Mobiliųjų telefonų skleidžiama radiacija: pasitikrinkite

… Netyčia čia užtikau tokį puslapį, kuriame pateikiami duomenys apie įvairių mobiliųjų telefonų modelių skleidžiamą maksimalų radiacijos kiekį.

Maniškio duomenys manęs nepradžiugino: 1,48 W/kg 

JAV Federalinės ryšių komisijos leistinas didžiausias kiekis – 1,6 W/kg.

Anksčiau naudoto modelio duomenys buvo 0,72 W/kg, bet tokių jau nebegamina…

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Svarbiausia vyrams nelaikyti priekinėse kelnių kišenėse..

 • dzyvai

  Hansa dienų metu Kaune mokslo kiemelyje buvo galima pasitikrinti savo telefono realų SAR (didžiausias buvo pokalbio užmezgimo metu). Tikrinimo rezultatai pradžiugino – 0,1 (nors atrodo įtartinai mažas). Tikrintojai sakė, jog tarp gyvai tikrintų buvo ir aparatų kurių SAR daugiau nei 5. Aišku, nežinau, ar įrenginys kuriuo tikrino yra tinkamai sertifikuotas ir rodė ne pieno riebumą.

  • Sejanus

   Šiuo atveju aš tikrai labai įtarčiau pieno riebumą. Tik todėl, kad ši isterija dėl įvairiausių spinduliavimų yra labai paplitusi, ir prisikūrę pilna šarlatanų kontorų. Kai kurie ne tik tikrina, bet ir specialias „apsaugas“ pardavinėja.

  • nerijus

   dzyvai

   Kas yra sertifikatas ir kam jis reikalingas?..

 • azartas

  Nėr blogai – Nokia 6230i 0.81 W/kg.

 • Dretas

  Ot dilema…. dekui AR!
  Turiu apsispresti ir:
  1 – ar telefonu naudotis „tiesiai i ausi“ ir po kazkiek laiko vaiksciot su aureole, nes pilkoji mase prades svytet
  2 – ar naudotis laisvu galuniu iranga, tel. nesiotis kelniu kisieniuje ir vaiksciot su blizganciais …. , kaip pas katina.
  Juokas pro asaras…. plius co2 + „jokiu“ E + kasdienybe, kuri praejusiame simtmety (o gal niolika metu atgal?), buvo ivardijama, kaip sunkiausio laipsnio stresine psichoze + ….+ = keista, kaip mes dar susibendraujame, sypsomes ne tik savo artimiausiems, bet net ir svetimiems… kartais :)

  • BT irgi panaši „radiacija“…

 • Mano galva, neteisingai išvertėte (arba bent jau reiktų patikslinti) – kalba eina ne apie jonizuojančiąją radiaciją (apie kurią norisi pirma galvoti išgirdus patį „radiacijos“ terminą – tą iš atominių elektrinių ir bombų), bet apie nejonizuojančiąją (tai, pvz., taip pat yra ir šviesa ar radijo bangos).

 • Stogas

  radiation level 1.01 Sony Ericsonas … jau laikas keisti

 • Dundukas

  Įdomus matavimo vienetas – aukšto dažnio elektromagnetinio lauko galingumas į… kilogramą žmogienos.

  Išeina, kad tam, kurio galva didesnė, to paties telefono spinduliuotė, matuojant W/kg, bus mažesnė.

  Bet tikriausiai mums aktualu ne tiek telefono išspinduliuojamas galingumas, o radijo bangų poveikis mūsų organizmui, kas, žinia, proporcinga atstumui nuo antenos, radijo bangų dažniui bei apspinduliuojamos terpės elektriniam laidumui.

  Kirsdamas elektrai laidesnę terpę, radijo bangos indukuoja stipresnes elektros sroves. Taigi matuojant vatais į kilogramą žmogienos, nuo „mobiliako“ mažiau nukentės kietakaktis, o labiau tas, kurio galvytė skystesnė :)

 • mast

  Paskaitykit detaliau, kas tas SAR ir pamatysit, kad tas skaičius tikrai pieno riebumą rodo.

  http://www.fcc.gov/guides/specific-absorption-rate-sar-cell-phones-what-it-means-you

  Citata iš ten:

  Many people mistakenly assume that using a cell phone with a lower reported SAR value necessarily decreases a user’s exposure to RF emissions, or is somehow “safer” than using a cell phone with a high SAR value.

 • nerijus
 • Perskaitęs pavadinimą pagalvojau kad urano savo mobiliam radai..

  Šiaip nesu kalbininkas, bet man žodis radijacija asocijuojasi su radioaktyviomis medžiagomis.

 • Jonas III

  Čia daug ekspertų susirinko, tai paaiškinkit man durnam, ką reiškia W/kg. Dėl W dar galima spėti, bet kg?

  • Obs

   W/kg skaitosi vatai kilogramui (gyvo svorio). Mandras toks parašymas palengvina dozių paskaičiavimą konkrečiam mėsgaliui :)

   • Jonas III

    Manau, nepakenktų ir atstumą įvesti. o šiaip, tai jį saugiau laikyti prie tos vietos, kur daugiau mėsos?:)

 • Baisuoklis

  „If the connection is weak, the handset needs to generate more radiation to make a connection to the tower“
  Profesorius Preobreženskis pasakytu “ Į pečių !!!“

  • Baisuoklis

   Atsiprasau: radiation – kartais verciamas kaip „spinduliavimas“. Bet lauko stiprumas matuojamas vatais i ploto vieneta.
   W i kg aprasoma sugerimas (absorbacija).

   • Auksinis kardas

    Neretai naudojame spinduliuotės terminą, ir jis tikrai geresnis už čia panaudotą radiaciją, kurią suprantame kitaip.

 • Ufo

  Pamato lietuviai anglišką žodį „radiation“ ir Černobylio pilnos kelnės…
  O juk „radiation“ gali reikšti ir tai:
  – the complete process in which energy is emitted by one body, transmitted through an intervening medium or space, and absorbed by another body.

 • nesvarbu

  Artūrai, Delfi ir šią pačio žinutę įsidėjo, kaip ir dėl Utenos trikotažo apatinių… Ką jau čia tas Laisvas laikraštis:D

 • rokas
 • Nemokamų pietų nebūna, ponai.
  Net atsisakius dalgelio, – jau susimoki…

 • lv

  Na, turbūt reikėtų priminti, kad plaučių ligų ir visokiausių vėžinių susirgimų tiesioginė sąsaja su rūkymu yra seniausiai ir daugiau, nei akivaizdžiai įrodyta, kasmet paliudijama bene penkiais milijonais mirusiųjų. Rūkymas yra aiškus ir stiprus kancerogeninis veiksnys. Mob. tel. (įvertinant jų evoliucijos aušrą, kai korių/bokštelių tankis būdavo gerokai mažesnis ir patys aparatai buvo mažiau efektyvūs, ne tokie techniškai tobuli) gi istorija tokia, kad prireikė bene kelių dešimtmečių įvairiausių studijų ir galų gale, GALŲ GALE buvo aptikta šiokia tokia koreliacija su smegenų augliais (t.y. tikimybė susirgti kažkiek padidėja; jei konkrečiai, tai besinaudojant mob. tel per dieną 30 min. ir taip 10 metų, tikimybė susirgti glioma padidėja ~40%). Mob. tel. dabar jau turbūt bus klasifikuojami, kaip galimai kancerogeniški, kaip kokia kava…
  Tik jaudintis dėl to ir visiškai neverta, nes galima pasidomėti kiek gi žmonių miršta dėl tų smegenų auglių kasmet, kokia gi ta rizika susirgti glioma. Apskritai smegenų vėžys pasaulyje kasmet diagnozuojamas ~200 tūkst. žmonių, tačiau turbūt tik labai maža tų diagnozių dalis galėtų būti siejama su mob. tel., kaip aiškia priežastimi. Smegenų auglių priežastys iki galo neaiškios, tačiau galima pasidomėti kiek šis skaičius išaugo/kito per kokius 30 metų, kai atsirado ir dominuojančiai paplito mob. ryšys; konkrečių ir globalios statistikos nerandu, tačiau pagal atskirų šalių statistiką kito labai nežymiai. UK statistika: (1984-1987) ~6 atvejai/100k, o 2005 m — ~7 atvejai/100k (atvejai tenkantys populiacijos šimtui tūkstančių). Taigi, galima gana tvirtai numanyti, kad, jei mob. tel. kažkiek ir sąlygoja smegenų vėžį, tai turbūt tegalėtų būti maksimum maksimorum gal tik keletas-keliolika tūkstančių gliomos atvejų visame pasaulyje kasmet.
  Bet kokiu atveju, palyginus su besinaudojančiųjų mob. telefonais skaičiumi (~5 mlrd) ir palyginus su tuo, kiek rūkančiųjų miršta (o rūko ~1,3 mlrd.), Artūrui absoliučiai nėra dėl ko nerimauti, nes jis ir taip gyvens iki 100 metų. Rūkydamas… :-)
  O šiaip tai, operatoriams dovanojant vis daugiau pokalbio minučių, tikrai rekomenduotina įprasti dažniau (ar nuolat) naudotis laisvų rankų įranga, įjungus garsiakalbį ar apskritai kalbėti mob. tel. atitraukus jį per kokį metrą nuo galvos.

  • Auksinis kardas

   30 metų įspūdingai atrodo, bet tikra paplitimo trukmė sukasi tik apie 10.
   O tai reiškia, kad dar tik ateityje skaičiuoti ilgalaikio poveikio pasekmes mums, mūsų vaikams, apibendrinant statistiką. Tegaliu pasakyti, kad dingus judriojo ryšio operatoriaus antenai ant gretimo namo, savijauta pagerėjo pastebimai – ir beveik nusišvilpt ar dėl pastovios spinduliuotės poveikio, ar dėl psichologinio komforto. Kada nors kas nors išsiaiškins.

 • B.

  Duomenu baze keletui senesniu modeliu http://www.mobile-phones-uk.org.uk/sar.htm (Verta pastebeti, kad USA ir EU naudoja truputi kitokias matavimo metodologijas)

  Jeigu nuosirdziai, manau, kad visas reikalas su mobiliuju telefonu zala yra truputi ispustas. Neneigiu, kad jie yra greiciausiai pavojingi, bet kitos daug daznesnes gresmes yra svarbesnes (pvz, aerozoliai miestu ore, cheminiai maisto priedai, didzioji dalis vaistu, ar tiesiog daznas stresas). Dziugu bent tai, kad civilizacijos progreso atnestos zalos sveikatai yra su kaupu atsveriamos medicinos vystymosi.

  • Stogas

   Man tavo kalba primena anksciau kalbeta apie Asbestini siferi. Oi kokia gera stogo danga ! Ilgaamze!. O praejo 20 metu – pasirodo paskutinis sit, kurio net nemokamai neima i savartyna, reikia vezti i miska!

   • Genijus

    Komentaras pašalintas – A.R.

   • Kodėl taip blogai „stogą“ suvertinote. Juk kam ar ne stogui apie šiferį žinoti gerai.
    Ypač kad tai tiesa. Čia juk ne kaip GMO šalininkai GMO baimę lygina su kažkada garvežio kėlusia baime žmonėms, kad tie net žegnodavosi.
    O bitutės tai miršta 9pagal Enšteiną, kaip teigiama legendoje, po jų jau mes…). Mobilieji dar dėl jų juk nėra reabilituoti.

 • Fredis*

  Pakalbėkime apie Prezidentės pranešimą…
  Įspūdžiai: perskaityta netvirtu balsu, gal dėl konflikto su L.Balsiu truputį išsibalansavo, vargina užgriuvęs karštis, tačiau žmonėms vis tiek turėjo patikti, nes kalbėta apie korupciją, būsimą galimą turto konfiskaciją iš nedorų valdininkų ir valstybės tarnautojų, solidarumą, minimalų atlyginimą, miškų, paežerių, paupių išsaugojimą žmonėms ir t.t….

 • Artūras Račas naudojasi HTC Desire telefonu :)

 • bn

  Bent gardžiai pasijokiau

 • Po atomines sprogimo Japonijoje ir radioktyvaus debesies pasivaiksciojimo po Europa, tai jau nebeturi reiksmes ;)
  bent zinosim nuo ko mirsim :)

 • NE Į TEMĄ. Gal kas žinot, ar galima internete kur nors Grybauskaitės metinio pranešimo įrašą pažiūrėti ar paklausyti?

 • kam to reikia? pamatysi per zinias, kas svarbiausia! o visa kita tik tam, kad neliktu ilgu pauziu ir nejaukios tylos saleje ;)

 • Šamanas

  Kuo daugiau W/kg, tuo galingesnis telefonas, t.y. jis geriau veiks blogo priėmimo zonoje. Gero priėmimo zonoje jis veiks nepilna galia, todėl tokio spinduliavimo nebus. Aš siūlyčiau rinktis telefoną su aukštu W/kg parametru (bus universalesnis). Reali spinduliavimo dozė labiausiai priklausys nuo operatoriaus bazinių stočių išdėstymo tankio (gal kažkiek nuo telefono galios reguliavimo programos).
  P.s. Kokia Prezidento metinio pranešimo prasmė parlamentinėje respublikoje? Eilinis bla-bla-bla – reikia kažką pasakyti, nes toks ritualas. Dar proga pasireikšti (ne)gerbėjams analizuojant.

 • Regis

  Ats. ne į temą. Kaip tik per LRT rodė fantastinę laidą – „Vasaros ritmu“. Labai senos dainos, dauguma jų kaip ir atlikėjai nežinomos ir visiškai nenuostabu kodėl. Palikus melodijas, atlikimą ramybėje galima atkreipti dėmesį į tiesiog fantastiškus tekstus, fantastiškus iki absurdo. Dirbant su kompiuteriu ir klausant fone tų „šedevrų“ kažkaip prisiminiau šiandieninius komentatorius ir jų įvairiausius komentarus prezidentės kalbos Seime tema. Ir pagalvojau, kad kažkuo jie primena tuos atlikėjus ir jų kūrybą kuriuos rodė LRT. Tikiu praeis 10-15 metų ir kada nors atsiras galimybė pasiklausyti vėl pvz. R.Valatkos kūrybos arba tokios visiškos egzotikos kaip E.Čiuldė. Bus linksma. Labai tikiuosi.

  p.s. prezidentei daug daug sveikatos.. čia jeigu labai trumpai.

 • Egidijus J.

  Sia savaite The Economist rase apie mobiliuju telefonu skleidziamu radijo bangu radioktivuma. Buvo pamineta, kad tai gali sukelti vezi, bet nelabai tiketina. Taciau jie atkreipe demesi, jog i ta pacia grupe (galimai radioktyviu medziagu) taip pat ieina kava ir kai kurios koncervuotos darzoves. Taigi, jeigu panikuojame, tai galime panikuot ir prie rytines kavos.