E.Zingeris tikisi, kad Europa mus supras…O aš nesu toks tikras

Emanuelis Zingeris surado būdą, kaip Lietuvai išsireikalauti, kad Rusija pagaliau atlygintų okupacijos metu padarytą žalą.

„Pasiūliau, kad abi šalys – Rusija ir Vokietija – būtų įtrauktos į derybų objektą. Turime turėti abu sparnus – ir sovietų, ir nacių įvykdytus nusikaltimus, tada Europa geriau mus supras“, – sakė parlamentaras. r pasiūlė pradėti dėl to tiesiogines derybas su Vokietijos vyriausybe.

Idėja genialiai paprasta: pirmiausia priversime susimokėti Vokietiją, o kai ši apipils mus milijardais išsireikalausime dar tiek pat ir iš Rusijos, nes šiai pasidarys gėda.

Būtų paprasta, jei nebūtų sunku, ypač prisimenant „Nord Stream“ projektą ir tą faktą, kad net už lietuvius, kalėjusius konclageriuose, Vokietija pinigus mokėjo per Rusijos fondą…

Be to, atsiminkime, kad Rusija su Vokietija draugauja labiau nei Lietuva su Rusija ir gal net Lietuva su Vokietija (o draugystę pirmiausia lemia interesai).

Sudėjus viską į krūvą, drįsčiau teigti, kad E.Zingerio pasiūlymas yra visiškai klaidingas: jis siekia suvienyti Rusijos ir Vokietijos pastangas prieš Lietuvą, o tada jėgų santykis aiškiai pasidaro nebe Lietuvos naudai.

Na ir kaip visada negaliu susilaikyti nepkalusęs gerbiamo Audronio Ažubalio: kodėl apie žalą visada prisimenama artėjant rinkimams ir kodėl tik tada prisimenama, kad dabartinė Vyriausybė per ketverius metus nieko nepadarė. Lyg konservatorių Vyriausybė 1996-2000 būtų labai daug padariusi…

Mano atsakymas būtų paprastas: politikai nuo ne politikų skiriaisi tuo, kad pastariesiems nuolat niežti painioti oartinius interesus ir rinkimines kampanijas su valstybės politikos reikalais.

(2 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...