Pardavinėjant Lietuvą

Čia aš apie save…

Nes nuo trečiadienio esu Maskvoje, kur vyksta ITAR-TASS suorganizuotas „viršūnių susitikimas“: World Media Summit 2012.

Nežinau, ar iš tiesų jis „viršūnių“, bet pasaulio gal ir gali vadintis – vakar organizatoriai informavo, kad dalyvauja 102 valstybių atstovai.

Kol kas apie patį renginį pasakyti daug neišeina, nes kol kas dar tik sveikinimo kalbų fazė.

Bet tam tikro nusivylimo jau yra: preliminarioje programoje buvo skelbiama, kad forume kalbą pasakys pats V.Putinas, bet likus dienai iki renginio programa buvo pakoreguota ir iš kalbos liko tik trumpas sveikinimo žodis.

Nėra V.Putino, bet kalbą pasakė Rusijos I.Degutienė – Dūmos vadobas S.Naryškinas, kuris papasakojo apie labai demokratišką parlamentą ir puikias spaudos darbo sąlygas. Ir dar atsakinėja į klausimus. Taip kad be politikų dėmesio nebuvome palikti.

Šiaip jau visa renginio idėja tikriausiai yra paprasčiausias marketingas. Viešbutis „Crown Plaza“, kur kavos puodelis kainuoja 20 litų, pakankamai plati kultūrinė programa, vakarienės prašmatniuose restoranuose. Viskas pakankamai gerai organizuota, patogu ir net rūkyti restorano kavinėje galima.

Kai pagalvoji apie tokio renginio kainos ir naudos santykį… Kita vertus, įvaizdis kainuoja, o Rusijoje pinigų yra.

Beje, eilinį kaartą buvo proga įsitikinti, koks mažas pasaulis: vienas iš padavėjų, dirbančių restorane, kuriame vakarieniavome buvo lietuvis. Išvažiavęs dar sovietmečiu, bet puikiai kalbantis lietuviškai ir, kaip pats sakė, pasiilgęs Klaipėdos.

P.S. Skubu deklaruoti, kad kompiuterių nedavė, o suvenyrų dar net nespėjau apžiūrėti – atrodo kažkokia lėkštutė, išpiešta tautiniais motyvais, marškinėliai ir atvirukų rinkimys.

Viešbutį apmokėjo organizatoriai, pietus ir vaarienes – taip pat.

Bilietą į Maskvą pirkau pats.

(2 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 • žiū nelabai kuom ir skiriasi Rusija nuo Lietuvos, panašiai abiejose valstybėse, pinigų nesąmonėm yra, bet tam kam reikia iš tikrųjų, tai jau nelabai užtenka..

 • Dainius Radzevičius

  Artūrai, tu su tais pardavinėjimais Lietuvos atsargiai :-) O tai kas nors perskaitys tik antraštę ir pagalvos, kad čia apie jį :-) Kita vertus, kaip ir pats sakei, tokio renginio įdomumas – bendravimas u žmonėmis neformaliai. Kalbos lieka kalbomis Bte jei iš 102 šalių – tai pažinčių galybės.

 • Lietuviai paprasčiausiai yra durni, kad nedrįsta savo renginių vadinti pasauliniais. Va tiek yra Lietuvos pardavinėjimo, kad bijoma, jog kažkas leptels pajuoką iš Maskvos ar pan. Iki šiol esam prisitaikę, o koks nors net Kanzaso kaimas nebijo skelbti „pasaulines kiaulių lenktynes“ (nes bet kam iš bet kur tai – atvira) ir pan.
  Ta baimė iš lietuvių konlchozinio įpročio, kad „ne tada žinai, kai išmanai, o tada – kai pasitempi“.

 • Tadas

  Kalbant apie dovanas Rusijoj, man jau kuris laikas idomu, kaip jie praktikoj taiko privacius kysius reguliuojancias normas. Pvz., kad ir si ju Civiliniam kodekse itvirtinta draudima:
  / Статья 575. Запрещение дарения
  1. Не допускается дарение, за исключением обычных подарков, стоимость которых не превышает трех тысяч рублей:
  … 4) в отношениях между коммерческими организациями. /

 • Stogas

  „Nasarom“ ir as noreciau sudalyvauti, nors ir maskvoj, akirati praplesciau… kodel i tokius renginius nekviecia manes ?

  • Taškas

   Ne kožnam pabažnam dievo š… uostyt :)

 • Fredis*

  Man visada kyla nuostaba kodėl socialdemokratai ir kairieji apskritai taip kompleksuoja, kai važiuoja į pasaulinio garso „World Summit Russia“. Aš pūsčiau atsipūtęs kavinėje Camel cigaretės dūmą ir nesiteisinčiau dundukams.

  • tik tokie dundukai kaip tamsta galėjo šį įrašą interpretuoti kaip teisinimąsi. Bet būtent todėl dundukai ir nevažiuoja nei į Maskvą, nei į Berlyną ir dūmą pučia geriausiu atveju Bezdonyse.

 • Genijus

  Bilietą į Maskvą pirkau pats.
  O už kieno pinigus? Asmeninius ar BNS? :)
  P.S. juokauju, atsakymo man nereikia :)

  • Genijau, atsakymas, labai paprastas: aš juk važiuoju nei kaip pilietis A.Račas, o kaip BNS atstovas.

   • bang

    Vanas ne pats.

   • rereiva

    tada taip ir reikėtų rašyti – bilietą man nupirko BNS.

 • suomis

  Kažin, VSD ponu Artūru susidomės, ar ne? ;)

 • Rytis I

  Nužudytų žurnalistų skaičius Rusijoje – didžiausias pasaulyje. Daugeliu atveju nežinomi ne tik užsakovai, bet ir žudikai. Ką veikia samite iš viso pasaulio suvažiavę nepriklausomos ž. atstovai? Vėl apie internetą, ką su juom daryti? Beje, rusiškoji medija pristatyta minimaliai. Putinas pasveikino – turi būti konstruktyvus dialogas tarp žiniasklaidos ir valdžios struktūrų. Na taip, turi būti – o jei jis nesigauna – žiniasklaida tiesiog uždaroma.

 • rereiva

  surinko rusai statistų savo diktatūriniam režimui maskuoti. Koks paleckis iš to ir gyvendavo.

  • rereiva, nusišnekate. Gyventi iš to niekaip neišeitų.

 • Sejanus

  Ryti, įdomios žinios dėl tų nužudytų žurnalistų. Kur skaitėte?

  • Rytis I

   Taip, pripainiojau – pasaulyje „tiktai“ ketvirta – po Irako, Filipinų bei Alžyro.
   Bet pirma tarp G20 (5 psl.) – http://www.ruj.ru/2009/pjustice_090909.pdf
   Apie neišaiškintas galima pasiskaityti visur, kad ir čia –
   cpj.org/ru/CPJ.Анатомия%20безнаказанности.pdf
   Be to, galbūt Rusija yra arčiau civilizacijos vien jau todėl, kad retkarčiais redaktorius turi viltį likti gyvas, pvz: http://www.youtube.com/watch?v=8AeH3dwaKxE