Į pagalbą mokytojams ir kitiems, kuriems dar kas nors rūpi

Žemiau yra pateikiamas skundo Visuomenės informavimo etikos komisijai tekstas. Autorinės teisės jam netaikomos. Nors delfiai vienoje iš bylų kažkada bandė laimę, teismas yra išaiškinęs, kad į Visuomenės informavimo etikos komisiją gali kreiptis ne tik leidėjai ar žurnalistai, bet ir visi Lietuvos Respublikos piliečiai, nes žiniasklaidos švara ir etika yra bendras reikalas.

Skundą galima pateikti elektronine forma Visuomenės informavimo etikos komisijos puslapyje 

****

Artūras Račas

Pylimėlių 12, Vilnius

LT-10229

arturas.racas@gmail.com

VISUOMENĖS INFORMAVIMO ETIKOS KOMISIJAI

SKUNDAS

2016-09-06

2016 metų rugsėjo 2 dieną naujienų portalas alfa.lt paskelbė individo Algio Ramanausko tekstą „Išgyvenimo vadovas moksleiviui“ (http://www.alfa.lt/straipsnis/50073252/isgyvenimo-vadovas-moksleiviui).

Prašau gerbiamos Komisijos įvertinti šį tekstą dėl atitikimo Visuomenės informavimo etikos kodekso straipsniams.

Konkrečiai prašau įvertinti, ar teiginys „Kalbėdamas čia apie mokytoją, omenyje turėsiu įprastą, tradicinį mokytoją, dažniausiai bobą, o ne tą vieną iš dvidešimties švietimo darbuotojų, kuri(s) yra normalus žmogus, kokį vadinu tiesiog pedagogu, kad nebūtų painiavos.“ atitinka Kodekso 3 str. reikalvaimus.

Prašau įvertinti, ar teiginys „Švietimo sistemos kareivos yra tos motušės, kurios niekur kitur nei Saltoniškių Žiedo Tratykla nebetiko ar nevaliojo įstoti. Tai žmonės, kurie nuo pat mažens suvokė kad netaps nei kosmonautais, nei milicininkais, nei VMI inspektoriais, kaip kiti jų moksladraugiai. Tai žmonės, kurie dažniausiai yra kilę nuo kaimo, kur tvyro smirdalų, šūdmusių ir kraujomaišos dvasia.“ atitinka Kodekso 3 ir 21 str. reikalavimus.

Prašau įvertinti, ar teiginys „Moksleivi! Mokytoja savo pagrindine užduotimi laiko tavęs sužlugdymą, padarymą iš tavęs kretiniškos makakos.“ atitinka Kodekso 3 ir 21 str. reikalavimus.

Prašau įvertinti, ar teiginys „Tada lėtai pakeli kairę ranką, tarsi pridėdamas delno kriauklę prie ausies, kad geriau girdėtai. Bet iš tikrųjų tai nededi jos prie ausies, o staigiai žiebi delnu mokytojui į jo dešinę ausį. Jam tada zvimbs maždaug 7 kilohercai, kaip nuo flash bango. Jam skaudės, jis bus imobilizuotas, ir kelioms sekundėms laimėsite laiko sekančiam prijomui: iš visų jėgų dešinės rankos alkūne trenkti darbukui į dantis.“ atitinka Kodekso 15 str. reikalavimus.

Prašau įvertinti, ar teiginys „Eiga: staigiai rėži ašmenimis moytojui per veidą ir krenti atbulas, geriausiai garsiai šaukdamas. Jeigu pjautiniu būdu kirtai pakankamai gerai, tai užpuolikas irgi gulės ir šauks ką nors kaimiečių kalba, gargaliuodamas kraujais. Tokiu atveju nesikelk, stenkis išlaikyti saikingą savo paties rėkimą iki atbėgs liudininkai. Kai jie atbėgs, rodyk ranka į kriokiantį kraujuojantį mokytoją ir garsiai, jausmingai sakyk: „iš mano pusės būtinosios ginties ribos peržengtos nebuvo.“ atitinka Kodekso 15 str. reikalavimus.

Prašau įvertinti, ar teiginys „Kai mokytoja jau spyrio atstumu, kumščiu imituoji smūgį jai į paslėpsnius. Ji savo kaire ar dešine ranka, priklausomai nuo savo deksterystės, impulsyviai uždengia savo biblijinę vietą. Tuo tarpu tu staigiai apibėgi ją aplinkui ir trukteli iš galo jai tarp kojų atsidūrusį jos gynybinį delną, kuris bando apsaugoti paslėpsnius nuo tavo imituoto smūgio, ir staigiai trauki tą jos delną už riešo į save. Stenkis tai daryti ne per stipriai, nes mokytoja gali dėtis snukiu į švabra smirdančias jūsų mokyklos grindis.“ atitinka Kodekso 15 str. reikalavimus.

Prašau įvertinti ar teiginiai VLKK bobelkos ar šiaip idiotai gali sakyti ir dažnai sako kad sovietas yra nelietuviškas žodis, ir dėl to turi būti taryba.“ bei „VLKK žmogučiai, kurių kritinę masę sudaro beždžionės, to nesupranta.“ atitinka Kodekso 3 ir 21 str. reikalavimus.

Prašau įvertinti, ar teiginys „mokytoja dažnai yra lytiniu būdu persiduodančių ligų nešiotoja“ atitinka Kodekso 3 str. reikalavimus.

Prašau įvertinti, ar teiginys „Todėl šalia prezervatyvų kuprinėje nešiokis ir odines pirštines, jei mokytojos mušimas yra neišvengiamas.“ atitinka Kodekso 15 str. reikalavimus.

Prašau įvertinti, ar teiginiai „Moksleivi! Štai tau geriausia žinia: tu gali apskritai neiti į mokyklą, jeigu ten priverstinai dėstomi tokie šūdai kaip Cvirka, Nėris, Simonaitytė, Biliūnas ir panašiai.“ ir „Tu gali apskritai neiti į mokyklą, nes jau matei, koks yra mūsų švietimo sistemos veidas. Iš viso neiti. Mūsų sistema yra netinkama, ydinga, degradinanti.“ atitinka kodekso 3 ir 21 str. reikalavimus.

Prašau įvertinti, ar teiginys „Pabaigai — ar galima užmušti mokytoją? Be abejo, jeigu to reikalauja būtinasis reikalingumas ir viešas interesas. Bet geriau mokytojos neužmušti, nes ji yra gyvas sutvėrimas, ir ją užmušti būtų negražu.“ atitinka Kodekso 3 ir 15 str. reikalvimus.

Prašau įvertinti ar visas minėtas tekstas, publikuotas alfa.lt atitinka Kodekso reikalavimus ir ar individas A.Ramanauskas bei naujienų portalas alfa.lt nepažeidė Kodekso nuostatų.

Artūras Račas

 

(11 balsų, vidurkis: 4,55 iš 5)
Loading...