Kašmyro megztuko statuso filosofinės krypties perlas

… Ką tik į skyrelį „Man patiko“ įdėjau nuorodą į puikų filosofinį straipsnį, kokio jau seniai nebuvau skaitęs.

Siūlau ir visiems jums paskaityti.

Smalsumui sužadinti porą citatų:

Žmonės perka tam tikrą automobilį ne tik todėl, kad patys jo nori, o ir todėl, kad žino: kaimynas sau tokio leisti negalės. Tai normalu, tai nėra nei nesveika, nei smerktina. Tik ne visi nori apie tai atvirai kalbėti.

Pagal kontrastą, tikrą ar numanomą, su savo aplinka, mes priiminėjame daugybę savo pirkimo sprendimų, siekdami išskirtinumo ir statuso. Nida daug metų sėkmingai pardavinėjo lankytojams statusą, kuris pateisindavo labai didelę poilsio kainą. Dabar statuso beveik nebeliko.

Mano supratimu, vienas nuoširdžiausių ir atviriausių pastarojo meto Lietuvos filosofinės minties perlų .

Krypties, kurią santykinai būtų galima pavadinti „kašmyro megztuko statuso“.

O jos esmė paprasta: kai per išpardavimą nusiperku kašmyro megzuką, tampu išskirtiniu ir su statusu. Tačiau išskirtinumas ir statusas dingsta, kai tik panašų megztuką nusiperka kiti. Ir tada vėl kantriai reikia laukti išpardavimo.

Arba, kaip sakoma, turiu statusą (kašmyrą), vadinasi gyvenu…

(Dar neįvertinta)
Loading...
 • Rasa

  Nesuprantu, kodėl p.Užkalnis taip aprauda Nidą, kuri jam įkyrėjusi iki gyvo kaulo… Kur jis jau nieko naujo neranda ir visus akmenis nutrynė. Kažkokia painiava. Nori rezervato ten, kur jam nuobodu.

 • Gerbiamas Račas ir ponas Užkalnis turbūt verslo partneriai. Abu nemažai investuoja į vienas kito reklamą. Primena Bill O’reilly ir Bill Maher tam tikra prasme. Galėtų gerb. Račas kitoje televizijoje pokalbių laidą vest ir tele-tiltus visais klausimais su ponu Užkalniu rengt.

 • Izbliondimas

  Va tokius nuoširdžiai vadinu labusais*, tiksliau dar pridedu rusišką žodelį, dėl kolorito – j…
  * – kumečio ainis (vagis, pijokas, latras, tinginys, skundikas ir t.t.)

  • P.E.

   O „burliokas“ nebūtų nuoširdžiau?

 • romas

  Argi po 500 litų už naktį apartamentuose jau galima būtų vadinti orientacija į eksliuzyvumą?

  • Jei 500 būtų apatinėje skalės dalyje, tada taip.

 • Fredis*

  Man atrodo, kad maždaug pusę straipsnių, jeigu ne daugiau, žurnalistai parašo, nes REIKIA, toks darbas. Savo pojūčius ir įspūdžius užaštrina, prikuria situacijų, veikiančius asmenis ir situacijas susigalvoja.
  Šis pono Andriaus straipsnis iš serijos „Vaikystėje buvo žalesnė žolė“. Galiu patvirtinti, kad tikrai taip, – vaikystėje Nidoje buvo geriau, dabartiniai takai – labiau nutrinti, virpulio dėl storesnės odos ir atbukusių pojūčių įvažiuojant į Neringą nebeliko, tačiau šiandieniniai vaikai džiaugiasi šios vasaros Nida tokia kokia ji yra, krykštauja iš laimės pamatę gulbių porą, ančiukų pulkelį, saulę virš kopų, pasišiaušusias marias, valteles, burlaivius, pripučiamus atrakcionus. Kiekviena karta susikuria sau mielą Nidą ir į ją žvelgia savomis akimis. Po 1500 metų bus ankšta ir Mėnulyje, šalia takų bus pardavinėjami spraginti kukurūzai ir ten.

 • Arturas

  Oba! Jau tiesioginės nuorodo į prokolai.com nuėjo?

 • che

  eiles prie 5 ifono filosofija

  cia is serijos nesvarbu esme,svarbu ivaizdis,mano praktiniu poziuriu, uz ta pat daikta moketi kelis kart daugiau kad pasigirt pries kaimyna gali tik kvailys,o del Nidos ir elito tai zinot statybininkas dabar uzdirba daugiau uz profesoriu,tai ir megaukites ju kompanija su oodinemis tasikemis…Nida taip pat senai pavirto chm kaip cia pasakyt graziai..zmoniu kurie turi greitu pinigu, svaistymo vieta,kaip atsiranda greiti pinigai paliksiu sumastyti patiems.Man i tokia skyle vaziuot visai nesinoretu,galima pinigus isleisti ir protingiau.Aisku sentimentai bet daugiau nieko nei kokybes nei malonios kompanijos.

 • Justas

  Nida pavadinti skyle – geda.

 • che

  stereotipai nida elitui,palanga kitiems ir ne daugiau

 • Stogas

  Na man Uzkalnio persama mintis – Nida tik Uzkalniui ir Romanovui, nes jie gali moket uz pietus 150 lt ir uz ivaziavima 100 lt nuo zmogaus- truput baisi. Tai primena rezervatus- jei ezeras , tai jis aptvertas turtingiems. O kur man atostogauti? Palangoje- nafik aciu. As ji suprantu, jam neprestizas gerti alu su prascioku ir moket uz 2 pavepusius cepelinus 20 lt.. Blyn, isbringo Elitas, publika jam per prasta, paduokit Marcinkeviciu ir Mocku…

 • Fredis*

  Nidos smulkiuoju verslu užsiiminėjančių žmonių nereikėtų mokyti į kokį paslaugų vartotoją jie turėtų orientuotis. Manau, kad verslaujantys paslaugų teikėjai yra išbandę įvairius modelius ir yra suradę patį efektyviausią ir pelningiausią.
  Istoriškai susiklostė, kad čia atvažiuoja literatūros klasiko Tomo Mano gerbėjai, V.Kernagio laikų bohemiečiai http://www.youtube.com/watch?v=BOGwoUPYlcw , NK turintys žmonės (vidurinysis sluoksnis), o taip pat vienadieniai turistai, tame tarpe ir iš Latvijos, Estijos, Karaliaučiaus ir kt., mėgstantys pasižvalgyti nuo Parnidžio kopos ir nusifotografuoti obelisko, saulės laikrodžio ir kopų fone. Erdvės ir kraštovaizdiai – įspūdingi, persikelti keltu į Neringą ir susimokėti 20,- litų ekologinį mokestį tikrai verta.
  Tenka konstatuoti, kad Nida yra tapusi vieta, panšia į Madam Tiuso vaškinių figūrų muziejų Londone ar Luvrą Paryžiuje. Bet tik vasarą, tame tarpe ir bobų vasrą. Atvažiuokite kitais metų laikais ir vėl mintimis sugrįšite kur tik panorėję, rūškanomis minomis, kritiškai į viską dėbčiojančių ir storus pilvus, apjuostus plonyčiais krepšelių dirželiais, velkančiųjų darbininkų, tame tarpe ir žiniasklaidos, čia tikrai nepamatysite. Tylus, lyriškas, melancholiškas, etnografiniu koloritu alsuojantis miestelis.

 • Rytis I

  Supratau tiek, kad gyvenant tarp Londono skvoterių galima šiek tiek ir ant auto sutaupyti. Gyveni ir mokaisi.

 • P.E.

  Beje,žodis kašmyras (Kašmyras) reiškia ne tik Indijos,Pakistano ir Kinijos teritorijose išsidriekusį regioną ar vilnos rūšį . Yra puikus Led Zeppelin kūrinys Kashmir. Gerb.Račas,manau,jį girdėjo.

 • kašmyras

  Gerb, Artūrai, neįsižeiskit, bet man patiko kažkieno mintis, kad jei diskutuoji su kvailiu, panašu, kad ir jis tą patį daro. Tūlas užkalnis savo postringavimais antiptiškėja ne dienom, o valandom. bet čia jo problema ir palinkėčiau jam pačiam ir dar tam tikros rūšies specialistams šitai spręst. ko verta diskusija su žmogum, kurio vertybės daugmaž sutelpa į skrandžio turinį, o dvasinis pasaulis nykus ir plokščias? Jau vien beviltiškai sudarkyta angluota leksika ir paipūtimas ko verti… tad gal neverta gaišti laiko? tesiilsi jis …

  • mielas kašmyre, gerbiu tamstos nuomone, bet nesuprantu, kokiais faktais remdamasis tamsta teigiate, kad aš su tamstos minimu asmeniu diskutuoju? Ir su savo šunimi nediskutuoju taip pat, jei kartais klaustumėte, ir su darže augančiomis morkomis, nekalbant jau apie kanalizacijos šulinį.

 • kašmyras

  Gal ir nėra čia jokios diskusijos – pernelyg skirtingos svorio kategorijos. visom prasmėm. palikim minimą asmenį užmarčiai, ir kuo greiciau tai nutiks – tuo sveikiau. Ir taip daug priteršta. o Jums noris padėkot uz profesionalią ir padorią žurnalistiką.

 • Bobutė

  Net apsiverkiau iš apmaudo…

  Lietuva, argi galima TAIP elgtis su Žurnalistu, Rašytoju, Mokytoju, Bylotoju, TV Žvaigžde ir etc., vienžo, su Tautos Tėvu ir Motina (du viename) Andriumi Užkalniu?
  Žemomis (sic!) kainomis besidžiaugiantys smirdžiai išgujo Neprilygstamąjį iš Nidos… Kur tai matyta? Skandalas. Šitaip pasielgti su ant visos Lietuvos, ką ten Lietuvos – ant visos UK žinomu Žmogumi…

  Kolegos komentatoriai, padėkim žmogui surasti ekskliuzyvią vietą Lietuvoje kur nebūtų smirdžių, kur jis su šeima galėtų bent kokį nusususį tūkstantuką per dieną išleisti… Kad tas, pasak jo paties, nomenklatūrinės šeimos ir tarybinės oligarchijos išlepintas vaikiukas su pasididžiavimu galėtų pasakyti kaimynui: o vat aš šį savaitgalį praleidau…

  P.S. Palangos, Šventosios ar Šturmo švyturio nesiūlyti…

 • Rakausko Harmonizacijos ar kaip jis ten centras manau būtų nebloga vieta.

 • oi

  O man uzkalnis patinka !