Krymas I

Pirmiausia, ačiū visiems už gerus linkėjimus. Pasistengsiu pateisinti Jūsų viltis:)

O dabar – apie viską iš pradžių. Skrydis – trumpas ir malonus, Simferopolio oro uostas pakankamai švarus ir tvarkingas, pildome korteles, po to pasienietis labai ilgai jas skaito. Bet nuotaikos dar negadina. Lagaminai atkeliauja, nesugadinti, turinys išlikęs toks pat kaip Vilniuje.

Toliau – šiek tiek blogiau. Tualetas – uždarytas, ant durų kabo užrašas „Uborka“. Kada atsidarys, neaišku, kito visame oro uoste nėra.

Automobilių nuoma: penkios kompanijos, tačiau automobilis tik vienas – berods Peaugeot, tačiau kondicionierius sugedęs.. KItame punkte yra Škoda Fabia už 55 eurus parai.  Jau imsime, bet paaiškėja, kad reikia 400 eurų užstato, reikia papildomo draudimo, dar oro uosto mokestis 25 eurai. Įkąsti būtų gal dar ir galima, tačiau už visa tai vis tiek nėra draudimo nuo vagystės… Ir yra ne iš karto, o pristatymas į Eupatoriją, kurią važiuojame, dar 80 eurų (apie 60 km). Nusprendžiame, kad to jau per daug…

Ieškome toliau.  Pamatau „Hertz“ – tiesiu taikymu ten, tačiau didžiausiai nuostabai, ten nieko nėra. Klausiu kaimynų, sako „ženščina kuda to ušla“. Kada bus? Niekas nežino. Štai tau ir prekės ženklas…

Pagaliau lyg ir randame: bus Chevrolet Aveo už 45 eurus su pilnu draudimu ir pristatymas „tik“ apie 30 eurų. Susitarėme, kad susiskambinsime pirmadienį. Žiūrėsime.

„Dušmanai“ iš Simferopolio į Eupatoriją veža maždaug už 300 litų. Norime važiuoti autobusu, o po to „maršrutke“, pakeliui suderame už 125 su palankesniu „dušmanu.

Maždaug valanda ir Eupatorija. Vladimiras Ivanovičius pasitinka kaip ir žadėjęs. Visaip giria savo būsta, kuris užimtas iki pirmadienio, tačiau jau radęs kitą kuriame bus galima, kaip jis pats sako „perekantovatsia“.

Randame du kambarius, kaip ir prašėme, karštas vanduo yra, tiesa jis bėga iš dušo, kuris yra tualete… Bet praustis galima:)

Kai išreiškiame savo nusistebėjima kaina (30 eurų) ir užsimename, kad vietos mažokai, išgirstame atsakymą: čia 6 žmonės laisvai gyvena. Tiesa, viename kambaryje yra dviaukštė lova….

Tačiau šaldytuvas yra, veikia kondicionierius!!!!, prieškambaryje dujinė viryklė. Dvi dienas išgyvensime.

…Pirma diena. Pasivaikščiojame, pažiūrime į pliažą mieste. Jei tai galima vadinti pliažu. Kažką panašaus jau esame matę Kroatijos Opatije mieste – betoninis takas ir jame skruzdėlynas žmonių. Skirtumas gal tik tas, kad visi meta nuorūkas ten, kur rūko ir aplink beveik nėra tualetų… Vanduo apie 24 C, tačiau jūros dugnas akmenuotas, malonumo nedaug. Išsimaudėme ir atgal.

Užeiname į mečetę. Pirmą kartą girdėjau taip gražiai aiškinant apie islamą…

Šalia – kavinė. Aptarnauja gražiai. Užvalgome visi už 70 litų. Padoru. Ir kavinėje, pasirodo, yra wi-fi. Kraipau galvą, bet patikrinti negaliu, nes telefonas ir kompas namie. Dabar jau žinau, kad veikia puikiai:)

Vakare – apsidairymas aplink. Kavinė, gyva muzika ir labai jau rusiškas vaizdelis – apie 50 metų vyriškai su grandinėmis ant kaklų ir šiek tiek jaunesnės moterys. Daug vodkės ir šokiai…:) Bet Krymo vynas visai nieko, o kavą beveik visur verda gerą. Pastebiu, kad vyresniam sūnui šioks toks kultūrinis šokas, tačiau jaunėlė jaučiasi visai gerai. O rusų kalbos žinios atgimsta per pusvalandį.

Vakare jau einant miegoti – paskutinis siurprizas. Užgesinus šviesą, sienos nušvinta žvaigždėmis…Tapetai:)

Prieš užmingant, dar išgirsti jaunus kaimynus:)

Ryte varom į turgų: persikai (5 litai), melionas (1 litas už kg), arbūzas (0,9 lito už kg), pomidorai (3 litai), šviežūs migdolų riešutai (labai skanu) – (10 lt už pusę litro). Dar bandelės, įskaitant ir su kopustais.

…ieškom kito pliažo. Randame. Smėlis. Ne Nidos, toks tarp smėlio ir žvyro, bet vis tiek į vandenį maloniau brįsti. Tiesa, mokamas – žmogui 3,5 lito. Už tai – nemokamas tualeas ir pastogė (kuri perpildyta) Gultas – 5 litai. Bet su miesto pliažu vis tiek nepalyginsi.

Alus šalia esančiame kioske – 2,5 lito, kava – tiek pat. Dar vandens pramogos, taip pat įkandamos. Žodžiu, kaip sakoma, turime gerą laiką:)

O dabar – wi-fi veikia, maistas geras, gyva muzika (papildomai mokėti nereikia). Ir visiems kol kas gerai.

Beje, Eupatorijoje be mečetės, jau matėme stačiatikių soborą ir sinagogą. Labai netoli vienas kito. Tolerancijos pamokos?

Na, jau kiti kompo dar nori.

Iki:)

P.S. Vos paspaudžiau „skelbti“, vaikinas pribėgo ir išjungė muziką… šalia esančioje mečetėje prasidėjo vakarinė malda… Imamas giedojo visai gražiai. Viskas tetruko maždaug 5 minutes. Niekas nesipiktino.

Čia apie toleranciją… Pabandžiau įsivaizduoti mečetę Vilniaus senamiestyje ir per garsiakalbį girdimą imamo maldą. Ir S.Tamkevičiaus arba A.J.Bačkio reakciją…

(5 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...