Niektauza M.Laurinkus ir jo baubai

Buvęs saugumiečių vadas Mečys Laurinkus vėl gąsdina tautą baubais ir nusišneka iki tokio lygio, kad net juokas nebeima:

Atsiras ir tokių politikų, kurie pradės kelti ir Lietuvos pirmininkavimo ES klausimą. Lemiamos įtakos tokie samprotavimai neturės, bet Lietuvos įvaizdžiui tai nebus naudinga.

Būtų įdomu sužinoti, kokiais šaltiniais M.Laurinkus remiasi skelbdamas tokius kliedesius, bet tikriausiai jokių šaltinių nėra, o tų klejonių šaltinis paties M.Laurinkaus galva arba kiti vadinamieji „apžvalgininkai“, kurie toliau savo nosies ir savo pilvo nemato.

Tikrovė gi yra visiškai priešinga.

Per pastaruosius porą mėnesių teko susitikti su dauguma Lietuvoje (ir už jos ribų) reziduojančių diplomatų ir tarptautinių organizacijų atstovų. Prasidėjus isterijai dėl rinkimų rezultatų, tuose susitikimuose, pasinaudodamas proga, visada pasidomėdavau, kokia bus reakcija, jei valdančiojoje koalicijoje ir Vyriausybėje bus Darbo partijos atstovai.

Atsakymas visada būdavo beveik toks pat: jokios, nes Lietuvoje įvyko demokratiniai rinkimai ir valdžia bus formuojama remiantis tų rinkimų rezultatais. Dar daugiau – diplomatai daug dažniau stebėdavosi ir nesuprasdavo ne Darbo partijos galimu dalyvavimu Vyriausybėje, o pralaimėjusiųjų nesugebėjimu susitaikyti su rinkimų rezultatais ir prezidentės užimta pozicija, kuri visiems keldavo daug klausmų apie tai, kaip Lietuvoje veikia demokratija.

Todėl niektauza M.Laurinkus, užuot klejojęs apie tai, kiek Lietuvai kainuos dar nesibaigusi Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byla, geriau pasvarstytų apie tai, kiek šaliai kainavo apkaltos procesas. Kiek Lietuvos tarptautiniam prestižui kainavo M.Laurinkaus ir jo sėbrų sukurpti kaltinimai, kurie nebuvo patvirtinti nė viename teisme (išskyrus Konstitucinio Teismo politikavimą). Kaip tam prestižui atsiliepė žinia, kad Valstybės saugumo departamentas, kuriam tada vadovavo M.Laurinkus dalijo slapta ir galbūt neteisėtai padarytus įrašus žurnalistams?

Tegul M.Laurinkus taip pat paklausia savęs, kiek Lietuva sumokėjo už V.Pociūno bylą, kai M.Laurinkaus draugeliai iš savo spintelių traukė kompromatą ir viešai šmeižė bei dergė savo buvusį kolegą vien todėl, kad jis tikriausiai nebenorėjo šokti pagal tokių, kaip M.Laurinkus, dūdelę.

Jei bent į dalį šių klausimų sąžiningai pats sau atsakytų, gal praeitų noras tauzyti niekus ir dergti ant savo valstybės, slepiantis už tarptautinės opinijos nugaros.

Ta opinija yra pakankamai gera, nepaisant tokių kaip M.Laurinkus, pastangų ją sugadinti.

(14 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...
 • aušra maldeikiene

  Puikus tekstas GA. Man Laurinkus yra įmanomai bukiausio svarstytojo tipas. Rašo ilgus tekstus. Jie nuobodūs. Norint pabaigti skaityti, reikia prisiversti. Vis rauda, kaip be jokio, tokio išskirtinio valstybininko, visi gyvena. Na manau gyvena ir neverkia.

 • aušra maldeikiene

  Beje, ir aš turėjau malonią garbę vakarieniauti su vienos šalies ambasadoriumi penktadienį. Tai jis irgi su šiokia tokia nuostaba manęs klausė, ar tai įprasta Lietuvoje praktika, kad prezidentė taip elgiasi su rinkimus laimėjusiais asmenimis. Bandžiau kalbėti apie tai, jog tai vis dėlto tam tikras išskirtinis atvejis, bet šiek tiek ironiška diplomato išraiška rodė, kad jis suvokia tam tikras aplinkybes.

  • Bobutė

   Dabar man jau aišku kodėl užsienio diplomatai gana ironiškai žiūri į lietuvius…

  • Šamanas

   Neklausykit ką sako diplomatai ir neklauskit. Jei norit žinoti ką jie mano, skaitykit Wikileaks’ą.

 • Vyt.

  ..demokratijos bijo demokratai.

 • Audra

  Va, kam reikėtų subinę išspardyt, gerb. Račai. O, jei kur pamatysit tą brūdą, tai jį už kaklo ir į sieną…

 • Fredis*

  Iki pirmininkavimo ES dar yra laiko, tačiau jau pirmąją naujojo seimo posėdžio dieną ir šeštadienio vidurdienį be prezidentės suskaičiavau keturis politikus, kurie abejoja… http://tv.lrytas.lt/?id=13531686011351073261&sk=1
  Beje, šį šeštadienį V.Andriukaitis startavo būsimoje prezidentinėje kampanijoje. Ar sėkmingai? Klausiu liberaliai nusiteikusių socialdemokratų, kurie čia nuolat spausdinate savo mintis – Bobutės, Izbliondimo, GIGOS, Trakimo, Vingių Jono, Mokytojos Aušros ir kitų – už ką balsuosite: D.Gtybauskaitė vs V.Andriukaitis?

  • Trakimas

   Rinksiuosi mažesnį blogį-V.Andriukaitį.:)

   • Populi

    Iš Andriukaičio geresnis išeitų greitosios pagalbos gydytojas – jau kokius du žmogiukus atkačalino. :)
    Bet kaip politikas tai jis yra prastas – kas galėtų nurodyti nors vieną jo kokį tai politinį veiksmą, atnešusį naudos Lietuvai?

  • Izbliondimas

   Fredi,
   Vytenis Andriukaitis yra didis politikas. Buvęs pogrindininkas. Bte ne iš tų nukvakėlių.
   Tai retenybė Lietuvai.
   Bet jam ne pro šalį būtų, kas vakarą, kai niekas nemato truputį botagėliu…
   Bet tai politikas.
   O Lietuvai reikia gaspadoriaus. Kaip kažkada Golio, Čerčilio (asilai rašo Ciurciulis, tarp kitko) ar Adenauerio.
   Va tokių Liettuvoje nėra.
   O reikia.
   Kad pirmu žingsniu į kaliūzę susodintų iki gyvos galvos, tuos, kurie šalį valdė 1990-1992 m. ir ją nepataisomai sunaikino. Ir dar čia pasilikusius niekadėjus… Pašersim, negaila jiems ir ėdalo bus, nors neverti ir prasčiausio ėdalo yra.
   Kad gerai potagu pavarinėtų tarybinio laikotarpio asus. Kurie pokaryje vidurines baigė auksu, universitetus – auksu, ta prasme (buvo tuomet tokiems moksliukams raudoni diplomai, o ne medaliai, juos baigus). Už tai, kad jie po 1990 m. šitiems gatviniams banditėlių, šitoms valkatoms, šitiems amžiniems trejetukininkams nusileido, jų išsigando, – dovanoti negalima. O duoti per strėnas reikia gerai, kad maža nebūtų.
   Šiaip jau Lietuva sunaikina neatstatomai. Nebesvarbu kas jau ją valdys.
   Nebent leistų pora metų Goliui, ar Čerčiliui ar Adenaueriui. Kitaip niekaip. Vadinamas liberalizmas nebūna jau pataisomas. Ojis toks per visus amžius buvo tik Lietuvoje. Jis nėra niekam pažįstamas lig šiol Žemėje.

   • Trakimas

    Nereikia čia ironizuoti,bliondimai:)Visi gerai žino,kad Kubilius sunaikino Leo ne tik todėl,kad sumokėtų jiems beveik milijardą.O dar ir todėl,kad įtiktų kitiems oligarchams-Mockaus MG Boltic,kuri labai smarkiai remia TS-LKD ir jų statytinę-p.Grybauskaitę.MMA turi didžiulę reikšmę vidaus vartojimui,kurį ir tenkina maximos imperija:DDDD Nedidinti MMA -reiškia kenkti ir daryti nuostolius vidaus vartojimo flagmanui bei Mockaus konkurentui-maximai…..:DDDDDD

   • P.E.

    Rašote,kaip senas zampolitas.

   • Populi

    Izbliondinai,
    lyginant pagal nusimanymą ekonomikoje, tai Grybauskaitė būtų be konkurencijos.
    Čia kaip teigiamą pridėčiau jos kategorišką būdą (kur kitur jis nelabai, taip sakant), bet ūkio vedime svajokliams bei visokiems svyruojantiems nėra vietos.

  • aušra maldeikiene

   aš nesu liberaliai nusiteikusi socialdemokratė. Tai pirma. :)Gal esu anarchistė. Kas žino. Nei už Grybauskaitę, nei už Andriukaitį nebalsuosiu. Tikiuosi, kad bus Šerėnas. Norėčiau Šerėno.

   • Kęstutis

    Šerėnas priimtinas, jei ekonomikos dar nemetė.

  • Vaclovas

   Ponas,Fredi kiek suprantu Jūsų 4 Seimo nariai tai Kubilius,Adomėnas,Vareikis,Šedbaras kurie dar praeitame Seime pažeidė Seimo nario priesaiką.Visi žino,kad jie nusikalto,bet…nėra kam juos nubaudžia.

 • Trakimas

  Kalbant tiesiai -šviesiai,Lietuva nesubrandino Prezidento,kuris galėtų kandidatuoti į tokį garbingą postą.Pagarliavos įvykiai išryškino asmenybių trūkumą ,kurie galėtų tapti autoritetu Tautai.Visi kišeniniai „lyderiai“ tupėjo po medžiu arba šoko pagal užsakovų(Landsbergio,Mockaus ir t.t.) -dūdelę.

 • Anarchisto byta

  O kaip Ušacko kandidatūra?

  • Trakimas

   O kas apmokės jo rinkimų „pejaro“ kampaniją?Tas pats Mockus?

   • Trakimas

    Jei Ušackas norėjo pretenduoti į lyderius,tai jis jau turėjo dalyvauti Tautos politiniame gyvenime.O kur jo išsakyta pozicija pagarliavos skandalo klausimu ar atkirtis Batiai Lukašenkai?Nezinau ir jo pozicijos naujos AE klausimu bei dėl didesnio MMA.Kur yra tas „ušackas“,jei jis kurčias Tautos skauduliams?:)

    • suomis

     Štai Laurinkus yra nekurčias tautos skauduliams. Jie kartu su Bieliniu yra didžiausi Prezidentės kritikai. Čia, tarp jų, gražiai įsikomponuoja ir Andriukaitis su Butkevičiumi…

  • Kęstutis

   Ušackas jau europietis, Lietuvos bliūdas jam jau per mažas.

  • Griežtas

   Ušackas – ne konkurentas, nes Grybauskaitė jam – Mama. :)

 • Irina

  Bet EP atėmė imunitetą iš jūsų taip labai gerbiamo V.U., nors Laurinkaus ten ir nėra.

 • Vingių Jonas

  „Kaip tam (Lietuvos, V.J. past.) prestižui atsiliepė žinia, kad Valstybės saugumo departamentas, kuriam tada vadovavo M.Laurinkus dalijo slapta ir galbūt neteisėtai padarytus įrašus žurnalistams?“
  Jei tikėti EŽTT sprendimu byloje Drakšas prieš Lietuvą
  http://www.tm.lt/eztt/naujiena/149,
  tai „Teismas vis dėlto pripažino, kad pareiškėjo telefoninio pokalbio su J.Borisovu slaptų įrašų nutekinimas žiniasklaidai pažeidė Konvencijos 8 straipsnyje numatytas teises, nes nebuvo įvykdyta įstatymuose numatyta pareiga užtikrinti tokios informacijos konfidencialumą bei nebuvo atliktas tyrimas dėl informacijos nutekinimo.“
  Bet dėl įrašų padarymo neteisėtumo tas pats EŽTT atmetė visas pareiškėjo pretenzijas – „EŽTT iš karto atmetė pareiškėjo skundą, kad telefoninių pokalbių pasiklausymas ir įrašinėjimas buvo neteisėtas.“ (žr. į aukščiau nurodytą nuorodą).
  Ar Lietuvos prestižui kaip nors atsiliepė Konvencijos 8 str. pažeidimas? Tokių pažeidimų, manau, daro visos valstybės, bet dėl prestižo niekas nesuka galvos, nes stengiasi „ant to paties grėblio“ nebelipti:).
  Na, o dėl „KT politikavimo“ irgi rasta išeitis:
  http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=437254

 • Audra

  Kad ten klausėsi Borios ar Drakšo, niekam galvos neskauda. Bet, kad ten buvo klausomasi ir teisėtai išrinkto Lietuvos Prezidento telefoniniai pokalbiai-čia jau baisiau negu baisu

  • stogas

   Tai tik mano pokalbius klausytis galima…?

   • Audra

    Su prokuroro sankcija-taip

  • Vidas

   Gaila, bet tas Prezidentas ten vietomis šnekėjo ne taip kaip dera jo rangui.
   Pvz., apie tapšnojimą? :)
   O pats pasiklausymas tai, ko gero, antiek paplitęs, kad, galima sakyti, paklausomi esame visi (todėl nešnekėkite to kas galėtų jums pakenkti!) – kas gali tai sutikrinti? Niekas – reikia tik turėti priėjimą, o operatyvininkams, renkantiems komprą ant visų, tai tikrai ne problema.

 • Fredis*

  Doras ir sąžiningas žmogus sekimo ir pasiklausymo nebijo http://www.alfa.lt/straipsnis/15062393/Kodel.slapta.sekama.Seimo.pirmininke.ir.jos.seima.=2012-10-21_19-01
  Visą laiką reikia elgtis taip lyg tave kas nors stebėtų (pvz. Dievas). Aš mintyse net bjauriai apie ką nors pagalvoti negaliu. Kam to reikia? Į aplinką reikia spinduliuoti gėrį. Norint pasiekti tokią būseną ir nusiteikimą reikia daug ir sunkiai dirbti. Pyktį ir blogas emocijas reikia išmokti suvaldyti. Žinau, kad tai yra sunku, tačiau labai stengiantis galima pasiekti gerų rezultatų. Pabandykite ir Jūs.

 • romas

  Artūrai, o Jūs tikrai įdėmiai perskaitėte Laurinkaus tekstą? Iš tamstos interpretacijos sprendžiu, kad ne. Laurinkaus teiginys, kurį galime perskaityti Jūsų įdėtoj ištraukoje, kyla iš sąlygos – „…jeigu teismo nuosprendis Darbo partijai ir jos vadovams bus nepalankus…“.
  Jau ne pirmą kartą pastebiu Jūsų nekorektišką citavimą. Norint tiksliai perduoti kito autoriaus minti, reikia cituoti tiek sakinių, kiek reikia minčiai atskleisti.

  • mielas Romai, skaičiau labai įdėmiai, todėl sprendžiate blogai. M.Laurinkus jau pirmoje pastraipoje pasako, kad jei koalicija bus, tokia, kokia ji bus (o aš tuo, priešingai nei šitas niektauza, neabejoju), tai „vyriausybės sudėtis ir jos problemos taps diskusijų objektu ne vien Lietuvoje“ Ir tai yra visiškas bullshit.

   • romas

    O nėra taip, kad Jūs, siedamas tekstą su jį rašiusiu asmeniu, tiesiog negalite perskaityti kaip parašyta? Kodėl neturėtų tapti diskusijų objektu ne tik Lietuvoje nekasdieniai reiškiniai? Manau, kad europarlamentarams ir žiniasklaidai vienos iš valdančios partijų problemos su teisėsauga, Lietuvos Prezidentės elgesys tikrai yra vertos dėmesio temos. Jūs pats patvirtinate savo tekste, kad su sutiktais diplomatais mūsų valdžios formavimo peripetijos buvo aptarinėjamos.

    • mielas Romai, apsimetate, kad nesuprantate? Ar pats negalite perskaityti, kas parašyta? Ir todėl suplakate viską į vieną krūvą? Bet pabandysiu tamstai paaiškinti: rinkimai ir jų rezultatai nėra nekasdienis reiškinys, teismų procesai – taip pat, o štai prezidentė bandymas formuoti koaliciją pagal savo norus, o ne pagal rinkimų reultatus – jau šiek tiek nekasdieniška.

     Ir nereikia manęs interpretuoti pagal savo sugedimo laipsnį: aš sakiau, kad diplomatai stebisi pralaimėjusiųjų ir prezidentės elgesiu, o ne rinkimų rezultatais, ar rinkimus laimėjusiomis partijomis. Todė – dar kartą specialiai tamstai – kartoju: M.Laurinkus yra niektauza, kalbantis nesąmones, kurias arba pats išsigalvoja arba išgirsta ir Užkalnio ar Matonio tipo apžvalgininkų. Realybė yra visai kita ir tamstai taip pat laikas ją priimti.

     • romas

      Žmogui būdinga prognozuoti. Net jei niekada nenuleis padangos, mes vis tiek automobilyje vežiojamės atsarginį ratą. DP yra teisiama kaip juridinis asmuo. Niekas dabar negali pasakyti, kaip pasibaigs teismo procesas, tačiau tikrai žinome – variantas, kad DP bus pripažinta kalta, yra įmanomas. Nežinau, kokios pasekmės būtų, jei DP staiga atsidurtų už įstatymo ribų – kažką juk reiktų daryti. Kas būtų, jei valdžios krizė ištiktų per pirmininkavimo ES laikotarpį? Laurinkus kalba apie „tikimybę neigiamo vertinimo ES institucijose“ (4 pastraipa). Gal tai ir liguistos ar nenuoširdžios baimės, bet iš principo tokios baimės turi teisę būti.

      Tai, kaip elgiasi Prezidentė, turi priežastis. Byla prieš DP nėra jos projektas, net jei tai yra koks tai projektas ar sąmokslas. Protingi turėtų sugebėti suprasti etinę Prezidentės laikyseną – kaltinamieji negali dalyvauti valdžios sudaryme. Andriukaitis teisingai pastebėjo, kad Adomavičius, būdamas tik įtarimams, nusišalino nuo pareigų savivaldybėje, o kaltinamąjį Gapšį kažkodėl Seimas be problemų paskyrė Seimo vicepirmininku. DP, beje, galėtų ir nedalyvauti valdžioje, kol nepasibaigs teismai. TS rėmė Kirkilo vyriausybę, o DP dabar galėtų remti Butkevičiaus. Dėl vyriausybės programos galima susitarti ir nedalyvaujant valstybės valdyme tiesiogiai. Iš tikro nereiktų situacijos pateikti taip, lyg kitos išeities, kaip tik su DP valdžioje, nėra.

     • Gylys

      Romai, rašote, kad „kaltinamieji negali dalyvauti valdžios sudaryme“ – o kur tai išskaitėte ?…ar pats sugalvojote ?… Kaltinamasis tai dar nėra nuteistasis. Aš, tarkim, kaltinu konservatorius ir pačią grybošenko – ir ką ? – galo jie dabar dėl to privalo atsistatydinti ?…Būtų puiku, bet juk neatsistatydins… Nes egzistuoja nekaltumo prezumpcija – nesvarbu, kad kaltinu – svarbu ar jų kaltę patvirtina Teismas. O kol Teismas to nepatvirtina – visi „kaltinamieji“ laikomi nekaltais ir turi tokias pat teises kaip ir visi piliečiai. Tame tarpe būti renkamais į Seimą ir dalyvauti valstybės valdyme…
      …Be to leiskite dar kartą priminti, jei kalbėtume apie „moralinę ir aukščiau keliamą jos kartelę“ politikų atsakomybei – tuos pačius konservatorius ne aš ar tamsta, bet Lietuvos Respublikos Tautos išrinktųjų (Seimo) komisija pripažino (pabrėšiu – ne tik apkaltino, bet jau ir pripažino) turėjųs ryšių su asmenimis vykdžiusiais nusikalstamą teroristinę veiklą. Bet „dižiausiems moralistams“ konservatoriams, tame tarpe ir jų gerbėjui tamstai, tai nemotais… O kodėl ? – kaip mes atrodome prieš pasaulį, kai mūsų Seime posėdžiauja teroristų gauja ? – kaip suprantu, šioje vietoje, jums nelabai svarbu… Gal tuomet ir dėl teisiamos DP patylėkite.

     • romas

      Gyly, skaitykit mano komentaro ( http://racas.lt/niektauza-m-laurinkus-ir-jo-baubai/#comment-111676 ) antros pastraipos trečią sakinį kol suprasit. Tai ir bus Jums atsakymas.

     • Gylys

      atsakymo kodėl konservinė teroristinė gauja turi teisę, anot jūsų logikos, dalyvauti valstybės valdyme toje pastraipuje neišskaitau… gal galėtumėte sukonkretinti ?

     • romas

      Su žmogumi, nesugebančiu suprasti kas sakoma, susikalbėti neįmanoma, todėl negaišiu laiko.

  • sodininkas

   Romai,
   jūs, lyg ir, žiūrite į Laurinkų kaip į teigiamą, tuo tarpu pamiršdamas, kad jis veikė prieš Lietuvą (juk nesate tiek naivus, kad sutiktumėte su aiškinimais, jog buvo klausyta Dračo ar kokio kito Prezidento komandos gračo, o ne paties Prezidento? O tai yra veikimas prieš Prezidentą = Lietuvą, nes išklausytos žinios, dar galimai sukoreguotos, kad labiau kenktų, dar ir buvo paskleistos viešai, nors tai yra valstybės paslaptis), taipogi pamirštate, kad tame suinteresuotųjų politinių jėgų, pralaimėjusių R.Paksui rinkimus, farse sudalyvavo KT, kuris nusikaltimų tirti negali ir netiria, bet nusprendė nukaltinti Prezidentą jų padarymu (kas, kaip minėta šiame str., buvo paneigta bendrosios kompetencijos teismų, kurie tikrai ir yra kompetetingi tokiems dalykams tirti), po ko Prezidentas buvo nušalintas visai,net neišsiaiškinus ar kaltas (arba ar antiek, kad nebegalėtų atlikti savo pareigų?), nors, gal būt, buvo galima tik suspenduoti jo veiklą ar nušalinti tyrimo laikui kaip, kad buvo padaryta Izraelyje, pvz.?
   Čia turiu pažymėti, kad matau Prezidento silpnas vietas (ir pirmas, dar būdamas premjerministru, žadėjo ES AE uždaryti, ir būdamas Prezidentu šnekėjo netinkamai bei, puolamas netikėlių, sutriko, kas nėra leidžiama vyr. vadui – žr. Smetonos pavyzdį, kuris reikiamu momentu sutriko ir, vietoj to, kad kariauti su priešu, metėsi bėgti, palikdamas šalį likimo valiai), betgi svarbiausia, kaip mini straipsnio autorius, yra Laurinkaus padaryta neišmatuojama žala Lietuvai, dėl ko tas asmuo yra visam laikui tarsi su minuso ženklu.

 • Fredis*

  Yra du anarchistiniai scenarijai:
  a) koalicija, kurioje yra darbo partija ir TT;
  b) koalicija, kurioje nėra darbo partijos ir TT.
  M.Laurinkus, D.Grybauskaitė – už antrajį scenarijų, Mokytoja Aušra, Trakimas ir Co – už pirmąjį. Kaip bus, kuri pozicija laimės? Tikėtina, kad bus abu scenarijai, kurie sekas vienas po kito (taip jau buvo).
  Jeigu sekančiuose rinkimuose, mes rinkėjai, eliminuosime du dėmenis, kurie sudaro prielaidas anarchistiniams scenarijams atsirasti – anarchijos ateityje nebus.

 • Bobutė

  Po didžiosios 2010 pavasario apgavystės (tada p. Laurinkus gąsdino mus, kad įvyks revoliucija http://racas.lt/citata-350-m-laurinkus-zino-iseiti/), aš jau nebekreipiu dėmesio į šio pono sapaliones.

 • che

  sykart raca tiesiai i desimtuka +10

 • Q.E.D.

  Nu, pavyzdžiui, Orbanas Vengrijoj irgi buvo išrinktas demokratinių rinkimų būdu, ir gavo ne 20 proc. parlamento, bet daugiau 2/3. Bet euroniektauzoms tai nesutrukdė gąsdinti baubais Europos tautas ir nusišnekėti iki tokio lygio, kad net juokas nebeėmė. Nors Orbanas ir jo partija nesivalkiojo kelerius metus po teismus kaltinamųjų vaidmeny. O pats Orbanas turi tikrą Oksfordo diplomą, o ne Gariūnuose pirktą plechanovco.

  Kas dėl Pociūno, tai paties Račo draugeliai ir žurnalistikos etalonai ne ką mažiau už Laurinkaus draugelius prisidėjo prie Pociūno drabstymo šūdais. Nes ne Laurinkus „laikė“ pas Pociūną Minske šešerius kailinius, bet Vainausko ir Valatkos šavkos.

  • Q.E.D. esate dundukas ir jei neatsiprašysite, galite čia nebegrįžti. Nes tie, kuriuos vadinate mano draugeliais, gali būti tik tokių dundukų kaip tamsta draugeliais.

   • Q.E.D.

    Užsikrušk, Račai, negyvai. Matom, kokiems draugeliams čia tu atidirbinėji.

    • retukis

     Pritariu Q.E.D – Račas uoliai gina agurkinius niektauzas. Ir dar atgyvenusia gebėšnikinę retorika.

     • Gylys

      O aš manau, kad šiuo atveju, Račas (su kuriuo aš labai dažnai nesutinku dėl ko nekartą esu blokuotas) tiesiog gina Demokratinius principus.savau ne už DP… Ir lygiai taip pat ginčiau konservatorių gaujos teisę dalyvauti valstybės valdyme jei tik tas konservatorines atmatas palaikytų didžioji rinkėjų dalis – būčiau labai nusivylęs ir nepatenkintas, bet ginčiau. Nes ginčiau tuo ne konservatorines atmatas, o Demokratiją mūsų valstybėje… Nes žinočiau, kad tik esant Demokratinei tvarkai bus užkirsta galimybė man, galimai nepatinkančiųjų, ilgalaikiai diktatūrai…
      …Taip kad mielos „megztasmegenės beretės“ susitaikykite su savo pralaimėjimu ir neamsėkite – džiaukytės Demokratine santvarka ir visokeriopai puoselėkite ją, nes tik ji jums užtikrins galimybę galbūt kada nors pamatyti valdžioje vėl savo konservatorines atmatas :)

  • Rytis I

   „Nes ne Laurinkus “laikė” pas Pociūną Minske šešerius kailinius, bet Vainausko ir Valatkos šavkos“
   – reiškias pas mumi baudžiamas platinimas, bet jokiu būdu ne informacijos nutekinimas? O gal tai tik Vainausko lakios fantazijos produktas?

 • linas

  laurinkus manau konservu slaptas ginklas daryt perversmams .konservai matyt padedami sio veikejo zino kazka toio apie grybauskaite ko ji galbut nenoretu viesint nejaugi ji tam lenibngrade tik mokes mokes ir dar karta mokes negi nebuvo jokiu meiliu nuotykiu ir tt o gal ir tam kailiu fabrike visai ne laborante buvo gal koservai tai zino ir ja tampo kaip lele

 • sataniuga

  Gerb. Račai, Jūs galbūt klystate, rašydamas apie neskaidraus partijų/politinių veikėjų finansavimo pasekmes Europoje. http://en.wikipedia.org/wiki/CDU_donations_scandal_(1999) . Situacija panaši, tiek į Darbo partijos bylą, tiek ir į „apkaltą“.

 • Audra

  Na, ko jūs visi puolat tą Darbo partiją. Taigi buvo keturi metai ją nuteist. Kur tada buvo teisėjai ir prokurorai? Jeigu būtų noras nuteist kaip Venckienę (arba tiksliau-užsakymas), tai būtų tą partiją patvarkę per metus. Matyt, nesitikėjo Lietuvos politikos mūrininkai tokio žmonių palaikymo Darbo partijai. Tikiu, kad Vytią yra už ką sodint. Bet jis ir jo partiją gavo tautos indulgenciją. O, ir kitos partijos pakankamai prisidirbę. Todėl baikim diskusijas ir gąsdinimus. Vitia pašoko per rinkimus „častuškas“. Dabar tegu eina ir dirba tautos ir savo labui. Dirbs blogai-tada velėsim jam kailį

  • Grasilda

   Tautos indulgenciją ne gavo, o nusipirko. O tai nemažas skirtumas.

   • Izbliondimas

    O kas nenusipirko. Ar daug tokių.
    Juk… viešųjų ryšių pinigai, mokesčių mokėtojų pinigai…
    Tai čia žiedeliai.
    O apylinkių komisijų darbas, – ar jomis pasitikime visiškai, t.y. ar visomis… jei stebėtojas, kaip sako, net į tualetą bijodavo nueiti. O kiek stebėtojų aplamai pareigų neatliko, jei jau taip.
    Kad bomžai balsavo, atseit, – tai tikrai labai ir labai blogai. Bet kodėl nebuvo įstatymo, kad tie, kurie perka bomžų balsus nėra pasodinami, – voss tik įrodoma, kad tikrai buvo pirkimo aktas… t.y. įstatyme nepaliekant vietos tesimui, kiek metų turi sėdėti pirkėjas…
    Antra, kodėl rinkimams nebuvo skirta pakankamai lėšų. Tai yra, kodėl VRK negalėjo dirbti pakankamai. Ar ne dėl to, kad žmogus pametęs rinkimuose eiles, – apsisuktų 180 laipsnių. Ar tai nebuvo sąmoninga diversija, žinant, kad vienos partijos gerbėjai ateitų ir akmenims lyjant ir eilėje stovėtų, jei reikėtų tai ir ligi sekančio vakaro…
    Tad bomžų nupirktų balsų, gal 1 proc., lyginant su mandiais būdais nupirktais balsais.
    Dar kartą, neginu bomžų.
    Bet kodėl lygiagrečiai nėra kalbama apie masinius dalykus, čia paminėtus.
    Kodėl dviguni standartai.

    Kodėl aš galiu matyti visas puses (juk nesu DP gerbėjas, tokiu niekada nebuvau). O kodėl „apliapausiai“, – mato tik kitus, o save niekuomet. Štai apie ką turime pagalvoti. Juk didžioji katastrofos Lietuvoje , per šiuos 22 metus matyt yra būtent tame. Tose „biretėse“ (ne beretėse…☺) gal…☺

 • Norisi ir Laurinkui įsilieti į valstybės pamatų saugotojų gretas!

 • Blynas

  O aš apie pirmininkavimą ES. Kas čia per baubas, kuris dažnai taip eskaluojamas? Čia pasaulio pabaiga, ar kaip? Dabar, pvz., Kipras vadovauja. Na ir kas? Ar daug kas žino? Tas pats bus ir su Lietuva.

 • Mauras

  Tai kiek vis dėlto buvo apklausta užsienio diplomatų, prieš padarant išvadą, kuo jie iš tiesų piktinasi?

  • mielas Maurai, apklaustas nebuvo nė vienas, tačiau kalbėta buvo su tiek, kiek M.Laurinkus nebuvo susitikęs per pastaruosius metus.

  • romas

   Maurai, kodėl mums ir Laurinkui turi būti svarbi dabartinė diplomatų nuomonė? Laurinkus pats sako :“Demokratinėse valstybėse labai gerai suprantamas nekaltumo prezumpcijos reikalavimas, todėl, kol nebus galutinio teismo nuosprendžio, negirdėsime ir aštrių pasisakymų“. Jei DP bus išteisinta, normalu, kad iš viso niekam nebus įdomu, kas valdo Lietuvą. Laurinkus mano – pasekmės būtų, „jeigu teismo nuosprendis Darbo partijai ir jos vadovams bus nepalankus“. Aš nežinau, kaip reaguotų ES, jei pirmininkavimo laikotarpiu mes užsitaisytume pas save valdžios krizę, bet Laurinkus juk diplomatas – gal jis gali kažkiek prognozuoti, kas būtų, jeigu būtų? Račas, kiek supratau, nenagrinėjo teoriškai tokios padėties su ES politikais ir diplomatais, todėl neaišku, kokiu pagrindu Laurinkų vadina šiuo atveju niektauza.

   • mielas Romai, nuo kada čia M.Laurinkus patapo diplomatu? Gal pasitikrinkite savo žinias?

    • romas

     „Prezidentės iš diplomatinės tarnybos išvytas Mečys Laurinkus iki gyvenimo pabaigos išlaikys aukštą diplomatinį rangą ir galės vėl sugrįžti į diplomatiją, rašo „Kauno diena“. Užsienio reikalų ministerija URM) dienraštį informavo, kad nėra atšauktas prezidento Valdo Adamkaus 2008 m. birželio 25 d. pasirašytu dekretu M. Laurinkui suteiktas nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus diplomatinis rangas, kurio, kaip atkreipė dėmesį URM, nebeįmanoma atimti iš buvusio Valstybės saugumo departamento vadovo ir ambasadoriaus Ispanijoje ir Gruzijoje M. Laurinkaus.“
     Visą straipsnį galite rasti http://www.balsas.lt/naujiena/376874/mecys-laurinkus-issaugos-ranga/rubrika:naujienos-lietuva-politika
     Nebent skelbiama informacija neteisinga arba paseno.

     • OK, čia taip pat kaip V.Adamkus prezidentas…

     • romas

      Labiau turėjau omenyje, kad virėja geriau nusimano virtuvėje, nei nemokantis net kiaušinienės iškepti. Valstybės aparato ir tarpvalstybinių institucijų veikimo principuose Laurinkus turėtų susigaudyti – buvo ir diplomatinėje tarnyboje, ir saugumo vadu.

 • Rytis I

  Sako, kad „buvusių“ saugumiečių nebūna. O čia juk – ex chief of security.. Gal tai šiek tiek gali paaiškinti mįslingus vertinimus – „atsiliepimai dar fragmentiški, vertinimai abstraktūs“?

 • Fredis*

  Teksto raktiniai žodžiai ir sakiniai: „Isterija“, „demokratiniai rinkimai“, „valdžia formuojama remiantis rinkimų rezultatais“, „pralaimėjusiųjų nesugebėjimas susitaikyti su rinkimų rezultatais“.
  Isteriją tikriausiai sukėlė KT, kuris ir parodė demokratinių rinkimų trūkumus, o didžiausiais rinkimų laimėtojais pasijuto trečią ir penktą vietas užėmusios partijos. Partijos, kurios pasijautė pralaimėjusios, net nekėlė savo kandidato į Seimo pirmininko postą, tuo tikriausiai sukeldamos isteriją Mazuroniui, kuris iš Seimo tribūnos pirštu grūmojo M.Adomėnui ir už šmeižtą grasino pasodinti į kalėjimą. V.Andriukaitis taip pat neslėpė nusivylimo, kad Seimo pirmininkas buvo renkamas tik iš vieno kandidato. Tokio reiškinio mūsų valstybėje dar nebuvo. Visi supranta, kad V.Gedvilo laukia A.Valinsko likimas, tai laikina ir tarpinė figūra. Neaišku tik kokio masto ir kaip greitai įvyks rokiruotė (griūtis). Ten kur kvepia griuvėsiais – Prezidentė nesiveržė atvykti, nusiuntė tik laišką. Neatmetu galimybės, kad ministrais bus paskirti asmenys, kurių pavardės dabar viešumoje neminimos.

 • Algimantas Končius

  Laurinkus apsimeta, kad užsienio diplomatai nežino, kad Lietuvos VSD yra rusijos saugumo FSB filialas.