O.Juknevičienė – naujoji Europos Komisijos narė? Kodėl gi ne…

… Kol aš tik galvojau, Aurelijus ėmė ir parašė

Turiu galvoje tą mintį apie galimą europarlamentarės Onos Juknevičienės skyrimą Europos Komisijos nare vietoj šį postą paliekančios Dalios Grybauskaitės.

Juk iš esmės viskas tinka: politinė patirtis yra ir gana nebloga, Europos Sąjungoje, na, bent Europos Parlamente žmogus jau pažįstamas, darbo kitose tarptautinėse organizacijose patirtis.

Ekonominis išsilavinimas.

Anglų, rusų, prancūzų ir lenkų kalbos – derinys taip pat labai neblogas.

Be to, turint galvoje jos pastangas dėl Europos Komisijos pradėto tyrimo dėl „Leo LT“, O.Juknevičienė galėtų įtikti ir konservatoriams, ir daliai opozicijos.

Kodėl gi ne?

Aš būčiau už…

O dar ir kaip moteris labai graži:)

(14 balsų, vidurkis: 3,29 iš 5)
Loading...
 • ledynmečio voverė

  Sutinku, jog O. Juknevičienė graži, kad išsilavinusi ir protinga, sutinku, jog tinka toms pareigoms. Bet niekaip nesutinku, jog O. Juknevičienė tiks konservatoriams. Kai A. Kubilius lakstė po Seimo salę ir įtikinėjo draugus bei partiečius, jog „ateina turtingi vyrai, su milijardais, alternatyvos neturim“, tuo metu O. Juknevičienė jau skundė LeoLT projektą EK.
  Ką šituo straipsneliu A. Račas bando apmulkinti, voveres? Voverių neapgausi. O. Juknevičienė A. Kubiliui yra priešas Nr.1!

 • PauliusT

  yra tik viena smulkmenele, ji parsidave Uspaskichui – deme visam gyvenimui

  • Amžinoji dilema: vamzdynai ar vertybės :)

   • GIGA

    Bambukas,ji į partiją nestojo,o užimė partijos sąrašo pirmą numerį kandidatuojant į EP.Be to iš karto nuo jo atsiribojo,kai Viktoras parėmė Leo Lt.

    • Kitaip sakant, ji išdūrė Uspaskį, pasinaudodama juo kaip tramplinu į EP? Ar tai tinkamas moralinis veidas atstovauti Lietuvai?

     • GIGA

      Matai,geriau padaryti išvadas negu balsuoti aklai pagal partiją kaip daro 90 proc.partijų bambukų.Garantuoju,kad Navaitis balsuos,kalbės,mąstys ir net sapnuos taip kaip pasakys partijos bosai (Navaitis tik kaip pvz,gali būti Petraitis ar Jonaitis).O kaip kur nors bus pateikta ką Lietuvai blogo padarė Uspaskichas,tada gal ir galėsim kalbėti apie „susidėjimus“ ar „koloboravimus’.Dabar kiek žinau,atmetus mistines „įvaizdžio“ žalas,lietuvai kenkė ir finansiškai skriaudė komunistai (tiesa dabar jau,atrodo,kad ne),Abonentas,Leo,Wiljamsas ir t.t.Bet būti kokiu tai numeriu Kirkilo ar Zuoko sąraše (apie Kubilių nekalbu dėl nereikalingų diskusijų) yra jei ne garbė,tai noramali kasdienybė,o kandidatuoti ruso Viktoro sąraše ar ruso šnipo Pakso yra dėmė visam gyvenimui

    • Regis

     Valentinai, kai žiemą kilo dujų krizė (ir matyt dar kils) kam buvo įdomus energetikos komisaro moralinis veidas? Mes čia viduje galim mėtytis (tapšnotis), bet Europa (Europos komisija) manau laukia gero specialisto su tinkama patirtimi ir asmeninėmis savybėmis. Ypatingai turint omeny, kad jis pakeis D. Grybauskaitę. Beje jeigu jau ir išleisim žmogų su etikete ant kaktos „geras moralinis veidas“ abejoju ar kas nors lietuviškai supras ;) (šaržuoju žinoma).

     • Šiaip nieko apie Juknevičienę nežinau nei gero nei blogo, išskyrus tai, kad buvo susidėjusi su Uspaskiu, kas tikrai nepuošia. Retorika jos kiek pamenu gan kieta, ir budinčiai populistiška. Bet tipažas kaip D.G. – kieta moteris. Tačiau abejoju ar Kubilius jai atleis už Uspakį

     • mdxacuk

      Valentinas abejoja, ar Kubilius atleis už Uspaskį. Aš tai manau, kad jis šitos kandidatūros net nesvarstys. Net Uspaskis jos nesvarstytų. Net valinakas. Tai, kad jai teko prisirašyt prie kažkokios beviltiškai nykios partijos, rodo, kad jos iš viso niekas nesvarstys, išskyrus mus čia. Nes „mes rimtas rimtai traktuojam“.

      Tarp kitko, o kodėl niekas neužsimena apie Starkevičiūtę? Jinai irgi moka visas tas pačias kalbas, plius dar vokiečių. Irgi ekonomistė su regalijom. grožiu gal neprilygsta, bet tai greitai praeinantis dalykas. Užtat aršumu tai netgi lenkia Juknevičienę.

     • GIGA

      „Ypatingai turint omeny,kad ji pakeis D.Grybauskaitę“.Be jokios ironijos,sakykit,o Grybauskaitė buvo gera Komisarė?Gal Europje kur nuskambėjo kokie nors jos siūlymai ar projektai,kaip,kad kitų komisarų pavadinti jos vardu?Tikriausiai apie ateinančią finansų krizę ji pradėjo kalbėti 2006m?Aš nesiginčiju,kad tai tvirta,įdomi asmenybė,atmetus biografiją (nors daugeliui ir neatmetus) tinkama užimti bet kokį aukščiausią ppolitikos postą Lietuvoje.O kaip ji kotiravosi Europoje?(aišku be to ką norėjo įteigti Lietuvos žiniasklaida)Ar tik atiteko Lietuvai šita kvota,delegavo AMB žmogų ir tiek,būtų atitekus kita kvota-šiandien neprisimintumėm Grybauskaitės,socialistų,anot Fredžio,ministrės…

     • GIGA

      mdxacuk,Starkevičiūtė susidėjo su abejotinos reputacijos Matulevičiaus-Muntiano partija.Mes Lietuvoje į įvairius postus renkam ir siūlom tik krištolinės reputacijos asmenis arba susijusius su viena iš dviejų partijų-konservatorių ir socdemų:)Visą kitą labai nepatikima ir laikina

     • Regis

      „sakykit, o Grybauskaitė buvo gera Komisarė?“ nu lygtais Giga, lygtais. Savaime aišku nesėdėjau šalia negaliu TEIGTI, bet va žmonės kurie dirbo su ja lygtais gražiai apie ją atsiliepia. O tai tu manai, kad ji buvo bloga (negera) komisarė? Jeigu pagrįstum kažkaip savo žodžius gal ir įtikėtume tavo tiesa?

     • GIGA

      Aš tikrai neteigiu,kad bloga-galvoju eilinė,kaip ir buvo eilinė,nė kuo neišsiskirianti finansų ministrė.Gink Dieve,nesakau,kad tai blogai-ramiai,be kažkokių tai akscesų dirbti savo darbą.Lekarauskas irgi gerai žaidė krepšinį ir SSSR čempionu tris kartus tapo,ir Džonso taurę iškovojo,tikrai neginčijamai geras krepšininkas,bet jei vieną dieną kažkas pradėtų Lekarausko kulto kompaniją ir jį sulygintų su pačiais žymiausiais Europos to laikotarpio krepšininkais,mažų mažiausiai būtų keista.Tik tiek

     • romas

      Europai kaip tik tiks Šemeta. Sprendžiant iš to, kaip jo visi nemyli, jis nepasiduoda spaudimui vardan savo asmens populiarumo. Mūsuose jis buvo įvardintas buhalteriu. DG paliekamas postas būtų kaip tik jam :) Ir siūlau žiūrėti tokiomis pat blaiviomis akimis į Šemetą, kaip ir į O.Juknevičienę, nes kitaip asmeninės nuoskaudos kliudys būti objektyviais. Gal tegul nebijanti būti nepopuliari Juknevičienė eina į finansų ministrus. Nors manau, kad jai ir alga atrodytų per maža ir postas nuostolingas, politinio kapitalo prasme.

     • Regis

      „Europai kaip tik tiks Šemeta“

      gal gali pagrįst? :)

     • romas

      Jis, kaip ir Grybauskaitė, spėjo (du kartus) pabūti finansų ministru. Specializacija atitinka. Su kalbomis jam irgi problemų neturėtų būti, manau, nors nežinau.

     • Regis

      Nežinau, mano supratimu neįtikinai. Beje jau jeigu vertint A. Šemetos kandidatūrą, reikia paminėt vieną argumentą – politinio užnugario (pasitikėjimo) turėjimas.

     • romas

      Šemeta nėra partinis.

     • Regis

      D. Grybauskaitė irgi nėra partinė, tačiau tai jai netrukdo turėti politinį užnugarį (palaikymą, pasitikėjimą).

     • romas

      Šemeta didelio pasitikėjimo TS -KDP neturi. Man atrodo, kad jis laikosi dėka Kubiliaus. Ir matyt buvau teisus – žiūrėti be emocijų į Šemetą neišeina :) Kiek ir juokas ima. Yra samprotaujama apie blaivų požiūrį, kai kalbam apie Juknevičienę, ir negalim susitarti su savo simpatijomis/antipatijomis, kai svarstome apie Šemetą.

     • Regis

      Aš asmeniškai labai blaiviai žiūriu į A. Šemetą. Taip blaiviai, kad už padarytas mokesčių sistemos pakeitimo klaidas jį pasiusčiau (jeigu aš spręsčiau) ne į Briuselį kur jis dar didesnių liapsusų gali pridaryt, o į Statistikos dep. iš kur jis ir atsirado.

      A. Kubiliaus palaikymas reiškia automatiškai didesnės dalies TS-KDP palaikymą (proc. neklauskit), iš kart sakau – manau.

     • mdxacuk

      A tai kokios tos Šemetos klaidos? Gal galit detaliau ir su įrodymais?

     • romas

      Regi, politiką vykdo vyriausybė, o ne Šemeta. Jis gali siūlyti, bet kiti laisvi nepritarti ir siūlyti kitaip. Taip pat Kubilius laisvas atsikratyti Šemeta, jei jam jis netinka. Tuo labiau, kad pritariančių tam tarp partiečių rastų, jau nekalbant apie koalicijos partnerius :)
      Šiuo metu pasaulyje nėra protingų (žmonių nuomone) finansų ministrų :)

     • bang

      Va, va – kokios tos Šemetos klaidos ?

     • Regis

      Pradžiai kuro akcizai. Kai sužinojau, kad kuro akcizai keisis (net nerašau didės ar mažės) visiems sakiau (klausiau) ar kas nors matė metodiką (skaičiavimus) kuriais vadovaujantis akcizai keičiami būtent taip, o ne kitaip. Deja. Ta metodika (bent jau nežinau kur) nelabai pasiekiama paprastiesiems piliečiams. O jeigu būtų pasiekiama tiesiog įsitikinęs, kad rastume ne vieną klaidą skaičiavimuose, kurias padarius buvo klaidingai prognozuotas akcizų surinkimas. O juk tai ne šiaip sau taksi už 500 lt į Kauną, o dešimtys nesurinktų milijonų į valstybės biudžetą.

      Prie to paties akcizai už alkoholį, smulkaus verslo apmokestinimas ir t.t. Tas pats GPM mokesčio (krizės metu) mažinimas kai nesurenkamas biudžetas irgi „įdomus“ sprendimas..

      .. labai neišsiplėsiu. Ir nereikia pradėt gint A. Šemetos, vien dėlto, kad valdo koalicija, o ne viena partija. Socdemai apskritai mažumoj sėdėjo (ir blogai) ir tarkuojami už bendrus sprendimus.

     • bang

      Jo, jei ne Šemeta, krizės nebūtų.

     • Prieš ginčijantis dėl kuro akcizų gal kas gali pateikti skaičius kiek buvo surenkama praeitais metais, kiek surenkama šiais metais, koks buvo akcizų surinkimo planas pagal seną biudžetą, koks pagal naują biudžetą, kaip tie planai vykdomi, kaip akcizo surinkimą įtakojo nukritusios naftos kainos, kaip jo surinkimą įtakoja padidėjusios naftos atitinkamai ir kuro kainos. Negi remsimės tik žiniasklaidos isteriškais klykavimais apie tai, kad furos perka dyzelį Lenkijoje?

     • Regis

      Bang, kas tau šiandien? :)

      Pabandysiu paprasčiau paaiškint. Ar finansų ministras siūlydamas atlikti vienokius ar kitokius pakeitimus privalo juos vienaip ar kitaip pagrįst (skaičiavimai)? Ar tiesiog atėjo ir pasakė, aš manau (man susisapnavo), kad akcizas dyzelinui turi didėti XX% ir prognozuoju, kad bus surinkta (padaugina parėjusių metų suvartojimą iš didesnio procento) tiek ir tiek.

      p.s. turiu pasiūlymą susirandam kokią seną temą apie mokesčių politiką (ar A. Šemetą) ir ten išsiplečiam. Čia mes diskutuojam apie O. Juknevičienę, eurokomisarą ir apie A. Šemetos galimybes užimt šias pareigas. Bet tikrai ne apie mokesčių politiką…

     • WU

      Visų pirmą, pažiūrėkit kiek Lenkijoje nukrito zlotas, o tada bus galima kalbėti apie klaidas dėl akcizų. Kiek jos reiktų mažinti, kad disbalansa išlyginti? Čia lygiai tas pats, kad sakyti, kad dėl 2% pakelto PVM, Lenkijoje visi maisto produktai 30-40% pigesni. Beje, toks stiprus zloto kritimas, visoms kaimynėms tikrai neatnešė naudos iš skyrus tai, kad kažkas pigiau ten nuvažiavęs dešros nusiperka.

     • WU

      Regi, paklausiu kitap. Ar kas nors numatė tokį zloto kritimą? Aš asmeniškai negirdėjau apie tai tada. Šemėtos paskaičiavimai, manau, buvo paprasti. Į biudžetą trūksta sumos X, o kad ja užpildyti reikia pakelti akcizus ir kitus mokesčius N.

     • bang

      Jei metodikos nežinom, tai nereiškia, kad jos apskritai nėra. Nežinodami, ar ji apskritai yra, negalime būti įsitkinę, kad joje „rastume ne vieną klaidą skaičiavimuose, kurias padarius buvo klaidingai prognozuotas akcizų surinkimas“ :)
      Be to, nemanau, kad Šemeta asmeniškai nulėmė vienokių ar kitokių mokesčių atsiradimą/keitimą tiek, kad be jo čito nebūtų padarytą.

     • Regis

      Valentinai, aš ir sakau, paaiškinkit man paprastam piliečiui kodėl taip, o ne kitaip buvo keičiami akcizai. Parodykit skaičius, paaiškinkit kokiais principais buvo daromos prognozės ir t.t. Kada tai bus padaryta pilnai neatmetu tokio varianto, kad aš staiga suprasiu, kad dabartinis finansų ministras yra geras specialistas kurio įžvalgų dėka, Lietuvos biudžetas neprarado, o kaip tik buvo surinkta daugiau negu šios krizės metu buvo įmanoma. Kol kas aš matydamas, kad pasienio rajonai masiškai pirko (perka) kurą ir ne tik, ne Lietuvoje įtariu, kad bent kai kurie sprendimai tikrai buvo klaidingi.

     • WU

      Bang, na gali būti. Tada paklausiu dar kitaip. Kokia turėtų būti skaičiavimo metodika, kad padėtų apsisaugoti, nuo zloto kritimo? Jokia :) Taigi mes nemažinsim akcizo tiek, kad išlyginti jį su krentančiu zlotu. Tai prieštarauja pačiai akcizo teisinei prigimčiai. Jis kaip mokęstis sukurtas, tam, kad iš juo apmokestintu prekių sukeliamos žalos, būtų galima tvarkyti kilusius padarinius (įdomi specifika – savotiška restitucinė funkcija:)Ekonominė situacija, kuri yra dabar ir dėlto vadinama krize. Niekas nežino kaip viską prognozuoti, nes prognozės šiuo atveju dažniausiai ir lieka prognozėmis. Ir niekas nežino kaip išeiti lauk su mažiausiai žalos sukelenčiais padariniais. Aišku, dėl visko kaltinti Šemetą ar Kubilių yra mažu mažausiai trumparegiška (socialdemokratiška).

     • romas

      Regi, skaičiavimus atlieka ta pati finansų ministerija, kuri dirbo prie Šadžiaus. Manau, kad finmine politikos yra mažai. Jie turi prisitaikyti prie vyriausybės politikos ir ją finansuoti. Vieninteliai pinigų šaltiniai yra mokesčiai. Finansinės naštos lengvinimas biudžetui – mažinant etatus, kitaip taupant – nuo finmino nepriklauso. Tiesa, dar yra skolinimasis ir skolos aptarnavimas. Bet galutiniam rezultate vis tiek viską reikia padengti iš mokesčių.

     • Regis

      WU, kai nematom kodėl (kokių skaičiavimų pagrindu) vienaip ar kitaip buvo KEIČIAMI mokesčiai, tol viskas debesų spardymo lygyje. Jeigu pamatytume tuos skaičiavimus (jeigu apskritai tokie yra) galėtume spręst apie žmogaus (žmonių grupės) gebėjimus. Dabar gi, o kas galėjo žinoti, o kas galėjo pagalvoti? Dėl zloto aš manau, kad reikėjo įvertinti visus įmanomus variantus.

     • bang

      Aš nesiginčiju, ar teisingai, ar ne, paskaičiavo, ar kaip reikėjo paskaičiuoti – ne ekonomistas. Tik manau, kad visos atsakomybės vienam Šemetai, vien todėl, kad jis finminas, negalima užkrauti.

     • mdxacuk

      GPM mažinimas motyvuojamas siekimu kompensuoti PVM padidinimą. Mažesnis GPM turėtų pagerinti konkurencingumą eksporto rinkose. Eksportui eina 60 proc BVP.

      Akcizai alkoholiui iš viso neturėtų būti nulemti ekonominių motyvų. Jų tikslas yra riboti alkoholio vartojimą. Jei sidrų ir visokių šamarliakų lakimas krito 30 proc, tai nuo to tik geriau.

      Kuro akcizai buvo viena efektyvesnių priemonių, padidinusių biudžeto surinkimą. Nors man asmeniškai ir nenaudinga.

     • WU

      Visų įmanomų variantų nelabai įvertinsi. Ypač kai krito taip stipriai. Manau, kaip iš vieno asmens, iš Šemetos reikalauji per daug. Aišku, būtų malonu, jei jis tavo reikalavimus atitiktų. Deja. Aš pavydžiui norėčiau, kad kiekvienam tokiam rimtam pakeitimui būtų atlikta, kad ir SSGG analizė, kurios rezultatai būtų visiems prieinami. Ar per daug prašau?

     • Regis

      Kalbam apie tą patį tik iš skirtingų kampų. Aš kaip pilietis norėčiau išgirst kokiu pagrindu atliekami vienokie ar kitokie pakeitimai mokesčių politikoje. Ar tai profesionaliai atliktos analizės, kurioje bent iš loginės pusės įvertinti visi daugiau ar mažiau tikėtini scenarijai, ar tai 15 min. skaičiavimo su kalkuliatoriu per koalicijos pusryčius rezultatas. Tik tiek. Jeigu yra kažkokie skaičiavimai būtų tikrai įdomu pasiskaityt ir suprast kurioje vietoje buvo klaidingai skaičiuota / prognozuota.

      Beje paskutinės naujienos, kad finansų ministerija nesugeba prognozuoti BVP kitimo. O kitos institucijos sugeba.

     • romas

      Regi, tikrai nemanau, kad tokius dalykus skaičiuoja su kalkuliatoriumi prie pietų stalo. Skaičiavimams turėtų naudoti duomenis ir žmonių resursus. O jei jau visos tos chebros nebereikia, nes ji prastai skaičiuoja, tada uždarom finminą ir išnuomojam Šemetai kabinetą Hanerio dangoraižyje :) Kiek sutaupysim.

 • max

  labai protinga moteris , tuo ir netinkama. O dar tas faktas, kad yra kažkokių sąsajų su Paxu ( matė, buvo vienoje patalpoje, žino ape jį) gali pražudyti bet kurio , net genialaus žmogaus karjerą.

 • Regis

  Šiaip jau tam, kad paprieštaraut tokiai nuomonei reikėtų pasiūlyt ką nors geriau į eurokomisarus. Bent kol kas nelabai ir yra kitų variantų.

  Dėl V. Uspaskich tai ji turėjo sąsajų ir su R. Paksu (Nuo 2000 m. spalio iki 2001 m. birželio dirbo Lietuvos Respublikos Vyriausybėje Ministro Pirmininko (R. Pakso) patarėja įmonių privatizavimo ir reorganizavimo klausimais).

  Beje tenka sutikti, kad konservatoriai tikrai neleis jos į eurokomisarus. Neįsivaizduoju kas jiems (konservatoriams) turi atsitikt, kad paremtų ne saviškį. Gal gerb. Artūras žino daugiau :)?

  • Aštuntadienis

   Na kodėl gi? Renkant prezidentą konservatoriai palaikė ne saviškį, užsienio reikalų ministru paskyrė ne saviškį. Netgi ne saviškį premjerą (Kirkilą) kurį laiką rėmė. Kubilius gana lankstus politikas.
   O ir ką iš saviškių galėtų pasiūlyti? Andrikienę?

   • Regis

    turėjau omeny eurokomisaro pareigas..

 • Skirgaila

  Kai Uspaskichas grįžo su antrankiais iš Maskvos, berods šita pati Onutė iš už nugaros garsiai talkino chorui, giedojusiam apie „susidorojimus“, „persekiojimus“, „stalinistinius teisėsaugos metodus“. Jei neklystu, kurį laiką atgal ta pati Onutė dalyvavo ir garsiojoje spaudos konferencijoje „Krasnaja Zvezda“ redakcijoje.

  ES komisarė? Man būtų panašu į vertybių bankrotą.

  • Regis

   O be „Onutė“ komentaras bus mažiau argumentuotas?

   • GIGA

    Taip,čia kaip dėl knygelės:)

    • Regis

     o.. dvikojis sutvėrimas :) Giga tau taip dažnai „“išstenėsi logiškesnio”, “Sapalione tu ne šio svieto”, “visas durnius”, “pezėtoju” ar tik pirmadieniais? :) Beje gyreisi, kad daug knygų skaitai kaip ten su ad hominem?

     • Regi,
      Man šitas žodynas panašus į Mykoliuko, o jam mes juk atleidžiam. Nejaugi Giga galėjo šitaip reikštis?

     • GIGA

      Čia paseka diskusijos su asmeniu,kuris diskutuoja apie knygą,kurios neskaitė ir neskaitys.Bet sutinku,kad kai kurių frazių vartoti nereikėjo.Jei,Regi, turi problemėlių dėl kokių nors žodžių reikšmės siūlau pasinaudoti google arba wikipedia

     • Regis

      Valentinai,
      nepatikėsi, pasirodo gali :) iš pažiūros apsiskaitęs kultūringas jaunuolis o štai tau :)

      Giga,
      kaip ten sakoma – aplinka kalta? Painiojasi čia visokie knygų (knygelių) neskaitantys.. Beje dėl ad hominem tai paturėk savo patarimus prie savęs, žinau kur ieškoti. Man tik įdomu ar tau žinoma (suprantama) ką galima pasakyti apie oponentą kuris naudoja tokius išsireiškimus kaip „sapalione“, „išstenėsi“ ir t.t.

     • GIGA

      Vakar vakare įvyko įdomi situacija.Besimaudant dar dviejų metų neturintis sūnus rodo į savo tarpukojį ir sako- „kas čia“? „pimpaliukas“,atsakau:).Tyrinėja vaikas savo pimpaliuką,o man prieš akis iškyla tūlas eruditas,pavadinkim jį Petru iš vakarykščių komentarų apie Sakalauskaitės knygą-knygelę.Ir galvoju kas būtų,jei Petras išlystų kur iš čiaupo ir sušuktų -„Įrodyk,kad tai pimpaliukas,o ne pimpalas“:).Aš galėčiau mandagiai bandyt aiškinti,kad tai mano nuomonė ir,kad kaip man patinka taip aš vadinu,bet Petras rėktų – „ne,tai Dievo tvarinys ir vien iš pagarbos jam negali pimpalo vadinti pimpaliuku“.Aš dar pabandyčiau Petro paklaust,o tu pats matei tą dalykėlį apie kurį mes kalbam,ten gal viso labo 3 cm -„nieko nežinau,nemačiau ir nesiruošiu matyt reziumuotų Petras,bet kategoriškai nesutinku,kad pimpalas būtų vadinamas pimpaliuku arba man įrodykit dėl ko jį taip pavadinot“:)Nusišypsojau ir nuėjau šluostyti sūnų,o iš ryto atsiverčiu gerb. Račo tinklapį-žiūriu Petras jau kabinėjasi prie vieno komentatoriaus – „o ką jei sakai Mariukė,vietoj Marės,tai priduoda daugiau argumentų“.Pasitryniau akis,nes galvojau,kad sapnuoju-pasirodo ne,realijos tokios:).Atsiprašau visų kam žodžiai pimpalas ar pimpaliukas pasirodys nepriimtini

     • Drąsiai galiu pavadinti šį Gigos kūrinį „Metų komentaru“ ne vien tik dėl vaizdingo žodyno, bet ir todėl, kad jis atskleidžia reikšmių ir koordinačių sistemą, kurioje GIGA gyvena ir diskutuoja. Kadangi jis lygtai nesiruošia dingti iš šio blogo, manau yra verta susisteminti šiuos duomenis, idant ateityje būtų galima diskutuoti su juo, toje pačioje prasmių visatoje.
      Yra dalykai, apie kuriuos Giga turi savo nuomonę. Jie yra tokie todėl, kad Gigai patinka, kad tokie būtų. Giga tai vadina – PIMPALIUKU. PIMPALIUKAS – tai subjektyvi Gigos nuomonė apie faktą, reiškinį ar daiktą. Giga draudžia įrodinėti PIMPALIUKUS.
      Nuomonė, kurią reikia įrodyti yra PIMPALAS. PIMPALAS, tai objektyvi, faktais įrodoma nuomonė.
      PIMPALIUKAS- subjektyvu; PIMPALAS – objektyvu. Skirtumas tarp PIMPALIUKO ir PIMPALO yra toks pat, kaip tarp subjekto ir objekto. PIMPALAS yra suobjektyvintas PIMPALIUKAS.
      GIGA mėgsta savo PIMPALIUKUS ir nemėgsta svetimų PIMPALŲ. Jei atsiranda koks drąsuolis ir paprašo Gigos įrodyti PIMPALIUKĄ t.y. paversti jį PIMPALU, Giga juos vadina ERUDITAIS ir atvirai niekina už tai, kad jie drįsta pasikėsinti į PIMPALIUKĄ. Kad ir kiek ERUDITAS bandytų pateikti Gigai PIMPALŲ, Giga atsisako juos priimti į savo prasmių visatą arba kaip pasakytų psichoanalitikas, GIGA PIMPALUS „išstumia“. Ignoruoti PIMPALUS ir agresyviai užpulti oponentą PIMPALIUKAIS – net jei jie tik 3 cm ilgio – pagrindinis Gigos diskusijos metodas.
      Kitas Gigos naudojamas diskusijos triukas, tai bandymas ERUDITO PIMPALĄ paversti PIMPALIUKU. Čia atsiskleidžia Gigos dvigubų standartų paradigma, nes aršiai gindamas savo PIMPALIUKUS, Giga ne mažiau aršiai puola ERUDITO PIMPALIUKUS, reikalaudamas juos PIMPALIZUOTI, t.y. paversti PIMPALAIS. Tačiau, kaip parodyta aukščiau, gavęs ERUDITO PIMPALĄ, Giga jį „išstumia“, taip užsukdamas kvazidialektinį PIMPALIZACIJOS ratą. „Kvazi“ todėl, kad iš tezės „PIMPALIUKAS“ ir antitezės „PIMPALAS“ niekada negimsta joks SINTETINIS PIMPALAS, taip sustabdydamas klasikinį dialektinį virsmą. Tai paaiškina, kodėl diskusijos su Giga, tęsiasi labai ilgai ir niekada niekuo nesibaigia.

      Tokie yra pagrindiniai Gigos reikšmių koordinačių sistemos kontūrai.
      Dabar pateiksiu keletą metodologinių gairių, kaip galima bandyti diskutuoti su Giga. Iš karto perspėju, kad to daryti nereikėtų, nes jokio SINTETINIO PIMPALO po diskusijų su Giga, mokslas dar nėra aptikęs. Tačiau intelektualinio sadomazochizmo mėgėjai turėtų atkreipti dėmesį į kelis momentus:

      Visada identifikuokite Gigos argumentacijoje PIMPALIUKUS ir drąsiai praneškite jam apie tai: „Giga aš žinau, kad pas tave tik PIMPALIUKAS ir tik 3 cm. dydžio.“
      Neleiskite Gigai jūsų PIMPALĄ redukuoti į PIMPALIUKĄ. Norėdamas užmaskuoti savo PIMPALIUKO silpnumą, Giga beatodairiškai puola ERUDITO PIMPALĄ ignoruodamas jo objektyvumą.
      Stebėkite ir neleiskite Gigai savo PIMPALIUKUS pateikti kaip PIMPALUS, visada reikalaukite įrodymų (iš anksto žinodami, kad jų nesulauksite, nes daugumas Gigos PIMPALIUKŲ yra pasmerkti nebūti PIMPALAIS)

      Pabaigai, geriausias patarimas; prieš leisdamiesi su Giga į PIMPALŲ šokį, pagalvokite ar nėra geresnių būdų išnaudoti savo mąstymo organus.

     • Valentinai….:)

     • austras

      Joooooo, gerbiamas Artūrai, aūūūūūūū, kur Jūs?….

     • austras

      Aš suprantu, kad cenzūra dažnai nereikalinga, tačiau, kad ji būtų nereikalinga, kai į eterį keliama gal tik Froidą dominanti informacija apie kažkieno problemas…!

     • GIGA

      Perskaičiau labai probėgomis,Valentinai.Bet džiaugiuosi dėl dviejų dalykų:
      1.Kad mano kukli persona jau kelintą kartą priverčia tave parašyti apybraižą apie mane ar mano komentarus.Tikrai džiugu:)Iš kitos pusės reikia būti sąžininhu ir pripažinti,kad tai atsitiko tik dėl to,kad šiuo metu iš blogo dingęs tavo pagrindinė mūza – Arūnas
      2.Kaip ir tavo politiniuose įsitikinimuose,taip ir komentare,net skaitant probėkšmom matomi jau standartiniais tapę dvigubi Valentino standartai.Aš suprantu,kad viskas kas susiję su Giga ar Paksu yra blogai,o bet koks oponentų nusišnekėjimas yra tiesiog artimas Konfucijaus knygoms,bet patarčiau bent jau leidžiant laiką apmąstymams apie Gigos komentarus,juos (ir oponentų) pasisakaityt.Žinau,kad klasikas yra pasakęs „aš neskaitysiu,bet nuomonę turiu“,tačiau kitą vertus-pabandyk surizikuoti.Gal tada sukursi poemą tūlam Petrui,kurio gyvenimo prasmė pasikeis jei jam kas nors įrodys pimpalas tai ar pimpaliukas.taigi džiugu dėl nei kiek nesistengiamų paslėpti dvigubų standartų:)

     • Mielas Giga (ir mielas Valentinai) siūlyčiau jums abiems šios temos nebeplėtoti. Nepaisant to, kad mano nuotaika šiandien visai gera, galiu būti priverstas imtis veiksmų:)

     • GIGA

      Tikrai pasižadu temos neplėtot.Kas dėl valentino,tai čia eilinis jo pykčio protrūkis,bet tikrai nemanau,kad vertas kažkokių tai griežstesnių sankcijų-nežiūrint dvigubų standartų,tai,manau,visai šaunus žmogelis,atsiprašau tūlo Petro-ŽMOGUS.Visiems linkiu gero laiko-išvykstu keletai dienų į sodybą ir nevarginsiu jus komentarais:)

     • Giga,
      Atsiprašau jei kaip nors įžeidžiau. Tu gi supranti, kad su tikrąja tų žodžių reikšme, mano komentaras neturi nieko bendro? Iš tikro tai paėmiau tavo pasiūlytą terminologiją ir išplėtojau temą norėdamas apginti savo mėgstamą komentatorių Regį. Manęs atsiprašyti nereikia, jei nori atsiprašinėti, gali atsiprašyti jo. Ir visai nesu piktas, o labai gerai nusiteikęs. Pailsėk, o kai grįši pradėsim viską iš naujo :)

     • GIGA

      Jokių pykčių,Valentinai.Man tik tikrai nepatinka tavo dvigubi standartai,o šiaip viskas gerai.Sutinku,kad Regis puikus komentatorius,bet vis gi nesuprantu,kadėl jam,kuris iš kart prisipažįsta,kad knygos neskaitys,turiu įodinėti knyga tai ar knygelė.Tai mano vertinimas,čia ne kažkokia tai principinė nuostata ar pamatinė vertybė,juolab nejuodinu autorės,o būtent patariu-pasiskaitykit ir viską (ne tik dėl mažybinių vardų) patys nuspręsite.Tikiuosi tai nebus užskaityta kaip debatų tęsinys:)

     • Gerbiamas Artūrai,
      Stengiausi balansuoti ant ribos, kai toks tekstas dar yra skelbtinas. Jei galvojate, kad jis bjauroja jūsų tinklaraštį, atsiprašau ir trinkite „nafik“ :)

     • austras

      Čia, aišku, asmeninio tiklaraščio autoriaus skonio klausimas, bet jei tai būtų mano blogas, aš tik „Valentinai…:)“ nepasitenkinčiau…

     • Austrai, atsižvelgdamas į ilgą Valentino komentavimo istoriją ir jo nuopelnus komentatorių bendruomenei, šį kartą pasitenkinau tik tuo… Įvertinau tai kaip blogos nuotaikos ir susierzinimo dėl pastarojo laikotarpio blogo oro išraišką:)

     • austras

      Nuopelnai iš tiesų dideli, ir blokuoti tokį komentatorių būtų nedovanotina, tačiau sutikit, tema apie p… išplėtota pavyzdingai :)))))

     • bang

      +10 už triūsą.

    • WU

     Valentinai, didžiausias pliusas už šį komentara. Taikliau parašyti būtų sunku..

  • ledynmečio voverė

   O partškolos išugdyta prezidentė, kurią darniu choru rėmė konservatoriai? Jei O. Juknevičienė – vertybių krizė, tai Grybauskaitė kas? Vertybių katastrofa?

   • GIGA

    Matote Vovere,Partškolos kandidatė gera,nes ji tinka konservatoriams.Landsbergis gi pasakė,mes nežiūrim į partškolą,mes žiūrime,visų pirma,į žmogų.Aišku,jei partškolos kandidatė praeitų remiama Pakso ar Uspaskicho,ką ten jų kokio Ozolo ar Vagnoriaus,tada būtų nusikaltimas.prilygintas tautos išdavystei…

 • PauliusT to Skirgaila

  primink, kas ten vyko „garsiojoje spaudos konferencijoje “Krasnaja Zvezda” redakcijoje“ ?

 • Na, Artūrai, duodi – aš tai aš, bet tu taigi „Metų internautas“…
  :)
  Galima eiti atsinešti kukurūzų spragėsių…

  A propos – ne „Krasnaja zvezda“, o „Komsomolskaja pravda“ – visada tikrinkite faktus.

  • austras

   Gerbiamas, Aurelijau, atleiskit, jei nepatiks ši pastaba. Žinot, viskas, ką apačioj parašiau apie Juknevičienę man nejučiom aocijuojasi ir su Jumis. Tik vienas skirtumas – Jūs „antbanginio“ rankenos neklebenot – tai jis klebeno Jūsų rankeną. O ar ši smulkmena esminė, spręsti ne man.

   • kas yra „antbanginio“ rankena?
    a, rodos, supratau.

    na, o šiaip – Jums geriau matyti, aš nesu tiek informuotas.

    • austras

     Sutinku, Jūs informuotas geriau. Tik ta informacija, matyt, yra „riboto naudojimo“, nes liaudis apie rankenų klebenimą ir kas kam ką klebeno nesužino arba sužino gerokai vėliau. Viskas kas vyksta apie „lyderį“ ir jo svitą pas mus yra „riboto naudojimo“. Deja.

     • na, dauguma informacijos padėta viešai.
      jeigu kas žvilgtelėtų į 2002 metų pabaigos spaudos ir interneto archyvus, tai pamatytų, kad ten tos bangos panašios į Biržų karstines įgriuvas.

     • Regis

      apie ką jus čia? žmonės :)

     • austras

      Deja, dar neseni istorijos įvykiai ir jų metraštininkų turime tik keletą – dauguma jų kilę iš TSPMI… Yra ir Vytauto Matulevičiaus filmas.. Bet realiai ir racionaliai nagrinėti kas tada vyko galėsim ne anksčiau, kaip po kokių dešimties metų. Tai paliudija ir šio tinklaraščio labiausiai komentuotų temų komentarai…

  • Aurelijau, nesupratau… Kuo gi sutepiau garbingą „Metų internauto“ vardą?..

   • bang

    Spėju – kad paskutiniai trys įrašai yra tik kitų blogų įžvalgų komentarai.

    • bang, tamsta nuostabiai įžvalgus ir labai gerai spėjate. Ir ką man dabar daryti?

     • bang

      Nekreipti dėmesio, nes gal neatspėjau – tas Aurelijaus kikenimas (žemiau) į jūsų užduotą klausimą neatsako.

   • šiaip kikenu.
    čia tuoj turėtų būti įdomus kinas.

 • austras

  Ar Jums neatrodo, kad toks Aurelijaus ir Artūro pasiūlymas kvepia Brazausko pamąstymais, kad „pas mus šalis maža, ir žmonėmis taip lengvai nesišvaistoma“?

  Siūlomos kandidatės politinės karjeros pradžia – žmogus, reikalingas dideliam būriui prie Viktoro prisiplakusių „draugų“ „pramušimui“ į Europos parlamentą. Apart išsilavinimo ir proto – nežabotos ambicijos (aišku, būdinga daugeliui politikų, tačiau…).

  • Regis

   Bijau, kad Dalios Grybauskaitės politinės karjeros pradžia ne ką spalvingesnė. Bet ne tame esmė. Esmė eurokomisaro atsakingo už finansinį programavimą ir biudžetą PAREIGOSE. Kas geriausiai pagal savo išsilavinimą, patirtį (gyvenimo, darbo) ir asmenines savybes tinka šioms pareigoms. Įsitikinęs, kad savu laiku D. Grybauskaitės konservatoriai nebūtų delegavę (jeigu jie būtų sprendę).. O juk gali gautis (galėjo) kaip dabar su Andris Piebalgs ar tuo pačiu A. Sekmoku. Žmonės nieko bendro su energetika iki dabartiniu pareigų neturėjo.

  • austras

   Praplėčiant mintį – tokia politinės karjeros pradžia dar labiau išryškina kandidatės protą ir amoralumą. Juk prasibrauti į vadinamųjų socialdemokratų ar vadinamųjų konservatorių Europarlamento rinkimų sąrašo priekį protingam žmogui iš už „jakudzų klano“ ribų – jokių šansų. Tad protingas ir amoralus žmogus pasiskaičiuoja, jog šiandien „ant bangos“, pavyzdžiui, Artūro prokuratūros chebra, arba Viktoro Kėdainių „lyderiai“, arba Rolando šalininkai iš visų partinių pakampių, arba Arūno tautos linksmintojai, tuomet vienaip ar kitaip paklebena „antbanginio“ durų rankeną, tik, aišku, taip prakišdamas ranką iš po kilimo, kad iš pradžių niekas nepamatytų.. Na, ir jei „antbanginis“ lyderis šalia savęs teturi tik, pavyzdžiui, Šurkų, prisimena rusų patarlę „УСЛУЖЛИВЫЙ ДУРАК ОПАСНЕЕ ВРАГА“ ir jam katastrofiškai trūksta protingų žmonių, tuomet šalia to „antbanginio“ atsiranda Onos Juknevičienės ir panašūs veikėjai.

 • mdxacuk

  Paskaitęs Aurelijaus straipsniuką kaip tik ir pagalvojau, kad jo utopijos neapsiriboja pranašystėm dėl vienkartinių partijų (gaila, lietuviai neturi tikslesnio „disposable“ atitikmens). Juknevičienė būtų antras numeris. O kodėl, tarkim, ne Maldeikis su Maldeikiene? Arba kuo blogesnė Danutė Kazimira. Ogi todėl, kad politinių besprizornikų ir valkatų niekam nereikia. Jei rinktis pagal grožį, tai tikrai nesunku rasti mažiau apvytusių. Kuo blogai, tarkim, Mieželytė? Ekonomisto išsilavinimas iš viso nėra profesija, kaip ir žurnalisto. Bet tas čia ir nelabai svarbu. Tarkim, Piebalgas yra mokytojas, kaip ir p. Račas. Jis po stulpus niekad nelaipiojo, gal net nemokja įsukti lemputės. Bet energetikos komisaru tinkamas. O kalbų tikras ar tariamas mokėjimas tai joks ypatingas privalumas, sveiko proto žmogui tereikia kelių mėnesių tinkamoj aplinkoj ir moki tą kalbą, jei tik nori. Niekas Juknevičienės kalbos sertifikatų nematė ir jos viešai kalbant, tarkim, lenkiškai negirdėjo, tai dar labai patikrinti reikėtų tuos mokėjimus. Paksas irgi kalbų moka, o kaip išeina kam nors paskambinus angliškai telefonu, irgi girdėjom.

  • Raselė

   Tai gal tu nori? Pagal tamstos pasisakymą puikiai tiktum…
   Visko, ko tik prireiks, išmoktum…

 • karabasas

  Gal Ona ir įtiks „daliai opozicijos“, bet tikrai neįtiks pozicijos Daliai :) Ir gerai.

 • GIGA

  Aš už-pats geriausias variantas:)

 • Julius

  Patinka man Račo blogas.
  Po šio straipsnio truputi nusivyliau.
  Dėl užsienio kalbų, tai ir Valinskienė gyrėsi mokanti anglų kalbą, bet žurnalistai pakalbino angliškai ir viskas paaiškėjo. Įtariu čia panašiai kvepia (bent su pora kalbų). O dėl Leo LT skundimo Euro parlamentui, tai kažkaip labai mažai girdėjau, išskyrus tiek, kiek ji pati gyrėsi.

  • Orka

   Juliau, nusivylei Raču, ar blogu?

   • Julius

    Truputi nusivyliau Raču. Ne kiekvieną dieną Jis savo nuomonę perša. O šiandien pyst ir perša :)

    • Regis

     oi Juliau prajuokinai, dėkui :))) Taip jau „pyst ir perša“?

    • Mielas Juliau, labai atsiprašau, kad nuvyliau… O Regis teisus, beje, tarp „piršti“ ir „išsakyt“i vis dėlto yra skirtumas. Žinoma, tiems, kas skiria:)

  • ledynmečio voverė

   Ne Euro parlamentui O. Juknevičienė skundėsi, bet Europos Komisijai.(apskundė LeoLT ir VST privatizavimą) O mažai žinai todėl, kad sisteminiai laikraščiai ar sisteminiai interneto portalai apie tai nieko nerašė. Buvo pranešimas „Laisvame laikraštyje“, bet ten gi paksistų lizdas, ar galima tokiais tikėt? Padorus, konservatiškai krikdemiškas vertybes propoguojantis lietuvis paksistine propoganda nesidomi.

 • Raselė

  Man tai labiausiai patinka ši jos biografijos dalis:

  1981 m. baigė Vilniaus universiteto Pramonės ekonomikos fakultetą. 1992 m. apgynė disertaciją „Akcijų nuosavybė ir jos formavimas Lietuvoje“ ir gavo ekonomikos daktaro diplomą.
  1991 m. stažavosi Gdansko universitete. Privatizavimo proceso Lenkijoje studijos. 1992 m. – JAV nacionaliniame darbuotojų nuosavybės centre. Privatizavimo ir darbuotojų akcijų nuosavybės kursai. 1996 m. – Ernst & Young (Danija). Vadybos metodikos, žmogiškųjų išteklių bei kokybės valdymo kursai. 1996 m. – Cast, strl. (Italija). Įmonės strategijos, projektų valdymo, rinkodaros ir pardavimų kursai.
  Nuo 2001 m. spalio iki šiol – vyriausioji reziduojanti patarėja Pasaulio banko techninės paramos projekte Serbijos Respublikai.

  Čia abejojantiems dėl kalbų mokėjimo…
  Dėl žinių ir gebėjimų man abejonių net nekyla.

  • mdxacuk

   Ponička, „kursai“ tai yra tiesiog juokinga. Gal jie kam nors ir naudingi, bet adekvačiai realybę suvokiantis žmogus tarp savo akademinių pasiekimų jų paprasčiausiai neminėtų.

   • Regis

    mdxacuk, pasiūlykit kitus variantus. Aš suprantu, kad partijos (bet kurios) rezervai neišsemiami ir gerų žmonių nors vežimu vežk. Tačiau gerai būtų išgirst pavardes. Aš pavyzdžiui neįsitikinęs, kad A. Sekmokas geriausiai tiko savo dabartinėms pareigoms ir kad jis gerai atlieka savo kaip energetikos ministro darbą. Gal aš ir klystu..

    • mdxacuk

     Tai aš jau kelis pasiūliau. Dar galėčiau pridėti Graužinienę, jeigu reikia patyrusios ekonomistės. Bet manau, kad čia iš viso tuščios diskusijos, nes siūlo ir renkasi tai Kubilius ir jam jokie patarimai nereikalingi, o kandidatų už durų – ištisa minia. Bet iš tikrųjų tai juokinga, kai žmonės siūlo ir svarsto kažkokias mistines kvalifikacijas pagal pašmėkščiojimus televizoriuje.

     O jeigu reikėtų rinktis man, tai aš gal rinkčiausi Musę. Ko gero pritartų visi čia užeinantys.

     • Regis

      Diskusijos gal ir tuščios, bet A. Kubilius irgi ne karalius visam gyvenimui. Bent jau kai kuriems šios valstybės piliečiams (pvz. A. Račui) įdomu ir ne tas pats ką ministras pirmininkas ar valdančioji koalicija deleguos. A. Račas išsakė savo nuomonę, kodėl ir kitiems neišsakius? Nematau problemos. O. Juknevičienė blogai, pasiūlykit kas geriau..

      O kvalifikacijos ne mistinės. Arba tarkim taip, beskit pirštu į NEmistines kvalifikacijas.

  • Musė

   Dėl O. Juknevičienės kursų – jeigu ji prie savo akademinės veiklos prirašo visokius kursus, tai aš irgi į savo CV prie pasiekimų įrašysiu – „nuolatinė A. Račo tinklaraščio komentatorė“. Turėtų suveikti.

   Rimtasis Mdxacuk, kas jums? :) Bijau, kad prieštaraujančius Musės kandidatūrai būtų galima su vežimu vežti, su pačiu blogo šeimininku priešaky :)

 • A.G.

  Tai pagaliaum apsispręskite: kalbų žinojimas, žmogus (iš didžiosios raidės), specialistas (visų galų…).
  Kad tai būtų kartu viename žmoguje – mažam kraštui atsitinka, bet per 1000 metų kartą.
  Juk lietuvos ženklo nesukuriam – kad viemame būtų: parastumas, įsimintinumas, tikslas… o čia žmogų… ar šiandien praeitų gerb. p. Grybauskaitė Lietuvai į komisares, iš naujo.
  Rinkimai rodo taip.
  O…
  Reiškia kas demokratiškai išrenkama ir kas demokratiškai skiriama – Lietuvoje diena nuo nakties… ir Rusijoje pasakysite tas pats pvz. su gubernatoriais… bet ten žmonės nerenka – ten pinigas išrenka… tad ten, – skirti yra šimtą kartų demokratiškiau nei duoti liaudžiai išrinkti, t.y. kandidatų pinigui… tas ten, o čia…
  O jo joi, vėl partškolos ir t.t. ir pan. – tie laikai kai tai uždarai buvo privalumas (ypač vadinamųjų dešiniųjų lageryje, na nusileisiu – tas pats visų), o atvirai – ne visai – atrodė pozadi, berods… bet Lietuvoje gyvenimas paprastai verda vien perrašytose istorijose (jokiu būdu ne kitokiose – a, kitokių teisingai dar niekas neturi, ne tik Lietuva… juk ir lenkai, pagal jų istorikus, ne mes Žalgirio mūšį laimėjome…), o ne jų kūrime.
  Gal laikas pradėti jas (ją – istoriją) kurti – leidžiant kas sugeba, o ne žiūrint į tas perrašytas istorijas su partškolomis… a ne visai perrašytomis, kad nesimokė – kita prasme, kad… kad tai… stop.

 • J. naivus

  Man patiko, kai dar per anuos rinkimus O.Juknevičienė pasakojo, jog ims pavyzdį iš Airijos (berods, premjero):
  – pirmiausia išsiaiškinti- kuriuose kabinetuose priimami sprendimai
  -tada veikti, turint omeny, jog savi marškiniai arčiau… biusto.

  Dar geriau – vienintelis taip (sic!) – kalbėjo tada Uspaskich, kad lėktuve reikia užmiršt partijas ir kas savaitę susitikinėti arbatos klube vardon tos Lietuvos…
  Deja.
  Dar buvo be galo kandus interviu „Kauno dienoje“ su antrašte apie 7 užsienio klabas (+ baltarusių, ukrainiečių, serbų)

 • Jonas

  Man irgi jau kelios dienos jos pavardė pirmose vietose sukasi. Formaliai kompetencija popieriuje surašyta, bet neįmetęs į prūdą, nepamatysi kuriuo stiliumi plaukia. O kad ji plaukti ir išplaukti gali, norisi tikėti. Bet iš to, ką apie ją žinome, galima sakyti, kad ji su stuburu, o stubiniai ne medūzos, plaukia ir greitai ir toli ir posūkius staigius geba susukti. Ir kokiu stiliumi plaukia nebe taip ir svarbu. Dar viena iš pažiūrėjimo (per TV, žinoma) teigiama savybė – nekompleksuoja, nesimaivo ir, panašu, nevaidina ne savo vaidmens. Žodžiu, atrodo gana natūrali. Tai labai stipru ir gerai veikia.

 • Hmm, jau antras rimtas žmogas išsako tą pačią nuomonę dėl O.Juknevičienės.

  Verta susimąstyt…
  ________________

  Gerai, paskaičiuokime, protingieji kurmiai:

  Neabejotini O.Juknevičienės privalumai:

  1. Intelektas, išsilavinimas. Ekonomikos mokslų daktarė, ekonomikos dėstytoja (nors toks ten ir ekonomikos mokslas 1992 m. :).

  2. Kalbų mokėjimas. Bent jau rusų, anglų ir, kaip teigia, prancūzų moka neblogai.

  3. Darbo Pasaulio banko projektuose, konsultacinėje firmoje ir įvairiose šalyse patirtis.

  4. Darbo Europos Parlamente patirtis.

  5. Tvirtas savo nuomonės (šio momento) atstovavimas ir gynimas.

  6. Oratoriški sugebėjimai.

  7. Gebėjimas daryti įspūdį kai kuriems rimtiems žmonėms (A.Račas, A.Katkevičius).

  8. Akivaizdaus kompromato jos atžvilgiu nebuvimas.

  9….. (tie privalumai, kurių aš nepastebėjau)

  O.Juknevičienės trūkumai (mano akyse):

  1. Neturi jokios rimtos politinės patirties ir jokios rimtos politinės jėgos užnugario.

  2. Neturi jokios darbo valstybinėse biurokratinėse struktūrose patirties (patarėjavimo Paksui privatizavimo klausimais neužskaitau).

  3. Visa jos darbinė biografija susijusi su privatizavimais ir panašios srities „projektais“:

  „1992 m. tapau Lietuvos ir JAV bendros įmonės „ESOP Services International“ privatizavimo eksperte, vėliau vadovavau šiai bendrovei. Nuo 1995 m. dirbau generaline direktore įmonių reorganizavimo konsultacinėje agentūroje „Consulta“, kuri vykdė ES PHARE ir Pasaulio banko finansuojamus projektus.

  ..tapau vyriausiąja reziduojančia patarėja Pasaulio banko techninės paramos projekte Uzbekistano Respublikoje. .. nuo 2000-ųjų rudens beveik metus dirbau patarėja Vyriausybėje įmonių privatizavimo, reorganizavimo ir bankroto klausimams. .. grįžau dirbti į Pasaulio banką ir trejus metus ėjau vyriausiojo reziduojančio patarėjo pareigas techninės paramos projekte Serbijos Respublikoje“

  Nežinau, gal kam „techninio-privatizatoriaus“ ir „įmonių reorganizatoriaus privatizacijai“ darbas ir privalumas, bet aš, regėdamas to triūso rezultatus įvairiose šalyse, priskiriu šią veiklą prie abejotinų. „Pagal vaisius pažinsi juos“ (c)

  4. Visiška politinė neištikimybė.
  Atėjo į politiką, kaip Uspaskicho komandos narė, metė juos, šiems rinkimams prisidėjo prie lyg ir nacionalistinės pakraipos Centro partijos, nelaimėjusi rinkimų iškart apie ją pamiršo. Pasiruošusi nedelsiant atsiduoti bet kuriai politinei jėgai, kuri pasiūlys jai geresnį postą. Ir, be abejo, nedelsiant vėl pakeis orientaciją, šiai pralaimėjus rinkimus.

  5. Pabrėžtinas populizmas ir demagogija atskirais rimtais klausimais (čia ilga ir rimta šneka, kokiais).

  6.Menkos dabartinės sąsajos su Lietuva.
  Daug metų dirbo ne Lietuvoje ir ne Lietuvai.
  Šeimyniniai ryšiai su Lietuva nedideli: abi dukros mokėsi Australijoje, dirba Dubajuje, dabartinis deklaruotas sugyventinis prancūzas gyvena Paryžiuje.

  Kas ją riša su Lietuva? Įtariu, kad niekas. Jei negaus čia gero posto, tiek mes ją ir tematysime.
  ____________________

  Vienžo, kad O.Juknevičienė Eurokomisarės darbą dirbt sugebėtu – neabejoju.

  Kad atsiras politinė jėga, kuri ją ten paskirs – atsižvelgiant į kai kuriuos trukūmus – abejoju.

  Nebent žiniasklaidos magnatai ir įtakingi žurnalistai susivienys ir prastums šį reikalą…:)

  • mdxacuk

   Įdomu, kaip jie prastums? Čia gi išbandytas runkelių hipnotizavimo metodas nepadės, nes balsavimo nebus. O ir kam jiems (magnatams) to reikia?

   Tarp kitko, su tuo deklaruotuoju sugyventiniu, spėju, susiję ir jos ketinimai balotiruotis su kažkokia prancūzų partija. Tik kažko neišdegė ta avantiūra. Dabar jau niekas ir neprisimena.

  • Jonas

   Sunku su Zeppelinus nesutikti, galų gale ir reikalo nėra, nesame asmeniškai suinteresuoti, nebent išskyrus paminėtas dviejų įtakingų žmonių suvirpusias širdeles:)

   Tik viena detalė: dėl neištikimybės partijoms. Tai ne ginčui, šiaip lengvai polemikai. Nepykčiau ir nekritikuočiau už tą vadinamą politinę neištikimybę, ypač žinant su kokiomis „politinėmis“ partijomis bendravo. Nei jos partijos, nei jos politinės, nei su ideologijomis. Šiaip, įrankiai ir tiek. Tai ir O.Juknevičienė matyt jomis naudojosi kaip įrankiais. Kita vertus, tos partijos taip pat ramiai į tai žiūrėjo, ją priimdamos ir netekdamos. Tai gal čia žmogaus privalumas tas racionalumas? Na, o komisaras(ė) rūpinasi irgi ne nacionaliniais reikalais, o Europos. Tai kosmopolitizmas gal ir tiktų? Kita vertus, niekur niekada ji nepabėgs nuo Lietuvos. Jai vardas neleis: Onutė:)

  • Kaip visada puikūs Zeppelinus pastebėjimai.
   Gal kas gali priminti, o kokios jos pažiūros? Kokią ekonomikos doktriną ji propaguoja? Ar ji kritikuoja šios vyriausybės politiką? Dėl kokių priežasčių? Ar ji siūlo mažinti mokesčius ir taip skatinti vartojimą ar mažinti išlaidas? Ką mes apie ją žinome?

  • Mielas Zeppelinus, norėčiau išsakyti keletą pastabų. Politinės patirties O.Juknevičienė vis dėlto šiek tiek turi, nes darbas EP turėti būti vertinamas kaip politinė patirtis. Be to, O.Junevičienė tiek pačiame parlamente, tiek EDP nėra eilinė narė, o tai reiškia, kad ji sugeba išsiskirti, įtikinti ir suburti žmones. Tai – jau patirtis.

   Dėl politinės neištikimybės – nežinau, ar nematote, bet spėju, kad tiesiog nenorite matyti, kodėl O.Juknevičienė, pasak tamstos, „metė“ Uspaskicho komandą. Savo puslapyje ji labai aiškiai tai pasako ir man asmeniškai tas paaiškinimas priimtinas.

   Dėl Centro partijos – manau, kad tai viena iš padoresnių partijų Lietuvoje, nepaisant to, kad ji nėra valdžioje.

   Dėl populizmo ir demagogijos – gerai būtų išgirsti konkrečių pavyzdžių.

   Dėl sąsajų su Lietuva – tamstos argumentai gana silpni vien jau dėl to, kad būnant ne Lietuvoje puikiausiai galima dirbti Lietuvai, ką O.Juknevičienė puikiausiai įrodė Leo LT atveju. Būtent jos asmeninėmis ir – pabrėžiu – kaip politikės pastangomis Europos Komisija šiuo metu tiria Leo LT bylą. Tą žinau labai gerai.

   Be to, galiu pasakyti ir tai, ko anksčiau, atrodo, nesu sakęs, kad O.Juknevičienė buvo vienintelė iš visų Lietuvos europarlamentarų, nevienareikšmiškai ir be jokių abejonių nepabijojusi aiškiai pareikšti savo nuomonę dėl Leo LT, kai ji dar net nebuvo įsteigta. Visi kiti europarlamentarai, įskaitant V.Landsbergį, E.Gentvilą, L.Andrikienę, M.Starkevičiūtę ir kitus pasirinko kitą būdą: stovėti nuošalyje ir žiūrėti, kas bus. Nes tada dar niekas nebuvo aišku.

   Šia prasme O.Juknevičienė buvo visiškai ne populistė, nes ji užėmė aiškią poziciją ir ne tik kalbėjo, bet ir darė, kas Lietuvos politikoje yra gana reta išimtis.

   • GIGA

    Gerb.Artūrai,seniai noriu paklausti Jūsų nuomonės(nežinau ar turėsit laiko ar noro atsakinėti),bet man tikrai būtų įdomu sužinoti,o plius tai dar eilinį kartą paskatino Jūsų šios dinos vedamas,šis komentaras,bei kitų komentatorių komentarai gerb.O.Juknevičienė stema:
    1.Kodėl šių dienų Lietuvoje visuomenėje Uspaskichas ar Paksas tapę didesniais baubais nei tarkim AMB ar Zuokas.Aš nesiginčiju,kad visi jie ne šventi,bet būti pirmųjų dviejų vadovaujamų partijų sąrašuose prilyginama tautos išdavystei,o tarki žingsniuti po kitų dviejų vėliava-jeigu ne garbinga,tai bent jau normos ribose?Gal tikrai aš kažką praleidau politiniame gyvenime?
    2.Kaip dabar suprasti tą buvusių komunistų vertinimą?Kur yra kažkokios tai ribos?Landsbergis agituoja buvusius politinius kalinius balsuoti už Grybauskaitę (čia dar suprantu – pamynus kažkokius tai principus,principėlius noras turėti savą prezidentą).Tarkim O.Juknevičienė viešai ne vieną kartą yra pareiškus,kad gali svarstyt visokius pasiūlymus,bet tik ne bendradarbiauti su komunistais.Iš kitos pusės ji labai aiškiai palaikė Grybauskaitės kandidatūrą,galų gale gerb.Ozolas irgi ex?
    3.Aš irgi sutinku su Jumis,kad Centro partija yra viena iš padoresnių partijų Lietuvoje (už juos ir balsavau EP rinkimuose).Tačiau partijos tam ir kuriasi,kad stengtųsi ateiti į valdžią ir daaryt kažkokią tai įtaką politikoje.Kodėl to jau seniai nepastebima šios partijos veikloje?Suprantu,kad daug ką lemia finansai,bet abejoju ar labai jau sunku būtų centristams ir su ribotais finansais surast keletą figūrų „ale Donskis“,o galų gale ir pats Ozolas dar galėtų pabūt už garvežį?Kur gali būti jų pasyvumo priežastys?
    Suprantu,kad klausimai filosofiški,bet jei atrasit laiko -brūkštelkit keletą žodžių arba į mailą.Iš anksto Jums labai dėkingas

    • bang

     1. Ar nepastebėjote dvigubų standartų Lietuvoje ? O gal man vienam taip atrodo (jūsų pozicija šiuo klausimu man visiškai nežinoma, nes aš kažką praleidau) ?
     2. Susipainiojau visai. Parodykit teisingą kryptį, kuria eisiu nebumbėdamas.
     3. Nuo šiandien man centro partija yra viena iš padoresnių Lietuvoj. Tik paaiškinkite, prašau, kodėl ?
     :)

     • Jonas

      Pirma, nereikia Centro partijos kelti ant sąžinės pjedestalo vien todėl, kad Ozolas pastaruoju metu per savo nesėkmes lyg ir pakliuvo į psichologinį politikos naivuolių – geraširdžių folosofų, kurių negražu skriausti, sektorių.

      Antra, kas gali paneigti, kad susiklosčius aplinkybėms R.Ozolas nebūtų šalia savęs pasisodinęs Prunskienės, Muntiano ir pan.?

     • bang

      Savo komentare aš tik sukonkretinau GIGOS klausimus (na dėl esmės aiškumo :)

     • bang, jei nuoširdžiai, tikriausiai mano humoro jausmas ne toks subtilus kaip tamstos. Nes nesupratau… Spėju, laikas eiti pogulio. Ir žmona, kaip sykis dar nemiega:)

     • GIGA

      Kas dėl Centro partijos,Bang,dėl to,kad ji turėjo loginę,ne bandos poziciją tiek referendumo už skalbimo miltelius klausimu,tiek dėl susidorojimo su Paksu,tiek dėl Leo aferos.Aplamai,jei esi nors truputį įsigilinęs į jų poziciją ES klausimu (ir aplamai įvairių Sąjungų) tai žinai,kad ji kiek kitokia – mano akim žiūrint,logiška ir nuosekli.Kalbant apie patijos lyderį,o sutik,kad kiekviena partija pirmiausiai asocijuojasi su savo lyderiu,tai vienintelis Lietuvoje partijos lyderis (gal ką praleidau) atsistatydinęs po partijos pralaimėjimo (tiesa kitos partijos tokį pralaimėjimą įvertina kaip laimėjimą).Na,o Ozolo nuopelnus Nepriklausomybei,matyt irgi reikia paminėti,nes dabar iš visų tų laikų „garvežių“ prisimenamas tik Landsbergis.

    • Giga, bandau atsakyti:
     1. Nežinau. Bet spėju, kad dėl kritinio mąstymo stokos ir baimės išsiskirti iš bandos.
     2. Dėl to, kad Lietuvoje neįvyko normali liustracija.
     3. Lietuvoje yra, berods, 38 registruotos partijos, tačiau EP rinkimuose dalyvavo tik 15… Centro partija stengiasi, tačiau jai kol kas nepavyksta. Gal tiesiog reikia daugiau laiko.

     • austras

      o vat dabar jau aš sušuksiu kaip kažkada vienas komentatorius – žinau, už ką balsavo Artūras! Gal.. :)

     • GIGA

      ačiū

 • Roco

  Kas del to kad Onute yra grazi moteris, tai galiu pasakyti, kad jai nera ko lygintis su Radvile Morkunaite arba Agne Bilotaite…

 • bang

  Tai, lyg ir nesakė, kad the best :)

 • Modestas

  Truputį ne v temu: ateina postringauti kai kurie į Račo blogą, atrodo turi savo nuomonę. Bet blyn – negi tokie maušai, kad net nesugeba savo tėvynės iš didžiosios parašyti (?)

  • Rytis

   Tada aš irgi:) per Echo komentavo Latvijos galimą defaultą ir rimtai svarstė galimybę išpirkti visą Klaipėdą su uostu ir terminalais (!) Neblogai – ir vėl nukentėsim per tuos zirgus:)

 • GIGA

  Atsiprašau ne valentino,o Valentino:)

 • Tvaslienė (Lžinios), alfa ir Račas spaudžia nežinia ką – D.Grybauskaitę (jo patarėjus Balsį, Vasiliauską), ar Kubilių, kad atkreiptų dėmesį į Oną, o aš pasakysiu taip: labai gerai, kad ji dabar beldžiais nuleidusi galvą į elito širdis ir protus. Įžvalgieji rinkėjai ją praspyrė lauk dėl labai paprastos priežasties – reikėjo aiškiai identifikuoti save kas per paukštis esi. Krikščionė demokratė, liberalė, socialistė, ar žalioji.
  Ona tikrai protingesnė už Blinkevičiūtę, Uspaskichą, Paksą su visomis smailytėmis, Tomaševskį, labiau tinkama biurokratiniame Briusely ir už garbųjį Leonidą Donskį, tačiau kadangi ilgai blaškėsi, nerado savęs jokioje partijoje (Darbo? cha, cha, cha), tai kur garantijos, kad tai stabilus, sveiką nuovoką turintis žmogus. Politikoje svarbiausia prognozuojamumas, nuspėjamumas.

 • Musė

  Sunku kažką ir bepridurti prie Zeppelinus komentaro.

  Aš sutinku su nuomone, kad A. Kubilius O.Juknevičienės kandidatūros net nesvarstys. Šiaip A. Kubilius negalėtų būti kaltinamas, kad į aukščiausius postus sodina tik saviškius, partinius. Mes visi žinome, kad stiprus nepartinis savo srities profesionalas tikrai gali tikėtis A. Kubiliaus paramos. Tačiau yra vienas BET. Jo/jos pažiūros turi iš esmės nesikirsti su TS-LKD ideologija ir vertybėmis. Tai ne mažiau svarbus faktorius nei kompetencija.

  Lakstanti po įvairiausias partijas priklausomai nuo situacijos „rinkoje“ ir naudos sau O.Juknevičienė tik įrodo, kad neturi savo pačios politinių pažiūrų, nejaučia jokio lojalumo ją iškėlusiai partijai. Pasikeitus situacijai, ji bet kada gali perbėgti į priešų stovyklą. Ar jūs su tokiu žmogumi eitumėte į žvalgybą, koptumėte į kalnus? Aš tai ne.

  Negana to, ji gali iškeisti ne tik partiją, bet ir šalį. Juk sklido kalbos, kad ji norėjo kandidatuoti kažkokioje prancūzų partijoje, bet turbūt niekas jos neėmė. Jūs manote, būdama komisare, ji labai už Lietuvą kovos? Nemanau, man panašu, kad jai rūpi tik jos pačios karjera ES.

  Be to, man ji atrodo rėksnė populistė. Nenorėčiau liūdinti Artūro, bet man kažkaip atrodo, kad ir prie Leo ji kovojo ne iš idėjos, o labiau dėl PR’o. Juk iš pat pradžių visuomenės nuomonė dėl slibino buvo neigiama, jos veiksmai tiesiog atitiko visuomenės lūkesčius. Ji eilinį kartą puikiai sugebėjo pasinaudoti situacija.

  Taigi, belieka vienintelis argumentas – graži moteris :) Skonio reikalas, aš nesiginčyčiau, ji puikiai rengiasi ir man patinka jos šukuosena :)

  • Muse, na negaliu sutikti niekaip dėl neigiamos visuomenės nuomonės… Nebuvo ji neigiama. Priešingai – daug kas atvirai mus puolė dėl to, kad priešinamės atominės statybai. Dėl PR’o – na politikui priklaso šiek tiek viešinti savo veiklą. Bet politikai skiriasi – vieni stengiasi žūtbūt patekti į teliką ir visus turimus pinigus skirti lankstinukamas, užsakomiesiems straipsniams ar savo kalbų leidybai – kiti gali dirbti realų darbą.

   Dėl „lakstymo“ po partijas jau pasisakiau. Keista, kad vėl tą kartojate…

   • Artūrai,
    Bet sutikite, jog tai, kad mūsų europarlamentarai pasinėrė į europinę „tusofkę“ ir Lietuvos viešąjame gyvenime dalyvavo tik baltaodžių misionierių Afrikos gentyje vaidmenyje, t.y. gailestingai, bet su pranašumo prieš laukinius čiabuvius jausmu, turėjo įtakos tam, kad europinė dienotvarkė Lietuvoje taip ir netapo aktuali. Iš čia ir EP rinkimų rezultatai. Tiesa, tuo negalima kaltinti vien tik O. Juknevičienės. Nežinau nei vieno europarlamentaro, kuris išvykęs į Briuselį, liko Lietuvoje. Gal nebent Landsbergis šiek tiek, nes jam reikėjo budriai sergėti Lietuvą nuo Rusijos.

    • Orka

     Valentinai, bet jų darbas toks. Jie ir turi daugiausiai laiko skirti visos Eropos reikalams neišskiriant savo šalies. Antraip kam tas Europarlamentas iš viso reikalingas? Čia panašiai kaip su mūsų semūnais. Įsivaizduokime, kad visi išrinkti (kaip kai kas siūlo) vienmandatėse ir visi tik ir rūpinasi savo apygarda.
     Kitas klausimas kaip tas darbas nušviečiamas. Čia man patiko Landsbergio nuomonė berods vakar radijo laidoje. Tauta nieko apie tą parlamentą nežino. Kalti dėl visi, tiek patys parlamentarai, tiek žurnalistai, tiek ir pats parlamentas…

     • Orka,
      Ko aš tikėčiausi iš europarlamentaro, tai aktyvesnio savo veiklos nušvietimo ir europinių problemų pristatymu Lietuvoje. Mano nuomone to nebuvo arba buvo labai nedaug. Bet tai subjektyvi nuomonė.

     • Orka

      Na dabar bent jau turėtume sužinoti labai daug apie neliečiamybės panaikinimą europarlamente. :)

     • Taip tai bus lietuviškas įnašas į europinės demokratijos sampratos vystymą :)

   • mdxacuk

    Apie Juknevičienės motyvus nešt kudašių iš Uspaskio partijos žino tiktai ji pati, o mes galim tiktai spėlioti. Kam nors jos retorika dėl LEO gali pasirodyti labai didinga. Man, pavyzdžiui, tai panašu į pastangas kuo smarkiau trenkt durim išeinant, kai jau tapo akivaizdu, kad iš tos partijos išsunkta visa įmanoma nauda ir daugiau perspektyvų nesimato. Darbo partija nuo pat pradžių buvo organizuota kaip drumsto verslo projektas ir Juknevičienei Uspaskio principai bei metodai turėjo būt žinomi. Padorus ir principingas žmogus tiesiog neturėjo ten atsidurti. O Juknevičienei buvo viskas gerai, kol galėjo patogiai jot ant DP kumelio. Principus reikėjo rodyt, pavyzdžiui, prieš rinkimus į EP. Aš galėčiau nurodyt žmogų, kuriam anuometinis Uspaskio dešinioji ranka Padaiga siūlė aukštą vietą sąraše, bet jis atsisakė iš idėjinių motyvų. O vietoj jo buvo pasiųsta višta, kurios visa veikla EP susivedė į tai, kad sugebėjo ten dirbdama ištekėt, apnėštėt, atsėdėt dekretines atostogas, pasistatyt namą ir galų gale išsiskirt.

 • kad būtų šimtas.
  kai rašiau ten kažkur aukščiau apie tai, jog einu atsinešti spragėsių ir žiūrėsiu kiną – tai apie tai, kad pasižiojus panašia tema viešumoje prieš porą ir pusantrų metų, buvo galima drąsiai tikėtis, kad ir šio tinklaraščio šeimininkas, ir aš susilauksime visų įmanomų nuo tualeto sienų nusirašytų epitetų.
  O čia – rami, kultūringa, protinga, racionali, argumentuota (su laaaaabai etom išimtim) diskusija.
  Maloniai nustebinote. Negi jau galima bus šalelėje bent jau bandyti pradėti kalbėtis?
  Sveikinu, Artūrai, kad turi tokius pašnekovus(negali pavadinti vien skaitytojais) – ir su gimtadieniu irgi.

  • Aurelijau, aš po tavo vakarykštės pastabos irgi apie tai pagalvojau… :) Tai va, kartais pastangos ir geras pavyzdys duoda rezultatų. Dar kokie 20-30 ,etelių prabėgs ir visai bus gražu:)

 • PauliusT

  vakar Racas, siandien jau ir balsas.lt su ELTA bando stumti O. Jukneviciene. Idomu, kam taip labai reikia, kad OJ uzimtu svarbu posta ar tikrai ja bandoma stumti tik del atseit isskirtinai gero issilavinimo ar kompetencijos ?? Komentaras redaguotas – A.R.

 • Regis

  Pritariu temos neplėtojimui, kadangi neturėjau galimybės pasakyti paskutinį žodį tai pasisakau ir taškas.

  Iš pradžių matyt teks atsiprašyti tinklaraščio autoriaus už visą šį „balaganą“, nors aš asmeniškai nevartojau nekultūringų išsireiškimų tik juos citavau. Tačiau.., matyt tiesiogiai atsakingas už tai, kad į diskusiją „pyliau degaus skysčio“ taip tiesiog provokuodamas mielą komentatorių GIGĄ išsikalbėti ;)

  Pabandysiu paaiškinti kodėl aš taip elgiausi. Labai paprastai. Visada slapta tikiuosi, kad tokius „pasirašinėjimus“ perskaitys ne tik du komentatoriai, kurie juose dalyvauja (gal dar ir trečias – tinklaraščio autorius, kuriam tas visiškai neįdomu). Perskaitys daugiau skaitytojų ir padarys savas išvadas. Šiuo atveju net neturėjau minties kažko mokyt, auklėt, patį Gigą. Nors prisipažinsiu malonu išgirst, kad jo akyse (vertinimuose) aš kaip oponentas per dvi dienas nuo „dvikojo sutvėrimo“ pakilau iki Petro žmogaus.. Taikau į tuos komentatorius kurie karts nuo karto, neturėdami argumentų arba norėdami savo argumentus padaryt „kietesniais“ komentuojamą žmogų, reiškinį, dalyką ir t.t. pavadina (išvadina) vienokiais ar kitokiais „išsireiškimais“. Mano akimis ir supratimu tai mažu mažiausiai vaikiška, ne kultūringa ir t.t. ir kas be ko tikrai neprisideda (mano manymu) prie šio tinklaraščio kokybiškesnio turinio. Aišku tai tik mano nuomonė ir ne man spręst koks tas tinklaraštis turi būti. Tačiau.., lygiai kaip nesunku kartais pakelt gulinčią šiukšlę lygiai taip pat nesunku pasakyt savo nuomonę.. (taip taip, ir mano komentaras gali būti ta pati šiukšlė).

  Dėl tos knygos (knygelės – brošiūrėlės). Giga patikėk vadovausiuosi ne tik pačio vertinimais. Man asmeniškai buvo įdomu kaip tu gali (tai visai nereiškia, kad privalai) pagrįst savo vertinimus, kad ta knyga tavo manymu yra knygelė – brošiūra. Tik tiek. O juk tu ne pirmą kartą vadovaujiesi tavo supratimu teisinga vertybių skale, pagal kurią sprendi kas yra kas. Kad ir tapati D. Grybauskaitė. Man atskaitos taškas (kol kitų neturiu) jos kolegų ir žmonių kurie tiesiogiai susidūrė su jos darbu atsiliepimai. Tu gi porini apie Lekerauską.. Nu tiek to.

  Beje, reikia įvertint tavo pastangas šiai diskusijai suteikt žaismingumo ir įterpt dvi sąsajas 1m. vaiką, jo pimpaliuką ir kas be ko dar ir dėdę eruditą Petrą. Įdomu, logiška, žaisminga.

  p.s. Giga, baigiam :) jokių pykčių. Valentinai, dėkui.

  • GIGA

   Kaip pasakė klasikas-„aš pasisakau ir dedam tašką“.
   Dar kartelį.Nors galvoju,kad vėl neskaitysi (o gal nesuprasi,bet tai ne minusas tau,gal aš nemokumu tinkamai išreikšti minčių).
   Mano nuomone,literatūriniui kūriniui,kurioje autorė pagrinde cituoja save!!!,t.y.savo anksčiau įvairiuose laikraščiuose parašytus straipsnius,labiau tinka pavadinimas knygelė ar brošiūra.Neturiu nieko prieš gerb.Sakalauskaitę ar jos knygelę-toks mano supratimas.Jei tai labai svarbu gerb.Regiui pasižadu nuo šiol nevartoti mažybinių žodžių aplamai arba šiuo konkrečiu atveju.
   kaip ten bebūtų,vėlgi mano supratimu,keistai (parinkau patį švelniausią žodį) skamba komentatoriaus noras išgirsti argumentus prieš tai pasisakius,kad „aš to nemačiau,nežinau ir nežadu susipažinti“
   Dėl Lekarausko-jis irgi labai gerai vertinamas savo kolegų ir spėju,kad buvo geresnis krepšininkas nei Grybauskaitė finansistė.Aš kažkada pažįstamų finansininkų,kurie aukštai kotiruojasi finansų pasaulyje klausiau,gal galėčiau kur pasiskaityti gerb. Grybauskaitės straipsnių iš paskutinio,tarkim 10 metų laikotarpio.Atsakymo nekomentuosiu.Kažką panašaus rašė gerb. Radžvilas.Niekada nesiginčijau,kad tai charizmatinė,stipri asmenybė,atrodo,kad yra veikli ir ryžtinga,bet…kaip Lietuvos finasų ministrė ji tikrai nebuvo kažkuo išskirtina,o AMB dėka patekus į EK (ką daugelis pamiršta) GERAI,BET NEĮSPŪDINGAI atliko savo darbą.Kaip ir Lekarauskas gerai,bet neįspūdingai žaidė krepšinį ir už tai dar gavo nemažai apdovanojimų.Reziumuojant,asmeniškai aš,be jos komunistinės biografijos nieko prieš gerb.Grybauskaitę neturiu,bet labai jau įtartinai atrodo tos visos liaupsės.
   Ir pabaigai-verkiant dėl kažkokio tai aštrenio mano žodžio,gerb.Regiui nekenktų pasiskaityt savo komentarus.

 • nerijus

  Daili moteriškė. Iškalbi. Aš- už. :)

  O kas dėl Viktoriuko, tai- niekis. Kas gyvenime nesate suklydę?
  Kare ir politikoje- visos priemonės pateisinamos.

  Nedaug jai liko tarnybos EK. Lai važiuoja. Gėdos tikrai nepadarys. Labiau gėda būtų, jei būtume išsiuntę Šemetą.

  • PauliusT

   O kas tau sake, kad ja sius ten.
   Pries prezidento rinkimus tu ir dar pora bendraminciu cia aktyviai komentuojanciu ragino nebalsuoti uz D.Grybauskaite, neziurint to, kad ji taip labai issilavinus ir kompetencijos turi tikrai ne mazaiua nei OJ.
   Ir vel dvigubi standartai ?

  • romas

   „O kaip vertinate A.Šemetos profesines žinias?“ – klausiu G. Kirkilo. Ir buvęs premjeras sutinka, kad kaip finansininkas A.Šemeta yra gan geras.
   http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=22049206

   • nerijus

    PauliauT.
    Kur aš agitavau, jog nereikia balsuoti už D.G.?
    Aš tik sakiau, kad už ją nebalsavu ir nebalsuosiu, kad ir kas atsitiktų- nors ir akių splava pas ją pasikeistų.

    Tamsta turi savo požiūri, o aš savo ir argumentų: kodėl? Už ką? kam?- nesiruošiu ieškoti.
    :)

    Dėl šemetos ( delfi.lt ):

    „Algirdas Šemeta yra biurokratas ir ministru tapo tik todėl, kad yra asmeninis A.Kubiliaus draugas.“

    Graudu skaityti…

 • Och, ir vėl nekurie komentatoriai aimanuos, kad „cepelinas savo paklodėmis jiems ir taip dėl vitaminų stokos silpną regėjimą gadina“, bet ką daryt, kad trumpiau nemoku..?

  Gerbiamas Artūras rašė:

  Politinės patirties O.Juknevičienė vis dėlto šiek tiek turi, nes darbas EP turėti būti vertinamas kaip politinė patirtis.

  Būčiau linkęs nesutikti dėl to.

  Politinės patirties ji turi viso labo dvejus rinkimus – per vienus kurių ji buvo išstumta į populiariausios tam momentui partijos sąrašo priekį ir juos laimėjo, per kitus ji atsidūrė ne tokios populiarios partijos sąrašo viršuje – ir pralaimėjo. Tik tiek ji teturėjo bendro su politine veikla, kaipo tokia.

  Tiesa, labai menkai vertinu patį EP, kaip instituciją ir, atitinkamai, darbo jame patirtį. Beje, oficialiame O.Juknevičienės tinklapyje yra nuorodos į visus jos atliktus per tuos metus darbus. Nepatingėjau ir didžiają dalį prabėgšmom peržiūrėjau.

  Būsiu atviras – didelio įspūdžio nepaliko. Standartinių frazių išsakymas per 1-2 minutes, trumpi nereikšmingų dokumentų pataisų siūlymai, EK specialistų parengtų pranešimų pristatymai ir pan.
  Galiu pasakyti, kad tūlo LR Seimo nario darbas kur kas prasmingesnis ir reikšmingesnis.

  Beje, įdomus momentas – visus tinklalapyje pateiktus nufilmuotus posėdžio salėje pranešimus O.Juknevičienė daro tik lietuvių kalba. Nepavyko rasti nei vieno, kur ji kalba angliškai ar prancūziškai.

  Be to, O.Junevičienė tiek pačiame parlamente, tiek EDP nėra eilinė narė, o tai reiškia, kad ji sugeba išsiskirti, įtikinti ir suburti žmones. Tai – jau patirtis.

  Patirtis, be abejo.

  Bet ne bent kiek didesnio žmonių kiekio subūrime ar įtikinime, o gebėjime padaryti įspūdį ir įtikinti nedidelį, tikslinį žmonių ratą.

  Tai visiškai skirtingi gebėjimai, ką mes pamatėme iš pastarųjų rinkimų rezultatų (neigiamų) ir įrašų kai kuriuose rimtų žmogų bloguose (teigiamų)…;)

  Dėl politinės neištikimybės – nežinau, ar nematote, bet spėju, kad tiesiog nenorite matyti, kodėl O.Juknevičienė, pasak tamstos, “metė” Uspaskicho komandą. Savo puslapyje ji labai aiškiai tai pasako ir man asmeniškai tas paaiškinimas priimtinas.

  Šiuo atveju tai nebuvo mano nepritarimas jos pozicijai dėl LEO LT, tai buvo iliustracija nuomonei, kad daugelis besirūpinančių savo partijos ateitimi lyderių tikrai nesirinks jos kandidate į eurokomisarės postą.

  Priminsiu, kad mūsuose šis neblogai apmokamas ir – dažnu atveju -neypatingų sugebėjimų reikalaujantis postas jau parodė savo, kaip tam tikro politinio tramplino vertę, todėl jokios prasmės atiduoti jį kažkokiai ištikimybę napasižyminčiai politinei migrantei tiesiog nėra.

  Geriau jau kokiam ištikimam ir perspektyviam ar nusipelniusiam savo partijos nariui pasiūlyti, kas matyt, ir bus padaryta. Štai, į Europrlamentą konservatorių sąraše 25 metų moterytė praėjo, bet ji jau nuo 17 metų konservatorė. Nesunku suprasti, kodėl Kubilius įtraukė į partinį sąrašą ją ir neįtraukė O.Juknevičienės, nors pastaroji jau įrodė savo europarlamantarinius gebėjimus ir pagarsėjo kovomis su Leo Lt.

  Dėl Centro partijos – manau, kad tai viena iš padoresnių partijų Lietuvoje, nepaisant to, kad ji nėra valdžioje.

  Neneigiu to.

  Ketinau netgi balsuoti už juos per EP rinkimus, bet nebalsavau, nes iš principo nebalsuoju už partijas, kurių sąrašo viršuje puikuojasi ne nuosavi lyderiai, bet įvairūs „legionieriai“ ir „žvaigždės“.
  Kaip nesergu už lietuviškus klubus, kurių starto penketuke į aikštelę išbėga 2 ir daugiau samdytų svetimšalių legionierių.

  Beje, teko girdėti gandų, kurių patvirtinti/paneigti negaliu, kad O.Juknevičienė pirmą vietą LCP rinkimų sąraše gavo dėka palyginus nemenko įnašo į partijos(?) kasą. Tokia versija gal ir galėtu paaiškinti, kaip ir kodėl visiškai skirtingas vertybines pozicijas atstovaujantis politikai atsidūria viename sąraše..

  Dėl populizmo ir demagogijos – gerai būtų išgirsti konkrečių pavyzdžių.

  Ėėė, pavyzdžių pateikti galiu, bet jeigu žmogus nesupras, kame ten populizmas ir demagogija, tai nagrinėti pavyzdžius ir tai paaiškinti tektu labaaai ilgoje ir gan specifinėje diskusijoje. Nebent, gerbiamas Artūrai, esate pasiryžęs paskirti tam atskirą temą savo bloge ir porą valandų asmeninio laiko sutartu laiku tiems nagrinėjimams?

  Labiausiai krito į akį istorijos su EGF lėšomis, jų galimu panaudojimu ir pažadais dalinti juos rieškučiomis:
  http://www.delfi.lt/news/balsuok2009/europoziuris/article.php?id=21881071
  http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=21147667
  Yra įdomesnių straipsnių ta tema, bet O.Juknevičienės tinklapyje jie patalpinti PDF forma ir nuorodos į juos nėra.

  Dėl sąsajų su Lietuva – tamstos argumentai gana silpni vien jau dėl to, kad būnant ne Lietuvoje puikiausiai galima dirbti Lietuvai, ką O.Juknevičienė puikiausiai įrodė Leo LT atveju.

  Primenu, kad tai buvo ne tam tikro pretenduojančio į objektyvumą teiginio argumentai, bet viso labo mano subjektyvi nuomonė. Kitaip sakant, man pasirodė taip ir neturiu prieštaravimu, jei kažkam tas pats atrodo kitaip….
  Tsakant, apsikeičiame nuomonėmis ir tiek..:)

  Be to, galiu pasakyti ir tai, ko anksčiau, atrodo, nesu sakęs, kad O.Juknevičienė buvo vienintelė iš visų Lietuvos europarlamentarų, nevienareikšmiškai ir be jokių abejonių nepabijojusi aiškiai pareikšti savo nuomonę dėl Leo LT, kai ji dar net nebuvo įsteigta. Visi kiti europarlamentarai, įskaitant V.Landsbergį, E.Gentvilą, L.Andrikienę, M.Starkevičiūtę ir kitus pasirinko kitą būdą: stovėti nuošalyje ir žiūrėti, kas bus. Nes tada dar niekas nebuvo aišku.

  Už tai galiu jai išreikšti savo asmeninę pagarbą. Kas nekeičia mano anksčiau pasakyto esmės.

  Šia prasme O.Juknevičienė buvo visiškai ne populistė, nes ji užėmė aiškią poziciją ir ne tik kalbėjo, bet ir darė, kas Lietuvos politikoje yra gana reta išimtis.

  Mums derėtu pradžioje susitarti dėl populizmo sąvokos.
  Aš pavartojau ją šia prasme:

  „Populizmas * [lot. populus – liaudis]:
  politinė pozicija ar retorikos stilius, apeliuojantis į plačiąsiais mases; politinių, ekonominių idėjų propagavimas liaudžiai patinkančiais šūkiais siekiant visuomenės paramos, kovojant dėl valdžios.“

  Jūsų nurodytos absoliučiai teisingos aplinkybės visiškai nepaneigia mano teiginio, kad ji yra populistė.

  Beje, mano leksikoje tai nėra keiksmažodis ar negraži pravardė, o tik tam tikros pozicijos ar veikimo būdo apibūdinimas (žr.aukščiau).

  Bet, matyt, Jūs šį terminą suprantate kitaip, taigi – turime terminologinį nesusikalbėjimą.

  Pabaigoje priminsiu, nuo ko viskas prasidėjo – nekvestionavau neabejotinų p.O.Juknevičienės talentų, gebėjimų ir – tegul ir specifinės – darbo patirties bei tinkamumo eiti eurokomisarės pareigas.

  Abejojau dėl to, kad būdamas vienos iš politinės partijos lyderiu teikčiau jos kandidatūrą į šį postą ir išsakiau nuomonę, kad realūs lyderiai šiuo atveju pasielgs būtent taip.

  Betgi – pagyvensim ir pamatysim, kaip bus.
  Tuo pačiu dar kartą pasitikrinsime pranašavimo sugebėjimus..;)
  ___________

  Atsiprašau visų tų, kuriems teko varvinti akis dėl šio ilgo ir nuobodaus teksto.

 • Jonas III

  Dar viena sąmokslo teorija: ar O.Juknevičienės atsiradimas šiame puslapyje kartais nėra susijęs su Artūro Pusryčiais pas premjerą ? Iš Kubiliaus pusės būtų puiki investicija.

 • Slyvanosis

  V. Uljanovs, kurį visi pravardžiava Leninu, kažin kuriam žydų tautybes politikui yr pasakęs: „Nėr pacukui baisesne žvėries už katiną“…
  Nu, kai svarstomi kandidatai į EK komisarus, musėt tik Lietuvos aborigenams aktualu, ką tie kandidatai pasakė apie LOE.lt ir ar gėrė bruderšaftus su pozicija ir opozicija, ir t.t. bei p.p.
  Kubilius žadėjo pirmąjį kandidatą parodyt Barozui jau šią savaitę. Spėju, kad Juozui Barozui nedarys įspūdžio LEO.lt kritika, bo EK komisarui reiks pademonstruoti Europos makroekonomikos išmanymą ir sugebėjimą tą išmanymą pagrįsti įtaigiu komunikavimu.
  Reikalą apsunkina ir tai, kad prieš Juozą Barozą pasišiaušė Eurosocinternas. Ar turės laiko Purtugalijos expremjeras priimti Lietuvos pasiuntinius, nežinia. Anam reikia pasirūpinti EK prezidento rinkimne kampanija, bo sava rubaškė arčiau…

 • Užtenka to, kad graži.