Lai dzivo Latvija!!!

…keisti tie latviai…. Lauke apie 0 C, o jie visi važiuoja iš miesto ir rikiuojasi ant tilto.

Ir rikiuojasi taip, kad paskutinius kilometrus iki Rygos centro važiuoji valandą laiko… Ir pavėluoji į planuotą vakarienę, nors dar likus 50 km iki Rygos viskas buvo gerai ir atrodė, kad dar turėsi pusvalandį laiko…

Net siutas ima…

Bet pykti negali, nes latviai ant tilto rikiuojasi ne šiaip sau. Jie neketina skandintis ar žvejoti.

Jie švenčia Nepriklausomybės dieną. Jų automobiliai papuošti nacionalinėmis vėliavomis, automobiliuose – vaikai ir visi laimingi. Nes nuo to tilto geriausiai matyti fejerverkai, kuriais valdžia šia proga džiugina žmones. 

Ir jie atrodė laimingi.

Na, gal ne visi, nes nuvažiuojant nuo tilto pačioje jo pradžioje stovėjo šimtai automobilių, kuriems nebuvo jokių šansų judėti toliau. Jie tiesiog pavėlavo išvažiuoti….:)

Ir kaip čia pyksi toliau. Gali tik užjausti. Juo labiau, kad nuvažiavus nuo tilto, Ryga tiesiog neatpažįstama – gatvės beveik tuščios, jokių kamščių.

Ir ko pykti ant latvių, kai tau skambina senas geras pažįstamas iš Lietuvos ir klausia: žiūri LTV? Ir cituoja konservatorę R.Juknevičienę, kuri neva sako, jog jaunas geras veržlus populizmas yra gerai…

Sakau, gal blogai išgirdai… Atsakymas – ne.

Vis tiek netikiu – grįšiu pažiūrėsiu įrašą.

O kol kas sveikinu Latvija su Nepriklausomybės diena. Kuriai jokios krizės nebaisios. Nes jos anksčiau ar vėliau baigiasi, o Nepriklausomybė – ne.

Lai dzivo Latvija!!!!

(6 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • /tyliai:/
  dzivo…

 • Na, ką aš be Tavęs daryčiau…:)

 • /tyliai:/
  kai kiti futbolą lauke spardė, o kažkas kalbų mokėsi, aš žaidžiau krepšinį…

 • jojo sakė juknevičienė,kad populizmas kartais gerai , dar andriukaičiui sakė: “ ot pažiūrėčiau ką jūs darytumėt , jei su valinsku vietoj mūsų būtumėt..“ :)))

 • Anonimas

  latviu tokia natura,neduok pavalgyt o duok pasokt ir padainuot ir jiems uztenka.aisku krizes akivaizdoje tokie mass events labai sutelkia visuomene,bet galiu drasiai pasakyt kad ten buvo ne visa Ryga,o tik jos latviskoji dalis(kuri pagal gyventoju skaiciu yra net mazesne nei rusiskoji).o kas del Juknevicienes tai man ji kaip turgaus boba,visuomet gincijasi ne argumentais,o savo gerkle

 • Anonimas

  Negaliu sakyt, kad iš Juknevičienės nesitikėjau tokių kalbų, nes smulkių užuominų jau anksčiau buvo. Bet viltis gi miršta paskutinė :) Žiūrėjau transliaciją iš Seimo nuo pradžios iki galo ir supratau, kad, visgi, jokiomis permainomis tikrai nedvelkia. Gal ir suvaldys krizę, gal… Bet esmė – politika – vis tiek lieka tokia pati: kai reikia vieno, pasiremiu vienu principu, kai kito – priešingu. Ir dar sakau, kad taip ir turi būti. Prisiminkim, kaip Juknevičienė, būdama opozicijoje, plūdo visus populistus. Dabar gi, sako, kad gal ir visai neblogai tas populizmas. Bet, turbūt, taikliausiai visą koaliciją iliustruoja tas reportažas, kai Kubilius sėdi tarp dviejų teistų. O jie krykštauja, kaip smagu, kad jie teisti ir dar suploja rankomis tiesiai Kubiliui prieš nosį. Iš Kubiliaus veido išraiškos galima suprasti, kad „ką jūs čia išdarinėjat, durniai“… Tas dar suteikia vilties, bet gi, kaip sakoma, su kuo sutapsi, tuo ir pats patapsi arba, pasakyk kas tavo draugai, pasakysiu kas tu.

  Galia, bet politika lieka tokia pati – kai tiesa yra tai, ką tu įtikini esant tiesa ir tikrosios tiesos paieškos išbraukiamos iš darbotvarkės. Ir kai neva tikslas pateisina priemones – pvz. prakiškim Valinską bet kokia kaina. Nesvarbu, kad Seimas prieš valandą pasakė NE. O dar labiau nesuprantama, kaip tie, kurie prieš valandą balsavo prieš, staiga persigalvojo…

  Liūdna, bet kasdien vis stipriau galvojam, kad politikoje moralės ir principų nereikia, kad svarbiausia „prastumti“ savo reikaliukus. Nesakau, kad visada blogus, galima „prastuminėti“ ir labai gerus ir naudingus dalykus. Bet geriau juos būtų ne „prastuminėti“, o „priimti bendru sutarimu“. Aišku, tai reikalauja daug daugiau laiko ir pastangų, bet taip dirbantys politikai, skirtingai nei mano liūdnai aprašytieji, nemiršta. Ir į juos mėtomi akmenys sutrupa. Nes jie gali drąsiai pasakyti, dėl ko priėmė vieną ar kitą sprendimą ir darbais įrodyti, kad ir esant visai kitokiai, gal nepalankiai situacijai, pasielgtų taip pat. Bet kiek tokių, nemirtingų, turime?

  O latvius – sveikinu su Nepriklausomybės diena. Ir linkiu, kaip ir visiems kitiems, bėgti iš šitos aukščiau aprašytos madingos politikos.

 • Anonimas

  Vakar Normantas per Žinių radiją sakė: kaime, prisikrovę ant aukšto rūkytų kumpių ir lašinių, lietuviai dejuoja, kad miršta iš bado. Dar valdžia net dirbti nepradėjo, o jau dejuojam kaip bus blogai. Gal ir bus. Bet čia nėra lažybų punktas. Jei būtų, pastatyčiau pinigus per pusę už abu variantus bent jau.

 • Anonimas

  Nagi, Račai, su visa pagarba :) Iš gramatinių teksto klaidų matyti, kad net pavėluota vakarienė buvo nekukli :) Vadinasi, vakaras pavyko. Vadinasi, skųstis nėra kuo :)

 • Anonimas

  Vakarykštės „Versijos“…
  Gal būsiu supersubjektyvus, bet savimi patenkinti Audronis ir Rasa nusišnekėjo iki „Dvyračio“ blandzynkų lygio… Jų oponentai Valentinas ir Vytenis atrodė visa galva pranašesni, o Laimio pastangos pakilti virš „Dvyračio“ lygio buvo nepakankamos (vis per Rasos visažinystę ir nenumaldomą norą ją demonstruoti). Nors SMS balsuotojai pranašavo „Long live COALITION“, manęs jų pranašystės neįtikino. Realios portfelių dalybos tik prasideda, o vežimas ant pirmojo akmens vos neapsivertė.
  Susijaudinęs paklausiau televizoriaus: „Negi Andrius šitai patarškai patikės vadovauti krašto apsaugai?“ ir, nesulaukęs atsakymo, išėjau parūkyti…

 • Anonimas

  Nepasakysiu nieko naujo – egzistuoja dvi latvijos – Ryga ir likusi Latvijos dalis… Ir tarp jų skirtumas dar didesnis nei tarp Vilniuas ir Lietuvos…

 • Miela yolantayo, apie ką Jūs čia?.. Ir, beje, rašiau dar nevakarieniavęs…:)

 • Anonimas

  Gintai, gal pasakei nežinodamas?
  Man teko būti Madonos rajone rugsėjo 14 dieną. Mus sutikę savivaldybės atstovai paaiškino, kad ta diena latviams įpatinga, nes 14 valandą visa Latvija dainuos. Mačiau kaip tarp mūsų, lietuvių, slystelėjo šypsena. Ir man tas žodis „visa“ neskambėjo įtikinamai. Tik kai restorane po skubiai atnešto pirmojo patiekalo dingo visi padavėjai, mes išgirdom dainavimą. Vetibiulije per televizorių rodė tiesioginę transliaciją ir jie VISI dainavo.
  Žinojau, kad mes kitokie, bet ir aš norėjau, kada nors, stovėti tarp savo tautiečių ir traukti bendrą dainą.

 • kuo daugiau bendrauju su Latviais tuo labiau atrodo, kad jie yra Estai :)

 • Anonimas

  kaip „apie ką“? Apie tai, kad per latvius pavėlavote į planuotą vakarienę :) Jei rašėte dar nevakarieniavęs, tai kodėl būtuoju laiku?

 • Anonimas

  Zita, čia gali prasidėti ilga diskusija… Apie Rygos ir Latvijos gyventojų tautinę sudėtį, perkamąją galią ir t.t. Taip, tiesa, ką rašote apie latvius Latvijoje… O Ryga…. Ryga – kitokia… Vien todėl, kad joje latvių gerokai mažiau…