Geriausias prezidentės darbas

K.Girnius šiandien alfa.lt vardija gerus prezidentės darbus per dvi pirmąsiais savaites.

Suranda jų gana nemažai.

O man geriausias darbas yra štai šis.

Ir pastangų reikėjo labai nedaug…

Labai džiaugiuosi už Prezidentę.

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • taigi

  Užtat ponas Arūnas kas vakarą skraido pro mano namus. Visus šluoja į šalikeles, ant kokio nesusipratėlio dar ir parėkauja, pamirksi švieselėmis. Nesvarbu, kad dažnai ir kelias būna tuščias, ir kiti vairuotojai baimingai traukiasi šalin.. Bet tai kaip dabar nepalėksi smagiai dideliu greičiu ir dar su šviesom? Tegul žino tauta kas lekia namo sriubos valgyti…

  • nesuprantu kuo blogai, kai aukščiausi valdžios pareigūnai važiuoja su palyda ir švyturėliais? Jei jie yra valstybės pagrindiniai asmenys tai jiem darbo, saugumo sąlygos turi būti atitinkamo lygio. Todėl skeptiškai vertinu tokį „važinėjimą be triukšmo“, kuris gal net daugiau darbo sukelia apsaugos pareigūnams.

   • gal tuomet paaiškintumei, kodėl „aukščiausi valdžios pareigūnai“ turėtų apskritai važinėtis su mirguliuojančia palyda? ar jų laikas yra brangesnis nei, tarkim, mano (programuotojo) ar mokytojo važiuojančio į mokyklą ar verslininko, sukančio per savo kontorą limonus nešvarių pinigų? kodėl tik jie, tie „aukščiausi valdžios pareigūnai“ gali važinėtis „su prioritetu“?

    ir nuo ko saugoti tuos pareigūnus apskritai? nuo paprastų mokesčių mokėtojų, kieno pinigais „aukščiausi valdžios pareigūnai“ švaistosi?

 • Ech pabūsiu įkyrus, bet man vienas geriausių Prezidentės darbų yra atsisakymas baliavoti su Uspaskiu. :)

  • Šmočiukas

   Tikrai taip.

  • Aras

   Kur ji čia taip atsisakė? Gal jos niekas nekvietė? :)

   • Užtat Artūras galėtų papasakoti apie Balių. :)

  • GIGA

   tai tokį puikų darbą atliko ir „tautos sąžinė“,nežiūrint,kad Viktoras padengė jo rinkimines skolas:)

 • zivile

  Negi sio blogo komentatoriams taip lengva galveles apsukti populistiniais žingsneliais? Dar prisiminkit, kad į Švediją skrido ekonomine klase reguliariuoju reisu. O paskui suskaičiuokit, kiek tokie išsikalinėjimai kainuoja papildomų lėšų, tam, kad būtų užtikrintas privalomas pirmojo asmens saugumas. Kiek žinau, jei tektų prezidentei kitos šalies oro uoste pakeisti lėktuvą, į VIP salę būtų privalomai atsiunčiamas ambasadorius, kuris turėtų ją užimti, būtų stiprinamas saugumas, o kur dar VIP salės kaina, ambasadoriaus ir komandos darbo laikas ir t.t. ir t.p. Taip ir su švyturėliais ir stabčiojimais prie šviesoforų – ko gero armija apsauginių prie kiekvieno stebi situaciją, o tauta didžiuojas tokia masių prezidente.

  • Fredis*

   Liepa-rugpjūtis, tuščios Žirmūnų ir Antakalnio gatvės,
   Živile, nuo rudens viskas stos į savo vietas, tvarka – bus.
   Išoriškai efektingiausias darbas – pokylio Prezidentūroje atsisakymas, o politine prasme – pirmas vizitas per Švediją į Latviją, o ne pas lenkus.

 • Zero

  Kas i Svedija vaziavo tai normalu – reikia susipazinti su tikraisiais Lietuvos seimininkais )

 • R,

  Džiugu girdėti.
  Gal tai ir nebuvo taip aktualu tiems, kurie rytais Vilniaus centre nevaikščiodavo. Man tekdavo dažnokai praeit pro prezidentūrą, kai į darbą Adamkų veždavo. Nepatiko…
  Živile, kam taip dėl visko burbėti? Pirmą įvardijat žingsnį kaip populistinį, o po to pagrindžiat savo nuomone: „ko gero…“. Čia labiau kultūros reikalas. Vienoje Vakarų Europos šalyje, kur teko gyventi, prie šviesoforų stovi ir karalienės automobilis. Kitas mentalitetas tiesiog…

 • Edgaras

  sutinku su Artūru, smulkmena, bet malonu :)
  Dėl nedalyvavimo Uspaskio gimtadienyje irgi :))

  • uno-s

   +100

 • zivile

  Burbejimo ir pati nemegstu – cia į R. pastabą. Bet dar labiau bjauriuosi šou elementais masių meilei užkariauti. Labiausiai trokštu, kad kiekvienas tiesiog dirbtų savo darbą: prezidentas, apsauginis, žurnalistas. Ir inauguracinio baliaus atsisakymas – neturėtų kelti euforijos – neženklus tai sutaupymas biudžetui. Nesu ankstesnio prezidento fanė, bet man kur kas didesnį padarė įspūdį praslydusi informacija, kad žmogus tiesiog nevykdavo savaitgaliais niekur iš namų, kad nesukurtų papildomų problemų apsaugos darbuotojams ir leistų jiems pabūti su savo šeima. Svarbiausia – visa tai tyliai ir be pompos.
  O dėl kito mentaliteto – (čia vėl R.) net ir jis kartais nepadeda – Ulofo Palmės pavyzdys.
  Geriau jau iš esmės ką nors nuveiktų ta mūsų taupioji masių prezidentė ir užuot gąsdinusi krize, vagiančiais ministrais, inicijuotų vartojimo skatinimą ar bent jau suvokimą, kad jei šiandien tu perki prekę ar paslaugą, tai ryt pirks ir iš tavęs. Nes kitaip tai tik liūdesys ir didis noras emigruoti.

  • gerb. Živile, neabejoju, kad jūs sugebėtumėte gerokai daugiau nuveikti. tad pirmyn, pasikazoję sijoną nešdinkitės dirbti Lietuvos labui, kad ateinančiuose rinkimuose į prezidentus galėtume balsuoti už jus.

   • zivile

    dirbu ne tik sijoną pasikaišiusi, lauksiu balso per kitus rinkimus.

    • kol kas kalbat daugiau, nei dirbat.

  • Lida

   „neturėtų kelti euforijos – neženklus tai sutaupymas biudžetui“ – jus ir moralinį aspektą įvertinate pagal kainą ?

   • zivile

    o kaip gi? žinoma. čia gi puikaus verslo plano pavyzdys – kuo menkesnėm sąnaudom, kuo patrauklesnį produktą pateikiam. Kur čia dar moralė? Man smagiau būtų, kad mano šalies prezidentė (pirma moteris juolab) norėtų ir turėtų su kuo pasidžiaugti šiuo įvykiu. Inauguracija juk turėtų būt ir komandos, kuri dirbo rinkimuose ir tos, kuri dirbs prezidentūroje naujo etapo pradžia.

  • simsim

   Dideli darbai prasideda nuo mažų dalykų. Kai smulkmena atrodo švyturėliai, ekonominė klasė lėktuve ir t.t., kiti dalykai irgi nebeatrodo labai dideli ir reikšmingi – taksi Vilnius – Kaunas, reprezentaciniai kostiumai and so on.

 • Matotaupa

  Kuo toliau, tuo gražiau. Gal greitai Grybauskaitė su dviračiu pradės važinėti, arba su riedlente. Vietoje lėktuvo – dyzelinis traukinys, vietoje apsauginių – Saulėns (tik pora bambalių tekainuotų)…

  • o tau kas darbo, kad vazinės dyzeliniu traukiniu?

   • Matotaupa

    O koks jūsų reikalas, kas man darbo?

    • loji, tai ir klausiu – dėl ko loji?

     • Matotaupa

      zekas,
      Jei jūs bendraujate gyvuliškai, tai jūs – fenomenas. Aš tai su tokiais gyvuliais dar nemoku bendrauti, bet su jumis pasipraktikavęs gal išmoksiu.

     • jei nesupratai, tai paaiškinu – stengiuosi kalbėti tau suprantama kalba.

      klausiu dar kartą – kokios tau problemos, jei prezidentė važinėtų dyzeliniu traukiniu? klausimą supratai? jei supratai, malonėk ir atsakyti, kad nebūtum maišomas su lietuvių kalbos nesuprantančiu ir lojančiu šunimi.

     • Matotaupa

      Labai atsiprašau, ponas zekas, kad nepaklusau tokiam proto bokštui, kultūringam šviesuoliui ir autoritetui kaip jūs. Dabar bėgu išsiverkti apkabinęs pagalvę, taip paniekintas, pastatytas į vietą ir nelaimingas.
      Ar lesite man pasitaisyti, ar pasmerksite mane amžinoms pragaro kančioms?
      P.S. Matote, kai norite sugebate ir pora normalių žodžių ištarti tarp urzgimo ir inkštimo garsų. Pažanga.

     • rūpinkis savo pažanga, nes į klausimą apie tai, kokios tau bėdos dėl to, kad prezidentė važinėtų dyzeliniu traukiniu iš trečio karto taip ir neatsakei.

     • Matotaupa

      Ačiū už labai už vertingus patarimus, ponas zekas, ir gilias mintis. Galima aš jas konspektuosiu į užrašų knygelę? Ką ten knygelę, čia reikės didelės knygos, gal net kelių tomų… Tokie minčių perlai turi išlikti ateities kartoms.
      Jūs labai pamaloninote mane, kad atkreipėte savo didžiai užimtą dėmesį į mano menkutes bėdas.
      Lenkiuosi jums iki žemės.
      Lauksiu tolesnių jūsų išminties kristalų.
      Su pagarba

 • Aras

  Gal būt ir geriausias jos darbas kol kas, bet iki šiol, viskas ką ji darė trenkia pigiu populizmu, lyg naftalinu. Ar tai populizmas, skirtas išlaikyti aukštus reitingus, ar tvirtos moralinės nuostatos – parodys laikas, bent jau tas mistinis 100 dienų laikotarpis, per kurį žurnalistai įsipareigoja nekritikuoti naujo politiko.

 • Petriukas

  „Gal būt ir geriausias jos darbas kol kas, bet iki šiol, viskas ką ji darė trenkia pigiu populizmu, lyg naftalinu. Ar tai populizmas, skirtas išlaikyti aukštus reitingus, ar tvirtos moralinės nuostatos“

  Va šis komentaras geriausiai parodo, kokioje stadijoje yra Lietuvos pilietinė visuomenė ir pasitikėjimas valdžia. Ir dar kažkas kažką aiškina apie tai, kad į rinkimus neina lietuviai ar ne patriotai yra. Dar džiaugtis reikia, kad tokį nepasitikėjim viskuo lygį pasiekus, neemigruoja visi vienu kartu.

  Tik negalvokit, kad Arą kuo nors kaltinu, kalbu apie Lietuvos realijas. Pats manau,kad tai yra išskaičiuotas populizmas :) Tik skirtingai nuo Aro, populizmo blogiu nelaikau. Laikau tai natūraliu dalyku, kaip ir Lolašvili ar viskį užkandamą raugintais agurkais.

  • Aras

   Kokias čia keistas išvadas darai, į rinkimus aš visada einu. :)
   O ar populizmas gerai/blogai priklauso nuo to, kas už jo slypi: sakykim buvęs prezidentas: išgalvota regiono lyderystė, Europos „metų žmogus“,visada „išreiškiąs susirūpinimą“, su grauduliu žiūrintis „pro užuolaidas“ ir t.t., t.y. buvo populistas iš didžiosios raidės, o kas už to slypėjo? LeoLT, auksiniai klozetai, Turniškių skandalas ir žmonių baimė ne be pagalbos nudribti iš devino aukšto. O retingai buv. prezidento tai aukšti…
   Žiūrėsim, kaip nauja ponia. Jau paskyrė melagėlį kariuomenės vadu. Pirma kregždutė – dar ne pavasaris, bet ar dangus niaukstosi greitai paaiškės: nauojo A. Teismo pirmininko skyrimas, VSD ir prokuratūros situacijos vertinimas ir t.t.

   • „Melagėlį kariuomenės vadu.“ Pasmirdo komsomolke.

    • Regis

     „Pasmirdo komsomolke“ – negaliu patikėt savo akimis. Valentinai čia rimtai pasmirdo? :)

     Valentinai pabandom įsigilinti be L.Ryto pagalbos ar kieno nors kito į tai ką padarė generolas (!) ne šiaip koks visų gerbiamas/negerbiamas Fredis. Generolas TEIGĖ (!) Seimo komisijos apklausoje (!), kad tūlas pilietis darė taip ir taip. Sąmoningai nerašau jokių pavardžių. Logiška būtų (manau) paprašyti generolo savo žodžius PAGRSĮSTI, gal ir ne teisiškai galiojančiais įrodymais bet bent jau bet kokiais įrodymais. Ypatingai turint omeny, kad kalbama apie mirusį pareigūną tos pačios šalies kuriai tas pats generolas privalo tarnauti.

     Aš manau viskas kaip ir taip aišku. Pats A.Pocius uždėjo nemažą dėmę ant savo kaip karininko garbės. Tačiau kaip vėlesni įvykiai parodė (rodo) mūsų šalyje karininko (pareigūno) garbė ne tokia ir svarbi (nieko naujo ir/ar nuostabaus). Žymiai svarbesnis tokio žmogaus lankstumo savybės, sugebėjimai prisitaikyti prie situacijos, partijos, bičiulių poreikių. Paprasčiau tariant žymiai svarbiau, kad į postą sodinamasis būtų „naš čelovek“.

     • „Kauno įvykiai, Juras“ – XXa. amžiaus KGB provokacija, kurią eskalavo „komsomolkė“, Paulauskas ir Co. Atlėpausi Regi, nedemonstruok savo kvailumo, prikask liežuvį, jei ko nors nesupranti – patylėk, protingiau atrodysi.

     • Regis

      oho Fredi, oho.

      Nepaprastai nuliūdinai Fredi, panašiai į tai kaip nuliūdina jau gerai paaugęs vaikas gydomas visokiomis priemonėmis ir po ilgo šlapimo laikymo ir vėl pridaręs į lovą. Liūdna.

      Iš tamstos komentaro asmeniškumus išgraibstę kaip muses iš barščių bandome tau argumentuotai oponuoti. „XXa. amžiaus KGB provokacija“ – galbūt, visai nesiginčiju dėlto. Jeigu taip rašai matyt turi svarų pagrindimą savo teiginiams. Bražuolės tiltą matyt irgi KGB sprogdino. Ai tiek to, asmeniškai aš kalbėjau apie karininko garbę. KGB ir kitų dalykų aš neliečiau. Nori paliest pirmyn. Tik prašau išsamiau ir aiškiau, su argumentais ir faktais. Visai įdomu, rimtai.

     • Ar

      fredžiuk,
      su kuo prikasti – ekskavatorium, kastuvu, ar fredžio liežuviu?!

     • Rytis I

      Generolas (jau-majoras) Seime atrodė kaip tikras „medinis kareivėlis“.. O palaimino – turbūt todėl, kad daugiau alternatyvų nebuvo. Tikėsimės, bus truputį geresnis nei g. Vitkauskas 40 metais.

     • Aras

      Mintyse Pocių taip pat su Vitkausku palyginau. Melagis yra melagis – be tvirtų moralinių vertybių stuburo. Būtų karas, toks veikėjas pirmas saugaus užutekio pasieškotų, o jūs visi – kapstykitės kaip išmanot. Skiriantieji šitą žmogų karuomenės vadu, matyt, galvojo, jog Europoje karo jau niekada nebebus ir kariuomenės vado postas – tai tik prestižinė, gerai apmokama kėdė lojaliesiems „Partijai“.

     • romas

      Regi, jūsų ironiškas teiginys „Bražuolės tiltą matyt irgi KGB sprogdino“ rodo jus žinant, kas sprogdino. Kiek suprantu, asmenys yra nesusiję su KGB, nes jie susiję su kažkuo kitu, kas nesuderinama su buvimu KGB, arba tai yra ne KGB, bet kita tos pačios šalies tarnybą. Galėtumėt pasidalinti informacija. Aš pvz., apart gandų ir įvairių versijų, nieko tikro nesu girdėjęs.

 • Jonas III

  Žymiai geriau pigus populizmas negu brangus populizmas

  • zivile

   tas pats …. tik kitoj pakuotėj.

   • Lida

    Kaip ?! Nuo kanų skirtumo turėtumėte būti euforijoje.

 • Jonas III

  Ledai būtinai pajudės (kai moterys ne tik pozicijoje, bet ir opozicijoje)

  • zivile

   nematau čia nieko gera – smagu būtų jei vienybe kvepėtų – tada ir ledai pajudėtų, bet kad nekelia prezidentė noro vienytis, nors tu ką:-)
   O kai bobos kalasi – nėr baisiau:-)

 • J.naivusis

  Kodėl nieks nepastebi dar vieno Prezidentės darbo – dėl užtvertų paežerių?

 • Beje, pilnas tekstas (t.y. originalas) yra čia: 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/56/50087/

 • Ups

  Ryžtingesnių D.G. karatė smūgių per dvi tarnystės tautai savaitės pastebimai nepasitaikė. Gal čia kokia gudrybė, norint suklaidinti priešininkus, todėl karingos panteros stilius keičiamas švelnesne – Siamo katės taktika.

 • Regis

  Galima pilnai suprasti gerb. Artūrą kuris rytais (vakarais) važinėja ta pačia Antakalnio gatve. Jeigu tai geriausias prezidentės darbas (iki šiol) tai spėju, kad dar geresnis darbas būtų jeigu žurnalistams išduotų mėlynus žiburėlius ar bent jau leistų važiuot autobusų juostomis ar ne? :)

  p.s. siūlyčiau visiems šiek tiek rimčiau pažiūrėt į šį tinklaraščio įrašą. Juk ne veltui gerb. analitikai ir tame tarpe A.Račas ieško gerų naujosios prezidentės darbų. Reikia gi kažkaip išlikti oriems ir vertiems savo vardo ir pagrįst savo nerealius lūkesčius dėl D.Grybauskaitės. O ta migla, kad atseit D.Grybauskaitė bus ryžtinga ir kovos už tautos interesus greitai išsisklaidys. Pakankamai greitai. Ir tada paaiškės labai nemaloni tiesa. D.Grybauskaitė sistemos žmogus. Ir išrinkta buvo panašiais metodais kaip susidorota su R.Paksu. Smegenų plovimo įvairiausiais būdais metodai. Nesakau (ir tikrai nemanau), kad R.Paksas gerai, D.Grybauskaitė blogai. Sakau tik tiek, kad mums formuojama nuomonė ir ji intensyviai peršama.

 • Rytis I

  Pigus populizmas, brangus populizmas – kodėl tik populizmas? O jei tai savo nuostatų įgyvendinimas, atsiribojimas (kažkiek) nuo užsistovėjusių taisyklių ir elito dabarties sampratos? Kas kapstėsi jos dūšioj ir gali patvirtinti – yra tik taip o ne kitaip?
  Tiesa sakant, net neradau „populizmo“ apibrėžimo, – naudojamas visur ir visada, vos kas nors pradeda elgtis truputį kitaip, nei prieš tai „buvusieji“. O jei žmogus tvarką pradeda daryti nuo savęs – dar didesnis populistas, nes tai pavojus visiems aplink „esantiems“.
  Čia radau bent šiokį tokį paaiškinimą (nors ir seniena), tiesa labai jau „išrutuliuotas“:
  http://www.eurozine.com/articles/article_2008-03-13-krastev-lt.html

 • Juozas

  Kolkas geriausias darbas yra šis http://vz.lt/straipsnis/2009/07/28/Grybauskaite_vetavo_istatyma_del_motinystes_ismoku_mazi , nors jis ir nesutampa su daugelio nusistatymu prieš motinas, bet Prezidentei užtenka taip vadinamos „politinės valios“ apginti teisingumą ir veto argumentas nepalieka abejonių.

 • Tikslus K.Girnius pastebėdamas: „D.Grybauskaitės pastaba, kad kai kurie likę ministrai „gal ne tokie šaunūs, bet bent jau nevagia“. Toks kandus pasakymas galbūt šmaikščiai skambėtų draugų būryje, bet viešai reiškiamas žemina ministrus.“
  Dar žaismingai ir kiek arogantiškai nuskambėjo pašmaikštavimas apie Prezidentienės Laimos skonį kuriant menės interjerą Prezidento rezidencijoje („Kolonas patrauksime“). Manau, kad D.G. jau apsiprato, tas kičinis stilius atrodo visai žaviai (pastaba žmogaus, turinčio dizainerio diplomą).
  Šiaip D.G. Prezidentavimo linija bus V.Adamkaus darbų tęsimas, tik bus nugramdyti visi pelėsiai. Važiavimas Kareivių, Žirmūnų ir Antakalnio gatvėmis be švyturėlių tik patvirtina mano pastebėjimus.

  • Juozas

   K.Girnius matyt nelabai gaudosi ką reiškia tas pasakymas, čia yra didžiulis komplimentas ministramas, reiškiantis, kad jie visi yra geriansini net už AMB.

  • Matotaupa

   Cituoju „D.G. Prezidentavimo linija bus V.Adamkaus darbų tęsimas“. Tokį, palyginus, jauną žmogų kaip D.G. jūs jau priskiriate prie senatvinio marazmo paveiktų polinių veikėjų?
   Labai drąsus palyginimas.

 • Juozai, iššauksi prieš save trečdalio aktyvios pilietinės visuomenės ugnį (socialdemokratų, Auksinio kardo, Regio komentatorių), siūlau nejuokauti – sutryps, užmėtys kandžiom replikom. Pakso/Uspaskich ir AMB padorumu geriau neabejoti.

 • Majus

  Išlaidauja – blogai , taupo – blogai , tai kas tada yra gerai??? Juk, kad ir nežymus lėšų sutaupymas, nors tai biudžete nei kiek nepasijaus, bet bent jau pavyzdį rodo, kad sunkmečiu reikia visur taupyti , o dabar nors kokias aukštesnes pareigas užima koks valdininkėlis ir pradeda skraidyti visur verslo klasėm, važinėti į medžiokles su valdiškom mašinom ir šeip taškyti mokesčių mokėtojų pinigus kur papuola.

 • Renatas

  pritariu

 • Renatas

  tiesa, p. Arturai, apie baliu irgi galetumet parasyti.. kaip cia taip, buvot, o ispudziu nera?

 • D.Grybauskaitei „komsomolkės“, Graužinienės ir Paulausko/Pakso šutvės argumentai buvo neįtikinanatys, ne tau, šlapimą laikanti pilieti, kalbėti apie karininko garbę, ką tu apie tai supranti.

  • Regis

   „neįtikinanatys“ nervuojies Fredi.

   A.Pocius giminaitis ar kaimynas koks? Paprastai taip sureaguojama į kažką asmeniško.

   Dėl garbės, tikrai taip, matyt mažai suprantu apie tai. Fredi visada atviras (kaip ir visi kiti manau) tamstos paaiškinimams. Pirmyn, drąsiau drąsusis Fredi, paaiškink kas ta karininko garbė ar melavimas. Dar visai gražu būtų jeigu vis dėl to parodytum kokias sąsajas matai su KGB ir J.Abromavičium.

   • Regi, su tavim diskutuoti – per didelė prabanga, tau nieko neįrodysi, tu viską žinai, ką parašo „komsomolkė“, ką nusprendžia Graužinienė yra tikri faktai.

    • Regis

     Kodėl jau taip „nieko neįrodysi“. Tik ką įrodei, kad vis dėlto turi rimtų bėdų, o aš asmeniškai tuom nenorėjau tikėt (matyt vienas iš nedaugelio). Prabanga ar ne čia jau tau spręst. Aš asmeniškai galvoju, kad suaugęs už savo žodžius atsakantis žmogus paprašytas paaiškinti pagrįst savo teiginius vienaip ar kitaip (kaip sugeba) tai padaro. Tu gi to nedarai. Matyt tenka suabejoti tamstos realiu amžiumi, ne tuo kuris skaičiuojamas pagal gimimo datą.

     • Suabejojai „Karininko garbe“, kalbėjai apie „dėmę ant munduro“, gal prisiskaitęs „komsomolkės“. Žmogus neturi įrodinėti, kad jis nėra dramblys. Įrodyk, kad kariuomenės vadas yra dramblys. Drąsiau.

     • Regis

      Plačiau apie dramblį galima rast čia:

      http://lt.wikipedia.org/wiki/Afrikinis_dramblys

      Akivaizdu, kad bet kuris žmogus nėra panašus į dramblį, tame tarpe ir naujasis kariuomenės vadas. Todėl kaip ir negaliu įrodyt, kad „kariuomenės vadas yra dramblys“. Tačiau galiu teigti, kad jis neįrodė savo teiginių apie J.Abromavičių. O tai kaip ir ne visai suderinama su karininko garbės kodeksu. Manau kaip paprastas pilietis. Pilnai gali būti, kad klystu. Beje remiuosi tikrai ne tik Lietuvos Rytu (pagal jus „komsomolke“).

      p.s. ši diskusija matyt jau išsisėmė. Nebent turi dar ką įdomaus pasakyti apie KGB, J.Abromavičių. Arba apie mane :)

     • romas

      Regi, jei tikime kol kas Dalia Grybauskaite, tai nepradėkim viskuo iš eilės abejoti. D.G. turi galimybę prieiti prie valstybės paslapčių ir tikrai žino apie Pociaus dalyvavimą arba nedalyvavimą sąmoksle prieš Abromavičių. Kariuomenėje yra įvairios įmuniteto tarnybos, yra žvalgyba, Pocius yra praėjęs filtrus prieš pradėdamas dirbti NATO vadavietėje, todėl nepulkim spręsti, ką Pocius melavo ir ko nemelavo. Nelabai jis net ir meluoti viešai gali, nes turint tokias pareigas, geriau yra laikyti liežuvį už dantų :) Aš pvz. galvoju, kad saugumo departamentas viską apie Abromavičių žino, nes jis buvo to departamento darbuotojas. Labai norėtųsi, aišku, kad šią tokią įdomią istoriją panagrinėtų kokia nors gyvenimo būdo laida, bet visada kas nors liks tik spec. tarnybų žinioje. Taip yra visose valstybėse.

     • Regis

      Bijau Romai, kad D.Grybauskaitė ne tik, kad nežino visos istorijos pilnai, bet net nesivargino į ją įsigilint. Kol kas aš matau, kad vykdomi paprasti susitarimai, konservatoriams atiduodama viena, kitur jau konservatoriai nusileidžia D.Grybauskaitei. Akivaizdu, kad kariuomenės vado pozicija D.Grybauskaitės nė kiek nedomina. Viską ką ji padarė (galbūt) pasitikslino ar teisiškai nėra kliūčių A.Pociui užimt postą. Viskas. O pats A.Pociaus pasakymas, kad „mano sąžinė rami“ reiškia matyt tik viena – suprantu, kad pamelavau, bet tas melas šventas. O melas šventas gali būti vardan tų pačių konservatorių. Ir tiek. Toks fredizmo principas – vardan .. galiu ir pasturgalį parodyt.

      Kalbame apie principus. Kariuomenės vadas konkrečiai ar karininkas apskritai nėra joks politikas. Ir neturi būti. Ir jam politinės kalbos stilius negali būti taikomas. Jau nekalbant apie akivaizdžius ryšius su konkrečia partija. Apskritai čia nėra apie ką diskutuoti. Nors kiek mąstantys žmonės supranta, konservatoriai sodina savą žmogų. Geresnių kandidatų konservatoriams nėra, todėl tiks ir šitas, nežiūrint į nieką.

      „Pocius yra praėjęs filtrus prieš pradėdamas dirbti NATO vadavietėje, todėl nepulkim spręsti, ką Pocius melavo ir ko nemelavo. Nelabai jis net ir meluoti viešai gali, nes turint tokias pareigas, geriau yra laikyti liežuvį už dantų :)“

      Kokius dar filtrus. Visa ši istorija (savanorių Kauno miškuose) yra grynai politinė. Į tokius dalykus jokie filtrai neatsižvelgs. Paleisk kokį Fredį į NATO paporint apie KGB, tai jis ten visus filtrus užkalbės. Nenustebčiau jeigu tas pats A.Šemeta po EK į NATO eis dirbt (žinoma šaržuoju, bet kas žino). Galų gale vadavietės štabo viršininko pavaduotojas kariniam švietimui ir mokymui ar labai rimtos pareigos??

      Dėl gyvenimo būdo laidos čia taikliai, tačiau esmės tai ne keičia.

      Bražuolės tiltą tikrai ne aš ir ne mano pažįstami (man žinomi asmenys) sprogdino :) todėl jokios informacijos deja suteikt negaliu. Kažkaip tikėjausi, kad Fredis išsipasakos. Tas daug žino, bet kalba užuominomis.

     • romas

      Regi, darot klaidą. Nereikia kurti sąmokslo teorijų. Iš potekstės galima būtų suprasti, kad yra kažkokios grupuotės, kurios apgaus ką nori ir vedžios visus už nosies. Amerikonai geriau žino, kas darosi mūsų valstybėje, nei mes patys, todėl nereikia čia apie gudrų Pocių, kuris visus filtrus gali praeiti, pasiremdamas pasakomis apie KGB. Grybauskaitė pagal pareigas yra NATO valstybės karinių pajėgų vyriausiasis vadas, o Pocius dabar jau yra jos pavaldinys. Apie Pocių D.G. žino pakankamai daug ir, manau, tiek, kiek pats Pocius neįtaria. Kai karininkas vieną dieną pasako ką nors, rytoj žada pateikti įrodymus ir rytoj nepateikia, dar nereiškia, kad įrodymų nėra. Paprastai informacija neša įvairią papildomą informaciją, tame tarpe ir apie informacijos šaltinį, todėl su greitomis išvadomis skubėti niekad nereikia. Spaudoje buvo, kad būtent apie šį Pociaus biografijos faktą D.G. paprašė informacijos ir specialiai su ja susipažino.
      Man kas yra įdomu, kad visos juodos technologijos vienaip ar kitaip yra susijusios su nafta arba dujomis. Patys švenčiausi Lietuvos gelbėtojai daugiau ar mažiau su angliavandeniliais turi ryšį. Dažniausiai tiems šventiesiems prie munduro nelimpa joks skreplys, nors be jokių akinių matosi, kad jie gyvena ne pagal pajamas ir neretai pamina Lietuvos įstatymus. Tokie asmenys akivaizdžiai naudojasi PR kompanijų paslaugomis ir yra nuolatiniai gyvenimo būdo laidų per TV ir tokio pat turinio žurnalų personažai. Mes pažįstame net jų žmonas ir vaikus. Jie mėgaujasi tautos aklumu ir leidžia sau apdergti be pagrindo oponentus, kad jie irgi būtų ne labai švarūs. Nesvarbu, kad tai yra netiesa, svarbu, kad oponentai visą laiką turėtų nuo savęs tą mėšlą nusivalyti. Štai ir rezultatų turim: melagiui generolui vieną antpetį sega teroristinei organizacijai priklausanti ministrė. Tas generolas yra irgi remiantis teroristus. Teroristinė organizacija norėjo nužudyti Brazauską, nuversti nuo bėgių rusų kariškių traukinius ir organizavo perversmą Lietuvos Respublikoje. Aišku, kad D.G. yra neinformuota, o jei netyčia ką žino, tas griauna jos reputaciją.
      Regi, pasigilinkit į savo nuostatas. Ar tikrai jos turi realų pagrindą, ar gristos tik gandais kuriems jokia logika yra nebūtina :)

     • Regis

      Pirmiausiai atsiprašau už tai, kad greit negalėjau atsakyt. Su tamsta tikrai įdomu diskutuoti.

      Romai, kalbi apie juodąsias technologijas. Nelabai suprantu sąsajų su šia generolo istorija. Tačiau, jeigu jau diskusiją nukreipei prie juodųjų technologijų tai pasakysiu, kad būtent ši istorija ir yra labai geras juodųjų technologijų panaudojimo pavyzdys. Jeigu tavo manymu įrodymai visgi buvo pateikti ir jie yra svarūs (ko mes nežinome ir galim tik spėlioti ir kurti gandus ir jais vadovautis), kodėl kaltinimai asmeniui (beje žuvusiam ir negalinčiam apsiginti) metami viešai? Jeigu viešai Seimo komisijoje prieš visas kameras pasakai vieną kodėl vėliau lygiai taip pat negali pagrįst savo žodžius?

      Antra. Tikrai dar kart įsigilinau į savąsias nuostatas. Kartojuosi gal kokį trečią kart, kad vadovaujuosi ne Lietuvos Rytu ar Respublika ir dar kuo nors, o viešai prieinama informacija. Tai jau ne mano kaip piliečio bėda, kad negaliu pamatyt tų tariamai pateiktų tariamai įrodymų pagrindinčių generolo teiginius. Atvirkščiai, yra komisijos galutinės išvados kuriose aiškiai juodai ant balto parašyta, kad A.Pocius Seimo komisiją klaidino ir galimai pažemino Lietuvos karininko vardą.

      Trečia. Pilnai gali būti, kad A.Pocius neklaidino ir sakė tiesą. Tačiau kol nėra jo teiginius įrodančios informacijos (viešai prieinamos) aš turiu teisę, kaip ir ne vienas kitas šioje šalyje turėt savo nuomonę ir jos laikytis. Beje dar kart atkreipiu dėmesį, kad niekas neprašė A.Pociaus viešai o ne slaptame posėdyje šią informaciją apie J.Abromavičių paskleist. Tiksliau gal atvirkščiai kaip tik prašė. Tačiau tai jau mano išmąstymai.

      p.s. vertinu tamstos pastabas dėl nuostatų ir visada atviras kritikai. Aš rimtai :)

     • romas

      Regi, tas visas tyrimas dėl Abromavičiaus seime, kaip daugelis kitų seimo tyrimų, yra politika. Tokius tyrimus reikia daryti ne seime, o prokuratūroje. Gali prokuratūrai padėti spec. tarnybos, vidaus reikalų ir KAM darbuotiojai. Aš linkęs labiau tikėti KAM Generalinės inspekcijos patikrinimu, kuri nenustatė generolo prasižengimo. Graužinienės ir Mazuronio nuomonė man tuo klausimu yra nesvarbi. Aš neabejoju, kad Pocius apie Abromavičių žino daug, bet tai nereiškia, kad jis turi papasakoti viską, ką žino. Tai gali būti ne todėl, kad pvz. apie Abromavičių ta informacija yra neigiama, bet todėl, kad kariuomenė turi paslapčių. Kai KAM atitinkama tarnyba sako, kad Pocius neprasižengė, reiškia taip ir yra, jei negalvojam, kad mūsų šalį yra užvaldžiusios slaptos juodos jėgos, kurios kontroliuoja visus galus.
      Viešoje erdvėje tikrai yra per daug PR-o ir per mažai informacijos. O juodos technologijos yra piešti juodai kiekvieną valdžios žingsnį, pasitelkiant tą informacijos pusę, kuri yra patogi. Juk galima buvo akcentuoti, kad Pocius yra patikimas ir sąžiningas kariškis, o ne Graužinienės su Karbauskiu nuomonę apie jį. Didžioji komisijos dalis, dar nepradėję tirti, žinojo ką ištirs :)

     • Regis

      Romai, visa ši savanorių istorija o ne tik tyrimas Seime, yra grynų gryniausia politika. Mums reikia suprast kelis svarbius momentus: pareigūnai (karininkai) neturi teises užsiiminėti politikavimu ir kas be ko jeigu buvo vykdyta kriminalinė ar kitokia nusikalstama veika apibrėžta atitinkamuose įstatymuose, tai jau turi būti teisėsaugos tyrimų objektas.
      Seimas neabejotinai turi teisę steigt komisijas, kad atlikt politinį įvykių vertinimą. Tai iš esmės ir buvo atlikta. Be L.Graužinienės ir V.Mazuronio komisijoje buvo dar 10 narių. Komisija kaip priklauso sudaryta proporcingumo principu. Su galutinėmis išvadomis savaime aišku nesutiko 2 nariai iš konservatorių partijos.

      Grįžkim nuo ko sąmoningai ar ne nuklydome. A.Pocius viešai išsakė savo teiginius apie J.Abromavičių (savo noru ar ne) ir vėliau bent jau viešai jų nepagrindė. Tai leidžia mums visiems manyti, kad A.Pocius bent jau kalbėjo ne tiesą (švelniai tariant). Bet koks elementariai logiškai mąstantis žmogus pamatys sąsajas tarp to, kaip tada generolas savo teiginiais „pasitarnavo“ konservatoriams ir dabarties kai jis tų pačių konservatorių rekomenduotas, naujajai prezidentei neprieštaraujant paskirtas kariuomenės vadu.

      Lietuvos Rytas, gyvenimo būdo žurnalai, viešieji ryšiai, juodosios technologijos, gandai apie kariuomenės paslaptis ir t.t. tai jau atskirų diskusijų objektai.

     • romas

      Regi, politikų duona yra politikuoti, o KAM Generalinės inspekcijos duona yra daryti tyrimus ir teikti ataskaitas. Nuo tų ataskaitų kokybės priklauso inspektorių likimas tarnyboje. Kadangi jie yra kariškiai, jie dirba davę priesaiką. Inspekcija pasakė, kad Pocius neprasižengė, ir kol negalim apkaltinti inspekcijos klaidingomis išvadomis jomis turim tikėti. Ką to tyrimo išvados reiškia, galim kiekvienas spręsti pats. Aš sprendžiu, kad apie Abromavičių Pocius nepamelavo.
      Politinis vertinimas galėtų būti dėl to, kad deputato mašina yra per brangi už mokesčių mokėtojų pinigus. Terorizmui negali būti politinio vertinimo, nes tai yra kriminalinis nusikaltimas. Todėl reikėjo kreiptis į teisėsaugą, kad teroristinę organizaciją uždraustų. Mes valkiojam masę istorijų, kurios iš tikro yra pasakos vaikučiams. Šita istorija yra irgi tokia, tik kad yra įpainiotas realiai žuvęs žmogus. Neatmesčiau todėl, kad labiau audrintų.

 • Linas

  daugelio keisti ir sunkiai suprantami komentarai,o išvados skubotos ir menkai pamatuotos,primenančios ne kalbėjimą,o kažkokį lojimą.Kas yra ta Grybauskaitė,ar kas kapstėsi jos dūšioj?Gal dabar ji skausmingai mintija,ką daryt su tuo auksiniu klozetu,gal išraut su šaknim?Kadangi mano mentalitetas tolimas nuo ES standarto ir net vidurkio man svarbesnis moralinis aspektas,o ne švyturėlių žybčiojimai(tai jau pastaba žmogaus,neturinčio inžinieriaus-mechaniko diplomo).Atrodytų,koks kieno reikalas,kas man darbo?Ale ne,rūpi visokie Pociaus parodymai,išeitinės pašalpos ar net KGB provokacijos,kurioms galo nėra.

  • Matotaupa

   Linai,
   Jei teisingai supratau, tai parašėte panašiai kaip S.Valiulis TV Publikos savaitinės televizijos laidų apžvalgose.
   Esu priverstas pripažinti – Jums gavosi ne prasčiau.

   • Linas

    na,čia tai jau viršūnė.Lygint mano miniesė su Valiulio rašinėliais mažų mažiausiai neatsakinga ir atsainu.Visada buvau ir esu už geranoriškas diskusijas,bet,šiukštu,esu prieš pasąmonės reklamą.Kadangi atsisakymas nuo švyturėlio yra svarus visuomeninio-politinio gyvenimo įvykis,turėjau sureaguot adekvačiai.Pritariu čia rašantiems,kad panašaus kalibro ir dar nelaikantys šlapimo piliečiai neturėtų samprotauti apie karininko garbę,nes yra išsisėmę ir slepia savo tikrąjį amžių.

    • Matotaupa

     Linai,
     Gerai, atsiimu Jūsų palyginimą su S.Valiuliu.
     Nors man patiko abu variantai (ir Jūsų, ir Valiulio).
     Tai gal, sakau, dažniau tokius esė parašinėsit? Aš – už. Rimtai.

 • A.G.

  Šis Prezidentas yra Lietuvoje pirmas, kuris nėra niekam skolingas.
  Juk A. Smetona buvo skolingas kariškiams, kiti po jo dalinai rėmėjams, nors visi buvo šauniausi, doriausi (už juos šaunesnių Lietuva neturėjo… būna, bet kol neišrinktų…).
  Bet ji manau bus pati savanoriškai stambiojo kapitalo atstovė, nes yra pragmatiška asmenybė…
  O jei dar šioje detalėje dėl mamų, joms bus paliktos pašalpos 6-8 tūkst. Lt dydžio – Prezidentui uždėsiu pirmąjį riebų minusiuką.

 • Būsimas kariuomenės vadas liudijo. Tai jo liudijimas. Man visai neįdomi nei komsomolkės, nei Regio interpretacoija ir išvados apie dėmes ant munduro.
  Grybauskaitė padarė labai išmintingą žingsnį padėdama brūkšnį, nesiveldama į 20-ties metų senumo įvykius, į bylą, kurios neištyrė prokuratūra, bet kažkodėl pilietis Regis žino apie „dėmes ant munduro“. Tavo nekritiškam mąstymui, Regi, nėra ribų. Gerai, kad tu ne Prezidentas. Privirtum daug prisvilusios košės nuo kurios pykintų.

 • albinas

  Artūrai, o kaip manai sis Grybauskaites veto del matinystes ismoku istatymo, geras darbas ar blogas?

  • Mar

   Aš tai tokio Grybauskaitės poelgio niekada nesuprasiu. Taip išeina, kad motinoms nemažinam, paliekam 7000Lt lubas, o nuo mažiausiai gaunančių pensininkų rėšim 50% ? Taip Grybauskaitei turbūt geriau atrodys, nes gal pensininkų teisėti lūkesčiai nebus pažeisti? O gal galvoja, kad pensininkai nebus tokie aktyvūs kaip „mamytės“? Žiauru, net kraujas užvirė pamačius tokį straipsnį šiandien… :(

   • lida

    Prisisapnavo gal ? Ar bent skaitėt/girdėjot Prezidentės paaiškinimą dėl to veto (sąžiningai) ?

 • Apskritai tie liudijimai Seimo komisijose yra labai subtilus dalykas, nes žmogus turi teisę tylėti, kalbėti tik su advokatu. Kai pradedi kalbėti kaip tau atrodė, kaip tu matei ar galvojai, tada atsiranda prityrę, teisiškai pasikaustę, politiškai suinteresuoti, aktyvūs komsomolkės klapčiukai „regiai“, kurie pradeda kalbėti apie dėmes ant munduro.

 • „sodina savą žmogų. Geresnių kandidatų konservatoriams nėra, todėl tiks ir šitas, nežiūrint į nieką“.

  „pamelavau, bet tas melas šventas. O melas šventas gali būti vardan tų pačių konservatorių. Ir tiek. Toks fredizmo principas – vardan .. galiu ir pasturgalį parodyt“.

  Įrodyk, kad savas, kad pameluota. Banali, neverta dėmesio socialisto giesmelė. Kaip pasakytų koks nors paksietis „Aras“ – užzombintas žmogelis.

  • Regis

   Fredi mielasai, jeigu sąžiningai jau tingiu šiandien su tavim diskutuoti. Gero pačiam vakaro. Pratęsim rytoj, bet jau ne apie A.Pocių. Kartotis nesinori, manau pakankamai aiškiai pasakiau ką galvoju. O pradėjo visa tai Valentinas arba Aras, jeigu ką jie kalčiausi.

 • Regi, gerbiu tik originalią mintį, o „komsomolkę“ kabutėse parašė Valentinas. Kauno įvykiuose nedalyvavau, nemačiuau ir nieko nežinau kaip ir romas.

 • Linas

  nepritariu A.G.minčiai,kad Grybauskaitė niekam nėra skolinga.Taip paprasčiausiai nebūna,nebent būtum tam tikrų specifinių įstaigų klientas.Pociaus skyrimas kariuomenės vadu aiškiai parodė jos nenorą bent šiame klausime pyktis su konservatoriais,nes visiškai aišku,kad Pocius – jų žmogus.Kita vertus,jos sprendimas vetuoti motinystės išmokų mažinimą protu yra sunkiai suvokiamas,o tokio sprendimo argumentacija man pasirodė labai silpna.(kiti du apreikšti sprendimai dėl įstatymų vetavimo iš pirmo žvilgsnio atrodo logiški).Atrodytų išspręstas klausimas vėl bus toliau eskaluojamas,lyg seimas ir Kubilius neturėtų ką veikti.Antra vertus tokiais būdais po biškį sužinosime tikrąjį Grybauskaitės veidą,kurį,manau,nedaug kas iš tikro žino.Aš šiuo klausimu esu labai skeptiškas,kol kas mano prognozės po truputį pildosi.P.S.argumentas,kad nuskriaustos motinos kreipsis į teismus dėl esą pažeistų jų teisėtų lūkesčių manęs neįtikina,nes lygiai taip pat į teismus dėl tos pačios priežasties gali kreiptis vos ne kas antras Lietuvos gyventojas:pensininkai,valst.tarnautojai,studentai ir pan.Taip,beje,ir bus.

  • Juozas

   Žinoma, kad daugelio socialinių grupių teisėti lūkesčiai yra pažeisti, bet čia labai silpnas silpnas argumentas toliau pažeidinėti tuos lūkesčius. Yra daugybė kitų teisėtų būdų spręsti šias problemas ir didžiausia Prezidentės klaida yra ta, kad leido Kubiliui toliau vadovauti Vyriausybei, nors jis įrodė, kad nėra pajėgus imtis tokios didelės atsakomybės.

 • nerijus

  Sutinku su Artūro nuomone, jog geriausias darbas- važiuoti, kaip ir visi.
  Sveikinimai Grybauskaitei. Vikas prasideda nuo smulkmenų, o ne nuo LEO LT. Ir jam, ateis galas ;)

  Arūnas Valinaks, kaip jau įprasta, darbo dienomis važinėja Ukmergės gatve. Dažniausiai, link centro, prie naujojo viaduko, būna „kamštis“. Jis iššoka, su savo kortežu į priešingą eismo juostą ir kaip karalius ( ne Linas ), drožia švyturiuodamas visus šalin. Vieną kartą, neapsikentęs- pyptelėjau, tai volvo vairuotojas nemielai nužvelgė :) Aš, jam, tik ranka pamojau :)

  negerbiamas Arūnai Valinskai, jei Jūs nespėjate į darbą ir tenka skubėti, tai anksčiau kelkitės.

 • viktoras

  Ar matėte važiuojantį prezidentą Adamkų važiuojantį Antakalnio gatve apie aštuntą ryto?……. Įspudingas reginys…..
  Pikas, gatvė pilna automobilių. Staiga pasigirsta sirenų gausmas. Vargšai vairuotojai bando slėptis,bet ,deja, abi eismo juostos užimtos…….IR ATLEKIA POLICIJOS MAŠINA, PASKUI JĄ PREZIDENTO LIMUZINAS IR DU JUODI PLENTINAI DŽIPAI…..

  todel be jokios abejonės toks naujosios prezidentės sprendimas -sveikintinas,rodantys gerą psichinę prezidentės sveikatą ir t.t.