Kelios pastabos visuomenininkų elito klausimu: Monika, nebejuokink, prašau

Kaip jau tikriausiai girdėjote, krūtų portalas šiandien paskelbė dar vieną „elito“ porciją – „didžiausios įtakos turinčių Lietuvoje visuomenininkų sąrašą, kuriuos delfių parinktas elitas išrinko ir delfių sudaryto nominantų sąrašo

Aptarinėti jo eiliškumą būtų taip pat prasminga, kaip bandyti matuoti skirtingų šunų veislių plaukų ilgį ir, remiantis tais matavimais, daryti išvadas apie plaukų slinkimo tendencijas tarp skirtingo amžiaus vyrų skirtinguose pasaulio žemynuose, todėl tuo neužsiimsiu.

Mano subjektyvia nuomone, ši delfių ekrano nuotrauka puikiausiai iliustruoja delfių meno, akademinį ir religijos elitą.

Mano subjektyvia nuomone, ši delfių ekrano nuotrauka puikiausiai iliustruoja delfių meno, akademinį ir religijos elitą.

Nors sakyti, kad A.Bumblauskas, kuris trumpai buvo mano dėstytojas ir kuris yra puikus žmogus, yra asmuo darants didžiausią įtaką tarp visų visuomenės veikėjų (kaip aš juos suprantu) vis tiek yra kvaila. Nekalbant jau apie L.Donskį, kuris yra įtakingesnis už T.Venclovą ir R.Doveiką, kuris yra įtakingesnis už G.Grušą ar S.Tamkevičių. Bet jau skauda pilvą nuo juoko, todėl tiek to.

Šį kartą daugiau kalbėsiu apie mokslininkės Monikos metodologiją, nes būtent visuomenininkų elito sąrašas atskleidžia labai įdomius jos aspektus.

Taigi, pats krūtų portalas E.Samoškaitės (kuri neabejotinai priklauso elitui, kuris renka elitą) vardu, pristatydamas visuomenininkų elitą, skelbia, kad „visuomenininkai apima akademinį, meno ir dvasininkijos elitą“. Nes žiniasklaidos atstovų sąrašas buvo skelbtas atskirai.

Na, pavyzdžiui, A.Bumblauskas yra akademinis elitas, R.Doveika yra dvasinis, o menui tikriausiai atstovauja žinomiausi Lietuvos menininkai A.Kaušpėdas ir D.Ibehauptaitė. Čia tikriausiai priklauso nuo išsilavinimo ir meninio skonio.

Bet man štai koks klausimas kilo: o viešieji ryšiai menas, dvasiniai dalykai ar mokslai?

Nes krūtų portalo visuomenininkų sąraše randu dviejų didžiausių ir vienos mažesnės Lietuvos viešųjų ryšių bendrovių vadovus – M.Katkų (VRP), R.Jarmalavičių („Publicum“) ir D.Gudelį („VipCommunicatios). Pirmuosius du pažįstu labai seniai, paskutinįjį – šiek tiek mažiau. Visi trys fain žmonės ir geri bičai. Mykolą neseniai vežiau su „Uberiu“, tai labai smagiai pasišnekėjome.

Bet jei jų veikla iš esmės nepasikeitė, tai, mano žiniomis, nė vienas jų nelaiko pagrindinėje Vilniaus Pilaitės bažnyčioje, nė vienas nerengia mokslinių metodologijų kaip Monika ir nė vienas nerengia grandiozinių koncertų kaip A.Kaušpėdas. Todėl niekaip nesugalvoju, kuriam – akademiniam, meno ar dvasiniam – elitui visi trys priskirtini.

Jei būtų mano valia, tai aš sakyčiau, kad jie turėtų būti vienoje grupėje su D.Ibelhauptaite, nes viešieji ryšiai yra menas. Bet valia Monikos, o ji nepasako.

Monika neatskleidžia visos tiesos ir apie buvusį saugumiečių vadą M.Laurinkų, nūnai rašantį (kartais visai įdomius) komentarus l.rytas.lt. Svarstau, ar Mečys į Kunigų seminariją įstojo, kaip koks R.Sadauskas, ar standup’us Humoro klube pradėjo rengti kaip koks A.Puklevičius.

Pastarąjį ne veltui paminėjau, nes jis irgi įrašytas krūtų portale sąraše. Kiek žinau, išpažinties nepriima, Vilniaus universitete nedėsto, tai aiškiai menininkas. Labai protingas, beje, neseniai aiškino vienam ne tokiam protingam taksistui paaiškino, kad Modern Talking dainuoja du vokiečiai ir žino, kad žemė sukasi aplink saulę. Bet jo „Keturiolika „Restitucijos“ dienų“ man labai patiko.

Todėl aš labai džiaugiuosi, kad Aidas yra įtakingesnis už dar vieną mano buvusį dėstytoją Antaną Kulakauską, kurį aš taip pat labai gerbiu ir kuris parašė daugiau knygų už A.Puklevičių, todėl irgi gali būti priskirtas menininkams. Nors iš tiesų tai jis tikras akademinio elito atstovas. Tik tris kartus mažiau įtakingas nei M.Jastramskis, kuris dėsto VU dešiniųjų politikų rengimo filiale TSPMI.

Dar turėjau truputį sunkumų bandydamas suprasti kam – menui, dvasiai ar mokslui – turėtų būti priskirtas dabartinio premjero sekretoriato vyriausiasis konsultantas, buvęs Arvi ir ko“ patarėjas R.Lopata. Gal vis dėlto menininkas, nes kartu su A.Matoniu yra knygą apie R.Pakso apkaltą parašęs.

Va, jei sąraše būtų A.Januška, tai būtų aiškiau, nes anas tai tikras menininkas ir visuomenininkas. Jo visuomeninė veikla, palyginti su R.Lopatos ar M.Laurinkaus, tai kaip Jazzu dainos prieš varganas N.Kazlaus arijas. Bet Albino sąraše nėra, Monika į elitą neįtraukė.

Gal kitais metais, kai Seimo sudėtis pasikeis? Juk tas nepastovus tas mūsų elitas.

Ir gyvena jis taip pat, kaip mes: vieną dieną draugauja, kitą – jau nebe, vieną dieną kartu daro verslą, po to, žiūrėk, išsiskiria ir vienas kitam dėl akcijų akis drasko. Nes viskas pasaulyje turi pradžią ir pabaigą, o begalinis yra tik vienas dalykas po visatos.

Dėl to, jei A.Einšteinas, jei būtų gyvas, šiandien tikriausiai į Lietuvos elitą nepatektų.

Monika, labai prašau Tavęs: nebejuokink. Ir nebesityčiok iš žiniasklaidos, mokslo ir sveiko proto.

(7 balsų, vidurkis: 5,00 iš 5)
Loading...