Recesija pereinanti į depresiją…

…Žadėjau pasidalyti tuo, ką oro uostuose ir lėktuvuose perskaičiau…

Tai va, galbūt jau daugelis iš jūsų ir skaitėte, tačiau dėl viso pikt0 – dar vienas straipsnis iš „Economist“ apie pasaulinę prekybą ir kaip ji pasikeitė palyginti su Didžiosios depresijos laikotarpiu.

Tik vienas faktas – PPO prognozuoja, kad šiemet pasaulinės prekybos apimtys smuks pirmą kartą nuo nuo 1982 metų – maždaug 9 procentais.

Tačiau to smukimo pasekmės būtų gerokai bjauresnės nei tada 1930-aisiais, nes pasaulinė prekyba pasikeitė: tada eksportas reiškė užbaigtų produktų ar gaminių eksportą, o dabar pasaulinė prekyba tai subproduktų ir pusgaminių eksportas. Grandinė, kurioje labai daug žiedų ir nutrūkus vienam, kyla grėsmė, kad subyrės viskas.

Galvojau apie Lietuvą ir – galbūt laimei – mes dar gerokai mažiau integruoti į pasaulinę prekybą, tačiau taip pat esame grandinės dalis…

Be to, priešingai nei JAV, Kinija ar net Rusija, mes sunkiau galime naudoti rinkos gynimo priemones, kokias, pavyzdžiui taiko Vokietija (perkantiems naujus automobilius), JAV (pirk prekę amerikietišką) ar Kinija (drausdama tam tikrų produktų importą motyvuodama saugumo sumetimais).

Bet bendra įspūdis skaitant apie varžtus ir veržles, cituojant klasikus, vaizdelis nekoks…

Būtinai rekomenduoju visiems – nenoriu būti blogu pranašu, bet jei bent dalis ten esančių prognozių išsipildys, po kokio pusmečio šiandieną prisiminsime kaip klestėjimo laikus… Nes recesija tai dar ne depresija.

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...