Seimo pasivažinėjimai per Konstituciją: Egidijau, ar tik dėl V.Geičiaus?

Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Egidijus Kūris ketvirtadienį kalbėdamas per „Panoramą“ buvo griežtas: Seimas, nesutikdamas atleisti Vytauto Geičiaus iš Aukščiausiojo Teismo pirmininko pareigų, pervažiavo per Lietuvos Respublikos Konstituciją.

Egidijus sako, Egidijus žino, juk kas geriau gali išmanyti Konstituciją nei žmogus, kuriam vadovaujant sužinojome viską ne tik apie Konstitucijos kūną, bet ir dvasią…

Sunku man, istorikui pagal išsilavinimą ir žurnalistui pagal profesiją ginčytis su tokiu Konstitucijos sielos žinovu, kaip Egidijus.

Bet skaitau Konstituciją:

67 straipsnis sako:

Seimas skiria Konstitucinio Teismo teisėjus, Aukščiausiojo Teismo teisėjus bei šių teismų pirmininkus;

84 straipsnis:

Prezidentas teikia Seimui Aukščiausiojo Teismo teisėjų kandidatūras, o paskyrus visus Aukščiausiojo Teismo teisėjus, iš jų teikia Seimui skirti Aukščiausiojo Teismo pirmininką; skiria Apeliacinio teismo teisėjus, o iš jų – Apeliacinio teismo pirmininką, jeigu jų kandidatūroms pritaria Seimas; skiria apygardų ir apylinkių teismų teisėjus ir pirmininkus, keičia jų darbo vietas; įstatymo numatytais atvejais teikia Seimui atleisti teisėjus; Seimo pritarimu skiria ir atleidžia Lietuvos Respublikos generalinį prokurorą;

112 straipsnis:

Aukščiausiojo Teismo teisėjus, o iš jų – pirmininką, skiria ir atleidžia Seimas Respublikos Prezidento teikimu.

Aš, žinoma, ne teisininkas, bet, man, skaitant Konstitucijos kūną, susidaro įspūdis, kad Aukščiausiojo Teismo teisėjus skiria ir atleidžia Seimas. Prezidentas tik siūlo.

Bet gali būti. kad Konstitucijos dvasia sako ką kitą. Deja, su dvasiomis bendrauti man nelabai sekasi…

O Egidijaus aš labai norėčiau paklausti: o kaip ten su Pilietybės įstatymo pataisomis? Ar priimdamas jas Seimas nepervažiavo per Konstituciją?

Jei ne, tai gal galėtumėte pakomentuoti, ką jis padarė su Jūsų vadovaujamo Konstitucinio Teismo 2006 metų lapkričio 13 dienos nutarimo kūnu, nekalbant jau apie jo dvasią. Jums juk tikriausiai nereikia priminti, kas jame buvo pasakyta?

Ar būčiau teisus sakydamas, kad Seimas per jį ne pervažiavo, o sutrypė, nusišluostė į jį kojas, apspjaudė ir… (kitus terminus galite pasirinkti pats)

Pataisykite mane, jei klystu. 

 

 

(2 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...