Leo LT: bloga nuojauta

Turiu blogą nuojautą…

„Leo LT“ niekas nelies ir niekas neardys. Ji liks, kokia buvusi…

VP grupė uždirbs savo 2,5 mlrd., o me visi liksime su didele nosimi…

Tokios mintys kilo po vakarykščio Leo LT  Stebėtojų tarybos posėdžio. Viešųjų ryšių požiūriu jis labai gerai pavyko – atlyginimai sumažinti, naujasis valdybos pirmininkas R.Vaitkus – žinomas žmogus ir nesusijęs su VP grupe…

Stebėtojų tarybos pirmininkas V.Poderys taip pat pakankamai geros reputacijos pilietis (nors man vis iš galvos neišeina jo pietūs su D.Nedzinsku, kai jau buvo paaiškėję, kad V.Poderys taps Kainų komisijos pirmininku).

Tiesa, man visiškai neaišku, kaip V.Poderys derins darbą Leo LT Stebėtojų taryboje ir Kainų komisijoje… Juk iš esmės teks kontroliuoti pačiam save. Kartais, žinoma, tai pavyksta, bet ar čia bus tas atvejis?

Tačiau net ne į tai norisi atkreipti dėmesį. Man labiausiai įstrigo kitkas – R.Vaitkaus kalbos apie tai, kad reikia kuo skubiau pradėti strateginius projektus ir pirmiausia – elektros tilto į Švediją statybą. Ir gana neaiškus murmėjimas apie atominę elektrinę.

Bet tai juk ir yra pagrindinis tikslas, kurio siekia VP grupė: už nieko nekainavusią VST geležį gavus blokuojantį paketą Leo LT, dalyvauti energetikos projektuose, kurie remiami ES ir valstybės lėšomis, tapti šių projektų dalininku ir savininku ir po to visą laiką turėti iš jų užtikrintą pelną, kurį nustatys… Leo LT Stebėtojų tarybos pirmininkas.

Iš pradžių tiltas į Švediją, po to – tiltas į Lenkiją.

Ir jokios naujos atominės.

Elektra importuojama, „NDX Energija“ sėdi ant 38 proc. Leo LT ir kasmet pasiima savo dalį už valstybės ir ES pinigais pastatytais tiltais importuojamą elektros energiją.

 Puikus verslas – jokių investicijų ir jokios rizikos. Ir jokios finansinės krizės ir NT rinkos nuosmukiai nebaisus. Pinigėliai kapsi, o tu sėdi su nuolatine pelno marža (tegul ir ne tokia, kokią geriausiais laikais sugeneruodavo „Maximos“, bet garantuota), kuri įtvirtinta įstatymu.

Juk to ir buvo siekiama, ar ne?

Puiki planas ir pagirtina viešųjų ryšių kampanija: blogiečiai pasitraukia iš Stebėtojų tarybos ir valdybos, ateina tie, kurie atrodo gražiau, net algų savanoriškai atsisako.

O juk iš esmės tai niekas nesikeičia.

Galima Stebėtojų taryboje ar valdyboje susodinti kad ir visą TS-LKD ar net Tvarkos ir teisingumo frakciją. 

Jokio skirtumo.

Nes kol NDX Energija turės Leo LT blokuojantį akcijų paketą, pagrindinis šios bendrovės tikslas bus tas, kuris yra įrašytas šią bendrovę įsteigusiame įsatyme: siekti naudos akcininkams.

Jie tai ir darys – visų mūsų sąskaita. Ir dar padedami Europos Sąjungos.

Ir nei R.Vaitkus, nei  V.Poderys, nei A.Kubilius tam negalės sutrukdyti.

Ir tikriausiai net nenorės – juk sau į užpakalį protingi žmonės, kaip taisyklė, nespardo…

(16 balsų, vidurkis: 4,38 iš 5)
Loading...
 • Dalius

  Galiu klysti, bet kiek žinau NDX energija įnešė savo kapitalą. Jei teisingai pamenu sumą – 700 mln. litų, todėl jie irgi dalininkai.

  • Arūnas

   „Prichvatizuojant“ VST, „Maximos“ „berniukai“ pritaikė finansinę ekvilibristiką: pradžioje jie lyg ir susimokėjo 670 milijonų litų, o paskui, perkainavę energetikos turtus, padarė taip, kad per „orinius“ pelnus viską susigrąžino atgal. Rezultate, VST, didžiulis Lietuvos energetikos gabalas „Maximai“ atiteko veltui. Ir visa ši afera, vėliau pasitarnavusi „LEO“ atsiradimui
   http://www.laisvaslaikrastis.lt/news/57/53/

  • Arūnas

   Advokatas K.Čilinskas:
   Turiu omenyje „LEO“ sandorį. „LeoLT“ projektas yra ypatingas tuo, kad patvirtino dviejų stambių objektų galutinį privatizavimą. Tai yra Vakarų skirstomųjų tinklų privatizavimą, kuris iki „LeoLT“ sandorio dar nebuvo užbaigtas, kadangi nebuvo už jį atsiskaityta, ir visų kitų Lietuvos energetikos sistemų privatizavimą už „popieriuką“ apie tariamai esamas turtingas akcijas. Mes aiškiai matome, kad būtent šis antikonstitucinis sandoris, tas oligarchinis „Liūtas“ iškando valstybės biudžete didžiulę skylę, kurios dabar niekaip nebegalime užlopyti, kiek beveržtume verslo ir gyventojų diržus!..
   O kas gi už tai yra atsakingas? Aišku, kad atsakingi visi, kurie balsavo už taip vadinamą Atominės elektrinės įstatymą, atsakingi visi Vyriausybės pareigūnai, kurie dalyvavo derantis ir tvirtinant šį sandorį. Anksčiau ar vėliau, šitie asmenys turės būti patraukti civilinėn ir netgi baudžiamojon atsakomybėn, nepaisant to, kad dabar bandoma slėpti „LEO“ sandorio dokumentus!..
   http://www.laisvaslaikrastis.lt/news/51/53/

 • Arūnas

  http://www.laisvaslaikrastis.lt/news/65/53/
  Nors Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas visada kartoja nesąs „Maximos“ „ar kieno kito produktas“, tačiau prasidėję Europos Parlamento rinkimai parodė, kad Tautos prisikėlimo partijos (TPP) sąrašo antroje vietoje puikuojasi ir teisininkė Eugenija Sutkienė, kurios vadovaujama teisinė firma „SUTKIENE, PILKAUSKAS & PARTNERS“ pagal „VP Market“ užsakymą parengė „Leo Lt“ akcininkų sutartį.
  Kaip žinia, pagal šią sutartį visi ginčai tarp akcininkų – Lietuvos Vyriausybės bei „Maximos“ savininkus atstovaujančios UAB „NDX Energija“ sprendžiami Stokholmo arbitražo teisme, o Vyriausybė už sutarties nevykdymą atsako visu valstybės turtu, išskyrus diplomatines atstovybes užsienyje. Premjeras A.Kubilius jau atvirai visus gąsdina, kad anuliavus „Leo Lt“ sandorį, valstybei teks mokėti milijardinę „žalą“ tiems patiems „Maxima“ savininkams.
  LL šaltiniai pasakoja, kad kovo 30 d. vienoje brangiausių Vilniaus advokatų kontorų „SUTKIENE, PILKAUSKAS & PARTNERS“ senamiestyje buvo suderinta, atspausdinta ir pasirašyta sutartis tarp Tautos prisikėlimo partijos (TPP) ir Europos euroskeptikų partijos „Libertas“, o į sutarties priedą buvo įrašytas baigtinis kandidatų į EP sąrašas.

 • Arūnas

  http://www.laisvaslaikrastis.lt/news/59/53/
  Dvi partijos – Tvarka ir teisingumas ir Lietuvos konservatoriai-krikščionys demokratai parengė du atskirus įstatymo projektus, kurių esmė – naikinti „Leo Lt“ sandėrį kaip neteisėtą, ir taip sugražinti valstybei maždaug 3-4 mlrd. litų, kuriuos šios aferos pasekmėje iš valstybės buvo pagrobę „Maximos“ savininkai. Tai jau trečias toks „Maximos“ savininkų, vadinamojo „VP dešimtuko“, bandymas apiplėšti Lietuvos Respubliką. Jeigu pirmi du buvo sėkmingi – turima omenyje, kaip ‚Maxima“, pasinaudodama PVM lengvatomis invalidams, sugebėjo per „Pašvenčių cukraus“ fabriką susigražinti iš valstybės 56 mln. litų, o kitu atveju – kai ta pati „Maxima“, įkūrusi invalidų įmonę „Spindulys“, pardavusi jam visą savo nekilnojamąjį turtą, susigražino iš valstybės 76 mln. litų PVM. Vėliau sekė „Vakarų skirstomųjų tinklų“ privatizavimas, kai šią įmonę „VP dešimtukas“ privatizavo už pačios įmonės pinigus. Trečias bandymas apiplėšti valstybę buvo pats riebiausias ir skandalingiausias, buvo sugalvota net legenda apie tai, kad neva Lietuva statys atominę elektrinę, dėl ko reikia suburti visas energetines įmones. Tuomet „Maxima“ berniukai į „Leo Lt“ įnešė tas pačias prichvatizuotas VST, kurias anksčiau jau buvo įkeitę bankams už milijardą litų, ir juos išsimokėję dividendais. Taigi, įnešę vieno milijardo litų skolą į „Leo Lt“, „Maxima“ vyrukai gavo 38 proc. „Leo Lt“ akcijų – daugiau nei trečdalį, kad likusias akcijas valdanti valstybė negalėtų priimti „maksiminiams“ nepalankių įstatymų.

 • A.G.

  Didis laimėjimas būtų, jei nebūtų statoma AE – juk branduolinės kariuomenės neturime (o elektra čia tik pšipotriebas).
  Jei grynai el. reikalams – tai kilovatvalandės kaina bus milžiniška, kurią mokėsime ne mes, bet mūsų ainiai, kai reikės utilizuoti atliekas ir pan.
  O jos sprogimo atveju (ju trečia karas – kuris remiasi terorizmu, kaip beslėpti – prasidėjęs), kur mes iškelsime verslą, kur patys išsikelsime…

  • Marius

   kas įdomiausia, visi valdžios atstovai kalba, kad reikia statyti atominę, bet niekas iš jų negali atsakyti kiek kainos naujos atominės pagaminta kilovatvalandė įvertinus visu statybos, eksploatacijos, uždarymo ir atliekų tvarkymo kaštus. Šiandieninė situacija yra tokia, kad visos branduolinio kuro atliekos yra galima sakyti užkonservuojamos 50 metų, o po 50 metų yra daroma prielaida, kad bus sukurta technologija kaip tas atliekas tvarkyti… o jei nebus, arba ji bus labai brangi?

 • nonsense

  As ir dziaugciaus jei atomines nestatytu. Nebetikiu, kad ji butu ekonomiskai naudinga, o energetini savarankiskuma ir dar didesni galima uzsitikrinti su esamomis elektrinemis, vejo, bio ir net mazosiomis atominemis.
  Aisku islieka klausimas – uz ka maximos gaujai skirti tie 38 % Leo LT akciju? Juk ten akivaizdziai matosi kad buvo pritaikyta „creative accounting“ principai ivertinant Lietuvos valtybes ir VST dalis.

  • A.G.

   Nu jo, tas maustymas , kad statys ar kad tiltus statys (mausto jau 20 metų) – kažkam tai matyt yra naudingas…
   Juk bankai jau ne mūsų, kariuomenė jau ne mūsų, krautuvės (išskyrus vieną) jau ne mūsų, žemė tuoj (po 2012 m.) nebus taip pat jau mūsų… o jei mūsų, tai irgi mažas skirtumas…

  • Sarunas Skyrius

   Jei jau akivaizdu, tai gal padetalizuotumete.

 • austras

  Internete jau atsirado balandžio 1-sios liaudies šventės dainelė apie Maximą. Aišku, humoras lietuviškas ir dainelės tekstas lietuviškai paprastas, tačiau jis, manyčiau pilnai atspindi lietuviškos „verslumo dvasios“ mentalitetą. Jis čia kaip tik vietoj – būdingiausias lietuviško humoro ir lietuviškos „verslumo dvasios“ bendras vardiklis – primityvumas, sumaišytas su brutualumu. Ir yra kelios tikrai taiklios detalės: „Maximos“ kasininkės, kurias į sceną įneša, maškinėliai su užrašu „NEPADĖSIU“, lietuviškam paprastumui plojantis paprastas Seimo narys Petras Gražulis ir, aišku, melodija iš garsiosios Erikos Masytės dainos „Laisvė“. Aštri Pietų Amerikai būdingos liberaliosios socialinės tikrovės kritika. Štai kaip vaizdžiai iliustruojamas klasikinis Marxo tezės apie kapitalo koncentraciją vienose rankose pavyzdys: tekstas „Stovėk, kaip stovi Laisvė“ virsta tekstu „Stovėk, kaip stovi Maxima“… Ir vos per dvidešimt metų! Ar vis dar norisi dainuoti?

  • rasa

   Tobula:)

 • Marius

  Dar manau verta prisiminti, kad Poderys buvo paskirtas Kirkilo premjeravimo laikais, kada visa ši Leo LT afera buvo įgyvendinama. niekaip nepatikėsiu, kad žmogus, kuris nepalaiko šito sandėrio galėjo būti paskirtas į tokias pareigas ir kaip Lietuvoje įprasta, kad nebūtų „savas“ žmogus. O tie kainų žaidimai, manau yra puikūs viešieji ryšiai, tiek VST, tiek RST šiandien, kolei pusvelčiui perka Ignalinos elektrą, turi didelius pelnus.
  Dabartinis premjeras Kubilius, kiek pamenu kuriant Leo LT neturėjo tvirtos pozicijos prieš šią aferą, netgi galima buvo suprasti, kad jis yra daugiau už Leo LT įkurimą ir kažikodėl galvoju, kad Kubilius turi mums nežinomų įsipareigojimų dėl Leo LT.
  Nauja Leo LT stebėtojų taryba su Poderiu priešaky, labai įdomu jau čia, manau ne tik Artūras, bet ir daugelis iš mūsų abejoja pirmiausia dėl Poderio interesų konflikto, nes realiai dabar vieno žmogaus rankose atsiduria labai daug galios ir kas įdomiausia, kad privatus investuotojas neprotestuoja tokio naujo jėgų išsidėstymo, ir čia jau nori nenori prisimeni Artūro paminėtus Poderio pietus su Nedzinsku ir jo paskyrimo į kainų komisiją laiką. Dar kažikodėl niekam neukliuvo, kad stbėtojų taryboje valtybės interesus atstovaus ne konkretūs žmonės, o ministerijos. Sakysit, labai valstybiška. Nesutikčiau jokiais būdais, nes neaišku iš ko reikalauti atsakomybės, kas bus atsakingas, ministerija, ministras ar dar velniai žin kas, o greičiausiai niekas, kaip visada…
  taip, kad prisidedu prie Artūro blogos nuojautos, ir manau, kad nuo Leo LT ir toliau sklinda nekoks kvapas…

  • Arūnas

   Mariau, rašai: „Dabartinis premjeras Kubilius, kiek pamenu kuriant Leo LT neturėjo tvirtos pozicijos prieš šią aferą, netgi galima buvo suprasti, kad jis yra daugiau už Leo LT įkurimą ir kažikodėl galvoju, kad Kubilius turi mums nežinomų įsipareigojimų dėl Leo LT.“
   Manau advokatas Kęstutis Čilinskas su tavimi sutinka:
   Lietuvos problema, pasak K.Čilinsko, yra ta, kad krizę sukėlusius “liūto” ir panašius projektus oligarchinė viršūnė įvykdė apjungusi pagrindinių partijų vadovybę. Tam projektui netgi buvo suteiktas “2K” (Kirkilo – Kubiliaus) pavadinimas. Todėl nei valdžios, nei opozicijos vadovai, būdami įsipareigoję oligarchinei viršūnei, negali šalinti tikrosios krizės priežasties, negali pripažinti negaliojančiais “LEO” ir kitų sandorių, kurie neteisėtai sumažino valstybės kapitalą, jo duodamas pajamas ir sukūrė didelį biudžeto deficitą.
   http://www.laisvaslaikrastis.lt/news/38/53/

   • Marius

    manau, kad taip manančių yra ir daugiau, bet būt geriau, kad tos mintys nepasitvirtintų

 • A.G.

  Ir dar… (po paskutinę…).
  Jau labai seniai (bet po 1990 m.) suradau formulę, kaip bendraujant atskirti protaujantį žmogeliuką nuo ne protaujančio.
  Ne protaujantis – visa ką, kas blogai verčia… na jei ne sovietai, na jei ne elito išžudymas (1940-1953 m.)… veinu žodžiu, jei ne komunsitai… taiva, kodėl aš taip juos mėgstu patraukti už dančio iškeldamas (lyginant su naujais lietuviais) komunistų vaidmenį lietuvybės stiprinimo klausimu…

  • GIGA

   ?

   • Arūnas

    Giga, kas tau neaišku. A.G. sako: „Ir dar… (po paskutinę…)“. Matyt žmogus jau iki šio pasiūlymo yra „nemažai pavartojęs“, ir žino, kad jau daugiau tikrai negers, nes gali ir atbulinė skrandžio peristaltika prasidėti…
    Pats pagalvok,GIGA, ar tau labai sklandžiai sekasi dėlioti mintis „gerai užvartojus“ C2H5OH?… Na, nesupratai, ką A.G. norėjo pasakyti. Nusiramink, ne tu vienas nesupratai…
    P.S. Beja, gerbiamas A.G., jūsų minties siūlo aš dažnokai nepagaunu. Šis jūsų komentaras nėra pirmutinis.

    • A.G.

     Matote, žmogus durnas gimsta, o miršta dar durnesnis – kai šitai pradedi suvokti, viskas kaip ir į vietas atsistoja.
     O dėl komunistų, tai paprovokuoju – myliu paklausyti kaip mane auklėja… myliu prisiminti savo jaunystę, kaip aš lygiai tokiais pat žodžiais (tik gal su žymiai didesniu įsitikinimu) komunistinės šutvės propagandistus auklėdavau.
     Labai tai myliu, ypač kai pastebiu, kad pasirodo komunistai buvo tik žiedeliai ką žmogus gali, kai laisvė atėjo… tik žiedeliai, o aš tiekenergijos prieš juos liejau iki 1990 m. Taig, reikia ir paatgailauti, matant, kad jie šventuoliai prieš šios dienos karalius, karaliukus ir jų pakalikus…

 • Marius

  Dar dėl NDX energijos turiu spėlionių, kad jie 2010 ar 2011 metais pasitrauks iš šio verslo, drastiškai sumažės skirtomųjų tinklų pelno maržąs, nes elekros energiją pirksime brangiai, o kainų vartotojams iki kosmoso neužkelsi… maksimos berniukai papraščiausiai parduos savo dalį Leo LT (jeigu tokia dar bus) aba VST pagrindiniam elektros energijos tiekėjui į Lietuvą (rusams ar švedams) gaus gerą kainą ir su gautais pinigais bandys kokius geležinkelius prichvatizuot…

 • egas

  manau kad is vis didžiųjų strateginių objektų pradedant teo, mažeikių nafta baigiant lietuvos dujosmis, vst, leo buvo didžioji strategine LT klaida. Pinigai gauti už tai praesti, t.y. jie nieko neuždirbo ir valstybė ir jos piliečiai iš esmės liko prie suskilusios geldos. Žinoma galima ginčytis kad privatus šeimininkauja geriau, bet perduoti privačiam reikia galvojant biznesmeno mentalitetu, o dabar gavosi politika ir otkatologija. Dar noriu truputi pafantazuoti. Gal pensiju reforma reikejo daryti AE statymo pagrindu, sakykim nuo kiekvieno mokesčius mokančio piliečio algos eina inašas i statymo biudžeta. Mainais tas pilietis tampa savotišku akcininku ir jam kapsi iki pensijos AE pelno dalis. Manau graža tikrai butu didesne nei iš pensijų fornų žaidimu su popieriukais.

 • Slyvanosis

  Turiu spėlionių, kad 2009-13-36 ant Lietuvos nukris torto gabalas sulyg 1000 Puntukų.
  Taipogi numatau kai kurių šiandienos politikos viršūnėse esančių mirtis po 2009-12-31.
  LEO.lt yra valstybinės reikšmės objektas. Jis Lietuvai žymiai svarbesnis ir reikšmingesnis, negu Egibto Jungtiniams Arabatams Khufu piramidė.
  Lietuvoje viena tokia ponička sėdž kalėjme iki smerčiaus už sava vaikų nužudimą. O jūs noriat, kad Vyriausybė nužudytų savo išperėtą gegužuką Liova.lt? Kur logika? Patėvis Andriejus netur jokios moralines teises žudyt nekviestos meilės vaisiaus.

 • Per daug nenustebčiau, jeigu staiga atsirastų politinės valios neuždarinėti dabartinės atominės elektrinės, ar kiek vėliau, valdžiai pasikeitus, ją vėl įjungti.

  Jeigu jau viešai diskutuojama apie vienašališką euro įvedimą, tai ir įsipareigojimai dėl IAE uždarymo gali nustoti būti šventa karve.

 • Arūnas

  Dar truputis K. Čilinsko minčių:
  „Europos direktyvos numato, kad vienose rankose negali būti koncentruojama visa energetika. Jeigu viena bendrovė turi dalį skirstomųjų tinklų, tai ji nebegali privatizavime įsigyti kitos tokių tinklų dalies, tuo labiau dar ir elektrinių. Tačiau šiuo atveju bendrovė, kuri turėjo dalį skirstomųjų tinklų akcijų, įsigijo dar kitą dalį skirstomųjų tinklų, dar gavo perdavimo tinklus ir priedo – dar ir dvi elektrines (Kauno HE ir Kruonio HAE – aut. pastaba). Nors teigiama, kad elektrinės „Leo Lt“ perduotos laikinai, dviems metams, pasakyti, kiek tas laikinai užtruks, negali niekas. Kaip ir visada, pas mus laikinai trunka ilgiausiai. Be abejo, kad šioje vietoje pažeistos Europos Sąjungos direktyvos. Be to, buvo pažeistas ir Europos sutarčių laisvės ir laisvas kapitalo judėjimo principas, nes visos bendrovės turi teisę dalyvauti šiame projekte, o ne vien „Maxima dešimtukas“. Žinoma, kad čia pažeista ir Konstitucija ir Europos direktyvos, ypatingai tos, kurios reglamentuoja energetiką.“
  http://www.laisvaslaikrastis.lt/news/27/53/

 • Ogis&Co

  O ne i tema galima? :)
  Vienas stipriausiu Marijono gabalu:

 • Samas

  Tai aišku, kad LEO liks. Juk Kubilius balsavo už jos įkūrimą, be abejo ne už dyką.
  Papudruos smegenis lengvatikiams ir viskas nurims. Lengva valdžiai valdyti…
  Kaip ten ATA Sikorskis pavadino?

 • Q

  Tvirtai isitikines, kad postringauti apie politikos kedese sedinciu veiksmus dabartiniu metu yra tuscias laiko svaistymas. Todel, kad gimete cia ne tam kad tobulintumete mastyma apie zmoniu atidirbta filosofija per simtmecius, o tam , kad atrastumete mintis ir ismoktumete ju neblokuoti. Gime mokykloje, o to nesuvokiate, ar neleidziate sau tapti nepriklausomais. Kam leidziate save metyti sedinciuju kedese uzgaidomis????? Zinokite, kad nei vienas, nei vienas prezidentas, karalius, caras ir t.t. neduos jums Laisves. Dievas, Kristaus Jezaus, mano Viespaties Tevas,sio gyvenimo vadove – Biblijoje, apibudino ‘kede’ ipatingai.Taigi, kam ne tas pats zino – sedaja (setonas) sako : jei nusilenksi man, tai atiduosiu tau visas karalystes, NES – MAN JOS ATIDUOTOS. Tuomet ,dabar, jau neklauskite kitu, o pradekite mokintis mastyti. Izaijas uzrase Dievo posaki : ieskokite Viespaties kol Ji dar galima rasti. Su pagarba visiems.

 • Slyvanosis

  2009 metų pavasaris Lietuvoje…

  išmarginta raštais margučių,
  ant delno – likimo keliai,
  po degančiu krūmu anglėja zuikučiai,
  prisikelia Dievas nūnai…

  Šv. Velykos

 • Vytenis

  O VTEK nerado interesų konflikto (viešų ir privačių), kad Poderys vadovaus ir LEO ir kainų komisijai. Nes konfliktas tik tarp viešų interesų.
  Įdomu, kaip sureaguotų Garastas jeigu teisėjauti finalui tarp Žalgirio ir Lryto paskirtų Vitą Tomkų.
  Man patinka Lietuva.

 • A.G.

  Kaip ten bebūtų aš baisiuosi dėdės Markso ir Ničė renesansu pasaulyje, ypač jei tai prasidėjo JAV.
  Ir gerai žinau, kad jis (tas renesansas) nebus toks pavojingas), koks buvo žinomą penkiasdešimtmetį – manau bus trumpas.
  Juk bet kokia ideologija tarnauja tol, kol paimama valdžia (šiuo atveju – perimamas turtas), t.y. kol prisėlinama prie kapitalo.
  Bet visgi daugiau žmonių supras viliuosi, kad pasiekus įsivaizduojamą vertybę – dar labiau supranti, kad dulkė buvai, dulke ir liksi, tad pradėsi ieškoti prasmingesnių dalykų nei kapitalo siekis (ypač tai (kapitalo siekis) esminiai yra basiakų tarpe, kurie sudaro žmonijos daugumą – manau 80 proc.).
  Šiandien prisiminę Jėzasu Kristasu nukankinimą mes dar labiau turime bodėtis visokiais renosansais, kurie baigiasi minių siautėjimais, t.y. krauju, griovimu.
  Štai pamatėme Moldavijoje perrengtus kareivukus, kurie siautėjo Vyriausybiniame kvartale, ten matomai buvo daug ir šiaip (neatmenu, kaip tie vadinasi, kurie plėšia po stichinių nelaimių aplistus namus).
  Aš galvojau, kad potencialūs stribai jau apdairiai yra išnuodyti pilstuku ir babatuku, tačiau sporto entuziastitų minios rodo, kad dar ne visus įveikė tas babatukas…
  Kaip bebūtų šiandien dar galime pamastyti apie vertybes, kurių pasiekęs būtum laimingas, o ne kaip tie nelaimėliai egzistuoja tuose visko pertekusiuose getuose.

  • Arūnas

   Gerbiams A.G., atleisk už netaktą: ką tu vartoji – pilstuką, ar babatuką?
   P.S. Nepyk, bet tikrai nesupratau, ką norėjai pasakyti. Gal pabandyk ateityje mažiau raidžių vartoti?…

 • Q

  >A.G. patariu pazvelgti i moldovos herba. Bet Pries tai privalu zinoti daugiau. Taigi, laikas jusu sajungininkas.

 • Q

  zinoma kad moldovos. o kas jame pavaizduota ?, bet mielas zmogau pamegink savo jegom issiaiskinti kas jame vaizduojama. Nezinau kiek jums metu nuo gimimo cia , bet simbolika turi konkretu valstybes ivykiu aprasyma. Cia ne mistika.

 • A.G.

  Anksčiau Moldovos herbe buvo atskirai jautis (kairėje pusėje) ir dešinėje – erelis nešantis krikščionybę.
  Gal būt, herbe atsispindi tas Moldovos kelias nuo 1359 metų.
  Juk vienu tarpu Moldova buvo ir Rumunijos sudėtyje (prieš tai ar ne Vengrijos) – dažnas klaidingai mano, kad 1918 m. ši dalis buvo atplėšta nuo Rumunijos 9t.y., kad iki tol ji buvo Rumunijos dalis).
  Moldova mažai domėjausi.
  Tik žinau, kad Brežnevas ją buvo pasirinkęs, kaip TSRS pertvarkos pilotu (kaip žinia ten pradžia jo karjieros – buvęs Moldovos vadovas).
  Žinau, akd Moldovos rūsiuose yra konjako statinė – skirta TSRS 100-iui (pažystamas matė).
  Na ir kai buvo statomi gyv. kompleksai – Moldovoje, skirtingai nei Lietuvoje, srutos buvo leidžiamos tiesiai į paviršinius vandenis.
  Na girdėjau, kad Andrius Ropė, o gal Gorbis iškirto vynuogynus (tradiciškai moldavai iki tol (matyt dabar jau taip pat) laikydavo savo rusyje keletą vyno statinaičių) ir tuomet, kai jie buvo iškirsti – ten prasidėjo tam tikras alkoholizmas, toje šalyje.
  Na bet į klausimą taip ir neatsakau – nežinau.
  Manau, kad čia jungtis musulmoniško ir krikščioniško – bet dėl to nesu tikras, kaip yra iš tikrųjų.

  • Arūnas

   Džiugu stebėti kaip A.G. ir Q supranta vienas kitą.
   P.S. Labai norėčiau ir aš suprasti apie ką jiedu šnekasi…

 • Q

  ne ten ieskote gerbiamieji. Krikscionybe yra dvasine busena ir jokiu budu nereikia maisyti su romos katalikybe. Tai tiesiog nesuderinama.Todel kad Biblijoje parasyta kada pirma karta buvo pavadinti Kristaus mokyma nesantys zmones – Krikscionimis. Ten labai aiskiai pasakyta, kad zmogus turi ne akimis tobuleti, o mintimis, kitaip tariant – saugokites stabu !!! Pasiziurekit i romos maldos namus, ten apart stabu nieko nera, super muziejai, o deklaruoja, kad Biblija yra ju kelrodis. Melas per akis.Jie sako :mes nesilenkiame jiems ir panasiai, ko tik neisgirsi is bandanciu save pateisinti. Bet kas turi supratima ir yra demesingas tai zino , kad is pradziu parasyta : NESIDIRBSI sau jokio….Beje, jeigu ziuresite i katalikiska katekizma tai ten desimtyje isakymu sio dalyko nerasite, jie pakeite Dievo istatyma. Tai cia del to, kad kryzius, tai ne Krikscionybe, o erelis ir dar keleta pauksciu yra vadinami nesvariais. Taigi tai yra kvaila, antra jautis turi nevienareiksme prasme ir t.t. Nemanau,kad verta cia gvildenti faktus sia tema. Gal kada nors atsiras bloge diskusiju skiltis siems faktams aptarti tuomet ir pabendrausime, ne tai ne. sekmes.

 • gie

  Cha, manau kad pagrindine LEO nauda butu kaip tik tiltai i Lenkija ir Svedija o ne atomine. Jei jie tai padarys, as nieko pries neturiu tam, kad jie UZSIDIRBS. Svarbu, kad proto ribose.
  Nemokamu pietu nera, Lietuvos Seime ir vyriausybeje nera pakankamai specialistu, nekalbant apie tokius, kurie galetu patys, be verslo, realizuoti tokius projektus. Taigi, ar tai bus VP 10-tukas, ar Achema ar kas nors kitas, bet uz elektros jungciu ir elektrines stoves verslas ir svetimi pinigai.

 • To: gie

  VP Liutu 10-tukas niekada neare ir nears, jie yra karaliai tarp zveriu (panasiai kaip kadaise „Vilniaus brigada“ tarp banditu).
  O arsit jus mielas „gie“, patinka jums tai ar nepatinka ir atidirbinesite virspelnius tiek kiek reikes Liutams.

 • Gena

  „VP grupė uždirbs savo 2,5 mlrd., o me visi liksime su didele nosimi…“
  O be VP grupės mes liktume su maža nosimi? Taip VP grupė siekia max pelno. O kas darosi valstybinėse įmonėse? Valstybinėse įmonėse siekiam max „atkato“. Jei kam tenka dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, turbūt įsivaizduoja apie kokias sumas ir procentus kalbama. O kieno tai pinigai – arba mūsų sumokėti mokesčiai, arba permokėta kaina už elektrą, šildymą ir t.t. Taigi Leo su VP marketu, ar Leo valstybinė (arba išformuota į kelias valstybines įmones) bus vienodas blogis vartotojams. Vienintelė išeitis – įsileisti į energetikos rinką kitus dalyvius ir panaikinti monopoliją, tačiau kokia valdžia to norės, kai jos pusbroliai, švogeriai ir visokie rėmėjai sėdi šiltose tokių įmonių kėdese?

 • Mauras

  A.Račui
  įtarimai pagrįsti. Laiko įrodyti, kad nori permainų o ne patarnauti oligarchams, Permainų koalicija turi nedaug. Visa šalis politikų ir žiniasklaidos dėka sulaikiusi kvapą stebi, kiek, kam ir kurioj vietoj nukirps, tuo tarpu svarbūs klausimai nustumti į antrą planą ir tyliai sprendžiasi „savaime“.

  Apie tai, kas nuveikta Begemotų klausimu(taiklus tuomet dar opozicinio Kubiliaus terminas apibūdinti natūralioms monopolijoms) per 4 mėn. o kas ne, kieno rankos ką daro ir ką turėtų daryti – komentaras http://anarchistas.lt/ „Permainų koalicija ir Begemotai“