir skelbti apokalipsę.

Bet mane stebina štai kas – kodėl D.Grybauskaitei kalbant nesąmones, visi susigūžta ir tyli, nedrįsdami pasakyti, kad karalius -nuogas ir kad jis kalba blėnius.

Štai kad ir paskutinis atveji, kai prezidentė grąžino Seimui svarstyti Konkurencijos įstatymo pataisas, kuriomis buvo nuspręsta apriboti maksimalią baudą už koncentracijos pažeidimus iki 150 000 litų. Dabar įstatyme, jei nežinote, numatyta bauda iki 10 proc. metinės apyvartos.

Šiaip aš nesiimu spręsti, ar ta pataisa protinga, ar ne, ar ji reikalinga ar nelabai. Gali būti visaip ir galbūt D.Grybauskaitė net buvo teisi, vetavusi tas pataisas ir grąžinusi jas Seimui atgal svarstyti.

O bet tačiau. Argumentai, kuriais D.Grybauskaitė palydėjo savo sprendimą, yra juokingi ir, bent jau mano subjektyviai nuomone, liudijantys apie D.Grybauskaitės ir jos komandos teisinį neraštingumą ir dar kartą patvirtinantys jos isterišką politiką Rusijos atžvilgiu.

Jei negirdėjote, tai prezidentė pareiškė, kad „pataisų autoriai taip prisideda prie Rusijos „karinės agresijos Europoje“. Ir paaiškino:

Pasiūlymas, kurį aš vetavau, buvo ne sušvelninti, o 10 kartų sumažinti baudas. Turint galvoje, kad dabar vyksta teisminiai ginčai „Lukoilo“ atžvilgiu, mes atvirai sakome, kad ši pataisa buvo taikoma tiesiogiai „Lukoil“ įmonei“, – ketvirtadienį paskelbtame interviu LRT radijui sakė prezidentė.

„Būtent „Lukoil“ pinigais finansuojama Kremliaus karinė agresija Europoje. Tie, kas pasiūlė pataisas, pasirengę finansuoti tankus, kurie gali atsirasti prie mūsų sienų arba jau yra prie mūsų sienų?“, – kalbėjo prezidentė.

„Lietuva turi kovoti už sąžiningą konkurenciją. Kai kurie Seimo nariai užmiršo, kad tai naudinga visai Lietuvai, mūsų ateičiai, o šiuo metu remti stambios Rusijos įmonės interesus yra praktiškai veikti prieš Lietuvos nacionalinį saugumą

Viskas lyg ir gražu. Karas, Rusija, Kremlius, Lukoil, nacionalinis saugumas, mes nugalėsim, valio.

O bet tačiau. Mano žiniomis, tai įstatymai Lietuvoje atgal negalioja. O Konkurencijos taryba beveik 12 mln. litų baudą „Lukoil“ už koncentracijos pažeidimus skyrė gegužės 12 dieną. Konkurencijos įstatymo pataisa Seime buvo priimta liepos 15 dieną, tai yra, po Konkurencijos tarybos sprendimo.

Todėl, nors aš ir ne toks iškilus teisininkas, kaip, pavyzdžiui, J.Žilinskas, mano supratimu, net jei įstatymo pataisa būtų įsigaliojusi ir net jei „Lukoil“ pralaimėtų teisinius ginčus, baudos dydis dėl Seime priimto pataisos nesikeistų, nes Konkurencijos tarybai priimant sprendimą, galiojanti įstatymo norma leido skirti baudas iki 10 proc. metinės apyvartos (o paskirta bauda siekia tik apie 0,5 proc.).

Tiesa, jei kas nors klaustų mano nuomonės, tai aš pasakyčiau, kad „Lukoil“ teisinius ginčus tikriausiai laimės, nes iš viešai prieinamos informacijos atrodo,  kad Konkurencijos tarybos sprendimas skirti baudą už koncentraciją įvykdytą prieš 10 metų, kuriai pati taryba buvo suteikusi leidimą, yra, švelniai tariant, keistas. Bet čia, žinoma, bus matyti ir teismų sprendimo teks šiek tiek palaukti.

O kol kas noriu atkreipti dėmesį į dar vieną dalyką: į „Lukoil“ ir Kremliaus agentus Seime, kurie „prisideda prie Rusijos karinės agresijos Europoje“. Tai be jau žinomų visų kairiųjų partijų atstovų, tokiems priklauso ir liberalai V.Gailius, D.Kuodytė, A.Lydeka, G.Steonavičius, D.teišerskytė ir net pats LS vadovas E.Masiulis. Ir – galite įsivaizduoti – konservatoriai I.Degutienė, A.Matulas bei A.Strelčiūnas. Mat visi jie balsavo „už „Lukoil naudingas pataisas“, kaip tvirtino D.Grybauskaitė. Prieš tada iš viso nebalsavo niekas.

Tiesa, šį ketvirtadienį beveik visi jie jau balsavo palaikydami prezidentės veto. O tai reiškia, kad arba išsibraukė iš „Lukoil“ agentų, arba yra bestuburiai dundukai, kurie neturi savo nuomonės ir leidžiasi būti durninami prezidentės isteriškų pareiškimų. Tik vienintelė D.Kuodytė toms isterijoms nepasidavė ir balsavo prieš.

Kokia bendra išvada? Mano vertinimu, nieko naujo: prezidentė D.Grybauskaitė ir toliau kelia isteriją ir priešina visuomenę, Seime didžiąją daugumą sudaro bestuburiai amebos, pasirengę šokti pagal prezidentės dūdelės grojamą isterišką „rusai puola“ dainelę, o delfiška žiniasklaida neatlieka savo pareigos ir neišaiškina skaitytojams, kad prezidentė yra teisiškai neraštinga ir naudojasi savo padėtimi toliau skaldant ir kvailinant Lietuvos visuomenę.

Ir ta, deja, mūsų visų nelaimei dar tęsis kelerius metus.

(15 balsų, vidurkis: 4,47 iš 5)
Loading...