Išeinu į kūrybinį konkursą

…Šią savaitę daug laiko praleisiu VU žurnalistikos bakalauro studijų programos Kūrybinio konkurso komisijoje.

Paskutinį kartą į būsimuosius žurnalistus turėjau progos pasižvalgyti prieš ketverius metus. Tada buvo įdomu ir šiek tiek liūdna.

Esu optimistas ir tikiuosiu, kad padėtis pasikeitė į gera ir kad pamatysiu daug jaunimo, kuris po kelerių metų kėsinsis į mano darbo vietą bei sugrąžins žiniasklaidos prestižą.

 Žiūrėsim, kaip yra iš tikrųjų.

Tiesa, informaciniame laiške komisijos nariams buvo priminta, kad „konkurso laikotarpiu komisijos nariai, vadovaudamiesi reglamentu, negali komentuoti konkurso ir pretendentų atsakymų“.

Tad įspūdžiai – tik pasibaigus konkursui – kada nors savaitgalį.

O šią savaitę, neužpykit, manęs čia bus gerokai mažiau.

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Matotaupa

  Lauksiu jūsų pasisakymų šia tema. Turiu viltį (nesuprantu, kuom pagrįstą), kad pats jais pasidžiaugsite ir mums parašysite ką nors gero ir įkvepiančio apie būsimus Lietuvos žurnalistus.
  Norėčiau, kad taip būtų. Bet kaip sakoma – gerais norais kelias į pragarą grįstas :-)
  Sėmkės!

 • Kaip vertinate tai, kad stojant į žurnalistiką reikia informatikos metinio pažymio?

  • Valentinas

   Martynai, teigiamai, nes mokės rašyti blogą ir pats susinstaliuoti wordpress :)

 • Martynai, reiktų gerai vertinti, nes žurnalistas turi sugebėti bent su wordu dirbti…
  O šiaip, pone Račai, gaila man stojančiųjų:) Manau, kad juos truputį suvartysite… Gerai, kad nestoju šiemet:p

  • Musė

   O man gaila A. Račo, kad jo stojantieji nesuvartytų :)

 • Matotaupa

  Kažkam rūpi žurnalistika, kažkam – akrobtika (susivartymai, pasivartymai, apsivartymai)…

 • Bakalaurams reikia išmokti abi versijas, jei komisijoje sėdės V.Laučius, tai atsakinėti reikėtų taip:
  http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/article.php?id=18353959

 • Musė

  Mieli abiturientai, stojantys į žurnalistiką, kreipiuosi į jus. Aš nepatingėjau ir paruošiau tekstuką, ką reikia šnekėti per kūrybinį konkursą, kad gautumėte iš A. Račo dešimtuką su pliusu.

  Kalbėdami apie šiuolaikinę Lietuvos žiniasklaidą, būtinai įvardinkite didžiausius jos trūkumus – žemą TV laidų lygį (Humoro klubas), nekultūringus nepraustaburnius portalų komentatorius (siūlau paminėti Fredį, Trojų ar Pikasą), neobjektyvumą (Paksius nekaltas, aplinka kalta), gėjų teisių pažeidimus (Respublika), davatkiškumą (Vyskupų konferencijos laiškas pagrindiniuose portaluose), skūpumą (kad nemoka A.Račui už interviu).

  Galite man nedėkoti, tai buvo nesunku.

 • Artūrai, gerai, kad prisiminei įpareigojimą šią savaitę patylėti :-) O šiaip tai pats žinai tendencijas. Jos vienus džiugina, kitus liūdina. pasidalinsime įspūdžiais vėliau, o šiuo metu galime tik paspėlioti, kaip pastarijei 4 metai, kol Artūras nebuvo komisijose, galėjo paveikti jaunus žmones.

 • WU

  Artūrai, Jūs labai mėgstat reaguoti, kai esate kritikuojamas argumentais ad hominem :) Ne gi nenusispjauti?

  • WU, nesupratau klausimo…

   • WU

    Mano teiginys, kad per daug dėmesio skiriate tiems, kurie bando lįsti į asmeniškumus ir ten jums įkąsti. O taip žaidžia todėl, nes žino sulauksią atoveiksmio. Jūs „įgalinat“ juos.. Tiesiog pasiūlymas, mažiau kreipti dėmesį ir patys apsiramins.

    • Maras

     Visiškai pritariu WU.

    • WU, jei skaityčiau aš vienas, taip ir daryčiau. Bet turėdamas galvoje, kad čia kartais užsuka naujų žmonių ir jie, pavyzdžiui randa fredį įžūliai meluojant, kad A.Račas viešai prisipažino, jog yra socialistas arba Musę, sakant, kad A.Račui visada viskas blogai“, manau turiu reaguoti. Priešingu atveju, kas nors priims fredžių ir musių kliedesius ir melus už gryną pinigą.

     • WU

      Kiekvienam komentatoriui, jau atsirado kontrakomentatorius. Manau, mąstantys žmonės patys turėtų atsirinkti. Aišku, darykit kaip Jums atrodo geriau.

     • WU, ačiū jums…:)

      Beje, yra ir kitas būdas nekreipti dėmesio, kuriuo aš naudojuosi. Ir šiame tinklaraštyje turiu puikų įrodymą, kad jis labai gerai veikia:) Tiesa, jo poveikis nėra amžinas, bet vis pažanga.

     • nerijus

      Ar tai nėra „geras“- „blogas“ komantaras, vertinimo blokavimas?

     • Maras

      Viešas žmogus kažin ar gali paneigti visus visur jam svaidomus kaltinimus ir kliedesius. Ar verta? Tuoj atsiranda manančių, kad jei neigia, tai tikrai kažkas yra ir pan.
      Bet nesakė Musė taip, nesakė, jau rašiau :).

     • Marai, kas ką mano, ne mano reikalas. O grįžtant prie jūsų taip ginamos musės, tai galima pacituoti ir tiksliau:

      „Kartais gali susidaryti įspūdį – tam A. Račui visada viskas blogai. Visada visus kritikuoja.“

      „Tuo tarpu apie melagio su pypke valdymą kokia nors Artūro po pagalve laikoma Komjaunimo tiesa nieko blogo nerašydavo.“

      „Todėl nuolatinis smulkiausių kabliukų ieškojimas niekad nepastebint jokių pozityvių sprendimų man kartais atrodo ne kaip rimta analizė, o kaip amsėjimas dėl amsėjimo.“

      Ir tai jūs vadinate argumentuota kritika?…

      Atsiprašau, bet tokiu atveju mes be reikalo ginčijamės:)

     • Fredis*

      Gerai, kad Artūras Račas turi priešą NR1 Musę. Atokvėpis Fredžiui*.

     • Musė

      Mielas Artūrai, nepykite. Aš vis galvoju, kodėl mane dažnai kaltina dėl asmeniškos kritikos, jei aš jūsų asmeninių savybių nekritikuoju. Man patinka ir jūsų velvetkės, ir plaukų kirpimas, o kur dar malonus balsas ir tyras akių žvilgsnis ! :)

      Privertėte mane pastebėti, kad aš dažnokai vartoju kategoriškus žodelius „visad“, „niekad“. Bet tai turbūt grynai bobiškas bruožas. Negi neteko girdėti – „tu man NIEKAD gėlių nepadovanoji“ arba „tu VISADA pritaškai vonioje!“.

      Dėl Komjaunimo tiesos savo žodžių neatsiimu – ir anksčiau zyziau, kad nepastebite Valatkos nuošnekų, bet jūsų pastarasis liaupsinamasis įrašas kalba pats už save. Visgi aš nemanau, kad jūs agentas Kukutis :)

     • mdxacuk

      Čia tikrai ne argumentuota kritika. Tai vadinama apibendrinta nuomone. Sakyčiau netgi gana elegantiškai išdėstyta. Nes Musė, pasirodo, yra profesionali žurnalistė. Netgi ne savamokslė, kaip pas mus kartais pasitaiko.

      Aišku, kaip profesionalė turėjo atskirt nuomonę nuo fakto. Bet kadangi skaitytojai Lietuvoj dar nuo tarybinių laikų įpratę skaityt faktų ir nuomonių košę, tai tikriausiai sugebės atsirinkti.

     • nerijus

      mdxacuk

      Atsiprašau, tikrai pagalvojau, kad vertins baigiančiųjų darbus :)
      Blondinas, ką padarysi :)

      O kas dėl priimti- nepriimti, tai…

      Enšteinas, kaip žinia, nebuvo gabus moksleivis :)

      Dažniausiai, kuris „saldžiai“ kalba ar rašo, būna užsislėpęs pataikūnas ( norėjosi kitaip parašyti ) ar pasislėpęs už „storos piniginės“, kuri, dažniausiai būna tėvelių :)

      Ši atranka, man primena šokių, dainų dešimtuką ar net atranką į „kelias į žvaigždes“, „Eurovision song contest“ :)

     • nerijus

      Matau, kaip A. Račas ir kt. kilnoja lenteles su užrašais:

      „vėpla“,
      „pataikūnas“,
      „stora piniginė“,
      „miliūtė“,
      „nausėda“,
      „jakilaitis“,
      „valatka“,
      „dosnkis“,
      „račas“,
      „žurnalistas“

      vertinimus žodžiais, paverčiame balais- ( 10- balė sistema ) iš viršaus į apačią. Dėl paskutinių dviejų, abejojau, kurį pirma rašyti.

 • mdxacuk

  Įdomiausia, jog į komisiją kviečia žmogų, kuris yra pasisakęs, kad tą Žurnalistikos institutą seniai reikia panaikinti. O žurnalistus pirmiausia reikia mokyti amato (gal taburečių darymo ar ko, nežinau), o tik paskui truputį dar pamokyti rašyti be klaidų.

 • nerijus

  mdxacuk

  O žinai, dėl kokios priežasties taip buvo pasakyta?
  Galvoju, kad dėl tos pačios, jog „gimsta“ tokie, kaip Jakilaitis ar Miliūtė…Ir tokie,kur darbą ir talentą aukoja pinigams.
  Kam tokie reikalingi?

  Jakilaitį galiu pagirti, nes žmogus RYŠKIAI pasikeitė- mokosi būti nešališku ir gan neblogai sekasi :) Kaip sakoma: tfu- nesiklausyk!!!

  Artūrai, kaip žurnalistas, turėtumėt būti nuolankesnis ir kantresnis kitokiai nuomonei.
  Tikiu, kad darbus vertinsit, kaip žurnalistas- žurnalisto darbą, o ne pagal nuomonės nesutapimą. To ir linkiu.

  • Nerijau, parodykit kantresnį už mane kitokiai nuomonei…:) O dėl nuolankumo, tai labai atsiprašau – tai nėra pagrindinė mano charakterio savybė. Ir, žinote ką? Visai nesirengiu keistis.

   Norinčių tapti žurnalistais ir jų darbus vertinau ir vertinsiu pagal tai, ar jie turi žinių, ar jie domisi tuo kas vyksta šalia jų ir kiek toliau nuo jų, ar turi savo nuomonę ir gali argumentuotai ją apginti, ar skaito knygas, gali logiškai mąstyti ir panašiai. Klausyti tamstos patarimo ir vertinti stojančiųjų kaip žurnalistų, deja negaliu, nes jie – dar ne žurnalistai.

   • nerijus

    Jų specialybė diplomuose rodys, kad jie žurnalistai :)

    O jus, kaip reaguotumėte ( bigiant žurnalsitikos specialybę ir laukiant diplomo ), kai salėje sėdintys profesoriai ir vertinantys Jūsų darbą sakytų, jog vertinam kaip eilinius studentus- manau, kad jausmas būtų nekoks ( žinant, kad širdyje jaučiatės kitaip ).
    Jie jau yra žurnalsitai ( nors ir „popieriniai“ ), o vertinti reikia jų gebėjimą, talentą būti jais.

    Kaip yra sakoma: be Artūro Račo palaiminimo- dar ne žurnalsitas?
    :)

    • mdxacuk

     Nesusigaudot mažumėlę apie ką čia kalbama. Čia yra vakarykščiai moksleiviai, dar tik pretenduojantys būt žurnalistikos studentais. Absoliuti dauguma jų ten nepateks ne tik šiemet, bet ir niekados.

     • nerijus

      Pateks- nepateks, tai jau jų reikalas ir gebėjimai, o ne tamstos, mano ar A.R. „štampas“- brokuotas.

      Turiu, gyvenimiškos patirties, kai elgiamasi ne pagal protą, o pagal prinsipus ir nuo to nukentėjęs. Ateis ir mano valanda, kai tie patys žmonės prašys mano pagalbos ir t.t.- nežinau, kaip elgsiuosi. Esu gan tolerantiškas, bet viskam yra ribos.

      mdxacuk

      Tamstos pasisakymai, dažniausiai neatspindi tai ką iš tikro galvojate, o tik tai, kad įtikti…Kam? Jums geriau žinoti.

     • mdxacuk

      Čia Nerijui.

      Nežinau, kaip galima elementariau paaiškint. Čia yra STOJAMASIS egzaminas. Niekas ten nieko dar nebaigia, jokių diplomų nelaukia ir jokie profesoriai salėj nesėdi. Ir pateks jų į tą žurnalistiką gal tik kas penktas, dešimtas ar dvidešimtas – nežinau, koks šiemet konkursas. Visi nepatekusieji čiuoš į vadybas, istorijas, geografijas, finansus, filologijas ar dar kur. Kada nors galės būt savamoksliais žurnalistais, jei norės. Klauskit, jeigu dar kažkas mano aiškinime nesuprantama. Pabandysiu ant pirštų…

   • Fredis*

    Šiandien žiniasklaidos flagmano Lryto redaktorius bandė logiškai ir argumentuotai pagrįsti teiginį (cituodamas poetą K.Skujenieks’ą), kad Latvijos nuopolis, krizė prasidėjo paskelbus šalies nepriklausomybę 1990-aisias, bandė išvesti paralelę su mūsų šalimi ir klausė kodėl mes neturime savo Skujenieks’o. Apsiskaitęs, susipažinęs su latvių poetų kūryba ir jų publicistika, ar priimtumėte jaunąjį Valatką mokytis žurnalistikos?

 • nerijus

  Artūrai

  Talentai ne gimsta, jie išugdomi!!!

 • Ramutė

  Mielas ,Artūrai, sėkmės , kantrybės ir tolerancijos !

 • Petriukas

  Šiaip palyginus neblogai, bet labai lietuviška reklama. Smaaaaarkiai per ilgas. Reikėjo viską sutalpinti į tris-penkias minutes maximum. Kita problema – nėra dinamikos, vaizdas nekabina – neįdomu žiūrėti. Nelauki, kas gi čia bus po pusės minutės, kaip čia dar nustebins, kas čia dar nutiks. Ale geriau nei nieko :)