R.Šimašius, Baltarusijos opozicija ir Lietuvos teismai: turiu klausimų

Aš, žinoma, ne teisininkas, bet man vis tiek visokių klausimų kyla.

Šiandien turėjau progos pamatyti kopijas raštų, kuriais Teisingumo ministerija išsireikalavo informaciją iš DnB Nord ir SEB bankų apie Baltarusijos opozicijos veikėjų sąskaitas ir pinigų judėjimą jose nuo 2007 metų.

Paprasti tokie raštai, niekuo neypatingi.

Bet skaitinėjau aš juos ir galvojau: kažką primena.

O paskui prisiminiau – juk ir man panašiai buvo. Aš, kaip ir R.Šimašius, norėjau gauti informacijos. Kaip ir jis paprašiau, kad man tą informaciją pateiktų. R.Šimašius prašė bankų, aš prašiau A.Siaurusevičiaus.

R.Šimašiaus atveju vienas iš bankų iš pradžių, grubiai kalbant, parodė vidurinį pirštą. Taip pat, kaip A.Siaurusevičius kartu su visa LRT Taryba mano atveju.

Reaguodami į tai, abu su R.Šimašiumi pasielgėmė civilizuotai, taip, kaip ir turėtų būti elgiamasi teisinėje valstybėje: kreipėmės į teismą. Nes abu buvome įsitikinę, kad mūsų prašoma informacija mums turi būti pateikta.

Mano atveju procesas kiek užtruko ir atsakymo dar, panašu, teks palūkėti.

O štai R.Šimašiaus atveju Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas apsisuko gana greitai:  nuo banko atsisakymo pateikti informaciją Teisingumo ministerijai iki teisėjos Jūratės Gaidytės-Lavrinovič prašymo pateikti informaciją prabėgo vos dvi savaitės.

Aš, žinoma, ne teisininkas, bet man vis tiek kyla paprastų klausimų.

Kuo mano ginčas su A.Siaurusevičiumi iš esmės skiriasi nuo R.Šimašiaus ginčo su vienu iš Lietuvos komercinių bankų?

Jei iš esmės nesiskiria, tai kodėl mano atveju prabėgus pusei metų dar net normalus nagrinėjimas neprasidėjo, o štai R.Šimašiaus atveju viskas per dvi savaites išsiprendė?

Ar R.Šimašius skundė Vilniaus miesto 2 apylinkės teismui komercinio banko sprendimą neteikti konfidencialios informacijos apie kliento sąskaitas ar tiesiog paprašė teisėjos Jūratės Gaidytės-Lavrinovič išgauti šią informaciją?

Jei R.Šimašius skundė teismui komercinio banko sprendimą neteikti informacijos, kokiomis procedūromis remiantis šis skundas buvo nagrinėjamas?

Jei šis skundas buvo nagrinėjams, ar teismas išklausė abiejų ginčo šalių motyvus?

Koks buvo teismo sprendimas šiuo klausimu?

Jei teismo sprendimas buvo, kur būtų galima su šiuo sprendimu susipažinti?

Jei teismo sprendimo nebuvo, tai kuo teisėjos Jūratės Gaidytės-Lavrinovič raštas bankui teisine prasme skiriasi nuo R.Šimašiaus laiško tam pačiam bankui?

Jei teismo sprendimo nebuvo, kokiu pagrindu teisėja Jūratė Gaidytė-Lavrinovič rašė raštą bankui, reikalaudama pateikti informaciją?

Paprasti ir iš šono žiūrint galbūt naivūs klausimai.

Gal kas galėtų atsakyti?

Nes turint atsakymus lengviau būtų spręsti, ar R.Šimašius yra tinkamas ministro pareigoms, ar Lietuvos teismai vykdo teisingumą ir ar visa ši istorija kaip nors susijusi su Lietuvos užsienio politika.

(9 balsų, vidurkis: 4,44 iš 5)
Loading...