Kai korumpuoti pešasi… mes vis tiek pralaimime

Nuo pat antradienio ramybės neduoda vienas, straipsnis, kurį perskaičiau „Lietuvos ryte“. Vadinosi jis „Kovotojas su korupcija pasijuto visagalis“ – apie Klaipėdos jūrų muziejaus skelbtą akvariumo rekonstrukcijos konkursą, kuris buvo paskelbtas 2008 pabaigoje, bet dabar yra sustabdytas ir nagrinėjamas teisme.

Istorija, iš pirmo žvilgsnio, labai paprasta. Pasak „Lietuvos ryto“, Seimo Antikorupcijos komisijos vadovas K.Komskis „įžūliai naudojasi tarnybine padėtimi, kišasi į konkrečius statybų konkursus ir galbūt proteguoja savo partijai artimas bendroves“.

Straipsnio schema gana būdinga Lietuvos žiniasklaidai: bloga bendrovė „Vėtrūna“ nepatenkinta konkurso rezultatais. Blogas politikas K.Komskis ėmėsi aiškinti to konkurso peripetijas. Blogas ministras R.Vilkaitis  taip pat prisidėjo.

Turint galvoje, kad „Vėtrūna“ yra siejama su „paksistais“ ir kad ji jau yra dalyvavusi ne viename prieštaringai vertinamame konkurse, įskaitant Registrų centro pastato statybas Vilniuje, dėl jos abejonių nekyla – „nešvari“.

Dėl K.Komskio – viskas dar aiškiau – „paksistas“, buvęs Pagėgių meras, ten pagarsėjęs ne pačiais skaidriausiais ir švariausiais sprendimais (iki šiol prisimenu, kaip balandžio 1-ąją vienas Tauragės apskrities laikraštis buvo pakeitęs Pagėgių pavadinimą į „Komskius“). Žodžiu, jokių abejonių.

R.Vilkaitis – taip pat ne dovanėlė: aktorius buvo gal ir geras, tačiau politikas iš jo visiškai nekoks. A.Valinkso žmogus, be teksto kalbėti negali, kultūros strategijos jokios, idėjų – nulis. Išvada – žiūrėti aukščiau.

Bendra išvada: „paksistai“ siekia savo korupcinių tikslų ir visiškai be reikalo puola gerą muziejų, kuris niekuo dėtas ir viską darė gerai.

Neabejoju, kad nemažai skaičiusiųjų po „Lietuvos ryto“ straipsnio susidarė būtent tokią nuomonę.

Aš laikraščius skaitau šiek tiek kitaip ir man iš karto užkliuvo du dalykai.

Pirma, straipsnyje nebuvo jokių duomenų apie patį konkursą, nė vieno skaičiaus ir beveik jokios papildomos informacijos. Tik tai, kad be „Vėtrūnos“, jūrų muziejaus skelbtame konkurse dalyvavo dar ir bendrovė „Konsolė“.

Bet yra, pasirodo, žmonių, kurie informacijos apie šį konkursą turi daugiau. Jų duomenimis, konkurse iš viso dalyvavo 12 bendrovių, o laimėjo „Hidrostatyba“. Jos pasiūlytas akvariumo rekonstrukcijos kaina, jei mane teisingai informavo, buvo 13 mln. litų.

Tuo tarpu „Vėtrūna“ siūlė darbus atlikti už kiek daugiau nei 9 mln. litų, o „Konsolė“ – už kiek daugiau nei 10 mln. litų.

Jei ši informacija teisinga, natūralu, kad konkursas „kvepia“…

Dar pridėkime tai, kad jūrų muziejus yra valstybinė įmonė, kad „Hidrostatyba“ per rinkimus remdavo partijas, kurios šiuo metu sudaro daugumą savivaldybės taryboje ir kad ši bendrovė yra laimėjusi ne vieną valstybinį konkursą, įskaitant ir ES finansuojamą 50 mln. vertės Danės krantinės rekonstrukciją ir galbūt į jūrų muziejaus konkursą žiūrėsime visai kitaip…

Pamenate interviu „Lietuvos ryte“ su vadinamuoju psichoanalitiku R.Milašiūnu, jo vėliau paskelbtą laišką su paneigimu ir „Lietuvos ryto“ paskelbtą interviu įrašą?

Tada irgi buvo ta pati schema: „Lietuvos rytas“ blogas, R.Milašiūnas – geras. O tiesa buvo kita…

Yra ir kita bėda: kai Antikorupcijos komisijai vadovauja K.Komskis, o teisingumo reikalauja „Vėtrūna“, viskas taip pat atrodo aišku…

Kokia išvada? Aš sakyčiau taip – anksčiau ar vėliau tai ką darai su kitais, padaro su tavimi. Ir tave patį padaro… 

Ir mus visus padaro…

(8 balsų, vidurkis: 4,38 iš 5)
Loading...