Krepšinis – politikos palydovas

Pastarosiomis dienomis Lietuva gyvena krepšiniu. Šeštadienio ankstyvą rytą džiaugėmės pergale prieš Italiją, vakar beliko tik su nuoskauda stebėti, kaip mūsiškiai, lyg krepšinio pirmokai blaškosi po aikštelę, o kamuoliai krenta ne į krepšį, o dažniausiai į užribį.

 

Gaila, kad ketvirtfinalio rungtynes Lietuvos rinktinė, tačiau, atsižvelgiant į tai, kokia buvo jos sudėtis, net ir aštunta vieta pasaulyje nebūtų pats blogiausias pasiekimas.

 

Nepasisekė ir tiek, sporte juk dažnai taip pasitaiko. Nepadėjo net paties premjero Gedimino Kirkilo asmeniniai padrąsinimo žodžiai  prieš  rungtynes, nei jo perduoti prezidento Valdo Adamkaus palinkėjimai.

 

Beje, sekasi šiek tiek naujajam premjerui, ar ne? Vos kiek daugiau nei mėnesį dirba ir iš karto – vizitas į Japoniją. Ir dar taip sėkmingai sutapęs su pasaulio krepšinio čempionatu.

 

Norom nenorom iš karto prisiminiau praėjusių metų balandžio mėnesį vykusį prezidento Valdo Adamkaus iš anksto neskelbtą  vizitą į Briuselį. Jo metu, šalies vadovas susitiko su mūsų komisare Dalia Grybauskaite, komisaru iš Latvijos bei trumpai šnektelėjo su Komisijos išorinių reikalų Komisare Benita Ferero-Valdner.

 

Po šių susitikimų nebuvo paskelbta jokių ypatingų naujienų, o jiems pasibaigus Valdas Adamkus, lydimas tos pačios Dalios Grybauskaitės, tuometinio užsienio reikalų ministro Antano Valionio bei keletos Lietuvos sporto funkcionierių, dar spėjo nusigauti į netoli Briuselio esantį Šarlerua miestelį.  O jame, kaip tyčia, tą vakarą vyko ULEB taurės turnyro finalo rungtynes tarp Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kozanio „Makedonikos“ komandų.

 

Beje, apie planuojamą apsilankymą rungtynėse prezidentūra tada paskelbė prezidentui išvykus į Briuselį – matyt, vis tiek buvo šiek tiek gėda dėl tokio “darbo” vizito.

 

G.Kirkilas neslapukavo – Vyriausybės pranešime spaudai buvo teigiama, jog Ministras Pirmininkas ketina pagal galimybes stebėti keletą rungtynių. Panašu, kad galimybių atsirado, nes pirmajame  pranešime apie G.Kirkilo darbo vizito Japonijoje pradžią, išskyrus krepšinį daugiau nieko iš esmės ir nebuvo.

 

Labai tikėtina, kad nemažai vietos krepšiniui bus skirta ir antrajame pranešime – galima spėti, kad įtemptoje premjero darbotvarkėje tikriausiai atsirado poros valandų pertrauka pasaulio krepšinio pirmenybių ketvirtfinalio rungtynėms stebėti. Taip pat galima spėti, kad G.Kirkilas paguos mūsų krepšininkus ir perduos prezidento Valdo Adamkaus užuojautą.

 

Gražu, kai aukščiausio rango šalies politikai pergyvena ir džiaugiasi mūsų sportininkų pergalėmis kartu su tauta. Na, bent jau su maža jos dalimi, kuri galėjo sau leisti tokią prabangą kaip kelionė į Japoniją.

 

Solidarumas ir noras būti arčiau rinkėjų – pagirtinas dalykas. Tačiau būtų dar labiau pagirtina, jei tai būtų daroma iš savo, o ne iš mokesčių mokėtojų kišenės. Ir dar imituojant užsienio politiką.

 

Tiesa, kalbant apie Gediminą Kirkilą, labai tikėtina, kad kelionę į Japoniją suplanavo ne jis, o buvęs premjeras Algirdas Brazauskas, kuris, be medžioklės, myli ir kitas sporto šakas, ypač jei jos vyksta užsienyje.

 

Jei buvo taip (o norėtųsi tikėti, kad būtent taip ir buvo), tai bilietus Lietuvos vyrų krepšinio rungtynes Japonijoje naujasis premjeras gavo kaip palikimą ir jam tiesiog nepakako drąsos šio palikimo atsisakyti. Be to, toks atsisakymas, tai yra vizito į Japoniją perkėlimas vėlesniam laikui, būtų sukėlęs ir tam tikrų diplomatinių keblumų – juk šiaip ar taip, tai ne Ukraina, Moldova ir net ne Briuselis, kur gali važinėti kas mėnesį ir vis tiek kas nors priims.

 

Tačiau jei naujasis premjeras vis dėlto būtų žengęs tokį žingsnį, būtų akivaizdžiai visiems pademonstravęs, jog jis ne toks, kaip jo pirmtakas.

 

Lietuvos ir Japonijos santykiams tai nebūtų labai pakenkę, o G.Kirkilo autoritetui būtų gerokai pridėję.

 

Dabar gi belieka tik palinkėti premjerui gerų emocijų, kai Lietuvos rinktinė žais dėl 5-8 vietos čempionate.

 

Ir gal laikas jau pradėti taupyti kelionei į Pekino olimpiadą?

 

 

 

 

 

(Dar neįvertinta)
Loading...