Norite teigiamų naujienų? Bus!!!

Keikia visi tą žinaisklaidą ir tuos bloggerius, kad tik negatyvą aplink skleidžia ir nieko teigiamo nemato, jokios vilties neįžvelgia ir viską juodomis spalvomis piešia…

Nuo šiol viskas bus kitaip.

Na, bent jau viename tinklaraštyje, kurio autoriai iškilmingai pasižadėjo „sukurti atsvarą tokiam rašymo stiliui ir kas dieną pateikti po teigiamą naujieną iš Lietuvos’

Aš nuoširdžiai linkiu sėkmės ir pasižadu skaityti. Juolab, kad tai, panašu, bus vienas iš ypač retų Lietuvoje tinklaraščių, kuriame žmonės rašys apie tai, ką išmano.

(7 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...
  • O, turėtų būti įdomu! Prenumeruoju.

  • ausra maldeikiene

    man svetainė patiko. Buvo miela skaityti. Tiesa, nesu įsitikinusi, kad išplatinta 1,5 mlrd. dolerių emisija pozityvia nmaujiena gali būti vadinama yturint labai savoptišką

  • ausra maldeikiene

    čia pabėgo rašymas su viosm klaidom. Tęsiu.
    Taigi, kartoju, nesu įsitikinusi, kad išplatinta emisija yra taip jau vienareikšmiškai pozityvi naujiena.
    Kaip sakoma, skoliniesi svetimus, grąžini — savus.

    • Sarunas Skyrius

      Sia prasme blogai pats poreikio skolintis faktas. Tai, kad kazkas tiki musu galimybemis grazinti skola yra tikrai vienareiksmiskai geras dalykas.

      • ausra maldeikiene

        na tiek aš ekonomikoje dar suprantu, nors jūs atrodo abejojate.Ta abejone privalėtumėte pasidalinti su mano MIF Ekonometrinės analizės katedros vedėju, nes tai gali reikšti, kad aš nesugebu atlikti man pavesto darbo ir skaityti labai plačios apimties makroekonomikos kurso.
        Vis dėlto tokios skolos man sako, kad vidutiniu periodu (o ir ilgu — nes švietimo ir kitos viešojo sektoriuas reformos naikina aukštai kvalifikuoto darbo pasiūlą, ką kaip mokytoja ir dėstytoja matau savo darbe)problemos labai aštrėja, ypač įvertinus, kad Lietuvoje verslo kaip ir sunku aptikti, o „viarslynykai“, kurie parazitavo biudžeto pinigais ir dar mokėjo itin mažus mokesčius, dabar liko be narkotiko, kurio apimtis, pvz. 2008 metais buvo 13,5 mlrd. litų.
        Nacionalinių sąskaitų analizė (struktūra, pridedamos vertės kūrimo vietos, pajamų struktūra su nerealiai išpūstomis kapitalo pajamomis tiek per pelnus, tiek per amortizaciją, kai darbui tenkanti BVP dalis kinta labai nežymiai, kas be kita ko kerta per mokią paklausą) Lietuvos ekspertams galėtų kažką papasakoti ir iš politekonominės perspektyvos,kurios niekas neatšaukė. Bet jie kažkaip tik tas pačias kelias savo giesmes gieda, net gėda darosi.
        Tad ta sėkmė (sakyčiau niūtri būtinybė)yra labai komplikuota.Ir verta didelių svarstymų tiek iš ekonominės, tiek iš politekonominės (kam realiai nusės skolos įsipareigojimų vykdymas), tiek iš politinės perspektyvos.
        atsakymas skirtas Šarūnui Skyriui,(atsakau ir dėl ankstesnio tamstos klausimo, kas rodo, kad bus labai didelių problemų su įsipareigojimų mokytojams, etc., vykdymu)

        • gie

          Įsipareigojimų, ypač universitetams, sumažinima aš vadinčiau teigiama naujiena taip pat. Ir tam priežastis ką tik išvardinot – jie neruošia aukštos klasės specialistų, kurie kurtų pridėtinę vertę. Jau kokius 5 metus, kai tenka rūpintis darbuotoju atranka, tai matosi akivaizdžiai.
          Tai iš kur Lietuvoje atsiras dar verslas, negu iš ES bei biudžeto pinigų čiulpimo?

        • Sarunas Skyrius

          Atleiskite, bet nepanašu, kad supratote, ką rašiau.

          • aušra maldeikienė

            Tikriausiai. Aš komentuoju tai, ką rašiau pradiniame tekste ir ko jūs neišgirdote jame.Jei jūs įpratęs komentuodamas komentuoti save, tai jau prasideda teksto suvokimo problemos. Ir tai nėra mano teksto problemos.

  • MA, viskas priklauso nuo atsparos taško… Jei lyginsime, pavyzdžiui, su Latvija, kur praėjusią savaitę neatsirado nė vieno norinčio pirkti pusmečio trukmės vyriausybės VVP, tai mūsų 1,5 mlrd. emisija yra super pasiekimas:)

    • Tai primena anekdota, kad Chrusciovas lenktynese su Kenedziu sekmingai uzeme garbinga priespaskutine vieta. Is tikruju, lyginant su Zimbabve net Latvijoje viskas gerai.

      Beje, naujasis blogas labai teisingai parase, kad devalvacija Lietuvoje nereikalinga. O del obligaciju leidimo kastu kazkodel pamirso pasidometi, kodel McDonalds skolinasi pigiau nei Lietuva. (gal kartais McDonalds i Tarptautini valiutos fonda kreipesi?)

      • Turejau omenyje kad chrusciovas atbego antras, o Kenedis uzeme priespaskutine vieta. Starost ni radost, anekdotai pasimirsta.

      • romas

        Na pačio ir nuotaikos :)
        Prisiminiau anekdotą.
        Žmona sako vyrui:
        – Tu didžiausias pasaulio nevykėlis, todėl pasaulio nevykėlių čempionate užimtum antrą vietą.
        – O kodėl ne pirmą?
        – Todėl, kad nevykėlis.

        • Regis

          Nesvarbu kokiam pasaulio čempionate užimta antra vieta yra neabejotina sėkmė. Šiame anekdote logikos klaida. Žiūrint kitaip jeigu anekdotas juokingas, kam ta logika.

          • lida

            „neabejotina sėkmė. Šiame anekdote logikos klaida“ – priklauso nuo to, kaip konkrečiu atveju suprantama „sėkmė“, todėl nebūtinai logikos klaida. Pagal tokią „logiką“ ir paskutinė vieta yra sėkmė, nes ji yra pirmoji vieta iš galo.

    • mdxacuk

      Nu nežinia, kokiom sąlygom latviai siūlė. Tikriausiai gi buvo kažkaip apribotos maksimalios palūkanos. Už tiek norinčių skolinti neatsirado. Aš prisimenu, kad Vagnoriaus valdymo pabaigoj per Rusijos krizę Lietuvai net kelis kartus nepavyko išplatinti savo emisijų už JOKIUS procentus. Tada irgi tik po Kubiliaus radikalių karpymų atsikišo tas kamštis.

  • O Lietuvoje dar kažkas gero nutinka? Hm… Keista.

  • ausra maldeikiene

    Ta prasme labai sutinku. Beje, dėkui už informaciją. Nebuvau pastebėjusi.

  • Auksinis kardas

    Atspara turi ramsčio prasmę (LKŽ), pats naudočiau „atskaitos tašką“, ar „viskas santykina“. Kaip kalbininkė, Ligita galėtų pasiūlyti tiksliau.

    • romas

      Gal Artūras sumaišė su atspirtimi?

      • Auksinis kardas

        romai, man irgi teko pasitikrinti šią, pirmą galvon šovusią, mintį, bet tai vėl atrama! Pasauliui apversti tinka.

  • Bourgeois

    „Juolab, kad tai, panašu, bus vienas iš ypač retų Lietuvoje tinklaraščių, kuriame žmonės rašys apie tai, ką išmano.“

    Na, kadangi nera musu salyje rasanciu ekonomistu, tai skaitysim svieziai iskeptu bakalauru autopiara ir ziegnosimes…

  • Kaip kad patys blog’o autoriai prisistatyme teigia, koncentruosis ekonomikos, finansų ir verslo srityse. Ačiū Jiems.
    Tačiau p. Račo straipsniuko pavadinimas – nuoroda į daug platesnio spektro geresnes naujienas, o čia, deja, tik labai siaura sritis.
    Jau buvau apsidžiaugusi. Per anksti, per anksti …

    • Auksinis kardas

      Ekonomika, finansai ir verslas yra gana plati sritis, neišvengiamai svarbi kiekvienam! Netgi domėtis ir stengtis suprasti ją, kad ir tik iš dalies – kiekvienam patartina. Nes tai galimybės geriau naudoti tai, ką užsidirbi, bei geriau užsidirbti.

    • Pritariu Jūratei, aš irgi truputį per anksti apsidžiaugiau. Iš pavadinimo tikėjausi žmogiškų gerų naujienų, o ne vien gerų skaičiukų ir grafikų spalvotų. Labai smagu pamatyti spalvotas linijas kylančias :-)

    • romas

      Jūrate, galėjimas pasiskolinti reiškia, kad pasaulyje yra tikinčių Lietuvos ekonomikos ateitimi. Reikėtų ir patiems tuo patikėti.

      • Regis

        Bijau, kad šiuo metu daugelio tikėjimas apsiriboja tikėjimu savimi ir savo padėtimi. Šalies ekonomika tai jau pernelyg toli.

        • romas

          Čia aš apie perspektyvos matymą. Yra viena galvoti, kad tai tęsis amžinai, ir visai kas kitą, kad viskas laikina. Čia ir
          Nyazoff sugebėjo įžvelgti blogybių, kad pasiskolinom brangiau už McDonaldą. Jei visada lyginsim save su čempionais ir dėl to jausimės nevykėliais, gyvenimas bus juodas. Juk nesam mes tokia jau pasaulio išeinamoji anga.

          • lida

            „Išeinamoji anga“ – reikštų labai reikšmingą vaidmenį pasaulio organizme, kuo Lietuva tikrai pasigirti negali :)

          • Regis

            Galima šildytis perspektyvomis, galima šildytis ir malkomis, anglimis. Aš apie tai, kad pagal garsiąją poreikių piramidę ne visiems pavyksta galvoti apie aukštesnius lygius kai netvirtas tos piramidės pagrindas. Ir tas platesnis „mes“, geriau ar blogiau „mums“ aktualus tik tiems kurių siauresnis „mes“ (šeima) yra nors sąlyginai saugus.

  • Minkštakaktis

    Reikia laukti visuotinio atšilimo. Kuomet Lietuvoje pataps šilčiau (o jei dar šviesiau ir sausiau), tuomet ir piešiančiųjų juodomis spalvomis bei pasimatuojančiųjų ilgus kaklaraiščius ženkliai sumažės…

  • drąsu, labai drąsu siauros ekonominės pakraipos tinklaraštį prilyginti visiems šalyje rašomiems tinklaraščiams ir tuo lyginimu vadinti išmaniu (jei ne išmaniausiu).
    kuris ten geresnis profesionalas paaiškėtų tik lyginant su tos pačios tematikos tinklaraščiais.
    kiti ir apie keiksmažodžius, batus, knygas, muziką ar tiesiog beleką rašo išmanančiai.

  • mielas Rokai, ačiū už komplimentą:) Apie keiksmažodžius ir batus ar tiesiog beleką neskaitau, tad laikykite šį mano įrašą tiesiog mano subjektyvia nuomone. Džiaugiuosi už jus jei žinote labai daug tinklaraščių, kurių autoriai puikiai išmano apie tai ką rašo. Man tikriausiai paprasčiausiai nepasisekė arba nemoku ieškoti.

    • p. Artūrai, tai ir giriu tamstos subjektyvią nuomonę — drąsi :)

      o pastaba, kad yra tinklaraščių, kuriuos rašo savo sritis išmanantys autoriai, čia lyg tarp kitko. nes jau ir lietuviškų visų vien antraštes perskaityti pusdienio prireiktų.

      ir sėkmė ar nemokėjimas ieškoti čia ne prie ko — neprivalu visko skaityti, žmones renkasi savo sritis ir ne visada žino, kas kitose vyksta. o ir nebūtina.

      einu sugalvosiu dar komplimentų p. Artūrui :)

    • Va mano blogas http://www.nematomaranka.lt irgi yra ekonomines pakraipos. Autoriai – specialistai, ismanantys apie tai ka raso :-). Turime ir etatini pesimista, ir etatini optimista, kuris jau anksciau negu naujasis teigiamu naujienu blogas pastebejo, kad Lietuvos akciju rinka prognozuoja greita ekonimikos atsigavima:

      http://www.nematomaranka.lt/2009/09/ar-akciju-rinka-pranasauja-krizes.html

  • nerijus

    Sakyčiau, „teigiama“ informacija:

    Šiandien, žiūrėjau laidos- „Paskutinis klausimas“, kartojimą ir, suteikus paskutinį žodį, kiekvienam dalyviui, Pečeliūnas rėžė iš peties ( kalba buvo apie seimūnų „vokelius ):
    – Jei „atimsim“ „vokelius“, tai po 20 metų į Seimą eis tik neišsilavinę žmonės ( atsiprašau, jei ne tiksliai išsireiškiau ).
    Argi, p. Pečeliūnai? O gal eis IŠ IDĖJOS ir noro pasėti, bei prisidėt prie Valstybės gerbuvio kūrimo.
    Tame ir problema, kad Seiman einama tik dėl piniginės, o ne dėl idėjų įgyvendinimo…

  • jurkis

    Buvo dar vienas tinklalapis http://geraz.blogas.lt/, tačiau kažkaip nebeveikia jau… Nėra gerų naujienų?

  • Jonas tikrasis

    Ko čia Aušra susidomėjo ? Artūrai – tai nėra pieš gera . . .

  • Jonas tikrasis

    Jūs nors tikite tuo , ką rašote ?

  • aušra maldeikienė

    GA, turiu nuoširdų prašymą — Tu čia esi rašęs apie Kreivio deklaracijas ir jo praturtėjimą. Dabar tas žmogus labai nuskurdo. Darosi įdomu ir kažkaip „nesueina“. Gal Tu gali man paaiškinti iš kur Tu gavai tą jo pradinę deklaraciją, kur jis tiesiog vargšas su keliomis kapeikomis berods 199..??? blaškosi.
    Aš nesuprantu šaltinio…

  • Jei gerai, pamenu, tai ta deklaracija yra iš VRK puslapio. 1996 metais D.Kreivys dalyvavo Seimo rinkimuose kaip „Jaunosios Lietuvos“ kandidatas. Keista, tačiau dabar tos partijos kandidatų sąrašo VRK puslapyje nebėra… Tačiau įvedus sakinį iš D.Kreivio deklaracijos į google, nuorodą į tą patį dokumentą duoda… Mistika kažkokia…

    Tačiau info neabejotinai patikima, nes paimta iš VRK puslapio (tai matosi ir adreso langelyje).

  • aušra maldeikienė

    Dėkui. Neabejoju, kad Tavo informacija patikrinta, bet man buvo svarbi nuoroda.

  • albinas

    Atsiprasau, biski ne i tema.
    Artūrai, kodel nei vienos izvalgos nerasai apie pedofilu skandala,(neskaitant ta kuriame jauteisi kaltas) o ju mano manymu yra nors tvenkini tvenk.

    • Aš galiu pasidlinti absoliučiai teisinga įžvalga:

      Pedofilija yra blogai

  • Butėnas

    Kam rašyti apie tai, ką visi jau išmėsinėję? Dar kokią naują teoriją sugalvot? O gal užsifeisbukint palaikančiųjų pusėj? Šioje valstybėje dar yra ir kitokių svarbių temų nei pedofilijos skandalas.

  • Idomus gan sprendimas :)

  • austras

    Gerbiamas Artūrai, matyt, kad būsit jau daugybę kartų atsakęs į šį klausimą, tačiau aš, greičiausiai, tuo metu būsiu praleidęs šio klausimo svarstymą. Jūsų asmenine nuomone, ar moralu paprastam Lietuvos žmogui dalyvauti bet kurio lietuviško oligarcho gimtadienio puotoje?

    • Mielas austrai, tai yra labai nemoralu. Lygiai taip pat nemoralu yra lankytis tinklaraštyje, kurio autorius yra žmogus, dalyvavęs lietuviško oligarcho gimtadienio puotoje. O dar nemoraliau yra bendrauti (tegul ir tik virtualiai) su žmogumu, dalyvavusiu lietuviško oligarcho puotoje.

      Tikiuosi, atsakiau į jūsų klausimą.

      • austras

        Ačiū, stengsiuos vengti savo moraliai neatsakingų poelgių. O Jums, kiek supratau, šiuo atveju viskas atrodo moralu. Tiesiog norėjau tai patvirtinančio atsakymo.

        • austras

          Ir dar vienas klausimas (matyt, kad „prie to paties“): kokius esminius skirtumus įžvelgiate tarp oligarchų – Mykolo Brazausko ir Viktoro Uspaskich – gimtadienių? Vat man pasirodė (subjektyvia asmenine nuomone), kad skirtumai – minimalūs. Ta pati publika, tas pats svečių „lygis“ ir pan. Na gal tik Račas viename dalyvavo, o į kitą jo, matyt, nepakvietė. Tiesa, spėju, kad pas Brazauską Jūs neitumėt, o pas Uspaskich – mielai prašom… kažkodėl.

          • Aišku tik viena,
            Artūras tikrai neitų į Adamkaus gimtadienį, nes Adamkus Artūro akyse yra daug labiau kritęs nei Uspaskichas, Brazauskas ir Marcinkevičius kartu sudėjus.
            :)

          • austras

            Kaip žinia Artūro Račo nemeilė Adamkui susijusi su jo pastangom sklaidyti žmonėse sklandantį mitą apie „moralinį autoritetą“ ir panašias nesąmones. Dar žinome, kad Artūras nemyli komunistų, ir kad ši nemeilė turi gilias šaknis. Bet nors ir kritikuodamas Uspaskich, Račas jį toleruoja, kaip neatsiejamą lietuviško politinio gyvenimo dalį. Nors netoleruoja Zuoko, Brazausko, Maximos vaikinų ir dar daugelio kitų. Kaip kitaip paaiškintumėm dalyvavimą Viktoro šventėj? Bent jau ledų, šįkart pro sraigtasparnio langus niekas nemėtė. Nes ir žmonės, su kuriais bendravo Viktoras, šįkart nebuvo „liaudies“ atstovai. Buvo „elitas“. Tik kuo tas „elitas“ skiriasi nuo „elito“, dalyvaujančio Zuoko, Brazausko ar Maximos vaikinų susitikimuose?

          • lida

            „kuo tas “elitas” skiriasi…“ – žinoma, kad niekuo.
            Visi klausimai, kuriuos jūs uždavėte ir dar tik ruošiatės užduoti, jau yra užduoti V.U. gimtadienio proga sukurtame įraše „Optimizacija pagal SEB“.

          • austras

            Gerbiamo Artūro Račo atsakymas į pateiktą klausimą, manyčiau, suteikia galimybę prisiminti nedaugelį, iš gausių Viktoro Uspaskich politinės biografijos faktų..

            Rinkiminė Viktoro Uspaskich kampanija į Seimo narius Dzūkijos vienmandatėje apygardoje (2007-09-08, Kaunodiena.lt)

            DP tvirtina, kad Maskvoje besislapstantį V.Uspaskichą mūsų teisėsaugos pareigūnai ketino prievarta pargabenti Lietuvon.

            Prieš kelias dienas Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariams, prokurorams ir žurnalistams DP kandidato į parlamentarus V.Uspaskicho rinkimų štabo vadovė Seimo narė Dangutė Mikutienė išplatino pareiškimą, kuriame keliama daugybė klausimų dėl Rusijoje jau beveik pusantrų metų besislapstančio buvusio partijo lyderio statuso ir įtarimų jam.

            Kai kurie pareiškime užduodami klausimai intriguoja šnipų romanų vertais scenarijais ir sąmokslo teorijomis. „Ar V.Uspaskichas turėjo gintis, kai atvažiavę banditai prisistatė Lietuvos teisėsaugos pareigūnais ir prisidengdami Lietuvos vardu norėjo pagrobti V.Uspaskichą ir išvežti jį iš Maskvos? Jie tai padarė galbūt papirkę Maskvos žemesnio rango pareigūnus, net neinformavę apie savo veiksmus Rusijos generalinės prokuratūros. Ir kur jie norėjo jį vežti?

            Į Lietuvą? Ar pakeliui suvesti sąskaitas? Ar jums, ponai prokurorai, neatrodo, kad Lietuvos pareigūnai įvykdė nusikaltimą svetimoje valstybėje? Ir ką tuo metu reikėjo daryti V.Uspaskichui?“, – rašoma stiliaus ir kalbos klaidų kupiname pareiškime.

            Kauno dienai“ D.Mikutienė paaiškino, kad pareiškime kalbama apie pernai rugsėjo 15 d. įvykius, kai V.Uspaskichas buvo sulaikytas Maskvoje ir pristatytas į vietinę prokuratūrą. Po kelių valandų rusų prokurorai priėmė sprendimą jį paleisti.

            „Nežinia, ar V.Uspaskichą sulaikę pareigūnai iš tikrųjų buvo rusų milicininkai. Be to, jis pats prie Maskvos prokuratūros pastato matė stovintį automobilį su diplomatiniais numeriais. Visa tai kelia pagrįstų abejonių, ar nebuvo tam tikro Lietuvos teisėsaugos arba saugumo pareigūnų organizuoto sąmokslo prieš mūsų partijos narį“, – kalbėjo D.Mikutienė.

            V.Uspaskichas „Kauno dienai“ patvirtino įtariąs, kad Lietuvos teisėsauga prisidėjo prie jo pernykščio sulaikymo Rusijos sostinėje. „Mane paėmė anksti ryte prie mano namų Maskvoje. Visi žino tą adresą, tai ir atvyko rusų specialiosios tarnybos manęs suimti, nes jos buvo suklaidintos Lietuvos teisėsaugos atstovų, esą aš pavogęs milijardus, todėl mane reikia pasodinti į kalėjimą ir grąžinti į Lietuvą“, – pasakojo jis.

            V.Uspaskichas teigė iš tiesų matęs prie prokuratūros automobilį su diplomatiniais numeriais: „Matyt, atvažiavo manęs pasiimti, nes tikėjosi iškart išgabenti į Lietuvą“.

            Buvęs DP lyderis iš Maskvos prokuratūros buvo išleistas tik po kelių valandų apklausos. „Mano advokatas sukėlė didelį triukšmą ir rusų teisėsauga suprato, kad nei aš milijardų pavogiau, nei slapstausi nuo ko nors“, – „Kauno dienai“ sakė V.Uspaskichas.

            DP kandidatas spalio 7 d. Dzūkijos apygardoje vyksiančiuose pakartotiniuose Seimo nario rinkimuose piktinosi VRK sprendimu pritarti Lietuvos prokurorų prašymui leisti jį suimti ir pasodinti už grotų, kai tik jis pasirodys Lietuvoje.

            Generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis „Kauno dienai“ griežtai neigė, kad Lietuvos teisėsaugos pareigūnai galėjo prisidėti prie finansiniais nusikaltimais įtariamo V.Uspaskicho sulaikymo Maskvoje pernai rugsėjo 15 d. „Ne“, – nukirto jis, paklaustas, ar lietuvių prokurorai arba saugumiečiai išprovokavo tą sulaikymą.

            „PAVEDIMĄ SULAIKYTI V.USPASKICHĄ VYKDĖ PAPRASTI RUSŲ MILICININKAI, GAVĘ INFORMACIJOS, KAD YRA PASKELBTA JO TARPTAUTINĖ PAIEŠKA. TIK VĖLIAU RUSŲ PROKURORAI NUSPRENDĖ V.USPASKICHĄ PALEISTI Į LAISVĘ, O NE ATIDUOTI JĮ LIETUVOS PAREIGŪNAMS“, – pasakojo G.Jasaitis.

            Generalinio prokuroro pavaduotojas tvirtino nenorįs komentuoti išplatintų DP „politinių pareiškimų, kupinų keisčiausių kaltinimų“. „Nėra normalu, kai partija su teisėsauga bendrauja viešojoje erdvėje. Mes pasirengę bendrauti tik procesinių įstatymų numatytais pagrindais ir būdais. Jeigu partija kuo nors nepatenkinta ar turi kokių nors klausimų dėl mūsų veiklos, tegu kreipiasi į mus oficialiu raštu, atsakysime taip, kaip numatoma įstatymuose“, – sakė G.Jasaitis.

            Gal gerbiamas Artūras Račas galėtų pakomentuoti išryškintus Lietuvos Respublikos Generalinio prokuroro pavaduotojo Gintaro Jasaičio žodžius?

          • austras

            Apie šituos faktus, taip pat, manau, turėtumėt žinot..

            „…DP nėra paprasta partija. Generalinės prokuratūros kaltinamajame akte nurodyta, kad partija 2004-2006 metais neįrašė į oficialią apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų, išvengė sumokėti valstybei daugiau kaip 3,8 mln. litų mokesčių. Dar neužbaigta ketverius metus vilkinta DP įkūrėjo V.Uspaskicho byla. Prokuratūra prašo Europos Parlamentą (EP) panaikinti neseniai išrinkto europarlamentaro neliečiamumą. Savo ruožtu V.Uspaskichas EP vadovams pareiškė, kad jis yra „koordinuotos valstybės atakos auka“, ir prašė svarstant jo neliečiamybės klausimą remtis formule, kuri buvo taikoma Rusijoje nuteistam verslininkui Michailui Chodorkovskiui.

            Nevalia užmiršti ir 2007 metų spalio mėnesį įvykusio DP frakcijos narių desanto į Maskvą: 17 „darbiečių“ nuvyko į nedraugišką kraštą susitikti su nuo teisėsaugos besislapstančiu partijos vadovu, kuris spaudos konferencijoje žarstė nepagrįstus kaltinimus savo valstybei.“

            Kęstutis Girnius, Obuoliauti su velniu; 2009-09-21, alfa.lt

          • austras

            O čia apie tuos, kurie pereina kelią Viktoro Uspaskicho verslui…

            2009-02-12 „Lietuvos žinios“

            Už sugadintą Dalios Budrevičienės sveikatą ir pragaru virtusį gyvenimą Krekenavos agrofirma gaili priteistų 85 tūkst. litų. Ji reikalauja, kad piniginę atvertų pati vokelių skandalo herojė.

            Iš mirties nagų išsivadavusios, tačiau nuo daugybės vaistų ir gyvybę palaikančio medicininio aparato priklausomos D.Budrevičienės vėl laukia bylinėjimasis. Krekenavos agrofirma, prieš trejus metus atleidusi šią moterį iš darbo, o vėliau dar ilgai valkiojusi po teismus, nesudeda rankų. Ji kreipėsi į Apeliacinį teismą, nes nesutinka D.Budrevičienei atlyginti žalą už sugadintą sveikatą ir sumokėti Panevėžio apygardos teismo priteistus 85 tūkst. litų. Negana to, reikalauja, jog pirmos grupės neįgaliąja pripažinta moteris Krekenavos agrofirmai padengtų bylinėjimosi išlaidas.

            „Toks ciniškas Krekenavos agrofirmos požiūris į žmogų ir visiškas savo kaltės neigimas leidžia tikėtis, kad D.Budrevičienė iš buvusių darbdavių, kurie sugadino jai gyvenimą, gali pareikalauti jau ne 85 tūkst., bet ir pusės milijono litų. Tiek pinigų iš pradžių prašyta D.Budrevičienės patirtai neturtinei žalai atlyginti, tiek iš mėsos perdirbėjų norime ir dabar, kai byla jų iniciatyva pateko į Apeliacinį teismą“, – LŽ sakė D.Budrevičienę ginantis advokatas Andrius Marapolskas.

            „Kad išgyvenčiau, po keliskart per dieną specialiu aparatu privalau išsisiurbti plaučiuose susirenkančias gleives, todėl iš namų beveik neišeinu. Nors mažai su kuo bendrauju, mane jau pasiekė kalbos, esą gavau iš Krekenavos agrofirmos 85 tūkst. litų ir sėkmingai juos leidžiu. Iš tiesų sulaukiau tik laiško, kad buvę darbdaviai nesutinka man mokėti priteistų pinigų. Teigiama, jog turiu susimokėti už teismo medicinos ekspertų tyrimą, kuris buvo atliktas pareikalavus pačiai Krekenavos agrofirmai“, – LŽ pasakojo D.Budrevičienė.

            Advokatas moteriai paaiškino, kad atnaujintas bylinėjimasis truks gerą pusmetį, tad tiek laiko priteistų pinigų D.Budrevičienė tikrai nematys. „Jau baigiu prarasti viltį apskritai juos kada nors gauti. Nenustebčiau, jei bendrovė bankrutuotų taip su manimi ir neatsiskaičiusi“, – guodėsi krekenaviškė.

            D.Budrevičienė pabrėžė, kad Krekenavos agrofirma toliau daro jai psichologinį spaudimą. „Per mane atlyginimų vokeliuose nebegaunantiems agrofirmos darbuotojams daugiau kaip minimumo niekas nebemoka. Žmonės sakė, kad darbdaviai jiems aiškina negalintys mokėti daugiau, nes tie pinigai, kuriuos galėtų uždirbti, atidedami mano patirtai neturtinei žalai atlyginti“, – kalbėjo moteris.

            D.Budrevičienė prisipažino pasigendanti buvusių gerbėjų, kurių tiek daug atsirado jai sukėlus vadinamąjį vokelių skandalą, dėmesio. „Dabar, kai man tikrai reikia bent jau moralinės pagalbos, kad Krekenavos agrofirma visiškai nesugniuždytų, nebepaskambina niekas“, – liejo nuoskaudas pašnekovė.

            Gegužę D.Budrevičienės vėl laukia operacija. Bene septinta nuo to laiko, kai ji susirgo išmesta iš Krekenavos agrofirmos. Moteriai į kaklą įdėtas vamzdelis, palaikantis kvėpavimą, turi būti pakeistas nauju. Krekenaviškė teigia, jog medikai jai yra prasitarę, kad užsienio šalyse vietoj tokių vamzdelių dedami implantai, kurių nereikia kaskart valyti, keisti, slėpti po aukštomis apykaklėmis.

            D.Budrevičienė norėtų, gavusi iš Krekenavos agrofirmos pinigų už sugadintą sveikatą, įsigyti tokį implantą ir taip palengvinti sau gyvenimą. „Patarkite, kaip neprarasti vilties, kad už skriaudą tikrai bus atlyginta“, – su ašaromis akyse kalbėjo moteris.

            Gerbiamas Artūrai, pasigendu Jūsų apeliacijos į moralę ir kitas vertybes Viktoro Uspaskich atveju. Ir įtariu dvigubų standartų taikymu..

        • mielas Austrai, labai nuoširdžiai sakau: tikrai nesuprantu, ko tamsta iš manęs norite. Juk pasakiau jau, kad esu nemoralus, tikriausiai kokius 100 kartų nemoralesnis už tamstą, nekalbant jau apie tamstos taip garbinamą V.Adamkų. Ką dar norite, kad pasakyčiau? Kad myliu V.Uspaskichą? Jei tamstai nuo to bus geriau, galiu. Kad myliu A.Brazauską – galiu ir tai. Kad „Krekenavos agrofirma“ yra labai blogiausia Lietuvos bendrovė? Galiu ir tai. Dar ko nors? Tik pasakykite…

          • austras

            Gerbiamas Artūrai, aš matyt kažką praleidau savo paties pažiūrose, arba Jūs mane su kažkuo painiojate, nes:
            1. Aš niekad negarbinau Valdo Adamkaus ir nevadinau jo „moraliniu autoritetu“.
            2. Nemyliu nei Brazausko, nei Uspaskicho.
            3. Ir negaliu teigti, kad „“Krekenavos agrofirma” yra labai blogiausia Lietuvos bendrovė“, nors Dalios Budrevičienės atvejis liudija šio teiginio naudai.
            Šiaip jau prašyčiau Jūsų įrodyti Jūsų teiginio „tamstos taip garbinamą V.Adamkų“ pagrįstumą. Priešingu atveju, drįsčiau teigti, kad diskutuodamas su tinklapio komentatoriais atvirai meluojate…

          • Mielas austrai, jūs kažko aiškiai nesupratote… Prieš tai buvusiame komentare rašiau ne apie tamstą, o apie save.
            Šiuo komentaru tik papildysiu: taip, diskutuodamas su tinklaraščio komentatoriais, aš visada atvirai meluoju.

            O V.Adamkus tamstos tikrai nėra garbinamas.

            Aš nemoralus, ir V.Uspaskichas, ir R.Paksas, ir P.Gražulis, ir A.Kubilius, ir R.Dagys, ir V.Adamkus man draugai(sąrašą galite papildyti savo nuožiūra).

            Atlyginimą gaunu iš Latvių gatvės, lankau apmokymus Maskvoje. Be to dar laisvalaikiu atidirbinėju D.Grybauskaitei už paskyrimą į LRT tarybą.

            Galiu būti socialistas, liberalas, nacionalistas (kas tamstai labiau patinka).

            Tikiuosi šį kartą nieko nepamiršau ir į visus tamstos klausimus atsakiau.

          • austras

            Gerbiamas Artūrai, man rodos, kad jau nelabai valdotės..
            Vis dėlto pakankamai gerai žinomas žurnalistas.
            Aš Jūsų tiesiog klausiu Jūsų interneto tinklalapyje, remdamasis visiems viešai prieinama informacija. O Jūs maivotės, ir net nebandot argumentuotai atsakyti. Pastaruoju atveju tiesiog liejat ironiją, nukreiptą į oponentą, ir nesiremdamas jokiais argumentais. Ką nors kalbėjau apie Latvių gatvę ar Jūsų draugus, LRT tarybą ar Grybauskaitę? Nusišvilpt man ant LRT tarybos, kokia svarbia institucija jos nelaikytumėt.. Visa klausimo esmė: ar moralu linksmintis su abejotinos reputacijos Lietuvos oligarchais jų gimtadieniuose?

            Ironija ir nepagarba oponento atžvilgiu:

            „Aš nemoralus, ir V.Uspaskichas, ir R.Paksas, ir P.Gražulis, ir A.Kubilius, ir R.Dagys, ir V.Adamkus man draugai(sąrašą galite papildyti savo nuožiūra).“

            „Atlyginimą gaunu iš Latvių gatvės, lankau apmokymus Maskvoje. Be to dar laisvalaikiu atidirbinėju D.Grybauskaitei už paskyrimą į LRT tarybą.“

            „Galiu būti socialistas, liberalas, nacionalistas (kas tamstai labiau patinka).“

          • Ale ot prikibai Austrai! Sulauksi Fredžio likimo ;)

          • nerijus

            austras piktas, kažkas nesiseka..?

            O kur Fredis*? Kažką praleidau?
            Žiū, kad jo komentarų nebėra…

          • Regis

            Fredis, jau už borto.. Deja.

          • nerijus

            Ta prasme..?
            Ką prisidirbo?
            Gal nuorodą..? :)

          • Regis

            O ką Fredis gali prisidirbti, tiksliau kaip? Pats gi viską puikiai žinai. Paskutiniu metu jau pritingiu (nėra nei noro, nei laiko) stebėt ir dalyvauti visose diskusijose. Kažką kažkur parašė, A.Račui papuolė po ne ta koja tai ir paspyrė eilinį kart. Ateis Šv. Kalėdos, paskelbs gerb. Artūras amnestiją, sugrįš visi, tame tarpe ir Fredis. Visai kaip tam anekdote: „Maskvoje OMON’as išvaikė nesankcionuotą gėjų mitingą, abi pusės išsiskyrė patenkintos ir pažadėjo pakartoti“

          • Mielas Austrai, jei tamstai atrodo, kad nesivaldau, labai klystate. Tiesa, turiu pripažinti, kad tamstos klausimai ir nesugebėjimas išgirsti atsakymų šiek tiek užknisa, lygiai taip pat užknisa tamstos domėjimasis mano asmeniniu gyvenimu, bet kadangi esu žmogus ramus ir tolerantiškas, bandau dar ir dar kartą paaiškinti.

            Tačiau šį kartą nebesikartosiu. Jūs klausiate: „ar moralu linksmintis su abejotinos reputacijos Lietuvos oligarchais jų gimtadieniuose?“

            Noriu atkreipti tamstos dėmesį, kad į šį jūsų klausimą jau atsakiau: http://racas.lt/norite-teigiamu-naujienu-bus/#comment-40854

            Jei netenkina atsakymas, tai jau ne mano, o tamstos problema.

          • Minkštakaktis

            Prisidirbo ne tik Fredis*, bet ir aš – Šmočiukas/Nelyginamas dydis. Už suabejojimą Artūro reputacijos prekine išvaizda (po to, kai jis leido sau suabejoti Vasiliausko reputacija). Ir būtent dėl Viktoriuko gimtadienio ir visų iš to išplaukiančių atsikalbinėjimų…
            Kaipmat gavau ban’aną ir komentaras buvo išmestas į šiukšliadėžę :)

          • Regis

            Minkštakakti (Šmočiuk, Nelyginamasis dydi) – šaunu.
            Ką čia daugiau pasakysi..

          • austras

            Gerbiamas Artūrai, atsakymus supratau ir daugiau nekartosiu. Nors šioje vietoje būtų galima daug pasakoti apie drauge su BNS direktoriaus pareigomis tenkančią atsakomybę, kurią aš ir Jūs, suprantame skirtingai, bet tikrai to nedarysiu. Juk lankymasis Uspaskicho gimtadienio puotoj, Jūsų nuomone, priklauso asmeninio gyvenimo sričiai. Aš manyčiau kitaip. Tiesa, nesat politikas, tačiau vis dėlto esat naujienų tarnybai vadovaujantis žmogus. Formaliai jokių įstatymų Jūs iš tiesų nepažeidėt.. Bet juk visa Lietuvos žiniasklaida taip mėgsta kalbėti apie suterštą reputaciją, moralinį pasitikėjimą ir panašiai. Patys kuriate etikos kodeksus, o paskui patys juos griaunat..

          • nerijus

            Su austro pasakymu, jog žurnalsitai patys kuria etikos „kodeksus“ ir juos patys griaunat- sutinku.

          • Austrai, mes, panašu, daugelį dalykų suprantame skirtingai…

            Jei turite priekaištų dėl mano, kaip žurnalisto, reputacijos – klokite juos: kur, ką kada ne taip parašiau, aprašiau ar pasakiau.

            Jei turite žinių, kur ir kada pažeidžiau Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą – taip pat prašom. Čia pat ir be jokių užuolankų.

            Taip pat – jei turite priekaištų BNS kaip žiniasklaidos priemonei: tekstams, žurnalistų darbo sąlygoms, redakcinei politikai, mano, kaip vadovo, elgesiui su darbuotojais ar klientais.

            O jei šiais klausimais neturite nieko pasakyti, gal tada geriau patylėkite užuot čia šventuolį vaidinęs ir mane gyventi mokęs.

            Sundžiatės (čia ne vien tamstą asmeniškai turiu galvoje), kad žiniasklaida tik apie zvonkių ir mijų nagus ir ragus rašo, o patiems V.Uspaskicho balius taip akis užpila, kad nieko aplink daugiau nematote.

          • austras

            Gerbiamas Artūrai, apie „Uspaskicho balių“ sužinojau visai neseniai ir atsitiktinai. Ne iš žiniasklaidos. Man jis „akių neužpylė“, tik labai nustebau vienoje nuotraukoje pamatęs Jus. Nusprendžiau Jūsų tiesiogiai paklausti Jūsų rašomame tinklaraštyje. Atsakymas manęs, kaip žmogaus netenkino, bet, truputį Jus perfrazuojant, „čia jau mano, o ne tamstos problema“. Jei turėsiu priekaištų dėl Jūsų, kaip žurnalisto, ar BNS kaip žiniasklaidos priemonės, reputacijos, Jus informuosiu. Kolei kas turiu priekaištą dėl, mano nuomone, su Jūsų užimamom pareigom nesuderinamo bendravimo (žiniasklaidoje taip dažnai naudojamos klišės, pavadinimu „įtartini ryšiai“) su įtariamojo statusą turinčiu abejotinos reputacijos politiku bei jo „aplinkos žmonėmis“. Šį savo priekaištą išsakiau viešai. Na bet tai jau „mano problema“.

  • Šiaip visai smagus jų blogas. Mano ekonomikos žinios yra minimalios, todėl jų tinkamai vertinti nesu kompetentingas. Tiesiog skaičiau tekstų antraštes ir kvatojau. Labai gerai!

  • lida

    Kai nebeturi argumentų, išsisukti padeda Kernegio patarimas – pasakykite apie save visa tai, ką apie jus ruošiasi pasakyti jūsų oponentas, ir jūs atimsite vėją iš jo burių (AR pan.).