In memoriam Bronislovas Lubys arba apie kalinių darbą

Jau kelerius metus atvažiavę į Druskininkus, einame ne į „Vichy“ vandens parką, o į „Grand Spa Lietuva“. Ten paprastai būna mažiau žmonių, yra pakankamai ilgas plaukimo takelis ir šiaip jauku.

Ačiū už tai Bronislovui Lubiui.

Ėjome ir šį savaitgalį. Ir šiandien išeidamas neiškenčiau, priėjau prie personalo ir pasakiau: „Jei Bronislovas Lubys būtų gyvas, jis šiandien jus atleistų iš darbo“.

O buvo taip.

Atėjome į „Grand Spa Lietuva“ 19.07 val.

Dirba iki 20.00

Juodapplaukė mergaitė mums sako: ne, ne, mes dirbame tik iki 20.00.

Aš sakau: mes žinome.

Ji mums sako: bet 19.45 baseinai uždaromi.

Aš suprantu, kad jai nereikia tų 24 eurų, kuriuos mes norime čia palikti, nes mums labai reikia pirties po pasivažinėjimo dviračiais, todėl sakau: mes suprantame.

Juodaplaukė mergina sutinka paimti iš mūsų 24 eurus ir, duodama, grąžą, sako: bet aš jus perspėjau.

Moteris baltu chalatu, atėjusi tiesiai iš viešbučio, klausydamasi mano ir juodapplaukės merginos pokalbio, šypsosi.

19.12 aš jau sėdžiu pirtyje. Iš jos – į baseiną, trumpam į jacuzzi ir 19.29 bandau grįžti į lauke esančią pirtį.

Prie durų stovinti šviesiaplaukė moteris man sako: mes jau užsidarome.

Aš jai sakau: jūs užsidarote 19.45.

Ji man sako: na, jei jau taip norite…

Pirtis jau išjungta, bet akmenys dar karšti, vanduo padeda.

19.37 į pirtį užeina aukšta juodaplaukė mergina ir sako: mes jau užsidarome.

Aš sakau: jūs užsidarote 19.45

Ji sako: na taip, 19.40-19-45. Išeina.

Pusiaukelėje apsisuka, grįžta ir atidariusi pirties duris sako: jei nesunku, palikite pirties duris atidarytas, kai išeisite.

Aš sakau: gerai.

19.42 išeinu iš pirties, paremiu duris specialiu kaiščiu ir šoku į šalto vandens baseiną.

Šviesos išjungtos, jacuzzi – taip pat (žmonės kalba, kad išjungė 19.35).

Išlipu, einu link išėjimo. Pusiaukelėje apsisuku, grįžtu prie personalo, ir pasakau: „Jei Bronislovas Lubys būtų gyvas, jis šiandien jus atleistų iš darbo“.

Šviesiaplaukė moteris klausia: kodėl?

Aš atsakau: pabandykite pagalvoti.

Einu į rūbinę. Nusiprausiu po dušu. Išsidžiovinu plaukus. Apsirengiu.

Dar kartą išsidžiovinu plaukus. Išeinu.

Įmetų išsinuomotą rankšluostį į krepšį, sumoku, prie vartelių atiduodu laikroduką.

Laikrodis rodo 19.57.

Vienas toks delfių propagandistas, savo laiku Druskininkų apylinkėse neteisėtai prekiavęs sklypais ir už tai užsidirbęs teistumą, prieš kelias dienas baisiai piktinosi, kad Druskininkų parką tvarkė iš Alytaus atvežti nuteistieji. To kvailo propagandisto nuomone, tokiais veiksmais buvo žlugdoma Druskininkų ekonomika ir daroma didelė žala miesto BVP, nes tą parką galėjo tvarkyti ne nuteistieji, o darbo neturintys Druskininkų gyventojai.

Tai štai ką aš tam kvailam propagandistui noriu pasakyti: būtų mano valia, tai aš „Grand Spa Lietuva“ įdarbinčiau iš Alytaus atvežtus nuteistuosius (net rizikuodamas, kad koks vienas iš jų pabėgs, kaip iš to parko, kurį jie tvarkė). Nes tikiu, kad dauguma nuteistųjų, kurie nusprendė dirbti, tai darytų geriau už tą juodaplaukę mergaitę, kuri nenorėjo į „Grand Spa Lietuva“ kasą paimti jai prievarta siūlomų 24 eurų ir tie darbuotojai viduje, kurie darė viską, kad klientai susidarytų kuo blogesnį įspūdį apie puikią vietą, kurią savo pastangomis ir savo pinigais sukūrė Anapilin išėjęs Bronislovas Lubys, nebegalintis jų atleisti.

Tie žmonės ir tas kvailas propagandistas, kuris taip ir nesugebėjo praturtėti iš neteisėtos prekybos sklypais, yra blogesni už nuteistuosius. Nes pastarieji atsėdės ir išeis į laisvę. O pastarieji yra įkalinti amžiams. Savo galvoje ir savo požiūryje į gyvenimą.

Beje, šeštadienį taip pat buvome „Grand Spa Lietuva“. Prieš eidami į pirtis, nusprendėme išgerti kavos ir ten smagiai pasikalbėjome, su trimis vietiniais darbuotojais. Jie klausė, kodėl Lietuvoje taip blogai, o aš sakiau, kad Lietuvoje labai gerai.

Man pasirodė, kad du iš jų buvo gerokai „šilti“, nors darbo diena dar lyg ir nebuvo pasibaigusi. Nenustebau, nes tokį vaizdą esu ne kartą matęs savo buvusioje darbovietėje, kurioje stalas kai kam tapdavo minkščiausia vieta pamiegoti, nors darbo diena taip pat nebūdavo pasibaigusi. Nežinau, ar stalai tokie pat minšti ir visuomeninio transliuotojo kabinetuose.

Bet žinau, kad parką tvarkantys nuteistieji yra geriau už tuos, kurie patys save nuteisia betiksliam ir beverčiam gyvenimui ir dėl to kaltina aplinkinius.

Todėl ir gaila, kad Bronislovas Lubys taip anksti pasitraukė iš gyvenimo.

 

(11 balsų, vidurkis: 5,00 iš 5)
Loading...