FNTT istorijos “viščiukai”

Rašytas prieš kelias dienas, bet, nepaisant visų po to sekusių įvykių, aktualumo dar nepraradęs dar vienas tekstas 15min savaitraščiui.

**********************************************

Po vidaus reikalų ministro R.Palaičio sprendimo atleisti iš pareigų FNTT vadovus prabėgo jau mėnuo, tačiau galutinis taškas šioje istorijoje dar anaiptol nepadėtas. Po to, kai V.Gailius ir jo pavaduotojas kreipėsi į teismą, laukti to galutinio taško, turint galvoje Lietuvos teismų užimtumą, gali tekti dar gana ilgai.

Be to, niekam tas galutinis taškas tada nebus įdomus – juk šimtus tūkstančių siekiančias kompensacijos už priverstines pravaikštas, jei tokios būtų priteistos, bus sumokėtos iš valstybės biudžeto, o didžioji dalis Lietuvos visuomenės, kaip žinia, į valstybės biudžetą vis dar žiūri kaip į sovietinio kolūkio bulvių lauką.

Tad nelaukiant, kol tame bulvių lauke kas nors naktį nukas vieną kitą vagą, galima pabandyti suskaičiuoti viščiukus, kurie išsirito iš visos šios istorijos.

Apie pirmalaikių rinkimų galimybę, galimą interpeliaciją R.Palaičiui Seime, mažumos koaliciją ir kitas “trintis” bei “pasistumdymus” nekalbėkime. Tai – šalutiniai šios istorijos rezultatai, kurie yra nereikšmingi, nes iš esmės nieko nekeičia.

Svarbiausias ir reikšmingiausias pastarojo mėnesio rezultatas – tai sutrikdyta FNTT veikla. Prisimenant, jog ši institucija pastaruoju metu veikė gana aktyviai, galima neabejoti, jog ne vienas ir ne du asmenys, matydami tokį rezultatą, šiandien ploja katučių. Ar plojimai buvo iš anksto užsakyti, galime tik spėlioti.

Kitas, ne mažiau svarbus FNTT vadovų atleidimo istorijos rezultatas yra lemiamo Valstybės saugumo departamento vaidmens formuojant Lietuvos valstybės politiką patvirtinimas. Akivaizdu, kad nepaisant vyriausybių, premjerų, prezidentų, paties VSD vadovų kaitos, nepaisant buvusių parlamentinių tyrimų, VSD išsaugojo savo vadovaujantį vaidmenį Lietuvos valstybėje. Panašiai kaip Komunistų partija iki Kovo 11-osios. Kaip pasakys, taip ir bus.

FNTT vadovų atleidimas atskleidė (o gal reikėtų sakyti – patvirtino) ir kitą nelabai malonią tiesą: visišką Generalinės prokuratūros (o gal reikėtų sakyti – jos vadovo A.Valio) neįgalumą ir jos priklausomybę nuo politikų (o gal reikėtų sakyti – prezidentės).

Nusikalstamas delsimas tirti informacijos apie būsimą “Snoro” nacionalizavimą nutekinimą, savo tiesioginių funkcijų perdavimas VSD, lyg beraščio surašyti kliedesiai, kad nutekėjusi informacija nebuvo nusikaltimas ir tik pagal D.Grybauskaitės komandą pradėtas ikiteisminis tyrimas – vien šių faktų pakaktų, kad Seime pirmiausia būtų svarstomas nepasitikėjimas ne R.Palaičiu, o generalinių prokuroru A.Valiu. Bet tikriausiai nebus, nes bestuburiai šiandieninėje Lietuvoje, atrodo, yra labiausiai vertinama rūšis.

Kita vertus, bestuburiams įvertinti reikia tinkamos aplinkos. Ir šioje vietoje dera paminėti Lietuvos prezidentę, kuri FNTT vadovų atleidimo istorijoje parodė iki šiol nematytą veidą. Jau žinojome, kad prezidentė yra gana kategoriška, ryžtinga ir reikli kitiems, tačiau nauja buvo tai, kad D.Grybauskaitė nenori prisiimti atsakomybės ir yra linkusi sprendimus daryti kitų rankomis. Ne nauja Lietuvai, bet šiek tiek netikėta kalbant apie prezidentę buvo sužinoti, kad “telefoninė” teisė išlieka viena pagrindinių Lietuvos valdymo formų.

Blogiausia, kad tai tikriausiai dar ne visi FNTT istorijos “viščiukai”. Ir nors  nesinori laukti kol išsiperės likusieji, tikriausiai dar sulauksime.

(3 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Oplia

  Labai geras straipsnelis. Tiesą sakant jau senokai laukiau šios istorijos įvertinimo iš Artūro ir nusivilti neteko.

 • Fredis*

  Kolega per TV3 Savaitės apžvalgoje ilgo ir nevykusio komentaro gale pagaliau susikaupė išlemeno: „galva pūva nuo galvos…“ taip išsaugodamas žiūrovų akyse minimalius pagarbos likučius.

  • sigitas

   man tai taip pat keistai įtartina matyti , kaip pastarosiomis dienomis aršiausiais Grybaitės fanais patapo aršiausi jos nemylėtojai Lauras, Mečys , na ir žinoma Rimvydas. Kas čia per metamorfozės? Ir kiek jos kainuoja?

 • spyglys

  Valys tikrai vertas Gogolio plunksnos.

 • Auksinis kardas

  Darius Valys.

 • Valentinas

  Džiugu, kad Artūras kaip koks Kuolys žino visus atsakymus ir jam viskas aišku. O kad man taip būtų viskas aišku! Pavyzdžiui, kas iš tikro nutekino informaciją? Dėl ko iš tikro vyksta kova tarp konservatorių ir liberalcentristų?

  • Kariunas13

   Apskritai viskas stebuklai prisiminus kad Lietuva Marijos žemė tai vadinasi stebuklų šalis ir nieko nenuostabaus prisiminus gerb.Bulgakovą, kad Poligrafas Poligrafivičius Šarikovas sprendžia Lietuvai aktualius klausimus

  • miels Valentinai, nors jau įpratau, kad pastaruoju metu nuolat kalbate nesąmones, vis dar sugebate nustebinti. Nei man viskas aišku, nei aš žinau atsakymus. teigti priešingai galima nebent jei šį įrašą skaitytum ne akimis, o kuria nors kita kūno dalimi.

   • Valentinas

    Tai gal jūs rašote komentarus kokia nors kita kūno dalimi? Višiukų skaičiavimas šiuo metu kai niekas neaišku yra nesąmonė.
    Jei paaiškės, kad informaciją nutekino Gailius ir Palaitis buvo teisus ar atsiprašytumėte Prezidentės, Gailiaus ir manęs?

    • mielas Valentinai, tikriausiai norėjote klausti, ar atsiprašysiu Prezidentės, R.Palaičio ir tamstos? Mano atsakymas – taip. Klausti, ar tamsta atsiprašysite manęs, jei paaiškės, kad V.Gailius informacijos nenutekino, tikriausiai neverta, ar ne?

     • Valentinas

      Mielas Artūrai,
      Skirtingai nuo jūsų, aš šioje istorijoje nesu niekieno pusėje. Kad žinočiau savo poziciją man reikia daugiau informacijos, o būtent:

      Kas nutekino informaciją?
      Kodėl konservatoriams galimybė kontruoliuoti FNTT vadovo kėdę yra svarbiau nei energetiniai projektai?

      Jei paaiškės, kad Gailius nenutekino informacijos aš jus pasveikinsiu kad buvote įžvalgus, bet neatsiprašysiu, nes aš niekur neteigiu, kad nutekino Gailius.

     • mielas Valentinai, na kodėl tamstai taip norisi sekti A.Užkalnio pėdomis? Štai sakote, kad esu kažkieno pusėje, o tai yra akivaizdus melas.

      Klausiate, kodėl „konservatoriams galimybė kontroliuoti FNTT vadovo kėdę yra svarbiau nei energetiniai projektai“ ir taip konstatuojate, kad tamstos nežinia kuo paremta visiškai kvaila išvada (apie tai, kas svarbiau) lyg ir yra tiesa.

      Bandote vaizduoi etišką ir moralų klausdamas, ar aš atsiprašysiu, jei paaiškės, kad informaciją nutekino V.Gailius, tačiau pats dedate į krūmus aiškindamas, kad neteigėte, jog nutekino V.Gailius. Lyg aš būčiau kada nors teigęs, kad jis tikrai nenutekino.

      Gal surimtėkite pagaliau ir pradėkite galvoti, ką rašote. Darotės juokingas.

     • dzyvai

      O kur autorius tvirtina kad Gailius nenutekino?

     • Valentinas

      Mielas Artūrai,
      Labai dažnai man tenka atgręžti veidrodį į jus. Jūs sakote:
      „Štai sakote, kad esu kažkieno pusėje, o tai yra akivaizdus melas.“
      Akivaizdus melas, kad jūs nesate kažkieno pusėje. Aktyviai agituodamas už Palaičio atleidimą, jūs stojote konservatorių pusėn. Argumentų, tiesa, nelabai turėjote, išskyrus tai, kad Liberalcentristai iš principo blogi žmonės su korupcijos kvapeliu.
      „Klausiate, kodėl “konservatoriams galimybė kontroliuoti FNTT vadovo kėdę yra svarbiau nei energetiniai projektai” ir taip konstatuojate, kad tamstos nežinia kuo paremta visiškai kvaila išvada (apie tai, kas svarbiau) lyg ir yra tiesa.“ Kitaip nei jūs, aš rėmiausi faktais. O faktai tam momentui, kai rašiau komentarą buvo tokie, kad konservatoriai ultimatyviai reikalavo Palaičio atsistatydinimo, grąsino koalicijos griūtimi ir mažumos vyriausybe. Todėl mano išvada tuo metu turimų duomenų pagrindu buvo visiškai logiška, o vadinti ją kvaila gali tik kvailys.
      „Bandote vaizduoi etišką ir moralų klausdamas, ar aš atsiprašysiu, jei paaiškės, kad informaciją nutekino V.Gailius, tačiau pats dedate į krūmus aiškindamas, kad neteigėte, jog nutekino V.Gailius. Lyg aš būčiau kada nors teigęs, kad jis tikrai nenutekino.“
      Aktyviai agituodamas ir reikalaudamas iš prezidentės atleisti Palaitį, jūs netiesiogiai teigėte, kad Gailius ir jo pavaduotojas nenutekino informacijos. Nes vienintelė priežastis atleisti Palaitį būtų faktas, kad jis neteisingai atleido pareigūnus. Kadangi tokių faktų nėra iki šiol, šiuo metu galima teigti, kad FNTT vadovai atleisti teisėtai. Todėl aš į jokius krūmus nededu, nes niekur jokia forma nepasisakiau, nei prieš, nei už Palaitį, skirtingai nuo jūsų.
      Todėl surimtėti patarčiau jums, nes kakučių kovos su Užkalniu atima iš jūsų daug psichinių ir dvasinių jėgų.

     • mielas Valentinai, demonstruojate tobulą demagogijos viršūnę. Tuo ir apsiribosiu ir daugiau su tamsta nebediskutuosiu. Bet ateityje visas interpretacijas apie mane trinsiu be jokio perspėjimo. Todėl, kad neturiu noro ir nematau prasmės diskutuoti su žmogumi, kuriam vienintelis argumentas yra jo paties bukas įsitikinimas savo teisumu.

      Ir dar – patarinėkite savo žmonai, jei tokią turite, vaikams ar Užkalniui su Čyvu. Man tamstos patarimai nereikalingi. Kaip ir diagnozės, kurias – koks sutapimas – profesionaliai skelbiate lygiai taip pat kaip A.Užkalnis.

     • Andrius

      Dzyvai… pabudote ir kyštelėjote savo trigrašį neįsigylinęs :) – „kur autorius tvirtina kad Gailius nenutekino?“ – labai negražu svečiuojantis tinklaraštyje jo šeimininką viešai įvardinti kvailiu – nes tik visiškas kvailys galėtų svaidytis kaltinimais ministrui neteisėtai atleidus darbuotojus, kurių dora pats tas kvailys nėra tikras…

     • Andrius

      …nuo savęs tik pridursiu – pritarčiau Valentinui – man irgi nėra aišku gerai padarė Palaitis, ar ne… nežinau..:)… Jei Gailius info nutekino – vansi gerai, o jei nenutekino – vansi blogai … Vienas Dievas te žino…na o gal dar ir gerbiamas Račas ? :)

     • Mauras

      leiskite pastebėti, kad dilema kodėl “konservatoriams galimybė kontroliuoti FNTT vadovo kėdę yra svarbiau nei energetiniai projektai” iš tiesų yra „false fallacy“. Nes bet ką, išdrįsusį balsuoti prieš energetinius projektus, galima su malonumu sumalti į miltus, (pelnytai ar ne, kitas klausimas) padarant valstybės priešu ir tuo pačiu užsidirbant papildomų politinių dividendų. Čaplikas tokią klaidą viešai kalbėdamas jau padarė, po ko jį iškart pagavo apžvalgininkai ir žiniasklaida, ir jo partijos reitingai toliau sėkmingai keliauja beviltiško minuso link. Prieš rinkimus niekas nenorės priglausti politverslininkų artistų, po rinkimų jų niekam nebereikės.

 • austras

  Aš tai prie tų „viščiukų“ pridėčiau: propagandinės akcijos dėka prieš rinkimus puikiai konsoliduoti konservatorių rinkėjai, ir eilinį sykį nepaklausta kodėl toje pačioje koalicijoje trejus metus ir keturis mėnesius tokiais puikiais partneriais buvę konservatorių koalicijos partneriai A.Valinsko vardo judėjimas bei liberalcentristai, staiga „lydekai paliepus“, tapo tokie blogi ir net su“korupciniu kvapu“, anot pono Račo. Lyg to „korupcinio kvapo“ prieš trejus metus būtų buvę mažiau…

  • austras

   Man tai pikta, kaip kova dėl dviejų žmonių, nors jie ir apaštalais Petru bei Povilu būtų, išvirsta į mistinę kovą už mistinį teisingumą ir tampa tiesiog pigiu konservatorių priešrinkiminiu piaru tuo pat metu, kai kitos rimtos problemos – emigracija, didėjanti socialinė atskirtis, žlugusi namų renovacija bei didėjančios šildymo kainos – lieka kažkur viešosios erdvės pakrašty. Sukėlus tokį šušarą ir priešas pasirinktas maždaug pagal mistinio „teisingumo“ jėgas – eilinis bendros koalicijos fruktas Palaitis, su kompanionu Čapliku.

   • Auksinis kardas

    austrai, paties diskursas irgi egzotiškas: į pasisakymą kažkuria ribota tema atsakyti „kalbėkime apie kitką“ rakte.

    Istorija pakankamai svarbi, nors ir atrodo dar labiau savotiška, nei svarbi – labiausiai vykęs komentaras man pasirodė pateiktas R.Bogdano:
    http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/rbogdanas-fntt-skandalas-partine-globa-ir-dvaro-zaidimu-taisykles.d?id=56736195

    Artūro įrašas gerokai kuklesnis, pvz. neatspindimas situacijos dviprasmiškumas, kai konservatoriams išties gali būti labiau naudingos konkrečios pavardės FNTT vadovybėje, betgi ir pritemptas pareigūnų nubloškimas tiesiog į niekur, išdėstyti tyrimų-netyrimų kuriozai – joks priimtinas atsakymas į tokius svarbius klausimus. Reikia baiginėti su tokiais mostais, užkulisinių VSD popieriukų koziriais, visa tai beviltiškai paseno, išaugome. Šioje istorijoje, be jos pačios vystymo siužeto, esame liudininkai besikeičiančio mūsų santykio su šalies institucijomis, aiškaus aukštesnės kokybės ir didesnio skaidrumo jų darbe poreikio.

    Kita svarbi išryškinto vaizdo dalis: galinčiųjų ir negalinčiųjų prisiliesti prie slaptos informacijos kasta, samplaika. Yra jos ganytojai, galintys suteikti patepimą ir akimirksniu atimti, paklosčius tam prielaidas, yra valstybės reikalai, kurie, nebūtinai būdami slaptumo verto turinio, pasirinktinai gimdomi ir saugomi tokioje uždaroje bendruomenėje, kuriai savo įtakos mechanizmų mes, rinkėjai, patys svarbiausieji – neturime.

    • austras

     Auksinis karde, ne „kalbėkime apie kitką“, o kalbėkime apie tą patį. Vat man FNTT reikalai svarbūs, bet ne ant tiek, jog nematyčiau, kad per tai konservatoriai konstruoja savo priešrinkiminės kampanijos strategiją. Žodžiu, neaišku kaip viskas baigsis, bet vienas rezultatas akivaizdus – medalinskai, kuoliai, ozuolai ir puteikiai dirba tam, kad būsimajame Seime būtų kuo daugiau konservatorių.

     • Auksinis kardas

      austrai, jei vertinti sąžiningai, tektų pripažinti, kad vienintelis iš keturių, susijęs su konservatoriais, Puteikis, yra labiau laisvas aktyvizmo menininkas, nei savo partijos cecho įpareigojamas ar varžomas. Neskirti istorijoje asmenų ir partinio veikimo – rimtas vištakumas. Taip, konservatoriai suformulavo savo poziciją, reikalavimus FNTT tarnybos reikalo atžvilgiu. Ne, konservatoriai nėra rengėjai, dalyviai renginių gatvėse.

     • austras

      Atsiprašau, bet kokios politinės jėgos rėmėjai yra mobilizuojami į tokius mitingus „dėl teisingumo“? Buvau greta to mitingo, šnekėjaus su jo dalyviais – nekilo klausimų kokias vertybes jie išpažįsta, už ką balsuoja per rinkimus. Nematyti, kad greta politinių partijų yra tarytum joms nepriklausančių veikėjų, kurie sukasi partijų orbitoje bei veikia būtent tam tikrų partijų naudai – vat čia tai tikras vištakumas.

     • Auksinis kardas

      Kodėl gi, besirinkusios auditorijos profilis matytas. Bet, manyčiau, buvo tikėtasi kiek kokybiškesnio. Deja, greičiausiai iš nevaldyto godumo, pastarasis renginys buvo pakankamai kompromituotas. O tokiomis aplinkybėmis, rimtai suabejočiau, ar iš tokio konservatoriams ilgainiui bus daugiau naudos, ar žalos.

      Darkart – šitos priemonės ne iš konservatorių einamojo arsenalo, ir jei Puteikis nebūtų persikraustęs į Vilnių, kažin ar išvis tokį renginį būtumėte matę. Tiesiog renginiai išsikėlė iš Klaipėdos, ir tai ne partijos, bet aiškaus asmens, labai savarankiško sprendimuose ir veikimo būde, migracijos pasekmė. Jei ir kabinama į politinį kapitalą, tai pakankamai asmeniška rizika, čia ganytojo Razmos palaiminimo vargu ar būta. Ir tai pasako viską. Matykite Razmą, ir matysite kiek tame iš tikro yra konservatorių partijos.

     • Gintaras

      austrai, kas neturi moralės jausmo, tas įžiūri partines rietenas. Aš matau, A.Beliackio išdavimas net be bylos iš Baltarusijos, Š.Paberalio bylos sufabrikavimas ir fiasko JAV Federaliniame teisme, Kauno sukčių teisėjų nenubaudimas, o atleidimas „savo noru“ – tai juk Prezidentūros darbo rezultatas. Tai nėra klaidos.

    • Mauras

     Bogdano komentaras įdomus ir taiklus. Tik užduodamas retorinį klausimą „Kodėl prezidentė neužstojo generolo, kurio kandidatūrai į FNTT vadovo postą ji neseniai buvo pritarusi ir kurio darbai byloja, kad jis tame poste ne kelnių trinti atsisėdo?“ jis pamiršta, kad per savo patarėją DG dar 2010 m. birželį buvo išreiškusi visiškai priešingą poziciją: „Prezidentė Dalia Grybauskaitė nusivylusi sprendimu dėl naujo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo, sako šalies vadovės vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Markevičius. Konkursą į šį postą laimėjo Kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Vitalijus Gailius.“ ir net aiškiai išsakė kodėl: „Dabar naujai paskirtas vadovas jau iš anksto tapo spekuliacijos įkaitu, galbūt ir nepelnytai, bet kol kas pokyčiai nevyksta šioje tarnyboje“, – interviu Žinių radijui sakė prezidentės patarėjas.“

     DG jau tuomet žinojo, kad FNTT vadovai ateina „su užnugariu“. Darant prielaidą, kad užnugaris buvo, prieš rinkimus informacija iš spectarnybų užnugariui teoriškai leidžia pasinaudoti kompromatu prieš politinius konkurentus ir apsaugoti savo rėmėjus. Tikėtina, kad užuodę kompromato dūmus caplininkai paprašė Daukanto sankcionuoti poligrafinę operaciją su iš anksto numanomu rezultatu. Tačiau visas nekoks šios prisvilusios „vištos“ kvapas kyla iš to, kad su „užnugariniu“ FNTT pavaduotoju ir jo vadovu buvo susitvarkyta tiesiog progai pasitaikius, net nemėginant aiškintis per kur kokia informacija tekėjo.

     • Auksinis kardas

      Mačiau kiek kitokį tekstą, iš kurio buvo aišku, kad prezidentūra tikėjosi institucijos reformos, ir nusivylė, kad sprendimas buvo priimtas tik dėl naujo vadovo.

  • mielas austrai, nelabai suprantu, dėl ko man priekaištaujate. Dar kai buvo formuojama koalicija, aš sakiau, kad A.Valinsko kompanija ir liberalcentristai yra klaida. Turėtų būti net vaizdo įrašas, nes kalbėjau apie pas E.Jakilaitį. Apie A.Valinską ir jo „partiją“ esu taip pat rašęs.

   Kai kalbu apie „korupcinį kvapą“, remiuosi įrodymais – A.Skiko istorija A.Čaplikui būnant ministru. Prieš trejus metus apie tai dar nieko nežinojau. Jeigu galite priminti, kada dar A.Čaplikas ar jo partija buvo įsivėlusi į korupcinę istoriją, būsiu dėkingas. Jei ne – tik dar kartą paliudysite, kad esate paprasčiausias pliurpa, kuriam faktai nerūpi.

   • austras

    Atvirai sakant šis komentaras, kuriame tiesiog panaudojau Jūsų žodžius, pone Račai, su Jūsų paties reiškiama pozicija yra susijęs tik netiesiogiai. Gal Jūs apsimetate, kad nematote Ozolo, Kuolio, Medalinsko, Puteikio keliamo triukšmo, kuriame pastarieji mistifikuoja savo kovą ir pakelia ją iki kovos „už teisingumą“ lygio. Tarytum Jūsų „viščiukai“, šįsyk nebūtų tokie patys, kokius juos propagandiškai pateikia į mitingus ateinantiems „kovotojams“ ir minėtas „teisingumo“ judėjimas. Kažkodėl šie veikėjai savo mitinguose visada pamiršta paminėti, kad į esamą koaliciją konservatoriai ėjo patys ir patys konservatoriai turėtų iš dalies prisiimti atsakomybę, kad suteikė galimybę valdžioje pabūti tokiems žmonėms, kaip Valinskas ar Čaplikas.

    • austrai, iš anksto atsiprašau, bet elgiatės kaip visiškas kvailys. Nes tik visiškas kvailys gali man priekaištauti, kad kažko nematau, kažko neaprašinėju, kažko nedemaskuoju. Dar kvailiau priekaištauti man dėl kažkokių mitingų ar jų organizatorių. Lyg turėčiau…

     Kalbant apie mano komentarą, jei matote jame ką nors neteisingo, jei kokios nors mano subjektyvios išvados tamstai nepatinka, nurodykite jas ir pabandykite argumentuotai paaiškinti, kodėl jos neteisingos. O dabar pliurpiate kaip koks A.Užkalnis ar Valentinas vien tam, kad sukeltumėte triukšmą.

     • austras

      Nematau problemos, kodėl prie Jūsų komentaro apie dabartinę sitauciją skaitytojas negalėtų pasakyti, kad jis mato visiškai kitokius šios situacijos akcentus. Tai nereiškia, kad aš Jus asmeniškai kaltinu turint kažkokių politinių tikslų ar tuo, kad sąmoningai remiat kovą už mistinį tiesingumą.

    • Auksinis kardas

     Jie ėjo patys tik tiek, kiek patys ir ėjo. Ar tikrai jie nesirinko mažiausios blogybės? Kokia jų kaltė tame, kad ši nepakankamai gera?

   • austras

    Dar pridėčiau, kad pamenu Jūsų tuometę poziciją dėl liberalcentristų bei Valinsko vardo judėjimo. Todėl pasikartosiu – šis mano komentaras Jums skirtas netiesiogiai – tiek, kiek dabartiniame jėgų išsidėstyme Jūs nolens volens prisidedat prie mistinės kovos už mistinį teisingumą.

    • Dar pridėčiau, kad neturiu jokių politinių tikslų, todėl visiškai kvaila yra mane kaltinti už tai, ko nedarau ir prie ko niekaip neprisidedu.

     • austras

      Tikiu, kad Jūs asmeniškai politinių tikslų neturite, bet medalinskai, ozuolai, kuoliai, puteikiai ir kiti turintys politinių tikslų, manyčiau, džiaugiasi, kad Jūs keliate tuos pačius klausimus kaip ir jie. Tų pačių klausimų eskalavimas jiems tikrai į naudą.

     • austras

      Jei Jums atrodo, kad čia yra priekaištai Jums asmeniškai, tai taip nėra. Tai yra tiesiog pabrėžimas tų dalykų, kurie, mano subjektyvia nuomone, yra svarbesni negu tai, apie ką kalbate savo komentare. Pasikartosiu, mano subjektyvia nuomone, svarbiausia, kaip šios politinės kovos eigoje yra kryptingai formuojamas konservatorių alibi prieš būsimus rinkimus.

     • na, mielas austrai, čia mūsų nuomonės tikrai labai skiriasi, nes man atrodo, kad FNTT veiklos sutrikdymas, generalinės prokuratūros neveiklumas, nesavarankiškumas, nekontroliuojama VSD ir prezidentės kišimasis į vyriausybės formavimą yra daug svarbiau valstybei nei tai, kiek balsų per kitus rinkimus gaus viena ar kita partija

     • Artūrai, Jums labai daug „mielų“ žmonių.. :)))

     • austras

      Mano nuomone, nuo to kiek balsų per kitus rinkimus gaus viena ar kita partija priklausys būsimoji valdančioji koalicija, o nuo to kas priklausys valdančiajai koalicijai – FNTT struktūros požiūris į vieną ar kitą politinę jėgą, o taip pat vienų ar kitų politinių jėgų poveikis VSD, prieinamumas prie VSD turimos informacijos ar galimas poveikis generalinės prokuratūros tyrimams vienų ar kitų politinių jėgų atžvilgiu. Visa tai tiesiogiai siejasi su „FNTT vieklos sutrikdymu“, „generalinės prokuratūros neveiklumu“, „VSD kontrole ar nekontroliavimu“, o taip pat su būsimu prezidentės vaidmeniu priklausomai nuo būsimos koalicijos stiprumo, bei ją sudarančių jėgų. Tiesiog ta pati situacija tik gerokai kitokiu kampu.

     • austras

      Kita vertus, kokios bylos susijusios su liberalcentristais, inicijuotos FNTT nukeliavo į teismą? Gal kas nors galėtų priminti atvejus, kuomet FNTT tyrimai tiesiogiai smogė kuriai nors valdančiosios koalicijos partijai apskritai? Visi šneka apie „profesionalus“, kuriuos čia už „sąžiningą darbą išmetė iš kėdžių“. Medalinskas sako, kad „tie vyrai pradėjo dirbti neklausydami“, bet kur tos bylos, kurios būtų sukrėtusios kad ir tuos pačius liberalcentristus? Štai kodėl aš netikiu FNTT vadovų apaštališkąja misija ir tikiu valdančiosios koalicijos misija :)

     • romas

      austrai, prisigalvojate istorijų su fantastiškais siužetais. Spektakliams vaidinti politikams trūksta profesinio pasiruošimo, o ir nesuprantu, kam galvoti sudėtingai, jei ir paprasti paaiškinimai istorijai paaiškinti visai gerai tinka. Vieniems visai tinka Palaičio dėstoma versija, o kam Gailiaus atleidimo motyvai atrodo neįtikinami, gali susieti atleidimo motyvus su FNTT veikla.

     • austras

      Romai, o kur gi tas fantastiškas siužetas? Viskas labai realu – užtenka prisiminti Ciceroną ir pasakyti, kad mažai kas keičiasi nuo Romos Respublikos laikų. Teko pakalbėti su mitingą organizavusiais bei jame dalyvavusiais. Jie kalba apie Sąjūdį ir jo atgimimą. Vat jie tai tikri fantastai, dalyvaujantys rinkimų kampanijos misterijoje.

     • romas

      austrai, persudėtinga dramaturgija, kad būtų galima patikėti. Ir kodėl spektalius turėtų rengti tik konservatoriai? Kiti neranda režisierių, ar rinkimų nenori laimėti?

     • austras

      Romai, Jums pernelyg sudėtinga, o man pernelyg paprasta. Visai nesena istorija kuomet VSD skandalo metu liudijęs pareigūnas paskui sėkmingai dirbo taksistu, o konservatoriai prieš tai daug ir kokybiškai rėkę staiga nutilo, parodo, kad pavieniai asmenys vienoje ar kitoje istorijoje jiems iš tiesų visiškai nieko nereiškia, jeigu tie jie nėra reikalingi esamojo momento kovoms už mistinį teisingumą sukelti.

     • romas

      austrai, vienokią ar kitokią poziciją šioje istorijoje užima visi politikai. Kad konservatorių užimama pozicija yra jiems galimai naudinga, greičiau atsitiktinumas. Juk ir nebuvo galima tikėtis, kad ji bus kitokia.

     • austras

      Romai, na bet Jūs, nepykit, esate naivus žmogus arba bent jau tokiu puikiai apsimetat. Ar gali būti „atsitiktinumas“, kad artėjant antriems rinkimams iš eilės staiga būtent konservatoriai bei jų orbitoje besisukantys veikėjai „pamato“ daug problemų specialiosiose tarnybose? Trejus metus po rinkimų problemų nėra, nors konservatoriai sėdi valdančiojoje koalicijoje, yra faktinis tos koalicijos vedlys ir atrodytų tiek rėkę prieš praeitus rinkimus turėjo marias laiko padėčiai pagerinti bei negerovėms pašalinti. Ir štai, atėjus ketvirtiems, o stebukle, ir vėl rinkimų metams problemų ir vėl atsiranda? Eilinės pasakos kvailiukams ištraukiamos iš senos pasakų knygos ir su tuo pačiu bukaprotiškai konservatorišku entuziazmu jos vėl paleidžiamos į pasaulį.

     • romas

      austrai, ne staiga, o po FNTT vadovų atleidimo. Man ir dabar neaišku, pavyzdžiui, kodėl buvo atleistas Gailius.
      Be to, spektaklius gali rengti ne tik konservatoriai, o ir nežinau, kodėl spec. tarnyboms reikia kaip tik prieš eilinius rinkimus atsikratyti karininkų. Konservatorių visagalybe netikiu. Manau, kad kaip tik jų įtaka valstybėje yra mažesnė nei socdemų.

     • austras

      Romai, aš Jums dar kartą sakau, kad ne esmė kokios institucijos vadovai čia būtų. Nors ir Meškino Rūdnosio medaus kopinėjimo organizacija. Svarbi ta institucija tik tiek, kiek aplink vadinamąją kovą už ją galima sukelti politinio triukšmo artėjant rinkimams.

     • Auksinis kardas

      romai, Gailius atleistas dėl nepaklusimo atleisti Giržadą, argumentas „matyt veikia išvien“. Prarado pasitikėjimą, nebegali dirbti su slapta informacija.

     • romas

      karde, šitą versiją žinau, bet kai siūloma atleisti, turi būti ir straipsnis, pagal kurį būtų galima. Nežinau, ar Gailius turėjo įstatyminį pagrindą.

    • austras

     Dar kartą pasikartosiu – visoje šitoje istorijoje nėra nieko svarbiau už ateinančius rinkimus. Konservatoriai kabinasi už Gailiaus su Giržadu lygiai taip, kaip jie kabintųsi už Petro, Jono, Kasparo, ar Danieliaus jeigu tik jaustų, kad tai leis konsoliduoti savo rinkėją, ar sumedžioti naujų balsų. Čia kaip Kedžio byloj: užtenka tik tikėti sukelto šušaro teisingumu, o mąstyti – nereikia. Ypač kuomet greta partijos sėdi keletas iš daug kur išmestų ar pasišalinusių veikėjų, kurie kaip koks Ciceronas stengiasi patys iškilti sureikšmindami Katilinos sąmokslo pavojų.

     • romas

      austrai, Jūsų versija visai neįtikinama. Būt užtekę Palaičiui paklausyti premjero ir palaukti su FNTT vadovų atleidimais, kol premjeras į Vilnių, kad tas nuostabus konservatorių konsolidavimo planas neišdegtų. O ir kodėl LiSC ir prezidentūrai turėtų rūpėti konservatorių sėkmė per kitus rinkimus?

     • austras

      Romai, momento džiaugsmas visuomet ir slyi tame, kaip išnaudoti esamą politinę situaciją siaurų partinių interesų tenkinimui, viešai trimituojant apie eilinę kovą „už teisingumą“.

     • austras

      Realus situacijos vertinimas sako, kad už kelių mėnesių vyks rinkimai, o jeigu, Romai, nepamenat problemos su VSD, FNTT ar kokia kita tarnyba Lietuvoje visuomet „lydekai apliepus“ išlenda būtent prieš rinkimus. Tai mėgstamas Lietuvos konservatorių žaidimas, keliant mistines kovas už teisingumą. Tai vyksta tuo pat metu kai normaliuose darbo frontuose nėra kuo pasigirti, o namų renovacijai neveikiant gyventojai gauna tūkstantines sąskaitas už šildymą. Mistinių spektaklių kėlimui konservatoriams Lietuvoje niekas negali prilygti.

     • austras

      Kuolys, anot Fredžio, mitinge perskaitė tiesioginį raginimą nacionalinio saugumo komiteto pirmininkui, kuris, kitaip nei prieš keturis metus priešrinkimines scenas kėlęs Matulevičius, kažkodėl neįsitraukia į naujo spektaklio konstravimą. Žmogui akivaizdžiai pažadėta aukšta vieta konservatorių sąraše ir todėl jam prieš rinkimus padai nesvyla, o atjautos likimo broliams, sėdintiems sąrašo užpakaly, Anušauskui stinga.

     • romas

      austrai, bet sutikit, kad ne konservatoriai suorganizavo FNTT vadovų pašalinimą. Ir LiSC, ir prezidentūra žinojo, kad Kubilius yra prieš. Kodėl reikėjo suorganizuoti tokias kovas „už teisingumą“ ir iš kur žinote, kurioje pusėje teisingumas? Iki rinkimų visko dar gali atsitikti.

     • austras

      Aš Jums dar kartą pakartosiu – tuo ir svarbus momento žavesys, kad klostantis vienokai ar kitokiai politinei situacijai tą situaciją maksimaliai išnaudoti siaurų partinių interesų pozicijoms pagerinti. Jei nebūtų Gailiaus su Giržadu, būtų kiti veikėjai iš kokios nors kitos tarnybos. Jeigu nebūtų Palaičio su Čapliku, tai būtų Masiulis ir kiti veikėjai. (Nors Palaitis su Čapliku tinka labiau, nes tai silpnensnis ir visiškai nepopuliarus priešininkas.) O kova už teisingumą būtų ta pati – „lemiamoji“, paskutinė ir visokia kitokia, kokia tik būtų tinkama priešrinkiminaim šušarui sukelti. Lygiai taip, kaip prieš ketverius metus vyko „lemiamoji kovo“ dėl Pociaus ir VSD. Kas pre keturis metus pasikeitė – lygiai nieko, išskyrus tai, jog konservatoriai visą tą laiką valdė valdančiojoje koalicijoje. Ponas Račas VSD lygina su komunistų partija, tarytum prieš keturis metus apie VSD buvo kalbama kažkaip kitaip. Todėl tvirtinu – tai tas pats priešrinkiminis šušaras, kurio esminis tikslas – prisidengiant kova „už teisingumą“ prastumti į Seimą kuo daugiau konservatorių. Ypatingai naiviems paaiškinu – „kova už teisingumą“ palieka politinių diskusijų pakrašty žvėriškas šildymo kainas, renovacijos proceso žlugimą ir kitas konservatoriams prieš rinkimus nepalankias problemas.

     • romas

      austrai, man tiktai darosi juokinga. Ar Jums neatrodo, kad Gailius yra tikrovėje egzistuojantis žmogus, kurį atleido iš darbo? Galiu priimti versijas, kad galimai Gailius tyrė ko nereikėtų ar netyrė kažko, ką reiktų, kad susimokęs su Giržadu pardavė Lietuvą, bet priešrinkiminio spektaklio versija – visai iš fantastikos srities. Konservatoriams gi dar reikia keletą projektų per Seimą prastumti. Kurių velnių jiems visokie nesklandumai? Čia greičiau opozicijai nukrito netikėta dovana iš dangaus. Buvo pasiruošę rinkti parašus Kubiliaus interpeliacijai. O čia še tau – sumaištis gavosi savaime, ir nieko organizuoti nebereikia.

     • austras

      Klausimas kas konservatoriams naudingiau? Pabaigti projektai ar dešiniųjų rinkėjus konsoliduojanti „kova už teisingumą“? Aš manau, kad konservatoriai šaudo į du zuikius iš karto (tikisi ir projektus pabaigti ir „kovoti už teisingumą“). Jie, artėjant rinkimams, intensyviai konsoliduoja savo rinkėjus aplink vadinamąją „kovą už teisingumą“, tik gatvės propagandistais dirba tokie kaip Kuolys, o tokie kaip Kubilius konkrečiais veiksmais tą kovą radikalizuoja. Aš manyčiau, kad prasidėjo intensyvi balsų medžioklė ir tiek liberalcentristai, tiek konservatoriai elgiasi taip, kaip jiems atrodo naudingiau būsimųjų rinkimų akivaizdoje. Vieni „kovoja už teisingumą“, o kiti laikosi principingai, norėdami parodyti, kad jie turi savo stuburą. Iš tiesų, liberalcentristai šioje kovoje yra daug labiau apriboti savo veiksmuose, nes jų populiarumas menkas ir nesėkmė šitam žaidime reikštų pasitraukimą iš didžiosios politikos. Konservatoriai tai puikiai supranta ir sugeba tai išnaudoti savo pačių radikaliais veiksmais stumdami liberalcentristus į kampą. Tiek vieniems tiek kitiems jau seniai nusispjauti kas vyks tuos ateinančius kelis mėnesius iki rinkimų iš tikrųjų, abiejų pusių tikslas vienas – mistifikuojant „kovas“ minimalizuoti savo partinius nuostolius prieš ateinančius Seimo rinkimus.

     • romas

      austrai, maišote kas stumia į kampą ir kas yra stumiamas. Jūsų sąmokslo teorija būtų galima priimti tokiu atveju, jei konservatoriai būtų patys ir šitos istorijos organizatoriai. Bet yra atvirkščiai. Palaitis galėjo palaukti Kubiliaus ir FNTT reikalus išspręsti kartu, gal net kartu su visais koalicijos partneriais. Jis iš viso galėjo nieko neatleisti. Tai buvo grynai Palaičio apsisprendimas.

      Nukrypstant nuo pagrindinės temos, siūlau atkreipti dėmesį į savo kalbėjimą. Jūs stebitės dalykais, kurie bet kam kitam atrodo savaime suprantami. Argi yra kažkas neįprasto, kad politinės partijos nori patikti savo potencialiam rinkėjui ir laimėti rinkimus? Jūsų mėgstamų politinių jėgų privalumai, beje, gali atsiskleisti tik jūsų nemėgiamų politinių jėgų netobulumo fone. Jei pasaulis būtų tobulas, kažin ar iš viso norėtumėte tokiame gyventi. Juk neliktų ko siekti ir nebeliktų stimulų veikti.

     • austras

      Romai, kuo aš stebiusi? Nebent tuo, kad Jūs nesuprantate, jog vardan tos kovos dėl rinkėjo, o ne dėl realių apčiuopiamų rezultatų namų renovacijos, emigracijos mažėjimo, šildymo kainų mažinime vyksta tikra politinė priešrinkiminė kova, kuria, manyčiau, suinteresuoti tiek liberalcentristai, norintys rinkėjo akyse įgauti kovojančios su koalicijos politikos trūkumais jėgos įvaizdį ir taip atsiskirti nuo nepopuliarios koalicijos. Tuo pačiu, tik jau iš kitos pusės, konservatoriai siekia dėl visų koalicijos trūkumų apkaltinti „blogus“ liberalcentristus, kurie korumpuoti bei pasisako prieš teisingumą (tarytum jie tokiais nebuvo jau gerokai seniau nei dabar). Ir konservatoriams tas įvaizdžio „per kovą už teisingumą“ „darymas“, manyčiau, seksis geriau nei kam kitam, nes jų rinkėjas yra nuolatos pasiruošęs praryti bet kokį pusfabrikatį, kokį tik jiems paruoš partinės viršūnėlės.

     • austras

      Konservatoriai yra vieni iš šios istorijos organizatorių ir akivaizdūs jos laimėtojai viešojoje erdvėje. Tie, kas laimi mūšius viešojoje erdvėje prieš pat rinkimus ir yra tikrieji nugalėtojai visoje šitoje neskaidrioje makalynėje, nes vinintelis realus rezultataus dėl ko čia kovojama – daugiau balsų tam tikrai politinei jėgai Seimo rinkimų dieną.

     • romas

      austrai, šildymo kainų mažinimas – populistų mėgiama tema. Ne nuo Lietuvos priklauso energijos nešėjų kainos. Ką galime padaryti – uždirbti, kad pajėgtume už šilumą susimokėti. Taip pat turime susiorganizuoti keletą alternatyvų. Nėra taip, kad valdžia visiškai nieko šioje srityje nenuveikė. Kad turėjo nuveikti daugiau, nesiginčiju.
      O renovacija turėtų rūpėti ir namų savininkams. Nesu tikras, kad kitoms vyriausybėms pavyks, jei nebus savininkų suinteresuotumo. Negerai, mano manymu, būtų daliai piliečių kelti nuosavybės vertę visų mokesčių mokėtojų sąskaita. Gal atsirastų net ir sugebančių valstybės sąskaita uždirbti, jei namai būtų renovuojami dovanai. Be to valstybė tai padarytų nekokybiškai ir brangiai. Turim patirtį, kiek suinteresuoti lėšų panaudojimo efektyvumu valdininkai. Viena yra paskaičiuoti ekonominį efektą iš masinės renovacijos, o visai kas kita – norimų rezultatų realiai pasiekti.

     • Šamanas

      austrai, ar kartais nepatyrėte vaikystėje psichologinės traumos, kurią sukėlė koks nors konservatorių šulas?

     • austras

      Pasiektas kompromisas iš karto po to, kai daugeliui apžvalgininkų atrodė, kad politinis teatras jau seniai perkaitęs ir aktoriai tuoj išsiskirstys tik dar kartą pademonstravo jog tai tebuvo ir tėra tiesiog priešrinkiminis teatras, o FNTT vadovai buvo tiesiog šio teatro įkaitai. Galiausiai paaiškėjo, kad politiškai „nepakiečiamieji“ Galius su Giržadu verti vieno ministro galvos. Spektaklis baigėsi visišku farsu, o pagrindinis konservatorių herojus Gailius jau gali ieškoti taksisto vietos Vilniaus taksi parke. Toks jau tas laikino konservatorių herojaus likimas.

  • Kariunas13

   Na vienas veikėjas baustas „už gerus darbus“ iš šios „chebros“ pasitraukė, bet atėjo kitas veikėjas nors atrodo apsiskaitęs (nors mano manymu geriau jau liktų tą darbą daryti kurį geriau išmano). Užvakar buvau Darbo partijos susitikime pasižiūrėti kiek nemąstančių žmonių yra gaila nemažai, tiesa Gabšys nesugebėjo ir melavo atsakydamas kodėl 2002,2003 metais vyriausybė skolinosi po 1 milijardą kas met nors BVP augo 8 proc. vid. kasmet.

   • Kariunas13

    tiesa pamiršau paminėti 1 milijardą EUR šias metais reik refinansuoti ir kitais metais balandį vėl 1milijardą reiks refinansuoti beja skolinimosi palūkanos buvo 5.95 proc.tai va per 10 metų sumokėjome 600 milijonų EUR ir nieko negalime gražinti.

 • Fredis*

  Tikriausiai ne vienam kyla klausimas: „Kas čia per metamorfozės?“
  TV3 apžvalgos vedančioji J.Svirnelytė gal tris kartus pakartojo: „Prezidentė smogė antausį konservatoriams“, arba kaip pasakytų Valentinas „smogė konservams“. Smogė vieniems, o galva iš džiaugsmo stabiliai apsvaigsta kitiems. Laučius – suprantama, dar jaunas, jau spėtas būti išmestas iš visur, iš kur tik galima išmesti, todėl karščiuojasi, bet kiti du jau seniai įkopę į šeštą dešimtį, o vis tiek džiaugiasi kaip vaikai, kai „mano priešas smogia mano priešui“. Tokio lygio yra Bielinio bei Valatkos apžvalgos, kai džiūgaujama, kai Prezidentė „smogia“.

 • Kariunas13

  VSD sudėtinga tikėti kai pasak Anušausko apie 70 proc. pareigūnų buvusieji KGB darbuotojai. Man klausimas kyla kodėl po 3 mėn. pradedama tyrimas kai informacija nutekėjo lapkričio mėnesį. tai ką veikė VSD ir prokūratūra? Gal kas žino kam atskaitinga VSD? Mano manymu turėtų atskaitinga šalies gynybos tam „susirinkimui“(nesuprantu kokius ten klasimus sprendžia tas susirinkimas manau tik dėl vaizdo kad tik yra sugalvota tokia institucija). Bent ne keli asmenys spręstų apie VSD darbą, beja tam susirinkimui turėtų negalioti bylos įslaptinta ir pažymas turėtų atsinešti vadovas atsiskaitymo dieną be jokių kliūčių. Tai klausimas ar koncervatoriai gavo tas mistines pažymas iš VSD kiek ten 13 lygtai buvo? Kažkaip nutilo ir viskas nurimo.

 • Fredis*

  austras rašo: „Man tai pikta…“.
  Austrai, toks ir buvo šio veiksmo tikslas, kad Tu supyktum.
  Tie sotūs ir viskuo patenkinti miestelėnai paskutiniu metu tapo per daug abejingi ir apatiški juos supančiai aplinkai.

  • romas

   Fredi, konservatoriai šita mistine kova už mistinį teisingumą pamėgino suagituoti austrą, bet jis, kaip koks Stanislavskis, sako: не верю!

 • Kariunas13

  manau kol atitinkamas asmuo(klausimas kur rasti? Gal reiktų Lietuvos kariuomene remtis, bet turėtų to norėti ginkluotų pajėgų vadas ) nenueis i VSD su basliu ir neišvaikys tol niekas nepasikeis bus kaip nori VSD valstybė Lietuvos valstybėje. Kažkaip juokas pro ašaras jau manojoje lietuvoje tikras P.Orvelo „Gyvulių Ūkis“

 • E. Masiulis ką tik facebooke:
  Eligijus Masiulis
  Nebematom prasmes toliau dirbti tokioje valdancioje koalicijoje, kuri del vidiniu nesutarimu paskutines savaites nuolat konfliktuoja. Labai gaila, kad taip viskas baigesi.
  Like · · Share · 8 minutes ago via mobile ·

  • romas

   Galia, kad Kubiliui ir konservatoriams reikėjo tiek daug laiko suprasti, kas vyksta. Jie eilinį kartą pasirodė esantys prasti politiniai šachmatininkai.

   • Fredis*

    Galiu pasiginčyti: Valinskas yra kaip Prževalskio arklys, faktiškai neprijaukinamas ir neišjodinėjamas. Tris su puse metų buvo pakinkytas ir klusniai arė.
    Analogija jau buvo – socdemų ir darbo partijos koalicija, kuri subyrėjo greičiau. Aišku, partnerių dydžiai ir proporcijos – ne tie.

    • romas

     Fredi, aš apie paskutines savaites, o ne apie visą kadenciją. Buvo gana aišku iš karto, kad viskas veda į būtent tokią pabaigą. Laiko tempimas nepasitarnavo konservatoriams.

     • Auksinis kardas

      Na, teikimas atleisti ministrą – ne toks jau visai laiko tempimas.

     • Fredis*

      Būtų apkaltinę karštakošiškumu. Ir Labai gerai, kad nepanaikino Palaičio įsakymų, nes teisininkų draugija būtų suvalgę gyvus. Laiko tempimas politinėje kovoje, kai visuomenė yra apatiška, yra teigiamas dalykas. Dėmesio išlaikymas skandale yra būtinas.

     • romas

      Buvo galima greičiau apsispręsti su teikimu atleisti Palaitį ir aiškiau pasakyti kas bus, jei Palaitis nebus atleistas. Faktiškai maitino save iliuzijomis ir nesuprato, kad čia yra gerai paruoštas matas.

     • Fredis*

      Turint Seime 46-ių narių frakciją, aštuonis ministrus, puikius koalicijos partnerius Liberalų Sąjūdį ir pasiruošusias ateiti į pagalbą kelias opozicines frakcijas Seime – mato pastatyti neįmanoma. Buvo iškilęs tik vienas nesklandumas – pirmadieninė Prezidentės pozicija, tačiau abejoju ar JE pasiruošusi toliau grimzti į niekur.

     • romas

      Fredi, nežiūrint į jokias pasekmes, buvo pašalinti pareigūnai. Viskas buvo padaryta taip tvarkingai ir apgalvotai, kad jokių šansų ką nors pakeisti nebuvo. Tai ir yra matas.

 • uspaskich per jakilaiti : remsime mazumos vyriausybe. lyg ir viskas aisku. siap puiki laida jakilaicio ir formatas naujas. kalba po viena , pakankamai greitai cituojama. gaila kad ltv rodo nemira ir kvietkauska , o tv kurios nelabai kas ziuri sugeba padaryti puikia politikos aktualiju laida.
  senelis gerai igele lrytui, o caplikas seneliui…

 • Fredis*

  austrai, reikėjo ne sukiotis greta mitingo, o pasiklausyti Kuolio baigiamojo žodžio – rezoliucijos. Buvo perskaitytas visas sąrašas reikalavimų, tame tarpe šalinti Šedbarą iš teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pareigų, o Anušauskui liepta užsiiminėti tiesiogine veikla – vadovauti nacionaliniam saugumo gynybos komitetui, o ne rašyti knygą.
  Pykti, kad visuomenininkai mitinguoja yra kvaila. Kaip taip galėjai apsižioplinti?

  • prasau nepykti , bet leisti supykti. kas yra ,,visuomeninkai“ ?
   kazkoks keistas apibrezimas. medalinskas, kuolys yra visuomenininkai. mano kaimynas uz 2 km steigiantis kaimo bendruomene lyg irgi visuomeninkas. kodel pas exselencija ( pastebejote kad niekas to lotynisko zodzio nebevartoja) ateina medalinskas visuomeninkas, o ne visuomeninkas ,,kryzius“ ?

   • Auksinis kardas

    Visuomenininkas, ekscelencija.

    • manau Tamsta zinote ir kitokiu garbes ivardinimu dvariskiams tinkamu. mano ,kaimo gyventojo galva, tampame monarchija, beda ta kad nekonstitucine.

   • Fredis*

    Įdomus klausimas, kolega. Kai pasieksite tokias aukštumas, kai ekscelencija Jus pakvies į pokalbiui į rūmus ir kai pavyks suorganizuoti mitingą, į kurį susirinks 4-5 tūkst. žmonių, daugiau klausimų neturėtų kilti.
    P.S. Bendruomenės narys aktyvistas Kryžius dėl to, kad nebuvo pakviestas pokalbiui į rūmus, mažiau visuomenininku netapo.

    • siandiena nesimiega tai uzduosiu dar viena klausima.
     jeigu ,,visuomeninkas“ ,,kryzius“ paleckiukas, tomasevskis ar net as pats, surinksiu 4-5, bala nemate 10000 zmoniu mane pakvies ?

     • Alois

      Surinktų mitingo dalyviųskaičius tiesiogiai proporcingas tikimybei būti pakviestam. Taip pat nemažą įtaką darytų mitingo keliamų temų ir problemų aktualumas ir gebėjimas rišliai, sklandžiai ir logiškai jas dėstyti.

  • lv

   austras abiejais pusrutuliais ir viena koja turbūt labiau buvo kitame mitinge, kuriame šmėžavo ir vėliavos su raudona spalva, profsąjungos. Tik matyt nepavyko pasikalbėti valstybine kalba, tai nesupratęs apie ką kalbama, visą tą mistišką aurą pertempė visuomenininkų mitingui ir konservatoriams….

   • austras

    Aš irgi Jus myliu :)

 • Mauras

  pagrindine šios istorijos „višta“ lieka virvelėmis viešų ar neviešų politikų ir šiaip „elito“ valdoma teisėsauga. Jei politikai (šiuo atveju tiek AK, tiek DG) nesikištų į partijų tarpusavio karus, o vietoje to skatintų atsakingą teisėsaugos viršūnėlių elgesį – su slapta informacija, su savo kolegomis, o taip nesielgiančius pakeistų, visi laimėtume. Dabar matyt daugelio neapleidžia įspūdis, kad tie, kas galėjo dirbti toliau, poligrafo pagalba nuleisti į pagriovį, o tie, kas turėtų eiti pasiieškoti kur geriau pritaikyti savo sugebėjimų, lieka postuose.

  Beje, gal kas suprantate, nuo kada, kodėl ir kokiose ribose FNTT užsiima partijų finansavimo tyrimais? Nes anksčiau tai buvo STT daržas. Ar tai apima tik „PVM grobstymo“ kitaip tariant – pinigų gryninimo atvejus? Pasikeitus partijų finansavimui, tikėtina, kad šis frontas suaktyvės. Galima prognozuoti, kad FNTT padarius VMI padaliniu, ši funkcija susiaurės iki „nesumokėtų mokesčių“.

  • Auksinis kardas

   Politikai, kaip taisyklė, yra partijų kareivėliai. Negali nesikišti į savo karus.

   FNTT, tirdama finansinius nusikaltimus, savaime netiria to kaip būtent partijų finansavimo, o kaip finansinius nusikaltimus – aferas. Tai, kad aferos gali būti maitinančios partijas, nėra pačių nusikaltimų esmės dalis.

   • Mauras

    partijų finansavimo prasme užnugariui labiau reiktų ne FNTT, o STT. Tačiau šis jau yra DG įtakos sferoje.

    Turint omenyje, kad DG pateikė politinių partijų finansavimo įstatymo pataisas (už ką dedu jai didžiulį pliusą), kurias estai priėmė 2003 m., o mūsų partiniai politverslininkai gromulavo bene 10 metų, jos suinteresuotumu konkrečios partijos sėkme neapkaltinsi. Uždarius legalų politverslininkų pirkimą, reikia (žinoma, neselektyviai) kontroliuoti nelegalų pirkimą šešėliniais pinigais. Tai gan logiškas paaiškinimas, kodėl bet kokiu pretekstu reikėjo nuimti FNTT vadus.

 • Gintaras

  austrai, kas neturi moralės jausmo, tas įžiūri partines rietenas. Aš matau, A.Beliackio išdavimas net be bylos iš Baltarusijos, Š.Paberalio bylos sufabrikavimas ir fiasko JAV Federaliniame teisme, Kauno sukčių teisėjų nenubaudimas, o atleidimas “savo noru” – tai juk Prezidentūros darbo rezultatas. Tai nėra klaidos. Matyt labiausiai patiko FNTT su gen.R.Boreika.

 • Fredis*

  Delfi rašo, kad A.Gelūnas pasibaisėjęs „Vyriausybės griovimu ir priešrinkiminiu periodu“. Kultūros ministras penktadienį buvo sulaukęs Valinsko „ultimatyvaus raginimo“ rašyti „atsistatydinimo prašymą“.

  • romas

   Mėginkim spėlioti: jei Gelūnas neatsistatydina, LiSC ministrai taip pat neteikia atsistatydinimo pareiškimų. Palaičio ir prezidentūros fintai leidžia galvoti, kad toks scenarijus – visai įmanomas.

   • Fredis*

    Manau, kad žiniasklaidoje prasidės A.Gelūno pjudymo akcija, bus pakištas po poligrafu, Bielinis su Laučiumi moralizuos ir gėdins kultūros ministrą, jog šis nesielgia vakarietiškai – neklauso partijos, Valentinas reikalaus ateityje jo atsiprašyti, jeigu paaiškės, kad jis buvo neteisus.

 • Donatas

  dar vienas mūsų Konstitucijos kūrėjų straipsnis apie tai, kaip ‘grupės draugų’ apeidinėjama Konstitucija.
  http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/lnrasimas-lietuvoje-teisine-sistema-nera-demokratine.d?id=56718261
  ten kalbama apie teismus, bet lygiai tą patį galima matyti ir kitose ‘jėgos’ struktūrose – GP, VSD, FNTT, STT. kai darbas paverčiamas dėl darbo, dėl ‘savųjų’ dengimo, o ne dėl visuomenės gerovės, ir kur žmonės valdomi telefonais ir kompromatais, o ne ne pagal įstatymus, statutą, vizijas ir misijas…

  • Donatas

   beje, kalbant apie VSD, ar kas nors girdėjo, kad jie būtų pagavę kada nors kokį rusų šnipą? o gal po 50 okupacijos metų jų pas mus visai nebeliko? kad estų saugumas gaudo, tai tenka išgirsti, o kaip mūsų lietuviškas VSD? juk tokia jų turėtų būti pagrindinė misija…

   • Alois

    Donatai, jeigu jau komentuojate tokia tema, tai reikėtų domėtis ;) M.Laurinkaus 50-mečio proga buvo sugautas vienas hakeris-nevykėlis, o dabar teismuose skamba Kusaitės byla.

    • Donatas

     ačiū už informaciją :) tik kažin, ar kusaitė buvo šnipė ir ar kėlė grėsmę būtent lietuvos respublikos saugumui?
     nors bala nematė, net jei ir taip skaičiuoti, tai per 22 metus gaunasi 2 šnipai? tai lietuvoje jų daugiau per tuos metus nebuvo? :) ir VSD visai pagrįstai yra išlaikoma iš visų mūsų pinigų?

 • Fredis*

  Tiriant, svarstant ir nagrinėjant reiškinį, skandalą, nutikimą ir susidariusią naują politinę situaciją – būtina pažymėti:
  – pabandykite įsivaizduoti: Vyriausybės vadovas bandytų išrinkti generalinį prokurorą, įvykus paskyrimui prieš jo valią – demonstruotų nusivylimą ir imtųsi priemonių ryžtingai keisti situaciją;
  – Vidaus reikalų ministerijai įtaką turi ir sprendimus priiminėja tik Čaplikas, Valinskas, Valinskienė, A.Nedzinskas, Palaitis.
  – Vyriausybės vadovui pareiškus šiai šutvei nepasitikėjimą – šie veikėjai randa prieglobstį Prokuratūroje, VSD, Prezidentūroje. Žiniasklaida pasidalina lygiai pusiau į dvi dalis.

  Tokių dalykų nebūtų, jeigu: šalyje būtų dvi-trys solidžios partijos, kitos nepatektų į Seimą, šalyje galiotų Konstitucija ir iš jos išplaukiantis valdžių pasidalinimo principas.

  • Regis

   2-3 solidžios ir vienintelės partijos Seime sena M.Laurinkaus svajonė. Ir matyt visokių gaujų ir minių iš VSD siekiamybė. Kaip viskas būtų paprasta. O dabar kiek darbo kaskart ieškant kontrolės mechanizmų.

 • vytenis

  Jeigu tikėti tomis mantromis, kurias nepavargdamos kartoja abi konflikto pusės, tai visa istorija yra eilinis buitinis kivirčas, iš argumentų „o pas jus negrus muša“ išsirutuliojęs iki snukių daužymo. Tokioje situacijoje galima tik užjausti konservatorius dėl beviltiško nesugebėjimo vertinti situacijos.
  Tačiau, mano galva, padėtis žymiai blogesnė, nes abi pusės kažką nutyli, t.y. meluoja. Matyt. vienas apsimelavęs pareigūnas ir vienas apismelavusį pareigūną gynęs pareigūnas (nebent jau nuspręsta poligrafo atsisakyti) yra konservatoriams labai brangūs, nes jie ryžtasi rizikuoti savo premjeru.
  Kas taip „sukėlė“ tų pareigūnų vertę tikriausia niekad ir nesužinosim.

 • Sejanus

  O man prezidentė visuomet atrodė būtent taip – nenorinti prisiimti atsakomybės. Savo rankomis nedaranti nieko, kas galėtų blogai atsiliepti reitingams. Negalėčiau net konkrečiai įvardinti kodėl, bet susidarė būtent toks įspūdis jau seniai.

  • Regis

   O čia tai rimta šneka. Nenorinti prisiimti atsakomybės – labai tinka, savo rankomis nedaranti nieko – sakyčiau tiesiai į dešimtuką. Negalėčiau įvardint kodėl, netgi konkrečiai įvardinti, tačiau nešioju savyje nežinia iš kur parsiradusį ir kodėl esantį įspūdį.. Ir tai parašyta ne kokiame Delfyje, o racas.lt tinklaraštyje. Parsirado ir many iš kažkur įspūdis, kad šiame komentare – nuomonėje trūksta tik paralelių tarp prezidentės išorės ir tam tikrų gyvūnų ar gyvulių.

 • znakorius

  Reikalas čia yra seniai aiškus: Gariūnai laimi.
  Jei konservkrikdemai nori išlikti kaip partija, tai turi atstovauti be pagrindo atleistą žmogų – atsikratyti tų prielipų ir atstatyti tiesą.

 • VG

  Jeigu gyventume realiame Pasaulyje, o ne Iškreiptų veidrodžių karalystėje, vyskas vyktų taip:
  1) iš seimo pirmininkės pareigų atsistatydina ir savo veiklą konservatorių partijoje suspenduoja I. Degutienė (jos giminės tikrai pasinaudojo snorinėmis lietuvos žmonių nelaimėmis),
  2) iš konservatorių partijos vicepirminikų atsistatydina šios partijos „pinigin“ V. Matuzas (FNTT buvo pažadėjusi greitai „užbaigti“ jo žmonos bylą,
  3)iš ministrų atsistatydina Palaitis,
  4) iš generalinio prokuroro posto atsistatydina D. Valys,
  5)LR Prezidentė viešai atsiprašo Lietuvos piliečių ir pasižada griežtai laikytis konstitucijos raidės ir dvasios.

  Jeigu gyventume tikroje valstybėje.

 • Vingių Jonas

  Vienas toks Melianas šiandien per LTV1 ir LR1 paminėjo, kad Lietuvai gresia bylos dėl info nutekinimo, tik nepasakė kur ir kada. Lieku prie savo „sąmokslo teorijos“ ne apie „viščiukus“, o apie „kiaušinius“ (kurie natūroje ir taip be jokio pagrindo brangsta:)), dėl kurių buvę „kioskų banko“ šeimininkai paprašė kokio teismo taikyti laikinas apsaugos priemones – sustabdyti ES paramos mokėjimą (pn. kaip kovo 15 d. EŽTT įpareigojo Ukrainą užtikrinti J.Tymošenko sveikatos apsaugą). Kadangi nebebėra iš kur paimti pinigų iždo skylėms lopyti (kas skolins, jei byla teisme?:)), tai beliko suderinti pirmalaikių rinkimų datą. Tas ir vyksta. DP jau atvirai reklamuojasi, kad „žino, kaip“:)) Gal ir apie „kiaušinius“ žino?:))

 • Fredis*

  Toks įspūdis, kad šinadien pati neramiausia diena gyvenime, atėjo apsisprendimo metas austrui. Reikia imti pavyzdį iš Valentino, kuris kantriai laukia atsiprašymo, nes beveik tikrai žino kas nutekino informaciją.
  Kaip sakė Kernagis su Puteikiu – informacijos nutekinimo versijos sugalvojimas yra tik pretekstas visus statutinius pareigūnus pakišti po viena vertkale. Persmeigimo, perverimo iešmas pagarbiai laikomas Daukanto aikštės rūmuose. Dabar ten suirutė, nes atvyko Kubilius, kuris mano, kad Vidaus reikalų ministerija, finansų ministerija ir kitos vis dar priklauso Vyriausybės pavaldumui.
  Už pusvalandžio šalyje gali vėl veikti Konstitucija.

  • Vingių Jonas

   „Už pusvalandžio šalyje gali vėl veikti Konstitucija.“ Vienok Tamsta esate optimistas:)) Kita vertus, kur Konstitucijoje parašyta, kad prezidentas gali kištis į partinius susitarimus?:))

 • Vingių Jonas

  Konstitucijos 83 str. 2 dalis: „Asmuo, išrinktas Respublikos Prezidentu, turi sustabdyti savo veiklą politinėse partijose ir politinėse organizacijose iki naujos Respublikos Prezidento rinkimų kampanijos pradžios.“

 • Fredis*

  Iš posėdžio prokuratūroje gen. prokuroro pavaduotojo kabinete, kuris nebuvo slaptas, o tik uždaras (negalėjo užeiti valytoja ir sekretorė) – nutekinti informacijos neįmanoma, nes informacija pati per sienas suteka tam, kas jos klausosi, kam ji yra reikalinga ir kas ją nori gauti.
  Esame labai draugiška valstybė užsienio partneriams, nes čia gauti informaciją yra vieni niekai, pavyzdžiui išsinuomuoti/nusipirkti butus priešais svarbiausius objektus.
  Iš pagarbos šiam tinklaraščiui bent jau čia apie „nutekinimus“ apskritai nereikėtų diskutuoti.

  • Krepofobas

   Dėl techninių sprendimų sutinku. Pvz., jei Pociūnas buvo toks kietas ir pavojingas šnipas, tai pagal galiojančias technines taisykles neturėjo nuomotis viešbučio kambario aukščiau 3 aukšto. Todėl manau, kad Pociūnas nebuvo kam nors labai įdomus ir greičiausiai iškrito pats.

   • romas

    Sako, per to viešbučio langus reikia sugebėti iškristi. Kad pavyktų, reikia bent jau pradžiai užlipti ant palangės.

    • Krepofobas

     Ar sunku užlipti, jei nuotaika bloga?

     • romas

      Neturiu supratimo, kas ten įvyko, bet jei nekiltų abejonių, matyt kad nesikapstytų. Gal neliko kojų atspaudų ant palangės?

     • Krepofobas

      Tai ką jūs sakote nagrinėjama specialioje disciplinoje, kuri vadinama modaline logika.
      Pavyzdys tokios logikos: http://www.youtube.com/watch?v=pF1HQDWb9dc

     • romas

      Nemačius ar neturint duomenų nenuspręsim. Tikimybių teorijos (greičiausiai iškrito pats) šiuo atveju negalima pritaikyti.
      Beje, Pociūnas, tam tikra prasme, tikrai iškrito pats, nes niekas už jį neturėjo galimybių iškristi ;)

 • Fredis*

  Prognozuoju, kad dabar dar mėnesį stumdysis kas turi pakeisti Palaitį.
  Nieko esminio šiandien neišsprendė, tai tik taktinis trumpalaikis kompromisas. Akivaizdu, kad besiderančios pusės yra Prezidentūra (Daukantas) ir Vyriausybė, Palaitis su LiCS tikrai, kad yra „ne prie ko“.

  • Vingių Jonas

   Manote, kad nieko esminio šiandien neišsprendė?:)) Aš manau, kad kaip tik galutinai padėtas taškas ankstesniame p-no Artūro Račo straipsnyje, kur jis ne E.Kūris:)) JE aiškiai pasakė, kad neatleido ministerio, nes jis laikėsi įstatymų:)) Kas ir kaip laikėsi įstatymų gali spręsti tik teismas. Neatleisti ministro, jei tikrai buvo premjero teikimas, joks prezidentas neturi konstitucinės teisės, nes yra tik pareiga vykdyti premjero teikimą. Taip, kad Konstitucija ir toliau „ne prie ko“:))

   • Izbliondimas

    Sakote: „…Kas ir kaip laikėsi įstatymų gali spręsti tik teismas…“
    Manau labai klystate.
    Teismas gal , kai kas mano, reikalingas tik ten, kur žulikai☺
    Padorioje visuomenėje – teismas aplamai gal, kai kas mano, nereikalingas.
    Kaip man vienas anglas kažkada teigė, mes net sutarčių tarusavyje nesudarome, – pakanka sukirsti rankomis (tiesa, tai buvo beveik prieš 20 metų, dabar ten atvykėliai, gal būt, taip pat keičia tradicijas ne dienomis, bet valandomis…).
    O kai paklausiau ar taip pasitikėdamas kitu žmogumi (dėl ko tas pasitikėjimas buvo… tiesiog nesiplėsiu), nenukentėsite. Atsakė, – o kaip jis tuomet žmonėms į akis pažiūrėtų.
    Na, kai kas mano, kad mūsų šalyje gyvena tik vagys, žulikai, – tad kaip gi be teismo galima būtų apsieiti. Tiksliau, kaip be advokato, kuris… (čia jau tikrai pajuokavau)☺
    Kaip bebūtų, jei gyvensime tik su teismais, – mūsų mišios bus labai trumpos, kaip tas sakė.
    Nes šalyje, kurioje gyvena vien, sakant, savanaudžiai, melagiai, vagys, – teismas juk nieko padėti negalėtų (nes jis gi ne iš Mėnulio nuleistas, – o iš tų pačių valkatėlių gal suformintas yr ☺).
    Juo labiau, jei taip būtų šalyje, kurioje pasitikėjimo jais kaip ir nėra.
    Tad, kai kas gal pasakys, kad tik nekiškime Konstitucijos, teismo ir panašiai☺
    Žinoma, Konstitucija yra butinybė. Kaip ir Dievo 10 įsakymų. Bet juk jau kiek tūkstančių metų žmonės siekia laikytis tų įsakymų, – bet gi nei per kruopelę, nei vieno iš tų įsakymų juk nesilaiko… ir nei vienas iš 7 milijardų. Kad nors vienas toks būtų per tuos tūkstantmečius, ane. Tai ką belyginti tas laikinutes…

    • Jonas III

     Izobliondiumai, jūs teisus – teismai būtini teisiškai sukišti „galus į vandenį“.

    • Vingių Jonas

     „ir nei vienas iš 7 milijardų“. Na, kodėl taip kategoriškai?:)) Juk į tuos 7 milijardus ir vaikai patenka, ar jie „ne prie ko“?:)) „Laikinutės“ dėl to, manau, ir yra laikinos, kad „prie ko“ būti nebuvo mokomos nuo mažens. Tad ir tikėtis iš jų „įsakymų“ ar Konstitucijos laikymosi yra bergždžias darbas. Todėl ir manau, kad Fredis* yra optimistas:)) Mūsų teismams iki Anglijos teismų dar labai toli. Ten jokios „laikinutės“ nelabai gali sugriauti tūkstantmečių tradicijų. Ar pavys ir laiko, ir teisingumo prasme lietuviški teismai angliškus, negaliu pasakyti, nes nesu koks pranašautojas:)) Galiu tik paporinti, kad mano pati, pasirodo, turi pranašo galių – vakar iš karto pareiškė, jog šiandien Palaitis pareikš apie atsistatydinimą:)) Aišku, iš ryto pati buvo susinervinusi, nes tas vis dar tą pačią giesmę giedojo, bet po „laikinutės“ prisipažinimo, kad jai Konstitucija „ne prie ko“, dabar jau juokiasi ir iš Kubyliaus lygiai taip pat, kaip V.Vasiliauskas per BTV žinias: – Politikos „tradicijos“:))

  • Šamanas

   Palaitis, tikėtina, atsistatydins „artimiausiu metu“ – dar šiemet.

 • suomis

  Nu kų, dabar Kubilius liks durniaus vietoj. Arba, visa Lietuva. Ir kažkodėl, man šviečiasi, kad vis tik Lietuva, eilinį kartą bus „patvarkyta“.

 • briedis

  Galiu tik tiek pasakyti- spyrė Gailiui ir Giržadui į snukį- anksčiau ar vėliau spirs ir jums. Dar poligrafu per pakaušį užmes, o pabaigai, neoarchiepigonai su Kūriu priešaky, palaikant Nekrošiams, jums paaiškins, kad tas ir yra civilizuotai atlikta juridinė specoperacija…galima būtų tęsti, bet bjauru. Bretshneideriai čia karaliauja, o mes tik raukomės, na – dar pamitinguojam. Dar pasimaivom…Bet šlykštu po velnių!

 • sim

  tai visi sitie fejerverkai buvo del ko?

 • Fredis*

  „Spektaklis baigėsi visišku farsu“ austras

  Austrai, čia nebuvo spektaklis ir veiksmas dar nesibaigė, o tik prasidėjo. Šiandien buvo pirmos dalies pabaiga. Šio veiksmo esmė yra ta, kad specialistams nereikėtų dirbti taksistais.

  • austras

   Vienas konservatorių herojus iš prieš keturis metus vykusio VSD skandalo laikų, užėmęs aukštas pareigas VSD iki tol, kol liudijo Matulevičiaus komitetui taksi jau dirbo. Tą komitetą, o ypač jame kalbėjusius saugumiečius „kurmius“, knisusius po Pociumi ir kita VSD vadovybe labai mėgo tuo metu dar opozicijoje tupėję konservatoriai. Todėl manyčiau, kad vietos taksi įmonėse atsiras ir Gailiui su Giržadu. Taksistų trūksta naujai Zuoko savivaldybės idėjai.

   • briedis

    Naujai Zuoko savivaldybės idėjai trūksta realybės pojūčio, bet užtenka įžūlumo. Ne daugiau. O dėl „taksistų“, galiu pasakyti, kad tai bjauri dėmė ant valstybės munduro. Šiaip, sakyčiau, kad tų taksistų reikėtų oficialiai atsiprašyti. Bent jau tiek.

  • romas

   Paklausius Juknevičienės pasisakymus per TV, atrodo, kad dar toli iki pabaigos.
   Įdomu, ar kris kas nors iš prezidentūros dėl nesugebėjimo gerai patarti.

   • austras

    Konservatorių „dvarniaška“ kaip ja vadina Seimo korodoriuose dar neišgirdo komandos loti, pagal kitą programą. Svarbiausia iš visos tos istorijos yra tai, kad visi gavo tai, ko norėjo. Konservatoriai – etatinį „kovotojų už teisingumą“ vardą, o tie už kuriuos buvo „kovojama“ ieškosis taksisto vietos. Bent jau iki Seimo rinkimų. Ir visiems, tiksliau visiems politikams, nuo to geriau :))) primena situaciją su Junoku, su VSD „kurmiais“, bet tokia jau ta korupcinė realybė.

    • romas

     austrai, politologai sako, kad skandalas labiausiai pasitarnavo LiSC. Pagal apklausas jie būtų nepatekę į Seimą, jei rinkimai būt vykę iki skandalo. Skandalo metu LiSC vadovai tapo geriau matomi ir gavo šansų gauti balsų iš amžinų konservatorių nekentėjų. Konservatoriams užbaigti istoriją kaip susitarė prezidentūroje – labai neparanku. Nemanau, kad šioje istorijoje jie kažką laimėjo. Gal net kolkas yra priešingai.

     • austras

      O aš manau, kad būtent konservatoriai laimėjo. „Kovojo, kovojo su SISTEMA, bet SISTEMA pasirodė stipresnė“. Lyderis galiausiai „aukojasi“ dėl valstybės… :) Tik „kova“ kaip ir prieš ketverius metus – to paties niekinio lygio. Ir rezultatas – tas pats. Nors yra skirtumų – „bekovojant“ frakcijos narių skaičius Seime proporcingai didėja.

     • austras

      Politologė Novagrockienė, kalbant apie šantažą, ir kas ką spraudė į kampą ponui Romui „truputį“ nepritaria :)

      „Visada yra šantažo veiksnys. Tai šiuo atveju šantažistai yra ne liberalcentristai, o koalicijos partneriai – konservatoriai ir Liberalų sąjūdis, nes jie gali sudaryti valdančią mažumą. Šia prasme liberalcentristai turėjo iš anksto pagalvoti“, – sakė politologė.

      http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/jnovagrockiene-liberalcentristai-neivertino-savo-galios-bet-turejo-nusileisti.d?id=56941967#ixzz1pb1Tqitl

     • austras

      Dar vienas įdomus niuansas. Man įdomu kaip Jums skamba iš E. Masiulio lūpų žodžiai „FNTT reikia pertvarkyti iš esmės“. Man tai skambėtų maždaug taip: „Atia visi FNTT pradėti tyrimai, dėl kurių pastaruoju metu taip pergyveno Račas, Kuolys, Medalinskas ir kiti“. Žodžiu rezultatas netgi atvirkštinis, bet juk pas mus svarbiausia yra pati Jo Didenybė konservatoriška „kova“, o ne kažkoks niekingas rezultatas.

     • romas

      Man neturi pritarti Novagrockienė, o aš galiu nepritarti Novagrockienei. Faktas, kad Palaitis sąmoningai pasielgė taip, kad susipyktų su premjeru. Kodėl jis taip padarė – nežinau. Bet kai darė, turėjo numatyti, kad šito akibrokšto konservatoriai taip lengvai neatleis. Mano supratimu, iš to, kad konservatorių yra daugiau Seime, neišplaukia, kad jie yra šantažistai. Ir iš viso, gali būti, kad LiSC ir Palaitis šioje istorijoje yra „nė prie ko“.

     • austras

      Na vat, aš, kaip ir Irutė, galvoju, kad svarbiausia yra laiku pašantažuoti, o paskui galima ir atsitraukti. Tai kas, kad viešai, ilgai ir garsiai karksėta apie FNTT vadovų grąžinimą. Greitai niekas ir neprisimins dėl ko buvo didžioji „kova už teisingumą“. Spektaklis suvaidintas, ir aktoriai skirstosi nuo scenos.

      Anot Irutės, jei viskas klostysis palankiai, pirmalaikių rinkimų nebereikės. „Jeigu procesas vyksta taip, kaip dabar vyksta, tada turime vilties, kad bus darbinga atmosfera Seime. Ir tada nereikalingi priešlaikiniai rinkimai“, – sakė viena konservatorių lyderių.

      http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/idegutiene-yra-vilties-kad-pirmalaikiu-rinkimu-neprireiks.d?id=56964773#ixzz1pe2drKB8

     • romas

      Neskubėčiau dėti taško šitoje istorijoje.

     • austras

      Tiesa, Kuolys su Medalinsku dar artimiausią pusmetį viešai kalbės apie FNTT, kad konservatorių rinkėjai dėl viso pikto artėjant rinkimams nepamirštų kieno pusėje „teisybė“ ir kas šioje makalynėje kovojo „už teisybę“, o kas buvo „blogas“. Bet iš esmės jie bus įdomūs jau tik sau patiems. Tikrieji istorijos herojai tuo metu jau dirbs kur nors privačiame sektoriuje, o jei nepasiseks – už taksi vairo. Ir vieninteliai konservatoriai galės šypsodamiesi į ūsą pasidžiaugti būsimajame Seime gavę kelis papildomus mandatus. Priešrinkiminės specialiųjų tarnybų „problemos“ ir vėl uždirbo papildomą bonusą.

     • austras

      Svarbiausia laiku pradėti rėkti, pašantažuoti, apsimesti skriaudžiamais ir pasiaukojusiais, o rinkėjas visuomet atjaus ir per rinkimus paguos bei atjaus.

     • Regis

      Austrai, žiūriu aš į tą n kartų kartojamą „Irutė“ ir galvoju – gali turėti, žmogau, saują diplomų, ne vieną maišą išsilavinimo, bet kaip nesupratai atrodo pagrindinių dalykų taip jokie universitetai to neištiesins. Atrodo esi protingas žmogus, na pasakyk kokia prasmė ir svarbiausia ką pvz. aš pasiekčiau jeigu tavo vardą (pavardę), šiuo atveju tinklavardį, taip keisčiau – Austryti, Austreli, Austruk, arba iš mažosios austrulyti. Aš žinau, kad nieko nepasiekčiau ir tai neturi jokios prasmės, nes tai tik papildomai charakterizuotų mane, o mano asmens vardo modifikacijos niekaip nepakeis jo kaip asmens vertinimo. Pabandysiu kitaip paaiškinti ką noriu pasakyti, įsivaizduok kultūringą išsilavinusių žmonių susirinkimą, kalbama gražiai, tvarkingai, protingai, kultūringai, po vieną. Kai tik vienas žmogus prasižioja, kitas iš kart garsiai nusikrenkščia ir demonstratyviai visą to atsikrenkštimo turinį prie visų išspjauna. Galima bandyti suprasti ką gi tu nori tomis Irutėmis, gal Dalytėmis, Andriukais ar Arūniukais pasakyti, bet sąžiningai pasakius nei tas įdomu, nei tai koks nors argumentas ir svarbiausiai kaip nors keičia to žmogaus vertinimą. Paprasčiau pasakius I.Degutienė netampa Irute, o tu tiesiog pasidarai bent jau Austručiu. Nors šiaip be abejo tu esi šaunuolis, aš įsivaizduoju, kad pakankamai gerai valdaisi ir išsilavinimas neleidžia tavo manymu dar teisingiau išsireikšti. Tačiau likučiai taip spėju sunkesnės vaikystės (kas Lietuvoje labai paplitę) vis tiek lenda lauk.
      Visa tai tik šiaip, draugiškai. Įdomu paskaityti pačio mintis, bet tik pamatai fundamentalią nepagarbą žmogaus vardui ir pavardei ir kažkaip jau tos kitos tavo mintys sunkiau priimamos (čia kaip su tuo atsikrenkštimu ir ..). Beje tikrai neginu konkretaus asmens, tiesiog kliūna bendri dalykai.

     • romas

      Kodėl kiti, austrai, nesiima tokios puikios priešrinkiminės taktikos? Ant šito arklio tilptų dar ir socdemai.

     • austras

      Regi, čia aš malonybiškai vadinu. Neslepsiu, man labai patinka konservatorių moterys. O ypač – Irutė ir Raselė. Taip pat man labai patinka socdemų moterys – Birutė ir kita Irutė. Toks savitas tipažas. Visos jos keturios daug kuo primena stropias klasės pirmūnes, kurios nors ir nelabai aukšto mąstymo, bet auklėtojos mylimos už savo uolumą, stropumą bei nuolatinį „stukačinimą“ apie klasės „padaužų“ nuotykius. Tokios ir liko, tik nuo mokyklos suolo praėjus 30 ar daugiau metų. Sakyčiau, labai tiktų ir tas pats Kreivarankio palyginimas tarp Valatkos ir Užkalnio. Esminiai skirtumai tarp Petro Kurmelio ir Hamleto pasimato iš karto. Tarp felčerės ir politikės – taip pat.

     • romas

      austrai, Regis teisus – nesigauna Jums parodyti tinkamo išsiauklėjimo. Degutienė ne tik Irutė, bet staiga dar ir felčerė. Jūs turbūt jaučiatės didesnis, kai kitus sumažinate.

     • austras

      Romai, o man iš tiesų tai visiškai vienodai ką Jūs manote apie mano išsiauklėjimą. Atleiskite, bet dabartinėje Seimo pirmininkėje nematau politiko. Geriausiu atveju – stropią, uolią klasės seniūnę, sugebančią prisitaikyti ir išlikti.

     • Regis

      Austrai, gal aš likau nesuprastas. Tavo teisė, gal net pareiga, turėti asmeninę argumentuotą poziciją (nuomonę). Ir atitinkamai vertinti žmones. Aš ne apie I.Degutienę. Aš apie mano supratimu fundamentalią pagarbą bet kurio žmogaus vardui, pavardei. Tai čia viena. Kitas dalykas, jeigu tau atrodo, kad tokiu būdu pridedi argumentacijos arba pati savaime tokia vardo modifikacija yra argumentas tai tik atrodymas arba iliuzija, nieko daugiau. Trečias dalykas bent jau man asmeniškai tai sufleruoja apie tave patį ir ne pačius geriausius dalykus, ketvirta tikrai sunkiau priimti tikrai įdomius, vertingus paties pamąstymus. Vėlgi kartojuosi, tai tik pastebėjimas, draugiškas. Nieko daugiau. Ir konservatorių ar ko nors kitų moterys ar vyrai čia ne prie ko. Fundamentalus žmogiškumas arba žmoniškumas ir pagarba fundamentaliems dalykams. Tokiems pvz. kaip žmogaus teisėms, gyvybei ir t.t. Bent jau taip manau.

 • Fredis*

  austrai, Tu esi protingas žmogus. Rašai: „tuo metu opozicijoje tupėję…“. Tikriausiai jauti galimybių ir atsakomybės skirtumus būnant pozicijoje ir opozicijoje. Nematau priežasčių, kurios kliudytų sugrįžti buvusiems vadams į darbą. Pas Prezidentą buvo pasiektas kažkoks kompromisas ir be teismo nesiekti jų grąžinti į darbą. Reorganizavus tarnybą, buvę pareigūnai galės dalyvauti konkurse naujoms pareigoms užimti, formaliai susitarimas Prezidentūroje nebus laužomas.
  Jeigu partijos valdyba žmones nutarė sugrąžinti į darbą, vadinasi tai bus padaryta.

  • austras

   Fredi, tais žmonėmis buvo ciniškai pasinaudota kaupiant savo partijai politinį kapitalą. Jeigu konservatoriai būtų norėję, jie ir VSD „kurmius“ galėjo priglausti. Tačiau tiesa tokia – herojai šiai partijai reikalingi tol, kol į juos kreipiamas dėmesys, o paskui gali eiti „kur akys veda“ :)

 • Fredis*

  austrai, man Tavo mąstyme įdomus vienas momentas: nuolat labai nuosekliai ir kiek nuobodokai pasisakai už socialinį teisingumą, šiandien Prezidentė ir Laučius (LR 16.30 val.) kalbėjo Tavo žodžiais apie kylančias maisto produktų kainas ir brangstantį šildymą, tačiau kai ateina konkrečių darbų eilė – staiga įvyksta metamorfozė ir lyg burtininko lazdelei mostelėjus mums visiems mielas austras virsta skeptišku ir cinišku liberalcentristu Valinsku. Austrai, kur dingsta Tavo idealizmas?

  • austras

   Gal galėtumėt konkrečiau, o ne tik apie debesis danguje? Pašnekėjot pats su savimi ir galvojate, kad kiti taip pat suprato. Būdinga vienam Landsbergiui, bet Jūs juk ne jis?

  • suomis

   Čia gerai pagavot. Austro pažiūros labiau būdingos anarchistams. :)

 • Fredis*

  austrai, pasakyk dėl ko Tau liūdna ir kas kelia nerimą. Pabandysiu atsakyti. Žinok, kad viskas eina tik geryn. Juk esi istorikas. Prisimink kaip buvo baisu anksčiau, o dabar galima nieko nedirbti ir gausi socialinę pašalpą, o suėjus 65-iems metams gausi nedidelę pensiją. Viskas yra gerai.

  • austras

   A, pagavau didžiąją konservatorišką mintį. Suprask konservatoriai daro „tautai“ naudingus darbus ir įgyvendina socialinį teisingumą, o štai aš ciniškai juos kritikuoju. Matote, Fredi, šiuo atveju pasakysiu tiek – nekenčiu veidmainių žaidžiančių su jiems netinkančiom kaukėm.

 • Fredis*

  Žinau, kad Tau ši koalicija yra nemaloni ir net šlykšti. Būna.
  Galvosūkis prieš miegą: kurios esančios koalicijoje partijos programoje prirašyta daugiausiai socialinio teisingumo tezių ir kas pirmą kart antrosios respublikos istorijoje apmokestino NT.

  • austras

   Fredi, tu visiškai teisus. Tiek daug fruktų surinkti į vieną krūvą – Masiulis, Čaplikas, Valinskas, Juknevičienė, Irutė, Razma ir t.t. tai yra fenomenaliai daug. Jiems prilygsta nebent Kirkilo „mažumos“ vyriausybė ir Leo LT.

   • kariunas13

    JO bet pas LiCP yra bėglių baustų „Už gerus darbus“ :D Su ženkliukais lakstančių, dabar šiuo metu kažko semiasi JAV turbūt kaip įdomiau demagogija užsiiminėti ir plauti pinigus.

 • Fredis*

  Tame yra ir dalelė mano „kaltės“, nes referendume balsavau už Konstituciją.
  55 straipsnis
  Seimą sudaro Tautos atstovai – 141 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu.

 • Vingių Jonas

  Tame yra ir dalelė mano “kaltės”, nes referendume balsavau už Konstituciją. Fredis*
  Tamstos dalelė „kaltės“, manau, yra tik dalinė. Valinskas, Čaplikas ir kiti sąrašiniai Konstitucijos 55 straipsnyje nenumatyti:))

 • Gintaras

  Prezidentė „Šlapina“ ant mūsų galvų, o keli politologai sako, kad lietutis lyja.

 • Fredis*

  Ryte klausydamasis LR, kalbėjo Laučius, paskui Girnius, pagalvojau kokia nedėkinga ir sunki profesija yra būti politikos apžvalgininku. Radijo laidoje buvo vienbalsiai pasmerkti A.Stancikienė ir N.Puteikis, kurie vakar suabejojo ar partijai yra privalomi per pusvalandį pasiekti susitarimai Prezidentūroje. Turiu minty garsųjį kompromisą. Laučius žiūrint iš politologinio taško labai originaliai apibūdino N.Puteikį: „mėgsta mitinguoti“…

  • romas

   Politologai, kaip kokie somelje, rūpinasi mūsų geru pasirinkimu politikoje.

 • Mano goda

  „Dzin“ tos koalicijos ir partijos, „dzin“ ta ekonomika su visom atominėm ir dujų terminalais… Ar mums tikrai to reikia, kai Lietuvoje akivaizdžiai nyksta (o gal jau ir sunyko?!) viso ko pagrindas – teisingumas? Taip taip, teisingumas. Pamenate tokį jausmą?

  Niekas nepaneigs – po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje gyvenimas gerėjo nuolat. Ir gana sparčiai. Tik aklas neturi galimybės matyti vis gerėjančių kelių ir naujų tiltų, besikeičiančių miestų parkų, aikščių, naujų gražių pastatų… Štai netrukus dujų terminalą turėsime, galbūt net atominę elektrinę pastatys!

  Bet kas iš to? Ar žmonės dėl to jaučiasi laimingesni? Deja, ne. Visa tai puikiai iliustruoja per keletą paskutinių metų dar neregėtą mąstą įgijusi emigracija, žmonių, likusių Lietuvoje, pasitikėjimo „rekordai“ Seimu, Teismais, politikais. Po pastarųjų savaičių įvykių prie šios kompanijos, panašu, prisidės ir Prezidentė, lig šiol daugeliui spindėjusi Viltimi.

  Pažvelkime atidžiau. Ką gi mums rodo šis, jau kiek pabodęs „FNTT spektaklis“, režisuotas, kaip dabar jau aišku, iš Daukanto aikštės? Kokią žinią Tautai perduoda Prezidentė, demonstruodama tokį savo elgesį? „Būk klusnus, bijok skambučio. Nepaklausysi – tau galas!“ – mintis trumpa ir vienareikšmiška.

  Be to, regis, reikia dėt dėmėn, kad taip, kaip nutiko ponams Gailiui ir Giržadui, nutikti gali bet kuriam iš mūsų.

  „Mintis nuo „teisingumo“ nušuoliavo prie nusibodusios FNTT temos,…“ – pagalvosite ir galbūt pratęsite –„…nebenoriu nieko girdėti, pakanka ir savų rūpesčių, užteks“. Ir tokia mintis, jeigu tik ją atspėjau, yra pati didžiausia Jūsų klaida. Leiskite paaiškinti:

  Visiems, paskutines keletą savaičių girdėjusiems FNTT skandalo garsą ir dabar nusiviliantiems Prezidentės sprendimu bei laikysena, turėtų būti žinomas mano (ir ne tik) mėgiamas posakis „Nėra to blogo, kas neišeitų į gerą“. Juk girdėtas, tiesa?

  Taigi, vos suvokęs, jog visos pastarosios politinės suirutės autorystė priklauso Prezidentūrai, pasijutau labai keistai – šleikštulys ir nemalonus svoris apėmė kūną, o visai netrukus tuodu papildė ir pykčio jausmas. Pykčio dėl akivaizdžios, ciniškos neteisybės. Ir, kaip dabar populiaru, arsiverčiau naujienų tinklapį ir puoliau rašyti kupiną pasipiktinimų komentarą. Tik prieš spaudžiant „Siųsti“ kiek atlėgau ir sumaniau bent pabaigą pakeisti, kažkaip optimistiškiau pažvelgti į šitą purvą.

  „Ką galėčiau padaryti, kad tai nepasikartotų?“ – iškilo paprastas klausimas. Ir čia prisiminiau ne taip seniai vartytą Konstituciją, jos 3 straipsnio dalį. „Aišku tik viena – tą šleikštulį ir nusivylimą reikia versti į aktyvų pilietiškumą“ – tokiu sakiniu užbaigiau, nes Konstitucijos trečiajame straipsnyje pasakyta: „Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis…“. Priešintis!

 • Donatas

  ar prezidentas pažeidė Konstituciją, tiesiogiai įsikišdamas į vyriausybės ir teisėsaugos darbą, į KT gali kreiptis 29 ir daugiau seimo narių. jei seimo nariai patys nesusiprotėtų, ar piliečių 50K parašų galėtų juos įpareigoti tą padaryti?

 • Fredis*

  Vienas neįprastas Prezidento žingsnis – Palaičio neatleidimas Vyriausybės vadovo teikimu, iššaukė visą seriją kitų keistenybių – jokiais parašais nepatvirtintų ir partijų valdybų neįgaliotų kompromisų paiešką. Politologai ryte buvo dar gerai nepabudę, todėl tingėjo nuoširdžiai ir nuodugniai išnagrinėti vis naujai susidarančias situacijas, todėl nuėjo lengviausiu keliu – paprasčiausiai pašūkčiojo ant A.Stancikienės ir N.Puteikio.
  Ar už tokią radiją, mes, mokesčių mokėtojai, mokame pinigus?

  • romas

   Žinant, kad Laučius yra neabejingas konservatoriams, jo iš viso turėtų nekviesti komentuoti į visuomeninį radiją ir TV. Tegul jis reiškiasi komercinėje žiniasklaidoje ar partinėje spaudoje, kur iš anksto aišku, kad reikia ant konservatorių pavaryti.

 • Fredis*

  1. Giržado ir Gailiaus atleidimas – Prezidento ir VR ministro politinės valios išraiška;
  2. VR ministro atleidimas – Prezidento ir Vyriausybės vadovo, bei koalicijos partnerių politinės valios išraiška;
  3. Giržado ir Gailiaus sugrąžinimas į darbą – susitarta politinės valios neišreikšti.

  Trečias susitarimas atsižvelgus į du pirmuosius yra niekinis.

 • – Ar Jūs skaitėte Aukštosios partinės mokyklos dėstytojos Dalios Grybauskaitės asmens bylą?

  – Aukštosios partinės mokyklos charakteristikoje, kurią ši mokykla pateikė prieš jai išvažiuojant studijuoti į Maskvą aukščiausiu TSKP CK mokslų lygiu (ten ji taip pat dirbo ir etatine darbuotoja, ir tau nuslėpė), jau tais laikais atkreiptas dėmesys, kad ji karščiuojasi gindama savo nuomonę. Netgi per tiek laiko žmogui savo būdą pakeisti yra sunku. Ir dabar jai sunku susivaldyti. Valstybės vadovo teigiamas bruožas – santūrumas, savitvarda. Sugebėjimas pateikti atsakymus į bet kokius klausimus.

 • Justas

  Grybauskaitė KGB priedangos institute ROT FRONT įgijo KGB majorės laipsnį. Jos motina buvo KGB-istė Raissa Gaponova, Gaponovos tėvas buvo NKVD tardytojas Gaponov, veikęs Maskvoje 1937 m., veliau atvykęs į Lietuvą tęsti savo juodą darbą.

  ir pabaigai:

  Žurnalistams nuvykus į Peterburgą pasidomėti mūsų reitingų liūtės biografijos detalėmis, prasidėjo keisti dalykai. Partškoloje iš pradžių bendraujant su dėstytojais, anie neslėpė savo entuziazmo ir gyvai komentavo itin įsimintiną akyvistę, ir itin teisingai politiškai pasikausčiusią.
  Bet kadangi mūsų žurnalistai klausinėjo vis giliau, kažkas apie tuos klausimus pranešė „ten, kur reikia“. Stebuklas – ūmai visi pradėjo drebėti, kolektyviai prarado bet kokią atmintį. Įdomiausia, iš archyvų dingo viskas, kas susiję su mūsų voveruška. Nuvykus į gamyklą Rot Front, paaiškėjo, jog tik ką dingo visas kadrų skyriayus archyvas. Buvo išsiaiškinta, jog vis tik mūsų ponia melavo apie darbininkės darbą – ji dirbo laboratorijoje, nors ten jos niekas nematė.

  Dabar info pamąstymui
  Pvz., KGB darbuotojos, kurios skaitė į užsienį siunčiamus laiškus, buvo apiformintos kaip „Gintaro“ viešbučio kambarinės.

  Klausimux:
  Kas gali paneigti jog staigus išvykimas „dirbti į fabriką“ iš šiltos vietelės Vilniuje nebuvo tik priedanga mokslams KGB učiebkėje?
  Visas tas pėdsakų trynimas rusyne pradėjus domėtis Ponios biografija galėtų rodyti, jog Lubianka gina savo kadrinę karininkę, tapusią itin aukšto rango Rezidente – NATO šalies prezidente.

  Yra tokia odiozinė Klano figūra – tai žydrasis Albinukas Januška.

  O dabar hitas:
  Leningrado partškoloje kartu krimto sovietų ir kgb ideologijos mokslus Albinas Januška ir …Dalia Grybauskaitė. Ždanovo vardo komunizmo ideologijos kalvę jie baigė kartu 1983 metais.

  JANUŠKA ALBINAS 1978–1983 Leningrado A. Ždanovo valstybinis universitetas. GRYBAUSKAITĖ DALIA 1977-1983 Leningrado A. Ždanovo valstybinis univeristetas. Studijuoti Leningrado partškoloje abu buvo išsiųsti su LTSR KGB siuntimais.
  Vienžo, seni bičiuliai ir draugeliai. Visa ”kova” prieš klaną buvo veidmainystė ir vaidyba, skirta pūsti miglą į akis.

 • VG

  Šis tas iš 2009 m.
  „Štai šiuo atžvilgiu mane ir nustebino Artūras Račas, teigdamas, kad D. Grybauskaitė geriausia todėl, kad yra „nesisteminė“. Ir argumentuodamas: „Ji su niekuo tiesiogiai nesusijusi.“ Išvertus paprasčiau, tai reiškia, kad ji neturi politinės komandos. Arba greičiausiai neturi ir jokių ideologinių (vertybinių) pažiūrų – iš pažiūros būdama labai skirtinga, – rašo A. Račas.

  Tiesą sakant, net ir ne šie Artūro teiginiai sukėlė man didžiausią nuostabą, o tai, kad jis yra kito, kažkada taip pat buvusio „nesisteminio“ kandidato, „su niekuo netiesiogiai nesusijusio“ Valdo Adamkaus kritikas. Ir itin griežtas kritikas. Nors V. Adamkus 1997 metais taip pat dažnai kalbėjo tai, ką galvoja, nebijojo kritikuoti, sakė, kad nori permainų – viso to, kuo šiandien A. Račas žavisi D. Grybauskaitės asmenyje.

  Išskyrus nebent tai, kad V. Adamkus neturėjo jokio aiškaus TSKP šleifo, kurį šiandien, deja, turi geidžiamiausia kandidatė. Ir čia dar viena mano nuostaba: A. Račas nebando jam būdingu įdėmiu tyrėjo žvilgsniu ir aštria plunksna perskrosti neaiškius savo kandidatės biografijos faktus, paaiškinti juos skaitytojams, o baiminasi, kad juos besiaiškinant bus suskaidyti konservatorių rinkėjai, prarandami D. Grybauskaitės balsai. Štai dėl ko, anot A. Račo, klastingieji „valstybininkai“ remia V. Landsbergį. Štai dėl ko taip ironizuoja V. Laučius galimos L. Andrikienės kandidatūros ir TS-LKD demokratėjimo atžvilgiu.“

  Artūrai – kada Jūs buvote tikras?

 • romas
  • austras

   Mano subjektyvia nuomone, Butkevičius – vienas iš geriausią politinį mąstymą turinčių Lietuvos žmonių. Tik turi bėdą – prie to mąstymo yra dar ir visiškas avantiūristas, be jokių moralinių nuostatų.

   • romas

    Konservatoriai gan stipri politinė partija, bet nereiktų perdėti jos vaidmens. Lietuvoje daug kas turi interesų, o finansiniai pajėgumai ir įtaka žiniasklaidai kažin ar pas konservatorius yra didžiausi. Kai kurie Butkevičiaus pasvarstymai verčia abejoti jo politiniu mąstymu arba kelia įtarimus dėl siekio klaidinti. Kad ir lenkų kurstymas. Konservatoriai Seime turi tik trečdalį balsų. Jei ir buvo tikslas kurstyti, tai suinteresuotumą tada turėjo ne tik konservatoriai. Be to neužmirškim, kad santykius tarp Lietuvos ir Lenkijos kuria ne tik konservatoriai, o taip pat ne tik Lietuva. O ir iš kur Butkevičius ištraukė, kad blogi santykiai su Lenkija konservatoriams yra naudingi?
    Apskritai, aiškinti politikų veiksmus vien tik noru apmulkinti rinkėjus, kad kitą kadenciją patektų į Seimą, – primityvu.

 • Fredis*

  romai, man kilo viena idėja.
  Tikriausiai girdėjai, kad liberalų Sąjūdis nori peržiūrėti koalicijos sutartį, nes dabar jie yra nuskriausti. Premjero postas priklauso Tėvynės Sąjungai, o Seimo pirmininkės postas pagal susitarimą turėtų priklausyti liberalams. Bandau peržvelgti šios frakcijos Seime narius http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=6130&p_k=1. Nieko įdomaus ir išskirtinio. A.Kašėta – ne tas žmogus, kuris įkvepia žygdarbiams, todėl manau, kad į liberalų frakciją A.Gelūno pavyzdžiu turėtų skubiai įsilieti A.Stancikienė.

  • romas

   O tai Degutienė pavargo?

   • Fredis*

    Aurelija, Naglis, Ligitas – ateities politikai, prasidėjo kartų kaita.

    • romas

     Kubilius už juos ne tiek daug vyresnis. Faktiškai, kaip žmonės, jie beveik vienos kartos atstovai, tik kad jauni politikai.