Kaip racas.lt tapo „main media“…

… Balandžio viduryje gavau laišką iš Europos Komisijos Komunikacijos generalinio direktorato.

Jame buvo prašoma leidimo naudoti šio tinklaraščio įrašus vidinėms Europos Komisijos reikmėms, juos atgaminti EK intranete ir metus laiko archyvuoti, naudojant žiniasklaidos analizei.

Man labiausiai patiko laiške nurodytas tokio prašymo tikslas:

The objective is to make available on the European Commission’s Intranet a press review made up of articles extracted from the main media in the different Member States of the European Union which are relevant to EU issues.

Iš pradžių tas prašymas pasirodė keistokas, juo labiau, kad laiško temoje buvo nurodyta bernardinai.lt, o tekste kalbama apie www.racas.lt

Parašiau atsakymą, kuriame paklausiau, ar jie ko nors nesupainiojo ir prieš pat šventes man buvo atsakyta, kad jokios klaidos nėra.

Taigi, http://racas.lt yra priskirtas „main media“…

Su kuo jus visus labai ir sveikinu.

(8 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...
 • azuolas

  Taip, viskas teisingai – viena iš pagrindinių žiniasklaidos priemonių. Nes juk jus perspausdina kiti interneto portalai, šiame bloge paskelbtų žinių ir komentarų pagrindu ar iniciatyva keičiasi ministrai, dėl ko kiti ministrai pradeda reaguoja į jūsų žinias ir komentarus.

 • Roco

  Liūdna, kai gerbiamnas Brolis Artūras Račas užuot pasveikinęs skaitytojus su Šv. Velykomis ir Kristaus prisikėlimu (ko visi ryte prašėme), sveikina su tokiu niekiu kaip aprašyta įraše.

  • Joana

   Čia avansu? Ar tiesiog provokacija?

  • Regis

   Roco, o tau dabar tikrai trūksta to pasveikinimo? Aš pavyzdžiui labai gerbiu žmogų už tai, kad jis neveidmainiauja. Ir būčiau labai nemaloniai nustebintas jeigu žmogus su labai aiškiomis pažiūromis dėl tikėjimo imtų ir sveikintų su tuo ko nepripažįsta.

   Dėl racas.lt malonu. Malonu, kad alternatyva fasadinei žiniasklaidai sulaukia pripažinimo.

 • Matas

  Tiesiog žmogui materializmas svarbesnis galvoje. :)

 • austras

  Išgryninkim – matau čia tik vieno žmogaus indėlį. Yra žurnalistas Artūras Račas, kurio mintimis domisi į šią „žiniasklaidos priemonę“ užklystantys žmonės. Jų užklysta visokiausių. Gi komentuojantys, komentuoja arba dėl to, kad pritaria/nesutinka su išsakytom mintim, arba dėl pramogos, arba tiesiog dėl vidinių kompleksų (tarkim, naivaus tikėjimo laisvąja rinka, socializmu, konservatizmu, katalikybe, patriotizmu, materializmu ir t.t.). Tiek žinių. Galiu tik pasveikinti blogo šeimininką.

  • Valentinas

   Austrai, prisipažinimas, kad marksofilija yra kompleksas yra žingsnis į išsigydymą.

 • Sveikinu.

 • Valentinas

  Seniai sakiau, kad Račas.lt ne tik viena iš nedaugelio rimtų žiniasklaidos priemonių, bet ir vienintelis thinktankas. Net neabejoju, kad vyriausybė ir prezidentūra skaito ir semiasi idėjų. Paaiškėjus, kad blogą stebi ir Europos Komisija, raginu komentatorius surimtėti ir prisiimti atsakomybę už savo žodžius. Ypač tai galioja Austrui, nes iš jo komentarų EK gali susidaryti įspūdį, kad marksofilija Lietuvoje yra didesnė bėda nei yra iš tikro.

  • austras

   Valentinai, tavo kompleksą – tikėjimą laisvąja rinka – į bendrą „bėdų“ sąrašą įtraukiau taip pat… :)

   • Valentinas

    Austrai, deja, mano kompleksų sąraše nėra tikėjimų.

    • austras

     Pakeiskime žodį tikėjimas kitu ir kas nuo to pasikeis? Juk Valentinas ir toliau galvos, kad Maxima ne išnaudoja kasininkes, o tiesiog atkakliai ieško motyvuotų… :)

     • Valentinas

      O kokių tu turi įrodymų, kad Maxima išnaudoja kasininkes? Maximoje, kuri yra netoli manęs, jau kelis metus matau daugumoje tas pačias kasininkes, dirbančias stropiai ir greitai. Jos atrodo patenkintos gyvenimu.

     • austras

      Valentinai, skirtingai nei tu, esu matęs kasininkes ne tik atėjęs prie prekystalio, bet ir pats esu dirbęs parduotuvėje. Mano vienas draugas dirbo būtent kasininku ir būtent „Maximoje“. Tad patirties – tiek asmeninės, tiek iš pažįstamų, tiek iš mano aplinkos – turiu. Su žmonėmis čia elgiamasi kaip su gyvuliais. Nedidelis pavyzdėlis iš asmeninės patirties – per pietų pertrauką darbuotojus „paslaugiai“ maitina maistu, kurio galiojimo laikas „ant ribos“, arba „už ribos“. Čia, matyt, „motyvacijai“ paskatinti. Nuo tokio džiaugsmo teko ir pavemti. Bet nieko – porą kartų išsivėmi ir jau žinai, kad sumuštinį reikia neštis iš namų.

     • Valentinas

      Tai ką tu sakai yra skandalinga. Ar pranešei darbo inspekcijai?

     • austras

      Darbas „Maximos“ sandėliuose yra darbas su klypatomis iš Balio Sruogos Dievų miško. Vakare sandėlio viršininkas klausia – „ar yra kokių nususkundimų?“ Nusiskundimų, kaip įprasta, niekad nėra. Tuomet jiems sakoma – „Šiandien, vyrai, padirbėsim iki dvylikos“. Po dvylikos, „Maximos“ autobusiukas išvežioja klypatas namo. Septintą ryto reikia būti darbe. Tad keliesi apie penktą, pusę šešių. Nes sandėliai tai Vilniaus krašte, pavažiuoti dar tolokai. Mano du kolegos dirbo dvi dienas.

     • austras

      Vat po šitų vaizdų „marksofilija“ užgriūna bematant. Kuomet mėnesį padirbėjęs gauni apie 270 litų, nes atseit dirbai pusę etato, nors grįždavai namo kartais apie 22h ir dirbdavai bent jau po 8-10 per parą (tai asmeninė patirtis iš 2005 metų), tuomet norisi panaudoti kažką iš „raudonųjų brigadų“ arsenalo.

     • Valentinas

      Tu pats Austrai ir atsakai į savo bėdavones. Dėl nepakeliamų darbo sąlygų, tokie puikūs, išsilavinę, motyvuoti žmonės kaip tu ir tavo pažįstami, nepasilieka Maximoje dirbti ir taip Maxima praranda puikius darbuotojus. Tokiu būdu ji nubaudžia pati save.

     • austras

      Tekstą apie išnaudojimą „Maximos“ sandėliuose aš norėjau išspausdinti delfi.lt. Vyriausioji redaktorė Monika nepraleido, motyvuodama tuo, kad neturi „tvirtų įrodymų“ ir pasiūlė kreiptis į delfi.lt žurnalistus, kad jie atliktų „žurnalistinį tyrimą“, susisiekę su mano aprašytais sandėlio klypatomis. Žurnalistė Monika taip suprato savo žurnalistinę etiką.

     • austras

      Valentinai, „Maximos“ principas yra ieškoti būtent tokių klipatų ar kasininkių, kurios dėl vienokių ar kitokių asmeninių priežasčių negali praėjus mėnesiui pasitraukti iš savo darbo vietos. Labai galimas daiktas, kad tie žmonės dirba „Maximoje“ todėl, kad jei ten nedirbtų, tiesiog neturėtų ko valgyti. Jeigu kalbame apie motyvaciją, tai „Maxima“ motyvuoja savo kasininkes ypatinga – išgyvenimo motyvacija. Visi kas gali išgyventi be „Maximos“ – stengiasi taip ir pasielgti.

     • austras

      Valentinai, aš nesu nei puikus, nei pernelyg išsilavinęs ir juo labiau motyvuotas. Bet „Maximos“ siūlomos išgyvenimo motyvacijos tikrai nekenčiu.

     • Valentinas

      Žurnalistė Monika pasielgė profesionaliai. Žinant tavo neapykantą verslui ir nesveiką potraukį Marksui, kiekvieną tavo teiginį reikėtų tikrinti. Tačiau, laimei egzistuoja „main media“ tinklaraštis racas.lt, kurio puslapiuose tu ką tik demaskavai nežmonišką išnaudojimo sistemą Maxima.lt sandėliuose. Net neabejoju, kad Valentinavičius perskaitęs jau pradėjo kurti Maximos sulaikymo strategiją, o Grybauskaitė liepė Balsiui ruošti pranešimą, kad ji niekada nebeapsipirkinės Maxima parduotuvėse.
      Kaip galvoji ar tai yra oficiali Maximos personalo politika ar tiesiog atskirų vidutinio lygio vadovų, pasijutusių visagaliais feodalais vadovavimo ypatumai?

     • Valentinas

      Žinai kame yra paradoksas? Jei Maxima pagerintų darbo sąlygas, ji pritrauktų geresnius ir labiau motyvuotus darbuotojus ir tada tavo ginami skriaudžiamieji neturėtų net šios išgyvenimo galimybės.

     • austras

      Aš suprantu, kad Tau, Valentinai, juokinga. O man visai ne. Aš, kaip ir Tu, neteisiu panelės Monikos, kuri elgiasi „profesionaliai“. Tik mano „nesveikas potraukis Marksui“ sukelia vidinę abejonę ar šitaip elgiamasi ne iš noro įsiteikti reklamos davėjui, o taip pat vardan „profesionalios“ baimės būti nuskalpuotam profesionalių „Maximos“ teisininkų. Deja, su antrąja komentaro dalim sutikti negalėčiau – nei Grybauskaitė, nei Valentinavičius nepajudins nei piršto – gelbėti klipatas nėra madinga.

      Aš manau, kad ne krepšinis, ne gamta, ir ne kas nors kitas, o būtent tokių įmonių kaip „Maxima“ „kasininkės“ (žemiausio rango darbuotojai) yra Lietuvos, o taip pat kitų panašių Rytų Europos šalių vizitinė kortelė.

     • austras

      Žinai kame paradoksas? Tame, kad Nerijus Numavičius tarp tų, kurie Lietuvoje skaitė Markso „Kapitalą“ geriausiai suprato kas tenais aprašyta ir labiausiai sėkmingai tai nuleido į XXI amžiaus Lietuvą.

     • Valentinas

      Dėl kaltinimo, kad delfi atsisakė straipsnio apie Maximą nenorėdama prarasti reklaminių pinigų paliksiu atsakyti Monikai. Dėl Maximos teisininkų baimės, tai manau atvirkščiai – geresnės reklamos nei konfliktas su Maxima dėl darbuotojų teisių negalima sugalvoti.

     • austras

      Beje, Valentinai, aš esu ant tiek nemotyvuotas, kad jei ne viršuje aprašyti vaizdeliai nebūčiau į šį blogą parašęs nei vieno komentaro. Nepaisant to, kad gerbiu blogo šeimininką. Niekad čia nerašiau tam, kad pramogaučiau ar provokuočiau. Tingėčiau. Rašau todėl, kad man nepatinka tai, ką nuolat matau.

     • Valentinas

      Manau, kad meluoji.

     • austras

      Valentinai, redaktorius turi mąstyti „profesionaliai“. Išvertus į žmonių kalbą t.y. atsižvelgti į savo, reklamos davėjo, o ypač į savininko interesus. Ar delfi.lt savininkas nori išgarsėti tuo, kad delfi.lt kovoja dėl „Maximos“ darbuotojų interesų? Beje, kaip gyvena darbuotojai kitose delfi.lt savininko įmonėse? Ar jų tikrai niekas neskriaudžia? O gal geriau palikime visa tai, kaip buvę? Tai yra „profesionalus“ mąstymas.

     • Valentinas

      Vėl nusišneki. Susikuri sau baubus ir juos triuškini. Gal tu apsėstas velnio?
      http://www.alfa.lt/straipsnis/11140185/Vatikano.egzorcistas..setonas..ne.metafora..o.egzistuojanti.butybe=2011-04-23_13-05/?pn=1

     • Valentinas

      Jei aš parašyčiau straipsnį, kad VU istorijos fakultete fakulteto vadovai liepia doktorantams rašyti už juos mokslinius straipsnius ir Monika atsisakytų tokį straipsnį spausdinti tu irgi taip pat ironiškai vertintum jos profesionalumą?

     • austras

      Tai aš nuolat nusišneku. Ir tie vaizdai iš „Maximos“ gyvenimo tėra mano haliucinacijos. O tu ramiai. Vidutinio vadybininko darbas tik antradienį? Nueik ryte, pasišnekėk su motyvuotais kolegomis ir negalvok apie tas haliucinacijas iš apsėsto pasaulio. Taip ir virškinimui geriau. Paskui dar kokį linksmą komentarą apie nemotyvuotus laisvos rinkos dalyvius numesk. Juk taip žvaliau prasideda diena..:)

     • austras

      Valentinai, VU Istorijos fakulteto vadovai tai ne Nerijaus Numavičiaus teisininkų komanda ir ne Nerijus Numavičius. Nedidelis, bet esminis skirtumas, jei kalbėtume apie sąvokas „žurnalistinis tyrimas“, „šaltinio kalbinimas“, „pateikti įrodymai“ ir t.t. Beje, VU Istorijos fakulteto vadovai kada paskutinį kartą reklamavo fakultetą delfi.lt?

     • suomis

      Idomiausia, Jūsų austrai ir Valentino diskusijoje buvo tai, kaip užlūžo Valentino smegeninė, kai subirėjo jo įsivaizduojamas pasaulis. Sveiki atvykę ponas Valentinai į realų gyvenimą.

     • Valentinas

      Suomi, tamstos užlūžo smegeninė. Aš ne tik žinau kas vyksta, bet net ir pats dirbau pas „vergvaldį“.

     • Valentinas

      Deja Austrai, negaliu paguosti. Tavo keliamos problemos yra ekonominės padėties ir tautos mentaliteto pasekmė. Niekas nemokės daugiau, jei gali mokėti mažiau.

     • austras

      Valentinai, aš ir neprašau paguodos. Šitame bloge aš tiesiog nuolat konstatuoju esamą situaciją. Galbūt esu naivus ir todėl galvoju, kad šitai užfiksuoti bei paviešinti reikia. Tik tiek.

     • Fredis*

      austrai, virš Darbo inspektoriaus galvos susikaupė juodi debesys, jis bus priverstas palikti savo postą http://www.aidas.us/naujienos/verslas/ekonomika-verslininkai-esame-daugiausia-nuo-kontrabandos-nukentejusi-valstybe.html o, kad atskleidei skandalingą situaciją Maximos sandėliuose – mano pagyrimas Tau.

     • Trakimas

      Ekonomine prasme sunkaus darbo nebūna.Visi darbai yra sunkūs.Darbas gali būti tik nepakankamai apmokamas-tada jis tikrai tampa „sunkus“.Labai ryškus pavyzdys yra profesionali kariuomenė arba šachtininko darbas,arba darbas Antarktidoje.

     • Rytis I

      Kiek teko girdėti, šiuo metu nedirbantis darbingo amžiaus vyras (neturintis šeimos!) gauna socialinę pašalpą daugiau 300 į rankas. Ir bei visokių „dovanų“. Miltai, kruopos, žadėjo aliejaus… Turbūt tai turėtų reikšti, kad ir maksimose situacija dabar ne tokia beviltiška, nei 2005 m.

     • austras

      Ryti, kai pabūsiu socialinės pašalpos gavėju (o aš juo vis tiek kada nors pabūsiu), galėsiu pakomentuoti ir tą „ne tokią beviltišką“ situaciją, apie kurią čia papasakojote. Aš tai galvoju, kad sėdėdamas kokiam „motyvuotų“ ar „mažiau motyvuotų“ darbuotojų ofise žmogus nelabai turi teisės komentuoti kas yra „beviltiško“ ar „mažiau beviltiško“ pasirinkime tarp „Maximos“, socialinės pašalpos ir konteinerių.

 • Bobutė

  Su Šventėmis (kam tai šventė)…

  Perskaičiau įrašą ir kažkoks nerimas mane apėmė…
  Ar tik tai nėra koks nors rafinuotas būdas, sugalvotas jo nedraugų,
  užtildyti p. Račą?

  • Genijus

   Ačiū. Šventė turbūt beveik visiems. Man (absoliučiam bedieviui) – irgi. Nes nereikia į darbą (rytoj). Nes gera proga aplankyti Panevėžyje gyvenančią nebejauną mamą. Nes skanu ir nostalgiška pavalgyti jos nerealiai skanaus maisto „kaip pas mamą“. Nes gera aplankyti tėvo kapą, kurio dėl atstumo neišeina aplankyti taip dažnai, kaip norėtųsi. Nes smagu su žmona sumušti kiaušiniais (ir gėdingai pralaimėti :). Nes miela pamatyti retai bematomus gimines, draugus, pakelti taurę, ir ne vieną. Nes pavasaris. Nes gražus ir šiltas pavasaris.
   Su šventėmis! Visus – ir tuos, kuriems tai siejasi su religija, ir tuos, kurių gyvenime religijai nėra vietos.

   • Fredis*

    Akies krašteliu peržvelgęs margučių krepšelį-pintinaitę bemat vieną paimu ir tas vienintelis mano rankose būna pats stipriausias, visi kas bando jį pramušti – gėdingai pralaimi. Tokiu būdu išlaikau šeimoje autoritetą visus metus iki sekančių Velykų. Kiaušiniams galioja elementarūs fizikiniai dėsniai.

 • EkoLT

  Sveikinimai!!! Manau tikrai neblogas keleto metų sunkaus darbo įvertinimas. Kaip bebūtų vos ne kasdien suregzti po straipsnį, kartais kelis, nėra toks paprastas dalykas. Dar kartą su tuo sveikinu Artūrai

 • Trakimas

  Svaikinam:)

 • Čia yra lankomumo statistikos, o ne turinio įvertinimas. Jei racas.lt ir kokios nors lzinios.lt ar respublika.lt turi panašią lankomumo statistiką, tai ir traktuojama panašiai.

 • Tadas

  Nuosirdus sveikinimai.

 • a

  lietuvos zurnalistika apgailetina,salyje giventoju kaip vienam niujorko rajone,o alkanu zurnalistu kruvos,ir kiekvienam reikia kazka rasyti,na jie ir raso „kazka“ diena is dienos kurpia naujienas,kuriu naujienomis pavadinti nedrysciau,pilsto is tuscio i kiaura,kurpia provokacijas,kai nebezino ko griebtis tarp lietuvisku naujienu pripina anglisku ar graikisku,tipo motina isskalbe vaika skalbimo masinoje,arba pramogu skiltyje patalpina straipsni su antraste „benamiai sukapojo kolega ir iskepe kotletus“ vienu zodziu kai dar vakare, pasiziuri panorama su vakarykstemis naujienomis…

  • Pafantazuokime. Staiga visi žurnalistai pradeda daryti rimtus tyrimus, iškeltų į viešumą daug problemų, padėtų kovoti su didžiuliu nebaudžiamumu. Sumažėtų problemų, daug kas pradėtų gyventi geriau? Gal būt… Tačiau, žurnalistams reikia valgyti ir vis vien tektų ieškoti ir kurti tokias temas, kurios juos pramaitina. Lietuvos atžvilgiu, manau, niekam neįdomu kas iš tikro vyksta ir kaip tai galima pakeisti, nes tai tiesiog kova dėl išlikimo…

   austrui.
   jei žmonės neprašo pagalbos ir jiems yra gerai taip, kaip yra, tai, patikėkite, geriau nesikišti… Reikia skirti kas yra pilietinė visuomenė ir kas yra policinė visuomenė. Jūsų siūlomas variantas mus veda prie policinės visuomenės kūrimo

   • austras

    Simai, labai teisingai. Kadangi mano sutiktiems žmonėms „Maximoje“ gerai nebuvo, tai jie iš jos išėjo. Kas po dviejų dienų, kas po poros mėnesių. Nelygu kiek laiko reikia žmogui susivokti kur jis pateko. Problema su tais, kurie vis dar dirba. Jūs galvojate, kad jiems ten gerai? O aš galvoju, kad jie tiesiog stengiasi kažkaip išgyventi. „Pilietinės visuomenės“, apie kurią čia papostringavote, požymiai atsiranda tuomet, kai buvęs ar esamas „Maximos“ darbuotojas pasiima popieriaus lapą ar prisėda prie kompiuterio ir parašo raštą bent jau „seneliui į kaimą“. Dar geriau, jei jis kreipiasi bent jau į delfio.lt Moniką (kuri pasirodo kaip tikrinis „profesionalas“), ir visai gerai – jei steigia profsąjungą bei kovoja už savo teises. Bet yra toks visai ne pilietinės visuomenės požymis, atsiradęs, sakyčiau, uspaskiškai numavičiškos lietuviškos tikrovės „sąlygomis“. Tas požymis vadinasi „baime“. Mat bijo ne tik klypatos ar kasininkės. Bijo net „profesionalė“ Monika. Tas jausmas, kuris vardu „baime“, vat jis ir kvepia, Jūsų minimos „policinės valstybės“ kvapu. Tuomet kai bijote, juk geriausia yra bėgti?Jūs, kaip lietuviškos „pilietinės visuomenės atstovas“, šiandien kur? Vis dar ar Lietuvoje? Kiek pamenu, jog rašėt, kad ne.

    P.S. Kalbėdamas apie baimę aš neheroizuoju savęs. Esu toks pats bailys, nes šiandien čia rašau tik kaip anonimas „austras“.

    • austrai, ta bėda yra ne su Maxima, o su visa Lietuva… Aš taip pat esu perėjęs ugnį ir vandenį. Bet užtat matau vieną bendrą problemą – iškreiptą teisingumo suvokimą.

     Galiu šiek tiek pasidalinti ir užsienyje įgauta patirtimi. Štai, yra didžiausia vienos šalies profesinė sąjunga, kuri yra pakankamai galinga, kad galėtų pajudinti ne vieną darbdavį. Turiu tokius pasirinkimus – stoti į ją, tačiau žinoti, kad po metų nebus pratęstas mano kontraktas (gali net būti problemų ieškant kito darbo, nes ir čia nenorima įdarbinti efektyviai teisiškai ginamų darbuotojų) arba nestoti ir susitaikyti su darbo įstatymų pažeidimais, bet dirbti neribotą laiką… Keisčiausia yra tai, kad atlyginimo prasme nieko neišloščiau – profesinės sąjungos nario mokestis suėstų tą sumą, kurią gaučiau būdamas jos narys…

     Beje, austrai, tik vieną kartą bandėte rašyti į delfi? Užverskite juos savo surinktais įrodymais. Tik su sąlyga, kad tie žmonės, kurie pasisakys, pasipasakos Jums, pasisakytų ir kitiems, paskui juos kalbinti bandysiantiems… O tai yra sunkiausias dalykas. Patikėkite, aš ir su tuo esu susidūręs… Ir baimė, manau, čia ne prie ko. Čia daugiau yra egoizmo apraiška, nes galvojama tik apie save, o ne apie kitus. Pilietiškas visuomenės vienas iš pagrindų ir yra tai, kad galvoji apie kitus, o ne vien apie save. Jūs esate pilietiškas, o tie, kuriuos engia, deja, – ne…

     • austras

      Aš tiesiog siūlau susipažinti su profesionalo argumentais. Pirminis šaltinis.

      Laba diena,

      sio teksto deti neketiname. Vox Populi mes apskritai vengiame tekstu apie privacias imones, nes nezinome visu aplinkybiu – tarkime siuo atveju mums nezinoma, kokiomis salygomis zmones Maximos sandeliuose dirba virsvalandzius. Jei atsirastu, kas galetu paliudyti apie neteiseta maximos valdytoju elgesi, parasytumem apie tai savo straipsni. Taciau, esant tokiai ekonominei situacijai, vargu, ar kas tai rysis daryti , saugodami savo darbo vieta, nors ir labai prasta. Bet jei jus galetumete mums surasti tokiu pasnekovu, mielai imtumemems sios temos.

      (…)
      pagarbiai,

      Monika Garbačiauskaitė

     • austras

      Simai,
      toliau cituojama teksto vieta priskirtina ypač išbujojusiems pilietinės visuomenės požymiams… Cituoju: „šiuo atveju mums nežinoma, kokiomis sąlygomis žmonės „Maximos“ sandėliuose dirba viršvalandžius“. Tiesiog apsimeti profesionaliu durnium ir tiek tos problemos… Nors čia, iš tiesų, viskas labai profesionalu. Nėra ko prikišti.

     • suomis

      Tai yra lietuviškai-valstietiško mentaliteto recidyvas. Norint, kad lietuvis gyventų laimingas, jam reikia gyventi marmonų bendruomenėje. Lietuviui, civilizacija yra peilis po kaklu. Kadangi, kekvienas lietuvis yra KARALIUS, jis negali prisitaikyti prie svetimo jam gyvenimo būdo. Iš čia ir savižudybės. Žudosi, tik itin išdidūs žmonės.

     • austrai, tame ir reikalas, kad Jūs išėjote ir iš karto praradote galimybę surinkti visus įrodymus. Darbo sutartis, realios darbo valandos. Tai reikia pateikti kaip įrodymą. Teko su tais pačiais dalykais šiek tiek pakovoti užsienyje, tai aš turėjau visus įrodymus… Dėl to darbdavys net nebandė kovoti prieš mane… O ką Jūs turite? Tik kalbas? Net Artūras Račas dažnai rašo, kad reikia ne kalbėti o veikti. Ir veikti ne kaip egoistai, o kaip pilietinės visuomenės dalis… Be to, yra kita medalio pusė. Koks Jūsų tikslas? Kad tokios įmonės bankrutuotų ar kad šiek tiek pasikeistų?

     • austras

      Simai, Jūs nepykit, bet kai aš dirbau puse etato ir gavau tuos 270 litų per mėnesį už tai, kad dirbdavau po 8-10 valandų, popieriukuose tai buvo kaip 4 valandos. Kaip jūs siūlote man tai užfiksuoti? Mano kolegos, kurie po dviejų dienų išėjo iš „Maximos“ sandėlio, turėjo įrašyti audio įrašą, kuriame sandėlio viršininkas klausia klipatų ar yra kokių nusiskundimų ir „vyrams“ pasako, kad „šiandien padirbėsim iki dvylikos“? Jūs gerai įsivaizduojat, kaip tie mano kolegos su tuo įrašu atsiduria teisme, kuriame priešingą pusę konsultuoja, tarkim, „Lawin“ partneriai?

     • Jei žmogus nežino kaip pasinaudoti įstatymais, tai, žinoma, jį paskui sudirbs teisę studijuojantis pirmakursis ir nereikės net jokių „Lawin“… Toks įrašas, mano žiniomis, teisme būtų niekinis. Čia plačiau galėtų pakomentuoti komentatoriai, kurie geriau išmano teisę.

      Pasiekti rezultatus galima tik kryptingai ir protingai veikiant… Ir tai gali užtrukti ne vienerius metus.

     • austras

      Simai, norite pasakyti, kad aš ar mano kolegos turėtų save pilnai pašvęsti „visuomeninei veiklai“? Žodžiu atidirbti už darbo inspekciją (kurios, mano nuomone, Lietuvoje, nėra), už teisingumo ministrą Šimašių, kuris stengiasi dar labiau liberalizuoti darbo santykius, už „Maximoje“ neegzistuojančias profsąjungas, už Lietuvoje neegzistuojančią (ar vos rusenančią)vakarietiškos socialdemokratinės minties partiją ir t.t.? O gal Jūs norite, kad man per teismų maratoną gerai ar prastai apmokami profesionalai sušiktų sveikatą? Aš Jums, atrodytų, vaizdžiai, su pirminiais šaltiniais iliustruoju, kad net delfyje paprasto straipsnelio patalpinti nesigauna. Kiekvienoje srityje – teisinėje, darbo, žiniasklaidoje, politikoje – dirba savi profesionalai. Žmonės, kurie socialinio teisingumo problemos matyti visiškai nenori.

     • Rytis I

      Bijau, kad Austras, besipiktinindamas neteisybėmis, nesistengia pamatyti kad ir tos pačios žurnalistės Garbačiauskaitės teisybės. Ji juk neatsisako rašyti apie maksimas iš principo. Bet jai reikalingi atsakingi pašnekovai. Keikti ar kalbėti apie jos iškreiptą moralinį-pilietinį veidą bus galima, bet kai ji nenorės tokių pamatyti. Taip, galima įžiūrėti tokiame atsirašyme šiokį tokį vengimą pačios temos – „Taciau, esant tokiai ekonominei situacijai, vargu, ar kas tai rysis daryti , saugodami savo darbo vieta“. Čia ji iš anksto kaip ir sufleruoja, kad tema neperspektyvi, o bet visdėlto tai yra tik mūsų įtarimas…

     • austras

      Ryti, aš labai gerai suprantu Garbačiauskaitės „teisybę“. Ji, iš tiesų, neatsisako rašyti apie „Maximas“ „iš principo“. Bet dar tame pačiame savo atsakyme ji protingai pasamprotauja (įdomu, tai, kad net aiškiai parašo, o ne tiesiog savyje pamąsto), jog „vargu ar kas ryšis tai daryti, saugodami savo darbo vietą“. Bingo! Štai kaip profesionalas sugeba remdamasis formaliais respektabilios žiniasklaidos reikalavimais atmesti problemą, kurios viešinimas sukeltų nereikalingų problemų pačiai profesionalo vadovaujamai įstaigai. Profesionalo protas bei nuojauta jam sako, kad Budrevičienių, kurios norėtų susišikti savo gyvenimą, kasdien neatsiranda.

     • austrai, o Jūs bent bandėte eiti į tas institucijas? Man asmeniškai teko susidurti su tokiu keistu žmonių mastymu, kai jie net nebando nieko daryti, bet viską „žino“… Ir jų „žinojimas“, paprastai, būdavo pagrįstas būtent tomis baimėmis, kurias Jūs ką tik išvardinote… O aš pabandžiau ir ne vieną sykį, bei įsitikinau, kad jos, savo kompetencijos ribose (!), veikia pakankamai efektyviai. Be to, gi, sakau, reikia turėti įrodymus. Taip, kai kuriuos iš jų tikrai sunku surinkti. Bet nesurinkus, ar bent nežinant kur ir kaip jų ieškoti, joks teismas nepadės… Juk Jūs esate protingas žmogus ir suvokiate, kad visur reikalingi rimti, svarūs argumentai. Kai jų neturi, tai net teisininkai nepadės.

      Vėl gi pasikartosiu – pilietinė visuomenė tai tokia visuomenė, kuri veikia pasiremdama ne egoizmu. Be to, Jūs puikiai iliustruojate tai, kad jums visai nusispjauti kas ten toliau dedasi, o norite teisingumo TIK SAVO ATŽVILGIU… Ar tai ne egoizmas? Be to, jau daug kur apie tai šneku, problema yra kritinėje žmonių masėje, kuri yra ne pilietinės visuomenės pusėje… Ir negi man norite įrodyti, kad didžioji Lietuvos dalis kažko bijo? Tikrai ne.

     • Trakimas

      Įrodymus privalo rinkti prokuratūra,o ne nukentėjęs pilietis.Piliečiui pakanka parašyti pareiškimą-skundą.

     • Rytis I

      Bet ji prašo, maldauja surasti jai tuos pašnekovus:) Moteris prašo… Nemanau, kad tamsta turėjote kokius išankstinius nusistatymus prieš, atseit „nieko nebus“, o visdėlto taip suprantu faktas yra tai, kad tų pašnekovų nebuvo. Reiškia, ji buvo iš dalies teisi?

     • Trakimas

      Dar daugiau.Jei yra nusikaltimo požymiai-nedelsiant turi būti iškelta byla,kad ir dėl nelegalaus darbo.Jei darbuotojai dirba ilgiau,nei numatyta sutartyje-reiškia maximos bachūrai nesumoka visų mokesčių valstybei-GPM,sodros,PSD ir t.t.

     • Trakimas

      Kad žmonės jaustųsi saugūs-yra liudytojų apsaugos programa.Vardan valstybės intereso ir milijardo traukimo iš šešėlio,kiekvienam žinančiam faktus ,tačiau bijančiam liudyti,turi būti suteiktos visos garantijos -iki plastinių operacijų ir saugaus gyvenimo užsienuje:)

     • Trakimai, kas ir kaip gali nustatyti, kad yra nusikaltimo požymiai?

     • suomis

      O ar ne geriau? Kai toks pilietis užspringsta skrandžio turiniu ir lapu….

     • Trakimas

      Bet kuri institucija,gavusi tokį skundą.Tai gali būti VMI,STT,FNTT,Prokuratūra ir net pati Prezidentūra.Skundą gavusi institucija jį privaloma tvarka persiunčia pagal kompetenciją atsakingai įstaigai.Gali būti,kad net ir kelioms įstaigoms,kurias tai liečia.:)

     • austras

      Simai: a) Profesinės sąjungos (į kurią turėčiau kreiptis) mano žiniomis, ir šiandien (kaip ir 2005 metais) nei „Maximoje, nei „Rimi“ nėra. Pirma ir, sakyčiau, svarbiausia darbuotojus ginanti institucija atpuola, kaip neegzistuojanti. b) Kažkodėl galvoju, kad vos įsidarbinus ir dar negavus pirmosios algos, iš karto kreiptis į darbo inspekciją yra gana keista. Beje, ją gavęs jau tą pačią dieną išėjau iš darbo, nes manau, kad maždaug 20 litų už 8-10 valandų darbo dieną yra ne tiek, kad galėčiau likti tame darbe dar bent dieną c) Kreiptis į darbo santykius liberalizuojantį Šimašių ar „socialdemokratinę“ socialinio teisingumo idealus deklaruojančią LSDP turi tiek pat prasmės, kiek kuolo kalimas sau per galvą.

      Simai, pasikartosiu – jei man būtų tas pats, kas „ten toliau dedasi“, Jūs šiame bloge nebūtumėt perkaitęs nei vieno mano komentaro. Jūs matyt galvojate, kad iš gyvenimo išmetęs vieną savo mėnesį, aš turėčiau nerentabiliom teisinėm kovom dėl dar kelių šimtų litų išmesti dar kelis savo gyvenimo mėnesius ar metus? O gal geriau parašyti šimtą komentarų į Račas.lt, kad kelios dešimtys Simų juos skaitydami pagalvotų, jog kažkas tuos komentarus rašo ne dėl to, kad pasilinksmintų ar iš asmeninio egoizmo, o tam, kad sėdintiems ofisuose Valentinams primintų apie socialinio teisingumo vertybę.

     • Trakimas

      Darbuotojo interesus turi pulti ginti darbo inspekcija ir profsąjungos.Valstybės ir tuo pačiu kitų darbdavių interesus tame tarpe ,turi imtis ginti prokuratūra,FNTT,VMI ir kitos už tai atsakingos įstaigos.Nelegalus darbas iškraipo rinką,todėl kenkia kitiems -sąžiningiems darbdaviams.Nesumokėti mokesčiai tiesiogiai kenkia valstybei-jos saugumui ir gerovei.

     • austras

      Ryti, labai atsiprašau, Jūs įsivaizduojate kokie žmonės dirba „Maximos“ sandėliuose? Jūs galvojate, kad jie yra įsikūniję herojai, Žanos D’ark, Dalios Budrevičienės? Kalbėdamas apie pašnekovus, kurių, matyt, nebuvo, kuomet „moteris prašo“, Jūs begėdiškai demagogizuojate, ieškodamas sliekų ten, kur, pats žinote, jų nėra. Šiam vakarui diskusijos užteks. Kaip ir dažniausiai, čia padiskutavus, išlieka visiško tuštumo jausmas. Tad nors šia veikla bandau užsiimti metodiškai, dažnokai darau pauzes. Visiems sėkmės.

     • Trakimas

      Tie,kas nepraneša apie maximos daromus nusikaltimus,tampa nusikaltimų bendrininkais,nes juos dangsto.Už tai taip pat yra atsakomybė:)

     • Austrai, aš puikiai suprantu ką kalbate, bet nesuprantu Jūsų neveiksnumo… Jei jau tikrai yra pažeidimai, tai veikite. Jei bijote, tai, atsiprašau už tiesumą, neverkite, kad kažkas nuskriaudė. Aš Jus tikrai palaikau. Bet aš visada tokiose situacijose veikiau ir gavau rezultatus. O Jūs???

      Jūs patys pernelyg idealizuojate to pačio delfi.lt ar net Artūro Račo blogo įtaką visuomenėje. Tokiems komentatoriams kaip Valentinas, Fredis ir panašiems, niekada nepaaiškinsite socialinės visuomenės egzistavimo pagrindų – jie juos suvokia kitaip… Net pats Artūras jau seniai pavargo aiškinti kas yra kas… Nereikia plepėti, reikia veikti…

      Trakimai, vadinasi turi būti skundas? Tai jei austras nesiskundžia, tai niekas ir netiria… Ir tokių „austrų“ ne vien Maximoje yra tiek, kad baisu pagalvoti…

     • Trakimas

      Austrai,visiškai neprivaloma „įsivaizduoti “ kažkokius žmones,kurie kažkur dirba.Jei tai tikrai yra žmonės-jiems taikomi įprastiniai teisiniai mechanizmai.Žmonės pagal Konstituciją nėra niekaip rūšiuojami.:)Mat vieni tuoj pat ,siekdami naudos sau >tuoj ims vaizduotis monstrus,o kiti dėl tos pačios naudos -„vaizduosis“ kažkokius angelus.Vaizduotę palikime viešiems ryšiams-menui.Teisė-atvirkščiai- yra labai logiška konstrukcija:)

     • Trakimas

      Simai,žmonės nesiskundžia matyt todėl,kad jiems nepritaikoma liudytojų apsaugos programa.Jei tik žmonėms bus garantuotas saugumas-skundai pasipils kaip iš gausybės rago:)Tačiau korupciniai ryšiai tarp stambaus verslo ir valdančios viršūnėlės yra matomi plika akimi-žmonės mato viską.

     • austras

      Simai, taip, aš idealizuoju žiniasklaidos įtaką visuomenei. Aš manau, kad būtent ją vartojantys žmonės turi galią priimti sprendimus, kurie keičia mūsų gyvenimą. Jei Jūs kalbate apie mano veikimą, tai šiame bloge aš tiesiog aprašau atvejus, kuriuos matau savo bei aplinkinių gyvenime. Simai, rezultatas, kurį pasiekčiau veikdamas per visokias institucijas šiuo atveju man yra niekinis – keli šimtai litų. O rezultatas, kurį pasiekiu kalbėdamas šiame bloge, ar kitose vietose man atrodo daug reikšmingesnis. Valentino ar Fredžio perauklėt nesiruošiu, bet manau, kad yra skaitančių ir mąstančių. Todėl veikiu būtent taip.

     • nesvarbu

      „O gal geriau parašyti šimtą komentarų į Račas.lt […]tam, kad sėdintiems ofisuose Valentinams primintų apie socialinio teisingumo vertybę.“:DDD

      austrai,o ar ne geriau, jei realaus gyvenimo per niauktus ofiso langus nematančiam buožei Valentinui, apie tą socialinio teisingumo vertybę pats primintum štai taip: atsisakai visų stipendijų ir pašalpų, nemokamo, ar pusvelčiui gaunamo bendrabučio ir savo lėšomis bei rizika įsteigi nors mažytę įmonėlę, kur įdarbini bent tris-penkis darbuotojus su socialiai teisinga kokių 8000-10000 mėnesine alga? Arba neatsisakai stipendijų ir pašalpų, toliau pusvelčiui gyveni bendrabutyje, tačiau pradedi rašyti tokius vertingus mokslinius straipsnius istorijos klausimais, kad tokie žurnalai kaip The Historical Journal ar Contemporary European History ima peštis tarpusavyje dėl jų spausdinimo ir perspausdinimo. Pastaruoju atveju samdai kokius tris – penkis vertėjus ir padėjėjus, taip pats su socialiai teisinga kokių 8000-10000 mėnesine alga, kurią moki jiems iš savo solidžių honorarų. Kaip manai, austrai?

     • austras

      Nesvarbu, kai neturit ką pasakyt arba užeina noras pasityčiot ar užsiimt demagogija, tai tyliai pasakičiuokit iki šimto. Sako, kitiems padeda.

     • nesvarbu

      austrai, užsiiminėti marginaline retorika, kaltinant visus aplink esą neturint „socialinio teisingumo jausmo“ ir tuo pačiu gulinėti ant sofkutės, bei punktualiai iki cento kiekvieną mėnesį atsiiminėti stipendijas bei pašalpas, nėra gėris, kuris patrauktų ir įtikintų kitus čia skaitančius, jau net nekalbu apie tą beviltišką buožę Valentiną:D

     • Trakimas

      Internete pilna „maximų ir senukų“ vadybininkų blogų,už kuriuos jie gauna priedus:)Kaip gauna priedus ir už komentarus Artūro bloge:)Iš ko galima pažinti besistengiantį vadybininką?Iš silpnų jo argumentų ir nevykusių bandymų kažkaip nuspalvinti realybę „maximos“ spalvom.Pvz.:tai darbuotojus reikia kažkaip įsivaizduoti,palankiai maximai,tai ima trinti kažką apie socialinį teisingumą ar apie kapitalizmą:)Dar kažkas griebiasi šiaudo ir siūlo „kurti įmonę“.O juk nei Lubys,nei koks Uspaschis įmones gavo už dyką neaiškiais keliais.Kurti įmonę visų pirma reiškia investuoti turimą kapitalą.Net googlės genijai metus ieškojo kas jiems tą kapitalą paskolins:)Lietuvos situacijoje tokie šūkiai skamba net ne juokingai,o tiesiog kvailai:)

     • romas

      austrai, kai nueinate į parduotuvę, pamirštate atsakomybę prieš visuomenę ir perkate racionaliai. Lygiai tokiais principais vadovaujasi darbdavio samdyti vadybininkai, samdantys mažiau kvalifikuotam darbui. Jei būtumėte tinkamas dirbti vadybininku, būtumėte racionalus ir stengtumėtės padaryti darbą geriausiai. Kai kuriems visuomenės nariams tai nepatiktų.

     • austras

      Nesvarbu, „pašalpos“ dar nesu gavęs – kai gausiu, Jums būtinai pranešiu. Ant sofkutės neguliu ir ne prieš Jus atsiskaitau, gerbiamasis. „Buožė Valentinas“, kurį Jūs nuolat savo komentarais šlovinate, nėra tas adresatas, kuris diskutuojant šiame bloge, būtų kažkuo svarbesnis už kitus. Ne veltui, savo komentare, rašiau ne apie Valentiną, bet apie Valentinus. Nes Valentinų, tik gal prasčiau valdančių žodinę ekvilibristiką, yra tūkstančiai.

     • Auksinis kardas

      Manau, kad austro daromas pažeidimų atpasakojimas yra tas nedidelis įnašas teisingumui ginti, kurį jis pajėgus padaryti. Tyčiotis iš to, siūlyti sunešioti geležines kurpaites – ir kvaila, ir žema. Taip, būtų puiku, jei kažkam pakaktų atkaklumo, pasišovimo metodiškai surinkti reikalingą medžiagą ir darkart pričiupti itin stambų nesąžiningą žaidėją versle. Būtų neblogai, kad ir šio klientai – pirkėjai turėtų savigarbos nepamiršti kiek jau kartų šis nenusipelnė jų balsavimo piniginėmis, teiktų pirmenybę kitokiems pasirinkimams.

      Visgi, DELFI redaktorės atsakyme nematau priežasties įsižeisti – profesionaliai atlikti jos įnašą jai reikalinga šiek tiek daugiau talkininkų, kurie galėtų suteikti reikalingą kritinį svorį medžiagai, kad ši nebūtų neprofesionaliai atliktu šnipštu. Gal dėl to, kad teko kažkiek susidurti su žiniasklaidos darbu, man jos atsakymas neatrodo kažkuo netinkamas. Kad jau apie tai pasisuko kalba, mano manymu, DELFI turi silpnų vietų – tai noras atsiriekti dar ir bulvaro pyrago, prastos kokybės rusakalbio leidinio redakcija, bet tai neturi nieko bendro su cituotu atsakymu.

      Kas link „main media“, sveikinti būtų žymiai smagiau, jei šiai dienai nežinotume pakankamai išryškėjusių šios priemonės trūkumų: vietos senbuviams jų norėtųsi mažiau. Betgi, lyg ir šioks-toks platesnis pripažinimas, tad sveikiname!

     • Trakimas

      Beje,nesvarbu,teisinga būtų ne „kurti įmonę“,o kurti produktą konkrečiai rinkai.:)Įmonę puikiausiai sukurs tuo užsiimantys veikėjai už kelis šimtus litų.Maxima nieko nekūrė,nes tai yra sovietinių univermagų analogas.Tačiau jie tai galėjo padaryti tik dėka legendinių 72 mln. PVM,kuriuos neaiškiu keliu „susigrąžino“.Dėl to turėjo kapitalo monopolizuoti rinką:)Gal galėtum ,nesvarbuk,detalizuoti-ką konkrečiai Lietuvoje galima veikti turint 0 lt. kapitalo:)?

     • nesvarbu

      austrai, na „pašalpa“ gali būti ir riebi stipendija bei pan.;) Valentino nešlovinu, nebent jo aiškias, logiškas mintis, argumentus ir teiginius (kaip ir pačio,kuomet taikliai pakomentuoji).

      austrai, būtina suvokti, jog teisingumas daromas ne tik skundus rašinėjant,dar ir ant tų, kurie tų skundų neskuba spausdinti, veikiau priešingai

     • nesvarbu

      Trakimai, žmogaus kapitalas yra jo protas. Kaip sakoma, kuomet trūksta proto, tuomet visko trūksta. Ką Lietuvoje daryti, kuomet kapitalo tik 0? Eik gyventi ir dirbti į kaimą-kiek ten laukų dirvonuoja, ES paramos programų milijonai laukia, duos ir technikai ir žaliavų užpirkimui. Arba įsidarbink „Maximoje“, jei kitur nepriima, ar bijai rizikuoti, imti paskolą versliukui,kad ir šeimos. Tuo pačiu mokinkis, persikvalifikuok, domėkis. Belsk, ir tau bus atidaryta. O pinigai atsiras patys savaime…

     • austras

      Nesvarbu, aš suprantu kad Jūsų „teisingumas“ „daromas“ tik tiems, kurie uždirba bent 8000-10000 tūkstančių ir pagal jus, jis vyksta arba teismo salėj, arba susitarus už akių. O štai manasis teisingumas, kiek jau jo yra, įgyvendinamas remiantis viešumo pagrindais.

     • Trakimas

      Prajuokinai:)Kapitalas yra išreiškiamas piniginiais vienetais.Kad kapitalas yra protas,kalba tik viešų ryšių vadybininkai:)Kapitalas yra žemė,pastatai,pinigai.Protas tik valdo šį kapitalą.O tavo svajonės apie tai,kad kažkas „duos“ kapitalą,yra laikraštinio lygio:)Maximai ir tai teko „susigrąžinti“72 mln. PVM,kad galėtų kurtis.Tiek „proto“ turi bet kuris sukčius:)

     • nesvarbu

      „manasis teisingumas!!“, ech austrai, austrai…
      Tai, kad Jūsų (reikia suprasti „mano“) “teisingumas” “daromas” tik tiems, kurie uždirba bent 8000-10000 tūkstančių ir jis vyksta arba teismo salėj, arba susitarus už akių, pasakiau ne aš, tai pačio interpretacija. Kiek teko įsitikinti tikrasis teisingumas yra ir privalo būti tylus, jokiu būdu ne piariškai viešas. Tai jau kitaip vadinasi.

     • Trakimas

      Mikriuko vairuotojas,neduodantis čekio ir maximos hebra,nemokanti atlyginimų už viršvalandžius,ir tuo pačiu -mokesčių ,yra „vieno lizdo paukščiai“.

     • austras

      Sutariam, kad nesutarsim… :) Aš niekad neturėjau tikslo įtikinti konkretų openentą – Nesvarbu, Fredį, Romą, ar Valentiną. Man visuomet svarbiausias yra tas komentaro skaitytojas, kuris neparašys nei vieno komentaro. Tas skaitytojas, kuris tiesiog perskaitys ir galbūt kažką permąstys… Jam, tam skaitytojui, dažniausiai ir rašau.

     • nesvarbu

      asutrai, gyvename realiame pasaulyje, todėl norime ar ne, tačiau esame įtakojami šalia esančių. Iš čia klausimas, kas labiau įtakoja komentatorių austrą-konkretūs komentatoriai nesvarbu,Fredis, romas ir Valentinas, ar tas, kuris neparašė nei vieno komentaro, t.y. tikėtina statistiškai abejingas austro komentarų skaitytojas?

     • suomis

      Kodėl Jūs nuospirčiai nenorit suprasti, kad ne mokesčiai čia yra svarbiausi o INDIVIDO SAVIVOKA. Kol žmogus bus vergas – nieko nebus. Tik su LAISVE ši šalis pradės VYSTYTIS – bujoti – gyventi. Turėkit, nors milijardus, bet kas iš to. Kam VERGUI milijardai? O kas į kosmosą pakilo?
      Taip, paradoksas – pirmieji į kosmosą pakilo vergai……….. : )
      Pafantazuokim: – Ar MAXIMA galėtų pakilti į kosmosą, vesdama tokią politiką? Greičiausiai galėtų. Bet jie FANTAZIJOS neturi.

    • suomis

     Šaunuolis, pagarba. Ilgai reikėjo laukti, bent vienos protingos minties, šioje temoje.

     • suomis

      Komentaras pašalintas – A.R.

     • Valentinas

      Simas rašo:
      „Tokiems komentatoriams kaip Valentinas, Fredis ir panašiems, niekada nepaaiškinsite socialinės visuomenės egzistavimo pagrindų – jie juos suvokia kitaip…“
      Jaučiuosi įskaudintas. Visada svajojau, kad kas nors paaiškintų socialinės visuomenės egzistavimo pagrindus. Padarykite tai kas nors pagaliau.

     • romas

      austrai, įsivaizduokim, kad pat dirbi Maximos personalo tarnyboje (nors nežinau, kodėl ne Norfos, Rimi arba Iki) ir turi valią nustatyti atlyginimą kasininkėms. Kaip jį nustatytum?

     • Trakimas

      Ne maxima yra didysis blogis.Maxima dirba tam tikroje terpėje,kuri kuriama vyriausybėje ir seime,nustatant žaidimo taisykles.Jei po naktinių reformų atsiranda 350 000 bedarbių,darbo kaina krenta katastrofiškai.O ją pakelti gali tik tas pats seimas ir vyriausybė,nustatydama realų darbo jėgos kainos minimumą-ne kiek „gali“ kažkas mokėti,o kiek privalo mokėti arba tiesiog nekurti „verslo“,kurio idėja yra nemokama darbo jėga:)Sukurtos šiltnamio sąlygos leidžia maximai žlugdyti bet kokius vietinio verslo daigelius.Štai šių metų pirmo ketvirčio užsienio prekybos deficitas siekia 0.5 mlrd. litų.O ką tai reiškia?Tai reiškia,kad mūsų stulbinančiai „atsigaunantis“ eksportas vis viena nelenkia maximos kinietiškų gaminių importo už kuriuos -priedo-mokama Kubiliaus brangiai pasiskolintais doleriais.

     • suomis

      Gerai būtų, jei į Jūsų šį pasisakymą, atkreiptų dėmesį ponia Maldeikienė. Manau ji turėtų argumentų. Man labai įstrigo jos pasisakymas, vienoje laidoje, ji papasakojo vieną istoriją, kaip „laukiniuose vakaruose“ vietoj pinigų buvo naudojamos vinys. Štai – pagrindų pagrindas, nuo kurio mums reikia pradėti. Nuo suvokimo, ką LAISVAS ŽMOGUS darai. Aišku, jei tu esi LAISVAS. Mūsų, didžiausia problema – VERGIJA. Juokinga tai, kad daugiausia vergų, Lietuvoje yra tarp aukštesnio sluoksnio žmonių ir beje Vilniuje. ………… : )

     • romas

      Trakimai, neatsimenu, kad Lietuva kada nebūtų turėjusi užsienio prekybos deficito. Iki Kubiliaus irgi skolintais pinigais jis buvo vis didinamas. Reiškia, kad mūsų gerovė visad buvo ateities sąskaitą ir niekad nebuvo uždirbta.

     • Trakimas

      Esate pastabus ,romai:)Tikra tiesa:)ES paramos pinigai,kurie sudaro 1/3 biudžeto mus ir gelbsti,tačiau jie mažėja.Netrukus ateis laikas,kai jų nebegausime.Ką tuomet darys maxima?Lietuvoje per šiuos du metus emigravo 250 000 žmonių.Jie turėjo kurtis čia-Lietuvoje,bet maximos monopolis tam sutrukdė.Maximos hebra turi iš vietinių pirkt žilvičio kašikus ir pardavinėti,o ne importuoti kinietiškus bambukinius,pirktus už dolerius.Tikriausiai suprantate,kokia iškrypusi dabartinė situacija?

     • romas

      Seniai manau, kad be proto įsisavinami ES pinigai atneša daugiau žalos, nei naudos.

     • Trakimas

      Prie „be proto“ pridurčiau ir „be sąžinės“.Protas turėtų būti „apvilktas“ jausmu-ar ne:)?Tautos šunauja nereiktų vadinti,o bomžų neapkrauti PSD duoklėmis.Ir nesityčioti iš nuskurdintų piliečių raginant „valgyti pyragus,jei duonos neturi“,kaip tai daro ponas Kubilius.Sąžinė matyt yra pats geriausias „proto“ indikatorius-kas neturi sąžinės,proto taip pat neturi.Ilgesniame laikotarpyje tai vis viena atsiskleis:)

     • suomis

      OOO Jūs Trakimai matau ne kvailys. Iš ankstesnių temų tai mačiau. Bet kai, paminėjote sąžinę, supratau – esat teisingame kelyje. Aš taip pat ieškau filosofinio akmens. Žinau, kad Jo nerasiu, bet svarbiausia – ieškoti.

     • Trakimas

      Dėkoju:)Mane įkvepia gerb.Artūro paieškos.Tai tuom pačiu galime dar kartą pasveikinti šio blogo šeimininką su geru jo darbo įvertinimu.:)

     • romas

      Trakimai, bet aš stebiuosi, kad paties Račas necenzūruoja, kai skleidi absoliučią dezinformaciją.
      1.PSD bedarbis neturi mokėti. Užsiregistruok darbo biržoje ir už tave mokės valstybė.
      2. Šunauja tautą tik tu pats ir vadini. Gal net specialiai, nes dirbi propagandinį darbą pvz. :) Kodėl taip manau? Todėl, kad meluoji piktybiškai.

     • Trakimas

      romai,registracija biržoje ar dar kur nors nėra joks teisinis pagrindas,įrodantis gaunamas ar negaunamas pajamas.Niekas neprivalo niekur registruotis ir įrodinėti ,kad yra nekaltas-negauna jokių pajamų.
      Antra-„šunauja“ Tautą išvadino konservatorių idėjinis vadas.Beje jis Tauta išvadino ir dar gražiau-baudžiauninkais ,bepročiais ir pan.:)Gerb,Artūras mane trina kokius 5 kartus dažniau ,nei Valentiną.Nors Valentinas yra 5 kartus didesnis dundukas ,nei aš.A ką padarysi?Šeimininkas elgiasi taip,kaip nori.

     • romas

      Trakimai,
      1. Šiuo metu niekas neverčia mokėti PSD bet kuriuo atveju. Jei nemoki, tik prarandi teisę į nemokamą gydymą. Nežinau, kas per verslai gali būti pas patį, jei neužtenka 78 litus į mėnesį susimokėti. Uždaryk, jei jau taip blogai, ir registruokis darbo biržoje. Gal kiek netikėtas ir didesnis smūgis buvo susimokėti už metus iš karto, bet juk iki Kubiliaus buvo taip gerai, kad matyt koks tūkstantis bent jau taupomojoj knygelėj buvo susikaupęs :)
      2. Dėl šunaujos meluoji. Landsbergis taip išvadino Respublikos žurnalistus. Buvau davęs ir nuorodą apie tai.

     • nerijus

      romai

      „1. Šiuo metu niekas neverčia mokėti PSD bet kuriuo atveju.“

      Pabandykite vieną mėnesį nesumokėti PSD ir kitą met, kai deklaruosit savo pajamas VMI, Jums bus pateikti skaičiukai su minuso ženklu 33 laukelyje- reikės susimokėti.
      Ar tai neskaitote prievarta?..

     • Trakimas

      Ak,romai:)Visi gerai žino,kad Kubilius PSD mokestį atskyrė nuo GPM tuo pagrindu,kad pats ir prigamino 350 000 bedarbių.Kad šiems bedarbiams būtų dar sunkiau išgyventi sunkmetį.Neturintis darbo žmogus nemoka GPM,o tai reiškia ,kad valdžia negali jo dalies skirti ir sveikatos apsaugai.Štai ir sugalvojo „išeitį“-apmokestinti žmogų,o ne jo pajamas.:)Tai dar caro riuriko laikų „barzdos mokestis“:)

     • romas

      nerijau, jei mokesčius laikai blogiu, tada jau ir LLRI pranoksti:) Trakimas, kiek suprantu, neturi pajamų, todėl neprivalo PSD mokėti, nors niekas ir nedraudžia to daryti iš santaupų.

     • romas

      Trakimai, vis tiek nesuprantu, kodėl reikia dezinformaciją taip atvirai varyti. Gal tau tikrai už tai moka, jei ši mintis tavęs nuolat neapleidžia :)

     • Trakimas

      Kaip visada,sąmoningai klaidingai supranti,romai:)Tai aktualu ne man,o Lietuvos žmonėms,kurie Kubiliaus pastangų dėka neteko pajamų šaltinio.:)

     • Trakimas

      romai,dezinformaciją atvirai „varo“ „Landsbergio žiniasklaida“.Aš jai(ir Tau) tik oponuoju:)

     • romas

      Trakimai, tikrai esu nustebęs, kad taip įžūliai galima skleisti netiesą. Man pačiam nepatiko staiga sumokėti kiek didesnę sumą, bet Sodros darbuotoja skambino man bent kokius du kartus ir aiškino būdus, kaip galėčiau išvengti mokėti PSD, jei kartais neturiu pajamų.

     • nerijus

      romai

      Kur teigiu, jog mokesčiai yra blogis?..Kažką suvėlėte?..

      Juk aiškiai Jūsų paklausiau ir pakartosiu:
      – Ar PSD yra prievarta ar ne?..
      Jūs teigiate, kad ne. Aš teigiu, kad tai mokestis ir jis privalomas visiems, kurie nėra etatiniai DB lankytojai.

    • Ričardas

     Turiu tik pritarti austrui. Simo argumentai yra tiesiog juokingi, nes realybėje susiduriama su dalykais, kai nesinori rizikuoti kreiptis į institucijas ar *žiniaspaudą, nes – puikiai žinau, kaip dirba IKI (uab Palink II), Maxima (VP market) – visada žmogus liks kvailio vietoje. Mano artimas žmogus dirba IKI ilgus metus, o keli pažįstami maximose, tai, pone Simai, patikėkite manimi, kad tokių vergvaldžių reiktų dar paieškoti. Valstybė niekad nepadės. Ar prisimenate, kas nutiko joms, kai IKI kelios darbuotojos ketino parodyti kas darosi viduje ir atsiradus kalboms apie profesinę sąjungą? Turbūt nelabai… Kaip ten bebūtų, bet maxima dar didesnė organizacija ir visos higienos ir darbuotojų sąlygas tikrinančios institucijas veikia iš vien su, t.y. ne darbuotojo naudai. Aš jums galėčiau pripasakoti tokių, kad ausys atlėptų. Paskutinis sakinys ir serijos pasjuokime: prieš gerus 7 metus vienoje IKI parduotuvės kepykloje dirbo apie 6 darbuotjus ir jų veiklą žiūrėjo ~3 žmonės (įvairios institucijos ir vidinis personalas), dabar dirba 4, o tvarką kontroliuoja 7 :) Ai, Simai, minėjote austro neveiksnumą. Žinote, kad būna, kai vieno prekybos centro darbuotojas pasiskundžia ir vėliau bando darbintis visiškai kitame? Na, aš apeliuoju į tą, kad tas dabuotojas gana gerai išmano kaip kas viduje veikia, todėl darbinasi į prekybos sfera? Ne? Tai geriau nuleisti akis ir tyliai išeiti iš darbo, nes vėliau niekur nepaims.

     • Trakimas

      Patys konservatyviausi britų konservatoriai pasaulinės krizės metu darbo net negalvojo piginti.Darbo valanda kaip kainavo 5.75 svaro,taip ir kainuoja.Į verkšlenančius darbdavius niekas net dėmesio nekreipė ir kreipti nesiruošė.Darbdavio darbas,pareiga ir pašaukimas yra būtent nuo šios valandos kainos ir projektuoti pelną.Žvelgti ne „žemyn“,o „aukštyn“.Ne ieškoti kažkokių itin kvailų ,bet darbščių žmonių,o kurti didesnę pridėtinę vertę ,gaminant naujus produktus ir teikiant naujas paslaugas.

     • Trakimas

      Švelniai tariant, keistai atrodo konservatorių nuostata,kad bomžas ,mintantis iš konteinerio turinio,PRIVALO mokėti kiekvieną mėnesį PSD duoklę-72 lt.,nors ir neturi jokių pajamų.O štai kažkokios manufaktūros savininkas savo darbuotojams gali nemokėti realaus minimumo,nors jo pelnai jau didėja 1000 procentų.:)Maldeikienė labai taikliai apibūdino poną Kubilių ,kaip neadekvatų žmogelį.O šis pilietis lemia visos šalies likimą….

     • suomis

      Man buvo juokinga ir graudu, kai vienoje Švenčionėlių firmoje dirbo kalėjimo prižiūrėtojas, kuris apie gamybą, kaip sakoma – не в зуб ногой. Jis dirbo „nadziratelium“. Ho ho ho ho.

     • Taip

      Austro pasakojimas apie MAXIMA sandėlius tikrai manau teisingas. Aš taip pat dirbu šalia vienos MAXimos ir matau visą jų darbą iš vidaus. Tai ten pažeidimai ant pažeidimų. Bet niekas neis skųstis, nes niekas darbo prarasti nenori. Pas mus zmones vis dar bijo pakovoti uz savo teises.

     • dzyvai

      „Pas mus zmones vis dar bijo pakovoti uz savo teises.“

      O kodėl bijo? Ar galime pašalinti tos baimės priežastis?
      Ar Budrevičienės kova ir valstybės, žiniasklaidos bei visuomenės pozicija įkvepia nebijoti?

      Pamėginkime įsivaizduoti save nekvalifikuoto sandėlininko vietoje: ar po viešos kovos su darbdaviu jis galės gauti Lietuvoje darbą (jei sugebėtų pats susikurti darbo vietą, tikriausiai ir vergauti nebūtų pradėjęs)? Tai kas tokiam žmogui belieka – paskelbt karą Maximai o po to emigruoti?

      Visi mes „drąsūs“ ir „protingi“ komentuodami ir pasišaipydami, kad „nekovoja“. Bet ar buvo nors vienas konkretus patarimas, kaip užfiksuoti tokio pobūdžio pažeidimą, kur konkrečiai reiktų kreiptis, ir ar nors vienas pasiūlėme darbą sąmoningai į kovą su darbdaviu kilusiam darbuotojui?

      Ar delfi šiuo konkrečiu atveju turėjo resursų ir noro trumpam „įdarbinti“ savo žmogų į sandėlį, kad surinktų informaciją (padarytų žurnalistinį tyrimą), atsakymas į šį klausimą – „ant“ delfi atsakingų darbuotojų sąžinės.

      Ar tokį veiksmą šiandien galėtų (išdrįstų?) atlikti nors viena žiniasklaidos priemonė?

     • nerijus

      Iš Budrevičienės bandė ir kažkiek padarė juokdarę, kurią rodydavo per mūsų žiniaskiedos priemones ne iš gražiausios pusės.
      Nežinia, kur link įvykiai būtų nusukę, jei ne jos pusėn stojęs Čilinskas. Teisininko vardas davė svarių rezultatų byloje ir linktelėjo į jos pusę. Ar tiek būtų pasiekę advokatai, kurie skiriami Valstybės?..

      Įdomu, kodėl tokiais advokatais nesiremia Piniguočiai, o ieškosi labiau įtakingesnių?..Atrodytų, kad Valstybės samdomi advokatai prasčiau mokėsi ir prasčiau išmano ar žino įstatymus. Jei taip yra, tai gal reikia peržiūrėti Valstybės siūlomų advokatų sąrašus ir vietoje dešimties- pirkti paslaugas iš penkių- aštuonių?..Atsiradusi konkurencija turėtų pagyvinti ir pagerinti darbų kokybę ir motyvaciją dirbti, o ne simuliuoti.

    • suomis

     Už šį komentarą, austrai – didžiulė pagarba.

 • suomis

  Ponai pažiūrėkite filmą – „Kartą laukiniuose vakaruose“. Tame filme, kekvienas sakinys – sentencija. Šį komentarą skiriu Valentinui, Ryčiui, Simui ir kitiems, gyvenantiems iliuzijų pasaulyje. Su pagarba. Ir atsiprašau už išsakytus epitetus. : )

  • Trakimas

   Tame filme „apie viską pagalvota“:)?

   • suomis

    O kas galėtų paneigti? :)

  • O kaip tą filmą pažiūrėti? Siūlote piratauti??

   • suomis

    O kodėl gi ne? Tegyvuoja laisvė. Ko trūksta Lietuvai? LAISVĖS. Didžiąją dalimi, mūsų problemos yra iš vidinės nelaisvės. Vakarai emancipavosi minimum 500 metų, su RENESANSO epochos įsigalėjimu. Mūsų istorinė patirtis yra sutrikdyta. Mes nei vakarai, nei rytai. Dėl to, visi kas ne tingi su mumis daro eksperimenus, bet labiausiai pykina nuo vakarykščių mužikų, priskrętusių prie lovio.

    • Jooo… Štai taip tą laisvę supranta tikri Lietuviai – jei gali, tai pavok… Ir tai Jūs vadinate laisve?? Šiaip, pvz. thepiratebay.org Danijoje yra užblokuotas… Tai, vadinasi, Danija ne laisva šalis? :)

     • suomis

      Bet thepiratbay.org yra laisvos visuomenės produktas.

     • suomis

      Bent jau 500m. emancipuotos visuomenės bandymas naudotis interneto(e-visuomenės produkuotu produktu)teikiamomis galimybėmis.

     • suomis

      Tai kodėl pas mus įsigalėjęs bizantiškas gyvenimo būdas, kas budinga rytams?

    • Aš asmeniškai manau, pasiremiant Jūsų laisvės suvokimu, Jūs darytumėte tą patį, jei atsidurtumėte prie taip vadinamo lovio… Ar ne taip?

     • suomis

      Australios šiuolaikinė visuomenė susidarė, būtent ant tokių pamatų, kaip beje ir JAV. Kaip sako lenkai, WITAM PANA. :)

     • Kažkaip keistai matote pasaulį. Norite gyventi kaip Australijoje, JAV ar kitur, bet… ne viską iš jų norite pasiimti… Štai dėl tokio visuomenės mastymo Lietuvoje įsitvirtina selektyvus teisingumas…

     • suomis

      Iš pradžių, norėjau Jūsų paklausti: Kodėl, ne viską iš jų noriu pasiimti? Bet pagalvojau, kad tokiai visuomenei, kaip Lietuvos yra atleistina, ir daug kas atleistina. Neužmirškite, kad Vakrai vystėsi nuosekliai, ne taip kaip mes išgyvenantys perturbacijas kas kekviena karta(generacija). Jie būt senai nusprogę, jeigu būtų gyvenę pastoviai tokį gyvenimą, kurį gyvenam mes. Galėčiau plėstis ir plėstis, bet neverta.

     • Trakimas

      Vakarai turėjo nei kiek ne mažiau įvairių „perturbacijų“-karų,okupacijų ir pan.Nereikia teisinti lietuviško-valstietiško mentaliteto ,o juo labiau -aukštinti.Lietuviai turi mokytis,mokytis ir mokytis iš Vakarų,o ne burnoti ar ieškoti draugų Baltarusijoj.:)

     • suomis

      Mielas, TRAKIMAI. Kas buvo okupavę Vakrus? Aš kažkaip negirdėjau. : )

     • Trakimas

      Prancūzai-vokiečius,turkai -austrus ir t.t.:)Nesusireikšminkim.

     • suomis

      Na, nebent Turkai – Austrus. Bet ir tai didesnio pėdsako mentalitete nepaliko.

     • Trakimas

      Suomis kalba apie austrų mentalitetą?Visa Europa kariavo įvairiais laikotarpiais su kaimynais ir tai tikrai paliko labai ryškius pėdsakus.Ar tik lietuviai yra tokie super jautrūs,kuriems ir lenkų okupacija,ir vokiečių okupacija ir kitos okupacijos pėdsakus sugebėjo palikti:)?

     • suomis

      Beje Simai, aš nenorėčiau gyventi Australijoje. Aš noriu gyventi emancipuotų žmonių, laisvoje visuomenėje. Tik tiek ir tuo pačiu labai daug noriu. :)

    • Valentinas

     Suomi, tavo istoriniai pasvarstymai skamba panašiai kaip Trakimo ekonominiai. Čia ne komplimentas, jei ką.

     • suomis

      Man, SENAI nusišvilpt ant komplimentų. :DDDDD

     • Trakimas

      Argumentai,kurių nesugebat atremti,rodo ne argumentų silpnumą,o Tamstos nemokšiškumą,Valentinai:)

     • Valentinas

      Nedrįsčiau įvardinti tamstos svaisčiojimus žodžiu „argumentas“.

     • Trakimas

      Konkretinkit,Valentinai,o ne svaičiokit pats:)

 • ok

  Tai labai gerai, kad Europos Komisijos Komunikacijos generalinis direktoratas atkreipė dėmesį i šią svetainę. Nuo dabar Artūras Račas dar labiau stengsis kuo profesionaliau išdėstyti savo įžvalgas. Nuo to tik išloš skaitytojai. Kuo daugiau estetikos ir darbo smegenims!! Šiaip už archivavimą intelektinės nuosavybės galėtų ir pinigėlių primokėti

  • Na, man asmeniškai dar neaišku kaip viskas čia gali pasisukti… Jei jau racas.lt pripažįstamas kaip main media, tai visko gali būti, kad kai kurie čia paminėti asmenys gali užsimanyti teistis dėl A. R. pareikštos nuomonės… Tikiuosi, kad taip nebus, bet Lietuvoje kartas nuo karto atsitinka neįtikėtini dalykai…

   • Trakimas

    Nuomonė yra nuomonė ,kurią turėti ir atvirai reikšti, turi teisę visi.Teistis galima tik dėl faktų:)

  • Bobutė

   Gerbiamas(a) ok,

   o aš manau, kad:

   „Nuo dabar Artūras Račas dar labiau“ … dės ir dundukins jam nepatinkančius, kitaip mąstančius ir etc.

   • ok

    Senelyte, gal jus ir teisi, bet nuo siol Artūras Račas įdės visas pastangas, kad jo tekstai būtų aukščiausios kokybės. Juk ES akis stebi

 • suomis

  Ponas Artūrai. Ar yra galimybė atsakyti kekvienam?

  • nesvarbu

   suomi:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  • nesvarbu

   Dabar jau Artūrui teks atsakinėti kiekvienam, taip jam ir reikia:DDDDDDDD

   • suomis

    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 • nebaigęs ir tarybinės profkės

  Wag the Dog …

 • austras

  Valentinai – turiu džiugių naujienų! Pasirodo, buvai teisus – MAXIMA, apsiginklavusi tortu bei kava, o taip pat ženkliukais „MAXIMA LYDERIS“ iš tiesų pradėjo ieškoti motyvuotų kasininkių! Dar visai neseniai galvojau, kad tokį propagandinės žurnalistikos šedevrą „vidaus vartojimui“ kurpia tik „Rimi“ (Mat kažkada buvau skaitęs jos leidinuką, kurio įvadinis tekstukas buvo apie buvusį operos ir baleto teatro šokėją, dabar dirbantį parduotuvėje salės darbuotoju. Straipnis, kiek pamenu, vadinosi „Po parduotuvę – baleto žingsniu“). Ir štai – prašau pasigėrėti!

  http://www.maxima.lt/uploads/files/pulsas/Maxima-pulsas-nr-15.pdf

  Ne naujas, bet gražus, jau 15 „MAXIMA PULSAS“ numeriukas MAXIMOS darbuotojams. Yra „aktualus interviu“, bet ypač sudomino, aišku – „IMU IR PADARAU“! (3 puslapis) Vietinis propagandos virtuozas Antanas Vaitkus straipsnyje aprašo kokiais uraganiniais greičiais kyla socialistinės liaudies darbo našumas…

  „Imu ir padarau!“: geriausiu po pirmo pusmečio pripažintas MAXIMOS X tinklo 5X regionas

  Susumavus kokybės projekto „Imu ir padarau!“ pirmojo pusmečio rezultatus, išrinktas geriausias regionas. Juo pripažintas MAXIMOS X tinklo 5X (Vilnius) regionas!

  Labai gerai pirmąjį pusmetį pasirodė ir labai arti laimėtojų buvo dar trys regionai: MAXIMOS X tinklo 3X (Kaunas, Marijampolė, Kazlų Rūda, Šakiai) ir 4X (Klaipėda) regionai bei MAXIMOS XX tinklo 4X (Alytus, Kaunas, Druskininkai, Marijampolė) regionas. Projekto sąlygose numatyta, kad nugalėtoju skelbiamas tas regionas, kuris pagal projekto rezultatus gavo daugiausiai AUKSINIŲ (papildomų 5 proc.) nuolaidų per pusmetį (procentiškai pagal parduotuvių skaičių regione). „Galime pasidžiaugti, kad puikiai pasirodė ne tik MAXIMOS X tinklo 5X regionas, bet ir kiti arti pergalės buvę regionai. Jie atsiliko labai nedaug, o nugalėtoją lėmė tik skaičiai po kablelio“, – pirmo pusmečio rezultatus komentavo MAXIMA LT Procesų ir kokybės valdymo departamento direktorė Deimantė Mitkuvienė.

  Puikūs rezultatai

  „Pagal pusmečio rezultatus buvo renkamas geriausias regionas. Tačiau kiekvieną mėnesį buvo ir gan didelis būrys puikiai pasirodžiusių parduotuvių iš visų formatų tinklų“, – sakė D. Mitkuvienė. Kiekvieną konkurso mėnesį buvo po šimtą ir daugiau parduotuvių, surinkusių nuo 4,51 iki 5 balų. Pristatant projektą buvo akcentuojama, kad jis naujas ir unikalus, kad kriterijai bus keičiami projektą vykdant. Todėl projekto „Imu ir padarau“ darbo grupė, apibendrinusi pusmečio rezultatus, išrinko geriausiai įvertintas parduotuves kiekvieno formato tinkle. Aukštesnius nei kitų puikiai įvertintų parduotuvių balus per visą pusmetįgavusių X555, X050, X320 bei visų kitų 5X regiono parduotuvių (X040, X041, X045, X391, X421, X477, X503, X580, X581, X676, X822, X828, X860, X948) darbuotojai, kurie šiose parduotuvėse nepertraukiamai dirbo pusmetį (t. y. nuo 2010 m. rugpjūčio 1 d. iki 2011 m. sausio 31 d.), apdovanojami PLATININE PAPILDOMA 10 proc. NUOLAIDA SU AČIŪ KORTELE. PLATININE papildoma 10 proc. nuolaida apdovanota ir 5X regiono direktorė A. Trimailovienė.

  „Geriausi rezultatai MAXIMOS X formato parduotuvių. Tačiau tai nereiškia, kad kitos parduotuvės mažiau stengėsi. Kai kurioms gal tiesiog pritrūko kelių balų“, – apžvelgdama „Imu ir padarau!“ rezultatus sakė Procesų ir kokybės valdymo departamento direktorė. Jos nuomone, X formato parduotuvės pasirodė geriau galbūt todėl, kad mažesnėse parduotuvėse yra mažiau prekių ir kolektyvas mažesnis, todėl jį lengviau sutelkti siekiant bendro gero rezultato. Daugiausia geriausių parduotuvių yra Vilniuje, nors tai nėra naujausios parduotuvės. Procesų ir kokybės valdymo departamento direktorė mano, jog taip yra todėl, kad sostinės parduotuvės labiau matomos ir dažniau tikrinamos „neoficialiais vizitais“. Todėl labai norėtųsi, kad ir kiti regionai stengtųsi ir rodytų gerus rezultatus kiekvieną dieną. Nes pagrindinis projekto tikslas – kad mūsų pirkėjai būtų labiau patenkinti mūsų asortimentu ir kokybe (prekių ir aptarnavimo).

  (…)

  Yra naujovių

  Apibendrinus „Imu ir padarau!“ pusmečio rezultatus, projekto darbo grupė nusprendė truputį pakeisti vertinimo sąlygas. Kad vykdant projektą gali būti pakeitimų, pranešta dar prieš jam prasidedant. Taip siekiama išlaikyti projektą aktualų ir įdomų. Nuspręsta antrą pusmetį kilstelėti puikaus parduotuvių įvertinimo kartelę, kad tokį įvertinimą gavę kolektyvai jaustųsi tikrai išskirtiniai. Nuo vasario apdovanojimų ir finansinio paskatinimo sulauks tos parduotuvės, kurios surinks nuo 4,80 iki 5 balų. Šių parduotuvių direktoriams bus įteikiamas ženkliukas „MAXIMA lyderis“, o kolektyvai bus vaišinami šventiniais tortais ir kava, visiems darbuotojams bus suteikta papildoma auksinė (5%) nuolaida prie turimos nuolaidos nuo pirkinio sumos MAXIMOS taškais į AČIŪ kortelę. Nuo 4,70 iki 4,79 balo surinkusių parduotuvių kolektyvai taip pat bus vaišinami šventiniais tortais ir kava. „Susumavę pirmojo pusmečio rezultatus labai džiaugiamės, kad turime tiek daug gerų parduotuvių. Norime, kad tapti projekto laimėtoju būtų kiekvieno kolektyvo siekis ir paskatinimas, o ne savaime suprantamas kasdienis dalykas. Sieksime, kad nugalėtojomis būtų išrenkamos tikrai pačios geriausios parduotuvės, kad jos jaustų, jog yra išskirtinės, tikros MAXIMOS lyderės“, – sakė D. Mitkuvienė.

  • austras

   Aš tai vietoj ženkliuko „MAXIMA lyderis“ Lietuvos verslo istorijoje ypač pasižymėjusiems MAXIMOS judėjimo nariams (pradedant Žilvinu Marcinkevičium bei Darium Nedzinsku) teikčiau vardinius NSDAP ženkliukus (anie nacių partijoje buvo auksiniai).

   • Valentinas

    Nelabai suprantu tavo ironijos. Tai ką čia parodei yra normalus, civilizuotas darbas su kolektyvu, tiesa nelabai veiksmingas.

    • nerijus

     Valentinai

     Ieškote darbdavio?..
     Iš Tamstos pasisakymų galima suprasti, kad taikote į LLRI demagogų būrelį?..
     Gal jie Tamstai moka už rašliavas ir erezijų- kliedesių skleidimą apie laisvą rinką Lietuvoje, čia- racas.lt?..Pradedu įtarti.

     p.s. maksimos etatinė kasininkė bus tokia pat „rinkos“ dalyvė ir džiaugsis šios kompanijos penu tik tada, kai jis bus viena iš dalininkų (akcininkė).

     • Valentinas

      Nerijau,
      Ironiška, kad tu:
      a) nesugebėtum nurodyti kur LLRI skleidžia demagogiją.
      b) nesugebėtum nurodyti kur mano komentaruose yra kliedesiai.
      c) nesugebėtum apskritai nieko protingo parašyti apie rinkos laisvos ar nelaisvos funkcionavimą.

     • nerijus

      Valentinai

      Kodėl buvo įkurtas šis, „paleistos rinkos“ institutas (anot Juozaičio)?..
      Kodėl nei vienas jos narys nesukuria savo verslo, o pirmai progai pasitaikius- dumia į valstybės tarnybą?..
      Matyt, ne viskas išeina taip- kaip parašyta knygose?..
      Juk ryyyyškiai paprasčiau prisėsti ant „valdiškos“ sofkutės, nei sukti galvą: kaip rasti prekę ir klientų, kurie ją pirks, ir kaip išvengti bankroto?..
      Ar ne?..

      a) man nereikia pasakoti to- kas akivaizdu.
      b) kai tik Tamsta pradedi rašinėti apie ekonomikos laisvumą, tai pasirodai visu gražumu. Mažiau skaityk „ekonomikos“ vadovėlių, mokytojau.
      c) yra daug „puikių“ vadovėlių- gali pats nueiti bibliotekon, o jei leidžia pajamos- nusipirkti.

     • Valentinas

      Varyk taip ir toliau :)

    • austras

     Valentinai, išverčiu propagandinį šedevrą į žmonių kalbą – sakinys „sieksime, kad nugalėtojomis būtų išrenkamos tikrai pačios geriausios parduotuvės, kad jos jaustų, jog yra išskirtinės, tikros MAXIMOS lyderės“ reiškia, kad vardan ženkliuko „MAXIMOS LYDERIS“ bei kelių procentų nuolaidos apsipirkti tose pačiose MAXIMOS parduotuvėse kiekvienos MAXIMOS direktorius turėtų dar labiau GRĘŽTI savo darbuotojus. Po pusmečio darbo tie DARBUOTOJAI, KURIE IŠKENTĖ VISĄ PUSMETĮ, GAUS PO GABALIUKĄ TORTO IR PUODELĮ KAVOS, O TAIP PAT 5 PROCENTŲ NUOLAIDĄ, TAM KAD SAVO MINIMALIUS ATLYGINIMUS PALIKTŲ TOJE PAČIOJE MAXIMOJE. Valentinai, Jūs savo ofise kavos aparato neturit? Gerbiamo Artūro BNS agentūros pastate kavos aparato nėra? Siūlau su ramia sąžine nueiti ir prisipilti kavos puodelį – štai jau ir gavot trečdalį MAXIMOS apdovanojimo už „geriausią tarp geriausių“ pusmečio darbą. Aš prie tokios premijos dar pridėčiau virvės gabaliuką. Aišku, kinietiškos, bet tvirtos.

     • romas

      austrai, bet juk ne tik Maximoje nekvalifikuotas darbas mažai apmokamas. Net ir valstybinėse įmonėse žmonės gauna nedideles algas. Verslai bankrutuotų, jei užmokestis už darbą nebūtų grįstas verslo logika. Pagrindinė mažų atlyginimų priežastis – didelis nedarbas.

     • nesvarbu

      austrai, stebinate, taip nuvertinti TSRS socialistų iki blizgesio nušlifuotą darbo našumo didinimo metodą! Šlovingos TSRS laikais vienas kapitalistinio užsienio kompanijos vadovų, kurio įmonė gerus darbuotojus skatino įvairiomis materialinėmis dovanomis (kelionės kruizinius laivu ir pan.), taip susižavėjo TSRS už socialistinio lenktyniavimo rezultatus taikyta apdovanojimo/skatinimo (pereinamos vėliavos, garbės lentos, socialistinio lenktyniavimo pirmūnų ženkliukai)sistema, kad pats pradėjo tai taikyti savo firmoje. Sako, kad kombinacijoje su materialinėmis paskatomis tos firmos darbuotojams tai labai patiko,jie dėl tokių dalykų kovojo ne ką ne mažiau nei dėl materialiai apčiuopiamų paskatinimų.

     • austras

      Aš pilnai sutinku, kad materialiai skatinti minimalius atlyginimus gaunančių MAXIMOS darbuotojų negalima. Išpuiks ir nebesistengs. Nei vardan torto gabaliuko, nei vardan puodelio kavos. Reikia parodyti tortą, padrodyti kavą ir pirmyn – link kasos aparato!

     • austras

      „Maximos darbas su kolektyvu“, kaip šauniai pastebėjo Valentinas, šiek tiek primena voverės skatinimo principą – paimi voverę (MAXIMOS darbuotojus), įkiši ją į ratą (pastatai dirbti salėje, ar prie kasos), rato viduje nuleidi riešutą (parodai torto gabaliuką ir kavos puodelį) ir voverė pasileidžia sukti ratą, nesuprasdama kodėl taip ir nepriartėja nei prie torto, nei prie kavos… Svarbiausia sistemos taisyklė – voverę reikia nuolatos laikyti ant bado ribos… Būdama išalkusi ratą ji suks dar inirtingiau.

     • austras

      Maximos „darbo su kolektyvu“ profesionalai paskaičiavo, kad energijos ratui sukti voverei (Maximos darbuotojams) priekyje rodant riešutą (torto gabaluką bei kavą) turėtų užtekti bent jau pusmečiui.

     • Valentinas

      Austrai, tai aš ir sakau, kad tokia sistema nelabai veiksminga. Geriausiu atveju, parduotuvės vadovai yra motyvuojami labiau gręžti darbuotojus, o darbuotojams yra visiškai dzin. Be to, realybėje manau vyksta taip, kad parduotuvės vadovo vienintelė motyvacija yra nebūti tarp paskutiniųjų, kad nekiltų klausimų dėl jo sugebėjimo vadovauti.
      Šiaip, tu teisus, kad drausmė ir disciplina tokiose įmonėse yra būtina, nes kaip jau minėjau, darbuotojai visada niurzga, kad uždirba per mažai (nepaisant to kiek jie uždirbtų) ir visada yra nepatenkinti darboviete, kurioje dirba. Ant klientų tokiems darbuotojams dažniausiai yra nusispjauti.

     • austras

      Man patinka Valentinas. Jis visuomet galvoja apie klientą, o darbuotojai tėra kažkas greta marksistinių „gamybos priemonių“. Taip ir įvardinkim – „gyvoji darbo jėga“. Be to, ta „jėga“, kitaip nei kitos „gamybos priemonės“, linkusi niurzgėti, todėl geriausia ją laikyti ant trumpo pavadžio, mokėti minimumą ir dar pasityčioti siūlant torto bei kavos už pusmečio darbo rezultatus. Atsiprašau, tortui ir kavai, Valentinas nepritaria. Jis pritaria tik trumpam pavadžiui ir minimumui.

     • Rytis I

      Austrai, gal šioks toks paguodos žiupsnelis bus tai, kad nesi vienišas. Štai nelabai senas, bet gyvas pavyzdys iš vienos tada jau „suvalgytos“ (tos pačios max) gamyklos. Parašyti parašė, bet kas toliau?…
      „Į „15min“ kreipėsi vilnietis Algirdas, kurio trys pažįstami vyrai dirba „Vilniaus pergalės“ fabrike. „Man žmogiškai jų gaila. Po darbo jie visi atrodo kaip išėję iš kankinimo kameros“, – apie pažįstamus kalbėjo jiems pagelbėti nusiteikęs vilnietis.“
      http://www.15min.lt/naujiena/miestas/vilnius/saldainiu-fabrike-darbas-apkarto-41-37819

     • Valentinas

      Austrai, tavo sarkazmas yra ne vietoje. Prisimink tuos šimtus studentų, su kuriais mokeisi arba kuriems dėstei, kuriems neįdomu ką tu jiems sakai ir jie nori tik pažymio, geriausiai be jokių įdėtų pastangų. Labai panaši situacija ir tavo ginamais darbuotojais. Jų atlyginimo dydį nustato rinka: t.y. už kokią kainą galima nusipirkti atitinkamos kvalifikacijos darbuotojų. O motyvacija dirbti yra vidinė ir ji yra arba jos nėra. Jei visiems Maximos sandėlininkams patrigubinsi atlyginimą, geriau dirbti vis tiek nepradės. Burbės, niurzgės, gers, vogs ir keiks darbdavį. Visa tai sakau ne tam kad pateisinti žiaurias Maximos darbo sąlygas. Maxima pati nukenčia, nes jai yra labai sunku surasti darbuotojų. Rotacija yra milžiniška, vienas personalo paieškos vadybininkas per mėnesį turi surasti ir įdarbinti apie 130 pozicijų. Pragariškas darbas.

     • austras

      Valentinai, net tas studentas, kuris gauna penkis man yra žmogus, vertas daugiau nei 800 litų per mėnesį, o gyvenime jo premija už atliktą pusmečio darbą neturėtų būti puodelio kavos bei torto gabaliuko dydžio. Jis vertas bent jau to, kad su juo būtų elgiamasi kaip su žmogum, o ne su bandomąja vovere įvairiems Mykolo Romerio absolventų vadybiniams ekspermentams išbandyti.

     • nerijus

      „Maxima pati nukenčia, nes jai yra labai sunku surasti darbuotojų.“

      :DDDD

      „Jų atlyginimo dydį nustato rinka: t.y. už kokią kainą galima nusipirkti atitinkamos kvalifikacijos darbuotojų.“

      :DDDD

      Be komentarų, Valentinai. Jūs tiesiog unikumas šiame tinklaraštyje. Tikras propagandistas.

     • Valentinas

      Austrai, jei staiga sandėlininkui pradėtų mokėti 2000 litų, to darbo tikrai negautų tavo ginamieji klipatos. Atmink tai.
      Nerijau susikišk žinai ką žinai kur.

   • Fredis*

    Komentaras pašalintas – A.R.

    • nerijus

     Fredi*

     O kas moka Tamstai?..
     Juk Tamstai senai užvertos durys, o sugebėjai įsibrauti per langą ir vėl skiedi…

    • Fredis*

     Ir vis tik manau, kad austro kančia Maximos sandėliuose turėjo prasmę.
     Jeigu kam nors įdomu – šią mintį bus galima išplėtoti.

  • Rytis I

   Labai tinkama vieta maksimos reklaminiams lankstukams paplatinti…:)

  • suomis

   Visiškas nupušimas. Itariu, kad ta ožka rimtu veidu, šias nesamones peza. : )

  • Trakimas

   Kažkaip susimąsčiau-jei Valentinui taip rūpi darbuotojų kvalifikacija,tai kodėl maximos hebrai neįdarbinus itin kvalifikuotų mokslų daktarų ir akademikų?Juk tuomet turėtų ir pridėtinė vertė išaugti be galo?:)Kaip čia taip yra,kad maximistai ieško būtent pačiu menkiausiu tarifu apmokamos darbo jėgos,tačiau pelną iš to gauna milžinišką?Ar tik nėra taip,kad šiuo atveju bandoma sukeisti vertybes-mokama ne už darbą(kaip yra visame pasaulyje),o už „kvalifikaciją“:)?Juk miegantis ir nedirbantis kvalifikuotas akademikas jokios pridėtinės vertės nekuria,tačiau dirbanti kasininkė kiekvieną sekundę neša didžiulį pelną?

   • Trakimas

    Kai nori,kad logistikos bendrovė pervežtų kažkokį krovinį į kažkokią vietą,derybų objektas visada yra atliktas DARBAS.Kokį svorį kokiu atstumu ir už kiek jums perveš.Maximos atveju yra iškrypusiai atvirkščiai-čia sandėlio darbuotojams mokama už „laiką“-praleistą laiką sandėlyje,tačiau norima,kad darbuotojai visą tą laiką labai sunkiai nešiotų neapskaitomo svorio krovinius neapskaitomą atstumą.Argumentuojama gi-žema darbuotojų kvalifikacija:)Tokia situacija yra tiesiog anekdotinė,nes darbuotojams ėmus mokėti už perneštą svorį ,padaugintą iš atstumo-visi staiga taptų motyvuoti ir žinantys už ką gauna pinigus.Tas pats pasakytina apie kasininkes-jei jos gautų atlyginimą už kiekvieną aptarnautą klientą ir to kliento produktus-jos imtųdirbti itin našiai:)

    • Trakimas

     Tačiau tokiu atveju,kai darbuotojui mokama už atliktą darbą,o ne sugaištą laiką,“kvalifikaciją“ ir pan., maxima negalėtų vogti darbuotojų darbo.Kaip sunkvežimis ,veždamas sunkų krovinį,sudegina tam tikrą kiekį kuro,tam tikru laipsniu nusidėvi,taip ir darbuotojas,sunkiai dirbdamas,sudegina žymiai didesnį kiekį kalorijų,išprakaituoja daugiau mikroelementų ir t.t.Tam ,kad atkurti sunaudotas energijos sąnaudas,ir yra realus minimalus atlyginimas.RINKĄ reguliuoja ĮSTATYMAI,kuriuos priima valdančioji dauguma.Sunkvežimis,neturintis kuro-gali stovėti ,tačiau žmogus valgyti turi kiekvieną dieną.Valdžios pareiga užtikrinti,kad valstybės piliečiai nebūtų išnaudojami dėl kažkokios susiklosčiusios situacijos.:)

     • Trakimas

      Kūno Kultūros Institute atlikta šimtai tyrimų,kiek ir kokio maisto,kokio kiekio mikroelementų bei vitaminų reikia sunkų darbą dirbančiam žmogui.Štai tas krepšelis ir turi būti pagrindas minimalima atlygiui ,atsižvelgiant į tų produktų kainas.Be abejo-reikia pridurti,kad žmogus nėra laukinis gyvūnas ir jam reikia poilsio,o tai reiškia -elementaraus būsto su vandeniu,elektra ir kanalizacija.Ir visą tai jis turi apmokėti iš gaunamo atlyginimo.Atlyginimas negali būti mažesnis,ką bešūkautų apie „rinką“ visokie pasamdyti viešų ryšių agentėliai.Priešingu atveju maximos sandėlių darbuotojai neatkurs savo darbo potencijų ,o tik alins sveikatą.Nepamirškime,kad po 5-10 metų visuomenei teks iš savo mokesčių padengti šitų piliečių gydymą-ištampytas sausgysles,iškrypusius sąnarius ir stuburus.Kas už tai sumokės?Maxima šių žmonių sukuriamą vertę pasiima praktiškai neatlygindama,nes pelno mokestis-juokingas:)

   • Valentinas

    Trakimai, varai kliedesius pilna programa.
    Visų pirma tu nežinai ir aš nežinau ar Maxima gauna milžinišką pelną ar ne. Be to, reikėtų susitarti kas yra „milžiniškas“.
    Tu taip pat nežinai ir aš nežinau pagal kokią sistemą Maximos kasininkė gauna atlyginimą. iš vienos pusės logiška būtų, kad gautų nuo aptarnaujamų klientų kiekio, iš kitos pusės greitas aptarnavimas nereiškia kokybiško aptarnavimo. Be kuriuo atveju, nežinome kaip yra ten iš tikro, todėl sunku spręsti. Be to, tai yra Maximos reikalas kaip apmokėti darbuotojams už paslaugas. Esmė yra kiek darbuotojai kainuoja. O kainą nustato austro dievinama RINKA.
    Kvalifikacija istorijoje yra puiku, bet bevertė Maximoje (nebent dirbi Akropolyje :)

    • Trakimas

     Kalbėk už save Valentinai.Tu tikrai labai daug ko nežinai,bet puoli ginčytis:)Matyt gauni atlyginimą ne už žinias-kvalifikaciją,o už žodžių skaičių:)?

     • Valentinas

      Vargšeli…

     • Trakimas

      Nereik taip savęs gailėti,Valentinai:)Jei jautiesi „vargšeliu“-keisk padėtį -stok į konservatorių partiją,tapk Kubiliaus patarėju ir prasigyvensi:)

 • Tomas

  Artūrai, ne į temą, tačiau manau, kad jums, o ir ne tik jums, bus įdomu:

  http://www.lzlek.lt/index.php?lang=1&sid=373&tid=371

 • Justas

  Austrai ,
  žmonija per savo istoriją dar nesugalvojo tobulesnės motyvacinės sistemos kaip „morka iš priekio ir morka iš užpakalio“ :)
  Jeigu manote , kad ta morka kuri prieš nosį per maža , tai yra variantų su kokia nors iki-rimi-norfa-drogas-prizma ir pan .
  Kažkodėl visiems tik ta Maxima užkiūva ? Įdomu kodėl ?

  • austras

   Justai, aš žinau nuostabių situacijų ir su „Rimi“ bei kitom nuostabiom mažmeninės prekybos įmonėm. Maxima užkliuva labiausiai, nes tai labiausiai savo čiuptuvais apsiraizgęs aštuonkojis, užimantis didžiausią mažmeninės prekybos dalį. Ta „morka, kuri prieš nosį“ yra pasityčiojimas – tiek „IKI“, tiek „RIMI“, tiek „Maximoj“. Norfoj ar Prizmoj situacijos nežinau, bet jų ir rinkos dalis yra nereikšminga. Beje, pagal leksiką bei mąstymo kampą, spėčiau, kad Justas dirba arba vadybininku, arba ekonomistu. Juos juk ruošia pagal naujausias vadybos teorijas, kur po žodžiu „optimizacija“ slepiasi darbuotojų atleidimas, o po žodžiu „morka“ – kavos puodelis už pusmečio rezultatus… :)

   • Valentinas

    Beje, darbo sąlygos „smulkių verslininkų“ prekybos įmonėse yra tokios pat ir dar blogesnės, nes ten moka vokeliais arba išvis nemoka, nesiskaito su žmonėmis visiškai, nėra jokio, net formalaus motyvavimo ir t.t. Imti Maximos pavyzdį ir aiškinti, kad tai yra kapitalizmo blogio pavyzdys yra nesąmonė. Tai yra pavyzdys kaip lietuvis lietuviui yra žvėris.

    • austras

     Ne Valentinai, Maxima nėra kažkokių ypatingų lietuviškų tautinių bruožų kvintesencija. Maxima yra lietuviškojo kapitalizmo flagmanas, sukonstruotas iš kapitalistinės sistemos mechanizmo, veikiančio specifinėmis vietos sąlygomis.

     • nerijus

      Tas „flagmanas“ (kurio centras Akropolis), kaip manau, buvo orientuotas į Atėnų Akropolį ir pagrindinę jo paskirtį: pinigų kaupykla.

      http://video.google.com/videoplay?docid=8001207403001272754#

      http://video.google.com/videoplay?docid=8001207403001272754#docid=8557839895009699764

     • Valentinas

      Austrai, kapitalizmas čia apskritai ne prie ko. Esame pikta, vieni kitų nekenčianti tauta. Darželio direktorė, kuri fiktyviai įdarbina marčią, sūnų, vyrą įvairiose pareigose kuri ant paprastos auklėtojos fiktyviai užrašo papildomai pusę arba ketvirtį etato ir pasiima pinigus sau, kuri laiko auklėtojas mazgotėmis ir iš jų tyčiojasi irgi kapitalizmo kvintescencija? Pagrindinė tavo ir Markso klaida yra tai kad žmogiškąsias ydas priskiriate klasiniams požymiams. Iš tikro tai visos grupės išnaudoja vieni kitus: darbdaviai nori kuo daugiau išspausti iš darbuotojų, o darbuotojai kuo daugiau nugręžti (išdurti) darbdavį. Nėra supratimo kas yra sąžinė ir padorumas. Apgavystės, melagystės, dvasinės ir moralinės paleistyvystės persismelkusios nuo visuomenės viršaus iki apačios.

     • Auksinis kardas

      Valentinas teisus – atskaitos taškas yra kas laikoma priimtina, garbinga pakankamai.

      Tiesa, kapitalizmas primityvusis, pirmykštis nemaža dalimi ir remiasi, ir stimuliuoja tam tikrus vertybinius minimumus, kurie jam pačiam, atsižegnojus nuo kitokių „prietarų“, yra pakankami. Visgi, įgyvendinami dalykai tiek versle, tiek išvis visuomenės gyvenime, yra individų apsisprendimų produktas. Ir tenka pripažinti, kad primityvaus kapitalizmo, bei mūsuose paplitusių prastesnių bruožų rezonansas – nedžiugina.

     • nesvarbu

      Valentinai, austro marksistiniai skiedalai, tos pasenusios ir seniai susikompromitavusios marksistinės socialinės teorijos aklas propagavimas, naiviai bandant jos klišes užmaukšlinti ant nūdienos Lietuvos aktualijų, tikrai nerodo, kad šiuo laikotarpiu jis turi nors minimalių gebėjimų bent pabandyti pasislinkti, kad ir iki individo kritinio racionalumo.Dabar jis kaip šešiolikinis vaikas, kuriam atrodo, jog tėvas yra senas ir durnas, kalbėk priešingai nekalbėjęs-kaip žirniai į sieną. Moralas toks-palik dabar tą austrą ramybėje, ateis laikas, pats supras.

     • austras

      Norėčiau padėkoti už komplimentus. Nesvarbu, Fredi, Valentinai, Romai ir kita garbinga publika, Jūs man visi patinkat, bet ne dėl Jūsų aš čia diskutuoju… :) O kad Jūs diskutuojat su manim, dėkui. Šiam vakarui užteks.

     • Rytis I

      Štai taip. – „bet ne dėl Jūsų aš čia diskutuoju“. Nu gaila…

 • Fredis*

  austrai, būdamas istoriku galėtum nesunkiai pasidaryti išvadą-analizę kodėl 2005-sias Maxima buvo tokia. 2000-2004 m. darbuotojai dar žiauriau kentėjo, o štai 2011 m. tai jau beveik visai respektabili įmonė, kurios visi garsieji skandalai – praeityje.
  Visoje Tavo nuosekliai aprašytoje kančios epopėjoje Maximos sandėliuose matau tik vieną neigiamą dalyką – prastai dirbo (-a) viena valstybinė grandis – Darbo inspekcija. Sodra taip pat turi teisę įeiti į įmonę ir patikrinti ar darbuotojai dirba pagal darbo grafikus, ar tvarkingai užpidyti tabeliai.
  Žymiai didesnė problema yra mažmeninės prekybos gigantų dominavimas miesto centruose, darbo laikas šeštadieniais ir sekmadieniais.

  • Baisuoklis

   Poroje vietų kažkkie „vėjai“:
   1. Tebelių pildymas neįtakoja darbo laiko /nesiplėsiu kodėl/;
   2. Nedarbas savaitgaliais sukeltų nepatogumų. /tai te ir gairsininkai nedirba sekmadienį/

 • Ne į temą – http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/teismas-krupuleviciaus-i-darba-negrazino.d?id=44789553 čia tiems kas tik įvykus atleidimui bandė su manim ginčytis šiame tinklaraštyje. Tai darę, turbūt, prisimena..

 • sataniuga

  wow tai aš dabar main commentator – cool:)

 • Vidas

  Nepastebėjau, kad kam užkliutų šios kontraversiškos mintys:

  Just.Marcinkevičius rašė ir gerus, ir blogus eilėraščius, bet pirmiausia kaip kultūros nomenklatūrininkas tarnavo sistemai ir tvirtino Lietuvoje sovietų valdžią, jeigu norime – sovietinį mentalitetą (man šitas žodis nepatinka). Lygiai taip pat R.Ozolas, kaip filosofas, pasak pletkų, rašęs kalbas partijos šulams.
  Tai buvo žmonės, padėję tą sistemą tverti ir palaikyti

  Justinas Marcinkevičius yra ne tik tipiškas prisitaikėlis kultūrininkas, bet ir tipiškas homo sovieticus, tikras sovietinis poetas, kuriam šalia patarnavimų partijai ir vyriausybei (nepamirštant „organų“) buvo leidžiama daug daugiau ir jis galėjo laisvalaikiu puoselėti tautinius nacionalinius jausmus ir žadinti juos žmonėse. Aš manau, kad komunistams tai buvo labai naudinga, net jei ne visi iš karto tai suvokė, nes kitokio tarybinio patriotizmo Lietuvoje nebuvo galima pažadinti, tik lietuvišką tarybinį.

  http://www.lrytas.lt/-13038412611302717377-interviu-apie-pavergto-proto-formas-su-ne-tuo-%C5%A1epe%C4%8Diu.htm

 • Žmonės šneka, kad dundukas Užkalnis, asmeninis Degutienės patikėtinis, grįžta nes nuo rudens vadovaus konservatorių partijos viešajai komunikacija. Seimo rinkimų kampanija prasideda.