Du Valdai Adamkai: kuris iš jų tikrasis?

Ne paslaptis, kad niekada nejaučiau didelės simpatijos Valdui Adamkui. Dar labiau nemėgau, kai jį vadindavo moraliniu autoritetu.

Pagrindinis mano argumentas – negali būti autoritetu ir statomas pavyzdžiu kitiems, kai pats elgiesi nemoraliai. Turiu galvoje šlepetes Šiauliuose. Ir Konstituciją. Tai buvo pradžia, o visa kita jau nebesvarbu.

Tačiau, šiandien, kai būdamas Kaune, išgirdau, kad prezidentas vetavo Pilietybės įstatymo pataisas, nuoširdžiai nustebau. Nesitikėjau, kad jam užeks ryžto, nesitikėjau, kad pats dalijęs pilietybes į kairę ir į dešinę iki KT sprendimo, jis išdrįs vadovautis teise, o ne vox populis (tiksliau reikėtų sakyti vox populismus).

Sakiau, grįšiu iš Kauno ir parašysiu, kad sveikinu V.Adamkų pasielgus valstybiškai, pasielgus ne pagal situaciją, o pagal teisę. Priešingai, nei kad bandė elgtis, kai dundukų choras įtikinėjo jį suteikti pilietybę Katie Douglas, kad ši galėtų žaisti už Lietuvos moterų krepšinio rinktinę.

Tad ir rašau – sveikinu, pritariu, džiaugiuosi, kad kartais net V.Adamkus priima racionalius ir teise grįstus sprendimus. Net galvoju, kad gal per anksti pasiūliau naikinti Konstitucinį Teismą – jei Seimas į jo sprendimus spjauna, bent Prezidentas kartais atsižvelgia.

Būtų gerai, kad šia džiugia nata ir būtų galima baigti, tačiau neišeina.

Nes V.Adamkui neišeina būti prezidentu ir valstybės vadovu nors tu ką…

Nes yra du V.Adamkai: vienas, kuris spaudos konerencijoje drąsiai pareiškia, jog jis nenorėtų matyti priešraketinės gynybos sistemos Lietuvoje ir net argumentuoja tokią savo nuomonę.

Ir kitas, už kurį pareiškimus rašo Prezidento spaudos tarnyba. Tas antrasis V.Adamkus patikslina pirmojo pareiškimą ir paaiškina, kad anas, sakydamas, jog jis „nemato reikalo Lietuvai imtis šios atsakomybės“, norėjo pasakyti, kad jis „nemano, kad Lietuva būtų geresnė PRG sistemos elementų dislokavimo vieta nei Lenkija“.

Be to, antrasis V.Adamkus (tas iš prezidentūros spaudos tarnybos) dar pabrėžia, kad „jei dėl įvairių priežasčių nepavyktų pasiekti susitarimo dėl PRG elementų dislokavimo Lenkijoje, Lietuva rimtai svarstytų apie šios gynybos sistemos elementų buvimą Lietuvoje“.

Štai dėl to ir nemėgstu V.Adamkaus: niekada nežinai, kuris iš jų šneka – ar tas, kurį girdi šnekant, ar tas, kurį cituoja jo spaudos tarnyba.

Kuris iš jų tikras: tas, kuris pralaimėjęs vaidina šventeivą ir laukia, kol R.Paksas už J.Borisovui parduotą pilietybę išmes iš Daukanto aikštės, ar tas, kuris nesibodi imti pusę milijono iš V.Uspaskicho mainais į pilietybę M.Sadekovui, kad galėtų padengti savo skolas.

R.Paksas bent jau niekada neneigė gavęs iš J.Borisovo milijoną, jis tik ginčijo faktą, kad mainais už tą milijoną suteikė Lietuvos pilietybę.

V.Adamkui gi iki šiol neužtenka drąsos prisipažinti, jog ėmė pinigus iš V.Uspaskicho…

Žinau, kad vėl kai kas vadins paksistu, bet atvirai sakant, nusišvilpt man į tai.

(9 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...