Gediminai, būk vyras…

Atsižvelgdamas į kai kurių šio tinklaraščio skaitytojų nuolatinius pageidavimus ir šiandien duotą pažadą, dar kartą rašau apie Socialinės apsaugos ir darbo ministreriją. 

Tema: viešas laiškas SADM Viešųjų ryšių vyresniajam specialistui Gediminui Stanišauskui.

Tikslas: įrodyti, kad valstybės tarnyboje dirba sąžiningi žmonės, kuriuos nepelnytai puola visokie žurnalistai.

Mielas Gediminai, 

Su dideliu susidomėjimu perskaičiau Jūsų komentarus dienraštyje portale 15min.lt

Ypač – tą vietą, kur Jūs aiškinate, kodėl A.Račas taip „užpyko“ ant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos:

Manau, kad ponas A.Račas nepasitenkinimą ministerijos darbu pradėjo reikšti, kai Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, taupydama valstybės lėšas, nutraukė paslaugų sutartį su UAB BNS 

Mielas Gediminai, žinote, Jūs teisus. Man tikrai nepatiko šis ministerijos sprendimas, nes jis turi tiesioginės įtakos bendrovės, kuriai man pavesta vadovauti, veiklai.

Tačiau, mielas Gediminai, kreipiuosi į Jūs ir sakau: baikite meluote. Pasielkite drąsiai, kaip tikras vyras ir šiame tinklaraštyje arba kurioje nors kitoje Jums priimtinoje viešoje vietoje (kad ir SADM interneto puslapyje)  paskelbkite, kokia yra sutarties su kita naujienų agentūra kaina ir kokia buvo sutarties, kurią SADM nutraukė, kaina. Kad visiems būtų aišku, ką Jūs turite galvoje, kai sakote „taupydama valstybės lėšas“.

Galėčiau paskelbti ir aš – SADM raštas su skaičiais guli ant mano stalo, bet po to vėl kaltins, kad painioju darbą su laisvalaikiu, tad sukaupkite visą drąsą ir įrodykite visiems, kad valstybės tarnautojai elgiasi sąžiningai.

Be to, mielas Gediminai, būkite vyras ir viešai prispažinkite, kad šiame tinklaraštyje rašydamas, jog „bent dviejų agentūrų atstovai siūlė kyšius“, Jūs paprasčiausiai apsimelavote. 

Jei esate išsaugoję bent lašelį orumo ir padorumo, paaiškinkite, ką turėjote galvoje, sakydamas  „Bijau, kad Artūras gali suabejoti, ar ne per mažai pasiūlė.“  

15min. lt Jūs viską aiškinate taip:

„Ponas A.Račas savaip interpretavo žurnalistinę repliką ir prilygino ją pareiškimui, todėl nesiimu komentuoti interpretacijų pono A.Račo vardu. Tegu tai daro pats. Galiu tik patikinti, kad mano replika neturėjo nieko bendra su naujienų agentūromis, kuriose dirba puikūs žmonės ir kai kuriuos jų pažįstu asmeniškai. Ponas A.Račas nepasivargino išsiaiškinti, todėl teisintis ir įrodinėti replikos tiesą palieku jam

Drąsu. Stipru.

Bet, mielas Gediminai, gal tada imtumėte ir pasakytumėte, ką reiškė ta Jūsų replika? 

Na, būkite vyras, mielas Gediminai.  

Su geriausiais linkėjimais ir viltimi sulaukti atsakymo,

Nuoširdžiai Jūsų,

Artūras

P.S. Žinau, kad vėl atsiras kaltinančių mane, kad „užsisėdau“  SADM, kad painioju darbą BNS ir tinklaraščio rašymą…

Bet turiu juk kažką daryti, kai į dvidešimtuką populiariausiųjų patenkančiame tinklapyje yra skleidžiamas melas ir visiška demagogija…

Jei turite kitų pasiūlymų – mielai išklausysiu.

(13 balsų, vidurkis: 4,38 iš 5)
Loading...
 • Vasia

  Viesieji pirkimai , viesieji pirkimai, tai del to ir einama i valdzia, ministerija…
  Gediminai, buk vyras, pateik tuos skaicius. !!
  Jei ne- tu abonentas!

 • nerijus

  Gediminas, tai tas pats Fredis?
  Kiek pamenu, tai jo vardas buvo toks?

  • Valentinas

   Gediminui toli iki Fredžio lygio.

 • Simas

  Kaip suprantu, tai Gediminas prisisnekejo… Kazin, kaip issisuks is tokios padeties? Jei is tikro kazkas jam siule kysi, tai kodel niekur del to nesikreipe (STT??)??? O jei nesiule, tai kodel jis meluoja?? Ka jis norejuo tuom parodyti ar pasakyti?? Suprantu, kai zmones savo kalba, kad butu itikinamesne, paivairina keiksmazodziais (deja, tai yra gyvenimo realybe), bet nesuprantu, kai toks asmuo, noredamas kazka pasakyti Arturui sneka tokias nesamones… Manau, kad bet kokiu atveju tai nusikaltimas ir reiketu tikrai gerokai pakratyti ta ministerija… Pagarbiai

 • max

  mielas Artūrai, nebijodamas būti pavadintas dunduku , pasakysiu – jūsų pozicija šiek tiek nekvepia. Švelniai pasakius.

  • Mielas max, nebijokite…:) Bet gal galėtumėte vis dėlto patarti? Į teismą paduoti negaliu, nes nėra aiškios nusikaltimo sudėties, viskas lyg ir labai gražiai… Bet juk melas… Aš suprantu, kad viena iš pozicijų yra ramiai sėdėti, tylėti ir nieko nedaryti. Bet neturiu aš tiek laiko – jau ir gyvenimą savo įpusėjau… Norisi dar ir kitokioje aplinkoje pagyventi.

   Ir, beje, ką darote kai užsikemša tualetas ar įlipate į šuniuko kakutį?..

   • bang

    Į teismą negaliu, nes nėra „aiškios nusikaltimo sudėties“. Galima bandyti dėl šmeižimo. Dabar – analogiškas (Dagio) lygis ir forma.

 • kolega

  Pretenduodamas buti isvadintas dunduku (net gezai taip nevadina savo tinklarasciu lankytoju), patariu:

  1. Paskelbti ta neskelbtina kaina, uz kuria BNS Socminui siule savo paslaugas, ir kartu paskelbti „kitos agenturos“ kaina;

  2. Parasyti apie kitu ministeriju (pageidautina,kad butu BNS paslaugu pirkejai) viesuosius pirkimus, konkursus;

  3. Pripazinti, kad tiek Gediminas, paskelbdamas greiciausiai izulu mela siame bloge, tiek tamsta, rasantis kaip A.R., o ne BNS red., tebuvo emociju dvikovoje. Ir nei cia teismais reikia zvanginti, nei virkauti i „15 min“,

  4. Parasyti Gediminui ar Dagiui laiska, kaip eilinis salies pilietis (na gerai, zinomo blogerio autoriaus), o ne BNS red. Jei gerai supratau (pardon, jei klystu, dundukai daznai klysta), i socmina paraset laiska ne kaip eilinis Vilniaus raj. gyventojas;

  5. Buti tokiam pat ashtriam, ironishkam ir taikliam ir tiek pat – tolerantishkam kitai nuomonei.

  Su pagarba, lankytojas.

  • Valentinas

   Dar „priminti“ STT, kad buvo siulomi pinigai :)

  • Kolega, atsakymus į kai kuriuos pasiūlymus rasite mano atsakyme Musei. O dėl pirmojo – pasilieku teisę tai padaryti po to, kai Gediminas dar kartą viešai sumeluos.

   Dėl kitų ministerijų – visai neseniai rašiau apie Svekatos apsaugos ministerijos skelbtą konkursą. Kai tik rasiu kokį nors kitą – parašysiu.

   Dėl laiško – jei Gediminas būtų apšmeižęs mane – taip ir būčiau daręs. Toliau – skaityti atsakymą Musei.

 • Didžiai Gerbiamas

  Būčiau dundukas – pasakyčiau „prisikabino kaip ožka prie milicininko…“. O dabar skaičiuoju, kiek gerb. Račas sutaupė SODRAI sumokėtų mano pinigų, neimdamas už tai nei cento. Ačiū. Gal yra neskaičiuojančių? Prisipažinkit, būkit vyrai.

 • Mantas

  O kokie buvo konkursai kuriuos BNS laimejo?

  • Mantai, jų buvo daug. Tačiau nesu tikras ar turėčiau tai skelbti šiame tinklaraštyje.

 • Musė

  Mielas Artūrai, na kodėl jūs negalite pats sau pripažinti, kad tiek Dagio/Stanišausko, tiek Tomkaus klausimu pas jus iškyla ryškus interesų konfliktas. Juk parlamentarai tokiu atveju privalo nusišalinti nuo balsavimo, kodėl gi jūs negalite susilaikyti nuo komentavimo?

  Kas antras jūsų įrašas yra arba apie Dagį/Stanišauską (kurie nutraukė su jūsų vadovaujama įmone sutartį), arba apie Tomkų (kuriam priklauso vienintelė jūsų įmonės konkurentė). Net ir pats teisingiausias ir sąžiningiausias žmogus (koks jūs be jokios abejonės esate) sunkiai išliktų objektyvus tokioje painioje situacijoje. Tad siūlyčiau be reikalo nekelti abejonių jūsų objektyvumu ir verčiau užsiimti gėlių ir medelių nuotraukų publikavimu.

  Dėl Stanišausko. Jūs vėl supainiojote save kaip blogerį ir vienos įmonės vadovą. Pas blogerį A.R. bloge kaip eilinis komentatorius pasisakė G. Stanišauskas (kuris deja turėjo kvailumo prisistatyti savo vardu). Kaip žinia, čia nėra kažkokia oficiali institucija, čia viso labo blog’as, kuriame žmonės ateina paplepėti ir kartais visai nusišneka. Komentatorius G. Stanišauskas blogeriui A.R. leptelėjo nesąmonę, kaip ir visi mes, vidutiniai komentatoriai valentinai, kartais leptelime.

  Ir kas gi įvyksta? G.Stanišauskas gauna atsaką ne iš supykusio blogerio, o oficialų vienos svarbios įmonės vadovo pasirašytą raštą. J0s manote, tai sąžininga G. Stanišausko atveju?

  Nemanote, kad jei abu būtumėte bendravę oficialiai, tarnybiniais meilais ar oficialiais laiškais, kaip įmonės vadovas ir ministerijos atstovas spaudai, G. Stanišauskas nebūtų sau leidęs taip plepėti? Tikrai ne. Čia jis elgėsi kaip eilinis komentatorius neoficialioje aplinkoje. O jūs viską perkėlėte į visai kitą erdvę.

  Tai gal ir Musei į darbą pradėsite siųsti oficialius laiškus, kai Musė kažką leptelės? Gal duoti savo darbdavio telefono numerį, jei kartais norėsite pasiskųsti?

  • max

   taikli musė

  • GIGA

   Gal aš ką praleidau,o kokiame bloge Račas su Stanišausku diskutavo?

  • zekas

   „wannabe“ Juknevičiene (Muse), kodėl bendraudamas oficialiais raštais ir neoficialiuose pokalbiuose valstybės pareigūnas turėtų elgtis kitaip ir kalbėti kitaip?

  • Miela Muse, jūs ir vėl mane nervinate:)

   Pirmiausia, jūs neteisi, dėl skaičių – manau, kad R.Dagiu ar V.Tomkui šiame tinklaraštyje skiriu ne daugiau dėmesio nei Seimui, konsrevatoriams ar viešųjų ryšių kvailybei. Jei nesutinkate, galime pabandyti suskaičiuoti.

   Kodėl pastaruoju metu skiriu jiems šiek tiek daugiau dėmesio? Pavartykite pastarųjų dviejų mėnesių „Respubliką“ ir pasakykite sau (tyliai), ar tai yra normali žiniasklaida? Man atrodo, kad ne, o aš laikau save žurnalistu ir man atrodo, kad tokia žiniasklaida kelia grėsmę mano ateičiai. Jau esu sakęs – atkreipdamas dėmesį į tai, aš ginu save. Nežinau, ar pajėgiate suprasti, bet bent pabandykite.

   Dėl R.Dagio – jo kaip politiko , kompetencija, man kelia abejonių, jo šeimos koncepcija man nepriimtina, jo nesugebėjimas strategiškai verčia mane manyti, kad jis sėdi ne savo vietoje. Nekompetetingo ministro sąjunga su negarbinga ir nedoria žiniasklaida man atrodo grėsminga, todėl ir skiriu jai dėmesio.

   Dabar dėl G.Stanišausko. Nepykite, bet jūsų mąstymas primityvokas. G.Stanišauskas, būdamas valstybės tarnautoju ir R.Dagio faktišku atstovu spaudai negali viešai pasisakyti kaip paprastas komentatorius. Nei A.Račo bloge, nei Delfi, nei „Vakaro žiniose“. Lygiai taip pat kaip prezidento atstovė spaudai negali sau leisti viešai keiktis ar A.Kubilius vemti pakampėje per sąskrydį ar spjaudyti ant galvų praieviams savaitgaliais. Žinote, net ir aš sau to negaliu leisti.

   Todėl jūsų kalbos apie tai, kad G.Stanišauskas kažką leptelėjo kažkokiame bloge yra arba bandymas apsimesti kvalute arba visiškas nesuvokimas , kas yra viešasis asmuo ir viešoji erdvė. Laikantis jūsų logikos, G.Stanišauskui būtų leistina Gedimino prospekte rėkti, kad A.Kubilius yra vagis, o Valdas Adamkus yra , cituojant jūsų mylimą V.Tomkų, vištgaidis ar pederastas. Juk Gedimino prospektas taip pat nėra „kažkokia oficiali institucija“. Ir jūs tikriausiai sakytumėte, kad, nuėjęs į laidą , pavyzdžiui, Baltijos televizijoje , aš galėčiau (žinodamas, kas jūs tokia) sakyti, kad jūs esate kleptomanė ir miegate su visais, kurie jums sumoka 5 litus. Juk Baltijos televizija taip pat nėra oficiali institucija.

   Galite taip galvoti. Tačiau aš laikausi kitokio požiūrio. Aš manau, kad žmonės turi atsakyti už savo veiksmus. Ypač – kai tie veiksmai yra viešas šmeižtas ar melas.

   Taip, Stanišauskas gavo atsaką iš įmonės vadovo, nes jis savo viešais pasisakymais pasikėsino į tos įmonės ir jos vadovo dalykinę reputaciją, kuri gali turėti neigiamos įtakos tos įmonės finansiniams rezultatams. Ir jei pačiam G.Stanišauskui jo reputacija nerūpi, tai įmonei ir jos vadovui , kurią G.Stanišauskas viešai bando apšmeižti, reputacija yra labai svarbi. Todėl įmonė ir reaguoja. Ir tai visiškai sąžininga ir privalu, nes mano nuomone, nieko svarbesnio už reputaciją nėra. Žinoma, jūs galite turėti ir kitokią nuomonę – tokią kaip G.Stanišausko.

   Su G.Stanišausku oficialiai mes bendravome – tol kol tai buvo reikalinga darbo reikalais. Ir nė vieno laiško niekur neskelbiau. G.Stanišauskas pats apsireiškė mano tinklaraštyje, prisistatė ir pabandė apginti savo ir ministerijos reputaciją. Ar jam pavyko – ne man spręsti.

   Problema – ne erdvė, kurioje kalbama, problema – kas kalbama ir kokiu tikslu.

   Dėl Musės. Su jumis lengviau – jei sugalvosite mane šmeižti anonimiškai šiame tinklaraštyje – užbaninsiu. Jei darysite tai savo vardu – kreipsiuosi į teismą ir ten ginsiu savo reputaciją.

   Leptelėti ką nors netyčia gali vaikas. Suaugęs, jei jis pilno proto, turi suvokti galimus savo veiksmų rezultatus ir būti pasirengęs už juos atsakyti.

   Beje, miela Muse, tik nereikia man aiškinti, ką publikuoti. Tai ne jūsų reikalas ir ne jūsų komptencijos klausimas:)

   • Saulės spindulėlis

    OHOOOOOoooo Artūrai… Pradedu manyti, kad esate nevaldantis emocijų ponas. Ant žmonių šitaip šaukti yra mažų mažiausiai nemandagu net tada, kai jų nuomonė su jūsų prasilenkia. Suvokite pagaliau, kad ir kiti turi savo nuomonę, savo pasaulėžiūrą ir nuostatas. Ir ne jums spręsti, kokios jos yra, kokie yra žmonių vidiniai pasauliai. Tai ne jūsų reikalas.

    Su visais iš anksto atsisveikinu, nes jaučiu, kad būsiu, kaip išsireiškė ponas Artūras, „užbaninta“. Sudiev ir Musei (visiškai palaikau jus).

    • Spindulėli, nesuprantu, apie ką jūs čia.. Sėdžiu sau ramiai ir tyliai, o jūs girdite, kad kažkas šaukia?… Taigi apie nuomones ir kalbame – jums atrodo, kad kitus šmeižti ir po to nedrįsti atsiprašyti ir stuburo turėjimas, o man tai panašu į bestuburiškumą. Taip mūsų nuomonės skirtingos. Bet juk aš jums savosios neperšu. Ir apie jūsų vidinį pasaulį nieko nežinau ir neišmanau. Nors sprendžiant iš jūsų deklaruojamų vertybių spėju, kad jis kiek skiriasi nuo manojo.

     Ir nereikia čia tų dramų… Taisykles žinote. O jos labai paprastos: nemeluok, nešmeižk, nesakyk netiesos ir nevaryk ant asmens be konkrečių įrodymų.

     • GIGA

      ne ant asmenų,o asmens-blogi šeimininko A.Račo:)Kai ne kurie varo ant Prezidento remdamiesi 1 proc prielaida:)…Viskas tyliu:)

     • Saulės spindulėlis

      Ponas Artūrai, jau vien paskaičius jūsų įrašus/komentarus apie dundukus galėčiau jums pažerti visą pintinę faktinių ir konkrečių priekaištų, bet nesiimsiu to daryti. O jūsų taisyklės mano gyvenimo nepadarys nei šviesesniu, nei tamsesniu. Tik susidariau įspūdį, kad į bet ką gyvenime reaguojate pernelyg jautriai. Jeigu pasidomėtumėte labiau psichologija, tai atrastumėte tokį dalyką, kad psichologai ne kartą yra pasisakę, jog žmogus informaciją priima asmeniškai iš savo varpinės nesiklausydamas kito žmogaus. Ar nepagalvojote, kad jūsų varpinė jau siekia debesis? Nepagalvojote? Todėl ką jūs išgirstate iš kitų ir kaip pirmiausia priimate informaciją, kaip ją suprantate, tai jau jūsų asmeninė (tikrai ne mano, ir ne dundukų) problema.

     • Spindulėli, tarp galėčiau ir galiu – skirtumas 4 raidės. Kai kada tai labai daug… O psichologijos, beje, aš mokiausi. Ir dar savarnkiškai skaičiau, taip kad nereikia man apie varpines ir debesis aiškinti…

     • nerijus

      Va, Artūrai, taisyklių ir nėra, Jos tik pas Jus galvoje. Reikia jas surašyti ir kiekvieną kartą užeinant į tinkliaraštį, pradžioje atsidarytų „TAISYKLĖS“ ale Račas, tada galima būtų skaityti ir rašyti.
      Kitaip, Jums paprasta manipuliuoti žmonių nuomonėmis ir vieną kartą teikti, jog taip negalima rašyti, o kitą kartą- atvirkščiai.

      p. gerb. A. Račai, nebūkite įžeidus ir tiesmukas, kokiu dabar pasirodėte. Aš, asmeniškai, užimdamas tokias pozicijas visuomenėje, kokias užimate Jūs- niekada nerašyčiau apie dundukus ar pan. Tai nepagarba skaitytojui/ rašytojams/ komentuojantiems, kad ir kokie jie „runkeliai“ bebūtų.
      Įsivaizduoju, kas būtų buvę ( pamąstymui ), jei ne Zuokas, o Jūs būtumėt gavęs kiašiniu galvon…

      Įvardinkite „dundukus“, kurie Jums sugadino nuotaiką ( gal krepšinį pralošėte?) ir jei esu tarpe Jų- daugiau čia nesilankysiu.
      Nesvarbu, kad Jūs parašysite, jog neišgazdinsiu ar pan. Aš ir ne gazdinu. Niekada žmonių nevadinu dundukais, jei mūsų nuomonės išssikiria.
      Taip, tik parodėte savo silpnumą, kaip žurnalistas.

      O be to…Nepalaikau Dagio ir jis, kaip „muilo nešėjas“ nuo pat Socdemų ( Akstinavičiaus ), paskum Socialdemokratų ( LSDP )laikų, man neprioritetas.
      Pajudinus visas ministerijas pamatytume, jog visur viešieji prikimai- lobizmas ir tik biznis tarp savų- saviems.

     • Valentinas

      Giga, rizikuojate vėl užsirauti ant manęs. Ne aš smerkiu paksą remdamasis 1 proc. tikimybe, o jūs aklai kaltindamas „sistemą“ ir KT neprileidžiate net 1 proc. tikimybės, kad AT gali būti papirktas, korumpuotas ir t.t. Tai yra keista, nes jūs pats teigiate, kad teismai yra korumpuoti.

    • Domas

     Ką reiškia „nuomonę, savo pasaulėžiūrą ir nuostatas“? Apie visa tai ir galima diskutuoti, kas čia ir vyksta.
     Jūs, Saulės spindulėli, gal nešūkaukit apie toleranciją kitų nuomonėms, o konkrečiai parašykite kam pritariate, o kam ne ir kur konkrečiai. Komentaras bus daug prasmingesnis.

   • GIGA

    Superinis,nokautinis smūgis.O man džiugu,kad galiu nors ir kiekvieną dieną vemti bet kuriame Gedimino prospekto brome:)

   • Musė

    Mielas Artūrai, o aš jus šį kartą nervinu su pagrindu, ar be pagrindo? :)

    Saulės spindulėli (greičiau jau lazeri, o ne spindulėli), nesinervuokite, niekas čia ant nieko nešaukia, tiesiog mes kartais kiek aštriau padiskutuojame, bet bent jau aš niekada ant Artūro rimtai nepykstu.

    Pamaniau, gal man vertėtų įsižeisti dėl tų 5 litų. Bet labai tingiu įsižeidinėti, mano nuotaika šiandien puiki. Be to, manau, kad tai galėtų būti provokacija, siekiant man pademonstruoti, kokias dvasines kančias turėjo kentėti Artūro karštai garbinama išskirtinio talento dainininkė Nijolė, panašiai apibūdinta per HK.

    Artūrai, viską jūs labai logiškai išdėstėte, su daugeliu minčių sutinku. Ir man nepatinka nei Tomkus, nei G. Stanišauskas. Labai galimas dalykas, kad lygiai taip pat kritikuotumėte ir Tomkų, ir R. Dagį, nebūdamas BNS vadovas ir nebūdamas su jais susijęs verslo santykiais. O gal ir ne. Niekas nežino, net jūs pats. Todėl aš vis tiek laikausi nuomonės, kad čia iškyla interesų konfliktas, jūs Tomkaus ir Dagio klausimu negalite būti visiškai objektyvus.

  • Karvė

   Muse,

   Na gal čia interesai ir susipynę, nesiimsiu jų narplioti, bet man įrašai apie Dagį ar Tomkų atrodo vertingi bent tuo, kad yra tautoje daug imbecilų, bet šitie pastaruoju metu nusišneka garsiausiai ir plačiausiai. Labai natūralu, kad Artūras į tai sureaguoja. Jei rašyčiau dienorašti, kur sudėčiau savo dienos pastebėjimus, tokie man irgi nepasirodytų nereikšmingi.

   Mano nuomone kai politikas ar nemažą įtaka Lietuvos visuomenei turintis verslininkas darželinuko ar benamio logika bei kalba ima plauti smegenis plačiajai visuomenei, tai yra rimtas pavojus, kad iš tos ir taip jau dievo nuskriaustos žmonių masės ir paskutiniai intelekto bei moralės pėdsakai tuoj išvarvės. Manau kiekvienam mąstančiam individui susidūrus su visuomene nesinori kiekvieną kartą įlipti į š…, todėl ir stengiasi kaip gali, kad ne š… ir suptų.

 • kolega

  Musei 2009 04 21
  Vilnius

  Pareiskimas

  Prasau pateikti irodyma (rastu), kad tikrai esate Muse, ir kad atstovaujate Musiu giminei. Misko uodai reiskia itarima, kad gerb.piliete, pasivadinusi muse, yra visai ne muse. Atsakymo reikalaujama patekti per dvi savaites.

  Uodu blog’o rastvedys

 • nonsense

  Kokia paslauga suteikia BNS ar kita agentura Sodrai? Paskleidzia Sodros geras ir blogas naujienas i pasauli? Tai gal uztektu Sodrai sias zinias skelbti internete, o kam reikes tas susiras jas ten, ir aplamai apie kokias sumas cia kalbama?

  Ziuriu zinias, rodo kad Sodra pinigu neturiu, pasalpu nemoka. Kaip isivaizduoju esant tokiai situacijai is vis turetu buti nutraukti visi „Šeimos vertybių ir šeimai skirtų paslaugų kūrimo bei teikimo skatinimo“ ir pan. kankursai. Net normaliomis ekonominemis salygomis sunkiai rasciau tam pateisinima.

 • nonsense,

  tos institucijos perka agentūrų parduodamas naujienas.

  Pvz., ir aš perku. nelabai skiriasi nuo spaudos prenumeratos. gal brangiau, bet info daugiau.

  • nonsense

   Aisku. Ka tokio ypatingo gauna Sodra tiesiai is BNS/Eltos, ko negalima gauti pasiskaicius delfi, balsas ar kita tinklapi ir kokia tai sukuria verte?

   • Nonsense, Sodra nei iš BNS, nei iš kokios kitos agentūros, mano žiniomis negauna nieko. Kitos institucijos , verslo įmonės ir žinisklaida gauna iš BNS patikimą, kokybišką ir greitą informaciją. Mažą dalį jos galima rasti ir jūsų išvardytuose tinklapiuose. Vertė priklauso nuo to, ar moki informacija naudotis.

   • 1. laikas (pirmas sužinai, pirmas reaguoji)
    2. išsamumas (visos žinios vienoje vietoje)
    3. integralumas (pilna originali žinia)
    4. tiesioginis autoriaus kontaktas (jeigu padarytos klaidos ar netikslumai)

    ir t.t. paskaitykit vieną kitą knygą apie naujienų agentūrų reikšmę komunikacijos rezultatams. pvz. prieš 5-7 metus dirbant su vienu IT srities klientu buvom įvertinę, jog ~90% paminėjimų regioninėje spaudoje ir internete atsirasdavo dėl to, jog žinia publikuota ELTA’oje. dabar, aišku, ELTA pozicijas praradusi, tačiau tai tik iliustruoja jėgą, kurią gali turėti naujienų agentūrą. žinoma, vaizdas dabar truputį kitoks, nes nemažą srautą generuoja interneto tarnybos, kurios dažniausiai naudoja neperdirbtą pranešimų žiniasklaidai informaciją

 • Petriukas

  Kiek pačiam yra tekę dirbti su BNS ir ELTA, tai eltutės įkainiai tikrai smarkesni. Kad ir koks ten būtų interesų konfliktas dėl Račo blogerio ir BNSniko, didesnis konfliktas ir bėda gali būti kitur. Pvz. ten kur vos ne bankrutuojančios valtybės valdinykai švaisto visų mūsų babkes jamdami tris kartus brangesnes paslaugas, kai galėtų pasirinkti pigesnes. Žinoma jei taip nėra, tada kitas klausimas, pvz. man Tomkus nepatinka ir labiau norėčiau, kad mano babkės dalis esanti SADM nueitu Račui :)P

  • Savo metu ELTA (bent jau jos verslo skyrius) buvo pasieke tokį lygį, kad spardė užpakalį BNS’ui labai stipriai. O tada pastarajam nukrito mana iš dangaus: ELTĄ nusipirko Tomkus, žurnalistai po poros dienų choru išėjo, ir BNS staiga nebeturi konkurentų :)

   Nu, o sakyt, kad korupcinių konkursų atskleidimas yra „užsisėdimas“ – kvaila.

 • Saulės spindulėlis

  Labai įdomus ir nestandartinis atvejis. Iš abiejų pusių. Viena vertus, labai aiškiai pasireiškė A.R. ambicijos. Jam tenka įrodinėti, kad nėra, švelniai tariant, rugegėlė :) Kita vertus Gediminas rodo, kad valstybės tarnyboje yra žmonių, turinčių stuburą ir nepasiduodančių provokacijoms, kurių čia Artūras pažėrė lyg močiutė manų. Mano moteriška logika kužda, jog vyrams reikia tik pasikalbėti ir užkasti karo kirvį, bet… tai tik mano logika, nes vyrai yra kitokie. Tik nežinau, kas turi skambinti, ar Artūras Gediminui, ar Gediminas Artūrui.
  Dar vienas dalykas įdomus tuo, jog einame teisingu keliu. Ačiū Dievui ir gamta šiek tiek jau šildo skruostus. Šiandien puiki nuotaika. Visoms merginoms linkiu geros nuotaikos, o vyrukams pastebėti pavasarį ;)

  • Saulės spindulėlį, jūs tikriausiai anatomijos ir biologijos nesimokėte. Stuburas, tai toks kietas daiktas, būdingas žinduoliams, o jūs kalbate apie šaltakraujus, nariuotakojus arba amebas.

   • Saulės spindulėlis

    Be komentarų. Kol dar neužbaninta naudojuosi proga atsakyti.

   • romas

    Artūrai, stuburą turi visi stuburiniai. Stuburiniams priklauso ne tik žinduoliai, bet ir kai kurie šaltakraujai, kaip pvz. žuvys. Tikiuosi silkę valgydamas jos stuburą paliekat lėkštėje:)

 • fizmatas

  Kuo daugiau viešumo pirkimuose tuo geriau (ir pries ir po), nes pagal viešuju pirkimu istatyma (toki koki turime dabar) ir pagal ji sudarytos salygos gali buti labai tendencingos ir paruostos tik 1 (nebutinia pigiausiai pasiuliuam) dalyviui. Kalbu apie visas sritis. O atsakomybes dazniausiai niekas nenesa, lieka tik nepriklausomi saltiniai kurie gali apie tokius ivikius informuoti ir tiketis kad dar kaskam is JU rupi viesoji nuomone

 • Laima

  jooo…užvirė diskusija, mėginu susigaudyt, kur veda tokie pasišpilkavimai , viena iš toltekų išminčių sako – nieko nepriimk asmeniškai , gal ,sakau, Račui ir nereikėtų priimti asmeniškai visų čia parašinėjančių savo nuomones.Kita toltekų išmintis – nenusidėkite žodžiais.O kiek žodžių pažerta visuose šiuose komentaruose…žodžių, kurie veda į niekur…Kaip ir prezidento metinėj ataskaitoj, daug žodžių, gražių ,teisingų ,bet ar begirdi kas juos,ar beatitinka jie tikrąją prasmę?

 • NiekurNeiva

  Labai spalvingas pokalbis.
  Bet ką reiškia „skirtumas 4 raidės“ ?
  Gal „_ir_“ , bet tai nuotolis, atstumas, tarpas.
  Kitaip žiūrint – 8:5, 2:0 …
  Negi teks miegoti nesužinojus ?

  • Niekur Neiva, turėjau galvoje raidžių skaičių, kurios lemia skirtingą žodžio pasmę…

 • mmm

  kazi kodel Stanisauskas budamas vyr specialistu ministerijoje svarbesnis uz skyriaus vedeja. Kas cia per tipas ir is kur ji Dagys istrauke.

  O kad tomkui dagys moka pinigus tai matosi uz ka: dagys slovinamas vakaro ziniose ir respublikoj. Del to ir laimi konkursus.

 • NiekurNeiva

  imbecilas [imbecilumas], med.
  žmogus, sergantis vidutinio laipsnio silpnaprotyste.

  Geriau kaip nors mažybiškai – Joneli, avinėli tu mano –
  nors turinys kaip ir svarbiau,
  ale ir į formą nespjaukim…

 • kolega

  vis tik, gerbiamieji, idomu cia visiems mums susitikti, nors ir dundukais esame vadinami. Dazniausiai musu kompetencija neprilygsta sio blogo autoriui (bent jau jis taip teigia) ir ne musu reikalas (cia citata) ka ir kada jam publikuoti, bet vis tik spaudziu desine ne tik Arturui, bet ir visiems cia esantiems. Nors as asmeniskai nei Muses, nei Fredzio, nei kitu nedrisciau baninti, bet gi ne visi megsta prieskonius sriuboje :)

  • Kolega, nors jau rašiau, specialiai jums kartoju: įrašas vadinosi „Skiriama čia besilankantiems dundukams“. Ne – „Skirta čia besilankantiems“.

   Ir labai nuolankiai prašyčiau, kad primintumėte man ir visiems kitiems, kur ir kada aš sakiau, kad čia besilankančių kompetencija „dažniausiai neprilygsta čio blogo autoriui“.

   Priešingu atveju būsiu priverstas pasakyti apie tamstą tą patį, ką sakiau apie Gediminą. Nors ir labai to nenorėčiau.

 • kolega

  Arturai,kaip cia taip yra? Kasdien skaitau, kad vis kazka uzbaninsite, patrauksite atsakomyben. Jau pradedu bijoti :)
  Del kompetencijos:

  „Beje, miela Muse, tik nereikia man aiškinti, ką publikuoti. Tai ne jūsų reikalas ir ne jūsų komptencijos klausimas“

  is kur jus zinot – gal Muses kompetencija uz tamstos didesne? Kaip jus nustatot kompetencijos ribas? Zinot, bet tikrai susidaro vaizdas, kad nei muse, nei as, nei kiti neprilygsta jusu didziajai isminciai. Ar galima dar siek kartais pasisemti is jusu isminties ir kompetencijos saltinio? Butu labai smagu. Aciu. Nes visi mes gi trokstam siokios tokios kompetencijos.

  • Mielas kolega, užsiimate demagogija. Pirmiausia, priminsiu, ką sakėte: „Dazniausiai musu kompetencija neprilygsta sio blogo autoriui (bent jau jis taip teigia)“

   Dabar paskaitykite, kas yra komptencija http://lt.wikipedia.org/wiki/Kompetencija

   Ir atsakykite į klausimą, ar aš buvau neteisus, kai sakiau Musei, kad ne jos komptencijoje spręsti, ką aš galiu ir ko negaliu publikuoti.

   Musė iš viso neturi kompetencijos spręsti, ką aš galiu publikuoti. Ji tik gali išsakyti savo nuomonę apie mano įrašus, juos peikti, su jais nesutikti.

   Todėl drįstu konstatuoti, kad jūs:
   1) nežinote, ką reiškia terminas kompetencija;
   2) neteisingai cituojate ir iškraipote mintį (kas būdinga kai kurių leidinių žurnalistams, siekiantiems įrodyti savo tiesą;
   3) nemokate pripažinti savo klaidų;
   4) neturėdamas argumentų, pereinate į asmeninius užsipuldinėjimus („neprilygsta jusu didziajai isminciai“, „kartais pasisemti is jusu isminties ir kompetencijos saltinio?“
   5) negerbiate lietuvių kalbos:)

   • kolega

    Tai jau panašu i serialą :)
    Žinot, mane kartais pykdo tamstos vienareikšmiški vertinimai apie vieno ar kito žmogaus kompetenciją, kur ir kiek ir ką jis gali pasakyti, pareikšti. Nors tai nesumažina mano pagarbos tamstai, tačiau ryte skaitytojus išvadinti dundukais, o vakare – nekompetentingais, kvepia tikrai susireikšminimu.
    Ir tai mano tokia mano nuomonė.
    beje, jei noriu pasisemti iš šaltinio, kur čia asmeninis užpuldinėjimas? :)
    nepatinka kai į ironiją atsakoma ironija? Ar visada reikia sutikti su tamstos nuomone čia? Pabandysiu rytoj sutikti, labanakt.
    p.s. lietuvių kalbą iš tiesų reikia puoselėti. Čia sutinku :)

    • Mielas kolega, tamstos ironija man nesuprantama. O dėl kompetencijos, tai vis dėlto pasigooglinkite…

 • Didžiai Gerbiamas

  Gerb. Račui.

  Jei klausiate apie „du princus“, tai tikrai ne – net galvoj panašios minties neturėjau.

  • Didžiai negerbiamas, na, nebūkite toks kaip Gediminas (jei juo nesate) ir vyriškai pasakykite. Juk tikriausiai nesate „dundukas“ ir supratote, kad klausiau apie jūsų komentaro pirmąją dalį. Jei nepamenate, ką rašėte, priminsiu: „tokio “patikimo” ir vienintelio šaltinio, kuriam manipuliavimas pusfakčiais yra alfa ir omega pagal geriausias sovdepinės žurnalistikos tradicijas“. Klausiu tamstos dar kartą: ar tai apie mane?

 • LL

  kad Stanišauskas kaip aklas klapčiukas gina savo bosą nieko keista… bet kam daryti jam reklamą? juk dar keli mėnesiai ir vėl galės eiti dirbti į savo arklių lygą ar ūkininko patarėją…

 • paulius

  Arturai, reikalauju jusu pasiiaiskinimo, kodel jus istrynete mano komentara?

  • Pauliau, apie ką jūs čia? Nesuprantu…

   • paulius

    Arturai, as juolab nesuprantu kaip gali „dingti“ komentaras… Vakar buvo, siandien nebera. O gal jie patys savaime susinaikina?

    • Pauliau, garbės žodis nieko netryniau… Ir tikrai negaliu niekaip paaiškinti.

     O apie ką buvo? Ką nors negero apie mane buvai tikriausiai parašęs – tai gal blogas pats sunaikino:)

     O gal buvo daug nuorodų ir pateko į spamą?

     O jei rimčiau – tai jei labai svarbu, parašyk dar kartą.

     • paulius

      Arturai, tiesiog nustebau ir tiek. Kartais budavo „jusu komentaras laukia patvirtinimo“, taciau si karta jis is karto atsirado tarp komentaru (dar po keliolikos minuciu paziurejau, buvo tikrai).

      Pats komentaras buvo apie jusu reakcija i visokiu vaikigaliu-valinsku pasisakymus. Keismazodziu nebuvo :) Blogas turbut darosi super sumanus, kad gali sunaikinti siek tiek kritikos.

      Nuoroda buvo tik viena http://racas.lt/stepas-dievas/

      p.s. Labai svarbu nebuna niekada, tiesiog jei yra cenzura nematau prasmes is viso skaityti ir replikuoti.

     • Pauliau, na nebūkit mažas vaikas – juk sakau lietuviškai: nežinau, kodėl taip atsitiko. Gal netyčia ištryniau kokį komentarą tvirtindamas, gal tuo metu ant kompo puodelį padėjau. Taip yra buvę.

      Cenzūros nėra. Komentarai būna redaguojami, jei juose yra vienas kitas necenzūrinis žodelis ir trinami, kai yra ne į temą, kai juose įžeidinėjami žmonės ir kai juose skleidžiamas melas. Komentatoriai būna įspėjami.

      Nors ką aš čia tamstą įtikinėju, juk vis tiek nepatikėsite, jei nenorite tikėti. Tad geriau manykite, kad bijau kritikos ir naktimis ištrinu visus komentarus, kuriuose abejojama mano pareikštomis nuomonėmis.

      O dėl skaitymo ir komentavimo prasmės – čia jau tik tamstai spręsti.

     • paulius

      Arturai, nesu lyg nei mazas vaikas, nei nesuvokiantis kokios yra technines galimybes „dingti“ komentarams. Tiesiog nustebau. Vis gi pirmas kartas. Manau naturali reakcija, kai vakare yra, ryte „padare dingau“.

      Tikiu tik kai zmones sugeba itikinti. Siuo atveju „puodelis ant kompo“… Necenzuros nebuvo, izeidimu lyg taip pat, melo tikrai. Beto nei maniau, nei manysiu, kad jus bijote kritikos del jusu pareikstu nuomoniu. Nesu toks tikras del jusu reakciju kritikos.

      Ir paziurekite kaip jus Arturai replikavote, o tiksliau puolete jau nebe reiskini ar nuomone, o asmeni: “tamstos visas gyvenimas yra beprasmis užsiėmimas”, “gal pasportuokite, kai turėsite laiko. Gal pasveiksite”. http://racas.lt/stepas-dievas/

     • Pauliau, teisybės dėlei, reikėjo tikriausiai pacituoti ir į ką tas komentaras buvo. Netikrinau, bet beveik neabejoju, kad kaip buvo šaukta…

      O dėl komentarų dingimo – tikrai neįtikinėsiu. Galvokit, kaip tamstai išeina..

     • paulius

      Arturai, kam bus idomu tas paskaitys visus to posto komentarus. Mano nuomone ten zmogus nesauke… Tiek jau to, cia jusu teise reaguoti kaip iseina… Ir net „dinginti“ jums nepatinkancius komentarus.

     • Pauliau, nepykite, bet tamsta tikrai keistas (vos susilaikiau nuo stipresnio žodžio:) Išgirskite, ką sakau, o tai jau pradedate skambėti paranojiškai. Atsiprašau.

 • paulius

  Arturai, pykti? Buta cia del ko pykti, net ir su stipresniu zodziu:)

  Manau, kad girdziu ka jus sakote. Noreciau jums taip pat palinketi isgirsti… Skambeciau ir buciau paranojiskas, jei kalbeciau ne apie jusu teise “dinginti”, o „kalciau“ jus prie sienos del dingusio komentaro. Bet gi kalbu tik apie jusu TEISE elgtis savo namuose savo nuoziura.

  p.s. Beje jus lyg visur vadovaujaties „Kaip sauksi, taip…“, o gal reiktu nepamirsti ir „Duok durniui kelia“?

 • paulius
 • manau sis kreipinys yra diskriminacinio pobudzio. nes ka turima omeny, kai sakoma “gediminai – buk vyras”? o gal gediminas pvz. nori būti moterimi. tai diskriminuoja jo, kaip asmenybes, pasirinkimo teise. be to, o kas tada gediminas buvo iki tol? moteris, o gal transeksualas? kas yra tai, ka padaryti gediminas galetu tik budamas vyru ir negaletu padaryti budamas moterimi ar transeksualu? ir isvis, ko ten is jo prasoma? nelabai supratau…
  :)

  • Kreivaranki, pastabą priimu. Reikėjo sakyti: Gediminai, nebūk triušis:)

 • dimes

  Sveikinu su pirma pergale, ponas Račai. :)

  http://www.delfi.lt/news/economy/Media/article.php?id=21797254

  • Manęs sveikinti nereikia. Save pasveikinkite – čia juk ir apie jūsų pinigus kalbama:)

 • Pingback: Citata #233 R.Dagys turi nuomonę… | Artūras Račas()

 • Jonas tikrasis

  Artūrai , visuomet tamsta gerbiau . Įvairiems konservams ir socdemų perbėgeliams simpatijų nejaučiau , bet šiuo atveju panašu į asmeninių santykių aiškinimasi . Būsiu laimingas suklydęs , todėl atsiprašau (jei klystu) .