Konstitucijos testas: aš savimi patenkintas

Spalio 1 dieną, kai Delfi portale buvo galima laikyti Konstitucijos egzaminą, buvau ore pakeliui iš Varšuvos į Vilnių.

Tad egzamino laikyti negalėjau…

Bet suradęs laiko, nusprendžiau savo žinias pasitikrinti, nes manau, kad Konstituciją žinau gerai.

Tad pabandžiau atsakyti į delfi.lt esančius 30 klausimų.

Po to pasižiūrėjau teisingus atsakymus.

Rezultatas: 29 teisingi ir vienas (apie bažnyčių ir religinių organizacijų būklę valstybėje) – ne visai.

Kaip žmogus, neturintis teisinio išsilavinimo, aš savimi visai patenkintas.

P.S. Jei nedalyvavote egzamine ir bandysite testus, atkreipkite dėmesį į tai, jog kai kur prašoma pažymėti neteisingus atsakymus. Vos „nepasimoviau“…

(8 balsų, vidurkis: 4,13 iš 5)
Loading...
 • D

  Ar jau visi pamiršo kaip Delfi.lt atėjo į Lietuvą…

 • Nelabai suprantu, kodėl teste tiek daug religinių klausimų. Negi tai svarbiausias dalykas Konstitucijoje.

 • Smilga

  Nu valio, puikiai atsakiau, suklydau tik 6 klausimą.

  6 klausimas. Pagal Konstituciją valstybinės ir savivaldybių mokymo ir auklėjimo įstaigos yra pasaulietinės, tačiau jose gali būti mokoma tikybos:
  Teisingas atsakymas – (c) tėvų pageidavimu;
  aš atsakiau – a) mokyklos direktoriaus siūlymu ir mokyklos pedagogų tarybos sprendimu.

 • Regis

  4 klaidos:
  1. Seimo narys gali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas už asmens įžeidimą ir šmeižtą (pažymėjau už šiurkštų Konstitucijos pažeidimą ir vėliau tik supratau, kad baudžiamoji atsakomybė visai kas kita).
  2. Pagal Konstituciją, renkant Respublikos prezidentą kanditatų skaičius neribojamas (galvojau turi būti daugiau nei vienas).
  3. Bažnyčios ir religinės organizacijos, kurios nėra tradicinės Lietuvoje, yra valstybės pripažįstamos, jeigu jos turi atramą visuomenėje ir jų mokymas bei apeigos neprieštarauja įstatymui ir dorai (nelabai suprantu sąvokos „turi atramą“ ir jau tuo labiau „neprieštarauja dorai“, žymėjau tam neprieštarauja Vyriausybė nors dvejojau).
  4. Pagal Konstituciją žmogaus laisvė išpažinti ir skleisti religiją arba tikėjimą negali būti apribota kitaip, kaip tik įstatymu, ir tik tada, kai būtina garantuoti darnų valstybės įstaigų darbą, siekiant atviros ir darnios pilietinės visuomenės (pažymėjau kitas asmens pagrindines teises ir laisves).

  Šiaip įspūdis nuo šio testo dvejopas. Trūksta žymiai rimtesnių ir svarbesnių klausimų iš Konstitucijos. Bet šie metai kaip žinia didieji visuomenės smegenelių plovimo metai (dėl nesibaigiančių rezonancinių įvykių tyrimo ar netyrimo) tai matyt šio testo rengėjai (o tai E.Kūrys kiek teko girdėt) nusprendė šių klausymų neliest. Nors, gal man tik vaidenasi.

  • Hmz

   Kažkas čia ne taip su tavo atsakymu:

   „Pagal Konstituciją žmogaus laisvė išpažinti ir skleisti religiją arba tikėjimą negali būti apribota kitaip, kaip tik įstatymu, ir tik tada, kai būtina garantuoti darnų valstybės įstaigų darbą, siekiant atviros ir darnios pilietinės visuomenės“

   Iš tikrųjų Konstitucijos 26 straipsnyje nekalbama nei apie „darnų valstybės įstaigų darbą“, nei apie „pilietinę visuomenę“ ar panašias kvailystes:

   „Žmogaus laisvė išpažinti ir skleisti religiją arba tikėjimą negali būti apribota kitaip, kaip tik įstatymu ir tik tada, kai būtina garantuoti visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ir dorovę, taip pat kitas asmens pagrindines teises ir laisves.“

 • kurnekur

  Man neaiški ši nuostata:
  19. Pagal Konstituciją be gyventojo sutikimo įeiti į būstą galima įstatymo nustatyta tvarka tada, kai reikia: c) sudaryti sąlygas žurnalistams atlikti savo profesinę pareigą.

  Gal galėtumėte pakomentuoti, kokia šios nuostatos argumentacija arba pateikti konkretų pavyzdį? Kas įeina į žurnalisto profesinės pareigos sąvoką?

  Ačiū.

  • kurnekur, tai neteisingas atsakymas, kurį reikia pažymėti

   • kurnekur

    Tuomet klausimų nebeturiu :)

 • Clear

  O aš galvojau, kad nelabai žinau Konstituciją, bet pasirodo, žinau:). Nesididžiuoju. Nes klausimai buvo ne itin…

 • nerijus

  Pagal Konstituciją be gyventojo sutikimo įeiti į būstą galima įstatymo nustatyta tvarka tada, kai reikia:
  (c) sudaryti sąlygas žurnalistams atlikti savo profesinę pareigą;

  Čia delfis pajuokavo ar kaip, nes jie nurodo tokį teisingą atsakymą :)

  LR Konstitucija

  24 str.

  Žmogaus būstas neliečiamas.

  Be gyventojo sutikimo įeiti į būstą neleidžiama kitaip, kaip tik teismo sprendimu arba įstatymo nustatyta tvarka tada, kai reikia garantuoti viešąją tvarką, sulaikyti nusikaltėlį, gelbėti žmogaus gyvybę, sveikatą ar turtą.

  • nerijus

   …pasimoviau… :)

 • Šamanas

  Gal neverta džiaugtis konstitucijos raidės žinojimu – viską lemia dvasia.

 • M

  hm..koks skirtumas koki issilavinima turi zmogus. Ir visai nemanau, kad konstitucijos zinojima reikia sieti su teisininko isilavinimu:))

 • Pingback: TUMBLR 100807-110129 « dušimtaidevyni()