Tik dar vienas viešasis pirkimas…

Patinka man tie viešieji pirkimai…

O dar jei būna didelės apimties…

Pavyzdžiui, kaip štai šitas:

LIETUVOS REGIONŲ GYVENTOJŲ INFORMAVIMO APIE LIETUVOS NARYSTĘ EUROPOS SĄJUNGOJE IR LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS VEIKLĄ SUPAPRASTINTAS VIEŠASIS PASLAUGŲ PIRKIMAS

Galbūt čia viskas ir gerai, nors kai kurios nuostatos gali sukelti įvairių minčių.

Konkursas gana didelis – Sutarties galiojimo laikotarpiu (2009 metais) vykdant numatytas priemones visuose Lietuvos regionuose reikės suorganizuoti ne mažiau kaip 100 renginių: 75 Lietuvos narystės ES, Europos Sąjungos ir 25 LR Vyriausybės aktualiausiomis temomis. Bendras atspindėtų temų skaičius turi būti ne mažesnis kaip 10.

Tai lyg ir turėtų reikšti, kad vertė jo bus taip pat nemaža. 

O štai laimėtojui išrinkti pasirinktas būdas: supaprastintos skelbiamos derybos.

Kai kurie kvalifikaciniai reikalavimai taip pat gana įdomūs:

 • Tiekėjo siūlomi specialistai (bent vienas specialistas kiekviename  padalinyje) turi turėti ne mažesnę kaip 2 metų patirtį informuojant visuomenę ES klausimais
 • Tiekėjas turi turėti visuomenei lengvai prieinamas patalpas visuose Lietuvos apskričių centruose, skirtas  dokumentacijai ir leidiniams pateikti, skaityti, įrangai ir leidiniams saugoti

Aš, žinoma, nes specialistas, bet suabejočiau, ar Lietuvoje yra daugiau nei du „tiekėjai“, atitinkantys šiuos reikalavimus.

PR specialistai tikriausiai pataisys mane jei klystu. 

Taip pat įdomus ir vienas iš uždavinių:         

 • platina vietos ir regiono mastu informaciją, leidinius ir dokumentus apie Lietuvos narystę Europos Sąjungoje ir Europos Sąjungos politiką ir programas, Vyriausybės programos įgyvendinimą
 • bendradarbiauja su žiniasklaida, skatina įvairių visuomenės grupių debatus Lietuvos narystės Europos Sąjungoje, LR Vyriausybės veiklos, susijusiomis temomis;

Aš tai sakyčiau, kad geriausiai apie Vyriausybės programos įgyvendinimą informuoja Vyriausybės veikla, o ne leidiniai, dokumentai ir debatai…

Bet, žinoma, galiu ir klysti.

Belieka viltis, kad visa ši kampanija bus finasuojama ES lėšomis. Antraip – atvirai sakau – nesuprasčiau.

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Artūrai, o man ir ES pinigų gaila. Ten mūsų indėlio nėra? beje, tikrai matosi, kad labai keista organziacija. O negi negali tokių renignių organizuoti Vyriausybės atstovai apskrityse? o su savivaldybių asociacija negalima dirbti? o kitų partnerių nėra? Ir didžiausias blogis, kad tai bus supaprastintos derybos.

 • Beje, kažkaip nesireklamavo Vyriausybė, kad tokia akciją darys :-) Artūras padarė reklamą :-) Kiek norinčių atsiras.

 • Artūrai, čia tik žiedeliai. Pvz., kiekvienas regioninis šiukšlynas (viso – 10) kiekvienas turi milijoninį biudžetą vieišnimui. Koks rezultatas? Daug nupirktų straipsnių regioninėje spaudoje, kurioms šios lėšos tapo narkotikais. Jie kitaip dirbt jau nebegali ir nebeįsivaizduoja, kaip kitaip būtų įmanoma.

  o naudos? naudos nulis. ir ES pinigų gaila dar labiau – juk būtent ES pinigai turėjo sukurti mums demokratiškesnę ir konkurencingesnę aplinką. rezultatas – atvirkščias, ES pinigai mus padarė korupcijos vergais.

 • Jonas

  „Aš tai sakyčiau, kad geriausiai apie Vyriausybės programos įgyvendinimą informuoja Vyriausybės veikla, o ne leidiniai, dokumentai ir debatai…

  Bet, žinoma, galiu ir klysti.“

  Taip, Artūrai, tikimybė klysti yra. Žinoma, gal smagu stebėtis, provokuoti pasipiktinimų diskusiją, bet Europa tokias taisykles diktuoja, skiria tam pinigus. Kokiu kūrybingumo lygiu juos Lietuvoje panaudoja – na, dažniausiai priklauso nuo PRinių firmų ambicijų. kas be ko, kartais jos tai paverčia paukščiukų rašymo už atliktus darbus rutina.
  Ir dėl Vyriausybės. Manau, kad reikia apie jos darbus ir leidinukų, ir debatų, ir kitų dalykų. Ir nenoriu to vadinti PR’u ta prasme, kaip pas mus suprantama, vadinčiau tai tikraisiais ryšiais su visuomene. Prisiminkime, kiek dabartinei Vyriausybei buvo dėl to priekaištaujama. Neblizga tie dalykai ir dabar, deja.
  Matote, neužtenka vien padaryti gerus, tegu ir fantastiškus darbus. Viena marketingo taisyklių: niekas neturi vertės, arba nežino savo vertės, kol neparduotas.

 • Akatautoj

  O man kelia apmaudą žinia, kad Kultūros ministerija drastiškai nukirto lėšas bibliotekų knygų pirkimui. Kontrargumantas tas pats, kaip ir Jūsų užuominos šios dienos tekste: čia aiškiai slypi verslo interesai.
  http://whatson.delfi.lt/archive/article.php?id=22349090
  Suprantu, kad ir KNYGŲ prekybos verslas negali pasipuošti šventumo aureole, daug pallaptingų dalykų ten. Bet vienas kelionese sutiktas knygu gurmanas, kuris viešnagę įvairiose šalyse pradeda nuo bent poros dienų darbo aplankyto miesto bibliotekose, paminėjo, kad mūsų nacionalinės bibliotekos lobynai skurdūs. Su panašiu jausmu susiduriu ir jose dirbdama. Ministras „prašo“ įvardinti knygas, „be kurių Lietuva neišgyvens“. Turbūt nėra tokių knygų, jei neskaičiuosim „Kelių eismo taisyklių“. Vis tik geriau jau knygynai gautų tas lėšas išgyvenimui, o bibliotekų lankytojai – rimtas, reikalingas knygas. Yra labai mielų knygynų, bent jau Vilniuje, kur visada viską paaiškins, leis vietoje ramiai paskaityti, kur atėjęs antrąkart jau imi jaustis, kaip namie: „Eureka“, „Rūdninkų knygynas“, kiti nesunkiai pratęs sąrašą. Kai kurie jau pačiu gerymečiu didžiąją pelno riekę gaudavo ne iš pavienių pirkėjų, o iš vadovėlių, valstybinių pirkimų. Jau kuris laikas jie jaučiasi lyg atsidūrę ant bedugnės krašto. O ir dėl leidybos šiandien išgirdau dvi keistas žinias: kad PVM bus nuo 15 padidintas iki 19 proc. ir kad leidykloms bus skirta dotacija. Kažkas negerai Danijos karalystėj.

 • Kestutis

  Tik pries penkias minutes pats perskaiciau gauta konkurso medziaga…. Liudna.

  Arturai, kas tie du pretendentai?

 • M

  gal spejam — VRP ir/arba Publicum konsorciume su kuo nors, kas turi regionuose patalpas? geri vyrukai, bet nepatinka, kad kazkaip itartinai gerai ilinde i valstybini sektoriu… jei nelaimes — busiu maloniai nustebintas.

 • romas

  Manęs nestebina, nes pažįstu savo tautą :) Buvo čia įrašas apie pareigūno žmonos pasivažinėjimą valdišku automobiliu. Tada išdiskutavome, kad sugedę esame ne pavieniui, bet masiškai ir ne tik valdiškoje tarnyboje. Kai kalbame apie pavienio lietuvio sąžiningumą, mes labiau žiūrim į jo nedorai gaunamos naudos mastą, bet ne į patį žmogaus principingumą būti sąžiningu. Didesnio masto neteisingas naudos turėjimas ir turėjimas iš valdiškos tarnybos tiesiog labiau bado akis. Šiandien alfoje yra straipsniukas apie nacionalinių papročių taikymą privačiame sektoriuje (http://www.alfa.lt/straipsnis/10274970/?Korupcija.lietuviskame.versle…kasdienybe.=2009-05-29_07-34). Pasakyčiau, kad tokius straipsnius galima rašyti kiekvieną dieną ir apie vis kitokį atvejį :) Kažkada Artūras mėgino prieštarauti Pūrui dėl mūsų išlikusio sovietinio mentaliteto. Moralinis tautos pakrikimas ir būtų to mentaliteto apraiška.

 • Arūnas

  Čia jūs apie nereikšmingus dalykus kalbate: koks skirtumas kiek šimtų tūkstančių, ar milijonų nukeliaus į kieno kišenę ir už kokius nuopelnus. Geriau pažiūrėkite video ir pamatysite, kad kai kurie žmonės iš tikro sugeba nuveikti kai ką REIKŠMINGO-PRASMINGO-SVARBAUS-ĮPATINGO-NUOSTABAUS :D.
  http://tv.delfi.lt/video/k3jGXYND/
  P.S. Visiems geros dienos bei saulėto ir šilto savaitgalio :)

 • Vilija

  Aš pritariu Jonui, kad vyriausybei ir lankstukų reikia. Arba/ir kitokio viešinimo ir aiškinimo, ne tik to, ką jie daro, bet ir kodėl tai gerai ir kuo. Noriu tikėti, kad jie priima gerų sprendimų, bet tai, kaip nemoka paaiškinti to tautai yra apmaudu. Kita vertus, niekaip nesuprantu ir nepateisinu ministerijų biudžetų žiniasklaidai, t.y. perkamiems straipsniams. Bet tai ir nėra ryšiai su visuomene.