IV rezus minus: gal yra tokiu? O gal nereikia?

Papildytas…ir dar kartą papildytas…

Taigi gavau laišką (jis apačioje). Nesu labai patiklus, todėl prieš skelbdamas, paskambinau po juo buvusiu nurodytu telefonu:

Atsiliepė moteriškas balsas. Paklausiau, ar vis dar reikia kraujo ir galbūt reikia tą laišką paviešinti.

Atsakė, kad dar reikia ir kad būtų labai dėkingi.

Ji taip pat patvirtino, kad galima rašyti ir jai ir nurodė savo pašto adresą.

 Tai paėmiau ir paviešinau:

Žmonės prašo pagalbos:

Skubiai reikalingas ,,IV rezus minus grupės kraujas,, Draugų 2-jų metukų mergytei nustatė kraujo vėžį. Šiuo metu pastoviai yra statoma kraujo lašalinė. Jei kas galite padėti parašykite …. (el.pašto adresą išėmiau) arba ….. Ačiū. Persiųskit pažįstamiems, gal kas turi šią retą kraujo grupę.

 Bet po iš karto radau Zeppelinus komentarą ir nuorodą į Dariaus Kairaičio blogą: http://pavaryk.blogspot.com/2008/02/kaip-gesinamas-pasitikjimas-pagalbos.html

Visiškai sutinku su Dariumi.

Tačiau manau, kad tai visiškai ne pokštas, o nusikaltimas. Už kurį kažkas turėtų atsakyti.

Dėsiu pastangas, kad taip ir atsitiktų.

P.S. Pavyko pakalbėti dar kartą su Raimonda. Ji nieko nežinojo ir tą laišką gavo iš kito žmogaus. Pati nebandė aiškintis, ar visa ši istorija yra tiesa..

Sakė: „Tiesiog patikėjau“…

Negali pykti, kai žmogus tiki.

Bet ar tai tikėjimas ar tiesiog lengvatikiškumas…

Ir kai pagalvoji, tai ne tik čio laiško problema. Čia visos visuomenės problema.

Mes per daug lengvai viskuo patikime…

(10 balsų, vidurkis: 4,30 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Deja, tai mergaitei jau seniai niekas nepades, pavelavot gerokai. Nustokit platint sita grandinini laiska ir gadint gyvenima Ingridai Kazlauskienei

 • Anonimas

  šiai „žiniai“ jau mažiausiai metai..

  o internete sklando gandai, kad ta mergaitė jau prieš metus mirusi..

 • Anonimas

  Vien per google užsidėjus meilą meta bent metų senumo žinutes supermamu forume… ką gali žinot, gal vis dar reikia…

 • Anonimas

  O jei tiesa, ką rašo įvairiuose forumuose, kad čia melaginga informacija, tai tik dar liūdniau pasidaro.

 • Darius Kairaitis jau aiškinosi šią istoriją:

  http://pavaryk.blogspot.com/2008/02/kaip-gesinamas-pasitikjimas-pagalbos.html

  Ten aptinkame štai ką:

  Sveiki,
  kraujo nereikia, kažkas žaidžia turbūt, kad karts nuo karto vėl prasiunčia šį laišką.
  Kraujo reikėjo prieš 2 metus. Vaikelis mirė prieš metus.
  Dėkui už rūpestį.

  Su pagarba,
  Ingrida

  28 Sausio, 2009 23:48

  Taigi, deja…:(

  • Norejau ir as ideti sia laisko kopija, gerai, kad nutariau parziureti komentarus… O, beje as ir atsimenu kazkiek pirminius tu laisku variantus.
   Ka padarysi, tokia tauta musu. Prisimenu, gal pries 10 metu man vienas draugas deste savo, deja, liudnas mintis [jis jau ne jaunuolis jam apie 65 metus, bet pazangus kaip reta – is savo kartos vienas pirmuju ismoko naudotis tiek kompu, tiek internetu], sake „problema su lietuviais. Nueini i koki nors foruma pasiklausti kaip susinstaliuoti pvz. modema, tai is pradziu tave isvadina zasinu, asilu, išsišaipo, o veliau ka nors nerišliai paraso. Arba visai neparaso. Gerai, kad rusiskai mokam. Pas rusus kur bpakliutum – paklausk, visi jei tik zino, paaiskina normaliai, be jokios ironijos“. Su visokiais tokiais laiskais, pas mus taip p[at tikra problema. O jei dar prisiminsime kiek kartu per menesi gauname ilgiausias „paklodes“ „išminties krislu“, kurios uzbaigiamos mazdaug taip „si laiska issiuntinek penkiems draugams. Jei ji istrinsi, tave uzklups nelaimes…“, tai jau drasiai galima sakyti, kad turime tikrai dideliu problemu, vertu gal ne tik teisesaugos demesio, bet ir psichologu ar psichiatru pagalbos.

   • Anonimas

    Chain leteriai ( http://en.wikipedia.org/wiki/Chain_letter ) ir interneto troliai ( http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_(Internet) ) nėra jokia lietuviška problema. Viskas priklauso nuo forumo moderavimo ir nemanau, kad Lietuvos interneto etiketas kuo nors skiriasi nuo rusiško ar kitokio.

    • Nezinau ar paciam yra teke moderuoti dideli foruma. Man teko gana ilgai ir jokiu budu nebenoreciau gryzti prie sio darbo. Nemokamai pluseti valandu valandas, manau pats suprantate. O be to kalbu apie elementaru zmoniu mentaliteta, erudicija ir kitus panasius dalykus. Deja, musu zmones dar labai neauksto kulturinio lygio, labai daug tokiu, krie isivaizduoja, kad pateikdami grubius atsakymus taip uzsiaugina savo intelektini koeficienta.

     • na, aš turiu jau netrumpos moderavimo patirties ir nė kiek nesigailiu. Puikus būdas įgyvendinti ne kurias idėjas ir formuoti bendruomenę.
      Aišku, to laiko gal ir gaila kartais, bet gerai padirbėjus metus laiko vis labiau ima veikti dalyvių savimoderacija ir nekorektiškumų praktiškai nėra net atostogaujant.

      sorry už OT. tą laišką irgi gavau iš gero pažįstamo, bet netrukus atėjo ir paneigimas.

 • Anonimas

  Baisu. Persiunčiau 3 kart į komentarus. Viešumon ištraukti tokius „pokštininkus“, tai net ne marodiorai , kažkas baisiau.

 • Anonimas

  Artūrai, išimkit tos moters asmeninę informacija, ji tiesiog neturi patirties su internetu, tas laiškas matyt pradeda keliauti kai kaškas prisijungia prie savo email po metų pertraukos, jokio kriminalo tokiuose dalykuose nėra, panašiai būna net su skelbimais laikraštyje, o su email dar lengviau suklysti, jeigu retai naudojasi.

 • Anonimas

  as irgi siandien gavau

 • Anonimas

  Man visi sitie laiskai labiau panasus ne i naivaus patiklumo apraiskas, o i tikejima nemokama indulgencija. Mazdaug issiuntei 100 laiskuciu ir sazine rami. Norime pigiai ir per daug nepersidirbdami buti geri. O tai jau kur kas bjauriau uz patikluma.
  O kazkas nepatingejo, paskambino, pasiaiskino.

  • Anonimas

   sutinku..

   sėdi kokia moterėlė kur nors žemėtvarkoj per makles sklypų prisipirkusi, arba „atsikėlusi“ iš didžiasalio į trakus..
   persiunčia tokį laiškutį – ir jau ji geras žmogus patampa..

 • „Ir kai pagalvoji, tai ne tik čio laiško problema. Čia visos visuomenės problema. Mes per daug lengvai viskuo patikime…“

  O yra ir tokių žmonių, kaip aš, kurie iš karto netiki. Neteigiu, kad 100 proc., bet devyniais iš dešimties vos pamatęs ignoruoju. Kita visuomenės problema: kai aplink tiek daug istorijų-vaiduoklių, pradedi tiesiog niekuo nebetikėt. Nesigilindamas.

 • Anonimas

  va ir yra dabar pasirinkimas – tikėti ar netikėti. Aš jau keli metai kraujo donorė, mano aplinkoje mane supranta tik keletas žmonių, visi klausia, o kam? o gal atsitiko kas nors (tipo sunki asmeninė patirtis)? o kas tau iš to? nieko :) gaunu šokolado dovanų :)
  va taip ir pagalba tokiems laiškų autoriams, jei netikėsi – nepadėsi, o jei tikėsi, šiuo atveju vėl negerai. O nesigilinimas irgi ne išeitis, bet gal taip paprasčiau. Aš asmeniškai už tai, kad žmonės matytų realią situaciją ir patys darytų sprendimus, o užmerkti akis ir sakyti, kad nėra bėdų… Juk jei žmogus žmogui žmogus, tai ir žmogus žmogui žmogus.

 • Anonimas

  Tikrinti reikia, bet geriau tegu būna be reikalo, negu pritrūktų rimtam atvejui.
  Aš pats senokai nebesu donoru, nes draudžia daktarai dėl aukšto kraujospūdžio.

 • Anonimas

  Tai va. Šiandien irgi gavau. Ignoravau. O kadangi kraujas 4-, tai dar gavau „užvažiavimą“ – „o jeigu tavo vaikas sirgtų ir tau reikėtų?“.
  Esmė tame, kad laiškas vaikčiojęs prieš gerus metus nebuvo „fake“. Tuomet pasisiūlius, atrašė p. Ingridos vyras. Teksto neišsaugojau, bet pagrindinė mintis buvo „dėkojam labai visiems, šiuo metu kraujo daugiau negu pakankamai. Ir dar – neberašykit Ingridai, ji ligoninėje ir laiškų skaityti tikrai neturi laiko“.
  Tad šiandien gavus tą patį laišką iš karto kilo klausimai: kodėl mergaitei vis dar du metukai? kodėl tik dabar nustatė ligą? kodėl tėtis nesinaudoja turimais atsiliepusių emailais susisiekti tiesiogiai su turinčiais reikalingą kraują?
  Atsakymas aiškus. Bet kokia to prasmė? Čia tipo kaifas paversti pagalbos laišką grandininiu? Tai dar tik tereikėjo prirašyti „Persiųsk savo pažįstamiems, nes jei nepersiųsi, nuo šios ligos kentės septynios tavo kartos“. Jomajo.

 • Anonimas

  Beje, kažkada vaikščiojo laiškas su ale „sergančių vaikų rašytais eilėraščiais“, su nemirtingu bajeriu laiško pabaigoje „persiųsk visiems pažįstamiems, nes Raudonasis kryžius už kiekvieną persiuntimą skiria 1 JAV centą vėžio gydymo tyrimams“ ar kažkaip panašiai.
  Kai kolegės kokį trečią kartą paklausiau, kurių velnių ir vėl šiukšlina mano pašto dėžę, atsakymas buvo toks „O ką aš žinau. Nieko aš tuose emailuose nesuprantu. Bet jei persiųsiu, blogiau tai nebus. Dėl visa pikto“
  Va tep.

 • Anonimas

  Verta žinoti apie el. paštu platinamus pagalbos ar pavojaus šauksmus:
  http: //www. esaugumas. lt /index.php?-302547050

 • Anonimas

  O gal kad šitas bjaurus reikalas veltui nenueitų einam visi profilaktiškai priduoti kraujo?

 • Anonimas

  as irgi gavau si laiskuti. Is pradziu siektiek uzvire emocijos (turiu sunu panasaus amziaus), bet paskui isijunge sveikas protas. Kai atradau si A. Raco straipsneli, tai parasiau tiems, kurie atsiunte si laiskeli. Atsakymas paprastas: nuorodos i si straipsni ir i Dariaus Kairaicio bloga. Ir pasiuliau atidziai paskaityti komentarus. Stai taip. Bet… Is esmes yra kita medalio puse: pries pusmeti kolegai atsitiko nelaime ir jam prireike kraujo perpylimo. O jo, deja, Lietuvoje itin truksta… Aciu Dievui, kolegai su sveikata viskas susitvarke, bet kraujo, skirto perpylimimams, trukumo problema neisnyko…

 • martelis

  Arturai, labai panasu laiska i sia tema gavau siandiena siandiena ir as. Jis va toks [man irgi pasirode jau kazkada skaitytas]:

  LABAI PRASAU PERSKAITYKITE, TIKRAI SVARBU!!!

  ________________________________
  „Pries pora savaiciu viename Paryziaus kino teatre moteris atsisedo
  ant kreslo ir pajuto adata. Ji atsistojo paziureti kas ten yra ir
  pamate adata ismeigta keden ir rasteli su uzrasu „jus ka tik buvote uzkrestas ZIV“.
  ZIV kontroles centras pranesa apie daug panasiu atsitikimu, atsitikusiu neseniai
  kituose miestuose. Visos adatos buvo infekuotos ZIV. Taip pat centras informuoja, kad
  tokios adatos buvo rastos ir visuomeniniuose bankomatuose. Mes
  kvie?iame visus, susidurusius su panasia situacija buti atsargiems.
  Svarbu buti budriems ir kruops?iai apziureti kedes visuomeninese
  vietose pries atsisedant. Kruopstaus apziurejimo turetu pakakt. Taip
  pat mes prasom kiekvieno, kas gaus sia zinute, parodyti savo
  artimiesiems ir draugams, ir perspeti apie potencialia gresme.
  Informacija apie incidentus Paryziuje buvo paskelbta vietines
  policijos Ville d’Issy Les Moulineaux ir issiusta i visus Prancuzijos
  departamentus ir i visus miestus.
  Neseniai vienas gydytojas papasakojo apie panasu ivyki, ivykusi vienai
  jo pacientei kino teatre Prijja, Deli. Mergina, kuri ruosesi isteketi
  po keliu menesiu,isidure filmo metu. Prie adatos buvo prisegtas lapelis su uzrasu –
  „Sveiki atvyke i pasauline seima – ZIV infekuotoju“. Neziurint i tai, kad gydytojai
  paaiskino jos seimai, jog praeis 6 menesiai kol virusas pakankamai
  sustipres ir prades ardyti imuniteta, ir sveikas zmogus gales gyventi dar apie 5-6 metus. Mergina
  mire po 4 menesiu, tikriausiai del soko.
  Visi mes, su Dievo pagalba turime buti atsargus visuomeninese vietose. Pagalvokite apie tai, kad
  jus galite isgelbeti kazkieno gyvenima issiunte sia informacija
  toliau. Prasau skirkite keleta sekundziu savo laiko, kad issiustumete
  si laiska.
  Tikrai bukit atsargus: pas mus, Peterburge, adatas priklijuoja
  laiptinese ant tureklu, todel tamsoje leidziantis ir laikantis uz
  tureklu galima isidurti adata, kuri uzkresta ZIV.

  Pagarbiai,
  Kestutis Matulionis
  Generalinis direktorius
  Tel. (+370 5)2375 675 , fax. 2 375 678,
  mob.tel. +370 687 46681
  Nemen?inës pl. 15a,
  Vilnius, Lietuva.
  mailto: kestutis.matulionis@mct.lt >
  kestutis.matulionis@mct.lt
  MCT Medicinos Centru Tinklas. UAB
  Pastaba , vaikstant Vilniaus Kalvariju turguje gali gauti
  bakstelejima i kuri nekreipsi demesio, veliau suzino ,kad serga ZIV .
  bukite atsargus nuzmogejimas pasieke virsune .

  Taigi, as taip pat pasiunciau p. Matulionio firmos adresu paklausima. Ir stai koks atejo atsakymas…

  Sveiki, ačiu, kad parasete.

  Visu pirma atsakydama į J?s? klausima informuoju, kad Kestutis Matulionis dirbo, bet jau daug metų nebedirba musų įmonėje.

  Sis lai?kas prad?jo vaikščioti labai seniai, pries kelis metus mus u?pl?do šį lai?k? gavusi? zmoni? lai?k? ir skambuči? banga. Negalime kaltinti ?moni?, kurie nuo?ird?iai susir?pina gav? ?? lai?k?, ta?iau skambu?i? ir lai?k? kiekis labai trukd? normaliai dirbti, tod?l buvome priversti kreiptis ? policij?. Policija nustat?, kad ?is lai?kas yra internetu platinama ?iuk?l? (spam’as) ir prad?jo tyrim? d?l ?i? lai?k? platinimo.

  Ar ?is tyrimas pabaigtas, ne?inau ir negaliu pasakyti, ar platindamas ?? lai?k? arba patalpinamas j? ? savo interneto tinklap? rizikuojate patekti ? teis?saugos akirat?.

  Taigi dar kartą ačiū, kad para??te ir, tikiuosi, kad neprisidėsite prie internetu platinam? šiukšlių kiekio gausinimo

  Pagarbiai

  Ksenija Vasiljeva
  „Medea“ ?moni? tinklas
  Turni?ki? g. 7 LT-10104 Vilnius
  tel. 2375675
  faksas 52375678
  ksenija@medea.lt

  p.s. O visgi idomu ar tas tyrimas baigtas, ar ir liko duleti stalciuose…

 • Sveiki,esu Anglijoje ir snd gavau jau 2 sms,kad reikalingas kraujas tai 2 metu mergaitei 4 rezus minus. Logikos jokios nera,kazkokia nesamone!