Citata #363 M.Laurinkus turi švietimo idėją…

Buvęs Lietuvos Respublikos ambasadorius Gruzijoje, šiuo metu – politikos apžvalgininkas M.Laurinkus ieško būdų, kaip išvengti visuomenės radikalėjimo:

Sunku atsakyti, ar įmanoma išvengti visuomenės radikalėjimo procesų, tačiau Lietuva galėtų bent pabandyti.

Tai – valstybės remiama politologinio švietimo sistema, organizuota per švietimo įstaigas ir žiniasklaidą. Gal skamba senamadiškai, tačiau jau dabar gausiam politologų būriui sudarius sąlygas reikštis ne tik spaudoje, bet ir mokslo įstaigose ar kultūros centruose, užpildytume politinio pažinimo spragą, kurią be kompleksų užima rėksniai.

lrytas.lt

… Pradedu vardyti „gausaus būrio“ pavardes: M.Laurinkus, L.Bielinis, R.Lopata, T.Čyvas…

„Rėksnių“ nevardysiu…

(10 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • fsm

  mano manymu gerb. Čyvas pakliūna į kitą kategoriją – prieš visus. Kiti išvardintieji yra „socdemų“ ir Snoro ryto šviesuomenė.

 • Įdomu koks bus mechanizmas kaip valstybės išlaikomas politologų būrys perduos visuonenei teisingą žinią, kuri apsaugos juos nuo kairiojo ir dešiniojo radikalizmo. Kažkokiu būdu apsisaugoti nuo privačiose struktūrose dirbančių rėsnių (įvardinkim juos, A.Račas neišdrįso – tai R.Valatka, A.Paleckis, anksčiau V.Tomkus ) juk reikia. O gal tegul rėsniai rėkauja, gyvename pliuralistinėje visuomenėje. Visą laiką pasitikrinti, išgirsti teisingą nuomonę nesunku – tik pakalbinkite prof. V. Landsbergį ar europarlamentarą L.Donskį.

  • Rolandas

   Pakalbinę prof. V. Landsbergį jei ką išgirsime, tai tik dešiniojo radikalo asmeninę nuomonę.Nenorėdamas įžeisti šio veikėjo orumo susilaikysiu jo nuomonės vertinimuose.

   Dėl europarlamentaro L.Donskio-pilnai sutinku.

   • mdxacuk

    Dėl dešinumo galima ginčytis.

    Dėl radikalumo – tai tiesiog tipinis chrestomatinis miestelėniškas vertinimas.

    • Rolandas

     Sutinku-marginalo.

 • Whisker

  Skele cia is peties, sunku net kazka prideti. Mano asmeniniu isitikinimu tai sito zmogaus, kaip ir keliu kitu ten isvardintu vieta, tikrai neturetu buti laisveje.

  Kas liecia vaikus, tai nezinau, turbut protingiausia butu isvis jaunuosius atriboti nuo betkokiu naujienu srautu, nes tokiu budu vaikui nebent depresija ivaryti galima, kai mato vien neigiama, neigiama, neigiama.

  O del politikos, tai, kadangi normaliu politiniu partiju pas mus visdar nera, tai nera ko ten ir mokyti.

 • mdxacuk

  Laurinkus į mokyklą ar universitetą neis, nes praras signataro rentą.

  Politinformacijų naudą pripažino net komunistai. Protingas žmogus tikrai nenumirs išklausęs ne tik Čyvo, bet net ir Račo nuomonę.

 • Valdas

  …Valatka, Valentinavičius (iki patarėjo ir po patarėjo)Aleksandravičius, Savukynas, Kuolys, Viluckas… Tai taip pat kriterijų pritaikymo, o ne taikymo ir metodų parinkimo meistrai.Na o „rėksniai’ pagal viešąja erdvę besistengiančių uzurpuoti požiūrį, būtų Račas, A. Navickas, Jonušys

 • Bobutė

  Nesutinku su p. A. Raču. Ponas M. Laurinkus, manau, yra priskirtinas prie rėksnių ir tauškalių…

  Daugiau nei prieš mėnesį (2010-03-20) p. M. Laurinkus teigė, esą „…vienintelė išeitis yra dabar šalį valdančių partijų ir socialdemokratų koalicija…“, antraip driokstels revoliucija „ant“ Lietuvos „…greičiau negu nutirps sniegas“.

  Šiandien jis vėl teigia, kad reikia „…staigaus ir tik patriotinių jausmų padiktuoto susitarimo su socialdemokratais…“, bet revoliucijos nebenumato, o tik nurodo, kad kita išeitis – „…skelbti pirmalaikius Seimo rinkimus. Natūralu, kad jie vyktų kartu su savivaldos rinkimais.“

  Pasirodo, kad nebėra tos nežmoniškos skubos. Užtai ir sakau – rėksnys…

  Beje, kodėl jis taip aktyviai „stumia“ tą konservatorių-socdemų koaliciją? Gal į šiltus kraštus vėl tikisi patekti?

 • max

  Artūrai , tai kam išvardinot?

 • Rolandas

  Artūrai, tik dabar perskaičiau pačio nurodytas pavardes. Juokauji. Tai savamoksliai amatininkai. Pilkos vidutinybės. Juos visus (kartu paėmus)“nukirstų“ vienas mūsų Valentinas. Kaip ir Fredis ar mdxacuk vienasmeniškai „nukirstų“ kiekvieną (išskyrus L.Bielinį)pačio išvardintąjį. Todėl pagarsinkite visą sarašą, prašom:)

 • M

  L. Bielinis is tikruju visai nepilkas, kaip zmogus/destytojas. Kai mokiausi TSPMI jis buvo vienas is nepiliskiausiu ir siuolaikiskiausiu destytoju, kuris stengdavosi kuo daugiau duot studentams, daznai pasikviesdavo idomiu „sveciu“, kurie is pirmu lupu pasidalindavo patirtim, o ne kokia sausa teorija aiskindavo..ir siaip, Bielinis labai draugiskas, linksmas, demokratiskas ir turintis, beje, labai gera humoro jausma, pakelia upa ir su juo visada malonu ir smagu bendrauti.

  • albinas

   Bielinio asmeniskai nepazystu, bet kai zmogus savo zinias ir sugebeimus naudoja propagandos skleidimui, kas aiskiai paskutiniu laiku matosi, tai tokio destitojo tikrai nenoreciau tureti.

 • M, Benito Mussolini irgi turėjo labai neprastą jumoro jausmą. Ir kaip jo giminaitis (homo sapiens prasme), galiu užtarti, bet kalbant istoriniame kontekste, ryškios buvo kitos savybės, už kurias ir pakorė, neatsižvelgdami į jo puikų jumoro jausmą. Puiku, kad turite asmeninę nuomonę apie aplinkinius, tik ji čia absoliut ne į temą, nes aš mėgstu savo kieme prie šiukšlių dėžės gyvenantį Bobiką, kuriam nunešu kaulų kartais, bet kalbant apie benamių gyvūnų problemas, juk tai taip pat nesvarbu, ar ne?

 • M

  Nekalbu apie Bielinio politines paziuras ir t.t. Pasakiau savo nuomone apie Bielini, kaip destytoja, o tai kartu daug ka pasako apie ji, kaip zmogu apskritai. nes paprasciausiai mane erzina, kai ji vis vadina „pilkuoju Bieliniu“, toks budvardis jam visiskai netinka. Komentarai man rodos ir skirti pasisakymams, jei norejau pasisakyti butent tokiom mintim- ir pasisakiau.
  ps. Jei destytojas perteikdamas zinias sugeba islikti vertybiskai neutralus ir nebruka savo nuomones, tai sakyciau labai geras destytojas ir linkeciau, kad butu kuo daugiau tokiu destytoju kaip Bielinis, tada i paskaita eini su malonumu:)