Leo LT: bloga nuojauta

Turiu blogą nuojautą…

„Leo LT“ niekas nelies ir niekas neardys. Ji liks, kokia buvusi…

VP grupė uždirbs savo 2,5 mlrd., o me visi liksime su didele nosimi…

Tokios mintys kilo po vakarykščio Leo LT  Stebėtojų tarybos posėdžio. Viešųjų ryšių požiūriu jis labai gerai pavyko – atlyginimai sumažinti, naujasis valdybos pirmininkas R.Vaitkus – žinomas žmogus ir nesusijęs su VP grupe…

Stebėtojų tarybos pirmininkas V.Poderys taip pat pakankamai geros reputacijos pilietis (nors man vis iš galvos neišeina jo pietūs su D.Nedzinsku, kai jau buvo paaiškėję, kad V.Poderys taps Kainų komisijos pirmininku).

Tiesa, man visiškai neaišku, kaip V.Poderys derins darbą Leo LT Stebėtojų taryboje ir Kainų komisijoje… Juk iš esmės teks kontroliuoti pačiam save. Kartais, žinoma, tai pavyksta, bet ar čia bus tas atvejis?

Tačiau net ne į tai norisi atkreipti dėmesį. Man labiausiai įstrigo kitkas – R.Vaitkaus kalbos apie tai, kad reikia kuo skubiau pradėti strateginius projektus ir pirmiausia – elektros tilto į Švediją statybą. Ir gana neaiškus murmėjimas apie atominę elektrinę.

Bet tai juk ir yra pagrindinis tikslas, kurio siekia VP grupė: už nieko nekainavusią VST geležį gavus blokuojantį paketą Leo LT, dalyvauti energetikos projektuose, kurie remiami ES ir valstybės lėšomis, tapti šių projektų dalininku ir savininku ir po to visą laiką turėti iš jų užtikrintą pelną, kurį nustatys… Leo LT Stebėtojų tarybos pirmininkas.

Iš pradžių tiltas į Švediją, po to – tiltas į Lenkiją.

Ir jokios naujos atominės.

Elektra importuojama, „NDX Energija“ sėdi ant 38 proc. Leo LT ir kasmet pasiima savo dalį už valstybės ir ES pinigais pastatytais tiltais importuojamą elektros energiją.

 Puikus verslas – jokių investicijų ir jokios rizikos. Ir jokios finansinės krizės ir NT rinkos nuosmukiai nebaisus. Pinigėliai kapsi, o tu sėdi su nuolatine pelno marža (tegul ir ne tokia, kokią geriausiais laikais sugeneruodavo „Maximos“, bet garantuota), kuri įtvirtinta įstatymu.

Juk to ir buvo siekiama, ar ne?

Puiki planas ir pagirtina viešųjų ryšių kampanija: blogiečiai pasitraukia iš Stebėtojų tarybos ir valdybos, ateina tie, kurie atrodo gražiau, net algų savanoriškai atsisako.

O juk iš esmės tai niekas nesikeičia.

Galima Stebėtojų taryboje ar valdyboje susodinti kad ir visą TS-LKD ar net Tvarkos ir teisingumo frakciją. 

Jokio skirtumo.

Nes kol NDX Energija turės Leo LT blokuojantį akcijų paketą, pagrindinis šios bendrovės tikslas bus tas, kuris yra įrašytas šią bendrovę įsteigusiame įsatyme: siekti naudos akcininkams.

Jie tai ir darys – visų mūsų sąskaita. Ir dar padedami Europos Sąjungos.

Ir nei R.Vaitkus, nei  V.Poderys, nei A.Kubilius tam negalės sutrukdyti.

Ir tikriausiai net nenorės – juk sau į užpakalį protingi žmonės, kaip taisyklė, nespardo…

(16 balsų, vidurkis: 4,38 iš 5)
Loading...