Proga pagauti tikrą šnipą

Savaitraštis 15min 2013 06 28

****************

“Lietuvoje prasidėjo Rusijos šnipų medžioklė, žiniasklaida reikalauja suiminėti agentus prieš televizijos kameras” – neseniai paskelbė vienas Rusijos portalas. Lietuvos Valstybės saugumo departamentas tokią antraštę tikriausiai įvertintų kaip eilinę Rusijos informacinę ataką, kuri kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, tačiau paradoksas tas, kad ta “grėsmė” iš tiesų ateina iš Lietuvos.

Tas Rusijos portalas nieko neišgalvojo: jis tiesiog pacitavo kai kuriuos Lietuvos komentatorius, kurie viešai džiūgavo ir plojo katučių po to, kai VSD ir prezidentė D.Grybauskaitė tautą pamaitino eiline rusofobijos doze. Vienas iš tų komentatorių – nežinia ar juokais ar dėl savo ribotumo – iš tiesų parašė, kad vien gąsdinti agentais nepakanka ir kad VSD turėtų pagauti gyvą Rusijos šnipą, geriausiai – filmuojant TV kameroms.

Šiandien VSD turi puikią progą šį tautos norą patenkinti ir, iš anksto užsakiusi TV kanalų operatorius, iškilmingai uždėti antrankius tiems, kurie kelia grėsmę nacionaliniam saugumui arba, kaip buvo rašoma VSD ataskaitoje, “siekia bloginti Lietuvos, kaip demokratinės valstybės įvaizdį.”

Viskas labai paprasta – tereikia nuvykti į Vilniaus savivaldybę ir filmuojant kameroms į specialų furgoną sukišti visus, kurie prisidėjo prie sprendimo neleisti homoseksualiems žmonėms liepos 27 dieną surengti eitynes Gedimino prospekte. Įskaitant ir už gerus darbus nuolat teisiamą Vilniaus merą A.Zuoką, kuris, bent jau mano asmenine nuomone, neabejotinai yra prie to sprendimo prisidėjęs.

Nes minėtas sprendimas būtent ir yra sąmoningas ir tyčinis siekis bloginti Lietuvos, kaip demokratinės valstybės įvaizdį. Sąmoningas todėl, kad šio sprendimo autoriai be abejonės puikiai supranta, kaip į tai reaguos dauguma tikrai demokratinių Europos valstybių, o tyčinis – todėl, kad priėmusieji šį sprendimą tikrai nėra tokie kvaili, kad nesuprastų, jog tiek pats sprendimas, tiek viešai dėstomi jo motyvai iš esmės kertasi su galutiniu ir neskundžiamu teismo sprendimu, kuris buvo priimtas prieš trejus metus, kai Vilnius sprendė tą pačią problemą.

Tada, 2010 metų gegužės 7 dieną, eitynių “Už lygybę” išvakarėse Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija labai aiškiai pasakė, kad vadovaujantis Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvencija bei Europos žmogaus teisių teismo praktika, valstybė turi pareigą “užtikrinti veiksmingą naudojimąsi taikių susirinkimų teise visiems, taip pat ir asmenims, turintiems nepopuliarias pažiūras ar priklausantiems mažumoms”. Tai yra, tiek lietuviams, kurie kovo 11-ąją nori žygiuoti Gedimino prospektu, skanduodami “Lietuva – lietuviams”, tiek lenkams, kurie ten pat gegužės 4 nori nešti plakatus, kuriuose Visaginas tampa Wisaginu, o Klaipėda – Klajpedza, tiek karaimai, jei jie, pavyzdžiui, panorėtų minėti kibinų dieną ar gruzinai, jei jiems staiga kiltų noras atšvęsti M.Saakašvilio gimtadienį.

Lygiai tokias pačias teises turi ir homoseksualūs žmonės. Todėl bet koks bandymas tas teises riboti, prisidengiant neva kylančiomis grėsmėmis visuomenės saugumui ar verslininkų laisvei yra akivaizdus bandymas menkinti Lietuvos valstybę, kaip nesugebančią užtikrinti savo piliečių teisių.

VSD turi puikią progą tuos bandymus užkardyti. Jei pasiseks, gal net paaiškės, kad už viso to iš tiesų slepiasi šnipai iš Rusijos.

(5 balsų, vidurkis: 4,60 iš 5)
Loading...
  • Marius_Gaubas

    Jei Lietuva butu savarankiska valstybe ne formaliai o is esmes, tai pirmiausiai nustoti propaguoti rusofobija vienam uzjuro rykliui (auksines zuveles kailiu) paliepus, nustotu tam paciam grobuoniui ciulpti viena kuno vieta ir pradetu rupintis savo interesais. Bet tam reikia stuburo. O kai yra tik minkstas uzpakalis, tada ir geju eitynes tampa galimai galimu valstybes pamatu griovimu (atskrend sakalelis, tsakant, skia). Rusofobams pranesu, kad Rusija be jokios abejones turi savu interesu. Ir juos visais budais stengiasi atstovauti, ir kai jie is tiesu kenkia savos salies interesams, nuo ju privalu gintis. Protingai ir veiksmingai. Bet rusofobines isterijos kelimas ir Rusijos vadinimas amzinai girta ir neprognozuojama meska yra jankiu finansuojama lietuviu kvailyste, lietuvos interesu kaina atstovaujanti jankiu interesams, o ne savygina.

  • Vingių Jonas

    Šiaip jau Zuokas ir ko. teisūs dėl Susirinkimų įstatymo, kurio 4 straipsnio 3 dalis skelbia: „Susirinkimai ar pavienio asmens akcija prie Lietuvos Respublikos Seimo, Respublikos Prezidento kanceliarijos, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir teismų pastatų gali būti organizuojami ne arčiau kaip 75 metrai, o prie kitų valstybės valdžios ir valdymo įstaigų, užsienio diplomatinių atstovybių, savivaldybių, Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento sistemos, policijos, prokuratūros, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos įstaigų ir kitų krašto apsaugos sistemos objektų, strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių – ne arčiau kaip 25 metrai iki šių pastatų ir objektų. Visais atvejais užtikrinamas laisvas priėjimas ir privažiavimas prie šių pastatų ir objektų.“

    Tik klausimas kitas – kaip „lenkams, kurie ten pat gegužės 4 nori nešti plakatus“, toks leidimas buvo išduotas? Ar jie, kaip ir lietuviai Kovo 11-ąją, ėjo be leidimo?

  • dede