Kai korumpuoti pešasi… mes vis tiek pralaimime

Nuo pat antradienio ramybės neduoda vienas, straipsnis, kurį perskaičiau „Lietuvos ryte“. Vadinosi jis „Kovotojas su korupcija pasijuto visagalis“ – apie Klaipėdos jūrų muziejaus skelbtą akvariumo rekonstrukcijos konkursą, kuris buvo paskelbtas 2008 pabaigoje, bet dabar yra sustabdytas ir nagrinėjamas teisme.

Istorija, iš pirmo žvilgsnio, labai paprasta. Pasak „Lietuvos ryto“, Seimo Antikorupcijos komisijos vadovas K.Komskis „įžūliai naudojasi tarnybine padėtimi, kišasi į konkrečius statybų konkursus ir galbūt proteguoja savo partijai artimas bendroves“.

Straipsnio schema gana būdinga Lietuvos žiniasklaidai: bloga bendrovė „Vėtrūna“ nepatenkinta konkurso rezultatais. Blogas politikas K.Komskis ėmėsi aiškinti to konkurso peripetijas. Blogas ministras R.Vilkaitis  taip pat prisidėjo.

Turint galvoje, kad „Vėtrūna“ yra siejama su „paksistais“ ir kad ji jau yra dalyvavusi ne viename prieštaringai vertinamame konkurse, įskaitant Registrų centro pastato statybas Vilniuje, dėl jos abejonių nekyla – „nešvari“.

Dėl K.Komskio – viskas dar aiškiau – „paksistas“, buvęs Pagėgių meras, ten pagarsėjęs ne pačiais skaidriausiais ir švariausiais sprendimais (iki šiol prisimenu, kaip balandžio 1-ąją vienas Tauragės apskrities laikraštis buvo pakeitęs Pagėgių pavadinimą į „Komskius“). Žodžiu, jokių abejonių.

R.Vilkaitis – taip pat ne dovanėlė: aktorius buvo gal ir geras, tačiau politikas iš jo visiškai nekoks. A.Valinkso žmogus, be teksto kalbėti negali, kultūros strategijos jokios, idėjų – nulis. Išvada – žiūrėti aukščiau.

Bendra išvada: „paksistai“ siekia savo korupcinių tikslų ir visiškai be reikalo puola gerą muziejų, kuris niekuo dėtas ir viską darė gerai.

Neabejoju, kad nemažai skaičiusiųjų po „Lietuvos ryto“ straipsnio susidarė būtent tokią nuomonę.

Aš laikraščius skaitau šiek tiek kitaip ir man iš karto užkliuvo du dalykai.

Pirma, straipsnyje nebuvo jokių duomenų apie patį konkursą, nė vieno skaičiaus ir beveik jokios papildomos informacijos. Tik tai, kad be „Vėtrūnos“, jūrų muziejaus skelbtame konkurse dalyvavo dar ir bendrovė „Konsolė“.

Bet yra, pasirodo, žmonių, kurie informacijos apie šį konkursą turi daugiau. Jų duomenimis, konkurse iš viso dalyvavo 12 bendrovių, o laimėjo „Hidrostatyba“. Jos pasiūlytas akvariumo rekonstrukcijos kaina, jei mane teisingai informavo, buvo 13 mln. litų.

Tuo tarpu „Vėtrūna“ siūlė darbus atlikti už kiek daugiau nei 9 mln. litų, o „Konsolė“ – už kiek daugiau nei 10 mln. litų.

Jei ši informacija teisinga, natūralu, kad konkursas „kvepia“…

Dar pridėkime tai, kad jūrų muziejus yra valstybinė įmonė, kad „Hidrostatyba“ per rinkimus remdavo partijas, kurios šiuo metu sudaro daugumą savivaldybės taryboje ir kad ši bendrovė yra laimėjusi ne vieną valstybinį konkursą, įskaitant ir ES finansuojamą 50 mln. vertės Danės krantinės rekonstrukciją ir galbūt į jūrų muziejaus konkursą žiūrėsime visai kitaip…

Pamenate interviu „Lietuvos ryte“ su vadinamuoju psichoanalitiku R.Milašiūnu, jo vėliau paskelbtą laišką su paneigimu ir „Lietuvos ryto“ paskelbtą interviu įrašą?

Tada irgi buvo ta pati schema: „Lietuvos rytas“ blogas, R.Milašiūnas – geras. O tiesa buvo kita…

Yra ir kita bėda: kai Antikorupcijos komisijai vadovauja K.Komskis, o teisingumo reikalauja „Vėtrūna“, viskas taip pat atrodo aišku…

Kokia išvada? Aš sakyčiau taip – anksčiau ar vėliau tai ką darai su kitais, padaro su tavimi. Ir tave patį padaro… 

Ir mus visus padaro…

(8 balsų, vidurkis: 4,38 iš 5)
Loading...
 • Zemaitis

  1. UAB „Vėtrūna“ pasiūlymo kaina – 9 3 54 43 7 Lt;
  2. UAB „Konsolė“ pasiūlymo kaina- 10 486 859 Lt;
  3. UAB „Skirnuva“ pasiūlymo kaina – 10 663 247 Lt;
  4. UAB „Rekosta“ pasiūlymo kaina – 11 196 002,56 Lt;
  5. UAB „Skala“ pasiūlymo kaina – 11 550 025 Lt;
  6. UAB „Hidrostatyba“ pasiūlymo kaina – 12 976 782,91 Lt;
  7. AB „Ranga“ pasiūlymo kaina – 13 302 479 Lt;
  8. UAB „Čiukuras“ pasiūlymo kaina – 13 898 968,15 Lt;
  9. UAB „Klaipėdos apdaila“ pasiūlymo kaina – 14 999 239 Lt;
  10. UAB „Klaipėdos hidrotechnika“ pasiūlymo kaina – 15 954 096 Lt;
  11. UAB „Statybos ritmas“ pasiūlymo kaina – 16 543 978,39 Lt.
  12. UAB „Plienas“ pasiūlymo kaina – 16 589 612 Lt.

  Šaltinis „Laisvas laikrastis“. beje ten įdomus straipsnis, kurį verta palyginti su „Lietuvos rytu“ :), tikrai matosi kas ir kaip.
  „Vėtrūna“ tikrai nebuvo pati skaidriausiai laiminti viešųjų pirkimų konkursus 2006-2008, kaip bus šiais metais pagyvensim pamatysim.

 • Arūnas

  Gerbiamas Račai, rizikuojate būti Valentino apšauktas Visišku pesimistu, nes iš paskutinės frazės galima susidaryti įspūdį, kad jūs stiklinę matote „pusiau tuščią“, o Valentino nuomone – Lietuvoje stiklinės – „pusiau pinlos“.
  Tas faktas, kad Seimo Antikorupcijos komisijos vadovas K.Komskis pasidomėjo rekonstrukcijos detalėmis, kai tomis detalėmis jau domisi PROKURATŪRA – yra LABAI BLOGAI. TAI JAU TIKRAI KIŠIMĄSIS. APSKRITAI – VISKĄ, KĄ DARO TT YRA LABAI BLOGAI.
  Jei Mazuronis nešiotų „megstą beretę“ – būtų „labai geras“. Kadangi už jo nugaros „plazdena erelis“, tai Mazuronis labai blogas, labai, labai…
  P.S. Ponas Račai, apie Prokuratūros tyrimą pamiršote, ar šis faktas praslydo, skaitant Lietuvos Ryto straipsnį, bei jo neužfiksavote?

 • Prokuratūra tegul dirba, tikiuosi tam Komskis nepamaišys. Tačiau jei dvi trys komisijos – visada geriau, nes tada sunkiau sukaišioti galus į žemę.

  • zekas

   gerb. Marteli, mažytė pastaba – originalo kalba frazeologizmas yra ne „galai į žemę“, o „galai į vandenį“ (концы в воду).

   :)

 • Vasia

  O as manau konkursa turejo laimeti UAB „plienas“. UZ Gerus 6 mln lituku virsaus galiojo nupirkti ka tik nori- ir laisva laikrasti ir kom tiesa ir respublika ir dar 3 komisijas. Net keista, kaip tai tai Hidrostatybai uzteko 4 mln kysiams :) Matyt valdzioje krize, pakysu kainos nukrito…. 12%.

 • jurkis

  Svarus įrodymas, kad Komskis murzinas – Tauragės apskrities laikraštis Pagėgius pavadina „Komskiu“ balandžio primąją.

  • jurki, o kur rašiau, kad tai įrodymas… Tų įrodymų buvo pilna spaudoje, pasigooglinkite. O gal esate TiT ar K.Komskiop padėjėjas? Tada, žinoma, atleiskite…

 • max

  kaip supratau, Artūras taip ir nesugebėjo perlipti per save ir nepaminėti , kad ta info , „papildanti“ KomTiesos teiginius apie konkursą ir Komskį , pasirodė būtent „abejotinos reputacijos“ laikraštyje LL. Šiame LL pasirodo daug info, kurios nerasi kitur. Nors ji paprastai remiasi konkrečiais dokumentais, likusiems lietuviškos žiniasklaidos veikėjams tai „abejotinona reputacija“. Užsiciklinta …

  • Valentinas

   Ką darysi max. Reputaciją reikia užsitarnauti, o kartą ją praradęs nebeatstatysi. Tai galioja ne tik žiniasklaidai…:)

   • Orka

    Valentinai, užsitarnauti ar nusipirkti?

    • Valentinas

     Orka, Račas reputaciją užsitarnavo ar nusipirko? :)

     • Orka

      Mano akim žiūrint, A.R. užsitarnavo. O LR ir LL reputacija mano požiūriu – vienoda. Tiksliau jos vienodai nėra, kalbant apie objektyvumą. Apskritai, laisvinantis yra daugiau propagandinis ir gerbiu Drižių, kad to net neslepia. komsomolkė kai kuriais straipsniai yra toks pats propagandinis, tik propagandą slepia po tariamu objektyvumu.

     • Valentinas

      Aš ir neadvokatauju komsomolkei :)

  • max, darote išvadą neturėdamas jokių rimtų argumentų. Ir ta išvada yra klaidinga, tad galėčiau sakyti, kad skleidžiate netiesą.

   Info apie konkursą man suteikė vienas mano buvęs kolega. Taip, LL nėra mano mėgstamiausias laikraštis, tačiau jei būčiau matęs tą info, tikrai būčiau panaudojęs ir nurodęs iš kur ji. Ir tikrai būčiau išvardijęs daugiau pasiūlytų kainų.

   Kita kartą prašyčiau atsargiau su išvadomis.

 • max

  jau patikėjau

  • Auksinis kardas

   Svarbiausia – kaltumo prezumpcija! Daug kas tuomet stoja į savo vietas. Kokias tik susigalvosi – PATOGUS metodas!

 • dm

  Vėtrunai LR kala į klyną, nes ši bendrovė stato Kauno areną. Tik tiek. Be to, tik laikraščiuose Vėtruna yra siejama su paskistais. Žmonės, kurie sukasi stambiam versle sakė, kad realiai ji yra daug labiau susijusi su lddpistais nei su paksistais.

 • dm

  kas įdomiausia, kad nors visi nuvertina tą LL, bet daugelis jo paskelbtų faktų vėliau vienaip ar kitaip pasirodo ir „rimtoje“ žiniasklaidoje, ir tie faktai dažnai pasitvirtina.

 • Zemaitis

  tiek „Lietuvos ryte“, tie „Laisvam laikraštyje“, mano subjektyve nuomone parašyti iš savų varpinių, o tiesa yra per vidurį,taip galiu pasakyti nes dirbu statybų versle ir esu dalyvavęs ne viename viešajame pirkime ir matęs visko. :)

  • Auksinis kardas

   Tiesa, jei pateikta skaičių lentelė tikra, yra ta, kad pasiūlymų kainos skiriasi iki 77,35%. Daug. Įdomu, kokią įgyvendinimo strategiją turėjo omenyje pigiausio pasiūlymo teikėjas, bet dar įdomiau, kad nematome jokios argumentacijos dėl ko pasirinktas kitas rangovas. Kur galime ją rasti? Niekur? Ši dalis mažiausiai įdomi? Kodėl yra taip?

   Kas link vėlesnių pokonkursinių brangimų – teisinga pastaba, Klaipėdoje tai visas paprotys, kurį derėtų tramdyti konkurso dalyvio įpareigojimu atlikti darbus už suderėtą kainą. Gal net skelbiant papildomus konkursus darbams, kurie darbų eigoje skelbiami papildomais ir reikalaujančiais papildomo finansavimo.

 • Kai korumpuotieji santaikoje, mes pralaimime. Kai pešasi – vyksta (realios) valdžios dekoncentracija – mes laimim.

 • GIGA

  Kas liečia statybų konkursus man įdomesnė tokia pusė.Pakalbėjus su pažįstamais stybininkais,susidariau įspūdį,kad būna jog konkursai laimimi pasiūlius kainą,kuri yra žymiai mažesnė už realią savikainą,tačiau vėliau darbų eigoje objektas pabrangsta tiek kiek reikia.Kodėl apie tai niekas nerašo?

 • Aras

  Straipsnio pabaiga taip suvelta, kad nebeaišku, koks moralas.

  • Na, labai atsiprašau mielieji, bet turiu įsikišti. Šiaip jau dažniausiai tikiuosi, kad čia lankosi žmonės, pajėgiantys suvokti tekstus be paaiškinų, bet darau išimtį ir bandau aiškinti.

   Iš kito galo.

   Jei K.Komskio reputacija būtų nepriekaištinga, „Vėtrūna“ anksčiau nebūtų dalyvavusi prieštaringai vertinamuose konkursuose, o R.Vilkaitis būtų solidus politikas, tiek „Vėtrūnos“ skundas, tiek K.Komskio ir R.Vilkaičio įsikišimas į konkursą, kurio rezultatai kelia abejonių būtų natūralus dalykas ir sulauktų teigiamos reakcijos.

   Dabar gi – kai kam tai panašu į sąskaitų suvedinėjimą (tokia versija, beje, neatmestina taip pat), dėmesys nukrypsta į K.Komskio veiksmus bei Vėtrūna ir iš akių dingsta pagrindinė problema: ar konkursas, kuriame buvo pasirinkta didesnę nei penkios kitos bendrovės kainą pasiūliusi įmonė, buvo skaidrus.

   Tai tiek, nežinau, ar pavyko, bet pabandžiau. Daugiau nebeaiškinsiu.

   • Orka

    Ačiū, Artūrai, dabar aiškiau. :)

    komsomolkės logika vadovaujantis, Komskis, neturėdamas reputacijos, turėtų iš viso niekur nesikišti, nes viskas, ką jis pagal savo pareigas atlieka, kelia įtarimą vien dėl jo reputacijos. :)

    Remiantis šiuo atveju darome išvadą, kad komsomolkė turi išskirtinę teisę dalinti arba atimti reputaciją. Ar ji pati ją turi?

    • Orka, vėl viską pinklinate… ir panašu vis dėlto nesupratote arba apsimetate:)

     „Lietuvos ryto“ reputacija niekaip nesusijusi su K.Komskio reputacija. Jis savo reputaciją kūrėsi Pagėgiuose ir atsivežė ją į Vilnių. K.Komskis kištios gali, bet jo reputacija kelia abejonių dėl jo tikrųjų tikslų.

     Čia kaip žmogus žiūrintis pro langą ir matantis kaip tarpusavyje mušasi „gezai“ ar guirtuokliai: žiūri ir galvoja – tegul išsiskerdžia, vis ten jie tokie patys. O kai „gezai“ užpuola padorų žmogų, žiūrovas skambina policijai.

     • Orka

      Supratau, neapsimetu, tik mano nuomonė čia truputi kitokia. :) Ją ir surašiau.

      Gezas, deja, išrinktas kitų gezų, užima pareigas ir mums tik žiūrėt, kad tas pareigas tinkamai atliktų. Gezas šiuo atveju vilki policijos uniformą…
      Jei daro kažką netinkamai kiekvienu konkrečiu atvejų – kritikuokim.
      Jeigu tauta išrinktų kad ir kokį visai be reputacijos, aš priimčiau tai su skaudančia širdim bet jų reputacija man netrukdytų pritarti jų geriems darbams. Žinoma, dubasinčiau jūsų bloge kiek galiu.:)

      Jei taip jau gavosi, kad prastos reputacijos Komskis gavo tas pareigas, tai arba verčiam jį, arba sukandę dantis stebėkim, jei reikia padėkim, per sekančius rinkimus nerinkim…

      Aš asmeniškai matau daug prastos reputacijos politikų, bet net jei jie daro įtartinai selektyvų teisingumą, vis dar tai teisingumas… Kai teisingumas tampa akivaizdžiai selektyvus (Pakso atvejis), kalba kita.

 • Orka

  Arai, sutinku. Vėlimas prasideda nuo pavadinimo. Korumpuotas Komskis bando apginti korumputą bendrovę, pasiūliusią mažiausią kainą, nuo korumpuotą konkursą įvykdžiusios korumpuotos valdžios. Visi korumpuoti, pešasi tarp savęs, o kenčiam mes visi nekorumpuoti. Ar geriau būtų, kad korumpuoti susitartų?
  O gal kaip tik gerai, kad kuo korumpuotų kova aršesnė, tuo daugiau mes sužinome, tuo skaidriau ir mažiau korupcijos? Švytuoklės siūbuodama vis labiau po truputį švarina pačią demokratiją. Juk tai ir yra vienintelis teisingas kelias. Ar ne?

 • Simas

  Jonas Dumasius – UAB „Hidrostatyba“ valdybos pirmininkas, Lietuvos liberalų sąjungos, 2003 m. Liberalų ir centro sąjungos Klaipėdos rajono skyriaus narys. 2000–2003 m. ir 2003–2007 m. Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys.
  Dar siektiek informacijos:
  Stambiausi pastarųjų dvejų metų savivaldybės užsakyti darbai

  Ištisinių asfaltbetonio dangų įrengimas („Klaipėdos keliai“) – 30 mln. litų (pabrango 50 tūkst. litų)
  Biržos tilto remontas („Hidrostatyba“) – 4,6 mln. litų
  M.Mažvydo alėjos rekonstrukcija („Klaipėdos keliai“) – 5,5 mln. litų
  Rimkų kelio remontas („Lemminkainen Lietuva“) – 3,6 mln. litų
  Mokyklos gatvės viaduko rekonstrukcija („Klaipėdos keliai“) – 8,2 mln. litų (kiek pabrangs – dar skaičiuojama)
  Tiltų gatvės rekonstrukcija („Klaipėdos keliai“) – 5,6 mln. litų (pabrango 1,2 mln. litų)
  Danės upės krantinių rekonstrukcija („Hidrostatyba“) – 55 mln. litų (pabrango 18 mln. litų)

 • max

  kai girdžiu sakant „prištaringos reputacijos“, „abejotinos reputacijos“, „prieštaringai vertinamas“ , noriu paklausti, ar galite nurodyti nors vieną asmenį (nesvarbu – fizinį ar juridinį) apie kurį galima būtų pasakyti, kad jis „vienareikšmiškos reputacijos““vienareikšmiškai vertinamas“ ar pan?

 • inf

  Sutinku su viskuo, išskyrus tą vietą apie R. Milašiūną. Kadangi jis mano bendrakursis ir kažkiek jį pažįstu, jaučiu pareigą jį apginti. Jis ne tariamas, o tikras psichoanalitikas. Tai nėra titulas, panašus į „vyriausios raganos“ vardą. Tai rimta medicininė specialybė, kuriai įgyti reikia turėti aukštąjį medicininį išsilavinimą bei ne pačius paprasčiausius papildomus mokslus.

  Mano nuomone jis visai be reikalo viešai (žurnalistams) kalbėjo apie politikus. Galvoju, kad pasimokė iš to ir klaidos nebepakartos.

 • Elfė

  Muziejininkai nėra statybininkai, bendrovių sąmatas įvertino atestuoti samdomi ekspertai, kurie norodė, jog mažiausią kainą pasiūliusių bendrovių samatose nėra nurodyti visi būtini darbai.
  Muziejus dėl kiekvieno žingsnio konsultavosi su viešųjų pirkimų tarnyba, nes tokios apimties tarptautinis konkursas pirmas muziejaus praktikoje.
  O dabar muziejininkai jaučiasi tik titanų kovos stebėtojais: statybų-politikos-žiniasklaidos titanai žaidžia ping-pongą, o muziejui vis kliūva per nosį…