D.Kuolio naujienos…

Už tiesą ir tesingumą kovojantis D,Kuolys kviečia ginti žodžio laisvę ir skelbia naujienas:

Šį ketvirtadienį, gegužės 31 dieną, 12 valandą, Simono Daukanto aikštėje Vilniuje rengiama pilietinė akcija “Už laisvą žodį”.

Jos metu bus protestuojama prieš dienraščio “Lietuvos žinios” vyriausiojo redaktoriaus, žinomo teatro kritiko Valdo Vasiliausko nušalinimą nuo pareigų, Prezidentūrai to pareikalavus.

Pirmąkart per du pastaruosius Nepriklausomybės dešimtmečius privataus Lietuvos dienraščio vyriausiasis redaktorius yra atleistas iš pareigų valdžiai paliepus. Tai netoleruotinas pasikėsinimas į žodžio laisvę, kuriam kviečiami pasipriešinti Lietuvos žurnalistai, kultūros ir meno žmonės, visi laisvę branginantys piliečiai.

Darius Kuolys

http://dissidens.lt/2012/05/29/akcijos-uz-tiesa-ir-teisinguma/

… Na tikrai žmogus pablūdo…

 

(9 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Iš visos tos jų chebrytės D. Kuolys atrodė normaliausias (bent jau man). Ką padarysi. Kaip pasakė Sūrskis apie jį ir A. Medalinską – nesvarbu kieno patarėjas tu buvai praeityje, Pakso ar Adamkaus, pilnatis veikia visus be išimties.

 • Fredis*

  Kai kitas žmogus siunčia signalą SOS – labai išmintinga būtų nors nesišaipyti, geriau suklusti, suprasti, įsijausti, patikrinti faktus ir pasiteirauti gal reikia kokios nors pagalbos. Ką gali žinoti kokioje padėtyje teks kada nors atsidurti pačiam. Vaikščiosi naktį miške ratais, virš galvos tik mėnulis ir dvi pelėdos akys šakose, o visų trobelių durys bus tvirtai užremtos basliais iš vidaus, o jeigu rimtai – tarpukary „Lietuvos Žinios“ buvo socialdemokratų laikraštis, matyt akcininkai nutarė tęsti tradicijas.

  • Visų pirma, reikia išsiaiškinti ar tai yra „sos“. Matau „prezidentūra pareikalavo“, matau „atleistas“. Bet tai tik prielaidos. Nematau įrodymų (tiesa, einu ieškoti). O Kuolys tikrai elgiasi negražiai, jeigu net nesivargindamas paaiškinti detalių kviečia visus kažkur eiti.

   Man tai kvepia noru pasinaudoti ta inercija, kurią sukūrė Lietuvos teisiaskeptikai savo naudai (populiarumui didinti).

   Man tai labai negražu.

   • Ignas

    Skirmantai,

    įrodymų dar tik eini ieškoti, o išvadas jau pateikinėji. Man tai kvepia nuoseklumo bei logikos trūkumu.

    • Žodis „jeigu“ mano išvadoje yra. Šis žodis reiškia, kad jei mano prielaida teisinga, tai aš manau taip.

     Aš juk nekviečiu dalyvauti eisenoje prieš demagogus ir intrigantus.

  • suomis

   Matai Fredi, Skirmantas jau pasimokė, kai tualetinį popierių nešiojo, tai dabar niekur nenori eiti, ypač kai kas nors kviečia. :DDDDDDDD

 • Fredis*

  pasitaisymas… 1922 m. vasario 16 d. pasirodė Valstiečių liaudininkų sąjungos leidinys – dienraštis „Lietuvos žinios“.

 • Ignas

  Šiame įraše pasigendu paaiškinimo, dėl ko D. Kuolys yra įtariamas „pablūdimu“:

  1. nes dėl privataus laikraščio vyr. redaktoriaus atleidimo kaltina prezidentūrą?
  2. nes „triukšmauja“ dėl privataus laikraščio vyr. redaktoriaus atleidimo?

  Vienoje laidoje, pamenu, p. Kuolys sakė, kad „aš ne piemuo ir žinau ką kalbu“. Tikriausiai atkreipėte dėmesį, jog jis pavardžių į vatą nevynioja ir nuolat „mėtydamas“ įvairius kaltinimus jomis garsiai operuoja. Čia pat reikia pastebėti, kad D. Kuolio nuolat linksniuojamų pavardžių savininkai NIEKADA nesikreipė į teisėsaugą dėl šmeižto. Pavyzdžiui, jeigu gerai pamenu, LTV tiesioginiame eteryje kūris garsiai svarstė tokią galimybę, o, rodos, dabašinskas ir babilius (tv3 žinių tarnybos direktorius) sugebėjo sukurpti tik „reikalavimus paneigti informaciją“ p. Kuolio straipsnius išspausdinusiems laikraščiams/naujienų tinklapiams.

  • Aštuntadienis

   Turėtumėt žinoti, kad Lietuvoje kreiptis į teismą dėl šmeižto yra absoliučiai beviltiškas reikalas. Gal tik Landsbergiui po kelerių metų tąsymosi pavyko laimėti tokią bylą. Bet paprastai atsakovai išteisinami, nes tik „reiškė savo nuomonę“.
   Jeigu būtų kitaip, jau seniai koks nors „Karštas komentaras“ ar Kanto blogas būtų uždaryti, o jų autoriai pardavinėtų namus, kad galėtų išmokėti dešimttūkstantines baudas. To paties Vasiliausko „Lietuvos žinios“ irgi ne kartą pripažintos etikos nesilaikančiu leidiniu. Bet teismuose tokios bylos baigiasi šnipštu. Tad belieka tausoti savo nervus ir tiesiog nereaguoti į šmeižtą.

   • Sejanus

    Ir apskritai žmonės turi įdomesnių užsiėmimų, nei bylinėtis su kiekvienu klounu.

   • Aštuntadieni, ar tikrai manai, kad Lietuvoje kreiptis į teismą dėl šmeižto yra absoliučiai beviltiškas reikalas, galioja ir kūriui?

  • Ignas

   Kaip suprantu, tikimybę, jog D. Kuolys sako tiesą (t.y. nešmeižia ir tai, tikėtina, būtų įrodyta teismuose), visiškai atmetate? Kokiu pagrindu?

  • Andrius

   Absoliučiai tamstai pritariu. Kodėl nei vienas D.Kuolio tipo „apšmeižtasis“ nesikreipė į teismą? Gal visažinis p. Račas žino atsakymą?

 • kolega

  nezinau,ar del to reikia protestuoti, bet kad tai karalienes itaka per achema – akivaizdu. Protestuoti gali jo salininkai, bet paneigti fakta sunkiau. Raco tepliojimas pabludimais vis tik paskubetas.

  • mielas kolega, žodis „akivaizdu“ turėtų reikšti, kad yra žinomi visi faktai. Gal galėtumėte juos pateikti, nes aš apie tai nieko nežinau.

 • Pablūdo dėl to, kad triukšmauja? O ką, reikėtų džiaugtis, kad atleido valdžios nurodymu?

  • Parodykyte tą valdžios nurodymą.

   • pn

    jūs tiek naivus, kad manote, jog tokie nurodymai parašomi, pasirašomi ir dar odekolonu pakvėpinami?

   • briedis

    kadangi nesu valdžia, tai nurodymo neparodysiu, bet noriu paklausti- štai jau ir T.Viluckas nebeįtinka (nors iš visų apžvalgininkų ko gero pats taikiausias). Taigi- kas sekantis?..

  • Henkas Moodis

   Man klausimas ponui Nagliui Puteikiui:

   Kodėl jūsų neatleisdavo niekaip? Netgi kai būdavo tikrai už ką. Arba jūs ir esate ta valdžia? Arba ponas Kuolys nerinko demonstracijos prieš jūsų elgesį neblaiviam stovyje.
   Pačiam jėgų kaip suprantu neužtekdavo.

   • suomis

    Henkai, o tu gal abstinentas? Nė karto „nulūžęs“ nebuvai? :DDDD

    • Henkas Moodis

     Alkoholio vartojimas nėra iš esmės blogas dalykas ir smerktinas, bet yra tam laikas ir vieta. deja policija manęs nebuvo areštavusi , kad visiškai girtas viešoje vietoje šlaistyčiausi, o po to taipogi neteko skleisti briedus, kad tie dusupusė promilės vaistų vartojamų pasekmė. O

     • Gyvenimas, kiek suprantu, jums dar prieš akis…

  • Apžvalgininko nuomonė

   Jei valdžios, tai belieka džiaugtis tokiu valdžiai užėjusiu protingumo priepuoliu, o tai LRT per T.Dapkaus laidą visi trys (Dapkus, Vasiliauskas ir Kuolys) buvo antiek per n bendrų išstojimų susigroję, kad vienas sakinį pradeda, antras tuoj sakinio vidurį pasako, o trečias – jau ir pabaigą suraito. Ir t.t.
   Net gražu buvo. :)

 • Audrius

  Vakar per Lietuvos radiją ,Aleknonio laidoje Kuolys regis sakė tą patį,kad buvo į prezidentūrą iškviestas Achemos vienas iš vadovų ir jam gražiai užsiminta apie Vasiliauską ir jo netinkamą veiklą.D.Kuolys Tomą Dapkų irgi minėjo,jog jam radijuje buvo sudarytos tokios darbo sąlygos ,jog jam teko išeit.Jei Darius Kuolys suklaidintas ir meluoja,tai yra teismai, bet dar niekas nepasijuto apšmeižtas.O jei Jis sako tiesą , tai žurnalistai(Plunksnos broliai ) turėtų sudalyvaut pilietinėje akcijoje,o ne moralus rašyt apie Kuolį.

  • mielas Audriau, D.Kuolys tikriausiai dalyvavo tame susitikime prezidentūroje ir viską stenografavo. O šiaip man smalsu – jei D.Kuolys radijo laidoje pasakytų, kad aš buvau iškviestas į Rusijos ambasadą, kur man buvo gražiai užsiminta apie D.Kuolį ir pažadėtas keturių kambarių butas Maskvoje, bei vila Kaliningrade, tikriausiai taip pat patikėtumėte?

   • Audrius

    „… Na tikrai žmogus pablūdo…“O prieš parašydamas šį sakinį vardan objektyvumo ir smalsumo Kuolio pasiteiravot kodėl jis bludija?Arba Vailiausko.Aišku nepatikėčiau dėl ambasados,o ir D.Kuolys iš piršto laužtų dalykų dar nera sakęs.Jei klystu priminkit man.

    • Audriau, o tamstai kada nors kilo mintis ko nors klausti P.Gražulio ar V.Šustausko?

    • Ignas

     Ar teisingai supratau:

     D. Kuolį tapatinate su gražuliu ir šustausku?

     • Apžvalgininko nuomonė

      Kurie, beje, yra pasakę nemažai ir teisingų dalykų.
      Todėl kritikuoti reikėtų už konkrečius dalykus.

     • pagal jo elgesį pastaruoju laikotarpiu – taip.

 • Taškas

  Post factum:
  Pirmas iš Kūrio įvardytos „keturių gaujos“ sudorotas.

  • GIGA

   Manau,anksčiau ar vėliau bus sudorotas ir pats Kūrys…

 • Smilga

  O gal D.Kuolys jaučia nostalgiją darbui prezidentūroje, todėl vis stengiasi sugalvoti visokias priežastis kad Daukanto aikštėje pasitrainioti… :))
  Nebesolidžiai atrodo.

  • Jonas III

   Man tai solidus atrodimas nėra joks argumentas.

 • Fredis*

  Išveskite tiesę tarp šių pasisakymų:
  „Dalia Grybauskaitė yra frigidiška sterva ir dvasinė (bet nekompetentinga) politinė prostitutė“ A.Vinokuras
  „…dabartinių violetinių ideologiniai tėvai išžudė beveik visus Lietuvos žydus“ Valentinas
  „Pirmąkart per du pastaruosius Nepriklausomybės dešimtmečius privataus Lietuvos dienraščio vyriausiasis redaktorius yra atleistas iš pareigų valdžiai paliepus“ D.Kuolys

  Turėtumėte pastebėti, kad šis anot E.Kūrio „keturių gaujos narys“ yra jungiamoji Lietuvos grandis, fundamentalusis liberalas ir šiaip paprastas, įžvalgus, jautrus ir doras pilietis, filologas, buvęs jauniausias visų laikų Lietuvos švietimo ministras, kuris yra neišdavęs žmogiškumo principų, mažiausiai pablūdęs ir labiausiai erzinantis pasimetusiuosius. Ateiti ketvirtadienį 12.00 val. į S.Daukanto gatvę tikrai verta.

  • GIGA

   Tai Valentinas ir tokių nesąmonių yra parašęs? jei tai ne iš konteksto išimta frazė,tai tikrai aišku,kad loginė diskusija jam svetima

  • suomis

   O gal Vinokuras buvo teisus? Nes Prezidentė, kartu su Vinokuru, į vieną dūdą pučia ir – ни ответа, ни привета? :DDDDDDDDDD

 • briedis

  kaip tas pigu- protestuotojai aiškinasi kuris iš jų rimčiau protestuoja…

 • šį atvejį aš vertinu paprastai – ar „Už teisingumą“ grupė dar yra verta pasitikėjimo? jeigu paaiškės, kad kaltinimai yra paskalų lygio – apie bent kokį pasitikėjimo kreditą bus galima pamiršti ilgam

  • Priminsiu tamstos žodžius apie prezidentę: „Baisai Pabaisai nereikia savarankiškų žmonių, jai reikia pėstininkų, vykdančių jos nurodymus“ (šaltinis: http://racas.lt/padeka-prezidentei/#comment-100167). O tokie kaltinimai prezidentei kokio lygio, a?

   • suomis

    Tuo ir pasižymi, tokie kvailiai, kad jie nenuoseklūs. Dažnai prieštaraujantys patys sau.

   • jeigu iniciatoriai tokią akciją šaukia be rimto pagrindo – tai būtų totalus smūgis (gal net paskutinis) jų reputacijai

    • romas

     Jei tamstai Kuolio reputacija atrodytų nepriekaišinga, tiesiog juo patikėtumėt ir eitumėt mitinguoti. Ar neatrodo, kad apie smūgius čia kalbate nenuoširdžiai? :)

     • galite ryt vietoje paskambinti ir paspausti ranką :)

     • romas

      Nežadu akcijoje dalyvauti. Neįsivaizduoju, kaip galima būtų įsitikinti, kad kaltinimai yra ar nėra paskalų lygio.

  • Fredis*

   D.Kuolio veiksmų logiką ne visiems lemta suprasti. Galima priminti neseną istoriją, buvo ginamas ir R.Valatka: http://www.alfa.lt/straipsnis/12765193/Valatka..zodzio.laisves.kankinys.ar.apsukrus.valstybininkas=2011-10-21_14-42

  • Uleviciu vaikiui

   Liutaurai, tu geriau nebekomentuok sia tema – pasiurpinai visus pazistamus savo pasisakymais Facebooke siuo klausimu. Atrodo, zmogus su teise nesusipykes, bet kad taip atvirksciai nekaltumo prezumpcija pritaikytu, tai labai mane nustebinai. Radikaleji arba kvaileji – tokia isvada stebint is sono.

 • Yra žmonių kurie nelabai supranta kas čia vyksta. Galima labai paprastai paaiškinti. Labai neaiškiomis aplinkybėmis traukiasi iš užimamų pareigų vienas po kito žmonės kurie demonstravo kitokį požiūrį. Kitokį požiūrį į taip vadinamos Kauno galimos pedofilijos istoriją ir su ją susijusiomis gretutinėmis istorijomis. Prie viso šito stebimas aktyvus puolimas leidėjų suteikiančių galimybes pateikti tiesiog kitokias nuomones. Faktiškai galima įtarti susidorojimą su kitaip manančiais. Kuo įdomus ir svarbus V.Vasiliausko atvejis. Jis yra (buvo) laikraščio vyr. redaktorius. Pasitraukia (patraukiamas) žmogus kuris vadovavo visai redakcijai. Redakcijai žurnalistų kurie iš principo galima objektyviai pasakyti buvo visos opozinės nuomonės centras. Faktiškai jeigu nebus įtikinamų paaiškinimų, bus galima drąsiai sakyti, kad susidorota su visa redakcija. Šalyje kuri yra ES ir NATO organizacijų narė ir deklaravusi atitinkamų vertybių saugojimą ir puoselėjimą.

  Aš nežinau ar su tuo susijusi prezidentė. Bet man kaip ją rinkimuose pasirinkusiam žmogui paskutiniu metu daugiau negu keista.

 • Sapnas

  Man teatro specialistas Valdas V. – tikras fenomenas Lietuvoje. Sakau be ironijos, pagiežos, visiškai ramiai. Tai unikumas. Arba Laimės kūdikis. Neturintis turbūt analogų Lietuvoje?.. Juk būna – Laimės kūdikių nuo gimimo ir išskirtinių fenomenų.

  Mano žiniomis iš patikimų šaltinių, per vadovavimo „Extra“ žurnalui laikotarpį buvo patirta 6 mln. Lt nuostolių. Tiek dotuota. Neblogai ar ne? Ir žmogus, galop paprašytas apleisti stalą, kaip niekur nieko eina toliau – į solidesnes pareigas. Tai Lietuva, gintarinis kraštas. Manau, kad per vadovavimo „L.ž.“ laikotarpį buvo patirta kaip minimum kokie 8 mln. Lt nuostolių. Ar greičiausiai daugiau?

  Todėl ir sakau, tai – fenomenas. Unikumas. Laimės kūdikis. Jūs raskite Lietuvoje vadovą, kuriam vadovaujant būtų patirta virš 10 mln. Lt, o jis kaip niekur nieko toliau rimtai ir solidžiai vadovautų… Sunku rasti. Ak, taip, suklydau – dar yra gabesnis: skydinės meistras. Bet vis tiek jie abu – Laimės kūdikiai.

  • suomis

   Pasižiūrėk į LRT. Ir pamatysi, kokie ten fruktai sulindę.

   • Apžvalgininko nuomonė

    Prašytume kalbėti konkrečiau.

  • rebutinas

   paprasčiausiai achemoj vasiliokas neteko stogo. o pinigus ten uždirbdavo gerus, ir vertindavo jį ne kaip gerą redaktorių, o dėl to, kad gali gauti „informacijos“ ir aploti ką reikia.

 • bohema

  Vyriausieji leidinių redaktoriai ne taip dažnai atleidžiami, kad viskas būtų nugramzdinta į tylą, IMHO. Taigi kolegos galėtų rimčiau pasigilinti, kame šaknys.
  O tas būrys bendraminčių, turėjusių kokias nors pozicijas žiniasklaidoje, išties mažėja: anksčiau pats Kuolys, dabar Dapkus ir Aleknonis LRT, Vasiliauskas LŽ, dar Klivečka laikosi BTV.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Kažkaip nei vienas netraukia į intelektualaus, objektyvaus tikrovės vertintojo pusę?

   • suomis

    Miliūtė, Savukynas, – štai kur korifėjai. :DDDDDDDDD

    • Apžvalgininko nuomonė

     Ar būtina, norint pateisinti vienus, apvemti kitus?

     • suomis

      Aš, ką tave apvėmiau? Jautiesi išsipurvinęs?

     • Apžvalgininko nuomonė

      Skaityk komentarus, niekų nešnekėjęs ir šlanga neapsimetinėjęs.

 • Rytis I

  Jei taip būtų sakykime atleistas Gazpromui priklausančio „Echo Moskvy“ vyr. redaktorius, manau niekas neabejotų, kodėl taip atsitiko. Juolab redaktorius tuoj viską išpyškintų, ir tik skaitytojo/klausytojo teisė būtų tikėti ar netikėti. Pas mus, kaip ir demokratijos sąlygomis, nesant berods jokio pavojaus kitaip išsakytai nuomonei, tokie pertvarkymai vyksta buldogiškai, po kilimu, ir tai manau ne tiek Achemos ar santvarkos problema, greičiau pačio redaktoriaus ar redaktorių.

  • Alois

   Bandė ne taip seniai atleisti ir „Echo Moskvy“ redaktorių, bet ten pas juos kažkokia ypatinga sutartis, nes redakcijos kolektyvas lygtai irgi yra akcininkas ir būtent kolektyvo rekia atsiklausti atleidžiant ar skiriant redaktorių.

 • mast

  Jo žymiai labiau tikėtina, kad Vasiliauską meta iš darbo dėl to, kad prezidentė liepė, o ne dėlto, kad kažkada perspektyvų portalą alfa.lt pavertė karšto komentaro lygio paskalų kampeliu. Jei būtų tai laikraštis būtų galima šikna nusišluostyti

 • Audrius
 • Sapnas

  Mane labiausiai stebina aktyvistai visuomenininkai. Kurių ir A.Račo svetainėje netrūksta. Pagrindinis jų bruožas – jiems nerūpi pinigai. Pinigai – visai neįdomu. Žemiau dulkių. Įdomiausia – visokios nepaprastai suktos sąmokslo teorijos. Narkotinis draivas nuo jų.

  Keliolika milijonų nuostolio per keliolika metų. Nu, ir kas? Ar net keliasdešimt milijonų. Nu, ir kas? Buržujaus nuostoliai. Neįdomu. Mums saviraiška įdomu. Mitingavimas.

  O situacija, manau, paprasta, jei nėra noro jos demonizuoti. B.Lubys buvo labiau įsitraukęs į politinius, sąmokslinius reikalus. Jį labiau tai ‘vežė’. Jam išėjus į geresnį pasaulį, nebeliko kam tuo užsiimti – žmonai, natūralu, neįdomu, o pavaduotojai irgi neturi tam stipraus polinkio. Todėl akys natūraliai nukrypo į nuostolius. Imta labiau skaičiuoti.

  Galų gale ir paties B.Lubio pozicija, įsigijant „L.ž“, buvo labai paprasta, elementari, kurią jis įvardijo atviru tekstu. Jam pirmiausia reikėjo „L.ž.“, kad apsigintų nuo kitos žiniasklaidos. Geriau finansuoti savo laikraštį negu… Netęsiu. Kitaip tariant, geriau turėti ir šerti savo vilkšūnį – prieš kitus vilkšūnius.

  • Tai gal mestelėsi tą skaičių ką V.Vasiliauskas kaip redaktorius pridarė ar čia ir toliau teorizuosi (teorija)?

 • Fredis*

  Klausimas – kokio turinio turi būti leidinys ir kaip organizuotas bendrovės darbas, kad akcininkams žiniasklaidos priemonė būtų pelninga yra nelengvas.
  Tas pats principas galioja visoms bendrovėms, tai pelno siekimas mažinant sąnaudas ir didinant įplaukas. Kaip pritraukti pinigus? Nusitaikant į tuos kas jų turi. Į klausimą ką skaito, kokie pomėgiai yra turtingojo ir viduriniojo visuomenės sluoksnio duoda atsakymą Lrytas laikraščio turinio analizė šios žiniasklaidos priemonės klestėjimo laikais. Populistinis, lengvo turinio, nuosaikiai rėksmingas, centristiškas, daug dėmesio skiriant ponių blizgučiams, papuošalams ir apskritai gyvenimo būdo aprašymams.
  Kategoriškų, į siauresnę nišą nusitaikiusių leidinių neišvengiamai laukia galas, nebent pagrindinis akcininkas turi geležinę kantrybę, yra nusiteikęs filantropiškai ir jo pozicija nors 80 proc. sutampa su vyr. redaktoriaus pozicija. Tokio akcininko „LŽ“ neteko.
  Pelningas leidinys turi turėti tradicijas, išplėtotą tinklą ir gerus žurnalistus-seklius su savo informaciniais šaltiniais prokuratūroje, policijoje, VSD, Seime ir vyriausybėje.

 • Henkas Moodis

  Truputi juokinga situacija. „laisvo žodžio“ laikraščio redaktorių kurio savininkas yra super didelė bendrovė yra atleistas anot kai kurių „visuomenės veikėjų“ pačios Prezidentės.
  Jūs man paaiškinkit prieš ką čia protestuoti. Arba tai bet kuriuo atveju šis laikraštis nėra nei laisvas nei iš esmės laikraštis ar laisvo žodžio skleidėjas. Arba redaktorius neatliko savo pareigos. Jei jis atliko savo pareigą visada galima teistis dėl neteisėto atleidimo, kas priimta pasaulyje ir ypač didelėse verslo bendrovėse. Bet viską suvesti į tai kad Lietuvoje yra viena didelė baisybė kuri kalta už visas bėdas tai jau absurdas.Bet sąmokslo teorijos šiandien kaip niekad populiarios ir ypač tarp visų pseudovisuomenės veikėjų. Nebus pono Vasiliausko bus kitas, kai pradangins pono Račo blogą kažkas tada pradėsiu nerimauti, gal tikrai Daukanto rūmuose aūtuonrankė deivė Šyva sėdi.

  • bohema

   Blogerį Račą pradanginti būtų sudėtinga, bet būtent Daukanto aikštės valia nebeliko Račo – LRT tarybos nario.

   • Henkas Moodis

    Valia tai aiški, bet būkim objektyvūs ta valia ir skiriamas ar atleidžiamas žmogus, tuo labiau, kad kadencija pasibaigė. Taip kad prisikabinti nėra prie ko

   • Apžvalgininko nuomonė

    Betgi įsitikinom, kad LRT tarybos nario teisės yra prilygintos nuliui.
    Todėl ne visiems priimtina tokia situacija.
    Iš čia – niekas neprarasta: vis tiek betkurios revoliucijos metu visada reikia iš naujo imti paštą …
    Ir LRT. :)

    Viską lemia rinkimų tvarka.

 • Taškas

  Nelabai tikiu, kad kas nors susidomės, bet…

  Manau, kad vis tik „šios dienos temos šviesoj“ pravartu prisiminti vasario 9 dienos po pertraukos vėl pasirodžiusią Arno laidą SĄMOKSLO TEORIJA.

  Joje vienas iš Konstitucijos dvasios žinovo įvardytos „keturių gaujos“ – Vasiliauskas išrikiuoja pedofilus ( inicialais ir veiklos sritimis).

  Vėliau, įvairiuose komentaruose tiek inicialai, tiek pareigos komentatorių nurodytos pilnai. Absoliučioje tyloje.

  Nebūtina žiūrėti visos laidos, užtenka tik „nušokuoti“ į 42- tą minutę.

  http://www.youtube.com/watch?v=4hyirINlhF4&feature=results_video&playnext=1&list=PL405535AD62518A42

 • Fredis*

  Labai gerai, kad žmonės kalba ne apie apie būsimas pensijas ir naujų įmomokų į savo būsimas pensijas schemas, ne apie AE projekto brovimąsį per bruzgynus, o apie „pablūdusį“ D.Kuolį. Visuomenės pulsas ir nervas užčiuoptas teisingai, tik reikia dar didesnės klausos, jautrumo, noro keistis, daugiau žinoti, mokėti bei mažesnio skepticizmo. Visuomeninį lyderį turime. Valio, draugai (ir draugės)!

  • romas

   Sunku net pasakyti, kaip būtų mums visiems geriausia. Pojūtis, kad valstybė susvetimėjusi su savo piliečiais yra. Galima vadinti žmones runkeliais, patvoriniais ar miestelėnais, bet didelė dalis neina į rinkimus, pesimistiškai galvoja apie šalies ateitį, o penktadalis jaunimo svajoja emigruoti. Šia prasme, masių entuziazmas, kai žmonėms vėl rastųsi jausmas, jog jie lemia savo šalies ateitį, būtų gerai, bet iš kitos pusės baugu, kad jis gali nunešti visai ne ten, kur gal daugumai iš tikro norėtųsi.

   • Fredis*

    Žmonės niekada vienodai nesijaučia, nemąsto ir nežingsniuoja viena kryptimi. Daugelis žinome kur yra „papuvę“ ir geresnę uoslę turintys net užuodžia kvapą. Turime išsiugdę priofesionalių uostytojų plejadą, kuri ką nors užtikusi žaibiškai informuoja miestelėnus per žiniasklaidos priemones apie sklindantį negerą kvapą. Informatyvūs informaciniai kanalai su pačiomis aštriausiomis kvapų naujienomis susiaurėjo iki alfa.lt, kitur tik lengvo turinio skaitiniai ir patarimai kokiomis spalvomis dažytis sienas. Mane kiek nustebino kategoriški paprastų miestelėnų apsikeitimai nuomonėmis kaip reikia tvarkytis su apsileidimu. Ryškiausi nuomonių susidūrimai užfiksuoti tarp Užkalnio ir Rimantės, Valentino ir Bobutės. Gal ir gerai, kad žmonės yra skirtingi ir neabejingi aplink mus ir mumyse vykstantiems procesams.

   • suomis

    Bet matote romai, net jeigu mūsų niekur nenuneš, mūsų laukia lėta, bet užtikrinta degradacija ir sunykimas.

    • Taškas

     Kažkuris aritmetiką mėgstąs istorikas paskaičiavo, jog šįmet liepos pradžioje Antroji LR susilygins amžiumi su Pirmąja.

    • romas

     Aš kartais ir nesmerkiu įvairių sujudimų. Turi nuolat būti kas sistemą klibina, kad sistema neužrūdytų. Tik kartais sunku susigaudyti dėl ko šurmulys kyla: kur tikra, o kur tų pačių pasistumdymas.

     • suomis

      Kaip tik klausausi 2012-04-03 LR laidą „Ant svarstyklių“. Paklausyk, ten kaip tik į šią temą kalbasi. :)

     • Suomi, kaip tau – masių entuziazmas ir lygtai gerai, ir lygtai baugu.. Gerai kai tos masės susirenka į kokias nors šiukšlių rinkimo akcijas ar bėgimo maratoną, ar kažką panašaus ir tikrai baugu, kai žingsniuoja centrinėmis miesto gatvėmis kelia politinius reikalavimus, užduoda nepatogius klausimus, paprasčiau tariant lenda ten kur nereikia. Štai taip su ta pilietine visuomene. Jūsų pilietiškumas turi apsiriboti tuo kas kažkam atrodo gerai, o toliau, būkit mieli, miegokit kietai, gyvenkit savo ekonominius gyvenimėlius ir nelįskit ten kur nereikia..

      Man kažkaip rodosi, kad pilietinė visuomenė, pirmiausiai jokios masės, o piliečių visuma, atskirų piliečių bendruomenių, suvienytų pačiais įvairiausiais klausimais (problemomis) visuma turi būti visur aktyvios. Dabar pvz. bando formuotis piliečių bendruomenė kuriai ne tas pats kas vyksta konkrečioje istorijoje. Labai gražus pilietiškumo pavyzdys. Tik va čia pasirodo masės lenda ten kur negalima. Per tvorelę lipa, kur parašyta praėjimas draudžiamas. O už tvorelės laukia pareigūnas veikiantis mistinės valstybės vardu (piliečiai ne valstybės dalis) ir laukia kada gaus komandą tave truktelėt vienokiu ar kitokiu pagrindu. Štai ir suprask ką nori žmogus. Kovo 11-tą švęsti galima ir net reikia, ir prie valstybinių institucijų ir nieko sankcionuoti nereikia, o kaip šiaip ateini su klausimais, skaičiuok metrus ir bendraminčių kiekį. Nes tada jau negalima. Toks pilietiškumas nepageidaujamas ir baudžiamas.

     • suomis

      O, šiandieniniame kontekste, ypač rezonuojančiai skamba. :)

     • suomis

      Regi. Man masių ENTUZIAZMAS, VISIŠKAI nebaugus. Man asmeniškai, jis dar per mažas. Kuo daugiau, tuo geriau. Vieni siekia kuo didesnio entuziazmo, kiti mėgsta jaukų užutekį(„stabilumą“).

     • suomis

      Kaip teisingai buvo pasakytą: – pokyčių bijo tie, kurie turi ką prarasti. Kiek tokių Lietuvoje yra? Nežinoma.Žinoma tik tai, kad jų mažėja. Tai faktas.

     • romas

      Regi, gerai būtų žinoti kartais, kas yra tas, su kuriuo reikia kovoti, koks judėjimo tikslas. Sąjūdžio laikais buvo aišku, o dabar – išplaukę. Tokie bendri žodžiai: elitas, oligarchai, jėgos, klanas – į nieką konkrečiai neparodo. Nors va Kuolys, teisybės dėlei, yra vienas iš konkretesnių:) Galvoju, būtų kokį kartą smagu išgirsti iš Prezidentės, pavyzdžiui, viešą pasiūlymą Kuoliui, kad liautųsi fantazavęs, kad nėra jokių valstybinikų, nėra jokių griaučių spintose, o mieželiai ir dabašinskai – dori pareigūnai. Gal tiesiog trūksta šilto atvirumo, todėl žmonėms ir atrodo, kad yra kažkas paslėpta?

     • Romai, tu nukreipi kalbą. Pilietinė visuomenė yra aktyvi, besidominanti, kontroliuojanti ir netylinti visuomenė. Formuojasi bendruomenės pačiais įvairiausiais klausimais. Šiandien mano su kažkuo gal skiriasi požiūriai ir pilietinė pozicija dėl galimos pedofilijos istorijos, bet sutampa dėl ACTA sutarties. Atitinkamai dvi skirtingos piliečių bendruomenės. Tų dominančių (jaudinančių) klausimų yra aibės. Todėl mano akimis kuo daugiau to aktyvumo įvairiausiais pasireiškimais tuo stipresnė būtent demokratija. Be abejonės tos išraiškos formos turi būti civilizuotos ir nepažeisti kitų asmenų teisių, taip pat ir viešosios tvarkos bei įstatymų. Nors čia galima ginčytis kiek būtent tokie įstatymai yra reikalingi ir adekvatūs. Pvz. 8 žmonės netrikdo viešosios tvarkos o 9 jau trikdo. Ir t.t.

      Nereikia gąsdinti ir svarbiausia gąsdintis (baugintis) nuo aktyvumo. O pati sąvoka masės yra tiesiog paniekinanti ir mano manymu nevartotina. Yra bendruomenės. Gausesnės, mažiau gausios. Piliečių vienijamų bendrų tikslų, požiūrių, interesų bendruomenės. Kurios turi visas konstitucines teises reikštis.

      Dėl prezidentės, tai reikia labai aiškiai skirti ką ji gali ir ko ne gali. Pusė to pasipiktinimo parodyto S.Daukanto aikštėje reikėjo ir reikia nukreipti į Seimą. Būtent Seimas gali kurti komisijas ir aiškintis aplinkybes.

      O dėl oligarchų įtakos, tai šios istorijos rėmuose manau jau yra mažai piliečių kurie nemato kaip sulaikoma, modifikuojama informacija. Traukiasi žurnalistai, redaktorius visa tai parodo tikrą žiniasklaidos „laisvę“ Lietuvoje. Beje dar geriau tai matosi kaip kolegos žurnalistai tyli, bailiai tyli kai susidorojama dėl kitokios nuomonės. Padėtis žiniasklaidoje mano asmeniniu manymu jau senai buvo tokia prasta.

     • Regi, aš sureaguosiu tik į paskutinę pastraipą. Atrodo, esate rimtas ir mąstantis žmogus, bet kalbate visiškus vėjus. Kur ta informacija sukaikoma, kur modifikuojama, kas iš kur traukiasi, o jei traukiasi, tai paklauskite savęs, ar tikrai traukiasi, ar paprasčiausiai ieško didesnio atlyginimo. Kurioje vietoje jums trūksta žiniasklaidos laisvės? Ar kas nors ką nors cenzūruoja, ar valdžia kaip nors kišasi į turinį? Turite bent vieną tikrą faktą ar liudijimą, o ne D.Kuolio blūdijimą? Kurie čia žurnalistai bailiai tyli ir ką jie turėtų sakyti. Padėti D.Kuoliui skleisti prasimanymus ir nesąmones? Kas su kuo susidorojo? Mėgstate uždavinėti klausimus kitiems, tad pabandykite pats sau sąžiningai atsakyti, bent į keletą mano užduotų.

      Dar paklauskite savęs, kodėl D.Kuolys gina V.Vasiliauską ir T.Dapkų, o tie ginamieji patys tyli? Tai jei su jais susidorojo, kodėl jie patys to nepasako, leidžia D.Kuoliui kalbėti už juos. Ar jie irgi, kaip jūs sakote, bailiai tyli ar neturi ką pasakyti?

     • romas

      Niekur nenukreipiau temos. Kalbu šakoje po Fredžio komentaru. Mums iš tiesų dažnai sunku susigaudyti, kada visuomenė sujudinama neturint jokių egoistinių tikslų, o kada siekiant apginti kokius nors grupinius interesus. Oficiali valdžia mažai bendrauja su piliečiais, o visuomenė nesusigaudo, kas tikra, kas gandai ar kas net piktybinė dezinformacija. Pilietiškumui reikštis turi būti kur kas aiškesnė aplinka.

     • romas

      Kaip reiktų atsakyti sau, kodėl Kuolys gina arba „gina“ Vasiliauską? Be motyvų juk sąmoningų veiksmų nebūna.

     • Artūrai, pirmiausiai kodėl tyli. Nežinau. Sakau nežinau nes tikrai nežinau. Galiu pabandyti tik spėti. T.Dapkaus atveju taip manau (mano nuomone) žmogus gavo super gerą pasiūlymą. Pasiūlymas manau buvo su tam tikromis sąlygomis. Na ir sutiko. Aš asmeniškai dabar jau visiškai kitaip žiūriu į tai ką jis daro. Kiek teko jo naujų laidų pasižiūrėti tai dar toli gražu neaišku kiek jis elementarus diktorius, o kiek žurnalistas kuris kūrė tą turinį. Dėl V.Vasiliausko aš net ir nežinau ką galvoti. Kas nors jį matė nors per kur nors (paskutiniu metu)? Aš nemačiau, atitinkamai nežinau ką jis galvoja. Nežinau kokie tolimesni planai ir t.t. Faktas yra tai, kad vienintelės Lietuvos Žinios ne tik, kad labai aštriai, intelektualiai ir taikliai pataikydavo kritikuoti, bet buvo savotiškas opozicinės minties centras. V.Vasiliauskas buvo redaktorius.. Normalioje demokratinėje valstybėje visi padarytų viską, kad paneigti bet kokias sąmokslo teorijas. Kas vyksta Lietuvoje? Kad ir suraskit kur buvo paminėtas šiandieninis mitingas „Už laisvą žodį“. Tai čia bent jau, nekalbant apie normalesnį žurnalistinį tyrimą. Aš, Artūrai, esu eilinis pilietis. Iš kur man gauti informacijos?

      Dėl informacijos sulaikymo ir modifikavimo aš manau visi suprantame apie ką eina kalba. Jeigu ir pateikiama informacija, kad ir apie šiandienį mitingą, viskas pateikiama modifikuotai, su išankstiniu požiūriu. Faktiškai atstovaujama viena pozicija. Tai iš esmės nėra labai blogai ar kažkas naujo. Problema tik tame, kad faktiškai pasikeitus Lietuvos Žinioms ir Alfai neliko kitokio požiūrio. Tai mano manymu.

      Kur man trūksta žurnalistinės laisvės? Visur. Pradeda trūkti. Ir suprantu, kad tas dirželis kuris veržiamas, po kurio krenta vienas po kito šaltiniai kuriuose buvo galima rasti kitokį požiūrį, veržiamas vis stipriau. Tai mano nuomonė, paremta elementaria vizualine analize, to kas pateikta fasadinėje internetinėje žiniasklaidoje ir tv laidos. Labai abejoju ar po vasaros ekranuose matysime tą patį A.Klevečką, R.Janutienę, kas be ko K.Krivicką. Beje kuo baigėsi siūlymai iš TV3 atimti licenciją? Kas laimėjo? Spėju, kad VIASAT’as visgi nusileis. Tai va taip ir gyvenam. Kaip su šluota šluojamos šiukšlės ir tuoj bus gražu švaru. Beje, kad ir kokius bludijimus kas skleistų turbūt sutiksim, kad demokratinėje šalyje turi egzistuoti galimybės išklausyti visus požiūrius ir nuomones. Piliečiams. Ką aš matau šiandien tai vyksta ar reguliuojamas, ar chaotiškas procesas ar ir tai, ir tai kartu tam, kad paprastas pilietis fasadinėje žiniasklaidoje nerastų tai ko nereikia. Aš jau patyliu apie nerealų srutų srautą apie violetinius ir jų keliamą grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui ir t.t. ir pan.

     • „Mums iš tiesų dažnai sunku susigaudyti, kada visuomenė sujudinama neturint jokių egoistinių tikslų, o kada siekiant apginti kokius nors grupinius interesus.“

      Romai, tu norint ar ne pastoviai demonstruoji tą patį požiūrį – didesnė dalis visuomenės turi gyventi savo gyvenimėlius ir nesikišti ten kur nereikia. Ką reiškia SUJUDINAMA? Gal pas piliečius natūraliai egzistuoja tam tikri požiūriai, nuomonės, poreikiai, interesai ir niekas jų nesugeneruoja iš niekur? Ar turi egzistuoti kažkokia komisija kuri spręstų kokie pajudinimai yra geri, o kurie nepageidaujami.

      Dėl asmeninių egoistinių interesų ar tikslų. Man asmeniškai tas beveik neįdomu. Yra pvz. tikslas priešintis ACTA’i. Išlenda, kad ir tas pats V.Šaustauskas. Ir pradeda reikštis prieš ACTA. Šiandien jis atitinka mano interesus. Būtent šiuo klausimu. Kodėl jis tą daro, ką iš to gaus, politinius ar dar kokius balus, man nėra svarbu. Jeigu tai būtų rinkiminė programa aišku įvertinčiau žymiai daugiau momentų. Kol kas tai žmogus su kuriuo sutampa interesai ir tiek.

     • romas

      Regi, tačiau protestuoti reiktų žinant, prieš ką protestuoji. Imkim, kad ir Kuolio kvietimą sudalyvauti akcijoje prie prezidentūros. Iš tikrųjų nėra aišku, ar protestuoti yra dėl ko. Su tavim sutinku, kad su žiniasklaida kažkas negerai. Neatsirado smalsių, kurie paklaustų Prezidentės, „Achemos“ vadovų, ar Kuolys nėra suklaidintas arba prisifantazavęs. Man nepatinka ir tai, kad prezidentūra savarankiškai nesiima paaiškinti arba pasiaiškinti.

     • Romai, na negražu taip kalbėti…:) Ir atsirado, ir paklausė, ir atsakymai buvo paskelbti.

     • romas

      Tokį atsakymą, kokį pateikė prezidentūra, ir neklausus galima buvo parašyti. Įdomiau būtų žinoti, ar susitikimo metu buvo kalbama apie „Lietuvos žinių“ turinį.

     • Artūrai, delfi, o tiksliau BNS, pražiopsojau. Ir pražiopsojau to ko ieškojau. Tenka atsiprašyti (kad niekas nepadaryta, kad paneigti sąmokslo teorijas). Dėl mitingo – 15 min. mačiau, nemačiau alfa, .rytas, tos pačios lzinios. „balsas“ nevartoju :), kauno diena senai ten lankiausi. Gerai, pripažįstu, mano vertinimas netikslus. Yra informacija. Bet jos reikia gerai paieškoti. Tame pačiame delfi iškeltos žymiai svarbesnės temos. Dėkui, šiek tiek nuraminote :)

     • Fredis*

      V.Vasiliauskas – netyli. Kaip mitinguose sako kalbėtojai – tai maratono distancija, todėl jie niekur neskuba, nepuola tuojau pat aiškintis. Savo poziciją buvęs redaktorius išdėstė po geros pauzės http://www.alfa.lt/straipsnis/14727668/Redaktoriaus.laiskas=2012-06-06_07-00/

     • Rytis I

      Apie Prezidentę kažkodėl nieko. Nebent taip: „…kai verslininkams (akcininkams) primetama atsakomybė už žiniasklaidos turinį…“ Arba taip, arba netaip. Nežinau, kokie gali būti nauji judėjimai, demokratijos gelbėjimas, kai neišmokstama tiesiog kartais nepraleisti progos NEpatylėti.

 • Galius

  Kuolys rimtai nusitaikė į politiką, jo tekstuose (žodžiu ir raštu) jau senokai nieko daugiau kaip grynosios demagogijos nerasi. klausant jo ir jo grupuotės ir žiūrint (dažnai vaizdas labai daug ką pasako) į jį ir jo grupuotę apima du jausmai: reali baimė dėl Lietuvos ateities (įtariu taip žmonės jautėsi 1940tais) ir paradoksiškai augantis vertinimas visos dabartinės valdžios ir opozicijos – dar taip toliau ir intuityviai greit norėsiu, kad jau geriau visas tas dabartinis seimas su visom jo proporcijom liktu ir po rinkimų.

 • Fredis*

  Į daug klausimų turėtų ir galėtų atsakyti Seimo komitetai, tačiau, pateiksiu pavyzdį kaip veikia politinė klasė, – kai nepatvirtinamamos Snoro banko uždarymo pagrįstumo tyrimo išvados – V.Mazuronis su kompanija neskuba pritarti kitoms iniciatyvoms ir išvadoms, Uspaskicho kompanija susirūpinusi tik savo vado bylos nutraukimu ir PVM mėsai sumažinimu, o socialdemokratai šioje valstybėje yra apskritai „ne prie ko“. Norint žinoti kaip jaučiasi ir kaip veikia liberalai – reikia skaityti Užkalnį su Valatka – patvoriniams reikia guminėmis kulkomis gerai iškaršti kailį ir neklausinėkite „už ką“.
  Tada išmuša D.Kuolio valanda. Ką mes be jo darytume? Būtume kurti ir akli.

 • Andrius

  …gal ir butume „kurti ir akli“, jei visi ziniasklaidos atstovai butu tokie sliuzai kaip racas, kuris net budamas ziniu tarnybos vadovu nemato reikalo viesumui…
  …bet dekui Dievui yra dar tikru zurnalistu nepraradusiu sazines…

  P.s. racai ? – pamirsai uzblokuoti dar sita mano prisijungimo buda… nemiegok menkysta cenzoriau…

  • mielas Andriau, džiugu, kad pats pagaliau supratote, jog čia tamstai ne vieta. Tai rodo, kad dar ne viskas prarasta ir dar galite tapti normaliu žmogumi.

  • mielas Andriau, čia tamsta pats pasirinkote save užsiblokuoti visaip teršdamas aplinkui ir neraguodamas į geranoriškus pasiūlymus susivaldyti. Ar tamsta iš tiesų toks kvailas, kad galvojate, jog ateisite čia pas mane, atsiprašant, kakosite ant galvos man ir visiems kitiems, o aš plosiu katučių ir prašysiu dar?

 • Taškas

  Valstybininkų priešas, N.Venckienės gynėjas D.Kuolys Seimo rinkimams sudarys „Lietuvos sąrašą“. Kaip tai vertinate?

  Prabalsavo virš 15 tūkstančių , maždaug po lygiai

  http://www.15min.lt/

 • Fredis*
  • Fredi, labai abejoju šio šaltinio patikimumu. Įsižiūrėk geriau.

   • Rytis I

    Toliau lipdomas diktatorės įvaizdis? Beje, Achema sėkmingai plečią veiklą Baltarusijoje, ką tik berods privatizavo Ašmenos gamyklą. Betarpiškas bendradarbiavimas su vietine valdžia būtinas, be jos investicijos ten – veltui išmesti pinigai.

    • suomis

     Šiaurės Korėjoje taip pat biznį galima daryti ir trečiajame reiche buvo galima daryti biznį. Suprantu, pinigai nekvepia ypač kai pats gauni dividendus.

 • Račo blūdai liejasi plačiai..

  Negerbiamas, bet mielas narcizinių šeimos atstove-pone Artūrai:). Teisingas pasakymas- kuo pats kvep-tuo kitus tep..
  Tamstelės audringa emocinė reakcija į EILĖS piliečių kritiškas pastabas rodo,kad kažkas vyksta būtent su jūsų smegenėlėmis, o ne su kritikų galvomis… Pyksti Jupiteri, vadinasi…
  O jei dar konkrečiau- problema ko gero ne blūdinėjančioje galvelėje, bet vertybėse..Tamsta visai susipykote su padorumu,garbingumu, pilietiškumu..Arba esat po LEO perpirktas arba pats nublūdijote į melo imperijos gynėjų stovyklą ir dėl dorovinės suirutės sieloje dergiate visuomenininkus..Tapote Carienės ir Ko dvaro šuneliu ir tiek…Ir dėl narciziško būdo ir ribotumo to nebepastebite…Tą tamstai ir bando pasakyti oponentai…Tai -bespartėjančios tamstos dvasinės negalios diagnozė iš šono…:)
  Tampate arba dėl Judo sidabrinių (ar kėdės kitaip sakant..) arba dėl dvasinio išsigimimo (o gal net dėl elementaraus kvailumo..)šios korupcinės ,,valdomos demokratijos“ sarginiu šunėku ir vabrijate kaip senstantis šunėkas be jokio įkvėpimo ant Carienės ir Ko oponentų (prieš demokratinių jėgų lyderius ir pilietinį elitą)…
  Laučius dėl sidabrinių į demokratų priešininkų stovyklą persivertė, o tamstos kelias į dvaro šunidę ko gero painesnis…:)

  • šiaip tai tokių glušų komentarus trinu, bet šį kažkodėl norisi palikti kaip iliustraciją, kad ne visada pilnatis ar saulės spinduliavimas būna kalti. Būna, kad gamta tiesiog ima ir suklysta. Ir niekas tos klaidos ištaisyti negali. Liūdna, bet toks jau tas gyvenimas – žiaurus ir negailestingas. Bet apskritai tai tamstai dar pasisekė – gyventumėte, pavyzdžiui, nacių laikais, tai jau seniai tikriausiai būtumėte atskirtas nuo visuomenės ar net utilizuotas. O dabar – net skaityti ir rašyti sugebėjo išmokyti, ir niekas prie lovos neriša ir į kalėjimą nekiša. Džiaugiuosi už tamstą.

 • Fredis*

  Labai tikėtina, kad mus supa nedraugiškos valstybės ir tie visuomenininkai, dar kitaip vadinami pilietininkais, vaikščiojantys ratu prie Prezidentės rūmų specialiosioms tarnybos trukdo sekti kolegų veiksmus iš kitų valstybių, tačiau aš šiandien per pietų pertrauką vis tiek pasivaikščiojau 170-220 žmonių būryje ir tylos minute pagerbėme kritusią laisvąją spaudą. Radzevičiaus nemačiau, buvo Kuolys, Medalinskas, Ozolas, Akstinavičiius, O.Balakauskas ir daug daug kitų šviesių inteligentiškų veidų.
  O gal švelnios diktatūros sąlygomis gyventi labiau apsimoka? Gerų pavyzdžių toli ieškoti nereikia, pavyzdžiui Saudo Arabija, kokia graži Azerbaidžano sostinė Baku ir t.t..

  • Fredi, aš vis galvoju kodėl tokia pavojinga to vaiko istorija. Ir aš suprantu vieną dalyką. Kai žmogus girdi, kad pavogtas milijonas vienas kitas, padarytas nuostolis ar dar kažkas panašaus jis jau nepriima šitų dalykų giliai. Jis priprato. Kada atsitiko ši istorija ji pajudino visai kitas vietas. Vaikus dauguma turime. Ir galime tik įsivaizduoti tai ką tas vaikas pasakojo jeigu padarytų su mūsų vaikais. Ir čia slypi pavojus. Kad žmonės prabus ir nebenorės žaisti primestų žaidimų į reguliuojamą demokratiją. Jie pradės reikalauti. Reikalauti atsakomybės, tyrimų, paaiškinimų ir t.t. O ten žiūrėk procesas užsisuks ir paskui eis kitos istorijos. Toks savotiškas sąmonės lūžio taškas. Matai kaip sakoma – visuomenė sujudinta. Ją reikia vėl apraminti, užliuliuoti, minios, masės nurimkit ir eikit miegoti. Tam, kad vėl ramiai gyventi nuo rinkimų iki rinkimų. Ir džiaukitės gyvenimu kurį čia sugebate išsiprašyti.

   • Apžvalgininko nuomonė

    Liaudis, panašu, taip pareiškia protestą prieš visaapimantį blogį bei įsigalinčius iškrypėlius bei žulikus, tik, gaila, to nepasako tiesiai šviesiai, o remiasi byla, kurioje tiesa dar tik išaiškės.

    • Tikrasis (galima taip?), tavo milicininko įžvalgos apie liaudį labai vertingos, jeigu nagrinėti tamstą. O šiaip ar ne pasenusios? Beje žiūriu ir vėl teiginiai liejami laisvai, apie melą, teisybę ir t.t. Senas milicininko įprotis kalbėti teiginiais?

     • Apžvalgininko nuomonė

      Regi,
      pabandyk pakalbėti iš esmės.
      Negali?

     • Negaliu. Išmokink kalbėti iš esmės, prašau.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Nueik padirbėti į rimtą įstaigą (kad ir policijos patruliu :) ) – kaip mat išmoksi, nes niekas neleis šnekėti bele kaip (turėsi kalbėti trumpai, aiškiai ir į temą).

   • Fredis*

    Regi, nesu konkrečių bylų nagrinėjimo specialistas, todėl nieko negaliu pasakyti, man dabar įdomesnė reakcija iš aplinkos. Antikuoliškas antipilietiškumo centras dabar persikėlė į žiniasklaidą 15min.lt. Šiandien į klausimyno galimų atsakymų variantus skaitytojams pateiktas ir toks: „Jiems reikia ne į Seimą veržtis, o pas gydytoją nueiti“, o Bielinis sako: nevykėliai ir neteisingai galvoja. „Ydingas pilietiškumo ir politinės kultūros suvokimas“, „liguistos ambicijos“ ir t.t.. Vienu žodžiu – durniai, ko knisasi po prokuratūros ir saugumo departamento pamatais, ko siūbuoja valtelę.
    Dar nei vienoje valstybėje, net pačioje žiauriausioje, nepavyko visų aktyvių piliečių sušukuoti pagal plauką vienu stiliumi.

    • Apžvalgininko nuomonė

     Tas jų „knisimasis“ pasireiškia, iš esmės, spaudimu teismui nuteisti be įrodymų.
     Todėl toks elgesys atmestinas.

    • romas

     Ar Kuolys veršis į Seimą?

     • Apžvalgininko nuomonė

      Viskas priklauso nuo to kur daugiau mokės.
      Kol kas, panašu, kad algelė yra nemaža – įstaigėlė, kaip žinia, milijonus varto, o pelė ant aruodo … :)

     • na, man tai labiau ne į veršį, o garsiai rėkiantį asilą panašu:)

     • Fredis*

      Šiandien buvo gera diena. Nugalėjau baimę. Kuolys ją jau seniai yra nugalėjęs. Kur veršis Kuolys ne taip ir svarbu, svarbu, kad jis visuomet būtų su mumis. Aš visą laiką irgi eisiu ten, kur turiu eiti.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Fredi,
      tai panašu į paauglių bandos jausmą – svarbu būti kartu, bet, kad ta banda dažniausiai baigia blogai, tai jau nebe taip svarbu?

     • Fredis*

      Dar nei vienai valstybinei įstaigai (prokuratūrai, Seimui, Prezidentūrai) visuomenininkų priežiūra nepakenkė, tik padėjo, pradėjo geriau dirbti. Žmonės, paprasti miestelėnai kartais sutrinka: kaip galima, kaip jie išdrįso vaikščioti po langais, kelti reikalavimus ir drumsti nusistovėjusią rimtį ir įpročius? Reikalauti atsakomybės, valstybiško darbo ne tik galima, o būtina.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Skirkim priežiūrą nuo spaudimo teismui: Stankūnaitė jiems kalta, nors įrodymų ir nėra.
      Kiekvienam savo – buvo užrašyta ant Buhenvaldo vartų.
      Iš čia – teužsiima kiekvienas savo darbu: tegul gydytojai gydo,o teisininkai tenarplioja teisines problemas.
      Visi, pvz., puikiai sutinka, kad kiekvienas iš gatvės negalės pakeisti chirurgo, atvėrusio krūtinės ląstą, bet dažnam norisi pabūti teisėju, nors apie teisę nei bū, nei mė.

     • Rytis I

      Joo, mačiau per teliką vieną profesionalą-chirurgą, kurs specializuojasi ant smegenų transplantacijos – šimtaprocentinė garantija, nei vieno nusiskundimo dar nebuvo.

    • Aš tik galvoju, jeigu norvegams nors gabalėlį to pyrago ką R.Valatka redaguodamas iškepa pateikti, net nebūtinai savininkams, tiesiog norvegų žurnalistams. Paragauti. Ką jie pasakytų.

     Kaip tau toks šedevras, savęs neatpažįsti:

     http://vinokuras.lt/violetinio-jud-jimo-galios-mito-zlugimas/

     aš tai galvoju kuri labiausiai į mane panaši. Šiaip tie kurie labai ramiai į tai žiūri pamiršta, kad tokie žaidimai pasieks ir juos. Aš manau, kad esu visgi teisus, kad tokios vietelės kaip tinklaraščiai bus panaudoti rudosioms technologijoms. Artėja rinkimai. Pasižiūrėsim iki kokių dalykų bus prieita.

  • romas

   Kriminalistai papratai mėgina išsiaiškinti nusikaltimų motyvus. Tai parodo, ar žmogus elgiasi suplanavęs, ar padarė nusikaltimą netyčia, pasikarščiavęs. Kad Kuolys asilas, nelabai daug paaiškina. Man vistiek neatrodo, kad jo veiksmai būtų neplanuoti ir chaotiški.

   • Apžvalgininko nuomonė

    Asilu jo nepavadinčiau – tokių Sorošo fondai neremia, bet, kad jie, sorošiniai, veikia ne Lietuvos interesais, tai jau aišku (nes jiems tvarka, kas valstybę stiprina, nesvarbu – jiems geriau nuolatinės revoliucijos, kosmopolitizmo kišimas ir dar per prievartą, nežiūrint, kad nuo jų „vaistų“ ligonis – Lietuva jau baigia kojas pakratyti).

  • Siūlyčiau atkreipti dėmesį ir į tai, kad tarp vaikščiotojų buvo ir VU TSPMI daktarė Ainė Ramonaitė.

 • Ats. ne visai į temą.

  http://vinokuras.lt/venckien-kedien-ir-kaimyn-olga-po-penki-met-pasiziur-kite/

  patarkit, žmonės, kokia būtų normali ir adekvati reakcija į tai?

  • briedis

   regi- būna, kad ir klounams pritrūksta dėmesio…

  • clear

   Normali reakcija būtų – jokios reakcijos…Ir kuo mažiau komentarų, kad neturėtų kuo „maitintis“. O šiaip…geriau lai jis toliau rašo viešus meilės laiškus St-tei:)

 • Fredis*

  Kuolys labiau panašus į Tibeto vienuolį Kinijoje. Toks santykis su tikrove. Nieko nesitiki pakeisti, tačiau tikrai žinai ką reikia daryti ir ko negali nedaryti. Rytoj bus vaikštynės prie VSD. Užsidirbs trečią baudą per trumpąjį laikotarpį, administracinius nusižengimus apibendrins ir sujungs į vieną bylą.

 • Galius

  Artūrai, skaičiau šiandien tavo pamegtame 15min.lt straipsniuką apie kiaulių skaičiaus drastišką mažėjimą Lietuvoje – palikau kometarą, nes kažkodėl šį rytą dingtelėjo, kad Kuolio judėjimas ir kialių mažėjimas pareiną iš tos pačios priežasties – aktyvios minios, Kuolio atveju garliavinių, o blokuojamų kiaulidžių (kalėjimų, kapinių, krematoriumų, degalinių, gamyklų, kavinių ir pan) atvejų – taip vadinamų „vietos bendruomenių“ ir jų karo vadų – triukšmingo spaudimo dominavimas prieš istatymus, valdžią ir valstybę kaip visumą, su visą mūsų atstovaujama demokratija kuri vis traukiasi ir savo vieta užleidžia tiesioginei demokratijai, na o už jos aišku – valstybės galas.

 • Sapnas

  BNS: „Daugiau kaip šimtas protesto akcijos dalyvių pusę valandos vaikščiojo eilute palei Prezidento rūmus, laikydami plakatus „Diktatūrai ne“, „Tiesos“, „Lietuva be teisingumo – Lietuva be ateities“. Baigiant akciją S.Daukanto aikštėje D.Kuolys paragino „tylos minute pagerbti laisvę žodį“.“ Super. :)) Kartais realybė pranoksta bet kokią fantaziją.

  Aktyvistams visuomenininkams neįdomūs ne tik pinigai, neįdomūs ir skaičiai. Jei mano patiki šaltiniai neklysta (o manau, neklysta), tai realus parduodamas (kartu su prenumerata) „L.ž“ dienos tiražas – apie 9 000. Ir tai nacionalinis dienraštis? Dienraštis, į kurį kažkas kreipia dėmesį? Kuri neva formuoja politiką ir masių mąstymą? Yra rajoninių laikraščių, kurie turi tokį tiražą. Bet dėl jų redaktorių atleidimo niekam net mintis nekyla protestuoti prie Prezidentūros.

  Nors gal tai tik cirkas. Tiesiog akcija po akcijos. Ir kaip skelbia 15 min. apklausa, D.Kuolio sudarytą „Lietuvos sąrašą“ per rinkimus paremtų net 44 proc. apklausos dalyvių. Svaru.

  • suomis

   Tai ko jie taip išsigando? :)

   • romas

    Man vakar toks pats klausimas buvo kilęs. Ne kiekvienas durnius vertas Bielinio dėmesio.

 • pn

  Kuolys pagaliau suprato dalyką, kurio, kaip matau, daugelis kol kas nepajėgia suprasti: kiekvieną didesnio ar mažesnio masto revoliuciją seka restauracijos periodas. Galima netgi sakyti, kad tai dėsnis. Ir jis šiandien pradeda veikti Lietuvos kontekste. Nenuostabu, kad šitai sunku pastebėti, nes režimo formos ir logika sugrįžta gerokai subtilesniu pavidalu. Bet blogiau yra kitkas, – kad to piktybiškai nenorima pripažinti. Kas gi yra pašaipa šiuo atveju? Ir dar tokia tiesmuka? – Psichologinė reakcija, išstūmimas, nenoras matyti.

 • Liucija

  p. Račai,neužsižaiskite sarkazmu – saikingais kiekiais naudojamas šis prieskonis pagardina patiekalą, bet užtenka vos vos padauginti – ir skonis sugadintas.

  Telieka palinkėti – diskutuokite, o ne griežkite dantimis iš pykčio*; Antra, Jūsų straipsneliai ir komentarai dažniausiai argumentuojami ad hominem, o tai jau visai neskanu.

  Atsiprašau, jei tai nuskambėjo kaip pamokslas. Ėjau pro šalį ir nesusivaldžiau :)

  *Žodžio „sarkzmas“ etimologija: (lot. sarcasmus), (gr. σαρκασμός) – griežti dantimis iš pykčio. (Vikipedia)

 • briedis

  Daugiau D.Kuolio naujienų,- DANŲ VAIKŲ TEISIŲ ATSTOVŲ ATSAKYMAS LR SEIMO
  NARIAMS
  Danijos vaiko teisių tarnybos atstovai seimo nariui Sauliui Stomai 2012 gegužės 31 d. atsiuntė laišką. Skelbiame
  laiško ištrauką.
  (…)
  Mes pasiūlėme socialinės apsaugos ministrui, kad
  Seimas susisiektų su Jungtinių tautų (JT) Vaiko Komitetu (UN Child Committee) Ženevoje, kuris stebi padėtį
  šalyse, ratifikavusiose JT vaiko teisių konvenciją. Taip pat
  Jūs galite prašyti pagalbos Lietuvos nacionalinį UNICEF
  komitetą (http://www.unicef.org/infobycountry/lithuania.html).
  Gerai, kad Lietuva ratifikavo šią konvenciją ir gerai yra
  tai, kad jūs turite vaikų ombudsmeną.
  Kaip mes matėme, Lietuva iš principo neįgyvendino
  šios Konvencijos. Mes rekomenduojame peržiūrėti įstatymus. Ne vaiko globos, bet vaiko teisių. Šiaurės šalys turi
  specialius įstatymus, kaip reikia įvertinti, kas yra geriausia konkrečioje situacijoje vaikui. Pavyzdžiui, Norvegijoje
  esama specialaus įstatymo, kuris saugo vaikus, negyvenančius šeimose. Turi būti įmanoma priimti sprendimą,
  kas geriausia vaikui konkrečioje situacijoje, nepaisant
  besivaidijančių tėvų. Tas pasiekiama bendradarbiaujant
  su tėvais, bet svarbiausia turi būti vaikas.
  Mūsų patarimai:
  Susisiekite dėl pagalbos su UNICEF Briuselyje ar Lietuvoje. Išsamiau – http://www.unicef.org/infobycountry/
  lithuania.html
  Su Šiaurės Europos šalimis surenkite Lietuvoje jungtinę
  konferenciją, skirtą vaiko teisių apsaugai.
  Surenkite suinteresuotų asmenų vizitą į vieną ar kelias
  Šiaurės Europos šalis, kad pamatytumėte, kaip panašios
  problemos sprendžiamos pas mus.
  Linkiu jums didžiausios sėkmės. Jeigu jums reikėtų informacijos, mes mielai sutinktume jums padėti.
  Jan Vium, socialinis pedagogas. Mano galva čia yra pikantiškas aspektas- „garliavinius“ nuo šiol reikėtų jau „kopenhaginiais“ pravardžiuoti…

 • Henkas Moodis

  Suomi atsakant jūsų kalba tai mano pisius toks kaip jūsų pisius. Bet kadangi įtariu, kad jūs kitokio pisiaus negu savojo negalite pernešti tai darau išvada, kad jūsų mama nemylėjo ypatingai arba jūs ryškiai kompleksuojate dėl savo vyriškumo. Ir beje jau antrame poste pastebiu, kad užtempiat alkoholio tema. Žinant, kad tikri suomiai visad važiuodavo pasigerti į Estiją tai manu, kad jūs arba AA arba Motiejaus Valančiaus blaivininkų draugijos pažiba.

  • suomis

   :DDDDDDDDDDDDDDDDD

   • suomis

    Matau, kad pataikiau. :DDDDDDDDD

    • Henkas Moodis

     Nemanau kad jūs visai sugebate taikyti

     • suomis

      Jūsų reikalas manyti. Ir aš tai gerbiu. Matote, mano pirminis žodis yra LAISVĖ o jūs užsiakcentavote visai kitą. :DDDDDDDDDDD Štai, šioje vietoje ir yra visa esmė. :DDDDDDDDDDD

     • Henkas Moodis

      Jeigu jūs sakote koks jūsų pisius, tai manau laisve čia mažų mažiausiai kvepia. Jei jūs sakote, kad kiekvienas gali daryti tai ką nori puiku, bet vėl gi tada jūs laisvę rizikuojate supainioti su anarchija. Daryti tai niekas netrukdo, bet kaip ir šio blogo autorius aš manau, kad jei darai turi būti priežastis. Ir man neįrodysite, kad mitingas dėl neįrodytų paskalų bus vertingesnis, nei tarkim mitingas galėjęs įvykti dėl penkiolikos metų Lietuvos piliečio žūties po policininko ratais. Bet kur gi. Juk Kuolys anot V. Vysockio žirafa, jam geriau matyti ko reikia žmonėms.

     • suomis

      Jie, galėjo būti abu, svarbiausia, kad nedaužytų langų.

     • suomis

      Maža to – gali ir būti.

 • Henkas Moodis

  Romualdai nebūtina man teisintis savo įdirbio stoka ir kitais dalykais. Keista bet kartu pasitvirtina mano išvada, kad sau atrandate daug pateisinimų, bet už kitus galvą guldote. Nesu pateptasis nei ypatingasis. Bet mitingai dėl mitingų tai tik absurdo teatras ir dar daugiau nuviltų žmonių, gal geriau balsuokite rinkimuose ir nereikės valdžia piktintis ir revoliucijų kelti. Kaip balsuojate tą ir gaunate.

 • briedis

  siūlau negailėti laiko ir paskaityti.- http://www.satenai.lt/?p=17184

 • Artūrai, klausėte – „Kurioje vietoje jums trūksta žiniasklaidos laisvės? Ar kas nors ką nors cenzūruoja, ar valdžia kaip nors kišasi į turinį? Turite bent vieną tikrą faktą ar liudijimą, o ne D.Kuolio blūdijimą?“

  Štai matyt pirmas viešas prisipažinimas dėl pasikeitusių „Lietuvos žinių“:

  http://viluckas.lt/kodel-per-20-metu-taip-lengvai-viska-pamirstame

  Nežinau kaip valdžia įtakoja, ar iš viso įtakoja, bet žurnalistas labai aiškiai ir matyt nemeluoja dėsto kaip jam siūlyta keisti tai ką jis parašė.

  Beje o, kad „Lietuvos žinios“ pasikeitė (vertinant turinį) manau pastebima jau plika akimi.

 • Taškas

  SĄMOKSLO TEORIJA

  Tiesioginė diskusijų laida.Vedėjas Arnas Klivečka.

  šiandien – TREČIADIENĮ – 20.25 per BTV

 • Taškas

  2

  SĄMOKSLO TEORIJA

  Tiesioginė diskusijų laida.Vedėjas Arnas Klivečka.

  šiandien – TREČIADIENĮ – 20.25 per BTV

 • Audrius

  Tai Vasiliauskas taps Lietuvos Tarnu… http://www.lzinios.lt/Lietuvoje/Redaktoriaus-laiskas

 • Fredis*

  „Kai pareigūnai priartėjo ir prisispaudė prie mūsų tiek, kad galėjom ranka juos paliesti, pažvelgiau prieš mane stovinčiajam į akis, ir ta jo buka akių tuštuma man pakirto kojas – rodės, tuoj griūsiu. Suvokiau, kad ne aš laikau vėliavą, o ji mane laiko: neturėjau teisės iškrist iš gyvos grandinės.“ http://www.alfa.lt/straipsnis/14745161/Zodziai.is.pirmu.lupu..liudijimai.is.Klonio.gatves=2012-06-07_19-07/

  Antivioletinio aljanso aktyvistei A.Kuznecovaitei viskas rodosi kitaip: „„Atėjo apsivilkę treningais, purvinais džinsais, apsiraišioję violetiniais kaspinais, vaikščiojo po visą Seimą, lindo į kabinetus, piršo savo nuomonę. Jie Seime jautėsi kaip savo namuose, net mes, čia dirbantieji, neleidžiame sau taip elgtis“, – lrytas.lt sakė vieno Seimo nario padėjėja.“

  Atvykę į Seimą ir sujaukę jaukią valdininkų kasdienybę „purvini“ žmonės atrodė taip: http://www.alfa.lt/straipsnis/14740173/Garliavos.ivykius.filmaves.asmuo..mergaite.7.kartus.sake..kad.niekur.neis=2012-06-07_11-29/

  Antivioletinis aljansas su žmonėmis iš gatvės nesusikalbės niekada.
  Aš už tuos, kuriuos spardė.