Kaunas vis tiek karūnuos Vytautą… Sąjūdis padės…

Suprantu, kad lietuviams būdingas nuolatinis nuoskaudos jausmas. Todėl ir švenčiame neįvykusio karūnavimo dieną, prisimename Vytauto arklius, girdomus Juodojoje jūroje, didžiuojamės Europos centru bei lietuvių kalbos panašumu į sanskritą…

Tegul. Iš esmės nieko čia blogo. Romantizmas yra sveikas dalykas.

Bet ar dėl to Kauno miesto savivaldybė turi tapti iš esmės nebeegzistuojančio Lietuvos Sąjūdžio filialu?

Štai Kauno miesto savivaldybės pranešimas spaudai:

2008-09-08

Rugsėjo 8-oji – Vytauto Didžiojo karūnavimo, Padėkos ir Marijos gimimo diena.

Šių dienų ir Lietuvos Sąjūdžio 20-mečio minėjimo proga rugsėjo 8 d. 16 val. Kaune, Istorinėje prezidentūroje vyks renginys, kurio metu bus įteikti padėkos raštai asmenims, prisidėjusiems prie Lietuvos atgimimo.

Padėkos raštus pasirašė Lietuvos Sąjūdžio garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis, Lietuvos Sąjūdžio tarybos pirmininkas Rytas Kupčinskas ir Lietuvos Sąjūdžio garbės narys A. Svarinskas.

Renginio metu bus rodomas filmas „Vytautas Didysis“, koncertuos „Ąžuolo“ katalikiškos mokyklos ansamblis „Gilė“.

Organizatoriai – Lietuvos Sąjūdžio Kauno skyrius
Žiūrint formaliai – lyg ir viskas būtų gražu. Kaip sakoma – trys viename: Sąjūdžio 20-metis, neįvykęs karūnavimas ir Švenčiausia Mergelė Marija.
Bet štai padėkos raštų signatarai ir renginio vieta ne tik romantizmu dvelkia.
Labai būtų smalsu, kas bus tie apdovanotieji. Ar tarp jų, pavyzdžiui, bus koks R.Ozolas, A.Butkevičius? O gal J.Marcinkevičius ir Z.Vaišvila? Arba aktyvūs Sąjūdžio kauniečiai R.Paulauskas ir K.Uoka?
O gal tai tik vakarėlis Prezidentūroje saviems?
Įdomu, jei Sąjūdžio pirmininkas nebūtų giminystės ryšiais susijęs su Kauno meru, ar tas vakarėlis taip pat vyktų istorinėje prezidentūroje?
O jei, pavyzdžiui LSDP sugalvotų istorinėje prezidentūroje surengti LDDP atsiskyrimo nuo TSKP minėjimą. Kur garbės raštus dalytų A.Brazauskas, G.Kirkilas ir Č.Juršėnas. Pavyzdžiui, švenčiant gegužės 1-ąją?
Ar ir tada apie tai informuotų Kauno miesto savivaldybė?
 
   
(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...