„Sodra“, pilietiškumas, šešėlinė ekonomika ir D.Grybauskaitės „globa“

Šiuo metu Lietuvoje įgyvendinamas „Sodros“ inicijuotas jaunimo švietimo projektas „Nepamiršk parašiuto“.

Nors projektas buvo pristatytas birželio pabaigoje, o prasidėjo rugsėjo mėnesį, pačios „Sodros puslapyje pateikiama štai tokia informacija apie šį projektą:

 

Nepasakyčiau, kad tai stebintų, bet šis įrašas ne apie „Sodros“ valdininkų aplaidumą.

Jis gal labiau apie Lietuvos valdininkų padlaižiavimą ir besiformuojantį asmens kultą.

Viešai skelbiami projekto tikslai yra labai teisingi:

Projekto tikslas – ugdant besiruošiančio savarankiškam gyvenimui jaunimo, vyresniųjų klasių bendrojo lavinimo mokyklų (gimnazijų) moksleivių pilietiškumą, socialinę atsakomybę ir socialinį solidarumą, perteikti jiems informaciją apie socialinio draudimo Lietuvoje sistemą, jos raidą ir apie „Sodros“ veiklą. Padedant moksleiviams suvokti šešėlinės ekonomikos žalą visuomenei, kartu parodyti, kokią naudą, socialinę apsaugą įvairiais gyvenimo atvejais užtikrina socialinis draudimas, „Sodra“.

Sutikite, viskas labai gražu: pilietiškumas, socialinė atsakomybė, šešėlinės ekonomikos žala, „Sodros“ nauda. Puikios temos ir labai naudingos besiformuojančiai asmenybei. Be to, viskas vyksta panaudojant „Protų mūšių“ formatą, kuris turėtų būti priimtinas moksleiviams

Bet štai man į rankas netyčia pateko vienas iš klausimų, į kurį moksleiviai turėjo atsakinėti per regioninį atrankos konkursą, vykusį Utenoje.

Galbūt aš ne viską suprantu apie pilietiškumą, socialinę atsakomybę, šešėlinę ekonomiką ir „Sodros“ veiklą, bet man tikrai sunkoka suvokti, kaip visii šie dalykai susiję su prezidente, kuri „globoja“ kažką, kas daroma už biudžeto pinigus.

Taip pat nesuprantu, ar šiuo klausimu moklsieviams bandoma pasiųsti žinią, kad jei prezidentė „neglobotų“, tai šimtai vaikų nebūtų pirmą kartą nuvažiavę prie jūros ir ar jei moksleivs nežino, ką „globoja“ prezidentė, tai jis nėra pilietiškas ir socialiai atsakingas ir kai užaugs, darbuosis šešėlinėje ekonomikoje?

Man taip pat labai įdomu, ar tokį „švietėjišką“ ir auklėjantį klausimą sugalvojo padlaižiaujantys „Sodros“ valdininkai, ar čia buvo Utenos regiono veikėjų vietinė iniciatyva.

Nors iš tiesų tai gal net nėra labai svarbu. Daug svarbiau tai, kad tokie klausimai atskleidžia mūsų valdininkų mentalitetą, kuriam būdingos savybės yra noras turėti vadą ir bučiuoti jam sėdynę bet kuria pasitakiusia proga, taip tikintis užsidirbti papildomų karmos taškų ir, žinoma, tikėtis, kad tokie pakštelėjimai padės siekiant karjeros.

Blogiausia iš tiesų yra tai, kad tokios mintys ir tokie klausimai mūsų valdininikams į galvą ateina patiems, niekam neprašant ir be nurodymų iš aukščiau. Nes jie patys žino, kaip viskas veikia ir kad svarbiausia Lietuvoje ne kompetencija ir profesionalumas, o menas įsiteikti ir kuo žemiau nusilenkti.

Panašiai viskas vyksta vienoje didelėje valstybėje į Rytus nuo Lietuvos. Mus gelbėja tik tai, kad Lietuvos Konstitucija buvo rašoma ne šiandien, nes priešingu atveju, panašu ir Lietuvoje turėtume prezidentę, kuri valdo iki mirties, karts nuo karto prezidento postą pakeisdama į premjero.

Ta pati Konstitucija ir dar likusi dalis sveiko proto žmonių mus gelbėja ir nuo to, kad moksleivių projektuose dar neužduodami klausimai apie prezidentės batų ar liemenėlės dydį ir jos mėgstamiausius patiekalus.

(9 balsų, vidurkis: 5,00 iš 5)
Loading...
 • Vingių Jonas

  „o bet tačiau“ be kita ko už biudžeto pinigus dirbantis socdarbministeris siaurovizijoje gali pareikšti, kad vaikai Lietuvoje yra pats vargingiausias visuomenės sluoksnis. Už tai, ko gero, siaurovizija skubiai nutraukė jo ir vaikų teisių saugotojos pasirodymą TV eteryje.

 • Valdasas

  Artūrai, ar čia tas straipsnis, kurio aš laukiu apie tai, ar nusiregs prezidentė?

 • Μarius

  Taigi nieko naujo. Provincijos valdžiažmogiai puikiai užuodžia konjuktūrą na ir bando įsiteigti. Va taip paprasta ir banalu. Visose srityse, net tarptautinio lygio – na kaip tie provincijos veikėjai tai suvokia. Pavyzdžiui, aš pats gyvenu provincijoje, ir čia jau a priori savivaldybės puslapyje minima „blogoji“ Rūta Vanagaitė, tad… reikia dar labiau įamžinti buvusio žydų geto ribas, nes… net vidutinis statistinis lietuvis tvirtai tiki visuotine žydų galia. Viskas Lietuvoje yra taip perspaudžiama, kad virsta kažkokia tragikomedija ir farsu.

 • sataniuga

  Na, nežinau, nuėjau aš į tą http://www.sodra.lt/lt/nepamirsk-parasiuto puslapį, bet Grybauskaitės ten nėra, o ir puslapis veikia (valstybinių puslapių veikimo prasme). O dėl provincinio šunuodegiavimo – tai čia rusiška tradicija, dar kokius 100 metų srėbsime šį paveldą :(

  • Vienisas Vilkas

   na tavo supratimas apie rusus kaip tauta yra nulinis,didziausi sunuodegiautojai ir yra lithuanai,ir nereikia cia ieskoti siknoj smegenu,gerai butu,kad blaivus rasytum,nes tik girtas gali tokias nesamones rasineti

   • sataniuga

    Tamsta, gal kokį Čechovą paskaitykite. Galbūt tai pakeis ir Jūsų požiūrį į rusų tautą.

    • Vienisas Vilkas

     juokas ima kaip kazkas siulo kazka skaityti,kad poziuris pasikeistu,tai jus parsidaveliai keiciat savo poziurius,mokaisi is magnolijos ir dedules,taip tai tavo kelrode zvaigzde tik spek kaili kaitalioti,dvasios jus ubagai ,jusu problema,kad norit kazkam protus pakeisti,nesigauna deja jums tai,veltui vargas,tik paslemekai kaitalioja mintis bet tai tau persudetinga jaunuoli,ka gali pamokyti individas budamas sataniuga,na toliau kranksek ,kad tave rusai piuola,pirmyn man asmeniskai i tai nusispjaut

     • sataniuga

      Tikrai „persudetinga“, bet ačiū, kad reaguojate :)

 • Epilogas

  (EN->LT) Artūrai (LT->EN), nestebina – partines mokyklos destytojai tarybiniu tradiciju tesimas turetu maloniai nuteikti gomuri…